IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

15 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De ce unii oameni e mai prosti ca altii ?, social, politic, mioritic
Vizitator_fgh.
mesaj May 16 2015, 02:22 PM
Mesaj #91

Guests

Şi totuşi, topicul are alt subiect, nu religia.
De ce e unii mai proşti ca alţii ?

Pentru că unii e creaţi - zic eu - şi prin urmare seamănă pe creatorul lor, fiind oameni autentici, în timp ce alţii e evoluaţi, şi seamănă pe strămoşii lor, la comportament.

Adică, în timp ce unii e oameni de firmă, alţii e contafăcuţi.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj May 16 2015, 02:24 PM
Mesaj #92

Guests

Şi, ca să completez, cei contrafăcuţi sunt cei mai activi religios, ca să creeze impresia că ar face parte din categoria celor autentici ... !

+Quote Post
Vizitator_creangerear.
mesaj May 22 2015, 04:03 PM
Mesaj #93

Guests

My name is Lia Many thanks! for sharing Unique and quality informations. Your forum is etremely cool and will help me in the future. I'm impressed by the secrets that everyone on this blog. It reveals how nicely you perceive this subject. I Bookmarked this website page, will come back for extra posts. You, my buddies, ROCK! I found simply the expert knowledge I already hunted everywhere and just could not find. What a great site. If any one needs some miami seo search engine optimization help check out my miami web design seo company website miami seo companies I can raise your blog reign on the internet. My partner and I absolutely love your blog and find almost all of your post's to be exactly I'm looking for. I would like to give thanks for the efforts you've put in writing this site. I am hoping the same high-grade site post from you in the upcoming also. Actually your up front writing abilities has inspired me to get my own blog now. Actually the blogging is spreading its wings rapidly. Your article is a good example of it. When I am not searching the internet for this I am usually checking out sports betting help

+Quote Post
Vizitator_fgh, ce e religia ?.
mesaj Jun 7 2015, 06:25 AM
Mesaj #94

Guests

@fgh
dar tu stii ce este religia ?
ratiune pura, automatisme de turma ?
dogme enuntate dar nerespectate (uneori chiar de catre enuntatori ) ?
principii universale pentru conduita sociala ?
supunere oarba sau voluntar jalonata printre traditii, an de an ''imbogatite'' cu obiceiuri ''pagane''?
sau pur si simplu superstitie, adica teama de necunoscut ? ...
cam asta crezi tu, nu-i asa ? - blablabla...

ratiunea pura spune una, inteligenta emotionala poate spune alta, intuitia altceva, instinctele se razvratesc si ele, dar intelepciunea poate fi atunci cand le aduci pe toate pe calea de mijloc, calea bunului simt si a modestiei, constient, treaz, intr-o viata trecatoare, in care nimic de pe Pamant nu-ti apartine tie pe veci, ci temporar

Citeaza (fgh @ May 16 2015, 02:24 PM) *
Şi, ca să completez, cei contrafăcuţi sunt cei mai activi religios, ca să creeze impresia că ar face parte din categoria celor autentici ... !

evident, ai dreptate partial, exista un sambure de adevar, dar iar generalizezi, si e o eroare intentionata, pentru ca stii bine ca nu suntem la fel doi oameni pe Pamant...
nu pricep ce problema ai cu boii care aleg sa fie boi ?
de ce sa-i intorci din drumul lor pe care l-au ales constient ?

in alta ordine de idei, as spune sa nu confundam religia cu mesajul limpede al Cuvantului intrupat, care spune sa il urmam (imitam) pe El, si sa ne adresam (rugam) Tatalui creator, si doar intr-o rugaciune scurta si completa ''Tatal Nostru'', in intimitatea inimii noastre, si fara sa ''bolborosim ca paganii'' ziceri si rugaciuni fara sfarsit, in adunari numeroase, spre lauda lumeasca...

...''Biserica lui Christos'' este una nevazuta, tainica, mica, alcatuita din cei care au o relatie intima in inima lor cu Divinitatea.

dar primii pasi spre cunoastere pot fi facuti si in templu, biserica materiala, sub indrumarea unor preoti (apostoli) cu pasiune, modestie si har, care pot sa-ti deschida drumul spre inima ta si spre Divinitate, ceea ce ar defini mai bine notiunea de religie si religios, cunoastere deplina, intelepciune, libertatea de a alege fara teama...

ori asta, tu, stimate fgh, nu poti intelege (inca), pentru ca ai inima de piatra, iar ratiunea pura nu este suficienta pentru cunoasterea universului !

teama de necunoscut si teama de diferit, te impinge sa fii un razvratit, nesigur de ceea ce vei intalni dincolo intr-un anumit moment al schimbarii organizarii existentei tale

deschide-ti inima, apoi se vor deschide pe rand si celelalte .

+Quote Post
Vizitator_ciutanu.
mesaj Jun 10 2015, 02:59 PM
Mesaj #95

Guests

ce să înţeleg?creştini e proşti?sau e proşti,hăia care nu îi înţeleg?.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 11 2015, 07:11 AM
Mesaj #96

Guests

Citeaza (ciutanu @ Jun 10 2015, 02:59 PM) *
ce să înţeleg?creştini e proşti?sau e proşti,hăia care nu îi înţeleg?.

intelegi ce vrei smile.gif
intelepciunea si prostia se gasesc din belsug pretutindeni si gratis !
poti sa alegi ce-ti convine mai mult laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_ciutanul.
mesaj Jun 12 2015, 01:20 PM
Mesaj #97

Guests

noa bine mă,asta ce spui îi ca,cînd nu spui nimic.

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj Jun 12 2015, 01:55 PM
Mesaj #98

Guests

Citeaza (fgh, ce e religia ? @ Jun 7 2015, 06:25 AM) *
@fgh

...''Biserica lui Christos'' este una nevazuta, tainica, mica, alcatuita din cei care au o relatie intima in inima lor cu Divinitatea.

dar primii pasi spre cunoastere pot fi facuti si in templu, biserica materiala, sub indrumarea unor preoti (apostoli) cu pasiune, modestie si har, care pot sa-ti deschida drumul spre inima ta si spre Divinitate, ceea ce ar defini mai bine notiunea de religie si religios, cunoastere deplina, intelepciune, libertatea de a alege fara teama...

ori asta, tu, stimate fgh, nu poti intelege (inca), pentru ca ai inima de piatra, iar ratiunea pura nu este suficienta pentru cunoasterea universului !

teama de necunoscut si teama de diferit, te impinge sa fii un razvratit, nesigur de ceea ce vei intalni dincolo intr-un anumit moment al schimbarii organizarii existentei tale

deschide-ti inima, apoi se vor deschide pe rand si celelalte .

Propaganda, asta e religia. O propaganda mincinoasa, facuta constient de o comunitate de ticalosi, in scopul exploatarii semenilor lor. Propaganda pe care, mieros si prin sofisme, o faci si acum, aici.

Eu nu am incercat niciodata si nici nu voi incerca vreodata sa limitez dreptul de a alege al cuiva, amenintand, santajand sau utilizand sofisme, ca voi, cei care faceti propaganda religioasa.

+Quote Post
Vizitator_cutanu.
mesaj Jun 12 2015, 03:30 PM
Mesaj #99

Guests

Citeaza (fgh @ Jun 12 2015, 01:55 PM) *
Propaganda, asta e religia. O propaganda mincinoasa, facuta constient de o comunitate de ticalosi, in scopul exploatarii semenilor lor. Propaganda pe care, mieros si prin sofisme, o faci si acum, aici.

Eu nu am incercat niciodata si nici nu voi incerca vreodata sa limitez dreptul de a alege al cuiva, amenintand, santajand sau utilizand sofisme, ca voi, cei care faceti propaganda religioasa.

ho, bă tu mi-se pare că suferi de pata,adica:ţî-sa pus pata pe omu,el adică iel îţi spune fain cum stă treaba şi tu îi ai treaba întruna.amu nu îi fi tu moş ştampilă,să fie tăte cum zici dumneatale tu.iote ca unii văd ce tu nu vezi,şî aud ce tu nu auzi.ţî-ai astupat urepile,să nu auzi şi pe ochi ai solzi şi nu vezi,deschide-ţi inima,spală-te pe ochi şi destupă-ţi urepile,roagă-te la Dumezeu să îti ajute sa îl cunosti personalşi roagă-te pentru greşeli, ca nu esti tu curat ca lacrima io zîc: fă numa-i dehăle bune şi n-ai tu treaba cu popii că şi ăia îşi iau ceaiu pentru ce fac.dacă au tri case î-şi mai fac una,de au patru maşini mai iau una aşa ca pentru ei:ultimul răgnet şi nu îi mai satură nimica,învaţind lumea să nu îşi facă avere,pe pămint doar în cer că acolo nimica nu se strică din ce aduni(amu şi asta-i drept).deschide inima, judecă şi cu inima şi cu capul,cu capul gindeşti şi cu inima verifici dacă-i bine şi te şchimbi in bine dumneatale tu.hopa mă trezîi vorbind cam mult şi tu eşti o fire cam nervoasă care dai cu pietri în popi,bă îşi ieu iei ciaiu pînă la urmă,no: hălii bune.

+Quote Post
Vizitator_Kansas.
mesaj Jun 12 2015, 03:57 PM
Mesaj #100

Guests

Egoism, egocentrism, control

Mergi mult prea departe cu presupunerile si acuzele.
Pur si simplu nu vorbim aceeasi limba, asta e tot.
Incompatibilitate de software si sistem.

Citeaza (fgh @ Jun 12 2015, 01:55 PM) *

Si totusi ti-e frica...altfel nu ai percepe o alta ''filosofie'' de viata decat a ta, ca pe o amenintare si un santaj, cand de fapt trimite spre compasiune si Ordine universala (sau cel putin sociala), fara sa oblige pe nimeni cu nimic, desi Cele Zece Porunci antice sunt porunci si nu sugestii de conduita.

Esti liber sa alegi.

Te-ai intrebat de ce ti-e frica ? Ceva inauntrul tau are dubii serioase privind ''adevarurile alternative'' din moment ce te implici atat de obsesiv in a demonta ceva despre care afirmi ca nu are valoare...

Nu prea te ajuta ratiunea pura sa-ti explici infinitul, spre exemplu al spatiului in care te afli, al timpului, al energiei, al inteligentei, etc. Ce e dincolo de ''capatul'' universului ? dry.gif Unde e capatul-capatului ? tongue.gif
Totul e infinit. Totul e posibil.
Nu-ti explici ce inseamna empatia, energiile care ne organizeaza viata, insasi existenta ta efemera, nu ai absolut nici un control al clipei si ''destinului'' tau, si totusi consideri ca totul este explicabil matematic, sau logic, sau experimental, exclusiv cu ajutorul encefalului si simturilor tale limitate, fara sa consideri faptul ca stiinta noastra s-a reevaluat si se reevalueaza continuu, inlocuind permanent teorii care pareau a fi infailibile.

Succes. Esti liber sa fii liber.
Nimeni nu te obliga sa consideri ca exista inteligente, energii si constiinte [b]infinit superioare tie[/b], care te privesc chiar acum, ca pe un copil cosmic agramat si arogant.
Te-au contactat, ti-au trimis mesaje, ti-au vorbit, ti-au demonstrat incredibilul, de mii de ani.

Esti liber sa alegi intre frica si iubire, si asta te inspaimanta, pentru ca nu poti iubi, poti doar dori si consuma, poti doar sa ceri, sa aduni, dar nu poti da neconditionat nimic, pentru ca ti-e frica sa nu pierzi, in modul cel mai egoist posibil.
Nu pricepi ''ratiunea'' compasiunii, a milei si a pacii.

Aroganta si agresivitatea, rezultate ale fricii, sunt numite delicat ''natura umana'' ... ca o ''lupta a vietii''.

Fals !
Mai exista ceva.

Dar pentru a intelege si mai ales pentru a simti ce este ceea ce-ti lipseste, trebuie sa-ti invingi egoismul, si asta nici nu poti, nici nu vrei sa o faci.

Ti-e frica sa ai o minte si o inima deschisa, ti-a frica sa nu pierzi putzinul pe care il cunosti.

Ti-e frica sa nu pierzi controlul absolut al cunostintelor tale limitate. Ti-e frica sa iubesti.

Dar mai ales, ti-e frica [b]sa te supui iubirii, milei si pacii, intr-o Ordine universala, care nu exista inca pe Pamant, tocmai din cauza unor fricosi, dar aroganti si agresivi, gata sa ucida pentru a detine controlul micului lor univers, indiferent care si unde e acela.
[/b]

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj Jun 13 2015, 06:49 PM
Mesaj #101

Guests

Citeaza (Kansas @ Jun 12 2015, 03:57 PM) *

Si totusi ti-e frica...altfel nu ai percepe o alta ''filosofie'' de viata decat a ta, ca pe o amenintare si un santaj, cand de fapt trimite spre compasiune si Ordine universala (sau cel putin sociala), fara sa oblige pe nimeni cu nimic, desi Cele Zece Porunci antice sunt porunci si nu sugestii de conduita.

Esti liber sa alegi.

Te-ai intrebat de ce ti-e frica ? Ceva inauntrul tau are dubii serioase privind ''adevarurile alternative'' din moment ce te implici atat de obsesiv in a demonta ceva despre care afirmi ca nu are valoare...

Nu prea te ajuta ratiunea pura sa-ti explici infinitul, spre exemplu al spatiului in care te afli, al timpului, al energiei, al inteligentei, etc. Ce e dincolo de ''capatul'' universului ? dry.gif Unde e capatul-capatului ? tongue.gif
Totul e infinit. Totul e posibil.
Nu-ti explici ce inseamna empatia, energiile care ne organizeaza viata, insasi existenta ta efemera, nu ai absolut nici un control al clipei si ''destinului'' tau, si totusi consideri ca totul este explicabil matematic, sau logic, sau experimental, exclusiv cu ajutorul encefalului si simturilor tale limitate, fara sa consideri faptul ca stiinta noastra s-a reevaluat si se reevalueaza continuu, inlocuind permanent teorii care pareau a fi infailibile.

Succes. Esti liber sa fii liber.
Nimeni nu te obliga sa consideri ca exista inteligente, energii si constiinte [b]infinit superioare tie[/b], care te privesc chiar acum, ca pe un copil cosmic agramat si arogant.
Te-au contactat, ti-au trimis mesaje, ti-au vorbit, ti-au demonstrat incredibilul, de mii de ani.

Esti liber sa alegi intre frica si iubire, si asta te inspaimanta, pentru ca nu poti iubi, poti doar dori si consuma, poti doar sa ceri, sa aduni, dar nu poti da neconditionat nimic, pentru ca ti-e frica sa nu pierzi, in modul cel mai egoist posibil.
Nu pricepi ''ratiunea'' compasiunii, a milei si a pacii.

Aroganta si agresivitatea, rezultate ale fricii, sunt numite delicat ''natura umana'' ... ca o ''lupta a vietii''.

Fals !
Mai exista ceva.

Dar pentru a intelege si mai ales pentru a simti ce este ceea ce-ti lipseste, trebuie sa-ti invingi egoismul, si asta nici nu poti, nici nu vrei sa o faci.

Ti-e frica sa ai o minte si o inima deschisa, ti-a frica sa nu pierzi putzinul pe care il cunosti.

Ti-e frica sa nu pierzi controlul absolut al cunostintelor tale limitate. Ti-e frica sa iubesti.

Dar mai ales, ti-e frica [b]sa te supui iubirii, milei si pacii, intr-o Ordine universala, care nu exista inca pe Pamant, tocmai din cauza unor fricosi, dar aroganti si agresivi, gata sa ucida pentru a detine controlul micului lor univers, indiferent care si unde e acela.
[/b]

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj Jun 13 2015, 07:03 PM
Mesaj #102

Guests

Citeaza (Kansas @ Jun 12 2015, 03:57 PM) *

De acord. Asta explică totul. Pentru că, din peroraţia care urmează, nu am priceput decât că, uneori, purtătorul de cuvânt al unui pahar în plus devine educator.

Date fiind condiţiile de mediu şi luptele fratricide tot mai violente în sânul puterilor oculte care doresc dominaţia absolută, le reamintesc acelora care au ochi de văzut şi minte de gândit că nici Inchiziţia nu a reuşit să oprească Pământul de pe orbită sa celestă, nici Akademia (!) zborul avioanelor, nici clerul Internetul.
Cu sau fără idioţi, obiectivul domină subiectivul iar civilizaţia va domina viitorul.

Pace vouă !

+Quote Post
Vizitator_sunhyu.
mesaj Jul 16 2015, 08:48 PM
Mesaj #103

Guests

女性やポケットがどんなスタイルにスタイルを追加し

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_gabi..
mesaj Jul 31 2015, 07:30 AM
Mesaj #104

Guests

Ca sa poata fi unii mai destepti ca altii.

+Quote Post
Vizitator_BabaDumba.
mesaj Oct 16 2015, 08:23 AM
Mesaj #105

Guests

[size="6"][/size]Sa va feritzi de mine cand sunt prost!

+Quote Post
Vizitator_Gorillas In The Mist.
mesaj Oct 24 2015, 03:06 PM
Mesaj #106

Guests

Citeaza (BabaDumba @ Oct 16 2015, 08:23 AM) *
Sa va feritzi de mine cand sunt prost!

Ok, dar mai intai incearca sa nu fii smile.gif

http://www.huffingtonpost.com/suza-scalora...f=eckhart-tolle

+Quote Post
Vizitator_Gorillas In The Mist.
mesaj Oct 26 2015, 10:18 AM
Mesaj #107

Guests

intre timp...

http://ampress.ro/editoriale/mai-romanilor...draveni-la-cap/ mellow.gif

+Quote Post
Vizitator_Emil Stanciu.
mesaj Nov 6 2015, 12:00 AM
Mesaj #108

Guests

Diversitatea combinativă, este o lege naturală ! Este nevoie în societate de toţi oamenii proşti sau deştepţi !
- DEŞTEPŢII DEZVOLTĂ O ŢARĂ, O UNIUNE, UN CONTINENT.. iar ..PROŞTII MĂTURĂ ! ALTFEL NE INGROPĂM ÎN MIZERIE !

+Quote Post
Vizitator_Livii si Mihaii ONG Vs Noi ceila.
mesaj Nov 7 2015, 08:04 AM
Mesaj #109

Guests

"Chemarea societății civile la consultări" - pictură în ulei pe creier, de George Orwell. "/sursa :*Abatele de la regula*

Radu Slabu
"Societatea civilă poartă slipul în silă"

Draga Klaus, be careful, ai calcat deja pe bec ... opreste-te si asculta tinerii.
Vom fi mereu acolo, cuminti, dar din ce in ce mai multi.

+Quote Post
Vizitator_d cate ori s murim?.
mesaj Nov 7 2015, 08:09 AM
Mesaj #110

Guests

Citeaza (Livii si Mihaii ONG Vs Noi ceila @ Nov 7 2015, 08:04 AM) *
"Chemarea societății civile la consultări" - pictură în ulei pe creier, de George Orwell. "/sursa :*Abatele de la regula*

Radu Slabu
"Societatea civilă poartă slipul în silă"

Draga Klaus, be careful, ai calcat deja pe bec ... opreste-te si asculta tinerii.
Vom fi mereu acolo, cuminti, dar din ce in ce mai multi.

Draga Klaus, de cate ori vrei sa murim ?
Noi o vom face de cate ori e nevoie,

dar,

BUTOANELE sunt inca la tine !

"Abatele de la Regula Pentru că am primit câteva reproșuri pe messenger, poate că ar fi util să reamintesc și următoarele:
-trierea "reprezentanților" "societății civile" a fost făcută de consilierul prezidențial Andrei Muraru, promotorul acelei mascarade legislative pe numele dânsei Legea 217/2015, care transforma martirii anticomuniști în "legionari".
-un reprezentant de seama al "societății civile" este Andrei Cornea, invitat ieri la Cotroceni ca reprezentant al celor care vor schimbarea. Andrei Cornea este fiul lui Paul Cornea, etnic evreu, comunist de seamă în regimul Dej, fost director general al Teatrelor și al Studioului de filme artistice. Paul Cornea a beneficiat de vizite in străinătate în ani de maximă prigoană pentru intelectualitatea din România. În 1956 și în 1957 a mers la Veneția și Paris. Iar în 1962 și 1963 la Festivalul de la Cannes. Tinerii de azi din Piața Universității să citească despre ce au pătimit studenții români în perioada aceea, după revolta din Ungaria (1956).
-de ceilalți reprezentanți ai "societății civile" nu mai zic nimic, deoarece nu vreau sa-mi stric ziua total încă de dimineața."

+Quote Post
Vizitator_Collective Evolution.
mesaj Nov 7 2015, 03:42 PM
Mesaj #111

Guests

Klaus Johannis nu a inteles nimic.

Nu poate.
...de ce ?
Pentru ca apartine deja unui grup. Grupul celor mai egali decat noi.

Citeaza (d cate ori s murim? @ Nov 7 2015, 08:09 AM) *
Draga Klaus, de cate ori vrei sa murim ?
Noi o vom face de cate ori e nevoie,

Pecati acasa cu totii, vrem oameni tineri, fara cazier politic, fara sustinerea din umbra a tatucilor si generalilor sri.
Fara politicieni !
Fosilele din politica NU POT si nici NU VOR o schimbare profunda de sistem .

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 7 2015, 05:58 PM
Mesaj #112

Guests

laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_ei ne reprezinta.
mesaj Nov 11 2015, 06:40 PM
Mesaj #113

Guests

Citeaza (Musafir @ Nov 7 2015, 05:58 PM) *
laugh.gif laugh.gif

Din seria : "Deputati, legiuitori si oameni politici de seama ai Romaniei moderne" :

Niculaeeeeeee Mircovici !

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20579...-care-votat.htm

+Quote Post
Vizitator_nu faceti ca ei.
mesaj Nov 13 2015, 05:55 PM
Mesaj #114

Guests

ce gluma, suedezii sunt ce-i mai inteligenti oameni de pe Terra ? laugh.gif

nu face-ti ca ei
inteligenta da dependenta
inteligenta ucide prosti-i din administratie...
si fara prostie, uamenii vor fi liberi si performanti

noi nu vrem sa fim liberi, nui a-sha ?
pentru-ca noi suntem stapani

! rusine, parlamentarii suedezi e slugi :

http://www.expunere.com/suedia-tara-unde-p...sabilitati.html

pentru a fi mai eficienti, propun suplimentarea locurilor in Parlamentul Romaniei la 1000 deputati!
undes multi , puterea creste

semneaza,
un deputat onest si cinstit

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 13 2015, 07:00 PM
Mesaj #115

Guests

Citeaza (nu faceti ca ei @ Nov 13 2015, 05:55 PM) *
pentru a fi mai eficienti, propun suplimentarea locurilor in Parlamentul Romaniei la 1000 deputati!

semneaza,

+Quote Post
Vizitator_nu faceti ca ei.
mesaj Dec 14 2015, 10:32 AM
Mesaj #116

Guests

Citeaza (nu faceti ca ei @ Nov 13 2015, 05:55 PM) *
ce gluma, suedezii sunt ce-i mai inteligenti oameni de pe Terra ? laugh.gif

nu face-ti ca ei
inteligenta da dependenta
inteligenta ucide prosti-i din administratie...
si fara prostie, uamenii vor fi liberi si performanti

noi nu vrem sa fim liberi, nui a-sha ?
pentru-ca noi, administratorii, suntem stapani

! rusine, parlamentarii suedezi e slugi :

http://www.expunere.com/suedia-tara-unde-p...sabilitati.html

semneaza,

mellow.gif din seria "nu faceti ca ei", iata un primar care nu doarme noaptea de grija altora si nu mai stie ce sa faca cu banii lui de la buget ...

asa cevaaa :

http://romaniateiubesc.stirileprotv.ro/emi...-needucati.html

tot nu cred ca e adevarat, sigur e filmat in Suedia - tara prostilor, si dublat in romaneste, propaganda imperialista

+Quote Post
Vizitator_fgh.
mesaj Dec 14 2015, 07:00 PM
Mesaj #117

Guests

Hm ... mai ştii ?
Haide să-i facem o vizită, să dovedim că-i suedez convertit ...

+Quote Post
Vizitator_Romania, nu uita.
mesaj Dec 19 2015, 09:24 AM
Mesaj #118

Guests

"Imi amintesc mereu cu obidă" :

SĂ NU UITĂM! Adevarul despre revolta confiscata prin lovitura de stat a nomenclaturii (neo)comuniste in frunte cu Ion Ilici Iliescu/Militaru, sprijiniti de agenti KGB si luptatori spetsnaz din Rusia, luptatori din Ucraina si RP Moldova(Transnistria), si de serviciile secrete din Ungaria, pe teritoriul careia a activat comandamentul serviciilor rusesti.

„... schimbarea din România, ca şi cea din Bulgaria, s-au dovedit a fi mai mult de persoane decât de regim; în ambele ţări vechea nomenclatură comunistă şi-a păstrat puterea politică şi militară, şi-a schimbat titulatura şi numele partidelor, a recâştigat controlul asupra posturilor de radio şi televiziune şi a ziarelor, şi a înscenat «alegeri», în cursul lui 1990, care au menţinut-o la putere...”
(Paul Johnson, O istorie a lumii moderne, Ed. Humanitas, Bucureşti, 205, p. 736 – n.a.).

Somn lin eroilor din Decembrie 1989.
Lupta pentru democratie si eradicarea mafiei politice din administratie si servicii continua !

+Quote Post
Vizitator_de pe net.
mesaj Dec 19 2015, 11:57 AM
Mesaj #119

Guests

Citeaza (Romania, nu uita @ Dec 19 2015, 09:24 AM) *
"Imi amintesc mereu cu obidă" :

SĂ NU UITĂM! Adevarul despre revolutia confiscata de nomenclatura khazara in frunte cu Ion Ilici Iliescu/Militaru, sprijinita de agenti KGB si luptatori spetsnaz din URSS ce au venit sa ii lichideze pe securistii teroristi care trageau in populatie si erau comandati de Traian Basescu.

Lupta pentru democratie si eradicarea mafiei politice din administratie si servicii NU continua. Romania, nu iti face iluzii !

http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopic=6851&hl=

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 19 2015, 01:22 PM
Mesaj #120

Guests

Citeaza (de pe net @ Dec 19 2015, 11:57 AM) *

...totul e posibil...

+Quote Post

15 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th November 2019 - 12:02 AM