IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Dacia Duster sau alt SUV?, Ce masina ati alege in aceasta clasa?
mihail29
mesaj Dec 9 2011, 11:33 AM
Mesaj #91

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 9-December 11
Utilizatorul numarul: 30 499

[quote name='offroad x' date='Sep 5 2010, 08:47 AM' post='116274']
DRIVE TEST DACIA DUSTER

Duminica
Am plecat dimineata catre Cheia cu intentia sa o luam spre Valea Stanii si de acolo spre pasul Boncuta si Tabla Butii . Drum forestier vre-o 20 -25- km. Urcarea spre Tabla Butii este una agresiva si cu ceva sleauri care dupa o ploaie devine catastrofala si pentru masinile de offroad. Am avut noroc ca a fost uscat si cu ceva efort dar fara probleme semnificative am ajuns La Tabla Butii la Monument. Am coborat spre Slon / Drajna pe drumul cu bolovani si pietre ascutite dupa care am continuat pe asfalt pana acasa.

Anul acesta am urcat la Cimitirul Eroilor de la Tabla Butii cu o Fabia 2 de 60 cp - singura problema a fost garda la sol cam mica ceea ce m-a obligat sa ma transform in "drumar" pe o portiune de circa 5 m pentru a putea merge mai departe ( intr-un loc intre Pasul Boncuta si Tabla Butii). Este adevarat, cu un Duster as fi ajuns mai repede sus, dar parerea mea este ca pentru atat Dacia nu-si justifica pretul. Pe Fabia am dat 6.600 de euro iar un Duster 4X4 ar fi costat cu cel putin 5.000 de euro mai mult (prin programul rabla). Comparand Duster-ul cu alte masini din aceeasi categorie, consider ca este o masina cu un raport pret/calitate bun (ma refer la variantele 4x4) - ramane de vazut daca tabla va rugini la fel de repede ca la logan (cunosc cel putin 4 cazuri de logan ruginit in max 4 ani in special la aripile spate).
Go to the top of the page

+Quote Post
Locomotiva Nebun...
mesaj Dec 14 2011, 01:03 PM
Mesaj #92

Membru
**

Postari: 19
Inscris: 23-November 09
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 16 642

Eu as alege un Hyundai ix35 in detrimentul unui Duster.

+Quote Post
ProTranslatio
mesaj Apr 16 2012, 02:44 PM
Mesaj #93

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 16-April 12
Utilizatorul numarul: 31 757

Duster-ul pare o masina bine facuta. Cred ca o sa fac un drive-test cat de curand!

--------------------
ProTranslatio - Birou de traduceri
http://www.protranslatio.com
contact@protranslatio.com

+Quote Post
pushtiulk@yahoo....
mesaj Apr 22 2012, 04:36 AM
Mesaj #94

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 2-January 12
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 30 814

Dacia Duster este varianta cea mai buna daca vrei o masina 4x4 mai mare.

--------------------
[url="http://www.pro-detailing.ro/detailing-interior-auto.html"]Detailing Auto[/url]

+Quote Post
Vizitator_nicolae cosmin.
mesaj May 11 2012, 08:53 PM
Mesaj #95

Guests

VREAU SI EU O PARERE, CAT SE POATE DE OBIECTIVA. AM DE ALES INTRE UN IX35, UN KUGA SI UN SPORTAGE. CE PARERE AVETI? CE AFACERE E MAI BUNA?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 20 2012, 12:37 PM
Mesaj #96

Guests

@Mihail29

Nu te contrazic dar nici siguranta n-ai avut si poate ai avut si ceva damage-uri la Fabia, dar vorbim de altceva. Si eu odata am ajuns cu un Matiz sus la cruce la Drajna. LA Tabla Butii a auns un prieten cu un Punto venind dinspre Slon. Intradevar diferenta de pret este o suma relativa intre Punto sau Fabia si un Duster dar cu siguranta si confortul este altul si abordarea anumitor portiuni de teren este una cu un turism, alta cu Duster , alta cu un Wrangler sau orice masina de teren stock si alta total deosebita cu o masina de teren modificata. In 2011 prin luna mai n- am trecut prea usor pe acolo cu un Jeep pregatit de offroad. Nici nu se mai punea problema de vre-un turism. Nici cu Duster-ul n-ar fi fost prea usor si asta in cazul in care ar fi fost condus de un sofer foarte experimentat. Deja si eu vorbesc de altceva. Daca o sa mai discutam pe aceasta tema, haideti sa vorbim cel putin de masini cu tractiune 4x4.

+Quote Post
Vizitator_Locomotiva.
mesaj Jul 9 2012, 07:27 AM
Mesaj #97

Guests

Citeaza (nicolae cosmin @ May 11 2012, 08:53 PM) *
VREAU SI EU O PARERE, CAT SE POATE DE OBIECTIVA. AM DE ALES INTRE UN IX35, UN KUGA SI UN SPORTAGE. CE PARERE AVETI? CE AFACERE E MAI BUNA?

ia Hyundai-ul.

+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th January 2020 - 10:10 PM