IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

25 Pagini V  « < 23 24 25  
Reply to this topicStart new topic
> Romani fara vize in Canada?, Vreau sa plec de la coada vacii la coada renului :-)
Vizitator_Ali.
mesaj Aug 26 2013, 05:23 PM
Mesaj #721

Guests

Ce prostii spuneti voi de Canada!! Eu sint in Canada cu viza (iar acum cetatean) de peste 14 ani in Regina, Saskatchewan. Daca vreti dragilor gasiti de munca si la curatenie, macdonalds etc, deci sincer dragilor romanii in Canada ce prostii vorbiti voi ca nu gasiti locuri de munca?? Aici in Canada trebuie sa muncesti din greu sa ajungi cineva, sa incepi de jos (chiar si de la $8/hr), dar tot ajungi la $30/hr (ca si mine) - si fara nici o facultate, doar un curs de un an de secretara. Asa ca, se gaseste de lucru daca vrei sa muncesti!! Aici in Regina doar sinte peste 8000 de locuri de munca, dintre care pot spune ca jumatate sint fara nici o facultate, asa ca o ducem mult mai bine ca US, sau chiar Europa. Iar de viza va spun ca asta nu o sa se intimple (din pacare, pt ca mi-ar placea sa am si eu mai multa familie aici). Am lucrat vreo 5 ani (pina recent) la Citizenship and Immigration Canada si nu e nici vorba sa se deschida viza pt romanii sau europenii!! Sint foarte putine tari care au dreptul de a veni fara viza, dar si astea o sa se schimbe in urmatorii 5 ani.... si nu in bine, atit va pot spune. Deci dragilor romanii, faceti o scoala, curs ceva si aplicatii sa venitii aici pt ca viata e mult mai buna si sigura decit in Romania si nu as avea de ce sa mint.... dar asta este intradevar daca iti place sa muncesti.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_food banks canada.
mesaj Aug 27 2013, 10:57 AM
Mesaj #722

Guests

Citeaza (Ali @ Aug 26 2013, 05:23 PM) *
Aici in Canada trebuie sa muncesti din greu sa ajungi cineva, sa incepi de jos (chiar si de la $8/hr), dar tot ajungi la $30/hr (ca si mine) - si fara nici o facultate, doar un curs de un an de secretara.

ai uitat sa spui ca trebuie sa vorbesti mandarina. obligatoriu...

+Quote Post
Vizitator_Capsunaru.
mesaj Sep 1 2013, 05:15 AM
Mesaj #723

Guests

Citeaza (Ali @ Aug 26 2013, 05:23 PM) *
dar tot ajungi la $30/hr (ca si mine) - si fara nici o facultate, doar un curs de un an de secretara. Asa ca, se gaseste de lucru daca vrei sa muncesti!! Aici in Regina doar sinte peste 8000 de locuri de munca, dintre care pot spune ca jumatate sint fara nici o facultate, asa ca o ducem mult mai bine ca US, sau chiar Europa. Iar de viza va spun ca asta nu o sa se intimple (din pacare, pt ca mi-ar placea sa am si eu mai multa familie aici). Am lucrat vreo 5 ani (pina recent) la Citizenship and Immigration Canada si nu e nici vorba sa se deschida viza pt romanii sau europenii!! Sint foarte putine tari care au dreptul de a veni fara viza, dar si astea o sa se schimbe in urmatorii 5 ani.... si nu in bine, atit va pot spune. Deci dragilor romanii, faceti o scoala, curs ceva si aplicatii sa venitii aici pt ca viata e mult mai buna si sigura decit in Romania si nu as avea de ce sa mint.... dar asta este intradevar daca iti place sa muncesti.

secretara cu 30 pe ora,la govern felicitari, si o secretara la banca in ro are salariu mare.
Da vezi cum e cu media salariilor la secretare pe Ca.

Cand spui fara facultate interpretezi intentionat gresit facultate == universiatate. Ca sa-ti gasesti ceva fara vreun colegiu, cursuri unde sa marci banul sant cam nule. (mici exceptzii in constructii)

Aropo nu toti trebuie sa plece de la 8 pe ora, mai alse daca stii sa faci ceva si nu totzi trebuie sa se rescoleasca in Ca.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 2 2013, 08:57 PM
Mesaj #724

Guests

Sunt curios, la ce banca in ro are o secretara salariu mare? Si la ce te referi cand zici mare? Stiu destui manageri in banci in ro care n-au salarii mari deloc, deci sunt oara cat poate sa aiba o secretara..

+Quote Post
Vizitator_DY TONYNO.
mesaj Jan 9 2014, 03:56 PM
Mesaj #725

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 10 2008, 02:35 PM) *
Dragii mei,nu aveti ce cauta in Canada,si reporterul care a scris acel articol o stie ca nu se va intampla asta nici peste 10 ani ,romanii sunt sub nivelul de existenta,daca v aintereseaza o mica comparatie,Africa e mai bine cotata decat Romania. Aici in Canada,nu merge cu marlania cu cersetoria organizata care prinde in Europa,aici cum te-a prins,te impacheteaza si via Romania.Am vazut intr-o zi o tiganca cersind la uncolt,de soc ce aveam,nici nu puteam articula vreun cuvant,dar nu a durat 5 minute si au venit baietii cu duba si au imbarcat-o rapid.M-am bucurat mult,dar tot inca eram socat.Au mai fost bande de romani care cica erau bine organizate si au fost prinse furand de la vilage de valeurs,tradus inseamna ca furau de la un magazin cu lucruri d emana a saptea mobila haine etc,lucruri f ieftine cu care nu t eimbogatresti,sau facut numai de cacao,apoi a mai fos tun cas cu niste hoti de bancomate,dar dupa fete se vedea clar proveninenta si etnia lor,dar le spunea romani.Asa ca fratilor dupa cum a mai scris cineva,noi canadienii avem nevoie de viza sa mergem in America care ne este tara vecina,asa ca nu o sa permita canadienii libera intrare.De fapt imi aduc aminte ca spune ao dat apremierul Canadei,cand veti fi la nivelul economic celor din UE,atunci cu siguranta veti avea libera intrare,dar dupa cum stiti ceea ce s eintampla in tara,saracia si promiscuitatea si toate la un loc,luativa gandul si nu va mai imbatati cu apa rece ca nu merge.

--BAI VERE LASA VRAJEALA ASTA CU LEGILE,CA SE RESPECTA,CA ROMANIA ASA SI ASA, BA GYCULE DIN CANADA,TE ASIGUR EU CA ACUM VORBESC PE LIMBAJUL TAU,TE INDRUM SA VEZI CUM SUNT LEGILE IN DOMENIUL EXPROPRIERII CETATENILOR CANADIENI,ACEI --COLOSI-- DIN DOMENIUL MINERITULUI CARE PLATESC CU BANI GREI SA ALUNGE SI SA OBLIGE,CIVILIZAT CU FORTA,CU POLITIE ACEI PROPRIETARI DE PE PROPRIETATILE LOR,ASA CA TAIE DIN HARNEALA TA CANADIANA RASUFLATA. DACA DORESC.EU CETATEAN EUROPEAN-ROMAN VIN CAND VOR MUSCHII MEI IN CANADA,INFIINTEZ IMEDIAT O FIRMA SI SE REZOLVA TOTUL. MANGLEALA TA E RASUFLATA VERE,POATE TU VII DIN AFRICA ORI DIN TARA LUI MANGLEALA CU HARNEALA,CA MIROSI A BAUTURA!!!!!!! SSSTTTTTTTTTTTT

+Quote Post
Vizitator_DY TONYNO.
mesaj Jan 9 2014, 04:14 PM
Mesaj #726

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 11 2008, 07:47 AM) *
Ar fi interesanta eliminarea vizelor pentru ca astfel am putea sa mai vizitam si noi ceva.Canada este o tara superba si mi-ar face placere sa o cunosc.Am prieteni emigrati legal acolo ( informaticieni) de 10-12 ani si stiu ca nu e usor nici acolo.Dar cand citesc afirmatiile venite de la cate unul cu 2 clase mai mult ca trenul,scrise cu greseli de ortografie,imi vine sa zic:Bai fraiere,ai facut bine ca ai emigrat,ca in RO nu aveai nici o sansa cu inteligenta ta.Si cand il mai aud ca zice si "Asa ca fratilor dupa cum a mai scris cineva,noi canadienii.... " ma apuca greata.Om avea noi,romanii,defectele noastre....dar nu suntem cei mai rai.Si orice cetatenie as avea,tot ROMAN raman,si sunt mandru de asta.
Asa ca,nu va fie frica,nu venim sa va luam locurile munca,ci doar in scopuri turistice.

--BRAVO!!! IATA CA SUNT ROMANI ADEVARATI,SIMT ROMANESTE SI SUNT MANDRU DE ROMANIA.DOAR CA IMI ESTE RUSINE DE ALTII CARE AU UITAT CINE SUNT,DACA ACESTIA SUNT CINEVA ORIUNDE SUNT EI!!!!!! DEMNITATEA ,RESPECTUL,ONOARE DE ROMAN ESTE ARUNCATA DE MULTI, PENTRU UN PUMN DE MARUNTIS,ACESTIA SE POT NUMI LINGAI CLAR!!!!!!! ORICUM UE BAGA VIZE STATELOR CARE, NU ACORDA LIBERA CIRCULATIE TUTUROR CETATENILOR UE,CURAND !!!!!!! angry.gif

+Quote Post
Vizitator_Servena.
mesaj cu 4 saptamani in urma
Mesaj #727

Guests

car rental insurance pucu tablets for sale insurance car auto free online spammmmm quotes online cu mac mult quotes

+Quote Post
Vizitator_Flossy.
mesaj Cu o saptamana in urma
Mesaj #728

Guests

spammmmm quotes buy cucu online actress in mucu commercial spammmmm

+Quote Post

25 Pagini V  « < 23 24 25
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 27th November 2014 - 10:21 AM