IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

21 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre ultimul eveniment?
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 05:05 PM
Mesaj #121

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (Sakura @ Apr 22 2012, 06:35 PM) *
Îmi place argumentarea lui pintea frumosul, eu când dau un link către un articol rezumat pe baza unui studiu al The Economist, sunt prost, cr3tin în delir etc. Ceea ce este adevarat, dealtfel. El îşi susţine interminabila logoree cu linkuri către propriile mesaje de pe forum, el probabil este un geniu. Frumoasă tehnică de argumentare

Tu ai dat un singur link catre un studiu economic foarte tras de păr, as putea sa-ti dau si eu cate unul pentru fiecare afirmatie de-a mea, dar n-am timp. Ce negi, de fapt? Ca datoria publica directa a Romaniei s-a dublat in timpul guvernarii Boc, de la 9 miliarde de euro la sfarsitul anului 2008 la 19,264 miliarde de euro in ianuarie 2012? Uite graficul mai jos:

...plus un link suplimentar:

http://www.business24.ro/articole/datorie+externa+romania

Mai ai si alte nelamuriri? dry.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 05:08 PM

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Apr 22 2012, 09:28 PM
Mesaj #122

Guests

Citeaza (Sakura @ Apr 22 2012, 04:35 PM) *
Culmea evoluţiei din ultima perioadă este următoarea: dacă vrei să schimbi oamenii, trebuie să votezi tot PDL. Dacă vrei să păstrezi în funcţii baronii de acum, trebuie să votezi USL. Pentru că au sărit cam toţi în cealaltă barcă biggrin.gif

Îmi place argumentarea lui pintea flegmosul, eu când dau un link către un articol rezumat pe baza unui studiu al The Economist, sunt prost, cr3tin în delir etc. El îşi susţine interminabila logoree cu linkuri către propriile mesaje de pe forum, el probabil este un geniu. Frumoasă tehnică de argumentare, singurul lucru care mă miră este că există atâţi masochişti care pun botul pe discuţiile în care apar cei doi. Se pare că unii români au prea mult timp liber şi prea puţină imaginaţie cu se şi l-ar putea umple.

Da, Sakura, dacă de-abia ai coborât din copac trebuie să votezi tot PD-Lul. Poate așa vor scpăa PD-Liștii de cozile lor atavice.
În rest, pentru a rezuma haloimas-ul tău pentru că văd că admin-ul taie ce nu-i convine, foarte scurt- dacă tu mă citești și eu nu te citesc- înseamnă că sunt oarecum mai deștept decât tine. Asta se aplică și în cazul plictisitorului Balthazar. Și asta dovedește că e democrație și că nu trebuie să citesc și să răspund unor giboni PD-Liști. Dle. administrator, nu văd pe-acilea nimic ce poate leza integrtiatatea și imaginea unui user.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 02:57 AM
Mesaj #123

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 05:05 PM) *
Tu ai dat un singur link catre un studiu economic foarte tras de păr, as putea sa-ti dau si eu cate unul pentru fiecare afirmatie de-a mea, dar n-am timp. Ce negi, de fapt? Ca datoria publica directa a Romaniei s-a dublat in timpul guvernarii Boc, de la 9 miliarde de euro la sfarsitul anului 2008 la 19,264 miliarde de euro in ianuarie 2012? Uite graficul mai jos:

...plus un link suplimentar:

http://www.business24.ro/articole/datorie+externa+romania

Mai ai si alte nelamuriri? dry.gif

Oaleu fratzilor,e naspa rau de tot.Cand toata lumea e in criza nea Pintea vede numai problema Romaniei.Ca si cum numai la romani au luat-o lucrurile la vale.
Ia vezi matale si datoria altora si daca tai,aduni si calculezi nu stam mai rau decat altii.
Tu demonstrezi ca Boc a fost mai bun decat prim ministrul Greciei,Spaniei,etc.
Asta e ca fabula aia cu greierele si furnica.Daca aia dinainte nu frecau menta si salvau ceva pentru vremuri mai grele aveam ceva mai mult.Dar daca nu a fost asa,da vina pe ala care mosteneste o caruta fara roti si fara boi.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 03:05 AM
Mesaj #124

În Numele Adevărului

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 04:57 AM) *
Asta e ca fabula aia cu greierele si furnica.Daca aia dinainte nu frecau menta si salvau ceva pentru vremuri mai grele aveam ceva mai mult.Dar daca nu a fost asa,da vina pe ala care mosteneste o caruta fara roti si fara boi.

Boc nu a mostenit o caruta fara roti si fara boi, a mostenit ca premier zeci de miliarde de euro bani cash la dispozitia guvernului dar i-a transferat in Rusia la ordinul lui Basescu. Am dat deja linkul catre aceasta frauda epocala:

Citeaza
- jaful economic practicat de guvernul Boc nu are egal in perioada post-revolutionara, doar in anul 2009 acest guvern reusind sa scoata in mod fraudulos din tara 20 de miliarde de euro (linkul este aici)

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 23 2012, 03:14 AM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 03:07 AM
Mesaj #125

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 22 2012, 09:28 PM) *
Da, Sakura, dacă de-abia ai coborât din copac trebuie să votezi tot PD-Lul. Poate așa vor scpăa PD-Liștii de cozile lor atavice.
În rest, pentru a rezuma haloimas-ul tău pentru că văd că admin-ul taie ce nu-i convine, foarte scurt- dacă tu mă citești și eu nu te citesc- înseamnă că sunt oarecum mai deștept decât tine. Asta se aplică și în cazul plictisitorului Balthazar. Și asta dovedește că e democrație și că nu trebuie să citesc și să răspund unor giboni PD-Liști. Dle. administrator, nu văd pe-acilea nimic ce poate leza integrtiatatea și imaginea unui user.

Mie chiar imi place PDL-ul.E singurul partid care si-a dat in cap unora altora,cu inchisoare,cu dosare.
Ai vazut asa ceva pe vremea PSDului? Nu nene,toti erau curati si nevinovati.
Ai vazut vreun pnlist pus la stalpul infamiei? Neh! Si daca a votat nepoata si daca a lovit copila pe trecere si daca s-a votat o taxa auto neeruopeana si daca unii sunt prea adormiti sa ajunga prin parlament,nu o sa vezi unu sa faca scandal.Sau daca face prin vot 'democratic' e dat afara.
Am o scarba naturala pentru politicieni dar si un orb poate sesiza nuantele.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 03:10 AM
Mesaj #126

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 03:05 AM) *
Boc nu a mostenit o caruta fara roti si fara boi, a mostenit ca premier zeci de miliarde de euro bani la dispozitia guvernului dar i-a transferat in Rusia la ordinul lui Basescu. Am dat deja linkul catre aceasta frauda epocala:

Iar incepem cu SF?
Pana acu tot am auzit ca Base sfideaza Rusia si acu,in premiera nationala,ca a transferat bani acolo?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 03:16 AM
Mesaj #127

În Numele Adevărului

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 05:10 AM) *
Pana acu tot am auzit ca Base sfideaza Rusia si acu,in premiera nationala,ca a transferat bani acolo?

Exact. Si nu e vorba de SF-uri, ci de fapte penale, de inalta tradare.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 23 2012, 03:23 AM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 03:21 AM
Mesaj #128

În Numele Adevărului

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 05:07 AM) *
Mie chiar imi place PDL-ul.E singurul partid care si-a dat in cap unora altora,cu inchisoare,cu dosare.

Ti se pare normal ca un partid sa se autodistruga printr-o avalansa de anchete de coruptie? Un asemenea comportament e insasi definitia anormalitatii politice, semn mai mult decat graitor ca PDL-ul joaca dupa cum ii canta altii, mai puternici.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 04:03 AM
Mesaj #129

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 03:21 AM) *
Ti se pare normal ca un partid sa se autodistruga printr-o avalansa de anchete de coruptie? Un asemenea comportament e insasi definitia anormalitatii politice, semn mai mult decat graitor ca PDL-ul joaca dupa cum ii canta altii, mai puternici.

Normal?Poate ca nu.
Imi place? La nebunie.
Daca era la fel si la ceilalti iesea ceva interesant.
La cine altii,mai puternici,te referi?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 04:52 AM
Mesaj #130

În Numele Adevărului

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 06:03 AM) *
Normal?Poate ca nu.
Imi place? La nebunie.
Daca era la fel si la ceilalti iesea ceva interesant.
La cine altii,mai puternici,te referi?

La USL, bineinteles. Au reusit in mai putin de un an sa infiltreze step by step intreaga autoritate centrala de stat, insusi premierul Ungureanu lucreaza pentru ei.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 23 2012, 04:57 AM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 05:20 AM
Mesaj #131

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 04:52 AM) *
La USL, bineinteles. Au reusit in mai putin de un an sa infiltreze step by step intreaga autoritate centrala de stat, insusi premierul Ungureanu lucreaza pentru ei.

Sa iasa! Si sa vedem de unde maresc ei salariile si pensiile.Sa vedem cum rezolva ei problema Rosiei Montane,autostrazile,criza mondiala,etc.
Sunt foarte curios.
Si sa nu uitam ca acu nu mai e ca pe vremea lui Nastase unde toata presa cersea un os de la guvernanti.
Ne vedem in piata Universitatii.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 05:32 AM
Mesaj #132

În Numele Adevărului

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 07:20 AM) *
Sa iasa! Si sa vedem de unde maresc ei salariile si pensiile.Sa vedem cum rezolva ei problema Rosiei Montane,autostrazile,criza mondiala,etc.
Sunt foarte curios.

Ce naiv esti, Nae. sleep.gif Politicienii nu rezolva niciodata problemele economice, le pot doar agrava. Cei care pot rezolva problemele economice sunt marii oameni de afaceri, de care cam ducem lipsa.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Marele Om.
mesaj Apr 23 2012, 07:25 AM
Mesaj #133

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 05:32 AM) *
Ce naiv esti, Nae. sleep.gif Politicienii nu rezolva niciodata problemele economice, le pot doar agrava. Cei care pot rezolva problemele economice sunt marii oameni de afaceri, de care cam ducem lipsa.

Am un spa. Geoana, aport. Yo te fac presh'n'dinte, yo te des fuc'k. Caci la Mine e Puterea si Slava, pardon, Sfintul Malai si Duhul Propagandei Mogulizate. Ba chiar si Sfintul Ochi Albastru, urechea care te vede.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 08:02 AM
Mesaj #134

În Numele Adevărului

Citeaza (Marele Om @ Apr 23 2012, 09:25 AM) *
Am un spa. Geoana, aport. Yo te fac presh'n'dinte, yo te des fuc'k. Caci la Mine e Puterea si Slava, pardon, Sfintul Malai si Duhul Propagandei Mogulizate. Ba chiar si Sfintul Ochi Albastru, urechea care te vede.

Sfantul Malai? smile.gif Nimic mai adevarat. Pentru că banii fac pamantul sa se-nvarta, asta este insasi quintesenta liberalismului economic.

http://www.youtube.com/watch?v=EGWWeDY4dpU

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 23 2012, 08:03 AM

--------------------

+Quote Post
Elful
mesaj Apr 23 2012, 08:39 AM
Mesaj #135

Membru veteran

Postari: 111
Inscris: 4-January 11
Utilizatorul numarul: 25 272

Hai sa punem un pariu! Noaptea alegerilor. Tabara USL: Bucurie mare! Mihaela... dragostea mea, etc, etc. Topaieli, pupaturi pe bot intre cei doi mari lideri Arici si Pogonici. Scor sub 50%. Premier... din partea dorsala. Apoi vor urma obisnuitele acuzatii de furt, spume la gura pe antene. Sunteti atat de convinsi ca toata lumea gandeste ca voi, ura voastra si a marilor lideri fata de Basescu va ia mintile. Daca Arici si Pogonici voiau puterea, trebuiau sa accepte propunerea presedintelui de a demisiona. Atunci era posibil ca Arici sa castige presedintia si sa numeasca premier USL pe Pogonici. Dar inca o data au dovedit ca sunt incapabili sa-si foloseasca neuronul... Felix a reusit cu posturile lui sa va creeze impresia ca sunteti majoritari. Surpriza! Nu sunteti. Din fericire USL-ul o sa faca guvernul cand o sa doreasca Basescu. 2014?

--------------------
Mai bine golan,
Decit activist,
Mai bine mort,
Decit comunïst.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 09:06 AM
Mesaj #136

În Numele Adevărului

Citeaza (Elful @ Apr 23 2012, 10:39 AM) *
Din fericire USL-ul o sa faca guvernul cand o sa doreasca Basescu. 2014?

Băsescu există? huh.gif Foarte tare. Ca propunere pentru bancul anului, evident...

--------------------

+Quote Post
mesaj Apr 23 2012, 06:41 PM
Mesaj #137

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 03:07 AM) *
Ai vazut vreun pnlist pus la stalpul infamiei? Neh! Si daca a votat nepoata si daca a lovit copila pe trecere si daca s-a votat o taxa auto neeruopeana si daca unii sunt prea adormiti sa ajunga prin parlament,nu o sa vezi unu sa faca scandal.Sau daca face prin vot 'democratic' e dat afara.
Am o scarba naturala pentru politicieni dar si un orb poate sesiza nuantele.

nenea Nae,
Ar dura prea mult să-ți explic tacticile staliniste aplicate de tătucul numărul 2- res1pectiv de Traian Băsescu. Esențial este că acolo unde este EL nu mai crește frunză, nu mai crește iarbă, nimeni nu e mai deștept decât domnia sa, ceilalți sunt de talia bocului de Răchițele. De aia a și pus cu botul pe labe vagii intelectuali ai partidului, respectiv pe Preda. Pentru că dl.Cotoi a înțeles fabula și a devenit un cuminte iar pe dna. Macovei, precum pe Cassandra- n-o mai ascultă nimeni. În rest oameni de treabă, târgoveți, Sulfina Barbu, popor, Elena Udrea, dl.Prigoană. Faza cu împinsul lui MRU în sus nu va ține decât până fie că se prinde MRU- și o ia cotită- fie că se plictisește Băsescu și revine la bocul lui cel ascultător.

+Quote Post
mesaj Apr 23 2012, 06:44 PM
Mesaj #138

Guests

Citeaza (Elful @ Apr 23 2012, 08:39 AM) *
Hai sa punem un pariu! Noaptea alegerilor. Tabara USL: Bucurie mare! Mihaela... dragostea mea, etc, etc. Topaieli, pupaturi pe bot intre cei doi mari lideri Arici si Pogonici. Scor sub 50%. Premier... din partea dorsala. Apoi vor urma obisnuitele acuzatii de furt, spume la gura pe antene. Sunteti atat de convinsi ca toata lumea gandeste ca voi, ura voastra si a marilor lideri fata de Basescu va ia mintile. Daca Arici si Pogonici voiau puterea, trebuiau sa accepte propunerea presedintelui de a demisiona. Atunci era posibil ca Arici sa castige presedintia si sa numeasca premier USL pe Pogonici. Dar inca o data au dovedit ca sunt incapabili sa-si foloseasca neuronul... Felix a reusit cu posturile lui sa va creeze impresia ca sunteti majoritari. Surpriza! Nu sunteti. Din fericire USL-ul o sa faca guvernul cand o sa doreasca Basescu. 2014?

Elfule, visezi frumos și înțeleg de ce nu vrei să te mai scoli. Nenorocirea e că toate-s moarte în coteț iar noi stăm după Marele Kondukător și ce îi mai colcește mintea, de pe o zi pe alta. Ei bine, în republica parlamentară nu vom mai sta. Iar marele kondukător va avea locul în istorie care i se potrivește cel mai bine- cel de administrator bețiv și nespălat de bloc.

+Quote Post
Mai mult de un n...
mesaj Apr 23 2012, 06:47 PM
Mesaj #139

Membru veteran

Postari: 114
Inscris: 24-March 12
Utilizatorul numarul: 31 745

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 20 2012, 12:13 AM) *
În acest moment, în ciuda tuturor acuzațiilor venite de la vulpile pentru care strugurii sunt acri- PNL-ul este partidul cu cea mai bună ”imagine” din formațiunile politice românești. La această imagine contribuie și performanța de excepție a guvernării Tăriceanu- în care nivelul de trai a crescut, orice ar spune cârcotașii făcută în contra președintelui României- care a fost una din cele mai puternice frâne în calea unui echilibru în DA- precum și greșelile catastrofale ale unei guvernări Boc mai lungă cu 4 ani decât ar fi fost normală. Vrăjelile de genul ”Noi am salvat România” lansate de Băsescu-Boc nu mai merg decât la extrem de puțină populație. Marea majoritate- de la patronii din IMM-uri și până la bugetari- se uită cu jind după banii pierduți prin legi tâmpite (impozitul forfetar) sau furați de-a dreptul prin ordonanțele din 2010 pe sistemul de ”așa vrea mușchii mei”. Indiferent de prestația guvernului Ungureanu- care este infinit mai decentă decât circăria din guvernarea Boc- imaginea PD-L este lipită de prostia lui Boc, de poșetele și țopismul dnei. Udrea, de aruncarea dlui. Preda din partid și de o suită de alte greșeli enervante chiar și pentru un partid de preșcolari.
PNL-ul de astăzi este un PNL modern, adaptat la realitățile concrete din România. De-aici și alianța cu PSD-ul- în cadrul USL. Astfel de alianțe au existat și la țări mai cu ștaif- cum ar fi Germania- unde o astfel de alianță a dus Germania la prosperitatea de acum.
Lăsând PSD-ului rezolvarea problemelor sociale, PNL-ul va trebui să se concentreze pe:
-stimularea activității celor care lucrează și vor să lucreze- fie ei intelectuali sau pur și simplu oameni care văd o afacere. Atunci când am 3 slujbe în loc de una sau când îmi investesc banii în ceva în care cred- și care aduce profit- e normal ca statul să mă sprijine- nu să mă jecmănească. În acest sens, reducerea contribuției CAS și CASS la acea colectată de la principalul angajator- și impozitarea restului de venituri cu 16% ar fi o măsură de bun simț. La fel cum ar fi și reducerea CAS-la angajator și scăderea TVA.
-focusarea viitorului României pe educație și cercetare. Atunci când nu vom mai avea nimic de pierdut- vom putea produce- chiar pe bandă rulantă- absolvenți bine pregătiți- care nu numai să-și găsească un loc de muncă în Europa dar să și aducă studenți din Europa la noi- așa ca în anii 80. E cea mai simplă , eficientă și liberală investiție- care trebuie corelată- tot în spirit liberal- cu creșterea științei de carte pentru toată populația României. Alfabetizarea ar trebui să fie una din prioritățile guvernării USL și să includă și alfabetizarea funcțională și informațională.
-o politică decentă externă- fără exhibiționisme și fără băsisme. România trebuie să fie într-un mod hotărât un stat neutru. Prezența noastră în Afganistan și pe alte teatre de luptă care nu sunt ale noastre- este absurdă și costisitoare. Și totalmente ineficientă- așa cum s-a văzut în Irak- unde am primit calde strângeri de mână în timp ce companiile americane au luat toate contractele.
-renunțarea la vânătoarea de vrăjitoare denumită corupție și trecerea unei legi a lobby-ului care să acopere toate aspectele sensibile. Renunțarea la ANI și la DNA- odată cu dezvoltarea unui organism serios de urmărire a corupției la un nivel sistemic- și nu la ordine telefonice.
- o politică coerentă și pragmatică de federalizare a României - exemplele Germaniei și Spaniei sunt cele mai concludente.
-modificarea Constituției către o republică strict parlamentară în care șeful statului să aibă atribute onorifice și să fie desemnat de către Parlament. O hartă suficient de interesantă- din L Histoire- arată că marea majoritate a țărilor care-și aleg direct președinți sunt ciurucuri de genul statelor baltice sau a Poloniei. Statele civilizate- cum ar fi Germania - fac acest lucru și o duc foarte bine.
PNL-ul trebuie să lămurească lumea că comunismul a dispărut pe 22 decembrie 1989 iar bau-bau-ul comunist vânturat de găști de agitatori n-are decât rolul de a transforma în jenanți niște oameni de treabă. Pe de altă parte, tot PNL-ul împreună cu PSD-ul trebuie să pună bazele unui capitalism social- care să promoveze libera inițiativă fără a-i uita pe cei care nu mai pot, urmărind ca țel final după 4 ani de guvernare USL- creșterea nivelului de viață real cu cel puțin 20%.
Dacă USl câștigă alegerile- cum e și normal- și dacă dl.Băsescu nu demisionează- cum a promis- PNL se va trezi suspendat într-un limb până la alegerile prezidențiale din 2014. În acest limb, PNL trebuie să ia în Guvernare ministerele care pot oferi demonstrarea eficienței- respectiv Educația, Externele, Administrația Publică. De asemenea, PNL trebuie să se gândească dacă, în perspectiva modificării Constituției (care sperăm că va fi realizată în primul an de mandat USL- către o republică parlamentară) mai are sens să propună un candidat propriu la prezidențiale- și nu ar fi oportun să găsească împreună cu PSD-ul un simbol - cum ar fi, de exemplu Ana Blandiana sau, de ce nu- Mircea Cărtărescu- pentru o președenție de bun augur.

INTERESANT CUM DISPARE PD-LUL MEMBRU CU MEMBRU. ULTIMUL RĂMAS SĂ-I STINGĂ LUMINA DLUI. PREȘEDINTE, CĂ ȘI AȘA E MACHE...

+Quote Post
Vizitator_interzisantu.
mesaj Apr 23 2012, 06:52 PM
Mesaj #140

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 23 2012, 06:47 PM) *
INTERESANT CUM DISPARE PD-LUL MEMBRU CU MEMBRU. ULTIMUL RĂMAS SĂ-I STINGĂ LUMINA DLUI. PREȘEDINTE, CĂ ȘI AȘA E MACHE...

Interesant cum liberalii au devenit pedelisti, apoi liberalii pedelkisti au devenit doar liberali. Interesant e ca initial erau fesenisti si mai initial erau secu sau comu. Interesant, foarte inbteresant. Da' vin si infig intrebarea: yo ce vo(mi)tez? Daca votez liberali, nu votez cumva pedelisti? Si atunci sa....ah, e paradoxal: ca nu cumva sa votez din greseala pedelisti, trebuie sa votez cu PDL smile.gif smile.gif smile.gif. Ai mai pomenit asa ceva? Yo ma gandesc CA CACEL mai bine ar fi sa se faca Partidu' Traseistilor initial Migrati.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 07:58 PM
Mesaj #141

În Numele Adevărului

Citeaza (interzisantu @ Apr 23 2012, 08:52 PM) *
Da' vin si infig intrebarea: yo ce vo(mi)tez? Daca votez liberali, nu votez cumva pedelisti? Si atunci sa....ah, e paradoxal: ca nu cumva sa votez din greseala pedelisti, trebuie sa votez cu PDL smile.gif smile.gif smile.gif.

Stai calm, că nu vei mai apuca sa vo(mi)tezi vreodata cu PDL-ul, pregatirile pentru arestarea in masa a membrilor lui sunt intr-un stadiu extrem de avansat. Ieri, ministrul de interne Gabriel Berca (liberal infiltrat in PDL la cererea lui Crin Antonescu in iunie 2010) anunta ca sute de ofiteri si procurori vor fi trimisi in teritoriu pentru a verifica, chipurile, corectitudinea desfasurarii campaniei electorale pentru locale. In realitate, acei ofiteri si procurori sunt trimisi sa finalizeze eradicarea Cabalei securiste din tara prin arestari masive, cu toptanul. Asta-seara presedintele ANI, Horia Georgescu, a declarat pentru HotNews că, citez, "conflictul de interese a devenit un fenomen de masa printre primari, presedinti de Consilii Judetene si consilieri locali". Observă, te rog, in declaratia dumnealui cuvantul-cheie "fenomen de masa".

http://www.hotnews.ro/stiri-12072751-trebu...metoda-impr.htm

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 23 2012, 08:19 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 08:03 PM
Mesaj #142

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 05:32 AM) *

Fara legislatie afaceristii sunt kaka maka.Degeaba am incercat eu sa fac o afacere pe vremea lui Nastase (fiindca eram apolitic) si toate contractele s-au dus la psdisti.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 08:13 PM
Mesaj #143

În Numele Adevărului

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 10:03 PM) *
Fara legislatie afaceristii sunt kaka maka.

Corect, dar legislatia e inerenta oricarui stat, politicienii nu fac decat sa o gestioneze, ca sa ma exprim asa. Cu cat o gestioneaza mai fin si lasa detaliile tehnice pe seama juristilor si a celorlalti specialisti competenti care concep legile, cu-atat mai bine pentru cadrul economico-legal al statului.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 23 2012, 08:22 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 08:41 PM
Mesaj #144

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 08:13 PM) *
Corect, dar legislatia e inerenta oricarui stat, politicienii nu fac decat sa o gestioneze, ca sa ma exprim asa. Cu cat o gestioneaza mai fin si lasa detaliile tehnice pe seama juristilor si a celorlalti specialisti competenti care concep legile, cu-atat mai bine pentru cadrul economico-legal al statului.

Asta e idealul dar practic vorbind e utopic fiindca fiecare partid are agenda lui,favorizeaza apropiatii.Peste tot in lume.
Bursa dupa alegeri e cel mai interesant reality show.
Ies republicanii in America sa vezi cum cresc actiunile la industria de razboi,asigurari,farmaceutica,etc..
Vorbesc utopic si eu ca nu ies ei.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 08:52 PM
Mesaj #145

În Numele Adevărului

Citeaza (Nae @ Apr 23 2012, 10:41 PM) *
Asta e idealul dar practic vorbind e utopic fiindca fiecare partid are agenda lui,favorizeaza apropiatii.Peste tot in lume.
Bursa dupa alegeri e cel mai interesant reality show.
Ies republicanii in America sa vezi cum cresc actiunile la industria de razboi,asigurari,farmaceutica,etc..
Vorbesc utopic si eu ca nu ies ei.

Si daca ar iesi ei, prin absurd, actiunile industriei de razboi n-or sa mai creasca veac. Intunecata Epocă Bilderberg a luat sfarsit definitiv, in scurta vreme o puzderie de secrete de stat vor iesi la lumina, crima organizata de pretutindeni va fi eradicata prin actiuni concertate la nivel international iar societatea occidentala (din care si noi facem parte) va suferi o adevarata metamorfoza.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_pescar si vanator.
mesaj Apr 23 2012, 08:53 PM
Mesaj #146

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 07:58 PM) *
pregatirile pentru arestarea in masa a membrilor lui sunt intr-un stadiu extrem de avansat. Ieri, ministrul de interne Gabriel Berca (liberal infiltrat in PDL la cererea lui Crin Antonescu in iunie 2010) anunta ca sute de ofiteri si procurori vor fi trimisi in teritoriu pentru a verifica, chipurile, corectitudinea desfasurarii campaniei electorale pentru locale. In realitate, acei ofiteri si procurori sunt trimisi sa finalizeze eradicarea Cabalei securiste din tara prin arestari masive, cu toptanul.

Yocmai ce-am dat la editura o noua colectie de aventuri vanatoresti , asa ca io te cred . wink.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 08:57 PM
Mesaj #147

În Numele Adevărului

Citeaza (pescar si vanator @ Apr 23 2012, 10:53 PM) *
Tocmai ce-am dat la editura o noua colectie de aventuri vanatoresti , asa ca io te cred . wink.gif

Ma crezi, nu ma crezi, fii sigur ca putin ma intereseaza. tongue.gif On vivra et on verra, n'est-ce pas?

--------------------

+Quote Post
Vizitator_pescar si vanator.
mesaj Apr 23 2012, 09:07 PM
Mesaj #148

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 08:57 PM) *
Ma crezi, nu ma crezi, fii sigur ca putin ma intereseaza. tongue.gif On vivra et on verra, n'est-ce pas?

oui. pa! biggrin.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 23 2012, 09:12 PM
Mesaj #149

În Numele Adevărului

Citeaza (pescar si vanator @ Apr 23 2012, 11:07 PM) *
oui. pa! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 23 2012, 09:13 PM
Mesaj #150

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 23 2012, 08:52 PM) *
Si daca ar iesi ei, prin absurd, actiunile industriei de razboi n-or sa mai creasca veac. Intunecata Epocă Bilderberg a luat sfarsit definitiv, in scurta vreme o puzderie de secrete de stat vor iesi la lumina, crima organizata de pretutindeni va fi eradicata prin actiuni concertate la nivel international iar societatea occidentala (din care si noi facem parte) va suferi o adevarata metamorfoza.

Asa crezi tu.
Esti foarte optimist sau foarte glumet.Cu republicanii la putere vad un atac asupra Siriei,Iran..n.Korea??..
America va creste iar economic ( pe hartie) ceea ce ar putea duce la o criza si mai a dracu'..
Cat despre Bilderberg,toti sunt bagati in ea,republicani sau democrati si..da..sper sa se duca dracului si sa se spuna mai multe dar cred ca mai avem un pic de asteptat.

+Quote Post

21 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 Utilizatori care citesc acest topic (5 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 13th December 2019 - 10:42 PM