IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Lăzăroiu, te credeam politician
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 16 2011, 07:06 AM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

România şi-a asumat faţă de FMI şi Banca Mondială obligaţia adoptării legii-cadru a asistenţei sociale până la finalul acestei luni, proiectul nu a reuşit să treacă nici măcar de Senat, care este abia prima cameră sesizată. Sebastian Lăzăroiu, ministrul Munciim avertizează că, prin amânarea legii asistenţei sociale, România îşi pierde credibilitatea externă.

Din păcate, dl. Lăzăroiu nu se opreşte cu declaraţia aici: USL preferă jocurile mărunte. Atunci când le cer să amâne această lege, Ponta si Antonescu le ordonă practic senatorilor opoziţiei să umilească România, a cărei credibilitate externă este în joc, în faţa organismelor internaţionale. Repet, imaginea României, nu doar a Guvernului sau a actualei puteri.

Da, dle Lăzăroiu, credibilitatea României este în joc. Şi din păcate, este la mâna parlamentarilor DE TREI PARALE CHIOARE, din toate partidele. Dar actuala coaliţie are majoritate, mobilizaţi-vă parlamentarii şi votaţi legea, nu mai daţi vina po opoziţie!
...şi nu mai daţi nici declaraţii de caţă iritată.
Go to the top of the page

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 16 2011, 02:23 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Desigur, dl. Lăzăroiu nu este o excepţie între politicienii noştri.
Prim-vicepreşedintele PDL, Sorin Frunzăverde, îi cere lui Emil Boc să-l schimbe pe Sebastian Lăzăroiu din funcţia de ministru al Muncii, din cauza ultimelor declaraţii considerate "jignitoare" la adresa partidului. Şi alţi "talibani" ai partidului, printre care Ioan Oltean sunt deranjaţi de ieşirile publice ale fostului sfetnic al preşedintelui şi îi atrag acestuia atenţia că scaunul pe care îl ocupă se datorează doar PDL.
Ce-i deranjează pe politicienii din PDL, declaraţiile politice, în loc să analizeze activitatea lui Lăzăroiu în fruntea ministerului pe care-l conduce.

De cealaltă parte, discuţii şi certuri pe candidaturi între PNL-işti, PSD-işti şi PC-işti. PC-eaua cu trei antene vrea şi ea să-l impună pe Piedone candidat la PMB.
Candidatura pentru primaria Iasi a devenit mărul discordiei care ameninţă să rupă USL. După ce liderii PSD şi PNL au reuşit să înabuşe nemulţumirile propriilor oameni privind împărţirea candidaturilor, conservatorii lui Voiculescu creează noi tensiuni care riscă să destrame Uniunea Social-Liberală. PC doreste să-l impună pe Tudor Ciuhodaru drept candidat la primăria Iaşi,

Văd discuţii aprinse şi bătălii între politicieni şi partide. Doar pe locuri la primării, pe SCAUNE.
Nu pot să-i sudui, că mă banează Admin-ul, dar pot spune că avem o clasă politică de trei parale chioare.
Domnilor politicieni, adică REPETENŢII NAŢIUNII, de interesul naţional aţi auzit cumva?

+Quote Post
Vizitator_somn usor....
mesaj Sep 17 2011, 10:04 AM
Mesaj #3

Guests

Draga mea Ana,esti tu asa de inamorata de politrucii care vorbesc si nu spun nimic?Era Lazaroiu prea limbut?Foarte bine,asa si trebuie sa fie un om care chiar daca zice ca nu este politician,face politica(adica esti pina peste urechi in politica dar nu esti politician,iar facem exercitii proaste de imaginatie?).L-a dat Boc afara,ehh,ce sa mai zic si ce sa mai fac...Au urlat ieri la tembeliziuni de si-au dat plaminii afara ca o manusa-ntoarsa...Adica bate cimpii zi de zi in televizor un Oajdea,un Urban,un Oltean si citi altii pe la PDL si nimeni nu le face nimic,iar pe asta ca le zicea(si le zicea bine,are carte,da-l dracu',se vede de la orizont)il mazileste Boc.Eu zic sa nu ne mai batem capu' cu treaba asta,ca nu stim noi de fapt ce este acolo.Asta n-a fost dat afara ca sa stea si sa moara de foame,nu,asta a primit clar o insarcinare noua,ca orice-ar screme unii sau altii e pregatit,nu un amarit de ciorditor care ajunge extrem de usor parlamentar sau primar...Mai aud comentarii de felul"omu' lu' cutarita,omu' lu' cutarelu...L-a pus ala sa faca asta,l-a pus ala sa faca astalalta...Bai blambecilor inteligenti care tot comentati in felul asta,ba,voi cind va duceti la serviciu,faceti ce va trece voua prin cap,sau ce va spune un sef sau altul?Si daca faceti ce vi se spune,atunci voi nu sinteti ma cumva curvele sefilor?Eu va dau un sfat pe gratis,vedeti-va de altele ca asta nu degeaba a iesit din guvern,are el altele de facut acum,n-o sa beleasca ochii la stele,calmati-va... PDL-ul are mari probleme,doar vedem toti.La ultimul lor congres,sau ce-a fost,am crezut ca mastodontii tip Berceanu,Videanu,Blaga si altii imbatriniti in rele ca ei au pierdut friiele...Eh,nu le-au pierdut si o sa vedem toti cind se vor apropia alegerile de ce sint in stare astia...E clar,trebuie o alta constructie politica,PDL-ul nu va mai fi viabil pe viitor.In afara de asta marea lor problema este politica de cadre.Tot felul de play-boy,tot felul de curvustine prin te miri ce posturi,nu stie nimeni de ce si de unde si eu sint sigur ca Boc si altii din conducere habar nu au cine-i alimenteaza cu astfel de bazdaghine.Ca au avut si inca mai au probleme mari de comunicare chiar si cind fac lucruri bune,iar o stim...E clar,trebuie o noua constructie politica(eventual o scindare cu o primenire de oameni noi),cu multi din cei vechi nu se mai poate.Dai semne de proasta intelegere daca te apuci sa critici un Hrebenciuc in PSD,cind acelasi personaj cu numele doar schimbat exista si in PDL.Deci,schimbare fratilor ca nu mai merge.Asta cred ca-i va fi sarcina lui Lazaroiu.Eu ii doresc succes,nu de alta,dar mie-mi plac baietii destepti...

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 17 2011, 10:24 AM
Mesaj #4

Membru veteran

Citeaza (somn usor... @ Sep 17 2011, 10:04 AM) *
Dai semne de proasta intelegere daca te apuci sa critici un Hrebenciuc in PSD,cind acelasi personaj cu numele doar schimbat exista si in PDL.Deci,schimbare fratilor ca nu mai merge.Asta cred ca-i va fi sarcina lui Lazaroiu.Eu ii doresc succes,nu de alta,dar mie-mi plac baietii destepti...

Lăzăroiu, ca politician trebuia să ştie că pe opoziţia actuală nu te poţi baza. Deci declaraţia lui, cum că USL nevotând legea asistenţei sociale arată că nu a înţeles ce opoziţie de cacao avem. Vrei să-l laud pentru asta?
Vrei să laud partidele de la guvernare pentru că, deşi au majoritate, nu sunt în stare să se adune în parlament şi să treacă o lege importantă pentru România? Atunci când credibilitatea României este în joc!
Somn uşor, dacă o guvernare nu este criticată atunci când greşeşte, va face greşeli şi mai mari. Dacă voi aţi stat indiferenţi când PSD v-a vândut ţara pe nimic, când PNL a făcut prostii, e problema voastră.
Nu i-am dat în cap lui Lăzăroiu, am arătat ce şi unde consider eu că a greşit.
Şi de câte ori am să-l văd greşind, am să îl critic. Şi pe el şi pe alţi politicieni.

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Sep 17 2011, 12:39 PM
Mesaj #5

Guests

Stimata Doamna Ana Armanca,

Vad ca va pasa de credibilitatea Romaniei. Si mie, si cred ca dl. Lazaroiu a fost aruncat acum. Sunt mai multe scenarii, dar inclin sa cred ca pur si simplu l-au scuipat parlamentarii ca asa vor ei, si asta indiferent de culoarea politica.

Parlamentarii, pana nu sunt criticati de alesii lor, ar trebui sa ramana cei mai buni oameni din RO.

Pe de alta parte, am rugamintea ca atunci cand participati la discutiile on-line, cum a fost ultima cu dna Monica Macovei, sa incercati sa nu mai dati copy-paste la scrierile mele - vezi discutiile de pe forum legate de coruptie -, pentru ca nu ati avut permisiunea mea. Incercati sa scrieti aplicat, si din gandirea Dvs.
Se incadreaza la capitolul credibilitate, numai ca acum pun in discutie credibilitatea Dvs.

Zile mai bune va doresc! biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Sese.
mesaj Sep 17 2011, 01:28 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (mary2011 @ Sep 17 2011, 12:39 PM) *
Vad ca va pasa de credibilitatea Romaniei. Si mie, si cred ca dl. Lazaroiu a fost aruncat acum. Sunt mai multe scenarii, dar inclin sa cred ca pur si simplu l-au scuipat parlamentarii ca asa vor ei, si asta indiferent de culoarea politica.

Scuipat în sus, ca să conducă partidul înfiinţat de Ioana Băsescu?

Citeaza (Dioptria @ Sep 17 2011, 01:28 PM) *
Scuipat în sus, ca să conducă partidul înfiinţat de Ioana Băsescu?

Mi s-a părut mult promovat în ultimul timp. Dacă nu masonii, atunci cine?

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Sep 17 2011, 03:20 PM
Mesaj #7

Membru veteran

Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (mary2011 @ Sep 17 2011, 03:39 PM) *
... incercati sa nu mai dati copy-paste la scrierile mele -
Vizitator mary2011 poate fi oricine.

+Quote Post
Vizitator_Mişu.
mesaj Sep 17 2011, 04:14 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Sep 17 2011, 10:24 AM) *
Lăzăroiu, ca politician trebuia să ştie că pe opoziţia actuală nu te poţi baza.

Pe câţi politicieni te poţi baza?
Bun, a fost schimbat Lăzăroiu.
O fi geoloaga Sulfinica mai bună?
Are ea competenţe pentru ministerul pe care-l conduce, fiind geolog?
De ce nu caută oamenii ăştia specialişti? Începe să mă enerveze şi PDL-ul.

Citeaza (mary2011 @ Sep 17 2011, 12:39 PM) *
Parlamentarii, pana nu sunt criticati de alesii lor, ar trebui sa ramana cei mai buni oameni din RO.

Adică matale crezi că parlamentarii sunt cei mai buni oameni din RO şi noi, pentru că îi criticăm îi stricăm?!
Iată, am ales unul şi văd că stă toată ziua la televiziuni şi scuipă tâmpenii, ca să nu-l stric trebuie să tac şi să-i înghit prostiile?
Cred că ai o gândire profund greşită.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 17 2011, 04:34 PM
Mesaj #9

Membru veteran

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Sep 16 2011, 02:23 PM) *
Văd discuţii aprinse şi bătălii între politicieni şi partide. Doar pe locuri la primării, pe SCAUNE.
Nu pot să-i sudui, că mă banează Admin-ul, dar pot spune că avem o clasă politică de trei parale chioare.
Domnilor politicieni, adică REPETENŢII NAŢIUNII, de interesul naţional aţi auzit cumva?

Război şi în PNŢCD-ul fosilă. Congresul PNŢCD de sâmbătă a ieşit cu scântei. Victor Ciorbea pretinde că el este adevăratul preşedinte al partidului şi refuză să recunoască legitimitatea aripii Aurelian Pavelescu.

"Sunteţi un infractor ! Nu vă e ruşine, nemernicilor! Cum îndrăzniţi să-l comparaţi pe un anume Miluţ cu Ion Diaconescu şi să-l puneţi preşedinte de onoare. Minţiţi, faceţi falsuri, adunătură de infractori ce sunteţi, agenţi infiltraţi! O să dovedesc în curând faptele penale ale acestui individ!", a declarat în exclusivitate la REALITATEA TV, fostul premier, Victor Ciorbea. Decalaraţie de politician civilizat!
Aurelian Pavelescu i-a răspuns în aceeaşi manieră:
"Îl întreceţi cu mult pe Vadim Tudor. Aveţi o criză de nervi, de nebunie, vă faceţi de râs şi faceţi şi partidul de râs (...) Aveţi o problemă de psihiatrie",

Dacă nu se înţeleg în interiorul propriului partid, cum sărăcie s-ar înţelege la guvernare?!

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Sep 17 2011, 04:52 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Sep 17 2011, 03:20 PM) *
Vizitator mary2011 poate fi oricine.

Doamna Armeanca a fost mult timp AAA, ulterior a devenit Ana...Nici o legatura cu Mary2011.
Admin-ul poate usor verifica - nu este nici o problema!

Si o mica chestiune de prestigiu - Nu orice poate fi Mary2011, cum nu orice poate fi AAA sau Uncle Sam!
Pariu pe scrise si nescrise! biggrin.gif

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Sep 17 2011, 05:01 PM
Mesaj #11

Membru veteran

Citeaza (mary2011 @ Sep 17 2011, 07:52 PM) *
Si o mica chestiune de prestigiu - Nu orice poate fi Mary2011, cum nu orice poate fi AAA sau Uncle Sam!
Ba da, cam oricine poate fi "vizitator Uncle Sam". Ia incearca si o sa vezi ca nimic nu te opreste. Asa ca atat timp cat scrii ca vizitator oricine poate pretinde: eu am scris acel text.
Ok, era o paranteza, nu suntem la tribunal sa exploatam vicii de procedura.

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Sep 17 2011, 05:03 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Mişu @ Sep 17 2011, 04:14 PM) *
Adică matale crezi că parlamentarii sunt cei mai buni oameni din RO şi noi, pentru că îi criticăm îi stricăm?!
Iată, am ales unul şi văd că stă toată ziua la televiziuni şi scuipă tâmpenii, ca să nu-l stric trebuie să tac şi să-i înghit prostiile?
Cred că ai o gândire profund greşită.

Sper sa nu am o gandire gresita...

Pentru ca ajung la pasul 2:

Va intreb si eu, poate veti spune din nou ca gresesc, daca:

1. I-ati spus Domnului/Doamnei Parlamentar ales/aleasa ca va deranjeaza prin ceea ce face sau mai precis prin ceea ce nu face in Parlament? Ca nu corespunde activitatea cu mandatul care i-ati dat la alegerile anterioare?

2. La cate tampenii ziceti ca spune pe televiziuni, macar la una ati intervenit sa comentati spunand ca a fost ales/alesa de Dvs. si ca nu sunteti de acord cu ceea ce spune?

3. Si pana la urma care este numele lui/ei - ca sa il stim si noi - rolleyes.gifsa apara ici sa pe forum cu ceea ce v-a deranjat?

Oare se poate un raspuns?
Cu multumiri!

CODE
Lumea este in miscare!

+Quote Post
Vizitator_mary2011.
mesaj Sep 17 2011, 05:08 PM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Uncle Sam @ Sep 17 2011, 05:01 PM) *
Ba da, cam oricine poate fi "vizitator Uncle Sam". Ia incearca si o sa vezi ca nimic nu te opreste. Asa ca atat timp cat scrii ca vizitator oricine poate pretinde: eu am scris acel text.
Ok, era o paranteza, nu suntem la tribunal sa exploatam vicii de procedura.

Nu cred ca pot sa fiu Uncle Sam pentru ca nu am stagiul Dvs.

Nu pot sa fiu AAA, idem nu am stagiu...

Si daca sunt Mary2011 si spun ca si-a insusit nemeritat niste comentarii - cu prea putin input personal - asta iarasi se poate verifica!

tristete mare pentru ca doamna este un nume in presa - Mary2011 nu are astfel de pretentii, dar cere decenta, mai ales de la cei care au pretentii ca sunt profesionisti.

Just by the way...
Rusinica doamnei!!!!

+Quote Post
Vizitator_Mişu.
mesaj Sep 18 2011, 07:45 AM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (mary2011 @ Sep 17 2011, 05:03 PM) *
Sper sa nu am o gandire gresita...

Pentru ca ajung la pasul 2:

Va intreb si eu, poate veti spune din nou ca gresesc, daca:

1. I-ati spus Domnului/Doamnei Parlamentar ales/aleasa ca va deranjeaza prin ceea ce face sau mai precis prin ceea ce nu face in Parlament? Ca nu corespunde activitatea cu mandatul care i-ati dat la alegerile anterioare?

2. La cate tampenii ziceti ca spune pe televiziuni, macar la una ati intervenit sa comentati spunand ca a fost ales/alesa de Dvs. si ca nu sunteti de acord cu ceea ce spune?

3. Si pana la urma care este numele lui/ei - ca sa il stim si noi - rolleyes.gifsa apara ici sa pe forum cu ceea ce v-a deranjat?

Oare se poate un raspuns?
Cu multumiri!

CODE
Lumea este in miscare!

1. Da, le-am spus. Le-am scris la fiecare tâmpenie pe care au făcut-o.
2. Da, am intervenit. Vrei să-ţi spun şi sub ce nume? Văd că faci poliţie politică pe aici. Înţeleg că susţii madam că televiziunile şi politicienii la televiziuni nu spun tâmpenii?!
3. Vrei numele lor ca să ştii unde locuiesc, sau la ce dracu ar folosi?
Cucoană, ai spus: Parlamentarii, pana nu sunt criticati de alesii lor, ar trebui sa ramana cei mai buni oameni din RO.
Explică-mi şi mie, de ce, dacă îi critici, asta îi transformă din cei mai buni oameni din Ro în pungaţi?!
Eu nu am criticat niciodată fără motiv un politician.
Şi eu aştept un răspuns.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 18 2011, 09:30 AM
Mesaj #15

Membru veteran

Citeaza (mary2011 @ Sep 17 2011, 05:08 PM) *
Nu cred ca pot sa fiu Uncle Sam pentru ca nu am stagiul Dvs.

Nu pot sa fiu AAA, idem nu am stagiu...

Si daca sunt Mary2011 si spun ca si-a insusit nemeritat niste comentarii - cu prea putin input personal - asta iarasi se poate verifica!

tristete mare pentru ca doamna este un nume in presa - Mary2011 nu are astfel de pretentii, dar cere decenta, mai ales de la cei care au pretentii ca sunt profesionisti.

Just by the way...
Rusinica doamnei!!!!

Vezi că există chiar pe acest forum o persoană vizitator care semnează Ana Armanca Ardeleanu.
Nu sunt un nume în presă. Nu ştiu de unde ai scos acest lucru. Şi nici de ce faci asta.
Da, am semnat şi AAA şi Ana , pentru că AAA este iniţiala numelui meu, iar Ana primul meu prenume. De ce naiba te interesează acest lucru, eşti cumva securist? Proastă lucrătură. Şi nu mai pune Admin-ul să verifice, că nu e datoria lui, îţi spun eu că am semnat AAA şi Ana şi m-am înscris ca forumist numai ca să pot fi logată permanent şi să nu mai introduc date şi cifre şi să nu-i ia textul.
Şi cu asta, ori postezi la subiect, ori te rog politicos şi insistent să ieşi de pe subiectele mele.

+Quote Post
Vizitator_Silvia.
mesaj Sep 18 2011, 01:08 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Sep 16 2011, 02:23 PM) *
Desigur, dl. Lăzăroiu nu este o excepţie între politicienii noştri.

Bun Lăzăroiu nu este o excepţie. Dar câte excepţii poţi număra?
De acord cu Dioprtria, cineva-l împinge de la spate pe Lăzăroiu.
Ca şi pe Piedone. La el este mult mai vizibil acest lucru.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 20 2011, 06:58 AM
Mesaj #17

Membru veteran

Citeaza (Silvia @ Sep 18 2011, 01:08 PM) *
Bun Lăzăroiu nu este o excepţie. Dar câte excepţii poţi număra?
De acord cu Dioprtria, cineva-l împinge de la spate pe Lăzăroiu.
Ca şi pe Piedone. La el este mult mai vizibil acest lucru.

Foarte bine să este promovat şi Piedone, iacătă că se ceartă între ei!

Tot la categoria de POLITICIAN DE TREI PARALE îi încadrez şi pe Ponta şi Antonescu, pentru declaraţiile lor legate de scutul antirachetă de la Deveselu.
Ponta declară senin: „România face un serviciu important SUA prin amplasarea scutului" de parcă scutul antirachetă de la Deveselu ar apăra USA şi nu Europa, România!
Declaraţia pontistă a culminat cu :" În momentul în care accepţi să-şi pună sistemul defensiv la tine în ţară, poţi să ceri măcar o cafea să-ţi dea domnul Barack Obama."
Desigur, dle Ponta. Şi mai ales, cafeaua aia trebuia făcută şi servită de Michelle, sau chiar de Barack Obama, ca să vază lumea că suntem respectaţi şi că USA a căzut pe spate pentru că un preşedinte est-european le-a făcut o vizită de lucru...

Aceasta postare a fost editata de Ana Armanca Ardeleanu: Sep 20 2011, 06:59 AM

+Quote Post
Vizitator_:o.
mesaj Sep 20 2011, 10:38 AM
Mesaj #18

Guests

despre cine facetzi vorbire aici lumeeeee, despre piticii d´lui lazaroiu !?
pai,... n-a murit !? parc´asa i-o aranjase d.puiu...aaaaa...bai ce chestie, am confuzat personajele, acolo era vorba despre unu´... lazarescu....oops, scuze !
inseamna ca voi aici discutatzi despre piticii d`lui lazaroiu ,politichinellist,shi v-ashteptatzi sa va trezitzi cu alba ca zapada-n persoan la usha !?... mai bine nu, ca-i uzata shi debusolata !

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Sep 20 2011, 05:51 PM
Mesaj #19

Membru veteran

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Sep 20 2011, 09:58 AM) *
Foarte bine să este promovat şi Piedone, iacătă că se ceartă între ei!
Sa vedeti Sinteza Zilei ca face spume contra lui Ponta si Antonescu? Ca apoi sa se impopotoneze cu obiectivitatea lor ca, deh, ei pot dovedi ca au criticat pe toata lumea? Neh, mai degraba o smecherie de-a lor.
Liberalii mai arunca una contra PSD-ului sa-si tina treaz electoratul. PSD-ul mai zice una de liberali sa nu uite alegatorii lor ca ei doar se folosesc de PNL iar acestia din urma nu au nici un cuvant de spus. Iar PC-ul, astia nici macar nu au electorat, isi arata muschii sa nu uite colegii ca au antenele. Singurul lucru pe care il au, dealtfel.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 21 2011, 12:42 PM
Mesaj #20

Membru veteran

Ca la un concurs CARE ESTE CEL MAI TÂMPIT, sau care politician spune cea mai mare tâmpenie, apare şi principele Duda. Invitat la o televiziune:
Principele Radu Duda: "Povestea cu Constitutia este o bazaconie. Daca Carol I ar fi tinut cont de aceste trucuri nu ar mai fi facut Romania"

Intr-un interviu la Antena 3, luni seara, principele Radu Duda a comentat disputa din parlament si motivul invocat de democrat-liberali pentru care au respins organziarea unei sedintei solemne dedicata regelui Mihai.
"Povestea cu Constitutia este o bazaconie. Asa cum exista un articol care spune ca articolul 1 nu poate fi schimbat poate sa apara un alt articol care sa poata spune ca articolul 1 poate fi schimbat. Astea sunt trucuri juridice. Daca Carol I ar fi tinut cont de aceste trucuri nu ar mai fi facut Romania", a spus Duda.

Principele Duda n-a aflat încă de faptul că există articole în Constituţia României care nu pot fi modificate?!

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Sep 21 2011, 12:53 PM
Mesaj #21

Membru veteran

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Sep 21 2011, 03:42 PM) *
Principele Radu Duda: Povestea cu Constitutia este o bazaconie.

De fapt Duda are dreptate. Au facut astia cu Constitutia exact ce au vrut. Calcarea ei in picioare inca odata nu inseamna nimic nou. Nou ar fi fost daca ar fi cerut respectarea ei. La depunerea juramantului de catre Obama, daca iti aduci aminte, judecatorul a gresit un cuvant. Dupa terminarea festivitatilor, in cadru restrans, s-a mai depus odata juramantul. Pentru ca balbaiala aia era neconstitutionala si ar fi putut duce la anularea mandatului.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Sep 21 2011, 03:18 PM
Mesaj #22

Membru veteran

Citeaza (Uncle Sam @ Sep 21 2011, 12:53 PM) *
De fapt Duda are dreptate. Au facut astia cu Constitutia exact ce au vrut. Calcarea ei in picioare inca odata nu inseamna nimic nou. Nou ar fi fost daca ar fi cerut respectarea ei. La depunerea juramantului de catre Obama, daca iti aduci aminte, judecatorul a gresit un cuvant. Dupa terminarea festivitatilor, in cadru restrans, s-a mai depus odata juramantul. Pentru ca balbaiala aia era neconstitutionala si ar fi putut duce la anularea mandatului.

Eu nu spun că avem o Constituţie bună, doamne păzeşte!
Spun că un principe ar trebui să ştie că această Constituţie, bună, rea, are articole care nu se pot schimba.

HOT-ADMIN, trăi-v-ar reclamele vibratoare şi obositoare şi enervante!

Aceasta postare a fost editata de Ana Armanca Ardeleanu: Sep 21 2011, 03:19 PM

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd April 2019 - 06:31 AM