IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

94 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Daca ai avea 10.000 de euro ti-ai lua un Logan sau o masina nemteasca second hand?, O dilema pe care o au 90% dintre cei care vor sa-si cumpere o masina
Vizitator_catalin.
mesaj Jul 3 2008, 10:46 AM
Mesaj #61

Guests

Chiar nu inteleg de ce va certati.
Loganul e masina nationala, si e buna pentru cei care au avut dacii vechi si obosite de dat la remat.
Aveti o gramada de alternative la 10k euro, Fiat, Kia, Hyundai, Toyota si la naiba chiar si WV, e adevarat ca Polo smile.gif.
asa ca donsoara, eu zic ca Ceed rosu, sau Seat este varianta excelenta ....

bafta
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_larcoca.
mesaj Jul 3 2008, 11:33 AM
Mesaj #62

Guests

Una nemteasca second hand, fara nici cea mai mica retinere si fara alte explicatii.

+Quote Post
Vizitator_cristian.
mesaj Jul 3 2008, 11:36 AM
Mesaj #63

Guests

comparati mere cu pere.

Vw Golf, Opel Astra sunt masini care noi costa in variantele cele mai sarace de echipare in jurul a 13-14.000 de euro. un logan nou costa incepand cu ...sub 10.000 de euro.
Deci ele se adreseaza unor clientele diferite. Logan este conceput ca o maisna low cost, pe cand un Opel sau Vw nu.

Deci d.p.d.v. tehnic este normal ca cele doua sa fie net superioare Loganului. Dar asta nu face neaparat din Logan o masina proasta.
Depinde doar ce asteptari ai de la ea. si nu mi se pare normal ca o masina care noua costa 14.000 de euro sa fie comparata cu una care costa tot nou 7000.

In caz ca nu m-am facut inteles, ce ati prefera:

Un logan full-optin sh la...sa zicem 8000 de euro sau un Geely ck nou la aceiasi bani?

In final, parere mea este ca atunci cand ai de ales intre un logan nou si un opel astra sh (de ex. ) sa te gandesti intai ce te astepti de la respctiva masina si ce iti ofera de acei bani, sa stii de ce anume ai exact nevoie . DAca ai nevoie de o masina in care sa nu rada vecinii de tine sau doar de una cu care sa-ti faci treaba

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 3 2008, 11:41 AM
Mesaj #64

Guests

acu o saptamana au murit intr-un accident de masi trei tineri...era un logan nou noutz...airbag-uri nici macar sa visezi, la viteze mai mari de 100 k/h masina incepe sa se zguduie parca vrea sa zboare, franele sunt un dezastru...daca era alta masina tinerii scapau cu viata...nu au intrat intr-o curba si s-au izbit de o bordura apoi un stalp..mai bine o masina second hand germana decat loganu lu peshte

+Quote Post
Vizitator_Emi.
mesaj Jul 3 2008, 11:53 AM
Mesaj #65

Guests

Vizitatoru lu peste, tinerii aia aveau centura de siguranta pusa? Ce ne poti spune despre dinamica accidentului, despre forta de impact? Tu crezi ca nu poti muri intr-un Passat la 100 la ora?
Logan nou de o mie de ori decat orice masina germana sau japoneza!

+Quote Post
Vizitator_Paulista.
mesaj Jul 3 2008, 12:05 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Musafir @ Jul 3 2008, 11:41 AM) *
acu o saptamana au murit intr-un accident de masi trei tineri...era un logan nou noutz...airbag-uri nici macar sa visezi, la viteze mai mari de 100 k/h masina incepe sa se zguduie parca vrea sa zboare, franele sunt un dezastru...daca era alta masina tinerii scapau cu viata...nu au intrat intr-o curba si s-au izbit de o bordura apoi un stalp..mai bine o masina second hand germana decat loganu lu peshte

Aberezi numai ca sa te afli in treaba...
La 100km/h o sa mori in accident in orice masina te-ai afla. Sau crezi ca cele 5* pe care le vezi la toate masinile mai scumpe or sa te salveze? Alea sunt calculate la 60km/h impact cu un perete, nu cu o masina care vine din sens opus tot cu 100km/h!
Cat despre comportamentul Loganului, stai in banca ta daca nu ai mers niciodata cu unul.
La 150km/h o fi zgomot in habitaclu, dar masina sta cuminte pe sosea, nici gand sa decoleze, iar franele sunt foarte bune, doar nu vrei sa opreasca in 62m de la 200km/h ca un SLR McLaren.

Eu as zice ca intrebarea de pe forum e pusa ca paiele pe foc. O comparatie mai inteligenta era: ce ati alege, un Logan second hand sau o masina straina second hand? La comparatia asta, Loganul second hand e la cel mult jumatate de pret din aia straina? Ce sa mai zici atunci?
Loganul nou trebuie comparat cu masinile straine ieftine si NOI !!!

+Quote Post
Vizitator_Nicky.
mesaj Jul 3 2008, 12:20 PM
Mesaj #67

Guests

Mi-as lua 2 Land Rover si tot mi-ar mai ramane niste bani sa dau o tura a Europei!

+Quote Post
Vizitator_gigi.
mesaj Jul 3 2008, 12:40 PM
Mesaj #68

Guests

Daca as avea 10.000 de euro as considera ca sint prea sarac sa-mi iau Logan. Altfel spus, decit sa dau 8000 - 9000 de euro pe un Logan, fie el si restilizat, prefer sa dau dublu pe o masina germana, fie ea si second-hand.

+Quote Post
Vizitator_Gabriel B.
mesaj Jul 3 2008, 01:21 PM
Mesaj #69

Guests

Eu nu sunt adeptul masinilor second hand din cauza investitiilor imediate pe care trebuie sa le faci.
Masina este oricum mancatoare de bani si fara sa faci reparatii la ea.
Am prieten care a dat 10mii pe un Golf 4 tdi si in 10 luni a bagat 2mii eur in ea (baterie, revizie, pacute frana, discuri frana, ambreiaj, volanta)
Eu am avut 2 loganuri:
unul ambition 1.6 90cai - 2 ani
unul prestige 1.6 105cai - 1 an
Cu nici una nu am avut probleme, nu am bagat decat benzina si revizii.
Avantaj masina noua.
Ca arata mai ciudat, ca fuge mai greu, ca are tinuta de drum mai proasta, avantaj sh.

Eu m-am reprofilat pe ceva mai iute, tot nou, un opel gtc 1.9 cdti de 150.
Am luat si motor si dotari, dar a costat mai mult decat dublul loganului cel mai scump.

Un prieten mi-a zis urmatoarea fraza:
Cand am schimbat opelul vectra cu bmw seria 5, diferenta a fost la fel ca in momnetul in care am schimbat loganul pe opel vectra.

The truth is out there !

+Quote Post
Vizitator_mircea.
mesaj Jul 3 2008, 01:31 PM
Mesaj #70

Guests

Eu mi-as lua un logan SH. Sunt pareri pro si contra. Le respect pe toate. Mi se pare cam scump un logan nou. Nu ma coafeaza sa imi iau masina straina SH pt ca nu vreau sa dau cat as da pe un logan nou. Deci prefer un logan sh cu 4000-4500. Pur si simplu asta e nivelul meu.

+Quote Post
alpha
mesaj Jul 3 2008, 02:33 PM
Mesaj #71

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 9
Inscris: 20-May 08
Utilizatorul numarul: 269

Citeaza (Mutul @ Jun 17 2008, 01:22 PM) *
De aia e Romania aici! Nemtii se dau de ceasul mortii si isi cumpara doar masinile lor, iar noi le cumparam harburile. Eu unul am Logan si sunt tare multumit ... nu l-as da nici pe un VW nou. Gandeste-te numai la piese cat de scumpe sunt.

A fi patriot nu e egal cu a-ti da banii pe un cotetz facut la pitesti.

+Quote Post
Vizitator_vizitator_bubu.
mesaj Jul 3 2008, 03:12 PM
Mesaj #72

Guests

Citeaza (Monica @ Jun 17 2008, 03:08 PM) *
O sa ii propun prietenului meu care nu are in cap decat BMW second hand. Dar eu vreau o masina rosie si astia de la BMW nu prea fac masini rosii. angry.gif M-am uitat pe net si pare draguta Kia ta. Kiss u!

Eu am avut inchiriata o Kia Cee'd in Germania de la Europcar, masina era nou-nouta (doar 3000 km la bord) si m-a lasat dupa 2 zile. Nu merita, arata bine si are multe dotari dar nu merita. Am sofat si pe VW Cross Golf si pe un Golf TDI si nu se compara. Golf e fantastic, mai ales daca e nou. Pana la urma depinde de voi ce anume vreti. Eu unul optez pt o masina noua. Succes si bafta la masini.

+Quote Post
Vizitator_EUstake.
mesaj Jul 3 2008, 03:26 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (Silviu Boiangiu @ Jul 1 2008, 11:37 AM) *
Desi loganul este o masina patratoasa, luata noua isi merita toti banii luata noua. Nu merita sa iei o masina sh (mai ales din romania unde drumurile sunt cum sunt), nu stii cum a circulat omul cu ea - are esp, si ce daca solicitarea (forta de torsiune) din planetare tot mare e, ca sa nu mai spun la intoarcerile cu frana de mana la ce solicitari pune caroseria si puntea spate (mai ales ca la masinile straine e diferentiala).

Asa ca mai bine dai banii pe o masina noua decat pe una sh - stii sigur ca nu a fost schimbat neautorizat softul de la calculator (pentru tunning, marirea puterii, modificat nr de kilometrii, pacalit xenoane, etc).

La condus, loganul se comporta ok - nu asa cum se comporta un golf IV - diferenta fiind in primul rand de greutate si de centrul de greutate.. care este mai ridicat in cazul loganului si de aici este mai instabila.

Piesele rezista in functie de solicitarea mecanica a lor - ca sunt facute din aceleasi materiale (daca nu stiati - piesele componente sunt facute de terti nu de companie) asa ca nu-i diferenta.

Amaratul cu logan? da.. ne permitem sa dam 9-10 mii pe un logan NOU decat pe o masina umblata cu ea n ani.

Am avut un Logan timp de 2 ani, era masina familie. Mi-am luat recent o masina nemteasca (nu, nu e vw, e opel). DIferenta dintre ele 2 e ca opelul dupa 7 ani merge mult mai bine decat loganul dupa 2 ani. Partea proasta la achizitia unei masini sh este ca bagi bani in ea, vechimea se vede si din pacate service-urile nu fac treaba asa cum ne-am dori sa o faca iar piesele sunt proaste. La Logan nu am dat un banut in 2 ani, a mers super, nici o problema insa mi-am dorit altceva, mai estetic. Diferenta intre ele va ramane tot timpul una mare, chiar si nou vs sh, iar pretul spune multe. Daca as avea 10.000 EUR mi-as lua o masina SH, de preferat nemteasca, dar nu mai veche de 2 ani. E drept ca in banii astia din Germania iti iei un BMW 320 sau un Mercedes c200 si chiar c220, dar cu o "caruta" de km si piese uzate pe care trebuie sa le schimbi cu timpul si care COSTA. Loga/Sandero e o masina acceptabila dpdv al pretului si dotarilor, dar la varianta aia in jur de 7000 EUR. Robustetea si aspectul, cel putin la Logan, cat si numele "Dacia" il fac personajul negativ. Sunt sigur ca daca ar avea sigla Renault nu ar mai fi asa de mult criticat.

+Quote Post
Vizitator_Adrian.
mesaj Jul 3 2008, 04:34 PM
Mesaj #74

Guests

Sa siti ca Logan mi se pare o masina de calitate, o calitate mai mare decat volkswagen, de exemplu. Stiu posesori de Logan care nu au schimbat nimic la masina intr-un nr apreciabil de km. Confortul este insa altul fata de masina germana. Eu zic sa nu amestecam fiabilitatea cu confortul.

+Quote Post
Vizitator_Ardealul.
mesaj Jul 3 2008, 04:57 PM
Mesaj #75

Guests

Ce sa mai zic de un Volkswagen SH de 4 ani...
Urmeaza schimbarea distributie cu bani grei, debitmetrului Bosch, filtre aer, polen,
consuma 400 grame ulei la 5000 kg.

Halal passat... Nu mai e W ce a fost....
Dacia noua nu e de fite, dar daca e pe gaz e economica.
La Mitici totul e de fite si sa fie straina/////

+Quote Post
Vizitator_Vasile.
mesaj Jul 3 2008, 05:11 PM
Mesaj #76

Guests

Ce as cumpara dintre un Golf, obosit si puturos si o Dacie noua de 105CP, full, cu 3 ani garantie?! Cred ca Dacia.
Daca as avea bani probabil ca as lua alta masina mai buna, ori noua ori de max. 2 ani.
Dacia Logan da clasa tuturor masinilor pe care le gasesti sub 10.000 de euro, la capitolul spatiu, pret, performante:
Ex: Nu poti compara Hyundai i10 sau fabia 1.2L de 60CP cu un logan de doua ori mai mare cu 105CP, culmea e ca Loganul e mai ieftin.
in 2009 astia vor sa vanda 1,1 milioane de Dacii, si le vor vinde probabil pt. ca au o oferta beton. Pana acum 1 milion de oameni au logan.

+Quote Post
Vizitator_Vasile.
mesaj Jul 3 2008, 05:15 PM
Mesaj #77

Guests

Am vazut in Bucuresti Loganuri ale taximetristilor cu aproape 200.000KM care aratau f. bine chiar si rulate prin gropile de aici. Motorul la un logan pe benzina tine cam 300.000km, pt. diesel e ceva mai mult. Eu fac 15.000 pe an, deci o sa-i fac motorul peste 20 de ani biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_mihaela.
mesaj Jul 3 2008, 06:34 PM
Mesaj #78

Guests

Scoala am facut-o pe o Astra Classic. Dupa scoala am luat Logan-ul lu tata. Nu exista termeni de comparatie intre Logan si Astra. Apoi am avut optiunea sa iau o masina: Logan sau Polo. Dupa ce le-am condus pe fiecare cate un weekend, am scos ceva mai mult, ce-i drept, pentru Polo, dar merita la toate capitolele.

Si am o colega care impreuna cu barba-su si-au luat Polo vechi de 3 ani din Germania: aproape nu exista diferenta intre al ei si al meu, desi eu am dat cu vreo 3000 de euro mai mult.

O fi Romania o lada de gunoi pentru 'vechiturile' europene, dar atata timp cat un gunoi european e mai bun decat un lux romanesc, nu inteleg de ce sa nu cumpar gunoiul.

Referitor la Fiat Albea in Europa de Vest: se vinde in Anglia, asta stiu clar, ca o vad constant in vitrina la showroom.

Loganul face reducere de costuri, nu face exces de calitate. Si cu toate astea, nu inteleg de ce sa platesc pentru o masina mare, cand una mica isi face treaba de 10 ori mai bine. De ce sa dau pe o magaoaie de Logan cat dau pe un Polo?

Singurul atu pe care Logan il are este portbagajul urias, folosit constant de taica-miu sa care materiale pentru firma. In rest insa, daca nu vrei sa cari mere saptamana de saptamana sau sa iti duci varza la piata zi de zi... chiar nu merita Loganul.

+Quote Post
Vizitator_dodonel.
mesaj Jul 3 2008, 07:07 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (Aurica @ Jun 17 2008, 02:47 PM) *
Eu cred ca tot taranu isi ia Logan! Si asta se vede intr-adevar la semafor. Daca ar avea putina minte si-ar lua o masina decenta, fie ea si la mana a doua. E vorba doar de un calcul simplu: cat confort primesc pentru o anumita suma de bani. Daca un posesor de Logan imi spune ca se simte mai bine in cutia aia decat intr-un Opel Astra, inseamna ca nu stie ce vorbeste.

Intr-adevar esti un adevarat "domn" daca ai un opel laugh.gif
chiar daca e la mana a saptea pt voi frustratii tot un opel este.
Sa fiti voi sanatosi sa munciti cat va tin plaselele pt fitele din cap ca in timpul ala un loganist se plimba cu "harbul" lui

+Quote Post
Vizitator_toyota.
mesaj Jul 3 2008, 07:36 PM
Mesaj #80

Guests

Cine a condus doar Dacia si Logan nu este vinovat ca nu stie si altceva. Pur si simplu n-au cum sa-si imagineze cum este intr-o alta masina, mai buna (germana, japoneza), nu ma refer ca pasager, ci ca sofer. Asa ca, va rog mult, cei cu masini straine, nu merita sa convingeti pe nimeni, nu se vor lasa convinsi, ei vor continua neabatut Epopeea Nationala Dacia Logan! URAAA!!!!

+Quote Post
Vizitator_Sorin.
mesaj Jul 3 2008, 08:51 PM
Mesaj #81

Guests

Da` de ce musai masina nemteasca second hand in loc de Dacie noua? Personal prefer una suedeza second hand, in locul unei nemtesti second hand sau a unei Dacii noi. Sa nu cumva sa aveti impresia ca in afara de nemti nu mai face nimeni in lumea asta masini bune. Ba chiar sunt altii care le fac, parerea mea, si mai bune.

+Quote Post
Vizitator_seriousJia.
mesaj Jul 4 2008, 06:18 AM
Mesaj #82

Guests

eh, nu mai sunt masini specifice unei anumite tari (poate aston martin, saab sa fi ramas). In rest mai toate sunt asamblate cine stie pe unde, cu piese din turcia, cu muncitori de pe nush unde.
asa ca vorba "masina nemteasca" nu prea mai are valabilitate. mai ales la segmentul de pret de pana in 15000 eur. si asta pt ca si la ei se face "cost savings", ca la toti.

dar, revenind la topic: eu am fost in situatia asta si intr-un final am luat un Ford. dar nu adus de samsari, m-am straduit sa verific cat mai multe la el, etc.

deci, eu zic asa: merita sa iti asumi un ris controlat sa iei un sh la banii pe care ii dai pe un logan.
Ideea e sa nu te arunci la sh ca e plina piata cu masini la 120000km "tedeii" si nu numai. Si, apropos, un sh de 2-3 ani, cu istorie verificabila, nu asa, adusa din .de si s-a pierdut urma.
Desigur, tepe se pot da oricum, conteaza mult si omul de la care o iei.

+Quote Post
Vizitator_nicolae ciuclea.
mesaj Jul 4 2008, 06:20 AM
Mesaj #83

Guests

Citeaza (Silviu Boiangiu @ Jul 1 2008, 11:37 AM) *
Desi loganul este o masina patratoasa, luata noua isi merita toti banii luata noua. Nu merita sa iei o masina sh (mai ales din romania unde drumurile sunt cum sunt), nu stii cum a circulat omul cu ea - are esp, si ce daca solicitarea (forta de torsiune) din planetare tot mare e, ca sa nu mai spun la intoarcerile cu frana de mana la ce solicitari pune caroseria si puntea spate (mai ales ca la masinile straine e diferentiala).

Asa ca mai bine dai banii pe o masina noua decat pe una sh - stii sigur ca nu a fost schimbat neautorizat softul de la calculator (pentru tunning, marirea puterii, modificat nr de kilometrii, pacalit xenoane, etc).

La condus, loganul se comporta ok - nu asa cum se comporta un golf IV - diferenta fiind in primul rand de greutate si de centrul de greutate.. care este mai ridicat in cazul loganului si de aici este mai instabila.

Piesele rezista in functie de solicitarea mecanica a lor - ca sunt facute din aceleasi materiale (daca nu stiati - piesele componente sunt facute de terti nu de companie) asa ca nu-i diferenta.

Amaratul cu logan? da.. ne permitem sa dam 9-10 mii pe un logan NOU decat pe o masina umblata cu ea n ani.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 4 2008, 07:07 AM
Mesaj #84

Guests

Visul meu a fost sa imi iau logan.
Am strans banii, dar dupa ce m-am vazut cu 10.000 de euro in mana, m-am dus la Skoda, i-am dat avans si mi-am luat masina noua de la ei.
Loganul e o masina buna pentru cei care nu au bani de altceva.
Am 2 prieteni care au facut ratele la Logan pe 10 ani, si asta spune totul.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 4 2008, 07:37 AM
Mesaj #85

Guests

cred ca problema se poate generaliza, nu neapatrat la logan ci la orice marca.
de fapt sunt 3 probleme in acest topic:
1. am X euro ce imi iau, o masina noua sau una sh ? este o discutie interminabila, cu pro si contra si fiecare face cum vrea. se vand multe masini noi si multe masini sh. propun un topic cu ....daca ai 20.000 euro iti iei un vw nou sa un audi A8 la mana a doua ?
2. hai sa randem de aia cu logan. cei care mai doresc o justificare in plus la faptul ca si-au laut sh
3. hai sa aparam logan. cei care mai doresc o justificare in plus la fatul ca mi-am luat logan nou.

cel mai simplu era o statistica. punei o bifa si vedei ce iese. in rest...cearata si jigniri inutile, refulari ale neralizarilor din viata de zi cu zi

+Quote Post
Vizitator_Luk.
mesaj Jul 4 2008, 07:43 AM
Mesaj #86

Guests

Ca valoare de intrebuintare nu exista nici o dilema: un logan nou nu face cat un audi, wv sau opel cu 100.000 de km rulati. Nici cat unul cu 200.000 km rulati. Pe de alta parte, costul de intretinere al acestor masini e mult mai mare decat pentru Logan. Problema e pusa gresit: iti poti permite o masina germana, ori nu? Daca premisele sunt doar cele prezentate (ai 10.000, ce-ti cumperi?) atunci optez pentru masina second hand din germania. Nemtii au un avans tehnologic considerabil, nu-i cazul sa ne inchipuim ca sprijinim industria autohtona daca ne luam Logan. E o alta epoca. La autoturisme nu-i mai ajungem si nici n-avem de ce incerca. Mai sunt si alte domenii. Sa-i batem acolo!

+Quote Post
Vizitator_GERULA.
mesaj Jul 4 2008, 08:06 AM
Mesaj #87

Guests

Concluzia este simpla VREI SECOND ESTI SECOND. O masina noua este o masina noua .

+Quote Post
Vizitator_Eustake.
mesaj Jul 4 2008, 08:43 AM
Mesaj #88

Guests

Ca sa iti iei o masina germana sh si sa renunti la Logan, trebuie sa ai si bani ca sa o si intretii pentru ca, costurile de reparatii si piese e mult mai mare decat la Logan. Ai strans cu greu niste bani pentru masina? Ia-ti Logan daca tu crezi ca nu iti poti permite luxul de a merge cu masina cel putin 1 data pe luna la service.

+Quote Post
Vizitator_Pacala.
mesaj Jul 4 2008, 08:49 AM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (vizitator_bubu @ Jul 3 2008, 03:12 PM) *
Eu am avut inchiriata o Kia Cee'd in Germania de la Europcar, masina era nou-nouta (doar 3000 km la bord) si m-a lasat dupa 2 zile. Nu merita, arata bine si are multe dotari dar nu merita. Am sofat si pe VW Cross Golf si pe un Golf TDI si nu se compara. Golf e fantastic, mai ales daca e nou. Pana la urma depinde de voi ce anume vreti. Eu unul optez pt o masina noua. Succes si bafta la masini.

Dragilor care ziceti ca loganul este prost si un secondhand german este bun. Voi vorbiti ca sa vorbiti vorbe.
Hai sa luam un caz concret. O problema reala, ca multele din tara asta. Un nene, cap de familie, care traieste si lucra pe la Vilcea/Ploiesti/Constanta etc. Are cca. 8000 de euro disponibili. Ar vrea sa ia ceva german. Super. Da cum face fratilor sa o ia, ca el nu stie. El poate are in prezent o dacie de la 1900 toamna. Cum pleaca el in Germania/Austria, cu ce bani, unde trage acolo, la ce autohaus se duce etc. Voi care scrieti poate ati mai iesit din tara. Nenea ala sigur nu. PUR SI SIMPLU NU STIE CUM SA PROCEDEZE. Ar putea lua masina germana second de la targul auto de lamarginea acelui oras? Ar putea, dar i-ar vinde-o niste shmenari romanache cu 12.000 euroi. Rulata deja pe aici, pe drumuri mioritice. Are variante in Romanica sa ia una noua la banii astia? Pai nu prea!
Asa ca lasati-o moale, ca un nene ca asta nu are decat varianta sa se duca la un dealer DACIA - Renault. Cand o veni si FORDUL, aia va fi altceva.

+Quote Post
Vizitator_piciu.
mesaj Jul 4 2008, 09:07 AM
Mesaj #90

Guests

prefer BMW...pt placerea de a conduce
mi-as lua insa si Logan...pt rupt pe drumurile din Romania si pt faptul ca e bun de carat una alta
e o masina practica, ceea ce nu pot spune despre un BMW Coupe de exemplu
rolleyes.gif

+Quote Post

94 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th October 2019 - 06:43 PM