IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mergem la alegerile prezidentiale? cu cine votam?
Cine va fi presedinte?
Basescu, Geoana sau Antonescu?
Basescu [ 21 ] ** [34.43%]
Geoana [ 15 ] ** [24.59%]
Antonescu [ 25 ] ** [40.98%]
Total voturi: 61
Musafirii nu pot vota 
Vizitator_xy.
mesaj Jun 18 2009, 05:26 PM
Mesaj #31

Guests

Invincible, pai daca aveai 13 ani atunci, nu te mai grabi sa fii asa de categoric cu lucruri pe care nu le stii sau nu le-ai observat. mai studiaza, mai raceste-ti creierul, nu te mai grabi sa inghiti pe nemestecate ideea ca ne-ar prinde bine o dictatura, fie ea si pe termen scurt, si nu mai lua de buna prostia cu "la vremuri nebune - solutii nebune". asa ajungi repede sa justifici solutia lui Vadim din anii '90 cu procesele rapide si executiile pe stadioane, asa oricine poate justifica orice porcarie si orice ilegalitate.

Citeaza (Invincible @ Jun 17 2009, 08:33 PM) *
Nae, ce fapte a facut el ca si Presedinte al Romaniei?
as fi si eu curios care e raul ala? ca la guvernare n-a fost (cu o mica exceptie, si-atunci a fost de forma), Presedinte n-a fost, prim-ministru n-a fost!...

dupa gandirea asta, nu conteaza decat ce faci cand esti la putere, si in rest esti ca o floare? atunci si Necolaiciuc sau Vantu sunt buni de presedinti, ca nici ei n-au facut nici un rau "ca si" presedinti!
ok, atunci afla ca Vadim A FOST LA PUTERE, ca sluga si culturnic de frunte al lui Ceasca. a fost atat de curajos cu "coruptii si incompetentii" incat ridica in slavi demolarile pentru Casa Poporului, care pentru el erau o fericire, si-i porcaia sistematic pe toti scriitorii tineri ostili regimului, fiindca oricine indraznea sa nu-l laude pe iubitul conducator era un vandut, un nevrednic, un dusman al tarii. si pe urma a facut la fel, cine indraznea sa atace FSN si PRM era automat vandut, poponar, bosorog, jidan, umflat, chior etc., hai ca stii, ca doar citesti Romania Mare.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_palamida.
mesaj Jun 18 2009, 05:45 PM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (shout @ Jun 18 2009, 01:28 PM) *
Sincer nu pot sa fiu de acord cu al de isi spune invincibilul (in gandire si alegeri) dar ma bucura faptul sa vad ca nu face parte din cei care ori nu merg la vot ori merg sa aleaga "raul cel mai mic".

si pe mine! dar el de ce-l alege pe Vadim? nu ca pentru, dupa parerea lui ar fi "raul cel mai mic"?
sau ne poate el spune de ce Vadim e alegerea cea mai buna? aia cu in vremuri nebune trebuie sa ne conduca un nebun ca sa ne-nsanatosim nu e argument! poi ce eu vreau sa ma trateaza seful nebunilor la balamuc, sau un medic sanatos si cat de cat capabil sa prescrie medicatia adecvata?
e drept ca inca nu exista vraciul asta si ca e bazata mai mult pe noroc decat pe o apreciere obiectiva a calitatilor, alegerea unuia.
Dar eu tot incerc sa disting... ma mai gandesc ca mai e vreme.
Incerc sa inteleg de ce Duda asta are imagine atat de controversata? ...poate ca unii romani se tem sa nu reinstaureze monarhia (ceea ce nu-i exclus, dar chiar n-ar fi o tragedie), poate ca niste iliesti scoliti de tatucu si urmasii lui isi baga coada... nu stiu, dar incerc sa adun cat mai multe informatii, sa le pun cap la cap, si poate m-o ajuta mintea sa pricep.
apoi sa vedem cine se mai anunta... ii studiez si p-aia... desi e mai greu sa dai de cap legaturilor dintre un necunoscut si toata magaria de pan-acuma. dar vor fi si aia atacati.. eu astepta sa vad de catre cine si cum...

Citeaza (shout @ Jun 18 2009, 01:28 PM) *
Fata de cei mentionati, prefer de 1000000 de ori o persoana care face o alegere crezand ca este cea mai buna. Daca tot vreti sa va luati de cineva cred ca mai degraba puteti sa va luati de cei care nu merg la vot sau care isi gasesc scuze pentru a face un rau in mod constient.

Cat despre votarea lui Vadim, probabil la fel de multi il vor vota si pe marko... e bine sa existe un echilibru in toate. Din pacate, oricum "lupta" finala se va da intre base, giuana si crinu si inevitabil unul dintre ei va castiga alegerile...

cu inertii, adormitii si dezgustatii si cu cei care se spala pe maini si acuza restul de ce-a fost pan-acuma, ca ei n-au vazut niciodata alternative si deci sunt nevinovati, nu-s nici eu de acord. dar nici sa le arat eu pe cine sa voteze nu pot!
Sa caste ochii, sa ciuleasca urechile, sa cumpaneasca si vor gasi! sa fii vinovat ca ai facut o alegere care poate mai tarziu se va dovedi nu tocmai buna e o chestie (fiecare, chiar daca spune sau nu pe cine-a votat stie ca a facut-o, isi asuma responsabilitatea si data viitoare ia masuri... deci dobandesti competenta in a fi alegator, in caz ca nu faci parte din marea masa de alegatori orbi: vz. mandatele repetate ale lui Iliescov).
sa stai acasa de 20 de ani incoace si sa arati cu degetul pe cei care-s vinovati de soarta ta e grav, amicilor!
ca asa li se da cuvantul celor care stiu ce vota fara sa stea pe ganduri! or fi putini, dar voi cei cu "votul de pedeapsa" ii faceti sa devin multi!

Chestia cu Vadim vs. Bela... eu zic ca Vadim mai mult ii atata: le da motiv sa fie si mai agresivi in ideile lor zevzeci si sa mai inventeze si altle. si le acorda si credibilitate in strainatate!
in nici un caz nu e vorba de o balanta!

+Quote Post
Vizitator_palamida.
mesaj Jun 18 2009, 06:29 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (Invincible @ Jun 18 2009, 04:01 PM) *
eu aveam 13 ani atunci smile.gif ce sa-mi ceri? pana la Constantinescu am "votat" cu aia care aveau sloganele mai tari.

hai ca te iert, erai mic si era greu pe-atunci sa-ntelegi cate ceva, chiar si pentru aia care erau ceva mai marisori da-ncapatanati si le placea muzica aia de care-ai ascultat si! avea basu mai tare si ne placea melodia ca eram obisnuiti cu ea!

Eu am adus vorba ceea fiindca, la vremea aia, PRM a fost pentru cateva luni la guvernare cu FSN-ul. Din cate-am citit eu, cica PRM a vrut sa dea si el o lege si FSN-ul l-a tratat ca pe pietroiul de la margine drumului. Vazand ca PRM-ul e bun doar sa le faca jocul FSNistilor, Vadim si-a retras partidul de la guvernare.

nu stiu acuma despre ce lege o fi fost vorba, dar asa e cand esti minoritar in coalitii intotdeauna.. trebuie sa te impui prin diplomatie, la nevoie boicot, facand publica ideea, etc... si daca e buna iti castigi sustinerea electoratului si al mai mare cedeaza ca i-e frica de alegeri.
da-mi inchipui cum o fi pus vadim problema... si reactia lui de a-si lua jucariile si pleca nu mira pe nimeni. Asa va face oricand cand va vedea ca nu poate rezolva probleme doar amenintandu-le, urland la ele sa plece-n alta tara...

Eu nu incerc sa va conving sa votati cu Vadim ci sa nu votati persoanele care au mai fost la Putere. persoane care nu au facut nimic pentru tara asta. Niciunul dintre presedintii de dupa Ceasca n-a pus o caramida la progresul Romaniei. Toti au fost cu ochii dupa furat de-am ajuns la sapa de lemn si cu datorii de n-or sa le poata plati 10 de generatii de-acum incolo.

Eu votez ce n-a mai fost!

cu prima parte-s de acord. au fost, ne-am lamurit, adio!
dar daca vine vadim si nu mai fura, ce face? ii baga la zdup pe toti care-au furat? ma-ndoiesc, dar ok, sa faca din partea mea! si dupa? ce anume din discursurile lui in delir ma face pe mine sa cred ca are vre-un plan? zic plan, ca de la asta, pana la a sti cum il aplica... sunt ani lumina!

ca "are oua" nu e un argument de a arata celor care-l vor pe basescu sau pe altcineva ca exista alta varianta.
poi ce adita n-are? c-o vrut sa ni le si arate! laugh.gif stiu, n-are din alea ca ale lu vadim, da la ce-l ajuta pe vadim hormonii aia in exces care i-au inundat creieru deja?
la urlete si conceput idei absurde?
stii cine a fost de vina, dupa parerea lui vadim, cand echipa nationala de fotbal nu s-a calificat la CM din 2002? Guvernu si presedintele! si a mai fost si seceta daca-mi aduc eu bine aminte: tot din cauza lor nu mai ploua! pacat ca n-am acces la arhiva de la Radio Rom. Actualitati..
Bun, erau aia pe care nu-i vream, nu-i vrem si nici nu-i vom mai vrea, dar sa urli pe la radio asa ceva... crezand ca te aleg suporterii si cei cu frica lui D-zeu?
cam din astea-s "faptele" pe care le-a facut maria-sa! ca ziceai intr-un post mai inainte ca tu dupa fapte judeci.
da-mi-le si mie sa pot si eu judeca. Eu n-am gasit nici una! numai vorbe din alea de trebuie sa-ti pui proptea cand te lovesc peste timpan!

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 19 2009, 06:37 AM
Mesaj #34

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 51
Inscris: 3-December 08
Utilizatorul numarul: 5 059

Citeaza
XY :Invincible, pai daca aveai 13 ani atunci, nu te mai grabi sa fii asa de categoric cu lucruri pe care nu le stii sau nu le-ai observat.

Man, iar bati campii? Ti-am spus sa vb la obiect? I-auzi dialogul nostru :
XY : Ba a fost cu Iliescu, ba contra lui,……
Invincible : Cu Ilici am fost cu totii, pana cand ne-am dumirit ce, si cum. Iar catre altcineva : « Eu am adus vorba ceea fiindca, la vremea aia, PRM a fost pentru cateva luni la guvernare cu FSN-ul. Din cate-am citit eu, cica PRM a vrut sa dea si el o lege si FSN-ul l-a tratat ca pe pietroiul de la margine drumului. Vazand ca PRM-ul e bun doar sa le faca jocul FSNistilor, Vadim si-a retras partidul de la guvernare. »
XY : Invincible, pai daca aveai 13 ani atunci, nu te mai grabi sa fii asa de categoric cu lucruri pe care nu le stii sau nu le-ai observat.
--------------------------------------------------
Omule, eu ti-am mai spus ca nu faci casa buna cu logica.
A fost de partea lui Ilici la inceput, cand toata tara il vedea ca pe salvatorul Romaniei, revolutionarul no.1 ? A fost! I-a dat cu Flit cand a bagat de seama ca e folosit ? I-a dat ! Ce voiai, sa-l urmeze pe Ilici pana la moarte de frica celor ca tine, care se leaga de chestii insignifiante?
Nu trebuie sa vezi faptele, ci doar sa pui cap la cap niste lucruri. Deci, la vremile alea tulburi am fost aproape toti cu Ilici. Cand s-au mai limpezit apele, ne-am dezis de el.
Te rog sa nu-mi mai raspunzi fiindca te voi ignora de-acum inainte. N-am chef si nici timp sa-ti “traduc” fiecare fraza pe care o scriu.

Pt ceilalti: va voi rasp mai tarziu. Acum am niste treburi pe-aici.

--------------------
morom3t3.wordpress.com

E inutil sa ma ataci caci esti steril,/Apar in stil letal si te surprind,/Te prind, te scufund in benzina si te aprind zambind./Ma metamorfozez in nor, ma urc la cer, te fulger si cobor,/Scot katana si trec la lupta, la sol,/Trec cu ea prin tine lasandu-ti sufletul gol./Pana nu mori, nu mor!

+Quote Post
iul_autentic
mesaj Jun 19 2009, 06:53 AM
Mesaj #35

Membru veteran

Postari: 304
Inscris: 26-January 09
Utilizatorul numarul: 6 088

Votam cu Necolaiciuc, ca el reprezinta modelul de roman care se descurca in viata !

+Quote Post
george03
mesaj Jun 19 2009, 07:20 AM
Mesaj #36

Membru veteran

Postari: 146
Inscris: 13-July 08
Utilizatorul numarul: 1 773

Citeaza (iul_autentic @ Jun 19 2009, 08:53 AM) *
Votam cu Necolaiciuc, ca el reprezinta modelul de roman care se descurca in viata !

Din păcate pentru el, nu s-a prins că febeiştii nu-s ca miliţienii noştri. Ăia au pus laba pe el şi-l trimit pachet în ţara (unde, fie vorba între noi, o să-l elibereze judecătorii în max. o săptămână).

Dacă era puţin mai isteţ, îşi cumpăra o insulă în pacific, într-un arhipelag care nu are convenţii de extrădare cu nimeni, şi trăia liniştit până la adânci bătrâneţi. Da', ca orice manelist care se respectă, trebuia să-şi arate bogăţia ... deci e un bou biggrin.gif

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 19 2009, 07:33 AM
Mesaj #37

Membru
**

Aprob pozitiv! biggrin.gif

--------------------
morom3t3.wordpress.com

E inutil sa ma ataci caci esti steril,/Apar in stil letal si te surprind,/Te prind, te scufund in benzina si te aprind zambind./Ma metamorfozez in nor, ma urc la cer, te fulger si cobor,/Scot katana si trec la lupta, la sol,/Trec cu ea prin tine lasandu-ti sufletul gol./Pana nu mori, nu mor!

+Quote Post
iul_autentic
mesaj Jun 19 2009, 08:16 AM
Mesaj #38

Membru veteran

Ok. Deci... votati Necolaiciuc cu semnul electoral 'BOUL'. Urmeaza sa lansam si maneaua de campanie.

+Quote Post
Vizitator_ana.
mesaj Jun 19 2009, 09:30 AM
Mesaj #39

Guests

Eu voi merge pentru a-mi anula votul daca nu voi gasi un candidat care sa imi pot spune ca ma reprezinta cat de cat. Deocamdata nu am nici cea mai mica incredere in niciunul dintre candidatii anuntati; cum ar fi sa cred ca trebuie sa merg sa le dau girul sa ia decizii (atat de importante!!!) in locul meu unor oameni despre care eu de fapt cred ca nu isi vad decat interesul strict personal sau partidic ?

Cred ca din 200 de buletine de vot dintr-o sectie mica, daca 150 sunt anulate, asta nu are cum sa nu transpara si sa nu iste ceva.

Dupa mine, ce ne ramane dupa multe incercari esuate este speranta ca daca facem ce simtim ca este bine de facut, restul vine mai de la sine decat daca nu facem nimic.Si apoi mi-am adus aminte ca speranta reinnoita vine din victorii precum cea a alegerii presedintelui americanilor din noiembrie trecut...

Un motiv puternic de a merge la vot chiar si pentru a-l anula este si gandul la cauza datorita careia eu in aceasta toamna posibilitatea sa merg sa votez: niste oameni care au murit in decembrie 89. Chiar si cei care spun ca ii spatele revolutiei a stat altceva n-ar zice ca acei martiri n-au avut contributia lor la instalarea democratiei in Romania. Ca democratia merge inainte in Romania si cu prezenta de 25% la alegeri (si-asa organizate doar o data la 4 ani), asta nu mai are insa cum sa fie vina politicienilor. E vina celor care nu merg la vot.

+Quote Post
iul_autentic
mesaj Jun 19 2009, 10:14 AM
Mesaj #40

Membru veteran

In ziua alegerilor cel mai misto ar fi sa aruncam cu rosii in: parlament, Cotroceni, palatul Victoria, prefecturi, primarii, sedii de politie (glumesc bai, nu incercati ca v-o luati !), etc. Asa s-ar prinde guvernantii ca aia care nu vin la vot au un cuvant de spus.

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 19 2009, 10:26 AM
Mesaj #41

Membru
**

daca voi veniti cu alimente, eu vin cu bauturi. Molotov.

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post
nashu_mare
mesaj Jun 19 2009, 10:28 AM
Mesaj #42

Membru
**

Postari: 91
Inscris: 18-May 08
Utilizatorul numarul: 230

@iul_autentic: Ai voie "moral" sa faci asta doar dupa ce ai votat. Altfel e doar "demagogie cetateneasca", daca imi permiti sa ii spun asa. Cum crezi ca se va reforma clasa politica daca tu o ignori? Crezi ca daca nu te duci la vot, brusc se vor hotari altii mai buni sa intre in politica? Ash... Singura solutie e sa mergi la vot si din marea de candidati sa alegi "raul cel mai mic" pentru ca la urmatorul vot sa poti vota un rau si mai mic si dupa aia unul si mai mic si tot asa pana ce darwinist vom avea conducatori buni. Votul in alb si/sau neparticiparea la vot sunt ideile celor care vor sa dirijeze alegerile in directia dorita de ei.

Si nu, Duda nu e un rau mai mic, e doar un fruct al unui pom puturos care ne pateaza trotuarele si incaltarile.

+Quote Post
Vizitator_MirceaA.
mesaj Jun 19 2009, 12:02 PM
Mesaj #43

Guests

Sper ca cei care au votat cu Antonescu, se refereau la maresal, nu la Zgabeata Iftode asta cu ochii bulbucati si cu spume la gura.

+Quote Post
Vizitator_rasistul.
mesaj Jun 20 2009, 06:06 AM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (MirceaA @ Jun 19 2009, 12:02 PM) *
Sper ca cei care au votat cu Antonescu, se refereau la maresal, nu la Zgabeata Iftode asta cu ochii bulbucati si cu spume la gura.

Topicul rasist e mai incolo putin smile.gif. Nu ca nu as vota si eu cu un personaj ca asta dar nu mai e .. s-au terminat de 60 de ani cel putin ..

On topic : Eu as mai vota odata cu Basescu .. nu de alta dar sunt curios in ce hal de nasol poate sa mai aduca tara asta .. ceilalti nu stim deja ce le poate pielea . Deja prevad
1) Prima casa - preturile la imobiliare cresc si apoi crash economic total
2) Noua grila de salarii pentru bugetari .. uraaaa (de unde bani nu se mentioneaza) - vor contribui la 1.
3) Privatizarea profitului si nationalizarea pierderilor (vedeti articolul lui Serbanescu) - bine ca 1 cam tot asta este.
. Adica daca tot e sa fie lata .. si sa traim mai bine ca americaniii , eu prevad un mare haos anul asta si viitor.
Bine pot vota cu Basescu si apoi sa emigrez rapid smile.gif si sa las tara asta in mana oricui ca oricum nu vad nici o schimbare in bine

+Quote Post
Vizitator_comik.
mesaj Jun 20 2009, 11:44 AM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (CINIK @ Jun 16 2009, 06:17 AM) *
excl.gif
Eu propun sa mergem la vot cu totii. Chiar ar fi bine sa-i motivam si pe cei care pana acum nu s-au prezentat.
De ales... nu alegem pe nimeni. Punem stampila pe doi candidati si anulam votul. Trebuie sa dam o palma clasei politice. Simpla neprezentare doar ii va ajuta sa ne fure votul. Daca vom avea un procent covarsitor de voturi anulate vom atrage cu siguranta atentia. Poate reusim chiar sa schimbam ceva daca, demonstrandu-ne astfel nemultumirea, vom atrage atentia forurilor internationale.

Ce spuneti ?

Spunem ca asta e o tampenie care si-a facut intrarea in mod inexplicabil in folclorul electoral romanesc.

+Quote Post
nashu_mare
mesaj Jun 20 2009, 07:00 PM
Mesaj #46

Membru
**

Postari: 91
Inscris: 18-May 08
Utilizatorul numarul: 230

Fii linistit, o explicatie exista. dar tampenie este in continuare.

+Quote Post
Vizitator_Fritz, deschis la slitz.
mesaj Jun 20 2009, 09:21 PM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (Invincible @ Jun 16 2009, 06:37 AM) *
Eu votez ceva cu oua -Vadim!

Forumistii de curte, pastilatii, pomanagii si indobitocitii media sa faca ciocul mic-mic!

Etetee, cica forumistii de curte, domestici sau nu, pomanagii, bulangii, cosmeticienii de morti si altii ca ei nu mai au voie sa abereze pe forumuri.... Da' de ce? Ultima data cind am sunat la Hotnews Warm Line mi-a spus o ciocanitoare cu aproximativ 25 de primaveri la bord si silicon in juru' ciocului cum ca forumul Hotnews este, totusi, un forum public, indiferent de numaru' de sticle de Metaxa baute sau de numarul de etaje parcurse pina la contactul cu solul... M-a mintit cotofana? O joc in picioare, nu alta!
Sa nu-ti stric totusi dispozitia: ia de voteaza cu ouale lu' Vadim sau cu cine vrei tu, nu-i problema, da' lasa-ne si pe noi barosane sa facem ceva gargara pe forumu' asta... Bine?

PS: Te atac ca sint viril,/Apar letal si te atac/Nu mai respiri/Esti deja lat/ alea, alea... Zic bine? Tu cum zici ca zic?

+Quote Post
Vizitator_ttt.
mesaj Jun 22 2009, 04:32 AM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (rasistul @ Jun 20 2009, 06:06 AM) *
[...] si apoi sa emigrez rapid smile.gif si sa las tara asta in mana oricui ca oricum nu vad nici o schimbare in bine

Poti sa-mi spui si mie, daca esti amabil, unde emigrezi, in conditiile actuale?
Uite-asa arunca unul o vorba aiurea si crede ca a descoperit adevarul absolut.
Emigrare usoara! Ai grija, vinde tot ce ai in tara (daca ai ceva) si pregateste-te si dincolo de o lunga asteptare, ca apoi sa esuezi intr-o slujba mizera. Poate ai mai avea ceva sanse, daca te duci cu bani multi (eventual dai niste tepe pe-aici, ca tot e tara asta mizerabila condusa de un matroz chior ca Basescu) si faci niste scoli mai destepte pe dincolo...

+Quote Post
Invincible
mesaj Aug 12 2009, 06:46 AM
Mesaj #49

Membru
**

Citeaza (Fritz, deschis la slitz @ Jun 20 2009, 09:21 PM) *
Etetee, cica forumistii de curte, domestici sau nu, pomanagii, bulangii, cosmeticienii de morti si altii ca ei nu mai au voie sa abereze pe forumuri.... Da' de ce? Ultima data cind am sunat la Hotnews Warm Line mi-a spus o ciocanitoare cu aproximativ 25 de primaveri la bord si silicon in juru' ciocului cum ca forumul Hotnews este, totusi, un forum public, indiferent de numaru' de sticle de Metaxa baute sau de numarul de etaje parcurse pina la contactul cu solul... M-a mintit cotofana? O joc in picioare, nu alta!
Sa nu-ti stric totusi dispozitia: ia de voteaza cu ouale lu' Vadim sau cu cine vrei tu, nu-i problema, da' lasa-ne si pe noi barosane sa facem ceva gargara pe forumu' asta... Bine?

PS: Te atac ca sint viril,/Apar letal si te atac/Nu mai respiri/Esti deja lat/ alea, alea... Zic bine? Tu cum zici ca zic?

Nae, iarta-ma, fusei ocupat sa fierb niste oaua. Deci eu creca neuronul matale a racit din moment ce da rateuri de-astea.
Au avut, au si vor avea dezlegare la vorba pe forumuri cei enumerati de matale iar ce-am scris eo acolo e un fel de amendament al legii. Adica, vorbeste dom'le cat vrei, cu cine vrei, da' nu cu mine daca te regasesti printre categoriile astea, categorii care, n-asa, sunt predispuse la comentarii subiective sau plecate cu sorcova, cam ca al matale.

Pune-ti pantalonii cum trebe, inchide-ti slitzul/ Asaza-te-n fata mitralierei si-asteapta blitzul!

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post
Vizitator_Samurai.
mesaj Aug 19 2009, 08:14 AM
Mesaj #50

Guests

Aceasi clasa politica, aceleasi personaje ni se baga pe gat, dar nimeni nu ne intreaba si pe noi romanii ce tip de presedinte am dori ( ce tip de personalitate )
Toti se lauda ca fac, ca dreg, ca vom trai bineeeeeeeeeee .
Si ?
Chiar nu mai exista in Romanica noastra alta personalitate care sa nu ne insele sperantele ?
Nu cred .Visit My Website

Presedintele Romaniei-2009 alegeri- ce tip de personalitate preferati ?
AICI E SONDAJUL :
http://daciacreatemybb2comindexphp.createm...=421&page=1

+Quote Post
Invincible
mesaj Aug 30 2009, 11:03 AM
Mesaj #51

Membru
**

Citeaza (Samurai @ Aug 19 2009, 08:14 AM) *
Presedintele Romaniei-2009 alegeri- ce tip de personalitate preferati ?

lumea vrea o personalitate vadimistica, dar sa nu-l cheme Vadim.
Iaca solutia!

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Aug 30 2009, 03:15 PM
Mesaj #52

Guests

Nu cred ca are vreo importanta cine va fi presedintele Romaniei.

Bun sau rau, va avea doar functia de reprezentare a unei natii muribunde, putin mai decorativ decat sarmana acvila de pe stema, singura care mai are ceva caracter in tara asta, macar ca e pictata pe carpa.

In halul de imbecilizare, nepasare, lacomie in care suntem, ce importanta cine mai e presedinte peste o tara de zombi?

Ce sa ne mai faca presedintele?

Zece milioane de copii care invata din manuale ca pantalonii au doi craci, ca SRL-ul e o frizerie, aceeasi care dupa aia cumpra diplome de facultate cu preturi diverse, de la niste institutii care-si spun "Universitati", dar care nu sunt decat cladiri in care te adapostesti vara de cald si iarna de ger?

Un presedinte peste un Guvern de analfabeti, peste o justitie care nu are bani de dosare, peste medici care te omoara mai rau decat bolile, peste profesori care de-abia stiu sa scrie, peste militari care stiu doar sa vanda armele, nu sa si traga cu ele?

Ce mama naibii sa ne mai faca Presedintele asta??!! Sa ne dea mai multa carne grasa, fete mai goale la televizor si bere gratis, mititei si fasoale cu carnati de Craciun???

Sa opreasca Presedintele sutele de milioane de eur aruncate in licitatiile trucate ale ministerelor si autoritatilor locale?

Indiferent cine va fi, va ramane in istorie ca ultimul Presedinte al Romaniei. Pentru ca nu va mai urma nimic.

Imi doresc sa existe Iadul, macar pentru o zi, pentru a-i vedea acolo pe toti care ne-au desfiintat tara.

Nu au reusit nazistii, sovieticii, nu mai vorbesc de prin cate am trecut mii de ani. Iaca astia, o asa zisa clasa politica, au reusit in nici 20 de ani sa desfiinteze Romania.

Cine va fi presedinte? Nu stiu. Stiu doar peste ce va fi presedinte...

+Quote Post
Vizitator_saureign.
mesaj Sep 21 2009, 01:40 PM
Mesaj #53

Guests

Mda, m-am inselat amarnic. Din momentul asta, nu mai mai intereseaza politica mioritika. Parol!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Dan..
mesaj Sep 21 2009, 02:12 PM
Mesaj #54

Guests

Va dau o m _ _e suculenta la toti cei carel critica pe Presedinte ! La toti aia platiti de moguli !
Traian Basescu e cel mai bun si merita sa fie inca 5 ani Presedinte !
Daca aveti tupeu bai carcotasi de doi lei veniti in seara alegerilor cand vom sarbatori victoria in Piata Univ si va aratam noi atunci - daca aveti tupeu ca vad ca numai pe forum il criticati pe Presedinte !

+Quote Post
Vizitator_gsa.
mesaj Sep 21 2009, 02:21 PM
Mesaj #55

Guests

Evident ca CVT nu este o solutie pemtru Romania fiind un personaj total incompetent pe teme europene ,economice si sociale.
Singura lui"specializare" este problema maghaiara care este cu totul si cu totul secundara.

Cred ca Antonescu are calitatile cerute acum de dezvoltarea europeana si Romania are nevoie de o persoana serioasa ,morala cum este acest domn.

+Quote Post
Vizitator_Singe la tava.
mesaj Sep 21 2009, 02:37 PM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (Vizitator_Dan. @ Sep 21 2009, 02:12 PM) *
Va dau o m _ _e suculenta la toti cei carel critica pe Presedinte ! La toti aia platiti de moguli !
Traian Basescu e cel mai bun si merita sa fie inca 5 ani Presedinte !
Daca aveti tupeu bai carcotasi de doi lei veniti in seara alegerilor cand vom sarbatori victoria in Piata Univ si va aratam noi atunci - daca aveti tupeu ca vad ca numai pe forum il criticati pe Presedinte !

Frumos comment!

Auzi bai guzgane, eu vin, am tupeu, te gasesc si asa iti dau o stinga de la portofel de o sa maninci juma' de an cu paiu'. Sau pina ti-o face careva dantura...
Daca ai menstruatii dureroase ia cu fier. Gasesti pe santier... Daca te ia si cu greata da-i cu zeama de lamuie...
Asta e forum public pacaliciule si trebuie sa te exprimi decent. E adevarat, si eu la fel, da' ai aparut tu! N-ai treaba, esti capat de linie!
Si o intrebare pentru inteligenta ta: poti s-o sugi fara s-o uzi?

+Quote Post
Vizitator_Lili.
mesaj Sep 21 2009, 07:55 PM
Mesaj #57

Guests

Eu votez pe Basescu. E cel mai bun si e apropiat de oameni. Am dat mana cu el la festivalul cascavelei.

+Quote Post
Vizitator_judoka.
mesaj Sep 21 2009, 08:30 PM
Mesaj #58

Guests

Asta e forum de SF?48% Antonescu??Visati copii..Basescu va castiga lejer.

+Quote Post
Vizitator_Teny.
mesaj Sep 22 2009, 06:48 AM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (judoka @ Sep 21 2009, 08:30 PM) *
Asta e forum de SF?48% Antonescu??Visati copii..Basescu va castiga lejer.

Au si ei vise de mogul cretin... antonescu va lua fix 3% .
Traian Basescu va castiga !!!!!
Va avea 70%.

+Quote Post
Vizitator_gsa.
mesaj Sep 22 2009, 01:09 PM
Mesaj #60

Guests

Citeaza (Teny @ Sep 22 2009, 06:48 AM) *
Au si ei vise de mogul cretin... antonescu va lua fix 3% .
Traian Basescu va castiga !!!!!
Va avea 70%.

As vrea sa va compatimesc dar mi-e teama ca sunteti prea prosti si va meritati soarta.
Si sunteti si multi!

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th July 2019 - 05:59 AM