IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

10 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Buca lui Boc, Politică
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Feb 23 2013, 07:54 PM
Mesaj #1

Guests

Dl.Boc, precum Noe înaintea fiicelor lui, și-a arătat oarece piele cu un pic înainte de a dispărea de pe scena principală a politicii românești. Să fi fost ceva prezicere a viitorului PD-List ? Tot ce e posibil. Din buca lui Boc au născut, de-a lungul a 3 ani cât a fost PD-Lul la putere, tot felul de monstruleți mai puțin simpatici, care te pun pe gânduri apropo de ce ar fi însemnat continuarea PD-Lismului cu față băsistă. Dacă ne amintim de partidul PD- ăla de fu strămoșu , ne aducem aminte de oameni relativ stătători pe propriile lor picioare, gen Berceanu, Sassu, Frunzăverde,Duvăz. Mai era și o simpatică doamnă - îmi scapă numele acum- care a dispărut din peisaj, fostă vicepreședintă și care a demisionat la momentul mătrășirii lui Roman de către Băsescu. Ce s-a întâmplat cu PD-ul ? Cei care nu l-au înghițit pe Băse au fost dați scurt și contondent afară- de la Petrică (care avea totuși un aer de leader nu de bețiv la MAT- cum are actualul guvernator de la Cotroceni) și până la opincă.
Cine a venit în loc ?
1. Elena Udrea. Dacă dna. Udrea are cea mai vagă idee de politică eu sunt un hipopotam. De la ”noi suntem urmașii lui Traian” și până la repetarea până la saturație a unor fraze de lemn- vezi orice discurs udrist- dna. Udrea nu are pregătire, nu are carismă, nu are nimic care să permită satisfacerea nevoilor PD-L și nu a nevoilor personale a lui Traian, e doar o poșetă ruptă în căutarea unei poșete.
2. Elena Băsescu. Fata lu tata care a avut o îndrăzneală să se facă europarlamentar, ducând România și mai departe în hazna. Buzata odraslă va reveni la ceea ce a fost programată genetic să facă- copii.
3. Hoară, Tălmăcean, Ridzi, etc. Clone tupeiste dar nefinisate a marelui cărpaci. E extrem de interesant că n-am văzut nici un fel de PD-List rezonabil și care să aibă ideile proprii. Clonele au un curs scurt prin fundația Soroș- ăla de le-a făcut intelectuali politico- tehnici plus un tupeu care se potolește doar când sunt călcate cu bocancul pe cap- a se vedea dl.Hoară. Chintesența clonelor este dl.Cristian Preda, omul care a făcut facultatea de politruci- pe vremea lui Ceașcă- unde se intra doar cu dosar de origine sănătoasă- dar acuma se pretinde mare intelectual liberal.
4. Excepții gen Voinescu, Baconschi, Paleologu. Oamenii ăștia au ajuns în PD-L pentru că celelalte partide n-au fost suficient de pe fază să le ofere ceva- sau pentru că există anumite pisici în dosarele dumnealor.
Per ansamblu, tot ce a provenit din buca lui Boc e jenant și a trecut la alte partide în cel mai bun caz. La umbra Komandantului nu înflorește nimic- pentru că s-ar dovedi că dl.Komandant e un mediocru sinistru. Așa că a avut grijă să dea în cap tuturor celor care puteau privi peste marginea cazanului, promovând nulități gen Boc sau parașutiste traseiste gen Udrea. Oamenii cât de cât de valoare- vezi FUneriu sau Șeitan- sunt totalmente marginalizați- pentru exact valoarea lor. Nașpa a fost prăbușirea PD-Listă din 2012. Dacă dl.Băsescu se mai putea juca de-a păpușarul cu un PD-L la guvernare, cu PD-Lul calat pe ”Moarte corupților” (adică tuturor care nu sunt pe plac Komandantului) nu mai este nici unfel de afacere. Dl.Băsescu nu este Atlas- să țină în spate o mașinărie de partid- pentru că n-are capacitățile necesare decât pentru datul la gioale. Nici o idee viabilă de politică, varză în domeniul social, afon și nul la economie. Cu așa ceva nu se construiește un partid victorios decât dacă ceilalți vor fi și mai jenanți. Ceea ce e greu de crezut, neexistând la ora actuală cineva mai jenant decât Băsescu și Boc.
Dl.Blaga vine din alt film, un film în care PD(L) era un partid de oameni gânditori, nu de slugi. Nu va avea nici un fel de șansă în fața lui Udrea+Băsescu+limbiștii lui Băsescu. Și vom avea un PD-L cu dna. Udrea care va mușca/lătra/scuipa vreo 6 luni în turbare după care va avea soarta PNȚCD. Ceea ce e bine.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_ikke.
mesaj Feb 24 2013, 11:49 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 23 2013, 07:54 PM) *
Eu nu stiu de ce sunt permise asemenea dejectii pe un forum al Hotnews ....

+Quote Post
kansas
mesaj Feb 24 2013, 12:08 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

scuze, dar nu sunt simple dejectii, de sine statatoare...
sunt descrierea romantata a dejectiilor reale din politica noastra smile.gif

ma intreb daca exista posibilitatea ruperii lantului dejectiilor, adica, la un moment dat, un premier sa nu (se) mai raporteze la gheneralii din umbra, de ex Pontacu sa-si ia vaslele in propriile maini, sa nu-l mai bage-n seama pe Nascase si pleiada de stele fsn/psdiste, Blaga s-o rupa si el cu sefii lui, la fel Macovei cu instelatii ei, Somnorila cu ai lui ''consilieri'', respectiv sa-l trateze doar cu respect pe Felix, fara sa-i faca eventual si pantofii, etc
............................................
ar putea oare sa existe intr-o zi, cate un nucleu de oameni hotarati si onesti, in fiecare club, o mica masa critica, si care sa inceapa sa nu mai raspunda la ordinele din umbra, raportandu-se doar la Lege...si la indatoririle functiei?

...depre penalitati... as dori sa se inceapa cu suspendari, gratieri si termene limita de reparatie a prejudiciilor cauzate statului - daca te-am gasit, ori dati banii inapoi, ori ... prison in raport cu fapta !
e mai usor cu blandetea rationala la inceput, fara discriminari, macar de ar exista un inceput bun si fara discriminari.

(de prezident ma abtin sa cujet, acolo e prea complicat deocamdata, cred ca-s prea multe servicii interne si externe, ca o plasa de paianjen indestructibila, si cu mai multe capete...regenerabila atat cat e si mandatul, deci asteptam sfarsitul, eventual ridicarea imunitatii si descoperirea ...dejectiilor inainte de a fi incinerate dry.gif

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
mesaj Feb 24 2013, 12:18 PM
Mesaj #4

Guests

Tinere bavarez, ce te-a deranjat ? Este oare bine ca un forum să mai spună lucrurilor pe nume ? Este oare bine să existe și opinii contra, față de Kârpaciul Komandant ? Sau ai cumva impresia că PD-Lul e un partid de sfinți ?

+Quote Post
mesaj Feb 24 2013, 12:20 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 24 2013, 12:08 PM) *
scuze, dar nu sunt simple dejectii, de sine statatoare...
sunt descrierea romantata a dejectiilor reale din politica noastra smile.gif

ma intreb daca exista posibilitatea ruperii lantului dejectiilor, adica, la un moment dat, un premier sa nu (se) mai raporteze la gheneralii din umbra, de ex Pontacu sa-si ia vaslele in propriile maini, sa nu-l mai bage-n seama pe Nascase si pleiada de stele fsn/psdiste, Blaga s-o rupa si el cu sefii lui, la fel Macovei cu instelatii ei, Somnorila cu ai lui ''consilieri'', respectiv sa-l trateze doar cu respect pe Felix, fara sa-i faca eventual si pantofii, etc
ar putea oare sa existe intr-o zi, cate un nucleu de oameni hotarati si onesti, in fiecare club, o mica masa critica, si care sa inceapa sa nu mai raspunda la ordinele din umbra, raportandu-se doar la Lege...si la indatoririle functiei?

...depre penalitati... as dori sa se inceapa cu suspendari, gratieri si termene limita de reparatie a prejudiciilor cauzate statului - daca te-am gasit, ori dati banii inapoi, ori ... prison in raport cu fapta !
e mai usor cu blandetea rationala la inceput, fara discriminari, macar de ar exista un inceput bun si fara discriminari.

(de prezident ma abtin sa cujet, acolo e prea complicat deocamdata, cred ca-s prea multe servicii interne si externe, ca o plasa de paianjen indestructibila, si cu mai multe capete...regenerabila atat cat e si mandatul, deci asteptam sfarsitul, eventual ridicarea imunitatii si descoperirea ...dejectiilor inainte de a fi incinerate dry.gif

Nici o șansă. Politica are nevoie de finanțe- iar finanțele nu sunt acordate pe gânduri curate sau ochi frumoși. Până când vom avea financiari stilați- care să nu mai vrea să fure și găina de pe ouă- nici o speranță. Mai ales când apare un guvern precum cel bocciu, unde s-a dat tot la oamenii PD-lei iar restul - să crape.

+Quote Post
kansas
mesaj Feb 24 2013, 12:28 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 24 2013, 01:20 PM) *
Nici o șansă. Politica are nevoie de finanțe- iar finanțele nu sunt acordate pe gânduri curate sau ochi frumoși. Până când vom avea financiari stilați- care să nu mai vrea să fure și găina de pe ouă- nici o speranță. Mai ales când apare un guvern precum cel bocciu, unde s-a dat tot la oamenii PD-lei iar restul - să crape.

poate ar fi o sansa
daca nu putem sa angajam in guvern finantisti germani pe bani adevarati (sigur ar fi de unde!!!) ... macar sa declaram razboi Germaniei, asteptand sa devenim land german...

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Feb 24 2013, 01:53 PM
Mesaj #7

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (ikke @ Feb 24 2013, 12:49 PM) *

Fiindca sunt opinii despre persoane publice

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 24 2013, 02:29 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Feb 24 2013, 01:53 PM) *
Fiindca sunt opinii despre persoane publice

Fara limite? Adica..chiar pot sa spun orice?Normal,ce cred eu..Opinia mea..

In alta ordine de idei..cine e persoana publica...Un user care scrie de mai multe luni sau ani pe un forum si a fost citit de multi..dupa parerea mea parca-parca intra in aceeasi categorie.
Si...pot sa spun orice despre el?

Fiindca eu 'cunosc' mai multi de pe acest forum dar nu cunosc deputatul de Dorohoi.De ce ala e persoana publica si nu Nae?

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Feb 24 2013, 02:34 PM
Mesaj #9

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Nae @ Feb 24 2013, 03:29 PM) *
Fara limite? Adica..chiar pot sa spun orice?Normal,ce cred eu..Opinia mea..

In alta ordine de idei..cine e persoana publica...Un user care scrie de mai multe luni sau ani pe un forum si a fost citit de multi..dupa parerea mea parca-parca intra in aceeasi categorie.
Si...pot sa spun orice despre el?

Fiindca eu 'cunosc' mai multi de pe acest forum dar nu cunosc deputatul de Dorohoi.De ce ala e persoana publica si nu Nae?

Citeste regulamentul, daca tot iti pui intrebari. Sau, chiar interesant pentru mine, spune tu ce ar trebui sa ramina pe un forum si ce ar trebui sters.
Nae, eu cred ca pe un forum ar trebui sa scrii doar lucruri pe care i le-ai spune unui om daca ai fi fata in fata cu el.

+Quote Post
Vizitator_Prastia cu luneta.
mesaj Feb 24 2013, 07:52 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 24 2013, 12:18 PM) *
Tinere bavarez, ce te-a deranjat ? Este oare bine ca un forum să mai spună lucrurilor pe nume ? Este oare bine să existe și opinii contra, față de Kârpaciul Komandant ? Sau ai cumva impresia că PD-Lul e un partid de sfinți ?

Obsedatule, da' ceva kko de USL cand o sa scapi din gura? Sau tu nu traiesti in Romania anului 2013?
Ia mai du-te-n spanac cu latratul permanent de PDL. GATA, PDL E MORT, pana cand o sa mai urli la luna? Mai latra si la Chucky& Copy/Paste daca vrei sa ai o farama de credibilitate.

+Quote Post
mesaj Feb 24 2013, 11:13 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (Prastia cu luneta @ Feb 24 2013, 07:52 PM) *
Obsedatule, da' ceva kko de USL cand o sa scapi din gura? Sau tu nu traiesti in Romania anului 2013?
Ia mai du-te-n spanac cu latratul permanent de PDL. GATA, PDL E MORT, pana cand o sa mai urli la luna? Mai latra si la Chucky& Copy/Paste daca vrei sa ai o farama de credibilitate.

Prietene, ha,ha,ha, rău îmi pare pentru tine, ha,ha,ha,ha dar îți lipsește carevasăzică viziunea- care când nu e- nema viziune. Altfel, dacă ne gândim bine, mai discutăm despre dl.Antonescu prin 2021 când o să-și termine primul mandat, ha,ha,ha...

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 24 2013, 11:34 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Feb 24 2013, 02:34 PM) *
Citeste regulamentul, daca tot iti pui intrebari. Sau, chiar interesant pentru mine, spune tu ce ar trebui sa ramina pe un forum si ce ar trebui sters.
Nae, eu cred ca pe un forum ar trebui sa scrii doar lucruri pe care i le-ai spune unui om daca ai fi fata in fata cu el.

Celebrul Howard Stern a avut la un moment dat o iesire impecabila.Desi e republican convins s-a dezis de toti cei care o atacau la un moment dat pe Chelsea Clinton ca fiind 'urata' spunand 'asa ceva nu se face'.
Chestia asta chiar mi-a placut.

+Quote Post
Vizitator_mary2012.
mesaj Feb 25 2013, 07:26 AM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 24 2013, 11:34 PM) *
Celebrul Howard Stern a avut la un moment dat o iesire impecabila.Desi e republican convins s-a dezis de toti cei care o atacau la un moment dat pe Chelsea Clinton ca fiind 'urata' spunand 'asa ceva nu se face'.

Total de acord - dar uite ca atat timp cat societatea permite ele ajung si pe forum.
Eroarea este in societate si nu pe forum...

Si varsatorul de dejectii continua nestingherit...

Spun si eu STOP! va rog, daca puteti...
CODE
lumea este in schimbare!

+Quote Post
mesaj Feb 25 2013, 12:05 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 24 2013, 11:34 PM) *

Dle. Nae, ce păcat că nu le-ai dat lecții de eleganță și prestanță și PD-Liștilor, de la dl.Boc la dl.Băsescu ! Acuma dacă stăm și ne uităm ca naivii în zare, după soarele ce nu mai apare, vom vedea că opoziția vorbea frumos prin 2009-2010 iar PD-Lul nu și nu. Acuma de ce ar vorbi frumos ? Și dacă e să ne referim la PD-lei, ei sunt exact așa cum am zis eu. Chiar și cei mai luminați au doar ideea morții caprei vecinului în cap....state totalmente necorupte erau Germania nazistă și URSS-ul -pe hârtie, evident. CĂ nu știu ce casă are dna. Macovei de explicat....

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 25 2013, 01:09 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (mary2012 @ Feb 25 2013, 07:26 AM) *
Total de acord - dar uite ca atat timp cat societatea permite ele ajung si pe forum.
Eroarea este in societate si nu pe forum...

Si varsatorul de dejectii continua nestingherit...

Spun si eu STOP! va rog, daca puteti...
CODE
lumea este in schimbare!

eroarea e cam peste tot, adica EROARE GENERALA...
se trateaza cu : inlocuire, trepanatie, etc...

atunci cand acasa strigi reforma iar la Bruxelles dai cu subsemnatu' in vazul lumii, la mentinerea agentilor sri in redactii media...e cam de mare kko...eroare de sistem, probabil si hard disk kaputt...

cam ce parere au colegii europarlamentari despre asemenea contradictii in kaputz ?!?
scaryyy...
(unii fosti procurori comunisti au ramas cu sechele importante ... imprevizibil cand erupe ohmy.gif )

+Quote Post
mesaj Feb 25 2013, 02:16 PM
Mesaj #16

Guests

Dl.Boc, precum Noe înaintea fiicelor lui, și-a arătat oarece piele cu un pic înainte de a dispărea de pe scena principală a politicii românești. Să fi fost ceva prezicere a viitorului PD-List ? Tot ce e posibil. Din buca lui Boc au născut, de-a lungul a 3 ani cât a fost PD-Lul la putere, tot felul de monstruleți mai puțin simpatici, care te pun pe gânduri apropo de ce ar fi însemnat continuarea PD-Lismului cu față băsistă. Dacă ne amintim de partidul PD- ăla de fu strămoșu , ne aducem aminte de oameni relativ stătători pe propriile lor picioare, gen Berceanu, Sassu, Frunzăverde,Duvăz. Mai era și o simpatică doamnă - îmi scapă numele acum- care a dispărut din peisaj, fostă vicepreședintă și care a demisionat la momentul mătrășirii lui Roman de către Băsescu. Ce s-a întâmplat cu PD-ul ? Cei care nu l-au înghițit pe Băse au fost dați scurt și contondent afară- de la Petrică (care avea totuși un aer de leader nu de bețiv la MAT- cum are actualul guvernator de la Cotroceni) și până la opincă.
Cine a venit în loc ?
1. Elena Udrea. Dacă dna. Udrea are cea mai vagă idee de politică eu sunt un hipopotam. De la ”noi suntem urmașii lui Traian” și până la repetarea până la saturație a unor fraze de lemn- vezi orice discurs udrist- dna. Udrea nu are pregătire, nu are carismă, nu are nimic care să permită satisfacerea nevoilor PD-L și nu a nevoilor personale a lui Traian, e doar o poșetă ruptă în căutarea unei poșete.
2. Elena Băsescu. Fata lu tata care a avut o îndrăzneală să se facă europarlamentar, ducând România și mai departe în hazna. Buzata odraslă va reveni la ceea ce a fost programată genetic să facă- copii.
3. Hoară, Tălmăcean, Ridzi, etc. Clone tupeiste dar nefinisate a marelui cărpaci. E extrem de interesant că n-am văzut nici un fel de PD-List rezonabil și care să aibă ideile proprii. Clonele au un curs scurt prin fundația Soroș- ăla de le-a făcut intelectuali politico- tehnici plus un tupeu care se potolește doar când sunt călcate cu bocancul pe cap- a se vedea dl.Hoară. Chintesența clonelor este dl.Cristian Preda, omul care a făcut facultatea de politruci- pe vremea lui Ceașcă- unde se intra doar cu dosar de origine sănătoasă- dar acuma se pretinde mare intelectual liberal.
4. Excepții gen Voinescu, Baconschi, Paleologu. Oamenii ăștia au ajuns în PD-L pentru că celelalte partide n-au fost suficient de pe fază să le ofere ceva- sau pentru că există anumite pisici în dosarele dumnealor.
Per ansamblu, tot ce a provenit din buca lui Boc e jenant și a trecut la alte partide în cel mai bun caz. La umbra Komandantului nu înflorește nimic- pentru că s-ar dovedi că dl.Komandant e un mediocru sinistru. Așa că a avut grijă să dea în cap tuturor celor care puteau privi peste marginea cazanului, promovând nulități gen Boc sau parașutiste traseiste gen Udrea. Oamenii cât de cât de valoare- vezi FUneriu sau Șeitan- sunt totalmente marginalizați- pentru exact valoarea lor. Nașpa a fost prăbușirea PD-Listă din 2012. Dacă dl.Băsescu se mai putea juca de-a păpușarul cu un PD-L la guvernare, cu PD-Lul calat pe ”Moarte corupților” (adică tuturor care nu sunt pe plac Komandantului) nu mai este nici unfel de afacere. Dl.Băsescu nu este Atlas- să țină în spate o mașinărie de partid- pentru că n-are capacitățile necesare decât pentru datul la gioale. Nici o idee viabilă de politică, varză în domeniul social, afon și nul la economie. Cu așa ceva nu se construiește un partid victorios decât dacă ceilalți vor fi și mai jenanți. Ceea ce e greu de crezut, neexistând la ora actuală cineva mai jenant decât Băsescu și Boc.
Dl.Blaga vine din alt film, un film în care PD(L) era un partid de oameni gânditori, nu de slugi. Nu va avea nici un fel de șansă în fața lui Udrea+Băsescu+limbiștii lui Băsescu. Și vom avea un PD-L cu dna. Udrea care va mușca/lătra/scuipa vreo 6 luni în turbare după care va avea soarta PNȚCD. Ceea ce e bine.

Pe culoarele 1, 2 și 3 vine tare Macovei...încremenirea în proiect a așa-zișilor tătăici și mămăici reformatoare din PD-L se vede exact în alegerea fanaticei Cap de Cal pe post de sosie de om prezidențial. Dna. Macovei este nici mai bună și nici mai rea decât Blaga+Udrea=Love. Lipsită de carismă totalmente, dna. Macovei impresionează, așa cum am mai spus, doar comunitatea sado-maso. Cu problemele reale pe care le are justiția băsistă- apropo de băgat la bulău oameni nevinovați- nici dna. Macovei nu se poate lăuda cu nu știu ce performanță.

+Quote Post
Vizitator_Lucid.
mesaj Feb 25 2013, 04:33 PM
Mesaj #17

Guests

Dl.Boc, precum Noe înaintea fiicelor lui, și-a arătat oarece piele cu un pic înainte de a dispărea de pe scena principală a politicii românești.

Boc nu si-a aratat el nimic.
Latrina 3 a facut treaba asta pentru el, din dorinta de:
- a-si anima publicul format exclusiv din primate lobotomizate
- a-i oferi lui Cacarau un subiect de discutie care sa nu-l puna in dificultate (sarcina extrem de grea, de altfel).

Mai jos este o fotografie realizata de Academia Catavencu, fotografie care surprinde perfect imaginea tipica a telespectatorilor Latrina 3 si care reuseste sa redea, in acelasi timp si cu maxima acuratete, esenta intelectuala a acestora:
https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1...530416433_n.jpg

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 25 2013, 04:55 PM
Mesaj #18

Guests

[quote name='Portofelul plin și fin' date='Feb 25 2013, 12:05 PM' post='279117']
Dle. Nae, ce păcat că nu le-ai dat lecții de eleganță și prestanță și PD-Liștilor, de la dl.Boc la dl.Băsescu !

Cine a zis ca nu ma refer si la PDL?

Imi aduc aminte la dezbaterea electorala dintre Base si Naste CTP a vrut sa aduca in discutie zvonul despre tendintele sexuale ale lui Naste si Base a zis 'hai sa nu discutam asa ceva' (sau ceva de genul asta).
Eu la asta ma refer.
Si nu zic ca PDL sau Base nu au dat cu bata in balta.

Sa nu-ti doresti sa ajung ceva important fiindca daca acceptam asa ceva o sa auzi cate avorturi a facut sora ta,ca mama ta nu a fost virgina la casatorie,ca ai o matusa grasa si chioara,un var betiv,unul puscarias si tu ti-ai pierdut virginitatea ori prea devreme ori prea tarziu..
Si nu ma refer la tine ci la orice 'tine'.
Chestiile astea sunt de rahat si dovedesc o proasta educatie,lipsa de argumente valide si o disperare/frustrare.

+Quote Post
Vizitator_Prastia cu luneta.
mesaj Feb 25 2013, 05:28 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 25 2013, 04:55 PM) *
Cine a zis ca nu ma refer si la PDL?

Imi aduc aminte la dezbaterea electorala dintre Base si Naste CTP a vrut sa aduca in discutie zvonul despre tendintele sexuale ale lui Naste si Base a zis 'hai sa nu discutam asa ceva' (sau ceva de genul asta).
Eu la asta ma refer.
Si nu zic ca PDL sau Base nu au dat cu bata in balta.

Sa nu-ti doresti sa ajung ceva important fiindca daca acceptam asa ceva o sa auzi cate avorturi a facut sora ta,ca mama ta nu a fost virgina la casatorie,ca ai o matusa grasa si chioara,un var betiv,unul puscarias si tu ti-ai pierdut virginitatea ori prea devreme ori prea tarziu..
Si nu ma refer la tine ci la orice 'tine'.
Chestiile astea sunt de rahat si dovedesc o proasta educatie,lipsa de argumente valide si o disperare/frustrare.

Nae, portofel e pe pilot automat. Nush de ce mai incerci sa explici tonomatului ca a face politica nu este echivalent cu improscatul perpetuu cu noroi al adversarului. Este evident ca nu e capabil sa depaseasca faza de latrau turbat.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 25 2013, 05:50 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Prastia cu luneta @ Feb 25 2013, 05:28 PM) *
Nae, portofel e pe pilot automat. Nush de ce mai incerci sa explici tonomatului ca a face politica nu este echivalent cu improscatul perpetuu cu noroi al adversarului. Este evident ca nu e capabil sa depaseasca faza de latrau turbat.

Fiindca ei merg pe premiza 'daca spui o miniciuna de multe ori,cineva va crede si minciuna devine realitate'.
Daca zic,de mai multe ori,pe diferite forumuri ca am vazut-o pe Norica Nicolai intr-o ipostaza imorala se duce vestea si ajunge un zvon...'Asa am citit eu undeva','fara fum nu iese foc'..
'Nu esti tu femeia aia de care se spunea ca...?'...
Sau te duci pe undeva si se uita lumea crucis si unu' mai infipt zice 'nu te supara dar despre tine se spune ca...'
Asta e motivatia mea.Sau faptul ca reactionez ca un tampit din instinct.

In rest ai foarte mare dreptate si ti-as da un like dar nu gasesc butonul.. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 25 2013, 06:03 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 25 2013, 05:50 PM) *
Fiindca ei merg pe premiza 'daca spui o miniciuna de multe ori,cineva va crede si minciuna devine realitate'.

Surpriza! happy.gif Eu nu spun niciodata minciuni (deoarece religia mea personala nu-mi permite sa mint in public), il creditez 100% pe amicul "portofel" asa ca generalizarea ta cade si nu mai ai nici un motiv sa cauti butonul de "like". biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 25 2013, 06:16 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 25 2013, 05:50 PM) *
In rest ai foarte mare dreptate si ti-as da un like dar nu gasesc butonul.. wink.gif

Nae, tu care esti impartial... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
iote cui sa dai like, daca-ti mai amintesti de guvernele Bashescu/Boc, care au distrus la propriu primariile ''opzitiei''(http://capitalismpepaine.wordpress.com/2012/04/04/gata-90-din-primarii-in-faliment/)
dar mai ales intreprinderile mici si mijlocii, ceea ce nici guv Ponta nu da inca semne ca ar fi '' inteles '' ceva din asta :

http://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/02/20/nu-exista-prosperitate-fara-firme-idiotilor/

dar e mai usor sa blablabla-batubatu pe forumuri, orientand vina exclusiv pe useri si votaci, decat sa arati cu degetul buba mare din fruntea guvernantilor...alesi si de tine !
Boc=Ponta=Moartea privatilor...

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 25 2013, 08:18 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 25 2013, 06:16 PM) *
Nae, tu care esti impartial... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
iote cui sa dai like, daca-ti mai amintesti de guvernele Bashescu/Boc, care au distrus la propriu primariile ''opzitiei''(http://capitalismpepaine.wordpress.com/2012/04/04/gata-90-din-primarii-in-faliment/)
dar mai ales intreprinderile mici si mijlocii, ceea ce nici guv Ponta nu da inca semne ca ar fi '' inteles '' ceva din asta :

http://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/02/20/nu-exista-prosperitate-fara-firme-idiotilor/

dar e mai usor sa blablabla-batubatu pe forumuri, orientand vina exclusiv pe useri si votaci, decat sa arati cu degetul buba mare din fruntea guvernantilor...alesi si de tine !
Boc=Ponta=Moartea privatilor...

Oaleu,ce revelatie.
Primariile mergeau brici si totu era mistoc pana a venit Boc si Ponta.
Ce mai hore se faceau pe strazi in localitatile unde cetateni fericiti apreciau succesul gospodaresc al primariilor.Pana a venit Boc.
Si de atunci s-au dus dracu toti privatizatii.Nu mai vezi un second hand,nu mai vezi un magazin de cartier,nu mai vezi,mama dracului,o covrigarie!
Dar,ce ma plang eu? Fiindca eu i-am votat si votul meu e ca in Teleorman mai viteaz de sapte ori mai mare decat orice voinic.E vina mea.Fiindca i-am votat.Nu a lui Kansas care nu a votat.Sau e vina lui?

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 25 2013, 08:53 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 25 2013, 08:18 PM) *
Oaleu,ce revelatie.
Ce mai hore se faceau pe strazi in localitatile unde cetateni fericiti apreciau succesul gospodaresc al primariilor.Pana a venit Boc.
Si de atunci s-au dus dracu toti privatizatii.Nu mai vezi un second hand,nu mai vezi un magazin de cartier,nu mai vezi,mama dracului,o covrigarie!
Dar,ce ma plang eu? Fiindca eu i-am votat si votul meu e ca in Teleorman mai viteaz de sapte ori mai mare decat orice voinic.E vina mea.Fiindca i-am votat.Nu a lui Kansas care nu a votat.Sau e vina lui?

oamenii nu se pot schimba, deaceea nici nu vor schimba nimic, sustinand aceeasi iluzie, gargara si pomana
singura mea vina este ca ma uit cu naivitate inapoi, sperand ca intr-o zi oamenii vor schimba ceva
atunci cand voi inceta sa ma mai uit inapoi nu voi mai avea nici o vina
ziua aceea este foarte aproape si nimic o poate opri, pentruca este mereu inainte, si nu inapoi smile.gif

continua sa ataci userii, in timp ce economia sustinuta de productie, este din ce in ce mai putin vizibila
ce produc tapalaga, badea, mixich, ciutacu, respectiv postacii, inafara de sustinere si spalare de creier pentru votaci?
circ...sunt toti niste circari...nu produc nimic, nu poti sa hranesti pensionarii cu ''audienta''...

exista undeva in media o dezbatere serioasa, care sa aiba subiect economia si productia ?
inafara de politik, furaciunile celuilalt si dejectii verbale mai mult sau mai putin indreptatite, nu vad altceva...

atat timp cat stai pe forum pentru circ, farta sa ataci problema BANILOR sia FINANTELOR...faci circ Nae, doar circ...

(ceea ce nu pot sa-i reprosez portofelului...care spune raspicat printre randuri ca totul se rezuma finante si la fiscalitate tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Feb 25 2013, 08:55 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 24 2013, 11:13 PM) *
Prietene, ha,ha,ha, rău îmi pare pentru tine, ha,ha,ha,ha dar îți lipsește carevasăzică viziunea- care când nu e- nema viziune. Altfel, dacă ne gândim bine, mai discutăm despre dl.Antonescu prin 2021 când o să-și termine primul mandat, ha,ha,ha...

Daca, Doamne fereste, ajunge Antoneasca presedinte in 2014 primul mandat o sa si-l termine in 2019. Probabil te refereai la primul mandat la puscarie. Ha ha ha...

+Quote Post
mesaj Feb 25 2013, 11:32 PM
Mesaj #26

Guests

Dle. Nae, nu cred că am comentat ceva- orice- de familii și de rude- din simplul motiv că nu cred că este cuvenit. Problema nu este - după părerea mea- că folosesc un limbaj ,mai colorat- ci că am avut o clasă politică extrem de neeficientă pentru restul lumii- și aici mă refer la PD-L dar extrem de eficientă pentru propriile persoane. Și aș vrea să văd și eu PD-Listul ăla din primele rânduri care să spună că și el a pierdut 25% din venituri în perioada 2009-2011. Cred că aștept degeaba. Fraierii- au pierdut- și vor mai pierde încă. Dar niciodată- chiar și PP-DD dacă va ajunge la putere- nu va fi la fel de cinic ca Băsescu/Boc în 2009-2011. Personal recunosc că aș fi acționat în ianuarie 2012 cu mult mai multă violență- și cred că s-ar fi produs o schimbare de regim extrem de dură- asta pentru că am prins cam tot ce a însemnat Ceaușescu în ultimii ani- și regimul Boc a fost mai odios decât Ceaușescu. Din fericire pentru națiune- și pentru sănătatea respectivilor- a fost o schimbare blândă și democratică.

+Quote Post
mesaj Feb 25 2013, 11:33 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Prastia cu luneta @ Feb 25 2013, 05:28 PM) *

Aștept plin de interes să ne spui, prietene, cum ar trebui să se facă politică. Și mai aștept să-mi spui de ce ai impresia că eu fac politică și nu-mi exprim pur și simplu părerile personale. Chestia cu împroșcatul cu noroi ai încercat să i-o spui și dlui. Băsescu ?

+Quote Post
mesaj Feb 25 2013, 11:35 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Lucian @ Feb 25 2013, 08:55 PM) *
Daca, Doamne fereste, ajunge Antoneasca presedinte in 2014 primul mandat o sa si-l termine in 2019. Probabil te refereai la primul mandat la puscarie. Ha ha ha...

Mea culpa, dle. Lucian. Mă gândeam la mandatul 2. Care se va prelungi ceva după 2019. Și încă o profeție- de la baba Omida- o să-l apreciezi extrem de mult pe dl.Antonescu pentru că va fi primul președinte cu adevărat democrat al țării

+Quote Post
mesaj Feb 25 2013, 11:40 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Lucid @ Feb 25 2013, 04:33 PM) *
Boc nu si-a aratat el nimic.
Latrina 3 a facut treaba asta pentru el, din dorinta de:
- a-si anima publicul format exclusiv din primate lobotomizate
- a-i oferi lui Cacarau un subiect de discutie care sa nu-l puna in dificultate (sarcina extrem de grea, de altfel).

Mai jos este o fotografie realizata de Academia Catavencu, fotografie care surprinde perfect imaginea tipica a telespectatorilor Latrina 3 si care reuseste sa redea, in acelasi timp si cu maxima acuratete, esenta intelectuala a acestora:
https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1...530416433_n.jpg

Dle. Lucid, ”apreciez” marea dumitale cultură și civilizație. Și cine spuneai că e ”Căcărău” ? Eu n-am auzit de vreun om politic pe care să-l cheme așa. Și dacă e să ne referim la ceea ce ne spunea administratorul nostru- și cu care achiesez perfect- dacă chiar vrei să-l critici , critică-l pentru ce a făcut el. Dacă ne gândim că numele strămoșului dlui. Băsescu era ceva cu Ali...parcă nu cred că ar muri băsiștii de fericire să-l strige pre numele lui de tătar.
Revenind la dl.Boc, dacă afirmi că nudul domniei sale e nimic- avem o problemă. Fie că n-ai văzut niciodată un individ gol, fie că consideri că dl. Boc nu prea avea nimic de arătat. De fapt, matale ai o problemă, eu sunt sigur că am văzut un pitic de grădină nud.

+Quote Post
mesaj Feb 25 2013, 11:47 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 25 2013, 08:18 PM) *
Oaleu,ce revelatie.

Năică tată, așa ca idee, în toate orașele europene pe unde am fost- cu excepția Bucureștiului băsist- of course, se mănâncă pe stradă. Adică dai cam din 10 în 10 m de ceva de unde poți să iei haleu- și cel mai mult mi-a plăcut în Nuremberg, unde pe lângă magazinul C&A din centrul orașului e un fel de instalație gen șaorma- dar cu fripturică. De purcel. Și-ți taie o feliuță din respectiva fripturică- grasă- și ți-o pune pe o felie de pâine. Acum 10 ani era vreo 3 Euro- dar aveai o masă de prânz. Acuma reîntorcându-ne la dragul tău Băsescu, constatăm o chestie care s-a mai spus- dar o repet și eu. A ras tot ce însemna alimentație ieftină- hamburgeri, cheesburgeri, hot-dog (dacă ești din București poate că-ți aduci aminte de toneta de lângă magazinul Adam- printre altele) și ne-a fericit cu McDonalds. Se pune întrebarea logică- cât a câștigat dl. prima Băsescu de la McDonalds și alții -pentru că le-a distrus concurența ? Cât o fi luat de la Metro, Cora și Carrefour ca să vândă mai scump la oameni ? Eu aș paria că un mizilic de câteva zeci de milioane de Euro. Se va afla, cândva. Până atunci să ne consolăm că avem o capitală nașpa, fără alimentație pe stradă dar cu bordurile lui Videanu. Fără un WC public decent dar cu măgăria de taximetrie de la Otopeni- făcută tot pe vremea domniei sale. Dacă îți aduci aminte pe vremea lui Manivelă Mitrea exista Fly-ul- care avea prețuri mari dar măcar nu omora turiste japoneze.

+Quote Post

10 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th November 2019 - 09:00 AM