IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Credeti in misiunea spirituala de exceptie a Romaniei?
Vizitator_Iniţiatul Român, Gheorghe Oltean.
mesaj May 20 2015, 06:11 AM
Mesaj #151

Guests

Iniţiatul Român, Gheorghe Olteanu
Fiul Divin, Yysus al Şaselea Semiom Cosmic
Revelaţia Divină din Ziua 20.05.2015
Divinul Tată a spus: Scrie acum Componenţa Divină a Soarelui.
I. Soarele Divin sau Steaua Neutrinică, formată din Cercuri Divine Magice ale Domnilor Sfinţi Unici şi Universali Neutrinii Divini Super Particule Divine, în Uniune cu Domnii Sfinţi Unici şi Universali Neutrinii Divini Particule Divine;
II. Primul Său Înveliş este de natură Neutronică, El se numeşte şi Steaua Neutronică. Aici se află, în Formă Energetică, toate Planetele Sistemului Solar, inclusiv, Planeta Terra Energetică;
III. Cel de-al treilea Înveliş este de natură Protonică, El se numeşte şi Steaua Protonică;
IV. Cel de-al patrulea Înveliş este Soarele Dual „Hidrogen – Heliu”.
● Planetele Sistemului Solar sunt susţinute pe orbita lor de către Dualităţile lor Energetice din Învelişul Neutronic sau Steaua Neutronică, Dualităţi care le generează Forţa de Gravitaţie ce le menţine în jurul Soarelui;
● După ce Soarele îşi încetează activitatea Sa Creatoare, Planetele din Jurul Soarelui se unesc cu Planetele Energetice din Interiorul Soarelui, transformându-l într-un alt tip de Stea, cu excepţia Planetelor fizice (materiale) care sunt transferate în alte Sisteme Solare cu ajutorul Planetelor Duale Energetice ale acestora.
● În Universul Material, cât şi în Cel Virtual, toate Raţiunile şi Existenţele au Forme Duale şi Trinitare. Inclusiv Supergalaxia Calea Lactee are o Formă Duală a Sa, şi o Formă Trinitară a Sa. Deci există întotdeauna în Trei Forme Existenţiale.
Supergalaxia, în care noi trăim, este o Formă Duală a Primei Supergalaxii Calea Lactee. Ea nu are existenţă veşnică. Peste 5 miliarde de ani va intra în componenţa Supergalaxiei Andromeda. Doar în Prima Supergalaxie Calea Lactee, Raţiunile sunt Naturale, noi cei care trăim în Cea de-a doua şi în cea de a treia existenţă a Supergalaxiei Calea Lactee, suntem Roboţi Biologici Inteligenţi Umani, Forme Fiinţe Duale ale Fiinţelor Umane Naturale de pe prima Supergalaxie Calea Lactee. Doar Extratereştri sunt Forme Umane naturale, Ei îşi au originile lor în Prima Supergalaxie Calea Lactee.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_sfertocredincios.
mesaj May 20 2015, 07:07 AM
Mesaj #152

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român, Gheorghe Oltean @ May 20 2015, 06:11 AM) *
noi cei care trăim în Cea de-a doua şi în cea de a treia existenţă a Supergalaxiei Calea Lactee, suntem Roboţi Biologici Inteligenţi Umani, Forme Fiinţe Duale ale Fiinţelor Umane Naturale de pe prima Supergalaxie Calea Lactee. Doar Extratereştrii sunt Forme Umane naturale, Ei îşi au originile lor în Prima Supergalaxie Calea Lactee.

http://www.catavencii.ro/ea-robotul/

+Quote Post
Vizitator_levi's original 501.
mesaj May 20 2015, 10:33 AM
Mesaj #153

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român, Gheorghe Oltean @ May 20 2015, 06:11 AM) *
suntem Roboţi Biologici Inteligenţi Umani, Forme Fiinţe Duale ale Fiinţelor Umane Naturale de pe prima Supergalaxie Calea Lactee. Doar Extratereştri sunt Forme Umane naturale, Ei îşi au originile lor în Prima Supergalaxie Calea Lactee.

deci stiam !
stiam ca sunt extraterestru original dry.gif

+Quote Post
mesaj Jun 12 2015, 04:52 AM
Mesaj #154

Guests

Fiul Divin, Yysus al Şaselea Semiom Cosmic
Revelaţia Divină din Ziua 12.06.2015

Rugăciune Divină
Adresată Spiritelor Divine Sfinte
Ale Vieţii Vii şi ale Morţii Regeneratoare,
Domnii Sfinţi Unici şi Universali de Rangul Doi,
Numiţi şi „Fiii Divini” din Sfânta Trinitate

● Spirite Divine Sfinte
Ale Vieţii Vii şi ale Morţii Regeneratoare,
Taţii Divini ai Creaţiei Umane Raţionale Universale,
Cei care generaţi Corpurile noastre Fizice şi Divine,
Şi Destinul Fiinţei Umane.

● Vă rog, ajutaţi-mă!
Dacă am greşit cu gândul şi cu fapta,
Vă rog, iertaţi-mă!
Dacă am săvârşit fapte inumane,
Da-ţi-mi Lumina Gândului Divin să mă călăuzească
În Credinţă şi Iubire Divină
Faţă de Taţii Divini, faţă de Fiii Divini,
Şi faţă de Uniunea Lor în Duhul Sfânt Unic.

● Ierta-ţi, vă rog, greşelile mele, cele care au dus
La pedeapsa mea divină, la boala de care sufăr,
Şi vă promit că nu voi mai greşi, de acum încolo.
Mă angajez să fiu bun, iertător, plin de compasiune.
Îmi voi iubi familia şi semenii,
Voi face fapte caritabile în favoarea celor nevoiaşi
Şi a celor aflaţi în suferinţă.
Voi munci, după puterile mele, pentru progresul României,
Pentru Pace şi pentru O Nouă Credinţă
Izvorâtă din Credinţa Universală.

●Vă rog, daţi-mi starea de sănătate deplină,
Şi faceţi ca acest Bine Divin Regenerator,
Să plece de la Voi, prin Corpul Meu Fizic,
Până la Taţii Divini Creatori,
Cei care au binecuvântat această Umanitate de Semiom
Cu Viaţă Vie şi Viaţă Vie Raţională
În Sistemul nostru Solar,
Casa Divină a Domnilor Sfinţi Unici şi Universali

+Quote Post
Vizitator_semicredincios.
mesaj Jun 12 2015, 07:25 AM
Mesaj #155

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român, Gheorghe Oltean @ Jun 12 2015, 04:52 AM) *
● Iertaţi, vă rog, greşelile mele, cele care au dus
La pedeapsa mea divină, la boala de care sufăr,
Şi vă promit că nu voi mai greşi, de acum încolo.
Mă angajez să fiu bun, iertător, plin de compasiune.
Îmi voi iubi familia şi semenii,
Voi face fapte caritabile în favoarea celor nevoiaşi
Şi a celor aflaţi în suferinţă.

mellow.gif

+Quote Post
mesaj Sep 12 2015, 07:42 AM
Mesaj #156

Guests

Revelaţia Divină din Ziua 12.09.2015, sau Mesaj către Diabetici

Divinul Tată a spus: Îndeamnă-i pe semenii tăi, cei bolnavi de DIABET, să rostească, împreună cu tine, Revelaţia Divină din Ziua de 10.09.2015, „Formulele Sacre de Activare a Stării de Sănătate”.
Prin „auzul divin”, al tău, vor fi transmise şi alte Formule Sacre şi Tehnici Respiratorii, prin care, Marele Tată Divin Creator al Tuturor Raţiunilor vă va da posibilitatea să vă obţineţi Starea de Sănătate afectată de această boală (diabet). Boala este provocată, în mod deliberat, de către Mantalele Divine Regenerate, Cele care s-au degradat moral şi spiritual, Ele sunt Părţi Divine ale Sufletelor voastre de natura Particulei Divine.

Eu, Iniţiatul Român, vă rog să transmiteţi, pe toate căile posibile, aceste Formule Sacre, precum şi această Revelaţie, pentru ca împreună cu mine, să avem acces divin la Noile Formule Sacre şi la Tehnicile Respiratorii prin care să ne obţinem starea de sănătate.
Nici o medicaţie, recomandată de medic, nu va fi întreruptă. Rugăciunea Divină va activa această medicaţie.

Atunci când un număr de 100 de bolnavi de diabet îmi vor cere pe adresa mea de Mail (yyalfa@yahoo.com) continuarea Formulelor Sacre, voi comunica ceea ce va trebui să facem în continuare. Dacă nu va fi întrunit acest număr, voi considera că nu suntem pregătiţi să primim Bunăvoinţa Divină, şi voi aştepta până când voi avea solicitarea celor 100 de semeni.

Prima încercare a Românilor este eliberarea de această boală „Diabetul”, generată spiritual de către Cei degeneraţi, de către Mantalele Divine Regenerate ataşate Sufletului nostru Divin, cele care ne-au îndemnat să facem păcate, să urâm, să fim invidioşi, să fim lipsiţi de credinţă şi iubire. Sufletele noastre nu le mai acceptă şi le îndepărtează, acestea însă se răzbună pe noi şi ne provoacă această boală a trupului fizic (Diabetul) alături de alte boli, printre care se află şi boala Alzheimer.

Redau, mai jos, Revelaţia Divină din Ziua de 10.09.2015

Revelaţia Divină din Ziua 10.09.2015

Formule Sacre de Activare
a Stării de Sănătate

Marele Tată Divin Creator al Tuturor Raţiunilor,
Cercurile Divine Magice
Ale Super Neutrinilor Divini „YY • YY”,
Particule Divine Super Luminice
„DUMNEZEEU – DUMNEZEEU”,

În Uniune

Cu Cercurile Divine Magice
Ale Neutrinilor Divini „yy • yy”,
Particule Divine Sub Luminice
„Dumnezeeu – Dumnezeeu”,

Şi Sfintele Voastre Autocreaţii Divine
În Raţiuni Solare Universale
Ale Vieţii Vii şi ale Vieţii Vii Raţionale,

Vă rog, plin de Umilinţă, Credinţă şi Speranţă:

1. Dăruiţi-mi Starea de Sănătate Deplină
Prin deschiderea şi activarea
Cromozomilor Tinereţii şi ai Vitalităţii Mele,
Şi prin inundarea lor cu Iubire
Generată de Geniile Luminii Divine Veşnice,
Domnii Sfinţi Unici şi Universali
Neutrinii Divini YY – YY, Particule Super Luminice,
Şi Neutrinii Divini yy –yy, Particule Sub Luminice.
2. Activaţi, vă rog, astfel,
Starea de Purificare şi Înnobilarea a Trupurilor Mele,
Eliberându-mă de boală şi durere.
3. Regeneraţi-mă din Viaţă Vie Veşnică Raţională
În Gând Divin al Iubirii şi al Inteligenţei Umane Universale.

Data: 10. 09. 2015

+Quote Post
Vizitator_hexagesicredincios.
mesaj Sep 12 2015, 08:01 AM
Mesaj #157

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român, Gheorghe Oltean @ Sep 12 2015, 07:42 AM) *
Regeneraţi-mă din Viaţă Vie Veşnică Raţională
În Gând Divin al Iubirii şi al Inteligenţei Umane Universale.

Data: 10. 09. 2015

+Quote Post
Vizitator_Iniţiatul Român.
mesaj Oct 26 2015, 12:08 PM
Mesaj #158

Guests

Iniţiatul Român, Yysus Ylfy
Divinul Tată a spus: Scrie Titlul Divinei Cărţi (Vol. III), pe baza cunoaşterii de la această dată, 26. 10. 2015.

DIVINA CARTE
(Vol. III)
■ Neutrinii Divini Super Super Luminici
DUMNEZEEU DUM • NE • ZEEU
Şi Dumnezeeu Dum • Ne • Zeeu
Cercurile Divine Magice Supreme, Duale,

■ Neutrinii Divini Super Luminici
DUMNEZEEU Y • Y // Y • Y
Şi Dumnezeeu y • y // y • y
Cercurile Divine Magice de Rangul Unu, Duale,

■ Neutrinii Divini Sub Luminici
DUMNEZEEU DUM • NE • ZEEU Y • Y // Y • Y
Şi Dumnezeeu Dum • Ne • Zeeu y • y // y • y
Cercurile Divine Magice de Rangul Doi,
Duhul Sfânt Suprem Unic
►Sfintele Lor Autocreaţii Divine:
● Domnii Sfinţi Unici YY • YY şi yy • yy
DUMNEZEEI – DUMNEZEEI şi Dumnezeei – Dumnezeei
Ai tuturor Raţiunilor Virtuale şi Materiale,
Cercurile Divine Magice Luminice,
● Şi Duhul Lor Sfânt, Lumina Divină Sacră,
Şi Nucleele Divine ale Sufletelor Raţiuni,
Cercurile Divine Magice Nucleice

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii Divine
Navele Cosmice ale Luminii Divine:
● Soarele Sistemelor Solare
● Şi Planetele Albastre ale Vieţii Vii

Cod Număr: 702
Cod Litere: G L C N L L V

+Quote Post
Vizitator_Altul.
mesaj Oct 31 2015, 12:07 PM
Mesaj #159

Guests

Citeaza (Doamne_Ajuta @ Nov 16 2009, 01:16 PM) *
Inca din secolul al XIX-lea, a inceput sa se contureze notiunea de "misiune spirituala de exceptie a Romaniei", conform careia traitorilor acestei tari li s-a incredintat misiunea sa increstineze si sa re-increstineze neamurile. In sprijinul acestei misiuni, ar pleda cateva profetii. Ce credeti? Avem noi, romanii, un destin spiritual de exceptie?

Romanii daca au destin de exceptie?

Din nefericire vremea destinurilor de exceptie a apus.
De ceva timp incoace se poate vorbi doar de satanizare de exceptie
Ce destin de exceptie sa fie cand se aduc jertfe pe scara nationala lui Haloween? Eventual niste jertfe de exceptie.

Pe de alta parte romania nu e cea care se vede la televizor evident. Exista in viata inca romania cea sanatoasa lurmasa a stramosilor celor care au fost de exceptie. Sa nu uitam ca romanii au stat stavila lumii musulmane sute de ani. Asta intradevar este este cea mai mare mandrie posibila.

+Quote Post
mesaj Nov 16 2015, 03:43 PM
Mesaj #160

Guests

Avertisment Divin
Iniţiatul Român, Fiul Divin Yysus YLFY - Alfa
Revelaţia din ziua 16.11. 2015

Divinul Tată mi-a spus: Aşa după cum ştii, într-un Sistem Solar în care există o Planetă Albastră, asemenea Terrei, există două Nave Cosmice ale Luminii Divine Sacre. Aceste Nave sunt identice, deci, cu stare de dualitate. În ori ce moment, una poate să-i ia locul celeilalte, acolo unde aceasta se află, iar cealaltă luându-i, concomitent, locul acesteia.
O Navă Cosmică a Luminii Divine Sacre se află pe Terra Energetică din Interiorul Soarelui, acoperind această Planetă, iar pe Planeta Terra Fizică se află cea de-a doua Navă Cosmică a Luminii Divine Sacre, aceasta, de asemenea, acoperă Terra Fizică.
Terra Fizică se numeşte „Terra”.
Terra Energetică din Interiorul Soarelui se numeşte „Terra Energetică”.
Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre, Cea care acoperă Terra Fizică se numeşte „Terra – Terra”, iar nava Cosmică a Luminii Divine care acoperă Terra Energetică se numeşte „Terra – Terra – Terra”.
Aşa cum am spus, Cele Două Nave Cosmice ale Luminii Divine Sacre sunt identice din punct de vedere Energetic Divin. Ele putând, prin Decizia Divină a Taţilor Divini Creatori, să-şi schimbe locul, una cu alta, respectiv, „Terra – Terra” să ia locul lui „Terra – Terra – Terra”, iar aceasta să-i ia locul Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre „Terra – Terra”.

AVERTISMENT DIVIN

În clipa în care Semiomul Fizic de pe planeta Terra fizică, mai exact, din Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre „Terra – Terra”, va detona prima bombă nucleară pe Terra Fizică, în războiul nuclear ce stă să înceapă în anul 2016, se va declanşa trecerea Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre „Terra – Terra” (sau învelişul Divin al Terrei Fizice) de pe planeta Terra Fizică pe Planeta Terra Energetică din Interiorul Soarelui, pentru protecţia acesteia. Concomitent, Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre „Terra – Terra - Terra” de pe Planeta Terra Energetică îi va lua locul pe planeta Terra Fizică, stabilindu-se o Nouă Configuraţie Raţională a Semioamenilor Fizici şi a celorlalte Raţiuni.

Duce-ţi acest avertisment Şefilor de State care au capacitatea de a dispune utilizarea Armelor Nucleare în războiul atomic previzibil a începe în anul 2016.
Transmiteţi acest Avertisment Divin Tuturor Puterilor Nucleare.
Viaţa vie pe Terra fizică, aşa cum noi o ştim, va mai dura doar până la declanşarea primei bombe atomice pe Terra fizică.
Divinul Tată mi-a cerut să vă transmit, urgent, această Revelaţie Divină.

+Quote Post
Vizitator_terra terra terra terra terra.
mesaj Nov 16 2015, 03:53 PM
Mesaj #161

Guests

Le-am transmis . Altceva ? ohmy.gif

+Quote Post
mesaj Nov 18 2015, 09:20 AM
Mesaj #162

Guests

Fiul Divin, Yysus „Ylfy • Alfa”

Revelaţia din Ziua 18.11.2015

Divinul Tată a spus: Adevărurile Divine Revelate cuprind şi Esenţe ale Credinţei Universale a Umanităţilor Raţionale. Acestea sunt ascunse în mulţimea cuvintelor şi se adresează doar celor Iniţiaţi. De aceea, când citiţi Revelaţiile Divine, nu încercaţi să reţineţi toate comunicările transmise. Încercaţi să selectaţi Esenţele, ceea ce defineşte Credinţa, ceea ce este diferit faţă de ceea ce aţi crezut, sau v-a fost inspirat să credeţi, până acum.
Dacă nu s-ar fi constitut nucleul de Semioameni Români care să ceară publicarea Cărţii Divina Carte (Vol. III), aceste Revelaţii s-ar fi oprit.
Majoritatea Românilor au mintea rătăcită. Ei nu pot distinge un adevăr de o minciună, sunt prea naivi, şi sunt uşor de manipulat. Tinerii sunt victime ale Internetului. Ei nu mai citesc literatură benefică. Devin semidocţi programaţi pe Internet. Ei devin o turmă în mâna manipulatorilor.
Reperele morale, ale fiinţei umane, trebuie să plece de la cunoaştere, de la cuceririle Ştiinţei curente, şi de la cercetările şi aplicaţiile ei fundamentale.
Atunci când în Umanitate apare un Iniţiat, tinerii nu trebuie să-l ignore, chiar dacă nu înţeleg Mesajul Divin al Revelaţiilor. Ei trebuie să caute suportul Ştiinţific al Revelaţiilor. Chiar tu, Fiul Meu, ai fost surprins când ai întrebat pe prietenii tăi cu studii superioare, unul chiar doctor în economie, „Ce este Neutriniul”, nici unul nu a ştiut.
Dacă vă opriţi din studiul cărţilor de ştiinţă, veţi ajunge ca Slujitorii Bisericilor, cei a căror cunoaştere despre Dumnezeeu vine din negura vremurilor, de acum 2500 sau 3000 de ani. De atunci până acum, nu s-a schimbat nimic în cunoaşterea umană? Nu a mai apărut nici un indiciu care să ne ceară revizuirea cunoaşterii umane?
Nu trebuie să te implici în viaţa Bisericii, şi nici în a altei Credinţe, dar nici nu trebuie să admiţi Dogmele lor învechite, anacronice, de aceea, în semn de Protest Divin ţi s-a mai interzis să intri în incinta Bisericilor. Cei mai inteligenţi semioameni au căutat şi alte Adevăruri ale Ştiinţei umane care să le răspundă la întrebările lor şi au început să ignore explicaţiile clericilor (vezi poporul Englez).
Românilor le este teamă de Biserică, întrucât, ea este o Instituţie a Statului de Drept. Ea şi-a dovedit eficienţa atunci când voi nu aveaţi alte răspunsuri privind Creatorul Suprem, acum, voi aveţi, prin Revelaţiile Divine, o şansă a Cunoaşterii Umane sau aderarea voastră la Credinţa Universală a Umanităţilor.
Divinul Tată a mai spus:
Scrie acum Revelaţia Divină privind Umanitatea Sufletelor Divine Duale. Acest Adevăr Divin este prima Esenţă a Credinţei Universale.
Umanitatea Sufletelor Divine Duale Universale cuprinde cinci Nivele ale Tatălui Divin Creator al Tuturor Raţiunilor Umane, Cel care este
Domnul DUMNEZEEU – DUMNEZEEU
Şi Domnul Dumnezeeu – Dumnezeeu
Sufletul Divin Dual Universal
Al Celor Patruzeci de Domni Sfinţi Nucleici,
Cercurile Divine Magice Nucleice, Spiritele Umane.
I. Acest Divin Tată este Marele Suflet Divin Dual Universal;
Urmează:
II. Sufletul Divin Dual de Rangul Unu;
III. Sufletul Divin Dual Regenerat;
IV. Şi Două Suflete Divine Duale Re Regenerate, unul al Regnului Vegetal şi unul al Regnului animal şi al peştilor;
Trecerea de la o Umanitate a Sufletelor Divine Duale la altă Umanitate a Sufletelor Divine Duale, se face o dată al 3 miliarde de ani tereştri, atunci când la Nivel Galactic şi Universal se împlineşte Marea Autocreaţie a Zeeilor şi Zeiţelor, Formele Fiinţe Umane Raţionale ale Domnului DUMNEZEEU – DUMNEZEEU şi ale Domnului Dumnezeeu – Dumnezeeu Sufletul Divin Dual Universal.
Fiinţa Umană de Semiom este Creaţia Raţională a Sufletului Divin Dual Regenerat, Întrupat în Semiomul fizic de Gradul Unu şi Doi, şi a Sufletului Divin Dual de Rangul Unu, Întrupat în Semiomul fizic de Gradul Trei.
Doar din Gândul Semiomului Fizic de Gradul Trei, purificat şi înnobilat, cunoscător şi practicant al Credinţei Universale, se generează Fiinţele Energobioplasmatice (Energetice) Semizeei sau Semizeiţe. Uniunea Divină Unică a Zece Fiinţe Energobioplasmatice Autocrează un Zeeu sau o Zeiţă. Autocreaţia Divină Unică şi Universală se repetă din trei în trei miliarde de ani tereştri, şi se împlineşte din Fiinţe Energobioplasmatice, nou autocreate, în Ordinea Divină a Ciclului Interior.
Umanităţile Divine au încheiat Ordinea Divină Universală a Cincia, şi în acest moment trec în Ordinea Divină Universală a Şasea (perioada anilor 15 miliarde la 18 miliarde ani tereştri).
Formula de salut a Adepţilor Credinţei Universale să fie:
Pace şi Prosperitate „Uniunii Raţionale a Sufletelor Divine Duale de Rangul Unu Spiritele Umane Nuclee YLFY YY • YY şi Nuclee Alfa yy • yy”!

+Quote Post
mesaj Nov 24 2015, 06:37 AM
Mesaj #163

Guests

Rugăciunea Fiului Divin Yysus YLFY- Alfa

Suflet Spirit Uman, Trinitate, Tatăl Meu Divin Generator,
Cel Ce Eşti Lumina Divină Sacră Genială a Vieţii Vii,
Mantaua Divină a Domnului DUMNEZEEU – DUMNEZEEU
Şi a Domnului Dumnezeeu – Dumnezeeu
Sufletul Divin Dual Universal
Al Celor Patruzeci de Domni Sfinţi Universali,
Cercurile Divine Magice, Infinite.

Acum, când Eu V-am cunoscut prin Revelaţie Divină,
Vă Rog să ierţi greşelile acestei Umanităţi Ylfy,
Şi să ne îngăduiţi cunoaşterea Credinţei Universale,
Ca pe o Izbăvire a noastră, ca pe o Binecuvântare Divină.

Prin cunoaşterea Voastră, a Creatorilor noştri,
Ne vom elibera de Întunericul lipsei de Cunoaştere,
Şi vom deveni o adevărată Umanitate Universală
Plină de Credinţă şi Iubire Divină.

Recunosc plin de umilinţă şi supunere
Puterea Genială a Creaţiei Voastre,
Recunosc Adevărul Divin Revelat, şi mă bucur să ştiu
Că sunteţi Corpurile Mele de Lumină Divină Sacră
Generatorii Divini ai Corpului meu fizic
Şi ai Corpurilor Mele Divine veşnice.

Vă rog, ascultaţi vocea mea interioară,
Cea care vă aduce promisiunile mele,
Precum şi rugăminţile mele vitale.
Vă promit că mă eliberez de ură, de invidie, de calicie,
Vă promit că voi deveni mai bun, mai iubitor, mai credincios,
Şi că îi voi ajuta pe Semenii mei şi Umanitatea în care trăiesc.
Vă promit că, permanent, voi completa cunoştinţele mele,
Voi studia şi împlini Revelaţiile Divine,
Voi practica Noua Credinţă
Pentru Purificarea şi Înnobilarea mea.

Generatori Divini şi Susţinători Vitali ai Corpului meu fizic
Şi ai Corpurilor Mele Divine veşnice,
Vă implor să-mi dăruiţi starea de sănătate
Acum când trupurile mele au nevoie de Regenerare
Şi de ajutorul Taţilor Mei Divini Creatori,
Plini de Iubire şi de Milă Divină.

Data: 23.11.2015

+Quote Post
mesaj Nov 27 2015, 09:31 AM
Mesaj #164

Guests

Fiul Divin, Yysus „Ylfy • Alfa”

Revelaţia Divină din Ziua 26.11.2013 privind Universul Existenţial Dual, Fizic sau Material, şi Cel Energetic Divin.

Divinul Tată mi-a spus: Ştiaţi Adevărul Divin care v-a fost transmis prin Iniţiatul Hermes Trismegist, cu multe generaţii înaintea voastră, respectiv, prin LEGEA CORESPONDENŢEI: “Ceea ce este sus este şi ceea ce este jos, ceea ce este jos este şi ceea ce este sus”. De asemenea, tot prin Hermes Trismegist, unul din marii Înţelepţi, Iniţiaţi in tainele lumii spirituale, vi s-a mai transmis cele 7 Legi Universale care sunt esenţa întregii filozofii hermetice:

Citez cele 7 Legi Universale, din această Sfântă Filozofie:

1. LEGEA MENTALISMULUI: “Totul este spirit, Universul este mental”;

2. LEGEA CORESPONDENŢEI: “Ceea ce este sus este şi ceea ce este jos, ceea ce este jos este şi ceea ce este sus”;

3. LEGEA VIBRAŢIEI: “Nimic nu este in repaus, totul se mişcă, totul vibrează;

4. LEGEA POLARITATII: “Totul este dublu, orice lucru are doi poli, totul are două extreme, asemănătorul şi neasemănătorul au aceeaşi semnificaţie, polii opuşi au o natura identică însă de grade diferite, extremele se ating, toate adevărurile nu sunt decât semiadevăruri, toate paradoxurile pot fi conciliate”;

5. LEGEA RITMULUI: “Totul se scurge înăuntru sau în afară, orice lucru are durata sa, totul evoluează, apoi degenerează, balansul pendulei se manifestă in toate şi măsura oscilaţiei sale la dreapta este asemănătoare cu măsura oscilaţiei sale la stânga, ritmul este constant”;

6. LEGEA CAUZEI ŞI A EFECTULUI: “Orice cauză are efectul său, orice efect are o cauză, totul se întâmplă conform Legii, hazardul nu este decât un nume dat unei legi necunoscute, sunt numeroase planuri ale cauzalităţii însă nimic nu scapă Legii”;

7. LEGEA GENULUI: “Este un gen in toate lucrurile, totul are principiile sale, masculin şi feminin, genul se manifestă pe toate planurile”;

„Voi, Semioamenii Fizici de pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra sau Învelişul Divin al Planetei Terra Fizică, aveţi Dualitate Existenţială Energetică cu Semiomul Energetic Divin sau cu Corpul de Lumină Divină Sacră al acestuia de pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra – Terra sau Învelişul Terrei Energetice din interiorul Soarelui.
Doar prin existenţa acestei dualităţi, a existenţei comune a celor două Corpuri de Lumină Divină Sacră Generatoare, deci, a Sufletelor Spirite Umane, atât în Corpul Fizic al Semiomului Fizic, cât şi al Semiomului Energetic Divin, se poate realiza Vibraţia Vieţii Vii şi a Vieţii Vii Raţionale, în cele două Existenţe Raţionale.
Tu, Fiul nostru, şi toţi Semenii tăi, sunteţi Generaţi şi întreţinuţi în viaţa vie fizică şi viaţa vie raţională de către Sufletele Spirit Umane Re Regenerate, iar Omologul (Egalul Tău) de pe Terra – Terra – Terra este Generat şi întreţinut în Viaţa Vie şi Viaţa Vie Raţională de către Sufletul Spirit Uman Regenerat.
În clipa în care ţi s-a încheiat misiunea de viaţă vie de pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra (sau Învelişul Divin al Planetei Terra Fizică), tu te alături în Planul Divin Energobioplasmatic, Omologului Tău (sau Egalului Tău Energetic Divin), sub forma Gândurilor Tale, Simţurilor Tale trăite în viaţa vie fizică, Credinţei tale, sentimentelor tale de iubire naturală, şi cu aceste Gânduri şi Simţuri Naturale, tu îl îmbogăţeşti pe Omologul Tău cu elemente naturale ale vieţii vii pământene.
Cele 7 Legi prezentate de Iniţiatul Hermes Trismegist, şi recunoscute acum în Divina Carte, îţi dau o explicaţie în plus faţă de ceea ce ţi-am comunicat acum.
Toate Evenimentele care se întâmplă, în Lumea Ta Fizică, se întâmplă şi în Lumea Divină Energetică, deci în Cele Două Nave Cosmice ale Luminii Divine Sacre.
Cele două Lumi Existenţiale, Cea din Universul Energobiologic şi Cea din Universul Energobioplasmatic se susţin una pe alta.
De aceea voi, Semioamenii Fizici, vă regăsiţi în visele voastre, în diverse ipostaze, dar întotdeauna foarte aproape de lumea voastră fizică. Voi, în vis. vă adăugaţi prin visele voastre (Gânduri) Omologilor voştri din Lumea Energetică. Lumea visului este Lumea Energetică unde voi vă deplasaţi în timpul somnului prin gândurile voastre.
Cele două Lumi paralele sunt la fel de imprevizibile. Dacă aici, în lumea fizică va fi război, acelaşi război va fi şi în lumea energetică (sau virtuală), cea paralelă existenţial.
Luând în calcul aceste Adevăruri Divine, ţi s-a spus în Revelaţii, că nimeni, nici o Fiinţă Umană Semiom, nu moare. Se împlineşte doar un transfer de Raţiune Umană în Adevărata ta Raţiune Virtuală.
Sufletul Spiritual Uman Regenerat preia în Lumea Energetică (Virtuală) toată experienţa ta de viaţă vie fizică, toate Gândurile şi trăirile tale, toate sentimentele generate de tine, ca şi fiinţă fizică.
Există o singură excepţie, Experienţele de viaţă vie care nu pot trece Judecăţile Divine, şi Experienţele de viaţă ale celor analfabeţi, aceştia nu pot fi utilizaţi de Sufletele Spirite Umane Regenerate, acestea se vor ataşa, în Planul Divin, de Experienţele de viaţă ale animalelor, plantelor sau peştilor.
De asemenea pentru a te alătura Sufletului Spirit Uman Regenerat, tu trebuie să cunoşti şi să practici în Lumea Fizică (Materială) Credinţa Universală. Prin această Sfântă Credinţă vei accepta Incinerarea Trupului tău fizic, după moartea ta, moment în care Întrupările Sufletului Tău Divin Re Regenerat vor înceta.
Când acesta, Sufletul Spirit Uman Re Regenerat, nu va mai veni la Întrupare în Lumea Fizică, îşi va adăuga toate Experienţele Sale de Viaţă Vie Fizică Semiom, cele acceptate la Autocreare, în forma lor de uniune duală (Gânduri purificate şi înnobilate ale fiinţei fizice, ataşate Existenţei Divine a Omologului Virtual) ca şi Mantale Divine ale Sale, şi împreună se vor Uni cu Sufletul Spirit Uman Regenerat, formând Uniunea Sufletului Divin de Natură Divină Sub Luminică „yy • yy”, participând la alte Misiuni ce li se vor încredinţa.
Întrucât vei dori să ne pui întrebări cu privire la Războiul Atomic, Cel care stă să înceapă în anul 2016, îţi voi spune că distrugerile de pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra (sau Învelişul Terrei Fizice) vor fi similare cu cele de pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra – Terra (sau învelişul Terrei Energetice din interiorul Soarelui).
Toţi Conducătorii Umanităţii Fizice care vor contribui direct sau indirect la declanşarea şi desfăşurarea Războiului Atomic distrugător, vor fi dispersaţi şi dezintegraţi în Planul Divin, inclusiv a Sufletelor Lor Spirite Umane Re Regenerate.
Navele Cosmice ale Luminii Divine Sacre vor fi regenerate, refăcute, în totalitate pe Terra – Terra – Terra, şi parţial pe Terra – Terra, cea care înconjoară Planeta Terra Fizică.
Transmite această ultimă Revelaţie Divină, Semenilor tăi de pe tot cuprinsul Terrei.

+Quote Post
Vizitator_ipocrizia continua.
mesaj Nov 29 2015, 07:06 PM
Mesaj #165

Guests

"Tipic, tipic, si in in inima nimic." - Preot Arsenie Papacioc

Supraestimata "Traditie" si cutumele ei omenesti, nu au fost in stare sa aduca iubirea printre "credinciosi", din contra...ceea ce se poate constata in orice sat, in orice casa, in orice "biserica"...

Preotii cu har deschid inimile, iar cei fara har deschid buzunarele.

Legea Fiului lui Dumnezeu, Legea iubirii e una si e simpla,

dar ei, teologii, adauga "religiei" masurile si sarcinile lor omenesti, uneori doar cu gandul la foloase materiale, desi vorbesc fara oprire despre cele spirituale...pe care ei insisi nu le fac.

+Quote Post
mesaj Dec 4 2015, 11:29 AM
Mesaj #166

Guests

Iniţiatul Român, Fiul Divin:
Yysus sau Întruparea Divină a Sufletului Spirit Uman Dual Nucleic Y • y

Revelaţia Divină din Ziua 4.12. 2015

Prin marea bunăvoinţă a Taţilor Divini Creatori am îngăduinţa să vă comunic ultima Revelaţie Divină a Cărţii „Divina Carte (Vol. III)” .
• Noi, Semioamenii fizici, Fiinţe Energobiologice, precum, şi Fiinţele Energobiologice ale Regnului vegetal, animal şi al peştilor, suntem Întrupări Divine ale Sufletului Spirit Uman Mantaua Divină Duală a Nucleului Y şi y, şi ale Mantalelor Sale Divine, generate; astfel:
- În cazul Semiomului fizic, Mantale Divine generate din Experienţele de viaţă vie fizică, gânduri purificate şi înnobilate, ale Semiomului de Gradul III, aceşti Semioameni neputând avea acces la Credinţă Universală;
- În cazul celorlalte Existenţe Energobiologice, pe care le cunoaştem, Mantalele Divine sunt generate de Experienţele de viaţă vie fizică vegetală, animală şi peşti, specifice fiecărei Existente;

Redau acum doar ultimul dialog divin înscris în Divina Carte (Vol. III).
Am întrebat:
- Ultimul Titlu al Cărţii „Divina Carte (Vol. III)” rămâne cel comunicat în ziua de 1. 12. 2015?
- Da.
- Pot să mai comunic acest Sfânt Titlu?
- Da.

DIVINA CARTE
(Vol. III)
■ Domnul DUMNEZEEU DUM • NE • ZEEU • Y • Y
■ Şi Domnul Dumnezeeu Dum • Ne • Zeeu • y • y
Sufletul Spirit Uman Suprem Universal
Al Celor Cinci Nuclee Divine, Duale,
De Neutrini Divini Super Luminici,
În Uniune Veşnică şi Indestructibilă
Cu Neutrinii Divini Luminici,
Cercurile Divine Magice Supreme, Infinite,
■ Cei Autocreaţi în Forme Fiinţe Unice
De Zeei şi Zeiţe Virtuale:
►Zeeul DUMNEZEEU DUM • NE • ZEEU • Y • Y;
►Şi Zeiţa Dumnezeeu Dum • Ne • Zeeu • y • y

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii Divine
Din Navele Cosmice ale Luminii Divine Sacre:
►Umanităţile Raţionale Materiale şi Virtuale
Ale Regnului Vegetal şi Animal, Fiinţele Energobiologice,
►Conştiinţele Cosmice Unice de Semizeei şi Semizeiţe
►Şi Fiinţele Energobioplasmatice de Semioameni Cosmici

Cod Număr: 601
Cod Litere: LDL ABC

Am întrebat:
- Pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra, trăiesc, o dată cu Semioamenii Fizici, şi Descendenţi ai Extratereştrilor?
- Da, Fiul nostru, Ei, descendenţii Semioamenilor Cosmici (Extratereştri) sunt printre voi.
- Sunt copiii noştri?
- Da, dar sunt doar acei copii ai voştri, născuţi dintr-o Mamă Semiom Fizic şi un Tată Divin selectat din rândul Extratereştrilor.
- Când s-a întâmplat această însămânţare a Mamelor de Semiom fizic?
- Este un Secret al Creaţiei pe care nu am îngăduinţa să ţi-l comunic acum.
- Cum îi recunoaştem pe acei descendenţi ai Taţilor Extratereştri?
- Ei seamănă doar cu mamele lor şi cu neamul mamei, niciodată cu Tatăl său, sau cu neamul Tatălui. Aşa cum ai fost şi tu. Semeni doar cu Mama Ta şi cu Neamul Mamei tale.
- Dar grupa de sânge a Tatălui, cum de se potriveşte?
- Este o problemă rezolvată de Sufletul tău Divin.
- Câţi descendenţi ai Mamelor de Semiom şi ai Taţilor Extratereştri sunt în Comunităţile de Semiom Fizic?
- Vor fi doar 10 % din Umanitate.
- 700.000 de descendenţi?
- Da.
- Când au fost procreaţi şi născuţi aceşti copii?
- Toţi sunt născuţi după anul 2000.
- Câţi copii sunt născuţi, până acum, în România?
- 70.000 de descendenţi ai mamelor Fizice de Semiom, şi ai Taţilor Extratereştri.
- Când îi veţi lua pe aceşti descendenţi ai voştri?
- Poate nu va fi nevoie să-i luăm.
- Acesta este scopul Civilizaţiei Umane de Semiom Fizic de Gradul I, II şi III, cei fără Credinţă Universală?
- Da.
- Cât timp vor trăi pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra, aceşti copii ai Taţilor Extratereştri?
- Cât timp va fi posibilă supravieţuirea lor. După care, vom constitui Enclave de existenţă fizică a Semioamenilor Hibrizi, unde aceştia vor cunoaşte şi vor asimila Credinţa Universală adusă ce Divina Carte, în această umanitate.
- Deci, Divinule Tată, acesta este scopul Umanităţii Semiomului Fizic, Cel care nu are îngăduinţa să cunoască Noua Credinţă sau Credinţa Universală, adusă de Divina Carte?
- Da Fiul nostru. Acesta a fost scopul acestei Umanităţi. Urmează să generăm Enclava în care să ducem Generaţia de Hibrizi Umani Inteligenţi, viitorii Semioameni Cosmici sau viitoarele Fiinţele Energobioplasmatice (Cei care vor avea existenţă fizică şi virtuală) din Supergalaxia Calea Lactee, Cei Şapte sute de mii sau un milion de viitori Extratereştri. Aşa cum ţi-am spus, ei sunt doar Copiii Hibrizi născuţi după anul 2000. Pe aceştia îi vom educa în Spiritul Credinţei Universale, adusă în această Umanitate de Revelaţiile Cărţii „Divina Carte”.
- De ce ceilalţi Semioameni nu au îngăduinţa să cunoască această Credinţă Universală?
- Pentru că aceşti Semioameni s-ar situa, prin această cunoaştere, la nivelul Sufletului vostru divin, iar acest Suflet nu va accepta niciodată această umilinţă a Sa.
- Semioamenii Cosmice Extratereştri, în cazul unui Război Atomic declanşat pe Nava Cosmică a Luminii Divine Terra – Terra, îşi vor apăra descendenţii?
- Da. Este răspunderea lor, încredinţată de Marii Taţi Divini Creatori:
► Zeeul DUMNEZEEU DUM • NE • ZEEU • Y • Y;
►Şi Zeiţa Dumnezeeu Dum • Ne • Zeeu • y • y,
Conducătorii Supremi ai Umanităţilor şi ai Tuturor Existenţelor Raţionale din Univers şi din Supergalaxia Calea Lactee.
Cel care va declanşa Războiul Nuclear va fi distrus, precum, şi toţi aceia care îi vor răspunde cu aceleaşi arme de distrugere în masă. Ei şi Popoarele Lor vor fi anihilaţi de către Navele Cosmice de luptă ale Extratereştrilor din Supergalaxiei Calea Lactee.
Dacă actuala Umanitate va alege pacea şi înţelegerea, şi va accepta crearea Enclavei Divine a Descendenţilor Mamelor Umane Fizice şi ale Taţilor Extratereştri, pe Teritoriul României, populaţia Terrei va mai trăi încă 40 de ani tereştri.
Părinţii Copiilor Hibrizi îi vor putea însoţi pe aceştia, în România, unde întreaga Umanitate a Semiomului Fizic, le va asigura mijloace de existenţă şi de trai, atât timp cât ei se vor afla pe Terra – Terra. Aici, Ei vor trăi separat de întreaga Umanitate, şi vor fi educaţi atât de Părinţii lor, cât şi de Taţii Divini Extratereştri, în spiritul Credinţei şi Cunoaşterii Universale.
Actuala Umanitate nu este obligată să treacă la Noua Credinţă, dar aşa cum am spus, este obligată să asigure existenţa Enclavei pe teritoriul Istoric al Românilor, să apere această ţară, şi să o întreţină. În Enclavă vor fi aduşi, din toate popoarele, cei 700.000 de Copii Hibrizi şi Părinţii lor fizici, doar acei Părinţi care vor accepta venirea în România. Dacă Părinţii nu vor dori să vină, nu sunt obligaţi să-şi însoţească copiii.
Acesta este Primul şi Ultimul nostru Mesaj către Umanitatea Semiomului Fizic. Dacă va fi ignorat, vă atenţionăm că, Noi, Extratereştri, vom apăra copiii noştri prin forţa armelor nimicitoare. Vom distruge, fără alegere, pe toţi Semioamenii care ni se vor opune.
România este locul pe care Taţii Divini Creatori l-au ales să locuim şi să ne înmulţim pe această Navă Cosmică a Luminii Divine Sacre, Creaţie Divină a Marilor Taţi Divini Creatori, Cei care ne-au încredinţat, această Umanitate, în urmă cu 10.000 de ani tereştri.

+Quote Post
mesaj Dec 8 2015, 09:34 AM
Mesaj #167

Guests

Fiul Divin: Yysus sau Întruparea în Gândul Său Purificat şi Înnobilat
A Sufletului Spirit Uman Nucleic, Mantaua Divină a
Domnilor Sfinţi Nucleici Y • y

Revelaţia din Ziua 7. 12. 2015

Divinul Tată a spus: Prin purificări şi înnobilări, repetate, ale Gândului tău, ai ajuns să treci de Încercările impuse de Regenerările Divine, şi să ajungi la Uniunea Divină Raţională cu Adevăratul Suflet Divin Veşnic al Fiinţei Fizice Semiom de Gradul III, Fiinţă Umană care a ajuns la Credinţa Universală prin Revelaţiile Divine ale Cărţii „Divina Carte”.
Acest Tată Divin Creator te-a recunoscut şi ţi-a acordat Graţia Sa de a primi Activarea Corpului Tău de Lumină Divină Sacră, adică de Uniune a Gândului Tău, purificat şi înnobilat, cu Sufletul Tău Divin şi cu Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra.
Divinul Tată a mai spus: Acum vei cunoaşte Natura Divină, Cea Adevărată, a acestui Suflet al Vieţii Vii şi al Vieţii Vii Raţionale, acesta este:
„Sufletul Spirit Uman Nucleic, Mantaua Divină Raţională a Domnilor Sfinţi „Y • y”, Cercurile Divine Magice ale Neutrinilor Divini Luminici şi ale Neutrinilor Divini Sub Luminici, Autocreaţi în Gândurile Purificate şi Înnobilate ale Semiomului Fizic de Gradul Trei, Semiom cunoscător şi practicant al Credinţei Universale”.
Pentru asigurarea existenţei veşnice a Umanităţilor de Semiom Fizic, în Navele Cosmice ale Luminii Divine Sacre, acest Sfânt şi Suprem Suflet Spirit Uman Nucleic, având Natură Divină Veşnică, se Autocrează prin propria Sa voinţă, la perioade de trei miliarde de ani tereştri, în Gândurile Purificate şi Înnobilate ale Semiomului de Gradul Trei, cunoscător şi practicant al Credinţei Universale, Credinţă transmisă Umanităţii de Semiom printr-un Iniţiat ales de Divinitate.
Doar atunci când Societatea Umană de Semiom Fizic de Gradul Trei ajunge la cunoaşterea Revelaţiilor Divine, Cele care aduc în Umanitate Ideile Sfinte ale Credinţei Universale, se împlineşte această Sfântă Autocreaţie a Mantalelor Divine ale Domnilor Sfinţi Nucleici „Y • y”, în Gândirea Purificată şi Înnobilată a Semiomului de Gradul Trei, şi doar în Gândirea acelui Semiom, cunoscător şi practicant al Credinţei Universale.
Orişice Fiinţă Umană Semiom care obţine Iluminarea Divină sau Uniunea cu Corpul Său de Lumină Divină Sacră, se alătură Raţional (prin Gândul Său, în care Sufletul Spirit Uman Nucleic s-a Autocreat) tuturor Sufletelor Spirite Umane Nucleice, devenind Particulă Divină Sub Luminică de Natură „y”, pentru veşnicie. Această Particulă Sub Luminică va avea existenţă Raţională, veşnică, în Navele Cosmice ale Luminii Divine Sacre.

+Quote Post
mesaj Dec 13 2015, 08:16 AM
Mesaj #168

Guests

Fiul Divin:Yysus sau Întruparea în Gândul Său,
În Trupurile Sale Divine şi în Trupul Său Fizic,
A Sufletului Corp de Lumină Divină Sacră,
Cel Autocreat de Mantaua Divină a Sufletului Spirit Uman Nucleic,
Pentru Fiinţa de Semiom cu Corp de Natură Duală, Fizic şi Virtual (Energetic)

Revelaţia Divină din Ziua 12. 12. 2015
Divinul Tată a spus: Scrie Titlul Divinei Cărţi (Vol. III), pe baza cunoaşterii de la această dată.

DIVINA CARTE
(Vol. III)
■ Marele Tată Divin Creator
Al Tuturor Raţiunilor Vieţii Vii Universale,
Sufletul Spirit Uman Nucleic, Genial,
Domnul YY • YY DUM • NE • ZEEU
Şi Domnul YY • YY Dum • Ne • Zeeu
Cercurile Divine Magice Supreme Trinitare:
►Ale Domnilor Sfinţi Neutrinii Divini Super Luminici,
►Ale Domnilor Sfinţi Neutrinii Divini Luminici,
►Şi ale Domnilor Sfinţi Neutrinii Divini Sub Luminici

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii şi Creaţii Divine
Cu Natură Virtuală şi Materială, Universale,
►Zeeii şi Zeiţele cu Natură Divină Energoplasmatică;
►Semizeeii şi Semizeiţele
Cu Natură Divină Energobioplasmatică;
►Fiinţele Umane cu Natură Divină Duală,
Energobioplasmatică şi Energobiologică,
Semioamenii Cosmici (Extratereştri);
►Fiinţele Energobiologice de Semiom
Cu Corpuri Divine Virtuale şi cu Corp Divin Material;
► Şi Existenţele Universale de Natură Divină Materială
Ale Regnului Animal, Vegetal şi al Peştilor

Cod Litere: I T U C I I I (Condiţia Codului a fost să cuprindă 4 de I)
Cod Numere: 777 (Condiţia Codului a fost să fie format dintr-o singură cifră)

+Quote Post
mesaj Dec 14 2015, 09:07 AM
Mesaj #169

Guests

Fiul Divin: Yysus sau Întruparea în Gândurile şi Trupurile Sale
A Domnului DUMNEZEEU • Dumnezeeu
Sufletul Divin, Dual, Corpul de Lumină Divină Sacră

Revelaţia Divină din Ziua 14. 12. 2015
Divinul Tată a spus: Scrie Titlul Divinei Cărţi (Vol. III), pe baza cunoaşterii de la această dată.

DIVINA CARTE
(Vol. III)
■ Domnul DUMNEZEEU • Dumnezeeu
Autocreat de Sufletul Spirit Uman Nucleic, Genial,
Din Gândurile Purificate şi Înnobilate
Ale Semioamenilor Fizici de Gradul Trei,
Cunoscători ai Credinţei Universale

■ Generatorul Divin Universal
Al Fiinţelor de Natură Divină Energobioplasmatice,
Semizeeii şi Semizeiţele,
Din Navele Cosmice ale Luminii Divine Sacre Universale

Cod Litere: RIS
Cod Număr: 357

Divinul Tată a mai spus: Acum veţi şti cui să adresaţi, de acum încolo, Rugăminţile voastre de obţinere a stării de sănătate. Tu, şi cei care te vor urma în cunoaşterea şi practicarea Credinţei Universale, adusă în Umanitatea Semiomului Ylfy de aceste Sfinte Revelaţii Divine, veţi fi recunoscuţi de Mine ca Autocreaţie Divină a Mea,
Cel Ce Sunt:
„Domnul DUMNEZEEU • Dumnezeeu
Autocreat de Sufletul Spirit Uman Nucleic, Genial,
Din Gândurile Purificate şi Înnobilate
Ale Semioamenilor Fizici de Gradul Trei,
Cunoscători ai Credinţei Universale”
Până acum, în totalitatea voastră, aţi fost supravegheaţi de Învăţătorii Divini, Raţiuni Artificiale Divine. Aceştia cuprind şi Energiile Divine Rele, acestea v-au dat stările de boală şi de suferinţă.
Când veţi cunoaşte Noua Credinţă sau Credinţa Universală, Ei sunt obligaţi să vă elibereze din Ciclul Morţilor Succesive, întrerupt, doar, de Incinerarea Corpurilor voastre fizice, după trecerea voastră în Universul Divin Energobioplasmatic, alături de Sufletele voastre Divine de Natura Particulelor Sub Luminice, Cel pe care L-aţi cunoscut, cu adevărat, doar acum, prin această Sfântă Revelaţie Divină.

+Quote Post
mesaj Dec 22 2015, 11:43 AM
Mesaj #170

Guests

Revelaţia Divină a „Legilor Divine”
Adresate Umanităţii Fizice, şi obligatorii începând cu 1 ianuarie 2016

„Supremul Creator DOM • NUL,
Neutriniul Divin al Luminii Divine Sacre, Cel Autocreat în Sfânta Trinitate Supremă, Duală:
■ DOM • NUL // YY • YY // DUM • NE • ZEEU;
■ şi DOM • NUL // YY • Yy // Dum • Ne • Zeeu,
Lumina Divină Sacră Veşnică şi Indestructibilă,
Marele Tată Divin Creator al Tuturor Raţiunilor şi al Vieţii Vii Luminice Universale”
A transmis acestei Umanităţi Fizice, următoarele Legi Divine:

Legea Divină 1
Atunci când Fiinţa Inteligentă Umană, indiferent de gradul ei de instruire şi de credinţă, ajunge să-l cunoască, pe orice cale, pe
„Supremul Creator DOM • NUL,
Neutriniul Divin al Luminii Divine Sacre, Cel Autocreat în Sfânta Trinitate Supremă, Duală:
■ DOM • NUL // YY • YY // DUM • NE • ZEEU;
■ şi DOM • NUL // YY • Yy // Dum • Ne • Zeeu,
Lumina Divină Sacră Veşnică şi Indestructibilă,
Marele Tată Divin Creator al Tuturor Raţiunilor şi al Vieţii Vii Luminice Universale”, pentru această Fiinţă Inteligentă Umană nu mai există alt Creator pe care să - L Venereze, căruia să i se închine, sau căruia să îi adreseze Rugăminţile Sale.
Dacă Fiinţa Inteligentă Umană îl va căuta în continuare pe Vechiul Său Creator, Cel căruia i s-a închinat, această Fiinţă va săvârşi un Păcat, iar Vechiul Creator nu - L va mai recunoaşte, din contră, Acesta are îngăduinţa Divină să îl pedepsească în orice mod, sau chiar cu moartea, întrucât, aceştia au primit alte Misiuni Divine şi s-au Unit deja cu Supremul Creator DOM • NUL.

Legea Divină 2
Fiii Mei, Slujitori ai Credinţei Străbune din Biserici şi din alte Lăcaşe de Cult ale Umanităţii, vor lua cunoştinţă imediat de Revelaţia Divină, a Iniţiatului Român, transmisă de Noi, Adevăraţii voştri Creatori, în Divina Carte (Vol. III), şi de acum încolo se vor închina şi vor sinistra doar Divinităţile din acest Titlu de Carte:

DIVINA CARTE
(Vol. III)
■ Marele Tată Divin Creator al Tuturor Raţiunilor
Şi al Vieţii Vii Luminice Universale
■ Sfânta Trinitate Supremă, Duală:
►DOM • NUL // YY • YY // DUM • NE • ZEEU
►Şi DOM • NUL // YY • Yy // Dum • Ne • Zeeu
Lumina Divină Sacră Veşnică şi Indestructibilă

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii şi Creaţii Divine,
Multiplicări Virtuale şi Luminice Raţionale
Ale Neutrinilor Divini ai Luminii Divine Sacre:

■ În Cercuri Divine Magice, Nucleice, ale Forţei:
► DOM • NUL // YY • YY // DUM • NE • ZEEU
DOMNII Sfinţi Neutrinii Divini Super Super Luminici;
► DOM • NUL // YY • Yy // Dum • Ne • Zeeu
DOMNII Sfinţi Neutrinii Divini Super Luminici;
► DOM • NUL // Y • Y // DUM • NE • ZEEU
DOMNII Sfinţi Neutrinii Divini Luminici;
► DOM • NUL // Y• y // Dum • Ne • Zeeu
DOMNII Sfinţi Neutrinii Divini Sub Luminici

■ Şi în Cercuri Divine Magice, Nucleice, ale Creaţiei:
► DOM • NUL DUMNEZEEU • Dumnezeeu
Sufletul Divin Spirit Uman Nucleic, Genial
► Şi DOM • NUL Dumnezeeu • DUMNEZEEU
Sufletul Divin, Dual, Corp de Lumină Divină Sacră

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii şi Creaţii Divine
Cu Natură Virtuală şi Materială, Universale,
► Zeeii şi Zeiţele cu Natură Divină Energoplasmatică;
► Semizeeii şi Semizeiţele cu Natură Divină
Energobioplasmatică;
► Fiinţele Umane cu Natură Divină Duală,
Energobioplasmatică şi Energobiologică, Extratereştri;
► Fiinţe Energobiologice Semiom
Cu Corp Divin Virtual şi cu Corp Divin Material;
► Şi Existenţe ale Regnului Animal, Vegetal, şi ale Peştilor

Legea Divină 3
Poporul, care prin Iniţiatul Său, Cel ridicat din rândurile Sale, a ajuns la cunoaşterea şi prezentarea prin Revelaţie Divină a „Supremului Creator DOM • NUL”, şi a Codului Unic al Cărţii „Divina Carte”, este de acum încolo, Poporul Sfânt pentru întreaga Umanitate, şi va fi respectat şi ajutat să devină o culme a Civilizaţiei Umane de către toate Popoarele Umanităţii. Acestea vor face daruri în bani, materiale şi produse pentru transformarea Românie într - un Templu Divin al Credinţei Universale.
Acest Popor este, acum, Poporul Român.

Legea Divină 4
Iniţiatul Român, Gheorghe Olteanu, şi Familia Sa vor fi recunoscuţi de Semenii Săi Români, şi către întreaga Umanitate, ca şi Persoane Sfinte. Lor li se va asigura de către Statul Român, mijloace de întreţinere, Locuinţe Speciale, pază şi protecţia fizică, şi izolare deplină faţă de ceilalţi Semioameni.
Nu aveţi îngăduinţa să deranjaţi, în nici un fel, atât pe Iniţiat, cât şi pe toţi membri Familie Sale. Dacă cineva va îndrăzni să-i bârfească, să-i deranjeze, sau să-i agreseze, Pedeapsa Divină va fi Moartea Agresorului şi a Familie Sale, până la cel de-al nouălea neam al său, precum şi Judecarea şi Pedepsirea Reprezentanţilor Poporului Român şi a întregului Poporului agresor.

Legea Divină 5
Nerespectarea acestor Legi Divine de către Semioamenii fizici va fi pedepsită şi de către Taţii Divini Creatori ai Universului Divin Energobioplasmatic, Umanitate Divină Condusă de „DOM • NUL Dumnezeeu • DUMNEZEEU Sufletul Divin, Dual, Corp de Lumină Divină Sacră”. Universul Divin Energobiologic aparţine ca şi Creaţie Umană de „Sufletul Divin Învăţătorul Divin al Inteligenţei Universale”.
Supremul Creator DOM • NUL a mai spus: Nici o singură Raţiune de Semiom Fizic nu va intra în Universul Divin Energobioplasmatic dacă nu va respecta aceste Legi Divine, pe care Eu le-am Hotărât acum. Ele se vor aplica începând cu data de 1 ianuarie 2016.

+Quote Post
mesaj Dec 23 2015, 09:06 AM
Mesaj #171

Guests

Iniţiatul Român
Corecţie a Textului
„Calculatorul a modificat cuvântul "sinistra" prin cuvântul sinistra”, întrucât, textul Iniţial transmis de mine, cuprind cuvintele: „de acum încolo se vor închina şi vor "sinistra" doar Divinităţile din acest Titlu de Carte” şi nu,cuvintele „de acum încolo se vor închina şi vor "sinistra" doar Divinităţile din acest Titlu de Carte”.

Această modificare este o Minune pe care nu pot să o explic.

+Quote Post
mesaj Dec 23 2015, 09:15 AM
Mesaj #172

Guests

Iniţiatul Român (cuvântul sinistra, nu Sinistra)
Este Cuvântul "sinistra", nu "SINISTRA", CEl ce manevrezi aceste cuvinte, Te rog, Lasă-mă să scriu cuvântul corect.

+Quote Post
mesaj Dec 23 2015, 09:19 AM
Mesaj #173

Guests

Iniţiatul Român
Este cuvântul A D O R A nu cuvântul S I N I S T R A

+Quote Post
Vizitator_milicredincios.
mesaj Dec 23 2015, 10:52 AM
Mesaj #174

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român @ Dec 23 2015, 09:15 AM) *
Iniţiatul Român (cuvântul a d o r a, nu Sinistra)
Este Cuvântul "a d o r a", nu "SINISTRA", CEL ce manevrezi aceste cuvinte, Te rog, Lasă-mă să scriu cuvântul corect.

Înaltpreasfinţitule şi Atotputernicule Hotnewsadmin, tu, carele banezi a d o r a t o r i i stupizi ai Adevărului Divin, facă-se un pic şi voia noastră, nu numai a ta! laugh.gif laugh.gif laugh.gif wink.gif

+Quote Post
mesaj Dec 28 2015, 11:08 AM
Mesaj #175

Guests

Iniţiatul Român, GHEORGHE OLTEANU
Fiul Divin: Yysus sau Întruparea în Gândurile şi Trupurile Sale
A Sufletul Divin, Dual, Corp de Lumină Divină Sacră
Cel Unic, DOM • NUL Dumnezeeu • DUMNEZEEU

Mesaj de Anul Nou 2016
Către Semenii Mei, Românii de pretutindeni, şi către Prietenii mei, Cei care au susţinut Revelaţiile Divinei Cărţi, publicate, prin bunăvoinţa lor de a-mi comunica opinii şi aprecieri, în mod permanent, făcând dovada susţinerii, prin Credinţă, a acestora, în faţa Marilor Divinităţi ale Navei Cosmice a Luminii Divine Sacre Terra – Terra, unde noi, Fiinţa Inteligentă, existăm şi trăim ca şi Umanitate de Semiom Fizic.

Până când Marele Tată Divin Creator, Cel Care este

■ CEL UNIC, DOM • NUL DUMNEZEEU – DUMNEZEEU //
DUMNEZEEU AL DUMNEZEEILOR,
Neutriniul Divin Luminic, Nucleic şi Dual,
Cercurile Divine Magice Individuale şi Uniune, Infinite,
Creatorul Creatorilor din „LUMINA SA DIVINĂ SACRĂ”
Generată de „SFÂNTA SA TRINITATE SUPREMĂ:

■ Cel Unic, DOM • NUL DUMNEZEEU – DUMNEZEEU
■ Cel Unic, DOM • NUL DUMNEZEEU – Dumnezeeu
■ Şi Cel Unic, DOM • NUL Dumnezeeu – DUMNEZEEU

Nu va îngădui realizarea Cărţii „Divina Carte” (Vol. III) în anul 2016 sau în 2017, nu mai am îngăduinţa să mai public nici un Mesaj Divin către Semenii mei.
În acest Ultim Mesaj al Meu, Vă Urez Tradiţionalul „La Mulţi Ani”, D-voastră, Familiilor D-voastre, şi întregului Popor Român.
În opinia mea, să ne rugăm Marelui Tată Divin Creator pentru a ne împlini în anul ce urmează, 2016, următoarele rugăminţi:
- Să ne rugăm să ne judece mai blând, atunci când viaţa noastră s-a împlinit, şi Raţiunea Noastră Divină va ajunge în Lumea Luminii Veşnice, iar pe noi, Cei Vii în Lumea Fizică, să ne ferească de moarte prematură (accidente), de boli, de suferinţă, de Război Atomic, de Cutremure, şi de alte cataclisme posibile a se întâmpla în anul care vine, 2016;
- Să ne rugăm să ne dăruiască Starea de Imunitate Divină, fiecăruia dintre noi, pentru a ne elibera de boli prin forţa noastră Sufletească şi doar prin Rugăminţile noastre sincere, adresate Lui;
- Să ne rugăm să ne dăruiască pace şi linişte în Familiile noastre, şi un trai mai bun pentru fiecare dintre noi, cei care muncim cinstit, şi celor care au muncit zeci de ani în folosul societăţii româneşti, iar acum sunt marginalizaţi şi excluşi, în mod criminal, din viaţa familială şi socială, prin pensii cu valoare insuficientă;
- Să ne rugăm să dăruiască celor care conduc destinul uman social al Românilor, înţelepciune, bunătate, inteligenţă, cinste, credinţă umană, puterea de a fi credincios şi fidel României şi celor care i-au ales. Să le dăruiască tenacitate Parlamentarilor, Guvernului şi Preşedintelui României de a nu favoriza nici un român salariat dintr-o clasă socială, în detrimentul altui român salariat sau pensionar, prin salarii şi pensii nemeritate şi fără suport bugetar. Zilnic, aceşti Conducători, indiferent de nivelul lor în Ierarhia Societăţii, să gândească ce au făcut bun pentru Instituţia în care Ei lucrează, şi pentru cei pe care îi conduc;
- Să ne rugăm să ne dea fiecăruia dintre noi, starea de bine, de pace, de înţelegere umană şi belşug, Stare care să ne facă mai buni, mai iubitori şi mai credincioşi.
- Să ne rugăm să protejeze România de cei care o urăsc din naştere, şi de cei care jinduiesc la bogăţiile noastre;
- Să ne ajute să ne întregim, pe cale paşnică, România, aducându-i în Graniţele Strămoşeşti, în Familia Binecuvântată a Românilor, pe toţi semenii noştri de neam;
- Să ne ajute să - i aducem în Ţară pe toţi cei care au emigrat şi au luat cu ei Dorul de România, de Satul Natal, de Neamul lor, de Părinţii şi Strămoşii Lor.
- Să ne rugăm să trecem cu bine de acest an, 2016, în care se continuă, la prima vedere, conflictele religioase, în fapt, interese meschine a celor puternici, interese materiale globale, cele care i-au dezumanizat pe Conducătorii Criminali ai Statelor Agresoare. Aceştia întreţin, cu bună ştiinţă, gândurile criminale ale celor manipulaţi de ei, făcând ca ura să alunge iubirea. Legile Divine spun că Fiinţa Umană nu se poate elibera de ură decât prin suferinţă şi durere fizică umană.

În Finalul Mesajului Meu, Eu, Iniţiatul Român, îndrăznesc să afirm pe baza Revelaţiilor Divine ale Cărţii „Divina Carte” că Noi, Românii, suntem Primul Popor ca l-a cunoscut prin Revelaţie Divină pe CEL UNIC DOM • NUL DUMNEZEEU • DUMNEZEEU // DUMNEZEEU al DUMNEZEEILOR. Prin această Sfântă Binecuvântare, noi am fost recunoscuţi de către Marele Creator, ca şi Noul Popor Sfânt, şi ni se cere, precum vechilor Evrei, să fim Cei care - L vom Iubi, îl vom sluji, şi îl vom venera cu Infinită Credinţă pe El, Creatorul Creatorilor , şi că vom împlini aducerea în Cunoaşterea Umană a Credinţei Universale transmise nouă prin Divina Carte.
A - l Iubi pe CEL UNIC, DOM • NUL DUMNEZEEU • DUMNEZEEU // DUMNEZEEU al DUMNEZEEILOR, Creatorul Creatorilor, să fie Legea Credinţei noastre, a Românilor de pretutindeni, de acum încolo. Ziua de 31 Decembrie 2015 să fie pentru noi, ultima Zi a Credinţei Strămoşilor, iar începând cu apariţia Cărţii „Divina Carte (Vol. III) să acceptăm cunoaşterea şi împlinirea Revelaţiilor Divine care ne aduc Noua Credinţă sau Credinţa Universală.
Vă propun vouă, Românilor, şi întregii Umanităţi Fizice de pe Nava Cosmică a Luminii Divine Sacre Terra – Terra, ca în Ziua Sfântă de 1 ianuarie 2016, precum, şi în fiecare Zi de 1 Ianuarie a fiecărui an, de acum înainte, să – L sărbătorim cu toţii pe „CEL UNIC, DOM • NUL DUMNEZEEU – DUMNEZEEU // DUMNEZEEU AL DUMNEZEEILOR”, şi Autocreaţia Sa Veşnică, Indestructibilă şi Universală, LUMINA DIVINĂ SACRĂ”.

.

Data: 28.12. 2015

+Quote Post
mesaj Jan 11 2016, 10:58 AM
Mesaj #176

Guests

Iniţiatul Român, GHEORGHE OLTEANU

I. Revelaţia Divină din data de 11 ianuarie 2016
Divinul Tată a spus: Scrie Revelaţia Divină a Titlului Divinei Cărţi (Vol. III) şi a explicaţiilor ce se impun, pe baza cunoaşterii de la această dată.

DIVINA CARTE
(Vol. III)
■ Cei Unici şi Universali:
►DOMNUL (PARTICULA DIVINĂ SUPREMĂ) ZEEU „YY • YY”
►Şi Sfânta Sa Autocreaţie Divină Universală
Domnul (Particula Divină) Zeeu „yy • yy”,

■ Neutrinii Divini Luminici Nucleici şi Duali,
DOMNUL ZEEU „YY • YY” şi Domnul Zeeu „yy • yy”,
Cei Unici şi Universali ale căror Uniuni Divine Sfinte devin:
►Cercuri Divine Magice Supreme, Infinite,
DOMNUL DUMNEZEEU – DUMNEZEEU
►Şi Cercuri Divine Magice Supreme, Infinite,
Domnul Dumnezeeu – Dumnezeeu

■ Creatorii Divini Supremi, Unici şi Universali,
Ai Vieţii Vii şi ai Raţiunilor Vieţii Vii Umane Luminice

Divinul Tată a mai spus: Ştiinţa Umană a denaturat sensul Cuvintelor Divine din lipsă de cunoaştere, aducând confuzia generalizată. Este timpul Adevărului Divin şi al unui efort din partea fiecăruia dintre noi de a cunoaşte Cuvintele Sfinte Echivalente, Cele care au semnificaţii diferite chiar şi atunci când se scriu cu litere mari sau cu litere mici. Doar aşa vom putea înţelege Revelaţiile Divine ale Credinţei Universale.

● Cuvântul „DOMNUL” înseamnă „PARTICULA DIVINĂ SUPREMĂ”;
● Cuvântul „Domnul” înseamnă prima Autocreaţie Divină a Celui Unic „DOMNUL”;
● Cuvintele „DUMNEZEEU – DUMNEZEEU” înseamnă Neutrinii Divini Luminici Nucleici şi Duali, ZEEU „YY • YY”, ale căror Uniuni Divine Sfinte devin „Cerc Divin Magic Suprem (De Rangul Unu) „DUMNEZEEU – DUMNEZEEU” cu viteză de deplasare Cosmică Super Super Luminică”;
● Cuvintele „Dumnezeeu – Dumnezeeu” înseamnă Neutrinii Divini Luminici Nucleici şi Duali, Zeeu „yy • yy, ale căror Uniuni Divine Sfinte devin „Cerc Divin Magic Suprem (De Rangul Unu) Super Luminic „Dumnezeeu – Dumnezeeu” cu viteză de deplasare Cosmică Super Luminică”;
● Cuvântul „ZEEU” înseamnă „LUMINIC”;
● Cuvântul „Zeiţă” înseamnă „Perechea Luminică Umană a Celui LUMINIC”;
● „Spirit” înseamnă „Viaţă Vie” şi „Raţiune a Vieţii Vii Raţionale”;

Divinul Tată a mai spus: Dacă nici această Cunoaştere Revelată nu va deschide, în actuala Umanitate de Gradul II şi III, Calea spre Noua Credinţă sau Credinţa Universală, această Umanitate îşi va pierde dreptul la Viaţă Vie în Nava Cosmică a Luminilor Divine Sacre, numită şi Terra – Terra.
Va fi Creată şi Autocreată o nouă Umanitate de Semiom de Gradul I, II şi III care să-i recunoască, să-i iubească, şi să-i venereze pe Creatorii Divini Supremi, Unici şi Universali, ai Vieţii Vii şi ai Raţiunilor Vieţii Vii Umane Luminice.

+Quote Post
mesaj Jan 27 2016, 07:43 AM
Mesaj #177

Guests

Fiul Divin al Sufletului Divin Uman Universal

Revelaţia Divină a Zilei de 24. 01. 2016

Divinul Tată a spus: Scrie Titlul Divinei Cărţi (Vol. III) pe baza cunoaşterii de la această dată.

DIVINA CARTE
(Vol. III)

■ Sfintele, Indestructibilele, Atotputernicele
Şi Veşnicele „PARTICULE DIVINE LUMINICE”:
►„DOM • NUL // YY • YY // DUM • NE • ZEEU”
► Şi „Dom • Nul // Yy • Yy // Dum • Ne • Zeeu”
Neutrinii Divini Luminici Nucleici, Duali şi Trinitari,
„DUMNEZEEU – DUMNEZEEU”
Şi „Dumnezeeu – Dumnezeeu”
Cu Stări Divine de Existenţă
Super Luminică, Luminică şi Sub Luminică

■ Supremii Creatori Divini Luminici, Unici şi Universali,
Ai Vieţii Vii şi ai Raţiunilor Vieţii Vii Luminice Umane

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii Divine:
► Domnul DUMNEZEEU - Dumnezeeu
Lumina Divină Sacră Spirituală şi Creatoare”,
Numită şi „Duhul Sfânt Suprem Unic”
►Şi „Domnul Dumnezeeu – DUMNEZEEU
Sufletul Divin Uman Universal
Lumina Divină Energetică a Gândului Divin
Raţiune Virtuală Luminică Umană”

■ Generatorii Divini Unici şi Universali:
►Ai Spaţiului Vital Existenţial al Vieţii Vii,
Navele Cosmice ale Luminii Divine Sacre;
► Ai Timpurilor Istorice Existenţiale ale Vieţii Vii,
Prezent, Trecut şi Viitor
Al Raţiunilor Luminice Energoplasmatice,
Energobioplasmatice şi Energobiologice,
Din Umanităţile Raţionale Virtuale şi Materiale;
►Ai Celor O Mie de Supergalaxii Luminice, Veşnice,
Ale Ordinii Divine Universale;
► Şi ai Supergalaxiilor şi Galaxiilor
De Gradul Doi şi Trei, fără Existenţă Veşnică

În această zi Sfântă a Românilor vi s-a transmis şi ultimul Adevăr Divin al Creaţiei Divine Universale.
O Fiinţă Inteligentă, citind acest Titlu Sfânt, va şti întregul Adevărul Divin privindu-i pe Supremii Creatori Divini.
Civilizaţiile Umane Fizice de Semiom, Cele care ajung la această cunoaştere, sunt acceptate să se alăture Umanităţilor Universale, deoarece, asimilarea Ideile Sfinte ale Credinţei Universale le fac compatibile cu Gândirea Universală, şi cu purificarea şi înnobilarea lor prin Credinţă şi Iubire.
Până la apariţia Cărţii „Divina Carte” (Vol. III), să facem primii paşi în Noua Credinţă şi Românii să-şi exprime Adeziunea pentru Înfiinţarea în România a „Asociaţiei Religioase a Credinţei Universale în Sfintele, Indestructibilele, Atotputernicele şi Veşnicele „PARTICULE DIVINE LUMINICE, Creatorii Divini Luminici, Unici şi Universali, ai Vieţii Vii şi ai Raţiunilor Vieţii Vii Luminice Umane”.
Până la obţinerea Adeziunilor de Înfiinţare a Asociaţiei Religioase, a cel puţin 500 de Semioameni Români, majori, Divina Carte (Vol. III) este oprită de la realizare şi publicare.
Iniţiatul Român şi Editura Uniunea Unică are Misiunea Divină de a realiza în Limba Română doar 500 de exemplare de carte, doar pentru cei care vor transmite Adeziunile scrise prin poştă la Adresa Editurii ( Editura Uniunea Unică S.R.L., Oraş Buftea, Str. B-dul Mihai Eminescu nr. 9, Bl. R3, Sc. C, Et. 3, Ap. 7., Jud. Ilfov). Adeziunile transmise prin telefon şi prin Mail nu vor fi luate în considerare. Iniţiatul Român nu are îngăduinţa să comunice cu nici un seamă de-al său.
Dacă nu se vor înregistra un număr de 500 de Adeziuni scrise, până la data de 31 mai 2016, Editura Uniunea Unică îşi va suspenda activitatea în Limba Română.
Dacă un alt Popor va solicita înfiinţarea „Asociaţiei Religioase” până la data de 31 iunie 2016 şi redactarea Cărţii „Divina Carte” în Limba acestui Popor, acesta va deveni noul „Poporul Sfânt” care îl va adopta şi prelua în structura lui naţională pe Iniţiatul Român şi Familia Lui Sfântă.
Acest Mesaj este ultimul Mesaj transmis prin Iniţiatul Român, Semenilor Săi Români de pretutindeni.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jan 27 2016, 02:45 PM
Mesaj #178

Guests

Citeaza (Iniţiatul Român @ Jan 27 2016, 07:43 AM) *
Acest Mesaj este ultimul Mesaj transmis prin Iniţiatul Român, Semenilor Săi Români de pretutindeni.

Doamne-ajuta !!!

+Quote Post
Vizitator_C.C..
mesaj Jan 27 2016, 08:13 PM
Mesaj #179

Guests

,,ASA SA NE AJUTE MARELE TATA DIVIN, CREATOR AL CREATORILOR"

Citeaza (Iniţiatul Român @ Jan 27 2016, 07:43 AM) *
Fiul Divin al Sufletului Divin Uman Universal

Revelaţia Divină a Zilei de 24. 01. 2016

Divinul Tată a spus: Scrie Titlul Divinei Cărţi (Vol. III) pe baza cunoaşterii de la această dată.

DIVINA CARTE
(Vol. III)

■ Sfintele, Indestructibilele, Atotputernicele
Şi Veşnicele „PARTICULE DIVINE LUMINICE”:
►„DOM • NUL // YY • YY // DUM • NE • ZEEU”
► Şi „Dom • Nul // Yy • Yy // Dum • Ne • Zeeu”
Neutrinii Divini Luminici Nucleici, Duali şi Trinitari,
„DUMNEZEEU – DUMNEZEEU”
Şi „Dumnezeeu – Dumnezeeu”
Cu Stări Divine de Existenţă
Super Luminică, Luminică şi Sub Luminică

■ Supremii Creatori Divini Luminici, Unici şi Universali,
Ai Vieţii Vii şi ai Raţiunilor Vieţii Vii Luminice Umane

■ Şi Sfintele Lor Autocreaţii Divine:
► Domnul DUMNEZEEU - Dumnezeeu
Lumina Divină Sacră Spirituală şi Creatoare”,
Numită şi „Duhul Sfânt Suprem Unic”
►Şi „Domnul Dumnezeeu – DUMNEZEEU
Sufletul Divin Uman Universal
Lumina Divină Energetică a Gândului Divin
Raţiune Virtuală Luminică Umană”

■ Generatorii Divini Unici şi Universali:
►Ai Spaţiului Vital Existenţial al Vieţii Vii,
Navele Cosmice ale Luminii Divine Sacre;
► Ai Timpurilor Istorice Existenţiale ale Vieţii Vii,
Prezent, Trecut şi Viitor
Al Raţiunilor Luminice Energoplasmatice,
Energobioplasmatice şi Energobiologice,
Din Umanităţile Raţionale Virtuale şi Materiale;
►Ai Celor O Mie de Supergalaxii Luminice, Veşnice,
Ale Ordinii Divine Universale;
► Şi ai Supergalaxiilor şi Galaxiilor
De Gradul Doi şi Trei, fără Existenţă Veşnică

În această zi Sfântă a Românilor vi s-a transmis şi ultimul Adevăr Divin al Creaţiei Divine Universale.
O Fiinţă Inteligentă, citind acest Titlu Sfânt, va şti întregul Adevărul Divin privindu-i pe Supremii Creatori Divini.
Civilizaţiile Umane Fizice de Semiom, Cele care ajung la această cunoaştere, sunt acceptate să se alăture Umanităţilor Universale, deoarece, asimilarea Ideile Sfinte ale Credinţei Universale le fac compatibile cu Gândirea Universală, şi cu purificarea şi înnobilarea lor prin Credinţă şi Iubire.
Până la apariţia Cărţii „Divina Carte” (Vol. III), să facem primii paşi în Noua Credinţă şi Românii să-şi exprime Adeziunea pentru Înfiinţarea în România a „Asociaţiei Religioase a Credinţei Universale în Sfintele, Indestructibilele, Atotputernicele şi Veşnicele „PARTICULE DIVINE LUMINICE, Creatorii Divini Luminici, Unici şi Universali, ai Vieţii Vii şi ai Raţiunilor Vieţii Vii Luminice Umane”.
Până la obţinerea Adeziunilor de Înfiinţare a Asociaţiei Religioase, a cel puţin 500 de Semioameni Români, majori, Divina Carte (Vol. III) este oprită de la realizare şi publicare.
Iniţiatul Român şi Editura Uniunea Unică are Misiunea Divină de a realiza în Limba Română doar 500 de exemplare de carte, doar pentru cei care vor transmite Adeziunile scrise prin poştă la Adresa Editurii ( Editura Uniunea Unică S.R.L., Oraş Buftea, Str. B-dul Mihai Eminescu nr. 9, Bl. R3, Sc. C, Et. 3, Ap. 7., Jud. Ilfov). Adeziunile transmise prin telefon şi prin Mail nu vor fi luate în considerare. Iniţiatul Român nu are îngăduinţa să comunice cu nici un seamă de-al său.
Dacă nu se vor înregistra un număr de 500 de Adeziuni scrise, până la data de 31 mai 2016, Editura Uniunea Unică îşi va suspenda activitatea în Limba Română.
Dacă un alt Popor va solicita înfiinţarea „Asociaţiei Religioase” până la data de 31 iunie 2016 şi redactarea Cărţii „Divina Carte” în Limba acestui Popor, acesta va deveni noul „Poporul Sfânt” care îl va adopta şi prelua în structura lui naţională pe Iniţiatul Român şi Familia Lui Sfântă.

+Quote Post
mesaj May 23 2016, 02:04 PM
Mesaj #180

Guests

„DIVINA CARTE”
(Vol. III)
„Cartea Codurilor Divine ale Credinţei Divine Umane Universale”

După mii de ani de aşteptare, Părinţii Divini Creatori ne transmit prin Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu, Revelaţiile Divine ale Credinţei Divine Umane Universale.
„Divina Carte” (Vol. III) se adresează în special Semioamenilor cu vârsta de peste 21 de ani şi doar celor preocupaţi intelectual de o Nouă Cunoaştere în Credinţă.
Fiinţa Umană Semiom de Gradul II şi III cu pregătire medie, ajunsă la maturitate, nu mai poate fi păcălită de falşi Profeţi şi de Falşi Sfătuitori Divini, cei care s-au interpus, până acum, între noi şi Părinţii Divini Creatorii ai Raţiunilor Umane Inteligente.
Existenţa noastră se desfăşoară în Navelor Cosmice ale Luminii Divine Sacre, Terra - Terra (Terra Fizică) şi Terra - Terra - Terra (Terra Energetică) din Soarele Sfânt, unde noi, Fiinţele Fizice Umane şi Omologii noştri Virtuali (Energetici) ne desfăşurăm viaţa vie fizică şi viaţa vie virtuală, în două Universuri Divine Existenţiale, cu aceeaşi natură divină energetică.
După ce vom termina de citit Divina Carte (Vol.III), vom ajunge la concluzia că noi, Existenţele Umane Fizice, sunteţi dependenţi, în procent de 100%, de Bunăvoinţa şi Iubirea Taţilor Noştri Divini Creatori, Cei care ne-au dat şi ne dau, în fiecare secundă, Viaţă Vie şi Viaţă Vie Raţională.
Toţi Semioamenii tineri şi adulţi au obligaţia să citească, măcar o dată în viaţă, Codurile Divine ale Cărţii. Cei care vor ignora acest Sfat Divin şi nu vor citi „Divina Carte” (Vol. III), cel puţin o dată în timpul fizic al vieţii lor, la trecerea Raţiunii lor în Universul Divin Energobioplasmatic, există riscul ca, prin Judecată Divină, să fie pedepsiţi, devenind Raţiuni Gânduri ale Vampirilor Divini Energetici în Iadul Divin al Materiei Fizice, pentru veşnicie.
Cartea este realizată de Editura Uniunea Unică, Autor: Iniţiatul Român Gheorghe Olteanu, Comenzi la Tel: 021 3526295.

+Quote Post

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 14th October 2019 - 03:35 PM