IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> ORANGE ! MA TIN DE CUVANT !, TEPELE ASCUNSE IN SPATELE PROMOTIILOR!
neverman
mesaj Jan 8 2011, 11:23 AM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 23
Inscris: 8-January 11
De la: SUCEAVA
Utilizatorul numarul: 25 336

Fratilor! Am patit-o rau de tot cu astia de la Orange , firma de telefonie mobila , si ceea ce voi scrie aici nu ma face sa tremur de frica , deoarece am acte , documente care atesta clar nesimtirea si crasa prostie a celor de la Orange !
Eu fac ce ne indeamna insusi presedintele Romaniei ! Sa nu stam ca ramele , sa ne sustinem dreptul la respect ! Cah!
Sa incep cu inceputul. Anul trecut , prin luna Octombrie , pe la inceput , am pus botul la Promotia De Vara- Fluture. Mergand pur si simplu sa iau o cartela Orange Pre-Pay , adica reincarcabila , am fost agasat de tipa standului Orange sa iau cunsotinta de oferta aia. Spunea ca 3 luni voi primi automat reincarcarea cartelei , iar dupa aceste 3 luni pot renunta la acest semicontract si-mi vor ramane cele doua telefoane ( la drept vorbind , asta si urmaream in definitiv , deoarece telefoanele noaste pe care le aveam , niste Sony-Ericsson , erau deja destul de vechi si paradite ) . am acceptat. Eu numar nou , pentru sotie am convertit numarul de pre-pay intr-unul de abonament.
Pe scurt , pentru a nu plictisi , ni se reincarca altfel de cum ni se tradusese , am vrut sa renunt si am fost purtat de la << Ana la Caiafa >> , tipa aia nu mai lucra acolo unde facusem prima reclamatie , am tot cerut sa mi se opreasca abonamentul asta ciudat , am trimis la firma lor documentele scanate de o alta operatoare de la acel stand Orange , am fost purtat pe diverse drumuri , si in final , tot nu mi s-a blocaty numarul. Iar pentru numarul sotiei mele , care era vechi si stiut de toti cunoscutii , am fost nevoit sa-i fac un altfel de abonament , deoarece , operatoarea de la Bucureasti a spus ca il va desfiinta si pe acesta daca nu optez la un abonament.
Acum ce sa fac ? Sa merg la Protectia Consumatorului ? Cred ca si acolo ma voi izbi de alte mladite de infiripare de noi nervi si stres! Am avut si acolo alte faze traite , mai demult , dar asta este o alta poveste !
A , sa nu uit ! Sa va feriti de a face contracte la PARTENERII ORANGE , deoarece , in caz de litigii , Orange se delimiteaza de raspunderi . daca tot vreti sa va faceti de lucru , trebuie sa mergeti doar la OPERATORII LOR DIRECTI , care sunt in fiecare oras. La Suceava , de exemplu , o astfel de locatie se afla la Iullius Mall.
ASA CA FERITI-VA DE ORANGE ! SAU CEL PUTIN FITI FOARTE ATENTI CND CONTRACTATI UN CONTRCT ! ASTIA SUNT FOARTE SUBTILI SI ABILI !
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th July 2019 - 10:15 AM