IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Retragerea dintr-un cult religios, Cum sa nu sustii un cult religios care nu te mai reprezinta
Viorelu
mesaj Sep 29 2010, 02:18 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 14
Inscris: 22-December 09
Utilizatorul numarul: 17 879

Cu ceva timp in urma cineva a intrebat cum se poate retrage oficial din religia crestin-ortodoxa. Cunosc persoane care au incercat sa obtina informatii in acest sens insa nu li s-a permis accesul la Arhiepiscopie, nici macar la secretariatul acesteia, pentru a-i instiinta oficial pe cei de acolo ca nu sunt de acord cu ce face Biserica Ortodoxa Romana (B.O.R.).

Intre timp am gasit un articol care ar putea ajuta pe cei ce sunt interesati sa se disocieze de institutia bisericii de care apartin, fie ca e ortodoxia hrapareata, fie ca e catolicismul pedofil.

http://tiny.cc/Recensamant
Go to the top of the page

+Quote Post
Lovelife
mesaj Dec 4 2010, 05:42 PM
Mesaj #2

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 44
Inscris: 10-July 10
Utilizatorul numarul: 22 537

Citeaza (Viorelu @ Sep 29 2010, 04:18 PM) *
Cu ceva timp in urma cineva a intrebat cum se poate retrage oficial din religia crestin-ortodoxa. Cunosc persoane care au incercat sa obtina informatii in acest sens insa nu li s-a permis accesul la Arhiepiscopie, nici macar la secretariatul acesteia, pentru a-i instiinta oficial pe cei de acolo ca nu sunt de acord cu ce face Biserica Ortodoxa Romana (B.O.R.).

Intre timp am gasit un articol care ar putea ajuta pe cei ce sunt interesati sa se disocieze de institutia bisericii de care apartin, fie ca e ortodoxia hrapareata, fie ca e catolicismul pedofil.

http://tiny.cc/Recensamant

Tu aderi la Dumnezeu si nu la preoti, daca greseste un preot este problema lui, asa ca nu incerca sa te razbuni pe Dumnezeu pentru pacatele unui preot.
Putini preoti il reprezinta cu adevarat pe Dumnezeu , unii doar isi aroga aceasta calitate de reprezentanti a lui Dumnezeu. Preotii de calitate se recunosc dupa fapte, dupa cat de multa le este ascultata de Dumnezeu Rugaciunea. Apropierea de Dumnezeu nu este data de inaltimea ierarhie, sunt episcopi, cardinali, papi care au fost straini de Dumnezeu.
Eu zic ca faci o greseala daca renunti la religia ta pentur ca astfel renunti si la Dumnezeu nu la preot
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th December 2019 - 12:46 AM