IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Psihiatria-arma politica?, libera
Vizitator_de pe net.
mesaj Apr 16 2015, 07:11 AM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (de pe net @ Apr 16 2015, 07:02 AM) *
Ţi-am cerut demonstrarea caracterului mincinos al acelor afirmaţii iar tu vii cu o prezentare a lor (total superfluă, dealtfel, deoarece ele erau binecunoscute cititorilor de ani buni). Îţi reamintesc că toate, dar absolut TOATE, afirmaţiile lui Pintea, oricât ar fi de incredibile, au fost dovedite de-a lungul timpului cu minuţiozitate analitică extremă şi prin probe zdrobitoare, topicurile lui stând mărturie în acest sens. Nu există un om mai pasionat de Adevăr, adică de faţa ascunsă a realităţii, decât Pintea.

Cât priveşte libertatea de exprimare, fii sigur că nu o poţi înăbuşi nimănui, aşa că nu-ţi mai face iluzii bolnave.

Pe scurt: Pintea şi-a pledat cazul cu o mare putere de convingere, probele aduse de el fiind imposibil de respins, ceea ce -pentru un om rezonabil- face foarte slab probabilă ipoteza că nu ai fi vreun securist interesat în tăinuirea acelor adevăruri. dry.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_lorin fortuna.
mesaj Apr 16 2015, 07:14 AM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (de pe net @ Apr 16 2015, 07:02 AM) *
au fost dovedite de-a lungul timpului cu minuţiozitate analitică extremă şi prin probe zdrobitoare,

cat e halatul ? laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_de pe net.
mesaj Apr 16 2015, 07:21 AM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (lorin fortuna @ Apr 16 2015, 07:14 AM) *

Topicurile lui Pintea sunt în număr de 20 (19 + "Ograda"). Cercetează dezbaterile respective pentru a te lămuri singur.

+Quote Post
Vizitator_med. parapsi sci-fi Pitigoi Vrab.
mesaj Apr 16 2015, 07:33 AM
Mesaj #64

Guests

cishpe 'ei !
este din creponata de cea mai buna calitate.

+Quote Post
Vizitator_Zen de Primavara mioritica.
mesaj Apr 16 2015, 08:29 AM
Mesaj #65

Guests

Dar poti ramana la tzutzu gol daca ai gard si ramai acolo, e chiar indicat sa te simti cat mai liber de prejudecati si false cutume, n-ai nevoie de halat daca urmezi 3 pashi simpli, fara teama :

1. Oprestete .
...Din orice activitate, mai ales cea mintala.

2. Accepta / priveste realitatea.
Chiar daca e mult diferita de cea din mintea ta, priveste-o neutru cu calm.

3. Impaca-te cu tine si cu toti ceilalti.
E o varianta interesanta pentru a constata cu succes ca totul e relativ.

Daca ai realizat cei trei pasi, poti sa te predai in siguranta linistii si pacii interioare. Deja te simti fericit smile.gif
(Acum poti iesi in lume cu stegul si cu fruntea sus - totusi putina atentie la praguri. dry.gif )

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 16 2015, 08:38 AM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Zen de Primavara mioritica @ Apr 16 2015, 08:29 AM) *
Dar poti ramana la tzutzu gol daca ai gard si ramai acolo, e chiar indicat sa te simti cat mai liber de prejudecati si false cutume, n-ai nevoie de halat daca urmezi 3 pashi simpli, fara teama :

1. Oprestete .

Daca ai realizat cei trei pasi, poti sa te predai in siguranta linistii si pacii interioare. Deja te simti fericit smile.gif
(Acum poti iesi in lume cu stegul si cu fruntea sus - totusi putina atentie la praguri. dry.gif )

special pt cazuri speciale, din ograzi f speciale:
- se citeste dimineata pe nemancate
- se recita pe fond muzical daca e un caz resapat sau clonat de minim 10 ori in ultimul an

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 16 2015, 03:11 PM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (Zen de Primavara mioritica @ Apr 16 2015, 08:29 AM) *

1. Oprestete .

...ei bine... am vrut sa zic activitate mentala... si creier in loc de greer...ma gandeam la greierii din bostanul ratacitului mintal care este...cu mentalul sovietic in foi varza holosferica superluminica rolleyes.gif
daca rusii au asemenea troll-agent...nu se califica in finala, vor fi spulberati de otomani pana sa ajunga la Bosfor laugh.gif
un imperiu degenerat mai putzin...
cand ai conducatori retarzi ca Putin, se poate spune ca psihiatria este o arma de sinucidere politica biggrin.gif

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
13 Utilizatori care citesc acest topic (13 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 14th November 2019 - 07:03 AM