IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

40 Pagini V  « < 21 22 23 24 25 > »   
Closed TopicStart new topic
> Afaceri MLM , da sau nu?, avon,amway,grave,herbalife,gano,oriflame....etc
Vizitator_mlm_fas.
mesaj Aug 28 2009, 12:58 PM
Mesaj #661

Guests

Citeaza (mickme @ Aug 27 2009, 10:06 AM) *
mda, vine cate un brainwashed dintr-asta (nu vreau sa-i mentionez numele, ca se sesizeaza robotelul si iar spameaza forumul) si strica tot cu copy/paste-urile lui stupide

stii care e culmea?!?! blink.gif ca printre mesajele lui sunt cateva informatii ok, dar care isi pierd toata valoarea datorita modului acesta stupid de comunicare;

deci deocamdata stiu atata:

amway = brainwash
forever = brainwash

mai sunt si altii?! haideti cu stupizeniile, sa facem un top tongue.gif

Vad ca mai sunt si oameni cu capu` pe umeri.smile.gif Mickme rulz:)
Go to the top of the page

+Quote Post
mickme
mesaj Aug 28 2009, 02:25 PM
Mesaj #662

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 138
Inscris: 6-May 09
Utilizatorul numarul: 7 719

thanks man, sper sa nu fii dezamagit afland ca si eu fac o afacere de tip MLM, dar anumite lucruri chiar nu le suport (mai ales cele iscate din brainwash)

Citeaza (mlm_fas @ Aug 28 2009, 12:58 PM) *
Vad ca mai sunt si oameni cu capu` pe umeri.smile.gif Mickme rulz:)

+Quote Post
Vizitator_nxn.
mesaj Aug 28 2009, 05:47 PM
Mesaj #663

Guests

dar ce parere aveti de calculele mele de mai sus vizavi de CA Forever si nrul de distribuitori? huh.gif
[/quote]

M-am inscris in flp pentru uzul personal al produselor.Nu am si nici nu am incercat sa formez o retea pentru ca am considerat prea mare pretul produselor pentru a putea realiza un venit convenabil din comisioanele generate de volumul de grup.
M-am convins de calitatea produselor in urma rezultatelor obtinute,rezultate observate si de prietenii mei,care in urma acestor constatari mi-au comandat produse de vreo 500 euro.Pentru ca era vorba de prieteni am incasat de la ei exact contravaloarea produselor,adica 371 euro.
Acum vine surpriza. Am fost instiintat prin posta ca tocmai am incasat un bonus personal(nu cunosc exact semnificatia) in valoare de 122 lei.
Am fost surprins si in consecinta o sa studiez temeinic planul lor de marketing.
Cine stie... (aceasta NU este o intrebare pentru petreflp) blush.gif

+Quote Post
ovidiu.cladovean...
mesaj Aug 28 2009, 08:38 PM
Mesaj #664

Membru veteran

Postari: 101
Inscris: 1-February 09
Utilizatorul numarul: 6 220

Salut nxn,

stai linistit ca astfel de bonusuri sunt normale in MLM. Pentru inceput cam asta e castigul de 9-10% .
Bucura-te de castig, dar uita-te la target, ca business.
Comanda personala de 160euro si cu grupul sa ai inca 480euro...la multinationalele care cauta tari sarace pentru relocare si companiile autohtone care reduc costurile....mi se pare lipsit de bun simt sa prezinti o afacere in care costurile lunare sunt peste salariul minim pe economie sau chiar jumatate din salariul lunar. Nu am denigrat afacerea Forever, doar am prezentat informatia asa cum e ea.

Toate bune.

+Quote Post
petreflp
mesaj Aug 29 2009, 05:46 AM
Mesaj #665

Membru veteran

Postari: 174
Inscris: 31-January 09
Utilizatorul numarul: 6 214

Toti oamenii viseaza, dar nu in mod egal. Cei care viseaza noaptea in coltisoarele prafuite ale mintii lor, se trezesc si descopera ca totul a fost inchipuire. Dar visatorii cu ochii deschisi sunt periculosi, caci si-ar putea trai visele cu ochii deschisi si le-ar pune in practiva – Lawrence al Arabiei

+Quote Post
Vizitator_M de la Musafir.
mesaj Aug 29 2009, 05:49 AM
Mesaj #666

Guests

Citeaza (nxn @ Aug 28 2009, 05:47 PM) *
Am fost surprins si in consecinta o sa studiez temeinic planul lor de marketing.
Cine stie... (aceasta NU este o intrebare pentru petreflp) blush.gif

Studiaza mama, studiaza... asa a inceput si petreflp... studiind. Si uite unde a ajuns. laugh.gif
Vreti un mlm in care sa va simtiti apreciat si sa simtiti ca intradevar munca voastra ajuta oameni, atunci NU alegeti unul cu roci, palmieri si alte prostii de astea. NU va inhamati la targete personale si de grup ca nebunii doar pentru un ipotetic castig. In mlm-ul in care am fost, am cunoscut persoane care pentru asi atinge targetul de vanzare si de recrutare lucrau pe cate 4-5 coduri fiecare. Partea frumoasa de abia de acum urmeaza: firma vazand ca dumneavoastra puteti si "sunteti in crestere" va da... si va da... targete, dar ce credeati... Target de vanzare personal, target de vanzare pe grup, target de recrutate, target de recuperare a celor care vor sa se lase, target de activare a retelei si cate si mai cate targete toate puse NU pentru a va da baniii, ci pentru a NU vii da (a lua penalizari cu alte cuvinte).
Inainte de a sari unii cu gura ca nu stiu ce vorbesc le spun ca jobul meu in acel MLM nu a fost in reteaua propiu-zisa (aveam voie sa ne facem si noi retea) ci am fost angajat cu CM la respectiva firma.
Dupa mine un mlm care se RESPECTA este acel mlm care nu pune conditii de acordare a bonusului de realizarea unui minim de puncte lunar de catre tine si reteua ta si tot felul de targete ciudate. Si mai important: daca atunci cand te retragi din retea iti trimit in continuare banii generati de reteua crescuta de tine, acea pensie.... daca nu, atunci totul este un mare, mare fasssss. Practic sunteti exploatati ca si la un servici normal, numai ca vi se inspira acea ideea precum ca ati fi liber sa dispuneti de propia viata asa cum vreti... blink.gif dar sunteti liberi si dispuneti de propia viata asa cum vreti... laugh.gif
Daca o sa ascultati atent ce va spune un recrutor de mlm, cam asa o sa inceapa:
- vreti sa aveti independenta financiara? si baga texte....
- vreti sa dispuneti cum doriti de propia viata? si baga texte...
- ce sunteti dispus sa faceti pentru asta? si dumneavoastra o sa raspundeti: sa muncesc acum vreo 2-3-4 ani ca apoi sa ma bucur de independenta finaciara si sociala... Cand ati spus aasta, gata ati devenit dupa cum spunea cineva un "gugustiuc" numai bun de smuls penele de pe el.
Vati intrebat vreodata cati din diamanti, safiri si alte pietre si meteoriti si palmieri simpli si dubli sunt ajunsi acolo cu adevaratele lor forte? Si cati au crescut pana la unn anumit punct, iar apoi au practicat un sport national numit: datul limbi-n ... la reprezentantii in Ro ai firmei respective (si poate de ce nu, al unui plic)? O sa va mirati, o sa sariti in sus si o sa spuneti: la noi in mlm-ul nostru nu se poate... Metoda se practica pentru ca atunci cand un director de retea se satura de luat suturi... si vrea sa se retraga si sa se bucure de pensia din MLM laugh.gif , reteaua pe care a format-o sa o primeasca cei care au limba fina, si au dovedit mult atasament fata de valorile si principiile mlm-ului respectiv. SI uite asa din director diamant poti ajunge dublu diamant si alte denumiri de astea pompoase si complet ridicole si inutile. De fapt nu-s chiar inutile, le gadila orgoliul... ei sunt directori... bleah... Daca o croitoreasa a ajuns (datorita relatiilor pe care le avea cu alte persoane si vanzarii de produse si aducerii de noi persoane in retea) director si apoi diamant, e cineva... pentru ea. Nu am nimic cu respectiva meserie. Consider ca aceste mlm-uri au deformat imaginea care trebuie sa o aiba un director, a demitizat-o cumva, nu stiu daca m-am exprimat cum trebuie. Dar pentru mine un director adevarat este un tip capabil sa conduca un anumit nr de persoane si departamente, sa poarte responsabilitatea realizarii a cel putin xx mil euro anual. Ganditiva la un director de mare inteprindere si acum comparati-l cu o piatra de prin retelele mlm...
Cred ca ma cam luat valul, si anumite persoane de pe aici ma vor acuza iar de generalizare. Imi cer scuze daca este vreun membru al unui mlm care nu face cele descrise de mai sus.
O zi buna.

+Quote Post
ovidiu.cladovean...
mesaj Aug 29 2009, 06:11 AM
Mesaj #667

Membru veteran

Buna dimineata,

e cam trist ceea ce spui tu si nu contest. Insa nu peste tot e la fel. Eu de exemplu, in afacerea mea targetul este de 180 ron personal si 360 ron grupul...indiferent de piatra pretioasa la care te califici.
Nu exista seminarii obligatorii, pachete de dezvoltare personala sau alte materiale. Totul tine de persoana ta.
Cu toate acestea exista aceleasi invitatii la : libertate financiara, venit pasiv, stil de viata, etc.
Majoritatea inteleg foarte gresit toate aceste concepte si daca le inteleg, nu le aplica. Eu, pe parcursul celor 3 ani de activitate mlm, mi-am schimbat stilul de alimentatie si urmeaza stilul de viata. Meritul MLM-ului nu este exclusiv, ci unul de trezire a constiintei.
Am scris mai demult ca un mlm adevarat este acela de consum, in care nu trebuie sa cheltuiesti mai mult de un salariu minim pe economie pentru a-ti dezvolta afacerea. Mie unul mi se pare rezonabil si accesibil pentru Romania.

O sambata frumoasa.

+Quote Post
mesaj Aug 29 2009, 02:54 PM
Mesaj #668

Guests

Citeaza (petreflp @ Aug 29 2009, 07:21 AM) *
MLM - afacerea prieteniei
Modul în care functioneaza MLM este foarte simplu si îl putem vedea folosit pretutindeni în jurul nostru de catre mama natura. Sa consideram un arbore bine dezvoltat. Desi el este atât de mare încât sa privim în sus pentru a-i vedea vârful, totusi el a crescut dintr-o minuscula samânta pe care o putem tine pe vârful degetului.
Va dati seama ce s-ar fi petrecut daca imediat ce samânta ar fi fost plantata între celulele sale s-ar fi declansat o concurenta acera si eliminatorie?
Am mai fi putut acum contempla arborele?
Suntem convinsi ca avem acelasi raspuns la aceasta întrebare.

Afacerea prieteniei... ma faci sa rad
In afaceri nu exista prietenie. Ia da-mi matale mie niste produse (ca de suntem prieteni) asa de vreo 2-300 de euro. Eu iti promit ca ti-le platesc la salar. La momentul plati, vii mata frumos la mine... eu iti explica ca e criza... si ca nu am cum sa-ti dau banii, dar in fond noi suntem prieteni si tu ma ajuti pe mine... am sa ti-i dau eu banii. Si uite asa pleci mata cu buza unflata in numele prieteniei si pacii intre popoare. Peste vreo luna, doua mai apelez la prietenia lui mata, sa-mi mai dai niste produse tot de 2-300 dce euro (fara sa ti-le fi platit pe primele) si invoc faptul ca mlm = afacerea prieteniei. Daca ai sa fii destul de prost o sa-mi mearga... si-ti promit ca la salar dau si primii si urmatorii 2-300 de euroi... laugh.gif laugh.gif ca de e afacerea prieteniei...

Cat despre exemplul cu copacul si samanta, mai citeste matale cum se face fecundarea si apoi mai posteaza tampenii pe net. Rad si curcile de tine. Sau tu esti curca si razi de gugustiuci? Din ce mai tin eu minte de la lectia de reproducere si fecundare (la oameni, poate la plante o fi altfel): e o singura celula feminina si o puzderie de celule barbatesti... care dau din coada sa ajunga primul si sa se infinga in celula feminina... deci e o concurenta acerba... Cred ca la tine nu a fost asa acerba concurenta, de vreme ce ai invatat numai cele doua butoane: unul de copy si unul de paste...

La interbarea ta: daca am fi putut contempla arborele? raspunsul este: depinde.
Depinde de unde ar fi cazut samanta. Depinde daca ar fi plouat. Sunt multi de depinde...

Tinand cont de cele scrise de petreflp mai sus tragem urmatoarea concluzie:
Este dispus sa ne invete afacerea prieteniei. Adica sa ne dea produse si noi sa-i platim... cand om avea timp, bani, chef... ca de este afacerea prieteniei...

O zi buna

+Quote Post
petreflp
mesaj Aug 29 2009, 02:59 PM
Mesaj #669

Membru veteran

20 DE REGULI DE URMAT ÎN VIAŢĂ
1. Ia o PAUZĂ de 10 minute la cel mult 2 ore de muncă. Extinde acest obicei şi la restul vieţii cotidiene şi foloseşte aceste pauze pentru a te gândi la tine şi a-ţi conştientiza atitudinile.
2. ÎNVAŢĂ să spui NU, fără a te simţi vinovat şi fără a crede că vei răni pe cineva. A dori să mulţumeşti pe toată lumea este un efort şi o risipă enormă.
3. PLANIFICĂ-ŢI activitatea zilnică, dar întotdeauna lasă-ţi intervale importante (între activităţi) pentru orice neprevăzut, conştientizând că nu totul depinde de tine.
4. CONCENTREAZĂ-TE pe rând asupra fiecărei sarcini pe care vrei să o rezolvi. Chiar dacă beneficiezi de cea mai rapidă minte pentru a trece de la o activitate la alta, tot va obosi până la urmă.
5. PĂRĂSEŞTE o dată pentru totdeauna gândul că eşti indispensabil la locul de muncă, acasă sau în grupul în care eşti obişnuit să trăieşti. Chiar dacă îţi va displace, realizează că, dacă nu eşti tu însuţi cu adevărat, totul poate continua şi fără tine.
6. ÎNCETEAZĂ să te mai simţi responsabil pentru plăcerile altora. Nu eşti nici sursa dorinţelor, nici eternul maestru de ceremonii.
7. CERE AJUTOR întotdeauna când e necesar, căutând să-ţi dezvolţi simţul ce-ţi permite să-l ceri persoanelor celor mai indicate!
8. SEPARĂ problemele reale de cele imaginare şi elimină-le pe ultimele, căci sunt pierdere de timp şi ocupă un spaţiu mental preţios care îţi este necesar pentru probleme mai importante.
9. CAUTĂ să descoperi plăcutul din acţiunile zilnice simple, cum ar fi dormitul, mâncatul, plimbatul, fără a crede însă că asta e tot ceea ce îţi poate oferi viaţa.
10. EVITĂ să te învălui în nelinişti şi tensiuni străine ţie, sau să te preocupi de ceea ce se referă la nelinişti sau tensiuni. Mai bine ia o mică pauză şi apoi întoarce-te la dialog şi la acţiune.
11. FAMILIA TA NU este totuna cu tine însuţi, poate fi strâns unită în jurul tău, poate însemna tot universul tău, dar nu se poate substitui ţie însuţi.
12. ÎNŢELEGE că principiile şi convingerile rigide pot constitui o mare piedică în calea mişcării, căutării şi evoluţiei.
13. ESTE NECESAR să ai întotdeauna pe cineva în care să ai încredere şi căruia să-i poţi vorbi deschis. Nu te ajută cu nimic dacă această persoană se află departe.
14. ÎNVAŢĂ să-ţi dai seama când vine momentul propice pentru a te ridica de la masă la o cină, ori a părăsi o reuniune. Niciodată să nu ignori importanţa sentimentului de a părăsi orice activitate la momentul oportun.
15. SĂ NU VREI să ştii dacă te-au vorbit de rău, şi nici să nu te deranjeze acest gunoi mental. Ascultă-i mai bine pe cei ce te vorbesc de bine, dar şi pe aceştia cu o anumită rezervă, analizând ce spun şi fără a-i crede în totalitate.
16. A CONCURA cu fiinţa ce îţi este pereche, în situaţii de distracţie, de muncă ori de viaţă, este ideal pentru cei ce vor să-şi obosească relaţia sau vor să piardă ceea ce este mai important în ea.
17. RIGIDITATEA este bună pentru pietre, dar nu şi pentru fiinţele umane.
18. O oră de PLĂCERE ENORMĂ înlocuieşte liniştit cel puţin trei ore de somn pierdut. Plăcerea recompensează mai mult decât visatul. De aceea, nu pierde ocaziile de a te distra bine şi frumos.
19. NU ABANDONA pe cei trei mari şi nepreţuiţi prieteni: Intuiţia, Candoarea şi Credinţa.
20. Concluzionând cele de mai sus, ÎNŢELEGE, o dată pentru totdeauna, în mod definitiv, că EŞTI CEEA CE FACI TU DIN TINE ÎNSUŢI.

+Quote Post
mesaj Aug 29 2009, 04:59 PM
Mesaj #670

Guests

Citeaza (petreflp @ Aug 29 2009, 02:59 PM) *
20. Concluzionând cele de mai sus, ÎNŢELEGE, o dată pentru totdeauna, în mod definitiv, că EŞTI CEEA CE FACI TU DIN TINE ÎNSUŢI.

Ai cea mai mare dreptate: ESTI CEEA CE FACI TU DIN TINE ISUTI.

Ai facut din tine un adevarat performer in utilizarea "COPY" si "PASTE".
Felicitari!

Am inteles!

Dar vezi ca mai sunt si alte butoane... unul dintre ele este: DELETE...

Spor la invatarea utilizarii acestui buton.

+Quote Post
Vizitator_Alex.
mesaj Aug 30 2009, 04:23 PM
Mesaj #671

Guests

Ba fratilor, eu va spun de la inceputul topicului ca omu' asta are ceva pe creier. Nu m-ati crezut. smile.gif
Vad ca s-au adunat multe pagini intre timp. Ma minunez de ce vad aici. Voi aveti prieteni(e) , rude, copii, neveste? Lasati discutiile cu mlm-urile astea si petreceti-va mai mult timp cu ei. Se merita mai mult.
Unul ca PetreFLP n-are saracu' pe nimeni, doar pe prietenii aia cei mai buni de la intrunirile lor. Acolo e viata lui. Nu mai este capabil sa faca nici o diferenta. Plecat cu spume la gura de la E-ON si-a gasit alinarea si prietenii adevarati in FLP.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 30 2009, 04:55 PM
Mesaj #672

Guests

Citeaza (Alex @ Aug 30 2009, 04:23 PM) *
Ba fratilor, eu va spun de la inceputul topicului ca omu' asta are ceva pe creier. Nu m-ati crezut. smile.gif
Vad ca s-au adunat multe pagini intre timp. Ma minunez de ce vad aici. Voi aveti prieteni(e) , rude, copii, neveste? Lasati discutiile cu mlm-urile astea si petreceti-va mai mult timp cu ei. Se merita mai mult.
Unul ca PetreFLP n-are saracu' pe nimeni, doar pe prietenii aia cei mai buni de la intrunirile lor. Acolo e viata lui. Nu mai este capabil sa faca nici o diferenta. Plecat cu spume la gura de la E-ON si-a gasit alinarea si prietenii adevarati in FLP.

Asta (petre) e precum un caine pe care-l intarati... bagi batu prin gard... si el latra neputincios pana face spume la gura...

+Quote Post
petreflp
mesaj Aug 30 2009, 05:33 PM
Mesaj #673

Membru veteran

Numai un prost poate sa critice, sa condamne si sa se planga – si majoriatea prostilor o fac. – Dale Carnegie

+Quote Post
mesaj Aug 30 2009, 05:58 PM
Mesaj #674

Guests

Citeaza (petreflp @ Aug 30 2009, 05:33 PM) *
Numai un prost poate sa critice, sa condamne si sa se planga – si majoriatea prostilor o fac. – Dale Carnegie

Cum spuneam si mai sus: latra. Dar nici macar nu latra cu vocea lui, probabil e pititgaiata de la castrare (spalarea creierului) si de aceea imprumuta diferite voci. Nu contest vocile respective - e bine ce spun ei.

Dar ca sa fii acceptat de cele multe ori trebuie sa treci prin filtrul mintii tale, sa-ti pui amprenta personala. SA NU ACCEPTI TOTUL. Si mai ales sa nu fii papagal.
Nu cred ca scriitorii de literatura motivationala isi doresc cititori care sa le recite cartile ca pe rugaciuni.

Cred ca te si simti superior fata de noi, care nu vrem sa apreciem adevaratele valori si invataminte pe care ni le bagi pe gat.

Asa o intrebare personala: de cand ai inceput cu flp-ul?

+Quote Post
petreflp
mesaj Aug 31 2009, 05:10 AM
Mesaj #675

Membru veteran

Ai observat tu vreodată că oricine care conduce (maşina) mai încet ca tine e un idiot iar oricine care merge mai repede ca tine este un maniac?

+Quote Post
mesaj Aug 31 2009, 05:25 AM
Mesaj #676

Guests

Citeaza (petreflp @ Aug 31 2009, 05:10 AM) *
Ai observat tu vreodată că oricine care conduce (maşina) mai încet ca tine e un idiot iar oricine care merge mai repede ca tine este un maniac?

Eu am observat urmatoarele: cine conduce masina mai incet ori nu se grabeste, ori o are mai veche. Cine o conduce mai repede inseamna ca se grabeste, si-i fac loc sa se duca.
Ce nu suport sunt cei care se fac ca se grabesc, care iti dau blitzuri sa le faci loc sa treaca. Te dai la o parte sa le faci loc si apoi stau in fata ta sa-ti arate ca au masina si ce buni sunt ei.

+Quote Post
mickme
mesaj Aug 31 2009, 01:15 PM
Mesaj #677

Membru veteran

dooaaaamneee, cat de obositor devine acest personaj angry.gif

Citeaza (petreflp @ Aug 31 2009, 05:10 AM) *

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Aug 31 2009, 01:56 PM
Mesaj #678

Guests

Citeaza (mickme @ Aug 31 2009, 01:15 PM) *
dooaaaamneee, cat de obositor devine acest personaj angry.gif

Omul care cugeta si simte ideea de soli­daritate are un principiu conducator in viata. Solidaritatea cu restul spetei sale si cu descen­dentii sai, solidaritatea cu oamenii in mijlocul carora traieste il face sa accepte viata morala.

+Quote Post
mickme
mesaj Aug 31 2009, 02:04 PM
Mesaj #679

Membru veteran

jesus fuckin christ, omul asta e dus rau de tot

excl.gif moderatooooor, da-i ban, te implor

Citeaza (petreflp @ Aug 31 2009, 01:56 PM) *
Omul care cugeta si simte ideea de soli­daritate are un principiu conducator in viata. Solidaritatea cu restul spetei sale si cu descen­dentii sai, solidaritatea cu oamenii in mijlocul carora traieste il face sa accepte viata morala.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Aug 31 2009, 02:17 PM
Mesaj #680

Guests

Citeaza (mickme @ Aug 31 2009, 02:04 PM) *
jesus fuckin christ, omul asta e dus rau de tot

excl.gif moderatooooor, da-i ban, te implor

Un om cu cunostinte dar needucat este ca si un inel de aur pus in botul unui porc.

+Quote Post
mickme
mesaj Aug 31 2009, 02:39 PM
Mesaj #681

Membru veteran

am mai avut de-a face cu specimene pe forumuri si bloguri, dar nene asta sparge toate standardele: in ultimele 10-20 de comentarii nu a fost in stare sa scrie nici UN SINGUR rand de la sine, absolut totul a fost COPY/PASTE (va rog verificati)

cum sa porti un dialog cu cineva care nu este in stare sa lege doua cuvinte, sa argumenteze logic si sa discute fara copy/paste?!?!

Citeaza (petreflp @ Aug 31 2009, 02:17 PM) *
Un om cu cunostinte dar needucat este ca si un inel de aur pus in botul unui porc.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Aug 31 2009, 02:47 PM
Mesaj #682

Guests

@mickme: Te enervezi si iti crapa vena in cap degeaba, tu pui acum postul asta si el o sa vina sa iti dea un copy/paste dupa ceva. Un tampit are tot timpul mintea mai odihnita ca tine, nu are rost sa mai incercam ceva, topicul asta e pur si simplu mort

+Quote Post
mesaj Aug 31 2009, 03:48 PM
Mesaj #683

Guests

Citeaza (petreflp @ Aug 31 2009, 02:17 PM) *

Depinde cine e inelul si cine e porcul si pentru ce e pus inelul in botul porcului.
De obicei se pune pentru ai reduce pofta de ramat.
La tine chiar de ti-ar veni in retea 100 o data (asta fiind inelul tau) tu tot ai continua sa rami.

Ramatul tau = Copy/paste de citate.

Culmea e ca iti si place...

+Quote Post
petreflp
mesaj Aug 31 2009, 05:23 PM
Mesaj #684

Membru veteran

Citeaza (M de la Musafir @ Aug 31 2009, 03:48 PM) *
Depinde cine e inelul si cine e porcul si pentru ce e pus inelul in botul porcului.
De obicei se pune pentru ai reduce pofta de ramat.
La tine chiar de ti-ar veni in retea 100 o data (asta fiind inelul tau) tu tot ai continua sa rami.

Ramatul tau = Copy/paste de citate.

Culmea e ca iti si place...

Un gand,o speranta,o rugaciune

Un gand o speranta o rugaciune

Un gand, apare-ncet la mine-n vis
Un vis, adanc, incet si necuprins
Si lumea toata pare rea
Si eu si toti ne regasim in ea

Pe lumea toata o orbeste
Necunoscut-n ea salasluieste
Eu fiind orbit de frumuseti inselatoare
Si stiind, ca ispita celui rau e mare

Cand raul este-un bine fals
Putine lucruri au mai ramas,
Scaparea noastra-i o-ncercare
Si Domnul Dumnezeul nostru-I mare

Un gand imi spune neincetat
Ca Dumnezeu m-a ascultat
Iar eu cu glas smerit si inchinare
Iti aduc o ruga mare

Doamne Tie-ti multumesc
Si promit sa nu gresesc
Pe cel rau sa nu-l primesc
Si de Tin sa-mi amintesc

Nare rost sa m-amagesc
Doamne Tie-ti multumesc
Esti lumina vietii mele
Si lucefar intre stele
tot copy/paste

+Quote Post
ovidiu.cladovean...
mesaj Aug 31 2009, 08:25 PM
Mesaj #685

Membru veteran

Petrica, fa si tu un upload cu ultimul bonus la Forever....daca tot esti tu un Eliade al MLMului sa vedem si practic....care-i treaba cu tine. Bine ?
Ca sa nu mai chitai tu pe aici.
Cu totii cunoasteti si chiar aveti in retea oameni care au o anumita labilitate psihica si si-o exercita prin specificul activitatii de mlm.
Eu zic sa va reorientati utilizarea timpului pentru ca timpul trece si statistic inima ne bate cam de 3 miliarde de ori in viata (daca am citit bine undeva) si nu are rost sa pierdeti timpul cu oameni care nu se pot adapta social si devin fantomele internetului.
In weekend acum am fost prin nordul Moldovei si am poposit cateva momente inauntru Voronetului, un loc in care timpul isi pierde valoarea economica si nu genereaza bonus sau puncte valorice.

Toate bune.

+Quote Post
petreflp
mesaj Sep 1 2009, 04:53 AM
Mesaj #686

Membru veteran

Citeaza (ovidiu.cladoveanu @ Aug 31 2009, 08:25 PM) *
Petrica, fa si tu un upload cu ultimul bonus la Forever....daca tot esti tu un Eliade al MLMului sa vedem si practic....care-i treaba cu tine. Bine ?
Ca sa nu mai chitai tu pe aici.
Cu totii cunoasteti si chiar aveti in retea oameni care au o anumita labilitate psihica si si-o exercita prin specificul activitatii de mlm.
Eu zic sa va reorientati utilizarea timpului pentru ca timpul trece si statistic inima ne bate cam de 3 miliarde de ori in viata (daca am citit bine undeva) si nu are rost sa pierdeti timpul cu oameni care nu se pot adapta social si devin fantomele internetului.
In weekend acum am fost prin nordul Moldovei si am poposit cateva momente inauntru Voronetului, un loc in care timpul isi pierde valoarea economica si nu genereaza bonus sau puncte valorice.

Toate bune.

Toate bogatiile isi au originea in minte. Bogatia este in idei nu in bani (Robert Collier)

+Quote Post
ovidiu.cladovean...
mesaj Sep 1 2009, 08:00 AM
Mesaj #687

Membru veteran

Nu va strangeti comori pe pamant, unde le mananca moliile si rugina, si unde le sapa si le fura hotii(Matei 6.19).

Pentru ca unde este comoara voastra, acolo va fi si inima voastra (Matei 6.21).

Deja am intrat in alt topic, dar ceea ce trebuie retinut este ca tu nu ai facut upload cu bonusul tau si sa nu te mai aud chitaind cu maxime despre bani si dezvoltare personala.

+Quote Post
mickme
mesaj Sep 1 2009, 08:22 AM
Mesaj #688

Membru veteran

corect este de fapt `Orice prost poate sa critice...` [Any fool can criticize, condemn or complain. And most fools do.]

dar asta sau orice altceva oricum nu te mai ajuta, pastilele alea de la flp ti-au spalat creierul rau de tot, mie mi-ar fi jena daca vreun om din structura mea ar vedea ca scriu asa tampenii si ca insist asa in prostie, iar daca sponsorul meu s-ar purta ca dta, i-as spune iute `la revedere, brainwash`

Citeaza (petreflp @ Aug 30 2009, 05:33 PM) *

+Quote Post
mickme
mesaj Sep 1 2009, 08:23 AM
Mesaj #689

Membru veteran

blink.gif oink oink oink mad.gif

Citeaza (petreflp @ Aug 31 2009, 05:23 PM) *
Un gand,o speranta,o rugaciune

Un gand o speranta o rugaciune

Un gand, apare-ncet la mine-n vis
...
Si lucefar intre stele
tot copy/paste

+Quote Post
mesaj Sep 1 2009, 10:54 AM
Mesaj #690

Guests

Problema nu e planul de Mk, care sa presupunem ca e destul de bun. Toti or sa spuna ca planul lor de Mk este cel mai bun si ce imbunatatiri are fata de planul concurentei.
Problema e ca dai peste cate unu de asta... asa ca nea "caisaflp"
Te inscrii, esti de buna credinta iti comanzi si tu ce vrei de prin reteaua lor, ce iti trebuie si ce nu iti trebuie (ca de trebuie sa faci o comanda minima) si mai si aduci 1-2 amici.
Apoi te ia la ochi nea caisaflp. Face o analiza a vanzarilor vede ca te-ai miscat si tu acolo si incepe cu spalatul creierului... Si dai, si lupta, si dai... Daca esti mai slab de inger si pui botu... ti-ai $utut norocu... te manaca de viu... sta cu gura pe tine de ajung cei care te cunosc sa nu-ti mai raspunda la telefon sau sa treaca pe partea cealalta a strazii. Cand te vei intalni cu o persoana/cunostinta (nu toate or sa treaca pe celalalt trotura) dupa schimbul de saluturi il vei intreba daca nu vrea sa se inscrie si daca nu de ce nu (chiar daca ti-a mai zis de vreo doua ori), iar apoi ii vei prezenta catalogul cu ultimile noutati aparute care sunt "must have". Dar vei fi fericit ca ai un sponsor asa bun, care se implica si vrea sa te ajute... bla... bla... bla... Iti mai baga citate... ca putul gandiri lui a secat, din cauza ca iti da tot ajutorul tie...
Daca mai ai cat de cat cap pe umeri si nu vrei sa pui botul... mai ai o sansa sa faci afacerea si sa fii un om normal, dar nea caisaflp tot o sa te sune sa te impinga de la spate sa faci comada, campanie de campanie, ca de are nevoie de puncte...
Daca sistemul MLM pierde in RO este din cauza unor astfel de drogati.

Si apropo te rugat cineva sa-ti publici bonusul...

Nu-l publica din doua motive: ori e jenant de mic si ii e rusine ca-l mai stie lumea, si cand vad suma se gandesc: pai la cata garagata face si cati bani ia inseamna ca nu e bun de nimic.
Ori e jenant de mare si isi dau seama gugustiucii... ca muncesc pt el, nu pentru ei.

Am vazut bonusuri de 15-20k pentru directori mari.
Am vazut bonusuri de 1,5-10k pt directori mai mici.
Si am vazut si bonusuri de 60-70-100 lei pentru lideri. La astia nici nu se mai dadeau ca sunt pre multe hartii de plimbat pentru niste sume asa mici.
De asemenea am vazut si penalizari nesimtite si taxe de tot felul puse.

Citeaza (petreflp @ Sep 1 2009, 09:54 AM) *
Planul de Marketing Forever Living Products
Planul de Marketing al Forever Living Products este de succes pentru că e simplu; este una din cele mai uşoare modalităţi de aţi porni propria afacere. În plus, ai la dispoziţie produse consumabile, într-o industrie solidă, în plină dezvoltare. Odată ce ai pornit la drum, FLP îţi asigură structura de dezvoltare a afacerii şi te sprijină să te extinzi atât cât doreşti.
De asemenea, planul nostru de marketing îţi dă siguranţă indiferent de nivelul pe care te afli. Deci, odată ce ai atins o anumită poziţie, o păstrezi. În plus, te vei bucura de performanţele echipei tale şi pentru faptul că Planul de Marketing nu permite depăşiri în cadrul aceleiaşi reţele.
Întregul Plan de Marketing este conceput pentru a te ajuta să-ţi construieşti o afacere solidă şi stabilă. Avem întâlniri de recunoaştere regulate, seminarii motivaţionale şi, mai mult, am creat pentru tine un sistem birocratic şi o evidenţă a vânzărilor care să îţi ocupe cât mai puţin timp, astfel ca tu să te poţi concentra asupra a ceea ce este cu adevărat important: consumatorii şi distribuitorii tăi. Cu o echipă bine antrenată şi motivată, vei construi o afacere care va creşte constant, vei câştiga mai mulţi bani şi vei fi mai aproape de atingerea obiectivelor şi visurilor tale.

+Quote Post

40 Pagini V  « < 21 22 23 24 25 > » 
Closed TopicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th November 2019 - 10:59 AM