IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Noua Taxa auto, discutii despre noua taxa auto si restituirea diferentelor
dumping
mesaj Jun 30 2008, 03:11 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 27-May 08
De la: piatra neamt
Utilizatorul numarul: 755

tocmai ce a aparu si OG pt noua taxa auto. ok, se restituie diferenta de bani intre taxa veche si cea noua, bun!! intrebare: eu cand mi-am facut dosarul pt inmatriculare am pus la dosar si chitanta prin care dovedeam ca am platit taxa de prima inmatriculare. Acum la dosarul de restituire am nevoie de ea! Bineinteles ca nu am facut copie, ca nu am sa fac copii la toate hartiutele ca cine stie poate se mai schimba cate ceva( acum chiar trebuia). Eu ce fac? mai pot primi banii inapoi? nu am dovada (copia chitantei ca am platit taxa) dar fara ea nu imi inmatricula masina? ce norme are guvernul pt situatia asta? astept comentariile voastre...
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_lili.
mesaj Mar 16 2009, 08:16 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (dumping @ Jun 30 2008, 03:11 PM) *
tocmai ce a aparu si OG pt noua taxa auto. ok, se restituie diferenta de bani intre taxa veche si cea noua, bun!! intrebare: eu cand mi-am facut dosarul pt inmatriculare am pus la dosar si chitanta prin care dovedeam ca am platit taxa de prima inmatriculare. Acum la dosarul de restituire am nevoie de ea! Bineinteles ca nu am facut copie, ca nu am sa fac copii la toate hartiutele ca cine stie poate se mai schimba cate ceva( acum chiar trebuia). Eu ce fac? mai pot primi banii inapoi? nu am dovada (copia chitantei ca am platit taxa) dar fara ea nu imi inmatricula masina? ce norme are guvernul pt situatia asta? astept comentariile voastre...

Buna
Ma puteti ajuta si pe mine va rog?
Am cumparat o masina in leasing in noiembrie 2008.
Am platit evident si taxa de poluare.

Acum ar trebui sa depun dosar pentru restituirea acesteia??Stiti cumva pana la ce data se poate depune?
Am citit ordonanta dar nu am gasit data limita de depunere a actelor.

VA multumesc

+Quote Post
Vizitator_pietonul.
mesaj Apr 1 2009, 06:08 PM
Mesaj #3

Guests

am rugamintea sa terminati cu aceste kkturi! chiar nu e toata lumea disperata sa faca bani din vanzarea de taraboante second hand sau sa-si ia BMW negru pt curse ilegale!

+Quote Post
Vizitator_musafir.
mesaj Apr 1 2009, 07:07 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (pietonul @ Apr 1 2009, 06:08 PM) *
am rugamintea sa terminati cu aceste kkturi! chiar nu e toata lumea disperata sa faca bani din vanzarea de taraboante second hand sau sa-si ia BMW negru pt curse ilegale!

nu stiam ca se discuta pe forumul pentru pietoni...

+Quote Post
Vizitator_mihaibv.
mesaj Dec 30 2010, 01:10 PM
Mesaj #5

Guests

taxa auto 2011

http://taxaauto.net/calculator-taxa-poluare-2011

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st January 2020 - 09:36 PM