IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Romtelecom profita de pensionari
tonyb
mesaj Dec 2 2010, 10:06 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 2-December 10
Utilizatorul numarul: 24 812

In data de 17 septembrie 2010 am facut o solicitare pentru bunica mea care nu se poate deplasa pana la un sediu Rometelecom - de schimbare a abonamentului in abonament social. AM trimis documentele solicitate de un operator 1930 la adresa de email indicata de acesta. Desi ulterior am sunat de mai multe ori la 1930 (fiind suprataxat din reteaua RCS cu doar 0,25 EUR/minut ca Romtelecom Information Services) si de fiecare data AM PRECIZAT operatorului cu care discutam ca am trimis prin email documentele - de fiecare data am primit raspunsul asigurator ca voi fi contactat de un reprezentant Romtelecom. De abia dupa ce am sunat din nou pe 28 oct. am fost informat (probabil corect) ca solicitarile de modificare de abonament nu se pot trimite prin email la adresa indicata initial (?!?) - ci doar prin Posta sau mers la un magazin Romtelecom - care au mai ramas foarte putine.

Desi am reclamat faptul ca am fost informat eronat timp de mai bine de o luna si ceva de mai multi reprezentanti de la 1930 pana la data scrierii acestui topic nu am primit nici un raspuns.

Deoarece pot face acest lucru am sa o sfatuiesc pe bunica mea sa renunte la serviciile de voce de la Romtelecom caci telefonie fixa prin radio ofera si alti operatori - ea fiind intr-o comuna din judetul Buzau. Ma intreb de ce sa mai achite inca o luna sau doua de abonament mai scump dintr-o pensie de 350 de lei - din cauza unei greseli care apartine exclusiv angajatilor Romtelecom?

De ce costa "doar" 0,25 EUR/minut (exclusiv TVA) pentru a vorbi cu Romtelecom in interesul lor si nu se specifica clar pe site-ul lor ca este un apel cu suprataxa sau cel putin inainte de a continua convorbirea?

De ce sa nu alegem alt operator serios? Oare mai exista asa ceva?... sau suntem condamnati la servicii mizerabile insa la "preturi competitve" care oricum sunt "prea mici" dupa parerea unor mai mari din telecom. Ce optiuni are un pensionar in 2010?
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th October 2019 - 07:53 AM