IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Fonduri Europene nerambursabile cu zero cofinantare pentru investitii acordate in 2012-2013
MareaNeagra
mesaj Jan 26 2012, 07:39 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 9
Inscris: 13-November 11
De la: Constanta
Utilizatorul numarul: 30 081

Poate cineva sa ma ajute cu mai multe informatii legate de acest subiect? M-ar interesa sa aud parerea celor care au incercat sa acceseze astfel de fonduri, daca intr-adevar sunt pe bune si merita incercat, daca exista limita de varsta pentru obtinerea lor, cumva pana in 35 de ani?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_6.
mesaj Jan 27 2012, 09:22 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (MareaNeagra @ Jan 26 2012, 07:39 PM) *
Poate cineva sa ma ajute cu mai multe informatii legate de acest subiect? M-ar interesa sa aud parerea celor care au incercat sa acceseze astfel de fonduri, daca intr-adevar sunt pe bune si merita incercat, daca exista limita de varsta pentru obtinerea lor, cumva pana in 35 de ani?

Da, sunt doua conditii initiale, daca vrei sa faci o treaba cu adevarat buna. Trebuie sa ai pana in 35 de ani, si trebuie sa-ti deschizi un SRL-D (SRL Debutant), adica sa nu mai fi avut nici o firma pe numele tau.

Parerea mea e ca, daca vrei sa-ti deschizi ceva cu fonduri, fara co-finantare, si nu ai cel putin 10% din valoarea proiectului tau intr-un cont pe undeva, nu te mai agita. Dai faliment pana-ti vin banii. Si aici vorbesc din experienta personala, am prins o suma mai mare de 50k eur, si daca n-aveam bani sa ma sustin pana sa vina fondurile, dadeam faliment de 3 ori.

Trebuie sa ai si-un proiect beton, da' asta e treaba fiecaruia.

+Quote Post
Vizitator_MIRCEA-M.
mesaj Feb 1 2012, 03:49 PM
Mesaj #3

Guests

Fac un apel catre cei care au incercat sa obtina fonduri,si cei care au reusit si cei care nu au reusit .
Va rog dati numele bancilor si al inspectorilor de proiecte.Sunt curios daca sunt profesionisti ai bancilor
sau doar politicieni care stau pe post dupa cum este valul puterii politice.
Poate ceva informatii despre intermediarii care au influenta in depunerea proiectelor.
Stiu de existenta intermediarilor care chiar obtin aprobarea dar asta deja este in studiul DNA.

+Quote Post
Vizitator_Vlad.
mesaj May 11 2012, 09:40 AM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (MareaNeagra @ Jan 26 2012, 07:39 PM) *

Puteti citi mai multe informatii despre programul START aici

+Quote Post
Vizitator_Dragos..
mesaj Mar 4 2013, 06:20 PM
Mesaj #5

Guests

Am si eu o intrebare. Daca ai accesat fondurile nationale pentru SRL-Debudant, mai poti aplica in timp pentru fondurile europene nerambursabile? Sau eventual,imi pot face o alta firma cu care sa aplic pentru fonduri europene?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Gabi..
mesaj Nov 30 2014, 12:52 PM
Mesaj #6

Guests

Buna ziua,

Poate te pot ajuta informatiile de aici
http://www.cursurigratisonline.ro/f_europene.html

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 11 2015, 10:59 AM
Mesaj #7

Guests

Salut! smile.gif
Ca sa accesezi fonduri europene, ar trebui pentru inceput sa stii care iti este ideea de afacere si in functie de ea, te orientezi pe unul din programele care finanteaza proiectele.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd October 2019 - 04:27 PM