IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> alzheimer
Vizitator_claudia Panciu.
mesaj Jul 18 2011, 10:01 AM
Mesaj #1

Guests

Caminul (Azilul) de batrani Sfanta Elena - Camin batrani si ingrijire pacienti alzheimer Pitesti Arges -Strada Fagetului nr. 1, Pitesti, Judetul Arges Nu este ceea ce pare….
Am dus-o pe mama mea acolo si numai dupa 3 zile a cazut si a facut o rana la gura, rana ce a necesitat 3 fire… mai avea si alta leziune pe barba. Se face reclama ca sunt supravegheati 24/24….Nici vorba de asa ceva…Cand la finele saptamanii am fost s-o vad si s-o iau acasa 2 zile era abia iesita din baie, era inghetata toata, imbracata cu pantaloni subtitri fara chiloti, cu picioarele goale in papucii de plastic…. Era in perioada in care afara era destul de frig.Nu am gasit cu ce s-o imprac…nu mai avea pantalon gros de trening, nu mai avea bluza de trening…in conditiile in care ii lasasem 4 traninguri …cu mare greutate a venit o infirmiera cu o bluza de trening de-a mamei aflata in alta camera….In final, dupa 3 saptamani am luat-o. Era plina de rani din cauza panpers-ilor, avea picioarele umflate de abia mai mergea…. Chilotii ei erau la alte bolnave in raft cu toate ca erau marcati cu markerul- igiena intima lasa groaznic de dorit…
Nu este ceea ce pare….
Go to the top of the page

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- claudia Panciu   alzheimer   Jul 18 2011, 10:01 AM
- - Ana Armanca Ardeleanu   Citeaza (claudia Panciu @ Jul 18 2011, 10...   Aug 16 2011, 01:12 PM
- - Vizitator_Cristina.   Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Aug 16 2011,...   Jun 12 2012, 11:21 AM
- - erik   Camere de supraveghere da, insa camere web, cu car...   Nov 13 2012, 08:27 AM
- - t.petru   la cluj sunt mai multe care pare sa fie bune, eu f...   Nov 13 2012, 08:33 AM

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 25th January 2020 - 03:42 PM