IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum aleg banca la care sa fac credit?
Vizitator_Black.
mesaj Jul 28 2008, 10:40 AM
Mesaj #1

Guests

Am facut credite de consum mici. Vreau sa fac un credit mai mare. Cum aleg banca la care fac credit. Prima oara , va spun sincer, am ales in functie de cat de aproape de casa e banca si de cat de amabili sunt functionarii. A doua oara Banca m-a ales pe mine, aveam cont la ei si m-au convins.

Acum vreau sa aleg eu. Care sunt criteriile dupa care ar trebui sa aleg?

Usurinta cu care iau un credit, functionarii amabili si compententi, dobanda, comisioanele?

(Chestia cu functionarii e absolut reala. Aveam cont in doua banci. A trebuit sa fac o chestie mai ciudata, sa aduc ceva din Germania si la o banca m-au lasat cu ochii-n soare, ori habar n-aveau, ori n-aveau pofta sa ma sfatuiasca. La cealalta au recunoscut ca nu stiau ce sa faca, dar a doua zi am primit telefon si mi-au explicat foarte clar ce sa fac si cum sa fac si m-au ajutat sa completez formularele. E adevarat, la aceasta a doa banca comisioanele sunt mai mari decat la prima, dar si serviciile sunt mai bune)

A doua paranteza sau intrebare, e adevarat ca pot avea consiliere financiara gratuita de la firme de consultanta financiara? Adica e pe bune?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Jul 28 2008, 11:17 AM
Mesaj #2

Guests

DEpinde cat de mare e creditul pe care vrei sa-l iei. Altfel spus, efortul de a alege costa timp (si poate si bani). Dupa mine, paote dura si 2 saptamani sa alege o banca. In timpul asta, poti catiga o suma de bani. Suma pe care o poti castiga e echivalenta cu suma pe care o poti economisi alegand corect banca?

Sau, altfel spus, timpul pe care il vei aloca alegerii valoreaza mai putin decat economia pe care o vei face? Numai daca raspunsul e pozitiv, merita sa incepi efortul de a alege.

Altfel, cel mai simplu e sa folosesti banca unde ti se varsa salariul (daca este cazul).

OK, iata mersul:
- alegi 4-5 banci (la inspiratie)
- te informezi despre fiecare banca in parte, ce conditii de baza pun la imprumuturile pe care tu le vrei (dobanda e numai una dintre conditii)
- vezi ce e important pentru tine: de exemplu, pentru o suma pe care o consideri foarte amre, e posibil sa nu te mai itnereseze "profesionalismul" celor de la ghiseu (merita riscul, dac diferenta de dobanda fata de o banca cu functionari mai amabili e semnificativa)
- verifica metoda prin care se calculeaza dobanda, comisioanele, etc. Daca poti, fa o simulare (cere intai functionarului sa ti-o faca, dar sanse sunt mici pentru asa ceva).

Nu exista o reteta, pentru ca pentru fiecare om e important ceva: pentru uinii doar dobanda, pentru altii timpul cu foramtiltatile etc. Nui cred ca te poata consiolia cineva, pentru ca numai tu stii care iti sunt prioritatile.

Oricum ar fi, citeste contractul de 2 ori (cel putin). Intre cele 2 lecturi, lasa o noapte sa treaca.

+Quote Post
Vizitator_dede.
mesaj Aug 1 2008, 03:46 PM
Mesaj #3

Guests

intra pe finzoom.ro si conso.ro, alege tipul de credit dorit, suma la care se ridica creditul si vezi ce rezulta iti da. trebuie sa-ti alegi si moneda: lei, euro (de preferat) si franci elvetieni. rezultatele sunt un pic diferite intre cele 2 situri, nu stiu de ce...poate unu e mai updatat cu vreo oferta "promotionala".. vezi ca e si un "desfasurator" la creditului. uita-te si acolo. si sa ceri si asa ceva la banca.
stiu pe cineva recent si-a luat credit de 5000e de la cyprus luandu-se dupa cele 2 situri. cred ca functionarii bancari care se ocupa cu au comisioane din "realizarile " lor, asa ca sunt dispusi sa vina la tine si sa-si prezinte oferta. adica da telefoane si trimite emailuri. in max 2 zile, cu internet si telefon ti-ai facut o imagine... succes

+Quote Post
Vizitator_prostu'.
mesaj Sep 4 2008, 09:54 AM
Mesaj #4

Guests

du-te la un broker de credite.......
nu are rost sa te plimbi ca un bou la toate bancile care si-au deschis filiala de o luna la tine in cartier
ai sa dai de tot felul de incepatori care nu stiu sa-ti prezinte nici macar produsul lor cel mai bun
la un broker poti "vedea" cele mai bune produse a 5-10 banci si daca chiar nu au contract cu o banca anume poti sa mergi la acea banca dar nu mai pierzi timpul cu celelalte 9 banci......

+Quote Post
Vizitator_danutzzza.
mesaj Sep 12 2008, 08:45 PM
Mesaj #5

Guests

Cel mai bine este sa mergi la un broker de credite. Asa economisesti timp, nu te costa nimic si nu-ti mai bati capul cu atatea acte si documente. Brokerul stie exact unde e cea mai avantajoasa dobanda, cunoaste dobanzile, produsele bancare ....de ce sa nu apelezi si tu? Eu asa as face in locul tau. Mai ales ca e gratuit.

////

Cunosc pe cineva care si-a luat credit prin ei si au fost foarte multumiti.
Motivul editarii: spam

+Quote Post
Vizitator_cristian.
mesaj Sep 14 2008, 06:37 AM
Mesaj #6

Guests

Foarte mare atentie la ceea ce scrie in contract. Vezi ca sunt banci (BCR, BRD) de care cu greu mai poti scapa. Gasesc fel de fel de chichite si nu-ti mai dau voie sa pleci de la ei. Asta este valabil daca doresti sa-ti refinantezi creditul pe care doresti sa-l faci acum la o alta banca.
Costul total al creditului cred ca este foarte important ca si comisioanele de rambursare anticipata.
Vezi ca poti negocia cu ei nivelul dobanzilor si al comisioanelor mai ales daca imprumuti o suma mare.
Noi clientii nu ar trebui sa le mai acceptam conditiile lor de creditare "camataresti".
Bafta multa!

+Quote Post
Vizitator_cc_flor.
mesaj Sep 20 2008, 08:14 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (cristian @ Sep 14 2008, 06:37 AM) *
Vezi ca poti negocia cu ei nivelul dobanzilor si al comisioanelor mai ales daca imprumuti o suma mare.
Noi clientii nu ar trebui sa le mai acceptam conditiile lor de creditare "camataresti".
Bafta multa!

Poti sa exemplifici ce ai reusit sa negociezi la obtinerea unui imprumut ?

+Quote Post
Vizitator_Musafirul cu imprumuturi (ne-neg.
mesaj Oct 2 2008, 09:08 PM
Mesaj #8

Guests

Interesanta ideea cu negocierea dobinzii si comisioanelor, dar, sa fim seriosi, cu cine negociem noi cind mergem la ghiseu sa cerem creditul? cu un functionar, nu, si chiar si daca vorbim cu directorul departamentului respectiv, tot nu cred ca putem obtine alta dobinda decit "aia" pe care o cer ei.
Deci, pentru cei multi asta cu negocierea este wishful thinking, dragi Musafiri; iar suma mare ce poate sa insemne, cit? 20,000 euro e suma mare, oare, sau, poate 30,000? sau poate nu

+Quote Post
Vizitator_valy84.
mesaj Oct 7 2008, 11:40 AM
Mesaj #9

Guests

Da si eu sunt de parere ca ar fi bine sa se apleleze la un broker, a mai convenabil asa.

Am citit un articol referitor la brokerii de credite De ce sa apelezi la un broker de credite?

Poate ajuta pe cineva

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 7 2008, 11:43 AM
Mesaj #10

Guests

Da si eu sunt de parere ca ar fi bine sa se apleleze la un broker, a mai convenabil asa.

Am citit un articol referitor la brokerii de credite De ce sa apelezi la un broker de credite?

+Quote Post
Vizitator_Victor.
mesaj Oct 9 2008, 01:00 PM
Mesaj #11

Guests

Categoric prin broker de credite... eu am luat printr-un broker si nu am avut nici o problema... plus ca daca ma duceam la ghiseu nu-mi dadea credit (PFA mai mic de 1 an la credit ipotecar), iar prin broker la aceeasi banca m-au acceptat instant... iar atitudinea bancii fata de mine a fost cu totul alta mergand in acest mod (in trecut am mai facut un credit la aceeasi banca)... plus ca raspunsurile el le obtinea direct de la directoarea sucursalei, nu trebuia sa stau la "competenta" unui angajat de la ghiseu...

+Quote Post
Vizitator_Marian.
mesaj Oct 27 2008, 12:17 PM
Mesaj #12

Guests

Brokerul nu are interes ptr o anumita banca?

+Quote Post
Vizitator_3gqrae.
mesaj Oct 27 2008, 11:24 PM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Marian @ Oct 27 2008, 12:17 PM) *

Ba da, are interes pentru banca ce il plateste mai bine.

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Mar 4 2009, 12:54 PM
Mesaj #14

Guests

Bine, frate... chiar nerushinare....

Reclama pe fatza, ce reclama mascata????

Precedata de "sfaturi" sa apeleze lumea la brokeri de credite...

Bai, prea credeti oamenii tampitzi...

Ca sa nu mai vorbesc de moderarea pe forumul asta, ca si inexistenta. Nu zic sa taie cu barda, dar anumite lucruri chiar se cer curmate, printre altele si reclama comerciala directa pe forum.

Cred ca in nici un caz nu trebuie cineva sa apeleze la un broker de credite care isi agfiseaza oferta pe un forum. Daca atata respect si moralitate nu are, cum sa aiba respect si moralitate sa te consilieze pe tine, cautator de credite?!!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_iulian..
mesaj Mar 21 2009, 08:26 AM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (3gqrae @ Oct 27 2008, 11:24 PM) *
Ba da, are interes pentru banca ce il plateste mai bine.

Da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine... ceea ce spui tu este valabil pentru brokerii "de conjunctura", exista si oameni profesionisti in acest domeniu care sunt remunerati la fel indiferent de banca pe care ti-o recomanda si atunci riscul de care aminteai este exclus.... citeste aici sa te convingi http://iulianpro.blogspot.com/2009/02/de-c...de-credite.html

+Quote Post
Vizitator_datornicul.
mesaj Mar 21 2009, 05:53 PM
Mesaj #16

Guests

Credite si iar credite ..

Oameni buni suntem in criza. Toata lumea incearca sa scape de credite si voi vreti credite ?
Eu personal ma lupt sa imi platesc orice urma de datorie fata de banca pentru ca nu se stie daca luni dimineata nu imi primesc preavizul si voi cautati creditele.

Cat despre brokeri .. sunt niste intermediari care sunt interesati doar de castigul lor. Nu ma intereseaza ce tot scrie acolo .. sunt la fel ca agentii imobiliari. Da te pot ajuta sa iei un credit mai mare , sa mai bagi un venit din chirii , depozite .. dar oare nu va ganditi ca daca banca nu va da credit este pentru ca este riscant si pentru voi
si pentru banca ?

Precizare : nu o sa primesc nici un preaviz luni dimineata dar totusi smile.gif e bine sa tii cont.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 22 2009, 12:59 PM
Mesaj #17

Guests

Raspuns la intrebare: ma duc in parcul cel mai apropiat si vad care banca e mai curata, fara bare rupte etc.
Apoi ma aplec usurel peste ea si o intreb cu glas dulce: imi dai un credit?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Iulian..
mesaj Mar 23 2009, 06:26 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (datornicul @ Mar 21 2009, 05:53 PM) *
Credite si iar credite ..

Oameni buni suntem in criza. Toata lumea incearca sa scape de credite si voi vreti credite ?
Eu personal ma lupt sa imi platesc orice urma de datorie fata de banca pentru ca nu se stie daca luni dimineata nu imi primesc preavizul si voi cautati creditele.

Cat despre brokeri .. sunt niste intermediari care sunt interesati doar de castigul lor. Nu ma intereseaza ce tot scrie acolo .. sunt la fel ca agentii imobiliari. Da te pot ajuta sa iei un credit mai mare , sa mai bagi un venit din chirii , depozite .. dar oare nu va ganditi ca daca banca nu va da credit este pentru ca este riscant si pentru voi
si pentru banca ?

Precizare : nu o sa primesc nici un preaviz luni dimineata dar totusi smile.gif e bine sa tii cont.

Ar fi cazul sa fii ceva mai responsabil in afirmatiile tale... ti-ar conveni sa te bag in aceeasi oala cu colegii tai de breasla care vin la job doar sa semneze condica? citeste si poate iti mai schimbi opinia http://iulianpro.blogspot.com/2009/02/de-c...de-credite.html

+Quote Post
mesaj Mar 25 2009, 10:24 AM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Black @ Jul 28 2008, 10:40 AM) *
Am facut credite de consum mici. Vreau sa fac un credit mai mare. Cum aleg banca la care fac credit. Prima oara , va spun sincer, am ales in functie de cat de aproape de casa e banca si de cat de amabili sunt functionarii. A doua oara Banca m-a ales pe mine, aveam cont la ei si m-au convins.

Usurinta cu care iau un credit, functionarii amabili si compententi, dobanda, comisioanele?

(Chestia cu functionarii e absolut reala. Aveam cont in doua banci. A trebuit sa fac o chestie mai ciudata, sa aduc ceva din Germania si la o banca m-au lasat cu ochii-n soare, ori habar n-aveau, ori n-aveau pofta sa ma sfatuiasca. La cealalta au recunoscut ca nu stiau ce sa faca, dar a doua zi am primit telefon si mi-au explicat foarte clar ce sa fac si cum sa fac si m-au ajutat sa completez formularele. E adevarat, la aceasta a doa banca comisioanele sunt mai mari decat la prima, dar si serviciile sunt mai bune)

A doua paranteza sau intrebare, e adevarat ca pot avea consiliere financiara gratuita de la firme de consultanta financiara? Adica e pe bune?

Cum alegi banca? simplu... intreaba pe cineva care chiar cunoaste domeniul.... si apropo de intrebarea ta consultanta financiara chiar e gratuita, e foarte pe bune... ai si explicatia aici http://iulianpro.blogspot.com/2009/02/de-c...de-credite.html

+Quote Post
Vizitator_Bula.
mesaj Apr 1 2009, 03:27 PM
Mesaj #20

Guests

Pai e foarte simplu. Nu face nici un credit ! Si convinge-i pe toti cunoscutii sa n-o faca. Daca nu-ti ajung banii pe care-i castigi .. inseamana ca esti prost platit. Cauta-ti alta sursa de venit mai buna. Daca nu-ti gasesti .. inseamna ca atat face pielea ta in piata muncii . Obisnuieste-te cu ideea si mergi mai departe . Daca nu te poti obisnui .. mai ai o solutie .. emigreaza intr-o tara civilizata . Nu e prost ala care cere ci ala care da .. deci daca tu faci credit de consum .. nu faci decat sa-l ajuti pe smecher sa tina preturile sus si prostii sa plateasca un lucru de cateva ori mai mult decat face. Oricum , ar trebui sa realizezi ca ai un comportament bolnav, si in realitate , umbland dupa credite de consum , nu faci decat sa-ti inrautatesti conditia de viata pe termen lung cu pretul unei satisfactii imbecile de moment. Sunt convins ca n-o sa-ti placa dar mai gandeste-te ....

+Quote Post
Vizitator_sso.
mesaj Apr 1 2009, 07:29 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Bula @ Apr 1 2009, 03:27 PM) *
Obisnuieste-te cu ideea si mergi mai departe . Daca nu te poti obisnui .. mai ai o solutie .. emigreaza intr-o tara civilizata .

Mare greseala, mai Bula (pardon de expresie) sa emigrezi intr-o tara straina.
Acolo n-ai gasi deloc de munca. Ai auzit de ceva numit "criza economica" su ai picat acum din banc?

+Quote Post
Vizitator_Petcu Barbu.
mesaj Apr 24 2009, 11:48 AM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (Marian @ Oct 27 2008, 12:17 PM) *

Nu este adevarat ce spui, deoarece broker-ul este platit la fel la toate bancile, comisionul lui difera in functie de tipul creditului, si NU de banca. ATENTIE broker-ul nu este platit de client asa cum ar trebui in mod normal si cum se intampla in economii de piata mult mai dezvoltate decat ale noastre, ci el isi ia banii de la banca in functie de valoare creditului. In conditiile de astazi este mult mai avantajos sa apelezi la un broker pentru ca el stie exact ce banca da bani, lucru care nu prea este stiut de nimeni, nici chiar bancile nu se stiu intre ele care dau bani si care nu, astfel sa luam un exemplu la intamplare : daca te duci la ghiseu la Bancpost si zici "dom'le vreau si eu un credit" ei nu o sa-ti spuna niciodata "noi nu mai dam bani", dar mai mult ca sigur iti vor respinge dosarul pe diverse motive si astfel te chinui degeaba. Un alt mare avantaj al apelarii la un broker este faptul ca nu mai trebui sa te duci la banca de nu stiu cate ori sa faci dosarul, ci brokerul se ocupa de asta. Si un al treilea avantaj este ca brokerul iti va prezenta intodeauna cea mai buna oferta, si iti va face comparatie intre banci, el nu are niciun interes sa iti bage dosarul la o anumita banca "pentru ca e platiti mai bine" de respectiva banca. Repet inca o data brokerul ESTE PLATIT LA FEL DE TOATE BANCILE. Dupa cum v-ati dat seama vorbesc in cunostinta de cauza pentru ca sunt chiar broker. Daca sunteti interesat de orice tip de produs bancar (credit de consum, credit ipotecar, credit imobiliar, card de credit, depozit bancar, leasing auto, leasing pe IMM, sau credit pentru IMM) sau daca aveti pur si simplu o intrebare nu ezitati sa ma contactati la :0731616320 / 0761560969.

+Quote Post
Vizitator_:)).
mesaj Jul 19 2009, 05:07 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Petcu Barbu @ Apr 24 2009, 11:48 AM) *
Nu este adevarat ce spui, deoarece broker-ul este platit la fel la toate bancile, comisionul lui difera in functie de tipul creditului, si NU de banca. ATENTIE broker-ul nu este platit de client asa cum ar trebui in mod normal si cum se intampla in economii de piata mult mai dezvoltate decat ale noastre, ci el isi ia banii de la banca in functie de valoare creditului. In conditiile de astazi este mult mai avantajos sa apelezi la un broker pentru ca el stie exact ce banca da bani, lucru care nu prea este stiut de nimeni, nici chiar bancile nu se stiu intre ele care dau bani si care nu, astfel sa luam un exemplu la intamplare : daca te duci la ghiseu la Bancpost si zici "dom'le vreau si eu un credit" ei nu o sa-ti spuna niciodata "noi nu mai dam bani", dar mai mult ca sigur iti vor respinge dosarul pe diverse motive si astfel te chinui degeaba. Un alt mare avantaj al apelarii la un broker este faptul ca nu mai trebui sa te duci la banca de nu stiu cate ori sa faci dosarul, ci brokerul se ocupa de asta. Si un al treilea avantaj este ca brokerul iti va prezenta intodeauna cea mai buna oferta, si iti va face comparatie intre banci, el nu are niciun interes sa iti bage dosarul la o anumita banca "pentru ca e platiti mai bine" de respectiva banca. Repet inca o data brokerul ESTE PLATIT LA FEL DE TOATE BANCILE. Dupa cum v-ati dat seama vorbesc in cunostinta de cauza pentru ca sunt chiar broker. Daca sunteti interesat de orice tip de produs bancar (credit de consum, credit ipotecar, credit imobiliar, card de credit, depozit bancar, leasing auto, leasing pe IMM, sau credit pentru IMM) sau daca aveti pur si simplu o intrebare nu ezitati sa ma contactati la :0731616320 / 0761560969.

si eu sunt tot broker. uite, de ex, eu am comision diferentiat in functie de banca. dara daca as fi in aceasi localitate cu clientul, si eu as spune ca am comisiojn egal. Si chiar aveam inainte, dar acum s-a schimbat politica wink.gif

+Quote Post
Vizitator_jiji.
mesaj Jul 19 2009, 06:17 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (:)) @ Jul 19 2009, 05:07 PM) *
si eu sunt tot broker. uite, de ex, eu am comision diferentiat in functie de banca. dara daca as fi in aceasi localitate cu clientul, si eu as spune ca am comisiojn egal. Si chiar aveam inainte, dar acum s-a schimbat politica ;)

Atentie la brokeri ca in general isi iau comisioane in functie de banca ... mi se pare clar ca mai mari de la bancile mai scumpe si s-ar putea sa va ardeti. In general meseriasii astia or sa va propuna niste SFN-uri care numai banci nu sunt.

Cel mai bine e sa treci in revista cateva banci consacrate si cu multi clienti pentru ca nu isi permit sa faca magarii. E valabil si pentru asigurari.

+Quote Post
Vizitator_Adina.
mesaj Oct 20 2009, 09:49 AM
Mesaj #25

Guests

Buna,

Numele meu este Adina si sunt agent DSA pentru Unicredit de 1 luna. Nu obisnuiesc sa imi caut clientii pe internet insa m-am gandit ca poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi in ceea ce priveste prospectarea pietei. Am vazut mai sus un mesaj din partea unui broker...poate ma puteti ajuta pentru ca singura nu ma descurc. Va multumesc mult si astept sfaturi!

+Quote Post
Vizitator_Stefan.
mesaj Dec 4 2009, 11:55 AM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Adina @ Oct 20 2009, 09:49 AM) *
Buna,

Numele meu este Adina si sunt agent DSA pentru Unicredit de 1 luna. Nu obisnuiesc sa imi caut clientii pe internet insa m-am gandit ca poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi in ceea ce priveste prospectarea pietei. Am vazut mai sus un mesaj din partea unui broker...poate ma puteti ajuta pentru ca singura nu ma descurc. Va multumesc mult si astept sfaturi!

Adina Draga ,

Nu vreau sa fiu rautacios , dar cand ai fost angajata nu ti s-a facut un training pas cu pas , inclusiv etapa de prospetare ?
1. Esti la inceput ,... uitate in ograda ta .Esti acolo ca sa inveti si deci poti intreba colegii de munca ,.. daca esti amabila ,fara zeflemism si obraznicie ,sunt convins ca ai sa primesti niste sfaturi bune .
2. Poti gasi clienti si pe internet .Firmele sunt cel mai bun exemplu .Pe Mfinate.ro sau listafirme.ro (daca poti pune mana pe cd'ul platit ar fi ceva) ,gasesti numerele de tel ale firmelor pe care le poti finanta .
3. Uitate si prin ziare .Eventual un mic anunt saptamanal intr-o publicatie locala citita frecvent poate face minuni .
4. Pastrezati profesionalismul si amabilitatea ,nu incerca sa vinzi un credit dor pentru comision ,si gandestete ca durata pe care servesti un client este urata creditului .Do the full job .That's what your payd for .

Mult succes

+Quote Post
Maria Tm.
mesaj Dec 10 2009, 02:51 AM
Mesaj #27

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 124
Inscris: 7-December 09
De la: Timisoara
Utilizatorul numarul: 17 424

Nu are rost sa improscati cu noroi asupra tuturor brokerilor , nu toti sunt la fel , asa cum nici un om nu este la fel cu un altul .

Ca sa evitati indoielile , va recomand sa gasiti un broker cu care sa colaborati sau sa il consulati , ori de cate ori aveti nevoie timp indelungat . Nu strica nici sa il mai verificati din cand in cand , cerand si parerea unui coleg de-al sau de breasla .
Veti vedea ca in timp , in cazul in care exista " compatibilitate" veti ajunge sa apreciati ajutorul acestuia .

Nimeni nu are suficient de mult timp sa se intereseze despre tot ce exista pe piata si daca exista o persoana ...si anume brokerul , care face acest lucru - de ce sa nu profitati?

Este adevarat ca uni isi urmaresc interesul , mai presus de interesul clientului - atitudine paguboasa in timp .( profit pe termen scurt)

Mult mai castigat este un broker corect care isi fidelizeaza clientii castigandu-le increderea si aparandu-le interesele . ( profit pe termen lung)

+Quote Post
mesaj Dec 16 2009, 01:38 PM
Mesaj #28

Guests

INTERESANT DE CITIT - CONSPIRATIE IN SISTEMUL BANCAR ROMANESC

+Quote Post
Vizitator_Bono.
mesaj Dec 16 2009, 03:37 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Black @ Jul 28 2008, 10:40 AM) *

E CAT SE POATE DE SIMPLU: NU BRD!!!

+Quote Post
Vizitator_ghidulocatarului.
mesaj Jan 7 2010, 11:04 AM
Mesaj #30

Guests

de Sfantul ION redactia Ghidul locatarului ureaza tuturor sarbatoritilor multe realizari in 2010, o zi frumosa si traditionalul "La Multi Ani!"

+Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th July 2019 - 08:54 AM