IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Nedumerire religioasa
Vizitator_blindlove64.
mesaj Apr 11 2009, 01:34 PM
Mesaj #1

Guests

As avea si eu o intrebare pt cei care cunosc legile bisericesti mai bine ...eu am cunoscut o fata si ne-am indragostit ..bun ..parinti ei i-a cununat pe fratele meu ..acuma eu ma mai pot cununa cu fata aceasta .?multumesc anticipat
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_aaa.
mesaj Apr 13 2009, 08:16 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (blindlove64 @ Apr 11 2009, 01:34 PM) *
As avea si eu o intrebare pt cei care cunosc legile bisericesti mai bine ...eu am cunoscut o fata si ne-am indragostit ..bun ..parinti ei i-a cununat pe fratele meu ..acuma eu ma mai pot cununa cu fata aceasta .?multumesc anticipat

nu inteleg unde e dilema....de ce s=ar impotrivi Biserica?

+Quote Post
Vizitator_silviu.
mesaj Apr 15 2009, 11:45 PM
Mesaj #3

Guests

Din cate stiu eu nu e nici o problema in cazul tau.Daca parintii ei l-au cununat pe fratele tau nu e problema,era daca parintii ei ii cununau pe parintii tai.In plus cunosc un caz identic cu al tau si preotii la care au mers au spus ca nu e nicio problema.Dar ca sa nu fie niciun dubiu consultal pe preotul de la biserica de care apartii(cea mai apropiata)Iti dau si un link unde ai mai multe informatii http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/32nunta.htm

+Quote Post
Vizitator_DA VINCI.
mesaj Feb 8 2010, 07:04 AM
Mesaj #4

Guests

Acestea sunt prosti. A cununa pe cineva nu înseamnă în niciun fel a fi neam. Acest act însine este o tradiție. Eu sunt căsătorit cu sora cumnatei. Aceasta înseamnă că doi frați țin două surori. Foarte mulți neștiutori și cu așa zis frica în Dumnezeu condamnă acest lucru dar nu Dumnezeu. Luând în considerare eu cu soția nu suntem neamuri de sânge. Fratele meu cu soția lui nu sunt neamuri de sânge . Suntem cu toții diferiți.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th December 2019 - 06:44 AM