IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> DACA E CAZUL CA SA PLECE CLASA POLITICA
Vizitator_ovi.
mesaj May 15 2010, 08:46 AM
Mesaj #1

Guests

Stau si va intreb: la falimentul fiecarei societati umane clica politica a plecat, de ce mai trebuie sa suportam dupa 20 de ani o clasa politica ce a esuat?
E corect ca ei sa ne ceara strangerea curelei si ei nici macar nu mimeaza acest gest?
Da, clasa politica trebuie sa plece dar mai ales trebuie sa dea socoteala la predarea gestiunii asa cum au facut-o si cei din 89!
Ce ziceti?
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_TOŢI.
mesaj cu 4 saptamani in urma
Mesaj #2

Guests

Catalin Ardean
31 iulie

"
Am tacut zilele astea. Tacand, am acumulat ura.
Acum a venit momentul sa va f*t in gura de j*godii imp*ţite!
Jig*dii politice ajunse pe niste posturi calde si foarte bine platite, datorita indolentei, nepasarii si nestiintei noastre!
Voi sunteti vinovati pentru faptul ca suntem pe primul loc in Europa la analfabetism functional!
Voi sunteti vinovati pentru faptul ca se moare in spitale!
Voi sunteti vinovati ca nu avem autostrazi si cai ferate decente!
Voi sunteti vinovati pentru ca suntem pe locul doi in lume, in lume, privind migratia!
Voi ati distrus institutiile statului, politizandu-le si injectand oameni incapabili, care sa va pupe in coor atunci cand simtiti nevoia!
Voi, toti politicienii care ati trecut pe la carma tarii in ultimii 30 de ani!

TOTI!

Iar voi, cei care ati plecat din tara, ramaneti acolo!
Traiti-va viata fericiti si linistiti acolo. Salvati-va!
Nu va mai intoarceti, decat in concedii
Nu deschideti afaceri aici, nu investiti bani aici, pentru ca vor veni incapabilii de la toate institutiile statului sa va umileasca si sa va descurajeze!

Iar voi, stundentilor, terminati facultatea si plecati! Plecaţi cat mai departe de tara asta bolnava si corupta!
Degeaba termini liceul cu nota 10, degeaba esti sef de promotie la facultate, pentru ca angajandu-te in tara, vei avea un sef incompetent si arogant, numit politic!

Iar noi, noi cei care am ramas, plangem si ne plangem de mila!
Nu am fost in stare sa schimbam nimic in 30 de ani.

Nici pe voi, nici pe noi ..."

...................................................

Rromania se transformă...

Populaţia asistată se înmulţeşte şi creşte în progresie geometrică, în timp ce oamenii normali fug unde văd cu ochii, imediat ce au luat bacalaureatul.

Şi uite-aşa, în curand, populaţia se va reduce la 10, apoi 7, apoi 5 milioane, într-un un procent egal de asistaţi, bugetari şi politicieni inutili, care vor avea grijă singuri unii de alţii...clanuri, baroni şi miliţieni.
Go to the top of the page

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- ovi   DACA E CAZUL CA SA PLECE CLASA POLITICA   May 15 2010, 08:46 AM
- - tzurlogen   Citeaza (ovi @ May 15 2010, 08:46 AM) Sta...   May 15 2010, 04:24 PM
- - Le Barbuci   Sezi tranqil, nu pleaca cainele de la macelarie   Jul 28 2017, 11:26 PM
|- - Politicieni si interlopi   Citeaza (Le Barbuci @ Jul 28 2017, 11:26 ...   Aug 2 2019, 07:31 PM
|- - fsn-ciuma roşie   Citeaza (Politicieni si interlopi @ Aug 2 201...   Aug 7 2019, 07:33 AM
||- - selfm.uia   Citeaza (fsn-ciuma roşie @ Aug 7 2019, ...   Aug 21 2019, 10:05 AM
|- - Film Star Look   The universe of today is about style and Filmstarl...   Sep 5 2019, 12:11 PM
- - TOŢI   Catalin Ardean 31 iulie " Am tacut zilele as...   cu 4 saptamani in urma
- - Alina rules   Citeaza (TOŢI @ Sep 16 2019, 07:56 AM) C...   Cu o saptamana in urma

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th October 2019 - 08:01 PM