IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Este sau nu Crin Antonescu marioneta lui Voiculescu
Vizitator_Lucid.
mesaj Dec 3 2012, 04:24 PM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Pintea @ Dec 3 2012, 03:06 PM) *
Vezi o corelatie slaba din cauza ca faci o eroare de judecata, compari tari care au economii solide cu Romania, care are o economie friabila ce depinde de foarte multi factori conjuncturali.

(a) Afirmatia ta, desi relativ (si aparent) corecta nu e neaparat reprezentativa (aplicabila) in cazul de fata. E doar o speculatie (ma refer la contextul cu seceta si impactul ei) si nu neaparat cauza principala a volatilitatii.

Istoric, in cazul tarilor cu economii emergente, volatilitatea e influentata de:
1) cat de puternica e cererea interna
2) perceptia (investitorilor) asupra datoriei private
3) dependenta de (un numar relativ scazut de) sectoare de export
4) cursul de schimb
5) factori conjuncturali (cum ai amintit si tu)
etc, etc, etc...

Economia Poloniei nu face exceptie de la pct 1,2,4,5 (cel putin)

(cool.gif Chiar daca am admite ca factorii conjucturali (seceta, ca sa nu folosesc un termen prea generic) sunt cei dominanti ... te lovesti de alta problema: nu toate sectoarele (respectiv produsele din lista de mai jos) sunt corelate (sau sunt corelate extrem de slab) cu seceta.
Concret:
- evolutia sectorului constructiilor este corelata cu evolutia vremii dar asta aproape numai pentru iernile severe. Pentru perioade de seceta corelatia bate spre zero.
- pretul combustibililor iarasi nu e corelat cu seceta. Aici lucrurile sunt relativ interesante, intrucat intre 1-iunie-2012 si 2-iulie-2012 pretul barilului pe piete a fost la minimul din acest an (si cam cu 20-30% mai ieftin decat pretul barilului intre 14-Feb-2012 si 13-Apr-2012)

O prabusire a investitiilor straine cu 34 de miliarde de euro in timpul mandatului Basescu? ohmy.gif Cred ca asta spune totul, dincolo de toate celelalte cifre... sleep.gif

Hahahaha.
Vad ca ai chef sa faci bascalie sau iti place sa interpretezi datele total aleator. Am sa ma abtin de la a elabora cine stie ce raspuns aici smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_simplu.
mesaj Dec 3 2012, 06:42 PM
Mesaj #32

Guests

Statisticile pot fi prezentate in fel si chip. Fara a fi un nostalgic, am sa ma rezum la a spune ca una puteai cumpara cu 155 de dolari in 1990 si alta cu 480 acum. Spre exemplificare, un apartament cu doua camere in Bucuresti, putea fi tranzactionat in 1990 cu sume cuprinse intre 4 si 6 mii de dolari. Acum?
Mai importante sunt castigurile reale si nu cele nominale.

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Dec 4 2012, 07:16 AM
Mesaj #33

Guests

Citeaza
Eu imi amintesc altceva: Varanul intr-un interviu acordat unei televiziuni (nu spun care), nu cu multa vreme in urma, vorbea despre un plan de a-l suspenda pe Basescu in vreo 60 de zile.

Este vorba de suspendarea din vara?
Oricum nimic din postarea ta nu demonstreaza ca Antonescu este marioneta lui Voiculescu ba chiar din contra.
Este adevarat ca discursul lui Antonescu este trivial dar te rog amintesteti ca cel care a creat preactic din nimic acest tip de discurs - Mesia, Salvatorul, Zeus , Basesscuuuuuuu!!!!
Poate iti amintesti ca Basescu a reusit performanta ca la fiecare intrebare care i se parea incomoda raspundea cu atacuri la persoana.
Iti amintesti cand a fost intrebat ceva de un raporter de la Realitatea TV in loc sa raspunda la ea a spus ceva de genul : "Te stiu eu pe tine , sluga lui Vantu care a furat banii pensionarilor."
Cu doar cateva saptamani inainte era non stop la Realitatea TV de radea lumea de el ca era pe post de ficus.
Poate iti amintesti si faptul ca Basescu a adus crearea de porecle adversarilor la cote inimaginabile.
Da ultimile discursuri practic o insiruire de injurii birjaresti contra adversarilor in timp ce ca un ipocrit tipa sa nu fie atras in campania electorala cum ti se pare.
Antonescu ii este superior lui Basescu printr-un singur lucru si mie mi se pare suficient: nu vorbeste cu sadismul rece a unui caporal SS care pazeste detinuti intr-un lagar de concentrare.
Antonescu e uman. Din pacate daca te uiti la Antonescu de acum 6 ani ai sa vezi alt om.
Antonescu a patit ceea ce a patit intreaga societate romaneasca.

Nietzche: "Când te uiţi prea mult într-un abis, abisul se va uita şi el prin tine".

Asta am patit toti. Am privit in ochii si prin ochii lui Basescu si ne-am basescizat: atacuri la persoana, trivializare, rautate gratuita, injuraturi , minciuna, porecle etc. Antonescu de acum e un Antonescu care lupta de ani de zile cu Basescu si s-a basescizat. Nu mai e acelasi basescu de acum 6 ani. Societatea romaneasca nu mai e la fel - s-a inrait inimaginabil.

Trebuie sa ne straduim sa iesim din abis.
Ar mai fi multe de spus de exemplu in statistici i se pun in bratele lui Basescu realizarile lui Tariceanu.
Ar trebui rupt mandatul lui Basescu in perioada Tariceanu in care Basescu a fost un presedinte cu o influenta foarte limitata si perioada Boc cand Basesc a condus de fapt Romania si dupa aia sa facem comparatii.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Dec 5 2012, 01:04 AM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (toteu @ Dec 4 2012, 07:16 AM) *
Oricum nimic din postarea ta nu demonstreaza ca Antonescu este marioneta lui Voiculescu ba chiar din contra.

Explica-mi si mie ca poate eu nu inteleg,cum se argumenteaza participarea lui in USL fiindca aportul electoral e de ras...

Citeaza
Antonescu ii este superior lui Basescu printr-un singur lucru si mie mi se pare suficient: nu vorbeste cu sadismul rece a unui caporal SS care pazeste detinuti intr-un lagar de concentrare.

Cum zicea Clint Eastwood:'opinions are like assholes.Everybody has one'.
Eu il vad pe Basescu vorbind din functia unui presedinte ales de doua ori,Antonescu in scurta lui trecere de interimar a dat o dovada de o aroganta penibila,nu numai ca se credea presedinte (desi neales) dar zici ca era Nero..gata sa dea foc la tot fiindca el e..mare.

Citeaza
Antonescu e uman. Din pacate daca te uiti la Antonescu de acum 6 ani ai sa vezi alt om.

Antonescu acum 6 ani era un mediocru care asculta de aia mai mari din partid.Probabil se scula si mai devreme.Fiindca trebuia.
Acum e tot un mediocru dar nu mai trebuie sa se scoale devreme fiindca a reusit sa puna pe butuci PNL.

Citeaza
Asta am patit toti. Am privit in ochii si prin ochii lui Basescu si ne-am basescizat: atacuri la persoana, trivializare, rautate gratuita, injuraturi , minciuna, porecle etc.

Ti se pare.Daca era al dracu' Basescu facea precum Nastase si isi subjuga presa.Poate tu ai uitat sau te faci ca uiti ca pe timpul lui Nastase picau siteuri si nu uita cine a inceput cu 'mai animalule' sau 'sa imi numarati ouale'..dar,evident,o sa te faci ca ploua si o sa crezi si zici numai ce vrei tu ca asa te simti tu mai bine si implinit.

+Quote Post
Vizitator_rares.
mesaj Dec 6 2012, 04:58 PM
Mesaj #35

Guests

O prabusire a investitiilor straine cu 34 de miliarde de euro in timpul mandatului Basescu? ohmy.gif Cred ca asta spune totul, dincolo de toate celelalte cifre... sleep.gif

Nu e nici o prabusire smile.gif Aia este MEDIA ANUALA wink.gif

+Quote Post
Vizitator_dawnat.
mesaj Dec 9 2012, 11:25 PM
Mesaj #36

Guests

Vezi o corelatie slaba din cauza ca faci o eroare de judecata, compari tari care au economii solide cu Romania, care are o economie friabila ce depinde de foarte multi factori conjuncturali.

Asta ai inteles?

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Dec 10 2012, 12:55 AM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (toteu @ Dec 4 2012, 07:16 AM) *
Antonescu a patit ceea ce a patit intreaga societate romaneasca.

Nietzche: "Când te uiţi prea mult într-un abis, abisul se va uita şi el prin tine".

Asta am patit toti. Am privit in ochii si prin ochii lui Basescu si ne-am basescizat: atacuri la persoana, trivializare, rautate gratuita, injuraturi , minciuna, porecle etc. Antonescu de acum e un Antonescu care lupta de ani de zile cu Basescu si s-a basescizat. Nu mai e acelasi basescu de acum 6 ani. Societatea romaneasca nu mai e la fel - s-a inrait inimaginabil.

Nici nu stii cata dreptate ai! tongue.gif

Antonescu e intr-adevar uman, dar in sensul valabil pentru acest termen in Romania, unde 80-85% din populatie are serioase probleme psihologice, iar vreo 20-25% chiar psihiatrice (diagnosticate ca atare sau nu). Antonescu e absolut uman, din punctul asta de vedere tongue.gif .

Nu prin ochii lui Basescu te-ai "basescizat", ci prin ochii Antenelor. Prin ochii lui Mugur Ciuvica, prin ochii lui Mircea Badea etc. etc. Fixatia lui Dan Voiculescu pentru Basescu a creat psihoza nationala in Romania, nu Basescu personal.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Dec 10 2012, 12:19 PM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (dawnat @ Dec 9 2012, 11:25 PM) *
Asta ai inteles?

Nu, doar faceam haz de necaz. sleep.gif No further comments: cine stie, cunoaste...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 10 2012, 02:09 PM
Mesaj #39

Guests

EXACT TIPUL ASTA DE BIPED ADORMIT DORESTE FELIX MOTANUL SA MANEVREZE .UN OM CU PUTINA DEMNITATE NU AR ACCEPTA JOCUL ACESTA MURDAR DE TIP U S L.

+Quote Post
Vizitator_dorin.
mesaj Dec 21 2012, 01:53 PM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Nov 30 2012, 03:00 PM) *
Stimate domnule,
Sunteți de-a dreptul comic. Dl. Antonescu este om politic din anii 1990. Dacă dvs. mai știți un om politic cu realizări universitare sau profesionale (altele decât din furăciunile videano- băsesciene) informați-ne și pe noi. În rest, îmi pare bine că am aceleași defecte cu dl.Crin Antonescu. Dar de-aici până la ideea că aș fi marioneta cuiva e un pic de cale lungă.

STIMATE DOMN,
INTELEG CA VRETI SA FITI AVOCATUL LUI ANTONESCU SI AVETI VEDERI PRO-USL(PNL) DAR ,DIN RESPECT PENTRU BUN SIMT SI ADEVAR TREBUIE SA RECUNOASTEM FAPTUL CA ACEASTA CARACTERIZARE ESTE PERFECTA ,EVIDENTIIND TRASATURILE NEGATIVE ALE LUI ANTONESCU SI FAPTUL CA ESTE UN PERSONAJ TOTAL NEPOTRIVIT PENTRU UN VIITOR PRESEDINTE AL TARII.IN PLUS ANTONESCU ESTE NOCIV SI PENTRU POZITIA ROMANIEI PE PLAN EXTERN.

+Quote Post
Vizitator_dANNYBEL.
mesaj Jan 5 2013, 02:56 PM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (Io. @ Dec 1 2012, 04:42 PM) *
nu era nici o indoiala ca raspunde la butoanele apasate de felix fara nici un fel de rezistenta, spre deosebire de ponta care e tinut in lesa prin metode "specifice" cum se spunea la vechiul loc de munca al motanului.

totusi, desi sunt convins ca nu o sa ajunga in pozitia sa poata, antonescu are puterea sa se rupa de papusar complet doar cand va dori sa fie singurul detinator al puterii.

omul e bolnav, il tradeaza fizionomia si implicit periculos daca ajunge sa detina parghiile
invariabil se va ajunge la o finala care pe care el cu felix dar asta sa speram ca nu o sa vedem vreodata ca suntem terminati indiferent de rezultat.

nu are nici 10% din inteligenta lui felix dar nebunia poate compensa diferenta in momentul critic

repet ar fi vai de noi daca ajungem acolo

FELIZ ARE UN TRUST PRIN CARE POATE PROSTI CAT VREA

+Quote Post
Vizitator_marianheiner.
mesaj Jan 5 2013, 04:25 PM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (dorin @ Dec 21 2012, 01:53 PM) *
STIMATE DOMN,
INTELEG CA VRETI SA FITI AVOCATUL LUI ANTONESCU SI AVETI VEDERI PRO-USL(PNL) DAR ,DIN RESPECT PENTRU BUN SIMT SI ADEVAR TREBUIE SA RECUNOASTEM FAPTUL CA ACEASTA CARACTERIZARE ESTE PERFECTA ,EVIDENTIIND TRASATURILE NEGATIVE ALE LUI ANTONESCU SI FAPTUL CA ESTE UN PERSONAJ TOTAL NEPOTRIVIT PENTRU UN VIITOR PRESEDINTE AL TARII.IN PLUS ANTONESCU ESTE NOCIV SI PENTRU POZITIA ROMANIEI PE PLAN EXTERN.

Intradevar este atat de nociv pentru tara incat institutiile statului ca Parchet Consiliul Suprem al Apararii ar trebui sa il aiba sub observatie. In prostia lui omul asta e periculos.

+Quote Post
Vizitator_Gabit.
mesaj Jan 25 2013, 07:30 AM
Mesaj #43

Guests

Basescu va reusi sa deblocheze jusitita, adica sa-i scoata pe magistrati de sub teroarea propriilor sefi, va fi cel mai important pas facut. Pana acum niciun magistrat n-avea curajul sa sufle impotriva doamnei Barbulescu. Ne-am lamurit foarte clar cu cazul Danilet care din mare reformator al justitiei a ajuns un fel de slugoi al doamnei Pivniceru!In momentul in care Parlamentarii si afaceristii miliardari isi vor da seama ca jusitita nu mai e cea pe care o stiu ei (aia aservita, dam un telefon si se rezolva totul) se vor limpezi, cat de cat, apele. Eu sunt convins ca exista in parlament si oameni care n-au dosare ascunse de procurorul x sau judecatorul y. Cati or fi, nu stiu. Dar cred ca sunt destui. Pe astia mizeaza Basescu.Deja, Geoana si Crin s-au convins ca nu mai au nici pe departe majoritatea aia parlamentara de 65% cu care se laudau. Acum, se pare ca lupta sa se mentina pe undeva pe la 35% daca ne uitam la voturile date de comisiile pt validarea ministrilor.Cand guvernul va fi votat in plen, Geoana si Crin vor vedea intr-adevar care este majoritatea lor. Si mai cred ca odata cu trecerea guvernului, scaunele lui Geoana si Crin la conducerea partidelor se vor clatina tare de tot!

+Quote Post
Vizitator_ren patriotic.
mesaj Jan 25 2013, 09:22 AM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (Gabit @ Jan 25 2013, 07:30 AM) *
Basescu va reusi sa deblocheze jusitita, adica sa-i scoata pe magistrati de sub teroarea propriilor sefi, va fi cel mai important pas facut.

tot la bashescu va e speranta ???

nu stiu daca Antonescu e sau nu marioneta cuiva...dar sigur stiu a cui marioneta rusinoasa este Hotnews !!!
Dupa ce l-au pupat in...l-au pupat pe bashescu...inclusiv guvernele bashescu/Boc...acum urla de durerea bolnavilor de cancer...!!!!
Absolut hidos...de parca pana acum acesti nefericiti condamnati la moarte de catre administratorii tarii, pentru mai putin de 1milion de euro...ar fi dus-o pe roze si ar fi avut tot ce li se cuvine, din partea guvernelor de trista amintire , bashescu/Boc... sau incearca cineva sa-mi demonstreze ca nu a fost bashescu si pres si prim ministru ?!?

Cate miliarde de euro a papat tanti nutzi la Dezvoltare si Turism ??? Nu era normal sa faceti si atunci campanie pentru salvarea condamnatilor ?!? - refuz sa cred ca problema asta este adusa de usl !
chiar nu aveti pic de rusine, Dle Mixich ???

''HotNews a fost mereu in favoarea adevarului, a independentei Justitiei, a desconspirarii imposturii. Cu o mica exceptie...care apare acum in ''splendoarea'' hidoseniei ei...
Ma intreb de ce nu apelati si la Presedintele tuturor romanilor. Problema e foarte veche.

Mi-ar fi rusine sa fiu Presedinte in tara in care sute de oameni sunt condamnati la moarte pentru ca hotii din administratie/guvern nu renunta la 1milion, iar eu, Presedintele Romaniei, sa nu vad sa n-aud !!! Bine ca s-au gasit munti de bani pentru ''Dezvoltare'' si Turism, ''reforme'' in Energie...etc...

RUSINE HotNews !!!ca ati sprijinit atata timp niste impostori cu vadite atitudini antisociale!!!, si nu ma refer la mitomanii din Guv Ponta C-P. Problema e foarte veche.

Cum sa intram in Europa atata timp cat demonstram ca nu vrem sa avem grija de noi???
Cine si-ar dori ca tzara vecina in Schengen asemenea canalii cum suntem noi toti ?!

+Quote Post
Vizitator_miorita.
mesaj Jan 25 2013, 09:43 AM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (ren patriotic @ Jan 25 2013, 09:22 AM) *
tot la bashescu va e speranta ???

nu stiu daca Antonescu e sau nu marioneta cuiva...dar sigur stiu a cui marioneta rusinoasa este Hotnews !!!
Dupa ce l-au pupat in...l-au pupat pe bashescu...inclusiv guvernele bashescu/Boc...acum urla de durerea bolnavilor de cancer...!!!!
Absolut hidos...de parca pana acum acesti nefericiti condamnati la moarte de catre administratorii tarii, pentru mai putin de 1milion de euro...ar fi dus-o pe roze si ar fi avut tot ce li se cuvine, din partea guvernelor de trista amintire , bashescu/Boc... sau incearca cineva sa-mi demonstreze ca nu a fost bashescu si pres si prim ministru ?!?

Cate miliarde de euro a papat tanti nutzi la Dezvoltare si Turism ??? Nu era normal sa faceti si atunci campanie pentru salvarea condamnatilor ?!? - refuz sa cred ca problema asta este adusa de usl !
chiar nu aveti pic de rusine, Dle Mixich ???

''HotNews a fost mereu in favoarea adevarului, a independentei Justitiei, a desconspirarii imposturii. Cu o mica exceptie...care apare acum in ''splendoarea'' hidoseniei ei...
Ma intreb de ce nu apelati si la Presedintele tuturor romanilor. Problema e foarte veche.

Mi-ar fi rusine sa fiu Presedinte in tara in care sute de oameni sunt condamnati la moarte pentru ca hotii din administratie/guvern nu renunta la 1milion, iar eu, Presedintele Romaniei, sa nu vad sa n-aud !!! Bine ca s-au gasit munti de bani pentru ''Dezvoltare'' si Turism, ''reforme'' in Energie...etc...

RUSINE HotNews !!!ca ati sprijinit atata timp niste impostori cu vadite atitudini antisociale!!!, si nu ma refer la mitomanii din Guv Ponta C-P. Problema e foarte veche.

Cum sa intram in Europa atata timp cat demonstram ca nu vrem sa avem grija de noi???
Cine si-ar dori ca tzara vecina in Schengen asemenea canalii cum suntem noi toti ?!

Nu un milion, doar 800 de mii... Acum cinci ani s-au cheltuit fara noima 20 de milioane pentru o campanie esuata din start, ma refer la HPV, cred ca ministrul era acelasi, poate ma insel.
Acum un an, Gadea il executa in direct pe seful CNAS pe aceeasi problema, acum face emisiuni despre condamnati pe nedrept la ani greu de bulau, probabil ca anticipeaza ceva, desi ar trebui sa se bucure, poate uita creditorul de creante...

+Quote Post
Vizitator_miorita.
mesaj Jan 25 2013, 09:55 AM
Mesaj #46

Guests

Era sa uit esentialul! Intre timp suferinzii se sting cu zile, dar nu conteaza, oricum sansele sa mai voteze in viitor erau reduse. Aritmetica elementar de cinica si neinventata de noi, dar invatata perfect.
Ajung oamenii sa-si vanda casele si sa incalce legea aducand citostatice de aiurea, pentru o zi, o luna sau un an in plus, de chinuri si umilinte, dar sunt ai nostri si nu-i vrem plecati... angry.gif

+Quote Post
Vizitator_ren patriotic.
mesaj Jan 25 2013, 10:14 AM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (miorita @ Jan 25 2013, 09:55 AM) *
Era sa uit esentialul! Intre timp suferinzii se sting cu zile, dar nu conteaza, oricum sansele sa mai voteze in viitor erau reduse. Aritmetica elementar de cinica si neinventata de noi, dar invatata perfect.
Ajung oamenii sa-si vanda casele si sa incalce legea aducand citostatice de aiurea, pentru o zi, o luna sau un an in plus, de chinuri si umilinte, dar sunt ai nostri si nu-i vrem plecati... angry.gif

eu stiu prea bine despre ce vorbesc, si nu-mi pasa ca ma huiduie unii !
matusa mea se lupta in instante de ani de zile, cu sistemul si cu justitia ''independenta'' ca sa obtina gratuitate pentru citostatice...femeie suferinda, nemernicii ai dau flit de la o instanta la alta...desi are toate drepturile !!!

Hotnews s-a gasit acum sa faca campanie politica mascata anti uslam, pe spatele unor muribunzi...in timp ce problema e veche de multa vreme, de pe vremea guvernelor basescu/boc !!!
atunci nu au ''indraznit'' sa supere imparatia...desi sute sau mii de oameni sunt condamnati la moarte...in timp ce altii se laudau cu inca o telegondola...(buna si aia...sad.gif

repede fac o celula de criza cu surle si trambite, comisii si para comisii cand vor sa-si faca reclama, dar cand e vorba de salvarea cu usurinta !!! a catorva mii de oameni condamnati la moarte tac malc...pana se iveste ocazia ''luptei politice''...

batubatu...ipocrizie maxima !!!!!!!!!!!!!!!!

da...aici e vina lui Basescu si a nemernicilor din administratiile anterioare
nu mai PUTIN a celor de acum, care ar putea rezolva situatia daca ar fi macar destepti, ca omenosi e clar ca NU SUNT !!!!!
Cu atat mai mult Presedintele ''tuturor romanilor''

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 25 2013, 12:19 PM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (ren patriotic @ Jan 25 2013, 10:14 AM) *
matusa mea se lupta in instante de ani de zile, cu sistemul si cu justitia ''independenta'' ca sa obtina gratuitate pentru citostatice...femeie suferinda, nemernicii ai dau flit de la o instanta la alta...desi are toate drepturile !!!

Hotnews s-a gasit acum sa faca campanie politica mascata anti uslam, pe spatele unor muribunzi...in timp ce problema e veche de multa vreme, de pe vremea guvernelor basescu/boc !!!
atunci nu au ''indraznit'' sa supere imparatia...desi sute sau mii de oameni sunt condamnati la moarte...in timp ce altii se laudau cu inca o telegondola...(buna si aia...sad.gif

repede fac o celula de criza cu surle si trambite, comisii si para comisii cand vor sa-si faca reclama, dar cand e vorba de salvarea cu usurinta !!! a catorva mii de oameni condamnati la moarte tac malc...pana se iveste ocazia ''luptei politice''...

batubatu...ipocrizie maxima !!!!!!!!!!!!!!!!

da...aici e vina lui Basescu si a nemernicilor din administratiile anterioare
nu mai PUTIN a celor de acum, care ar putea rezolva situatia daca ar fi macar destepti, ca omenosi e clar ca NU SUNT !!!!!
Cu atat mai mult Presedintele ''tuturor romanilor''

Nene ren,eu stiu ca e pagubos si inutil sa ne gandim la ce 'am fi putut' face fata de ce putem face acum.
Ok,Ceausescu a fost un bou,Iliescu un bolsevic,etc,etc...ii injuram cat vrem dar daca vrem sa facem ceva acum se poate.Daca vrem.
Daca tot ce facem e sa dam vina pe aia de dinainte (nu zic ca nu sunt vinovati) o lalaim aiurea.

+Quote Post
Vizitator_ren patriotic.
mesaj Jan 25 2013, 12:39 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (Nae @ Jan 25 2013, 12:19 PM) *
Nene ren,eu stiu ca e pagubos si inutil sa ne gandim la ce 'am fi putut' face fata de ce putem face acum.
Ok,Ceausescu a fost un bou,Iliescu un bolsevic,etc,etc...ii injuram cat vrem dar daca vrem sa facem ceva acum se poate.Daca vrem.
Daca tot ce facem e sa dam vina pe aia de dinainte (nu zic ca nu sunt vinovati) o lalaim aiurea.

exact asta ziceam si eu, si uite ca Ponta C-P a priceput si s-a miscat repede. Bravo lui, ''evolueaza'' !

ori rezolvam o problema umanitara cu orice mijloace, inclusiv apeland la ''mila'' tuturor institutiior si polilor puterii...ori lupta politica si dam vina doar pe unii ... ca avem mijloace jurnalistice...bleah !!!
am mai spus: si nenea de la Cotroceni, putea fi lesne ''tras de urechi'' de jurnalistii Hotnews,sa-si miste hoitul in Sparlament, unde sa ragaie la gushati, care atentzionau la randu-le Guvernul/Ministerul Sanatatii...
problema veche de ani de zile...profitam acum sa dam vina pe ultimii veniti...bravos!

matusa-me a facut plangeri la Pres si Guv si AvBoborului, s-a luptat si inca se lupta in ''justitie'' cu pensia ei mica...si degeaba...
daca tot iti asumi sa urli la unii, ca esti jurnalist, urla la toti nene - sa rezolvi problema, ca toti sunt la Putere si responsabili pentru cetatenii lor...Sistemul, Statul...sunt toti functionarii publici !!!(cu functii inalte)
dar se pare ca nu (vrei sa) intelegi mon cher... cum e spilu cu pisica aruncata la momentul potrivit...si manipularea cel putin la fel de abjecta ca si cea practicata de rabinul Gadea&Co...
(si macar asta nu e problema mea, desi e la fel de groasa si la unii si la altii).

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 25 2013, 02:36 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (ren patriotic @ Jan 25 2013, 12:39 PM) *
exact asta ziceam si eu, si uite ca Ponta C-P a priceput si s-a miscat repede. Bravo lui, ''evolueaza'' !

ori rezolvam o problema umanitara cu orice mijloace, inclusiv apeland la ''mila'' tuturor institutiior si polilor puterii...ori lupta politica si dam vina doar pe unii ... ca avem mijloace jurnalistice...bleah !!!
am mai spus: si nenea de la Cotroceni, putea fi lesne ''tras de urechi'' de jurnalistii Hotnews,sa-si miste hoitul in Sparlament, unde sa ragaie la gushati, care atentzionau la randu-le Guvernul/Ministerul Sanatatii...
problema veche de ani de zile...profitam acum sa dam vina pe ultimii veniti...bravos!

matusa-me a facut plangeri la Pres si Guv si AvBoborului, s-a luptat si inca se lupta in ''justitie'' cu pensia ei mica...si degeaba...
daca tot iti asumi sa urli la unii, ca esti jurnalist, urla la toti nene - sa rezolvi problema, ca toti sunt la Putere si responsabili pentru cetatenii lor...Sistemul, Statul...sunt toti functionarii publici !!!(cu functii inalte)
dar se pare ca nu (vrei sa) intelegi mon cher... cum e spilu cu pisica aruncata la momentul potrivit...si manipularea cel putin la fel de abjecta ca si cea practicata de rabinul Gadea&Co...
(si macar asta nu e problema mea, desi e la fel de groasa si la unii si la altii).

Eu am citit pe HN multe articole destul de critice fata de Udrea,PDL,presedinte...Sunt sfinti in comparatie cu latrinele lui Voiculescu (desi nu sunt uneori de acord cu ei).
Eu stiu ca anul trecut (repet:anul trecut) USL a luat puterea si de ei depinde tot acum.Au rezolvat ceva pentru care criticau guvernul Boc/Ungureanu? Ce?
Nu mai moare lumea de foame?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 25 2013, 02:42 PM
Mesaj #51

Guests

O chestie f.simpla.
Pe siteul Hotnews poti sa bagi in casuta aia de cautare cuvantul 'citostatice'. O sa vezi articole din 2005 pana incoa..

+Quote Post
Vizitator_ren patriotic.
mesaj Jan 25 2013, 02:53 PM
Mesaj #52

Guests

Citeaza (Nae @ Jan 25 2013, 02:36 PM) *
Eu am citit pe HN multe articole destul de critice fata de Udrea,PDL,presedinte...Sunt sfinti in comparatie cu latrinele lui Voiculescu (desi nu sunt uneori de acord cu ei).
Eu stiu ca anul trecut (repet:anul trecut) USL a luat puterea si de ei depinde tot acum.Au rezolvat ceva pentru care criticau guvernul Boc/Ungureanu? Ce?
Nu mai moare lumea de foame?

nu au rezolvat si probabil nici nu cred ca sunt in stare, nu au planuri de dezvoltare sau de reforma, iar in lipsa banilor nu vor fi in stare decat sa suprataxeze, ceea ce inseamna ca intram pe nisipuri miscatoare, iar viitorul e negru si in privinta aderarii la Schengen, cat despre zona euro...se anunta boala lunga...

... cu ce avem, cu atat defilam...usl legitim ales.
cu suturi in spate, se mai misca pe ici pe colo cate ceva...totul e sa nu ne oprim sa strigam la ei !!!

ca om politic, cred caTB e terminat de cand cu scandalul Arafat.
deocamdata as prefera un Copy-paste istet si adaptabil decat un marinar idiot si ranchiunos, doar pe motiv ca are trei perechi de oo...se vede ca e cazul sa iasa la pensie cat mai repede ! Nu e doar un impostor, e un idiot mare si vizibil ca stalpu' de telegraf ! Putea macar sa dea din gura in Criza Citostaticelor...a demonstrat cat ai pasa de criza majora a unor cetateni romani, si asta nu e putin...
(cat despre ''dreapta'' pdl... nici nu exista, a fost doar un balon de sapun umflat de o rasina baseasca tongue.gif )
sa speram ca bate vantul si se mai primeneste aerul din politica si administratie, cu pasi si planuri mici dar realizabile

+Quote Post
Vizitator_sfetnicu de tain(a).
mesaj Jan 25 2013, 03:52 PM
Mesaj #53

Guests

Citeaza (ren patriotic @ Jan 25 2013, 10:14 AM) *

Sfat: matusa ta trebuie sa ceara drept de protest individual in fata guvernului de la primarie. Cu autorizatia de protest isi face o pancarta cu care se posteaza in usa guvernului. Pe pancarta scrie asa: DOMNULE PM, EUTANASIATI-MA CU MINA DUMNEAVOASTRA. E MAI UMAN DECAT SA-MI LUATI CITOSTATICELE.

+Quote Post
Vizitator_ren patriotic.
mesaj Jan 25 2013, 04:05 PM
Mesaj #54

Guests

Citeaza (sfetnicu de tain(a) @ Jan 25 2013, 03:52 PM) *
Sfat: matusa ta trebuie sa ceara drept de protest individual in fata guvernului de la primarie. Cu autorizatia de protest isi face o pancarta cu care se posteaza in usa guvernului. Pe pancarta scrie asa: DOMNULE PM, EUTANASIATI-MA CU MINA DUMNEAVOASTRA. E MAI UMAN DECAT SA-MI LUATI CITOSTATICELE.

fara gluma, sa stii ca este in stare sa faca asta, e o luptatoare, s-a luat de bolsevici si inainte de 89...doar ca acum se deplaseaza din ce in ce mai greu, si drumul pana la Bucuresti e prea lung pentru ea, e singura si de abia a ajuns la instanta...
intre timp Ponta a promis ca rezolva ceva...

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 25 2013, 04:32 PM
Mesaj #55

Guests

Citeaza (ren patriotic @ Jan 25 2013, 04:05 PM) *
fara gluma, sa stii ca este in stare sa faca asta, e o luptatoare, s-a luat de bolsevici si inainte de 89...doar ca acum se deplaseaza din ce in ce mai greu, si drumul pana la Bucuresti e prea lung pentru ea, e singura si de abia a ajuns la instanta...
intre timp Ponta a promis ca rezolva ceva...

Si voi ati crezut! ohmy.gif

+Quote Post
Vizitator_ren patriotic.
mesaj Jan 25 2013, 04:40 PM
Mesaj #56

Guests

da, pana miercuri nu e asa mult, riscam...ce ar mai avea de pierdut ?

pe bashila l-au crezut unii ani de zile...degeaba
in loc sa o starpeasca, a adus coruptia la nivel de arta: pe fata, in doua ministere gigant, gratios si fara jena tongue.gif
esti mru liber sa crezi pe cine vrei dry.gif

+Quote Post
Vizitator_ren patriotic.
mesaj Jan 25 2013, 04:44 PM
Mesaj #57

Guests

Citeaza (sfetnicu de tain(a) @ Jan 25 2013, 03:52 PM) *

intre noi traiane: la pariu ca Ponta deblocheaza aia 800.000 euro pentru citostastice, echivalent cu pretul unui apartament modest obtinut din vanzari anterioare?! biggrin.gif
as zice sa nu te mai intorci din AmericaLatina...ar fi o sansa sa-ti petreci batranetile liber si linistit dry.gif

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Jan 25 2013, 06:15 PM
Mesaj #58

Guests

Citeaza (ren patriotic @ Jan 25 2013, 04:40 PM) *
da, pana miercuri nu e asa mult, riscam...ce ar mai avea de pierdut ?

pe bashila l-au crezut unii ani de zile...degeaba
in loc sa o starpeasca, a adus coruptia la nivel de arta: pe fata, in doua ministere gigant, gratios si fara jena tongue.gif
esti mru liber sa crezi pe cine vrei dry.gif

Cine l-au crezut degeaba? SOV, Bombonel? Se pare ca se pregateste sa ramana "deziluzionat" si Felix varanu' (Doamne-ajuta). Eu, in micimea mea particulara, sunt multumit cu deziluzii d-astea de doi bani. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jan 26 2013, 12:39 AM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (ren patriotic @ Jan 25 2013, 02:53 PM) *
ca om politic, cred caTB e terminat de cand cu scandalul Arafat.

Bai,m-ati spart cu Arafatu asta.Ti-a trecut vreodata prin minte ca este o facatura de presa?
Toata lumea zice ca e bun fiindca au auzit de la unii care au auzit de la altii.Telefonul fara fir pentru prosti.
Crezi ca nu faceau si altii ce a inceput el daca aveau aceleasi contacte?
Crezi ca ma lasa pe mine maine cineva sa fac ceva nu la fel,dar mai bun?
Mai citeste si printre randuri si o sa vezi ca Arafatu asta are o agenda dubioasa.Prea l-ati sanctificat repede si nici nu e mort inca.

+Quote Post
Vizitator_nickalls.
mesaj Jan 28 2013, 04:36 PM
Mesaj #60

Guests

Tinand cont de ascensiunea lui relativ rapida asta deoarece este prezent in viata politica inca din 1990,dar si de faptul ca nu a avut nici o realizare notabila,este clar ca domnul Crin Antonescu este impins de la spate de cineva,cel mai probabil de Dan Voiculescu

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st August 2019 - 08:31 PM