IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

16 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> URASC RCS & RDS !, Limitele suportabilului au fost demult depasite... Traiesc un cosmar&#
Vizitator_Big Lazy Admin.
mesaj Nov 16 2010, 05:38 PM
Mesaj #31

Guests

Visit My Website
Si de la mine...
După o serie de înjurături la adresa RDS zilele trecute acum vine și rândul celor cu televiziunea prin cablu.

Serviciul de televiziune prin cablu al RCS-RDS suge în stil mare de ceva vreme. O grilă de programe absolut tembelă, fără posibilitatea alegerii unei grile mai flexibile în funcție de interesul propriu, fără posturi precum Cinemax, HBO Comedy sau altele. Au rămas cu aceleași grile de programe ca acum 3-4 ani. Și atâta timp cât proștii plătesc pe ei îi doare în ....

În seara asta am avut picătura care-a umplut paharul. Mă uitam la “Twelve Monkeys” pe TV1000. Film care a început la ora 23:00. La ora 01:00 RCS-RDS taie recepția programului TV1000. Din cauze necunoscute ne lasă doar cu un ecran negru până dimineață. De ce ? Habar n-am. Ar trebui să-i întrebăm pe ei. Mai erau doar appx. 5 minute din film când s-a întâmplat treaba asta. Și e extrem de frustrant să ți se întâmple așa ceva chiar dacă nu-i prima oară când vezi filmul.

Prin urmare plătesc un provider de servicii CATV care-mi oferă un ecran negru.

O să mă interesez cât de ...ând ce implică renunțarea la serviciile lor CATV (dacă afectează cu ceva abonamentul internet). Și probabil trec pe dolce (că altă alternativă nu prea am).

Go to the top of the page

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 16 2010, 05:46 PM
Mesaj #32

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 19
Inscris: 15-November 10
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 24 558

RCS RDS (Sax) de pe facebook are acum 187 de prieteni!!! wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Felix.
mesaj Nov 16 2010, 06:33 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (Tibishor MEREU Surprinzator @ Nov 16 2010, 05:46 PM) *
RCS RDS (Sax) de pe facebook are acum 187 de prieteni!!! wink.gif

Stiti cine este seful RCS/RDS -daca nu ma insel, se numeste Cazan si este seful PNL - Sibiu .Va mai mira ceva ?

+Quote Post
Vizitator_Ecologistu'.
mesaj Nov 16 2010, 08:55 PM
Mesaj #34

Guests

Si eu care credeam ca numai mie mi se intampla. Am sunat de 3764628973490 de ori la Relatii Clienti. Toti sunt foarte amabili, doar ca nu se intampla nimic. In fine, APROAPE toti sunt amabili.
Realitatea e ca habar n-au despre ce vorbesc.
Si n-au nicio putere. Nu au niciun control asupra echipelor din teren. Nu stie nimeni unde sunt oamenii astia.
Iti spun mereu aceleasi tampenii. Sa dai disable la FireWall... sa reinstaleze Windowsu'...
Iar textu' cu "Solicitarea dumneavoastra a fost urgentata si o echipa lucreaza in acest moment la rezolvarea problemei dumneavoastra"...

Am crezut ca le-am atins coarda sensibila. Doar prima data. Dupa ce am vazut ca nu se rezolva nimic... si ca de fiecare data cand sun mi se spun aceleasi texte menite sa-mi inchida gura si sa ma faca fericit pentru cateva minute... M-am prins ca e bullshit.

SI EU URASC RCS & RDS!!!

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 16 2010, 09:06 PM
Mesaj #35

Membru
**

Ora 23:00 a sosit... RDSu' n-a venit...
Oricum, era just for the record. Nu ca i-as fi asteptat de-adevaratelea...

Tare-as vrea sa stiu ce e in mintea oamenilor astora... E FASCINANT!!
Parca vad ca ma suna iar maine, in jur de 9:00... sa-mi spuna ca ar prefera sa ajunga la mine pana-n pranz, si in momentul in care le spun ca... SURPRIZA... dar la ora aia sunt la birou, ca majoritatea oamenilor, de altfel... voi simti cum incep sa li se innoade lacrimile in barbie...

Cred c-am ajuns in Zona Crepusculara.
Altfel nu-mi explic.

Aceasta postare a fost editata de Tibishor MEREU Surprinzator: Nov 16 2010, 09:09 PM

+Quote Post
Vizitator_bla.
mesaj Nov 16 2010, 10:02 PM
Mesaj #36

Guests

Tibi, toate bune si frumoase, dar eu unul astept sa vad ca esti sincer cu tine insuti si ii pizduiesti pe aia cand vin, intr-un final apoteotic, sa-ti instaleze netul. Sau daca nu-i pizduiesti, macar sa le inchizi usa in nas si salutare baieti!

Eu am avut RDS timp de 3 ani si n-am avut niciodata probleme, in astia 3 ani mi-a picat netu o singura data mai mult de 3-4 ore si s-a remediat a doua zi. Plus probleme cu instalarea n-am avut pt ca contractul era pe numele proprietarului, eu stand cu chirie. Dar am citit destule pareri asemanatoare cu a ta pe net si le dau crezare, doar ca eu am fost un norocos se pare.

Deci, daca te-ai revoltat atat de tare, ar tb sa te pisi pe ei de-acum. In noul ap in care stau nu exista infrastructura rcs-rds (fara majuscule, se pare ca nu le merita) si a tb sa ma reorientez. Si am optat pt clicknet power (30 mb/s dld si 6 mb/sec up), iar pt tv am ales upc-ul, abonamentul maxim, care are toate programele care conteaza (evident ma doare-n basca de 80+ dintre programe, dar sunt incluse toate programele din gama discovery, hbo pack etc). E mai scump, dar nu regret deloc. In teste netul merge cu 28-29 la dld si peste 5 la up, deci aproape de capacitatea maxima, iar tv-ul n-a facut nicio figura. Pe langa asta, instalarea a fost facuta in 2 zile de la cererea prin telefon, la ambele.

Deci bucura-te ca ai optiuni si procedeaza ca atare!

+Quote Post
Vizitator_bla.
mesaj Nov 16 2010, 10:09 PM
Mesaj #37

Guests

Si inca ceva - punctele forte ale astora de la rcs-rds sunt pretul si viteza la net (100 dld) prin fibra. Ei bine, Romtelecomul e deja in proces de upgrade si implementeaza FTTB-ul care are viteza tot de 100 mb/sec, iar upc-ul incepe luna asta parca sa implementeze fibra cu capacitatea de 100 mb/sec in cluj, urmeaza si restul oraselor mari f curand. Deci poti sa-ti pui net de la RT (max 30 mb/sec) sau UPC (max 25 mb/sec) si in curand o sa faci upgrade la 100.

Deci ai posibilitatea de a fi consecvent cu tine insuti, evitand sa o dai in romanisme de genul "tu-va-n kurr de jigodii ca nu-mi dati net" si dupa ce te rezolva, peste 2 luni, sa treci la "a, mersi baieti, sunteti de treaba!".

Du-ti revolta pana la capat smile.gif

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 17 2010, 05:54 AM
Mesaj #38

Membru
**

'neata BLA, chiar asta am de gand. wink.gif)

+Quote Post
Trojan.H
mesaj Nov 17 2010, 06:26 AM
Mesaj #39

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 12-November 09
Utilizatorul numarul: 14 859

Solutia este din pacate una singura, asocierea si actionarea in justitie pentru plata de daune.
Va garantez ca e singurul lucru de care le e FRICA.
BANUL e singurul care-i face sa raspunda la stimuli.
In teorie se zice ca specia umana are niste calitati pe care alte specii nu le au, cum ar fi compasiunea, empatia, etc.
In practica, cu mici exceptii, specia asta e abia coborita din copac asa ca spre binele nostru ar trebui sa incetam sa confundam teoria cu practica.
Singura forma adevarata de respect este FRICA. Iar frica se manifesta in fata fortei, fie ea fizica, fie financiara. Cam asta e toata filozofia.
Daca sunteti atenti la acest aspect, o sa-l intilniti in toate documentarele despre oameni sau animale si cu siguranta de-a lungul istoriei avem nenumarate exemple. Si ca sa ma intorc din istorie in prezent, uitati-va la stiri si vedeti ce face specia asta "evoluata" in tari mai civilizate decit a noastra, atunci cind, din motive tehnice, pica curentul electric intr-un oras si strazile nu mai sunt iluminate.
Asadar, daca vrem sa cistigam respect, si aici nu ma refer numai la RDS, solutia este manifestarea fortei, tradusa in cazul asta prin asociere si actionare in instanta.
Si atunci o sa avem RESPECT.

Aceasta postare a fost editata de Trojan.H: Nov 17 2010, 06:29 AM

+Quote Post
Vizitator_sarphe.
mesaj Nov 17 2010, 10:40 AM
Mesaj #40

Guests

O companie mai imbecila ca RDS nu am intalnit pana acum (poate C-zone ), dar m-am decis sa nu ma mai enervez pentru niste prosti ci sa actionez. Eu dupa o luna de zile de discutii telefonice zilnice ca nu imi merge netul (ei vroiau sa imi rezolve problemele la net prin telefon de fiecare data), am reziliat contractul imediat. Acum am net de la o firma mica de cartier care nu s-a lasat cumparata pana acum de RCS si numai cuvinte de lauda am .Nu exista cuvinte care exprime diferenta in ceea ce priveste serviciile de internet de la viteza pana la servicii. Nu stiu cum a ajuns asa o aberatie de firma ca RCS ca controleze mai mult de jumate de Bucuresti cand ei nu au servicii de nici un fel -----NU ofera nimic . RDS SUCKS!!!!!!

+Quote Post
Vizitator_Alexa.
mesaj Nov 17 2010, 10:47 AM
Mesaj #41

Guests

O problema cu cei de la RCS/RDS am avut si eu. Am la 2 locuinte diferite si cablu si telefon de la ei, la una dintre telefonul nu mergea. Ok, sun la ei, o domnisoara foarte draguta raspunde, spune ca trimite maine o echipa in jur de 13. Totul in regula pana aici. Persoana care locuieste la adresa respectiva ma anunta ziua urmatoare ca nu a venit nimeni, telefonul tot mort. Sun din nou la rel. clienti, alta domnisoara, nu la fel de draguta...imi raspunde ca am anulat programarea. Raspunsul meu: ”Domnisoara, nimeni nu a anulat acea programare...", la care dansa raspunde: "ba da, dumneavoastra ati anulat-o". Acest raspuns ma lasa pur si simplu perplexa (ma gandesc ma inca nu m-a lasat memoria in asa hal incat sa nu mai tin minte ce fac). Domnisoara se gandeste sa mai verifice si…descoperire…telefonul a fost inchis pt ca nu am platit o factura de… 0.32 lei (!!!) Ca sa fac o pranteza, eu lucrez part-time tot intr-un call-center la o televiziune digitala, iar la noi clientii sunt sunati de la Collection daca au facturi neplatite de peste 10 lei, li se inchide televizorului daca au sume, sa spunem, de peste 50 lei (unora li se pare exagerata aceasta situatie, s-o auda pe a mea). Revenind…cand aud acest raspuns,raman 5 sec tacuta pt a ma calma si o intreb pe domnisoara unde as putea face o reclamatie in legatura cu aceasta problema ( de subliniat, 0.32 lei datorie!!!). Imi raspunde ca-mi poate oferi un nr de fax. O rog sa-mi dea mai bine un nr pe care sa sun sa vorbesc cu cineva sau sa-mi faca transfer la departamentul respectiv (daca au asa ceva). Tanara de la celalalt capat se tine pe pozitii, raspunde ca poate sa-mi ofere doar nr de fax pe care sa trimit o reclamatie scrisa. Intreb atunci de adresa de mail. Raspunsul: “Puteti cauta pe pagina de internet Rcs-Rds”. Rabdarea mea ajunsese la limita deja, dar ma gandesc ca nu e vina ei in primul rand, chestiile acestea sunt invatate de agentii call-center in training. Ce ironie…
Las balta incercarea mea de a face reclamtie si ii spun ca ar fi si o problema la telefonul de la locatia nr.2, ca se aude un bazait pe fir de fiecare data cand sun sau sunt sunata. Dupa 5 minute intregi de intrebari de genul "Ati verificat mufa?” , “Dar sigur se aude prost?” ( ??!!) i se face mila si zice ca-mi trimite o echipa azi, insa simte nevoia sa-mi precizeze ca in cadrul unui apel nu se pot face mai multe reclamatii (deci ea practic imi face un maaare serviciu discutand cu mine in continuare). Enervata la culme de insolenta de care da dovada, ii dau replica: “De ce, v-ati depasit media de apel si va e frica ca nu mai primiti bonus???!” (pt cei care nu stiu, in majoritatea call-center-urilor, se cere sa ai o medie de apel in urma caruia agentul respectiv primeste bonus la sfarsitul lunii – dar sincer,pe client putin il intereseaza de chestia asta mai ales ca te suna pe banii lui si in niciun caz nu ii spui tu,ca agent, clientului ca nu mai poti vorbi cu el! ). Pot spune ca am facut-o pe tanti, nu a avut ce sa mai spuna la asta >:) doar ca azi ajunge echipa la mine.

Abia astept sa vad daca vor ajunge, poate imi “anulez” iarasi programarea : ))

+Quote Post
Vizitator_Alexa.
mesaj Nov 17 2010, 11:17 AM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Alexa @ Nov 17 2010, 10:47 AM) *
O problema cu cei de la RCS/RDS am avut si eu. Am la 2 locuinte diferite si cablu si telefon de la ei, la una dintre telefonul nu mergea. Ok, sun la ei, o domnisoara foarte draguta raspunde, spune ca trimite maine o echipa in jur de 13. Totul in regula pana aici. Persoana care locuieste la adresa respectiva ma anunta ziua urmatoare ca nu a venit nimeni, telefonul tot mort. Sun din nou la rel. clienti, alta domnisoara, nu la fel de draguta...imi raspunde ca am anulat programarea. Raspunsul meu: ”Domnisoara, nimeni nu a anulat acea programare...", la care dansa raspunde: "ba da, dumneavoastra ati anulat-o". Acest raspuns ma lasa pur si simplu perplexa (ma gandesc ma inca nu m-a lasat memoria in asa hal incat sa nu mai tin minte ce fac). Domnisoara se gandeste sa mai verifice si…descoperire…telefonul a fost inchis pt ca nu am platit o factura de… 0.32 lei (!!!) Ca sa fac o pranteza, eu lucrez part-time tot intr-un call-center la o televiziune digitala, iar la noi clientii sunt sunati de la Collection daca au facturi neplatite de peste 10 lei, li se inchide televizorului daca au sume, sa spunem, de peste 50 lei (unora li se pare exagerata aceasta situatie, s-o auda pe a mea). Revenind…cand aud acest raspuns,raman 5 sec tacuta pt a ma calma si o intreb pe domnisoara unde as putea face o reclamatie in legatura cu aceasta problema ( de subliniat, 0.32 lei datorie!!!). Imi raspunde ca-mi poate oferi un nr de fax. O rog sa-mi dea mai bine un nr pe care sa sun sa vorbesc cu cineva sau sa-mi faca transfer la departamentul respectiv (daca au asa ceva). Tanara de la celalalt capat se tine pe pozitii, raspunde ca poate sa-mi ofere doar nr de fax pe care sa trimit o reclamatie scrisa. Intreb atunci de adresa de mail. Raspunsul: “Puteti cauta pe pagina de internet Rcs-Rds”. Rabdarea mea ajunsese la limita deja, dar ma gandesc ca nu e vina ei in primul rand, chestiile acestea sunt invatate de agentii call-center in training. Ce ironie…
Las balta incercarea mea de a face reclamtie si ii spun ca ar fi si o problema la telefonul de la locatia nr.2, ca se aude un bazait pe fir de fiecare data cand sun sau sunt sunata. Dupa 5 minute intregi de intrebari de genul "Ati verificat mufa?” , “Dar sigur se aude prost?” ( ??!!) i se face mila si zice ca-mi trimite o echipa azi, insa simte nevoia sa-mi precizeze ca in cadrul unui apel nu se pot face mai multe reclamatii (deci ea practic imi face un maaare serviciu discutand cu mine in continuare). Enervata la culme de insolenta de care da dovada, ii dau replica: “De ce, v-ati depasit media de apel si va e frica ca nu mai primiti bonus???!” (pt cei care nu stiu, in majoritatea call-center-urilor, se cere sa ai o medie de apel in urma caruia agentul respectiv primeste bonus la sfarsitul lunii – dar sincer,pe client putin il intereseaza de chestia asta mai ales ca te suna pe banii lui si in niciun caz nu ii spui tu,ca agent, clientului ca nu mai poti vorbi cu el! ). Pot spune ca am facut-o pe tanti, nu a avut ce sa mai spuna la asta >:) doar ca azi ajunge echipa la mine.

Abia astept sa vad daca vor ajunge, poate imi “anulez” iarasi programarea : ))

scuze pt unele greseli, din cauza nervilor smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Pamela.
mesaj Nov 17 2010, 03:06 PM
Mesaj #43

Guests

cred ca nu exista o companie in romania careia sa-i pese mai putin de clientii ei.
rcs rds nu da doi bani pe clienti atunci cand acestia au probleme. si la mine a mers netul foarte bine pana intr-o zi...

cand am sunat sa le spun ca nu-mi merge netul... au fost politicosi, dar n-au facut nimic. am sunat in fiecare zi... si dupa ce stai 10 min pe hold, ascultand melodia aia enervanta... imi raspundea cineva care ma trata de parrca atunci ar fi auzit pentru prima oara de problema mea... iar eu trebuia sa povestesc totul, de la capat...

mi-am reziliat contractul cu ei dupa o luna... si m-au hartuit cu telefoane si scrisori... sa le returnez stick-ul de net mobil, care oricum mergea ca dial-up-ul pe care-l aveam cand era mama fata.

imi place cum suna RCS & RDS SUCKS!!! si e si adevarat.
si m-am imprietenit si pe facebook cu Rcs Rds (Sax). ce tare!

+Quote Post
Ardelean
mesaj Nov 17 2010, 03:07 PM
Mesaj #44

Nou venit
*

Postari: 11
Inscris: 1-December 09
De la: Romania-Tara tuturor posibilitatilor
Utilizatorul numarul: 16 954

HOP SI EU!!!
Domnilor, va multumesc, pentru ca in ultimele 2 luni mi-am pus problema daca sunt un om intreg la minte sau nu.
Bun si acum sa va explic de ce.
Am contractat serviciul de internet a acestei societati comerciale in urma cu 2 ani, septembrie 2008.
Cu toate ca nu mi-a placut clauza din contract in ce priveste despagubirile daca se intrerupe unilateral contarctul, neavand alta solutie, am semnat contractul pentru serviciul de internet.
Toate bune si frumoase pana anul acesta. Trebuie sa recunosc, timp de 1 an si 8 luni nu prea am avut ce sa reprosez acestei firme. Dar brusc, in luna iunie, se intoarce pritena la ca caseria RDS cu chitanta ce reprezenta achitarea abonamentului pe luna respectiva, dar cu 5 lei in plus fata de cat stiam eu, adica 44 in loc de 39 (luna in care apare taxa de mentenanta a serviciului telefonic care pana la acea data a fost gratuit odata ce m-am abonat la internet-ul maxim).
Am zis ca voi reglementa problema in urmatoarea luna, cand ma voi duce eu personal sa platesc abonamentul.
Zis si facut, in luna iulie am solicitat caseritei de la RDS sa-mi de-a chiatanta pe contravaloarea serviciului de internet, adica 39 lei, iar taxa acea de mentenanta sa se spele pe cap cu ea ca eu nu sunt dispus s-o platesc.
Caserita extrem de sigura pe ea, mi-a comunicat ca nu se poate asa ceva si citez... "TREBUIE SA PLATITI TOATA SUMA". La care eu, ardelean fiind, m-am exprimat exact asa: HAI NO???. Si am continuat cu remarca, dati-ma in judecata ca sa va platesc, pentru ca eu nu va mai dau nici un ban. Contractul meu expira peste 2 luni la inceputul lui septembrie. Spre uimirea mea, nu m-au deconectat de la internet in luna august pentru neplata serviciului pe luna iulie (asa cum fac de obicei, daca ai intarziat si nu ai reusit sa platesti macar in ultima zi a lunii curente, in urmatoarea luna se suspenda serviciul), eu, baiat de salon, am zis sa mai incerc o data. Pe la mijlocul lui august, ma deplasez la caserie si solicit din nou caseritei o chitanta cu contravaloarea a 2 luni pt serviciu de internet (39+39=78), fara cei 10 lei aferenti taxei de mentenanta (5+5). Raspuns.... NU SE POATE, iar continua rea a fost identica cu primul raspuns de mai sus - TREBUIE SA PLATITI TOATA SUMA.... Va imaginati ca mi-am mentinut si eu atitudinea, recomandandu-le sa ma dea in judecata daca vor banii.
Ok, am vazut ca cu vorba buna nu merge, am depus o reclamatie la inceputul lunii septembrie la caseria RDS, in care solicitam "sa mi se comunice in scris motivul pentru care mi se refuza plata serviciului de internet pentru care eu am semnat contractul" (atasez o copie...nu stiu daca functioneaza optiunea de atasare doc pe acest forum caci nu l-am mai folosit, asa ca daca nu apare copia nu sunt eu de vina). Bineinteles ca cu inceputul lunii septembrie serviciul de internet mi-a fost sistat, dar abonamentul aferent lunii septembrie a fost facturat in luna august.
A trecut luna septembrie si pe la mijlocul lui octombrie am decis sa sun la departamentul de relatii cu clientii pentru a afla cat timp mai trebuie sa astept pentru a obtine un raspuns la reclamatia mea, avand in vedere ca termenul legal de solutionare a unei petitii, reclamatii, etc este de 30 de zile, termen de mult trecut in cazul lor. Raspuns: ........"nu a trecut, sunt 30 de zile lucratoare nu calendaristice" imi comunica "tonomatul" serviciului cu clientii, de altfel o doamna nevinovata care in disperarea ei sa nu-si piarda painea, incearca sa gaseasca tot felul de solutii si raspunsuri.
In urmatoarele zile, mai precis pe data de 19 octombrie, am depus la ANPC o reclamatie in care am solitatat expres:
1. Solutionarea legalitatii taxei de mentenanta;
2. Sa-mi comunicati care au fost masurile luate impotriva societatii RCS-RDS pentru nerespectarea termenului legal de 30 zile calendaristice pentru solutionarea unei petitii, cereri, plangeri sau reclamatii si comunicarea unui raspuns in termenul legal, deoarece, pana azi 19.10.2010, inca nu am primit nici un raspuns la reclamatia cu Nr. de inreg. 2251769071/14.09.2010 depusa la data de 14 septembrie 2010, pe care o aveti atasata mai sus.

Si uite asa, azi 17 noiembrie, in timp ce faceam revista presei pe site-ul meu preferat de stiri (Hotnews pentru cei mai slow), am remarcat in meniul din dreapta, la sectiunea forum, scris cu majuscule URASC RCS & RDS !
WOW.... ia sa vedem mi-am zis si am inceput sa citesc acest topic si spre uimirea mea am constatat ca sunt un om normal, asta asa, caci am facut remarca aceasta la inceputul mesajului meu.
Am decis sa impartasesc si eu experienta mea cu cei de la RDS si am incepus sa scriu si eu acest mesaj. Cam pe la mijloc, in timp ce va descriam solicitarea a 2-a din luna august, suna telefonul mobil. STUPOARE!
.....
- Buna ziua , sunt de la RCS-RDS, in legatura cu reclamatia dumneavostra cu privire la taxa de mentenanta.
.....
O duduie foarte inocenta, incerca sa-mi explice ca trebuie sa ma duc la o caserie si sa duc aparatul telefonic si mi se va emite o factura cu minus(-) ce va reprezenta suma totala a taxei de mentenanta aferente lunilor iunie-octombrie. Din discutia ulterioara, am inteles din ce mi-a spus duduia, ca m-au contactat pentru a vedea care este pozitia mea legata de acest raspuns al lor la reclamatia facuta, pentru a le da celor de la ANPC un raspuns. Am inceput sa rad, derutand-o pe duduie si spre final am intrebat-o "care cuvant din expresia SOLICIT SA MI SE COMUNICE IN SCRIS nu l-a inteles". In final am ramas stabiliti ca astept IN SCRIS sa-mi comunice pozitia lor legata de reclamatia facuta.

Acum, cu siguranta ca se vor grabii sa-mi ofere un raspuns in scris deoarece cei de la ANPC mai au respectiv 2-3 zile in care sa-mi comunice dansii la randul lor care sunt rezultatele investigatiilor facute cu referire la reclamatia mea din 19 octombrie.

Va tin la curent cu evolutia cazului...
Ataseaza preview
Imagine atasata

+Quote Post
Antifanatic
mesaj Nov 17 2010, 04:50 PM
Mesaj #45

Nou venit
*

Inscris: 6-February 10
Utilizatorul numarul: 18 586

Citeaza (Marius Covache @ Nov 16 2010, 10:45 AM) *
BAI RDS&RCS... POT SA MA UIT SI EU LA UN MECI DE FOTBAL, PING PONG SAU ORICE ALT MECI PANA LA CAPAT? VA ROG EU... VRETI SA IMI DATI SI MIE UN PRODUS PE CARE IL PLATESC LUNAR CU CONSTIINCIOS? ZIC SI EU...

+Quote Post
Antifanatic
mesaj Nov 17 2010, 04:59 PM
Mesaj #46

Nou venit
*

Inscris: 6-February 10
Utilizatorul numarul: 18 586

Citeaza (Marius Covache @ Nov 16 2010, 10:45 AM) *
BAI RDS&RCS... POT SA MA UIT SI EU LA UN MECI DE FOTBAL, PING PONG SAU ORICE ALT MECI PANA LA CAPAT? VA ROG EU... VRETI SA IMI DATI SI MIE UN PRODUS PE CARE IL PLATESC LUNAR CU CONSTIINCIOS? ZIC SI EU...

Microbistii sunt scarbiti ! Dupa ce au scos canalele Sport 1 si Telesport, isi bat joc,facand promisiuni fara acoperire ; mai precis au promis ca deschid canalul DIGISPORT EXTRA ,ce va prelua drepturile canalului Sportklub Pe mine nu ma intereseaza campionatul Romaniei, vreau sa vad meciuri live din Brazilia si Euroliga de baschet ! In septembrie au spus ca pana la 1 noiembrie vor lansa acest post ! AZI VROIAM SA VAD ANGLIA-FRANTA !!! HUO RCS ! HUO DIGISPORT !!!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Dan..
mesaj Nov 17 2010, 08:18 PM
Mesaj #47

Guests

Eu am fost client al unei firme pe care RCS/RDS a cumparat-o. Desi eu reziliasem contractul printr-o scrisoare recomandata cu multe luni inaintea preluarii de catre RCS/RDS , smecherii de la RCS/RDS au inceput sa-mi trimita facturi desi nu mi-au prestat niciodata vre-un serviciu. Deja le-am facut reclamatie la OPC si sincer ii urasc desi nu am avut niciodata treaba cu ei.. ei cred ca suntem toti prosti si ei pot sa trimita facturi la toti doar ca au adresa in baza de date desi nu presteaza nici un serviciu

+Quote Post
Vizitator_Flori.
mesaj Nov 18 2010, 05:42 AM
Mesaj #48

Guests

Sa-i ia dracu'!!! Mi-am mancat o vacanta intreaga incercand sa scap de ei!!
Nici nu mai are rost sa va povestesc prin ce-am trecut, pentru ca seamana mult prea mult cu toate povestile pe care le-am citit aici...
Cel mai mult ma enerva ca indiferent de cat de clar le spuneam ce problema am, imi dadeau aceleasi raspunsuri inepte. Si eu sunt sigura ca mi le citeau de pe un cartonas. IAr fetele si baietii aia de la client service cred ca sunt angajati doar daca sunt mono-neuronali.

RCS & RDS SUCKS INDEED!!!

+Quote Post
Vizitator_Andra.
mesaj Nov 18 2010, 07:01 AM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (bla @ Nov 16 2010, 10:09 PM) *
Si inca ceva - punctele forte ale astora de la rcs-rds sunt pretul si viteza la net (100 dld) prin fibra. Ei bine, Romtelecomul e deja in proces de upgrade si implementeaza FTTB-ul care are viteza tot de 100 mb/sec, iar upc-ul incepe luna asta parca sa implementeze fibra cu capacitatea de 100 mb/sec in cluj, urmeaza si restul oraselor mari f curand. Deci poti sa-ti pui net de la RT (max 30 mb/sec) sau UPC (max 25 mb/sec) si in curand o sa faci upgrade la 100.

Deci ai posibilitatea de a fi consecvent cu tine insuti, evitand sa o dai in romanisme de genul "tu-va-n kurr de jigodii ca nu-mi dati net" si dupa ce te rezolva, peste 2 luni, sa treci la "a, mersi baieti, sunteti de treaba!".

Du-ti revolta pana la capat smile.gif

Pe ei, pe mama lor!!!
Ce-mi place cand oamenii nu accepta sa fie calcati in picioare!!! Pe banii lor!!!

+Quote Post
Veronik
mesaj Nov 18 2010, 07:29 AM
Mesaj #50

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 2-June 10
Utilizatorul numarul: 20 882

Te sustinem din tot sufletul! Am trecut printr-o experienta asemanatoare si nu le doresc decat sa dispara de pe planeta.

+Quote Post
Vizitator_Dana.
mesaj Nov 18 2010, 07:41 AM
Mesaj #51

Guests

si eu am patit cam la fel cu ei, dupa o luna de reclamatii nu aveam net. pt a-mi rezilia contractul a trebuit sa mai platesc o luna. niste idioti si niste incompetenti! dc aveam mai mult timp ii reclamam la protectia consumatorului, sa le dau o ocupatie macar! am reziliat si contractele de pe firma la toate sediile si am pus romtelecom care se misca oricum mult mai bine...

+Quote Post
Vizitator_Vlad-Andrei.
mesaj Nov 18 2010, 09:06 AM
Mesaj #52

Guests

abia astept sa dispara lipitorile astea din piata romaneasca! nu stiu pe nimeni multumit de ei.
cu toate astea, reusesc in continuare sa-i prosteasca pe oameni, si sa semneze in continuare contacte noi. odata semnat contactul, ai dat de dracu'.

DON'T DO IT!!!

+Quote Post
Vizitator_mircea.
mesaj Nov 18 2010, 09:31 AM
Mesaj #53

Guests

am avut ceva junghiuri imediat dupa instalare. erau probleme cu un echipament de pe casa scarii.

am facut doua sesizari telefonice si au spus sa se ocupa.

pentru ca problema persista (netul pica aprox 30 de minute la 24-36 de ore) am facut o sesizare pe mail si le-am zis ca reziliez contractul daca nu rezolva situatia. in momentul acela s-au sesizat instant si au inlocuit (cred) echipamentul care facea probleme. de atunci (au trecut luni bune) nu a fost decat o singura cadere de 10-15 minute.

eu deocamdata sunt multumit de serviciile lor. pana la proba contrarie.

+Quote Post
Vizitator_Ella.
mesaj Nov 18 2010, 10:24 AM
Mesaj #54

Guests

Am patit acest lucru cu RCS, cu UPC, cu Romtelecom, si acasa si la servici (deci nu conteaza ca e persoana fizica sau juridica), si cu netul, si cu telefonul (macar la RDS au decenta sa raspunda la telefon, la Romtelecom sunam o saptamana ca boii fara sa se deranjeze nimeni sa ne lamureasca de ce nu avem net)... Am avut neplaceri si de la Vodafone, si de la Orange... Toate tipurile de probleme, de la defectiuni tehnice pana la marit suma de plata nejustificat.

Atata vreme cat pe un segment sunt doar cativa care au impartit piata si nu o concurenta reala.

Solutia? Daca vezi ca nu merge diplomatia, nici nu cearta, nu mai stai pe ganduri si le spui ca o sa ai grija sa afle si autoritatile ce fac ei, eventual ii anunti cand ii suni ca convorbirea este inregistrata (tre sa-i anunti la inceput daca vrei sa fie considerata proba la dosar smile.gif)). In general se sperie. Daca nu se sperie, deja lumea a inceput sa invete sa nu se mai lase prostita, asa ca daca nu stam cu mainile in san or sa priceapa in cele din urma ca nu pot face ce vor. Bafta multa in continuare.

+Quote Post
Vizitator_Vlad-Andrei.
mesaj Nov 18 2010, 11:12 AM
Mesaj #55

Guests

eu cred ca HOTNEWS ar trebui sa transforme povestea asta intr-o stire... si s-o puna pe prima pagina!!! s-o vada toata lumea. inclusiv baietii de la erdees & ercees.
poate-asa le vine cheful de munca.
brusc! wink.gif

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 18 2010, 11:23 AM
Mesaj #56

Membru
**

I couldn't agree more. wink.gif Asta si sper sa se intample. wink.gif

Ah, si for the record... tocmai am primit un telefon de la ercees & erdees (imi place ideea) sa-mi spuna ca o echipa va ajunge la mine intre 17:00 - 19:00.

Muahahaahaahaahahaaa!!!

+Quote Post
Vizitator_Flo.
mesaj Nov 18 2010, 11:25 AM
Mesaj #57

Guests

Citeaza (Tibishor MEREU Surprinzator @ Nov 15 2010, 10:44 AM) *
De ce? E simplu.
Varianta scurta: - Pentru ca se foloseste de banii mei, fara sa-si respecte obligatiile contractuale (e.g. avariile vor fi rezolvate in cel mult 48 h de la momentul solicitarii).
Varianta lunga - care frizeaza patologicul - o gasiti mai jos. Sper sa aveti nervi sa o cititi. Eu nu mai vreau sa trec prin ce trec, fara ca toata lumea sa stie cum isi trateaza aceasta companie clientii. Nu mai dau niciun telefon... nu mai merg in nicio audienta.

M-am intors din vacanta pe 1 noiembrie, si am constatat ca nu-mi merge netul. Nu mi s-a parut o tragedie, si - pentru ca nu sunt un reclamagiu de profesie - am dat un on/off la router... am restartat laptopul... si cand am observat ca nu la mine e defectiunea, am asteptat cuminte sa se remedieze avaria la retea.
Pe 3 noiembrie insa am hotarat sa fac o sesizare, comunicandu-le celor de la Relatii Clienti ca desi sunt cu plata la zi, nu beneficiez de serviciul de internet.
S-au incercat diverse metode de remediere a situatiei, de la distanta, insa toate au esuat.

Drept urmare, am stabilit de comun acord cu operatorul care a preluat solicitarea ca a doua zi, 4 noiembrie, in intervalul orar 17:00 - 19:00 o echipa a departamentului tehnic se va deplasa la locatie pentru a remedia situatia. Mentionez ca am fost acasa incepand cu orele 16:45.
Deoarece nu a venit nimeni pana la 18:30, am sunat la serviciul Relatii Clienti, pentru a ma asigura ca o echipa va ajunge in cele din urma.
Am fost asigurat ca solicitarea mea va fi "urgentata", ca o echipa tehnica este pe drum, si de asemenea, ca voi fi contactat telefonic pentru a mi se comunica ora exacta la care vor ajunge la locatie. Acest lucru nu s-a intamplat.

Asadar, am sunat din nou la 18:57, 19:51, 21:09 si am primit acelasi raspuns: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". DIN NOU, ACEST LUCRU NU S-A INTAMPLAT.
A doua zi am facut si o sesizare in scris, la clienti@rcs-rds.ro si am solicitat un raspuns scris. Evident, nu l-am primit niciodata.

Am sunat din nou pe 5 noiembrie - la 07:36 si la 09:57 - ACELASI RASPUNS!!!
Aceasta ultima sesizare a fost urmata de o audienta in data de 5 noiembrie, unde o domnisoara extrem de amabila m-a asigurat ca... SURPRIZA!!! "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". I-am comunicat ca am auzit acest text de nenumarate ori pana in acel moment, fara sa aiba o aplicabilitate in realitate, si ca as aprecia daca ar lua legatura cu echipa tehnica din teren. Evident... inutil.

Am mentionat ca doresc ca apelurile catre Relatii Clienti (in afara de apelul initial) sa-mi fie platite de catre compania RCS & RDS, deoarece TOATE au fost efectuate urmare neprezentarii la locatie in intervalul stabilit de comun acord, precum si necontactarii telefonice de catre echipa tehnica de pe teren, conform spuselor operatorilor de la call center. (Pana in acest moment am cumulat mai mult de 120 min pe telefonul mobil)*.
*Voi pune la dispozitia oricui o copie a facturii cu desfasurator cu tot, imediat ce voi intra in posesia acesteia.

De asemenea, am mentionat ca, desi contractul a fost semnat in februarie, nici pana in acel moment nu am primit stickul pentru internet mobil si/sau telefonul fix/mobil. Motivul? Nu sunt pe stoc. REPET!!! Desi am semnat contractul in februarie, iar aceste "bonusuri" erau parte din oferta.
Ca o favoare personala, am fost trimis undeva langa Izvor, unde - dupa ce am stat 2.5 ore la ghiseu - am primit un stick. Acolo mi s-a comunicat ca telefon fix/mobil e posibil sa nu mai primesc, pentru ca nu se mai aduc.

Ajuns acasa am constatat ca stick-ul NU FUNCTIONEAZA. Asadar, am mai dat un telefon la Relatii Clienti, unde mi s-a spus ca stick-ul nu fusese configurat corect, si operatorul m-a ghidat prin telefon, reusind sa remediem situatia.
Nici in data de 5 nov. nu m-a contactat nimeni de la echipa tehnica. Nici pe 6 nov, nici pe 7 nov...
NICIODATA!!!

Am sunat in ambele zile, incercand sa aflu ce se intampla totusi, cu solicitarea mea. De fiecare data, acelasi raspuns politicos, citit de pe un cartonas sau invatat pe de rost : "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". Rezultatul poate fi presupus deja. NI-MIC!!!

Luni, am sunat din nou, si am stabilit ca in data de 9 noiembrie, in intervalul 19:00 - 22:00, echipa tehnica se va prezenta la locatie pentru a remedia situatia.
SI CUM ERA DE ASTEPTAT, NU A VENIT NIMENI!!! NU M-A SUNAT NIMENI SA-MI SPUNA CA NU AJUNGE NIMENI. Evident, situatia nu s-a remediat de la sine.

Am revenit cu un telefon... Mi s-a spus acelasi lucru... Solicitare urgentata... Echipa tehnica lucreaza pentru rezolvarea in cel mai scurt timp...
Am intrebat "CUM E POSIBIL SA SE LUCREZE LA REMEDIEREA SITUATIEI, ATATA VREME CAND ACUM MAI BINE DE O SAPTAMANA S-A STABILIT CA PENTRU REMEDIEREA PROBLEMEI O ECHIPA TREBUIE SA FIE LA MINE IN SUFRAGERIE... IAR ACUM SUNT SINGUR ACASA????" Nu am primit niciun raspuns la aceasta intrebare, insa domnisoara amabila m-a intrebat (tot de pe cartonas, banuiesc) : "Va mai pot fi de folos cu o alta informatie?" si a inchis telefonul, nu inainte sa-mi multumeasca pentru ca am apelat la serviciile RCS & RDS, si sa-mi ureze o seara buna.

Am incercat sa-mi pastrez calmul, si am stabilit un alt interval orar, pentru data de 10 nov. Intre 18:00 - 20:00. DIN NOU, NU A VENIT NIMENI. SI NU M-A SUNAT NIMENI.

Si din nou am sunat... Si din nou mi s-a promis acelasi lucru... Mi s-a mentionat din nou cuvantul "urgentare"... Mi s-a promis din nou ca voi fi sunat... ca in fiecare zi... Insa realitatea este ca nu se intampla nimic. SI E ANORMAL SA FIU TRATAT ASA!!

Azi, am fost din nou in audienta... la 15:00... insa consider ca limitele bunului simt au fost depasite de mult...
Domnisoara politicoasa a fost pe tura cealalta, asa ca am fost in audienta la un tanar arogant / plictisit, pe care, in momentul in care a inceput sa-mi spuna... "Solicitarea dumn..." mi-am permis sa-l intrerup... si sa-i spun ca daca vrea sa-mi zica: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp", as prefera sa se opreasca. Este un text pe care nu-l mai cred si ca il rog ca - daca nu poate fi mai creativ - macar sa nu-l mai foloseasca. Mi-a raspuns nonsalant ca el altceva nu are ce sa-mi spuna si - ca noutate - ca NICI MACAR NU AR TREBUI SA STAU ACASA SA ASTEPT ECHIPA... pentru ca e o problema cu fibra optica.

L-am intrebat de ce nu mi-a comunicat nimeni acest lucru. Iar el mi-a raspuns, iritat... ca treaba lui e sa rezolve problema la internet, nu sa comunice cu clientii.
Ca orice om normal (sper) i-am spus ca ma aflu PENTRU A DOUA OARA IN AUDIENTA din doua motive:
1 - Pentru ca nu functioneaza netul (problema care deja mi se pare ca a trecut in plan secundar).
2 - Pentru ca nimeni nu a comunicat cu mine in ultimele doua saptamani, in niciun fel... Iar eu am stat in casa in repetate randuri asteptand o echipa care nici macar nu intentiona sa vina, sau asteptand un telefon de la echipa tehnica... fara rost... IN CONDITIILE IN CARE TOATE ACESTE LUCRURI ERAU STABILITE DE COMUN ACORD CU OPERATORUL DE LA RELATII CLIENTI. Drept urmare, am pierdut atat timp cat si bani, pe care doresc sa-i recuperez...

Cea mai tare replica din ultimele doua saptamani a venit tot de la tanarul cu care am avut audienta vineri (12 nov): "EU SUNT AICI CA SA-TI REPAR INTERNETUL. DACA AI PROBLEME CU MODUL IN CARE COMUNICAM, DU-TE LA PSIHOLOG!"
In acel moment m-am ridicat, va las pe voi sa intuiti starea in care eram si i-am comunicat (inutil, de altfel) tanarului din fata mea ca nu amenint pe nimeni, insa ca ma voi folosi de de toate resursele pentru a face public modul in care aceasta companie isi trateaza clientii. Si nu este o amenintare. ESTE O PROMISIUNE!!

Nu vreau sa credeti ca sunt sarcastic by default, insa consider UN ABUZ modul in care sunt tratat de catre compania RCS & RDS. Si cred ca e firesc sa simt asta , de vreme ce mi-au cauzat atata distress si isi bat in continuare joc de banii, timpul si nervii mei.

A! Era sa uit... In cazul in care va intrebati... Echipa a ajuns in cele din urma... dupa mai bine de doua saptamani...
Am avut net pentru o ora... iar acum am luat-o de la capat.

Asta e povestea mea. Stiu ca daca ati reusit sa cititi pana acum ati avut impresia ca m-am repetat, din greseala, de multe ori...
Si aveti dreptate. Am repetat over and over again aceeasi poveste .
Dar aceasta poveste am trait-o si eu.
Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Astazi am vorbit deja cu un avocat, si am programat o intalnire la ANPC.
Fingers crossed.

In acest moment exista pe facebook:
Un grup - RCS & RDS SUCKS!!! / 694 de membri
Un profil - RCS RDS (Sax)* / 154 de prieteni
* Nu m-au lasat sa trec Sucks la nume... dar oricum "SUCKS!!!" apare in fotografia de profil

Ambele create acum 2-3 zile.
Feel free to join!

welcome to the club

+Quote Post
Vizitator_D3O966.
mesaj Nov 18 2010, 11:38 AM
Mesaj #58

Guests

wellcome to the club...
ai auzit pe cineva sa fie multumit de serviciile lor??

eu am avut cateva experiente asemanatoare...una din ele: satul de faptul ca niciodata nu primeam factura, si neavand factura de multe ori intarziam cu plata, am platit abonamentul pe aproape jumatate de an, adica pana la sfarsitul anului.
Dar... surpriza!! Ma trezesc ca-mi taie si TV si internet. Bineinteles ca sun si intreb care e problema, si mi s-a raspuns ca nu am achitat nu stiu ce facturi! Eu, foarte calm, spun ca s-a platit in avans si e imposibil ca asta sa fie motivul. O duduie de la capatul celalalt al "firului" imi spune sa aduc dovada platii, iar eu spun ca nu am cum pentru ca nu sunt in localitate si o rog amabil sa verifice ea, in "sistem" daca nu-i apare si sa ma sune!! Bineinteles ca nu a sunat nici dracu! Sun din nou dupa ceva ore si-mi raspunde alta! Povestea de la capat...Dupa ce ma asculta, imi spune sa fac o sesizare in scris. In final, dupa cateva zile, nu mai stiu cate, dupa nenumarate telefoane, am primit un raspuns nonsalant...ca cineva a inregistrat gresit...
Cititi si va minunati...
Cateodata am impresia ca au adunat cei mai incompetenti oameni de pe piata muncii...atat aroganta, nepasare si nesimtire, nu am gasit la nici o companie...si culmea este ca firma prospera...

+Quote Post
SlowBoz
mesaj Nov 18 2010, 12:07 PM
Mesaj #59

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 9-May 10
Utilizatorul numarul: 20 284

6 luni din 12, tot cu modem nu mi-a functionat internetul. Am ajuns sa merg la sediul din Brasov, sa le zic la poarta ca sunt cu masina, si daca problema era benzina, ca n-aveau bani ma ofeream eu sa-i duc acasa si sa-i aduc inapoi. In total, am pierdut circa 400 de minute certandu-ma cu cei de la rds&rcs... va sugerez totusi sa nu va mai chinuiti, este degeaba. eu acum sunt scapat de griji, trecand la concurenta. Povestea mea se aseamana, dar este mult mai lunga, fiindu-mi lene sa o povestesc. Tin sa spun ca au venit dupa 90 de zile dupa ce s-a semnat contractul sa-mi instaleze modemul, modem care era second-hand si s-a dovedit a fi stricat. dupa multe, si foarte multe insistente am reusit sa aduc o echipa acasa sa-l schimbe, dupa inca 60 de zile. Dupa 2 saptamani a inceput sa pice netul cate o ora, ajungand sa mearga o zi da, 3 nu . de atunci a inceput o epopee asemanatoare cu a dvs.... " Ati restartat modemul", "voi urgenta sesizarea dvs", "nu am cum sa va ajut, am trimis la echipa technica", " da, asteptati sambata, colegii lucreaza si in week-end", "nu este problema noastra ca ati stat 5 ore sa-i asteptati, va vor suna cand vin la dvs " , etc.

bilant : 400 de minute consumate certandu-ma cu ei
15 mailuri trimise
4 reclamatii in scris

nervii si nesimtirea lor ... de nepretuit .Mastercard!

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Nov 18 2010, 12:13 PM
Mesaj #60

Membru
**

Citeaza (SlowBoz @ Nov 18 2010, 12:07 PM) *
6 luni din 12, tot cu modem nu mi-a functionat internetul. Am ajuns sa merg la sediul din Brasov, sa le zic la poarta ca sunt cu masina, si daca problema era benzina, ca n-aveau bani ma ofeream eu sa-i duc acasa si sa-i aduc inapoi. In total, am pierdut circa 400 de minute certandu-ma cu cei de la rds&rcs... va sugerez totusi sa nu va mai chinuiti, este degeaba. eu acum sunt scapat de griji, trecand la concurenta. Povestea mea se aseamana, dar este mult mai lunga, fiindu-mi lene sa o povestesc. Tin sa spun ca au venit dupa 90 de zile dupa ce s-a semnat contractul sa-mi instaleze modemul, modem care era second-hand si s-a dovedit a fi stricat. dupa multe, si foarte multe insistente am reusit sa aduc o echipa acasa sa-l schimbe, dupa inca 60 de zile. Dupa 2 saptamani a inceput sa pice netul cate o ora, ajungand sa mearga o zi da, 3 nu . de atunci a inceput o epopee asemanatoare cu a dvs.... " Ati restartat modemul", "voi urgenta sesizarea dvs", "nu am cum sa va ajut, am trimis la echipa technica", " da, asteptati sambata, colegii lucreaza si in week-end", "nu este problema noastra ca ati stat 5 ore sa-i asteptati, va vor suna cand vin la dvs " , etc.

bilant : 400 de minute consumate certandu-ma cu ei
15 mailuri trimise
4 reclamatii in scris
nervii si nesimtirea lor ... de nepretuit .Mastercard!

Simt cum imi mor incet neuronii. Daca as fi citit mesajul tau fara sa fi trecut eu insumi printr-un cosmar similar, nu te-as fi crezut. As fi zis ca exagerezi... Ca NU SE POATE CA O COMPANIE PRIVATA SA-SI TRATEZE ASTFEL CLIENTII.
Ei bine, pesemne ca le-am subestimat gradul de indolenta.

Aceasta postare a fost editata de Tibishor MEREU Surprinzator: Nov 18 2010, 12:15 PM

+Quote Post

16 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th June 2019 - 05:33 PM