IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Ofensa? Serioooooos?
Vizitator_Macarale suie-n zare argintii.
mesaj Jul 14 2013, 02:31 PM
Mesaj #1

Guests

Ofensa adusă drapelului şi imnului, pedepsită cu ÎNCHISOAREA - proiect de lege

Cum adica? Americanii isi pot arde steagul in fata Casei Albe, eu nu? Si nu-mi pot parodia imnul? Dar daca mie mi se pare ca imnul e o parodie... auzi tu... Desteapta-te romane. Si pe gaura din steag as pune un capac de veceu. Serios, cred ca e un drept al meu, dreptul la exprimare. Idiotu' cu proiectul de lege sa ma lase-n pace cu prostiile lui. Mai bine ar face-o lege sa pedepseasca somnu-n parlament (desteapta-te romane)

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_marcel babel.
mesaj Jul 14 2013, 05:39 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Macarale suie-n zare argintii @ Jul 14 2013, 02:31 PM) *

Cum adica? Americanii isi pot arde steagul in fata Casei Albe, eu nu? Si nu-mi pot parodia imnul? Dar daca mie mi se pare ca imnul e o parodie... auzi tu... Desteapta-te romane. Si pe gaura din steag as pune un capac de veceu. Serios, cred ca e un drept al meu, dreptul la exprimare. Idiotu' cu proiectul de lege sa ma lase-n pace cu prostiile lui. Mai bine ar face-o lege sa pedepseasca somnu-n parlament (desteapta-te romane)

Eu nu mi-am batut joc, asa mi-a dat textul nashu si cu nea Sorin, credeti ca stiu pe de rost melodia asta? N-o cere nimeni la paranghelii, sa fim seriosi, oricum nici Imma nu s-a descurcat mai bine, plus ca fatuca n-are nici voce ca si mine!
Asa-i ca n-o sa se aplice retroactiv, este ilegal si neprincipial de drept, nu?

+Quote Post
Vizitator_lola gladiola.
mesaj Jul 14 2013, 06:03 PM
Mesaj #3

Guests

McCaragiule, ai crescut la foc de tabara la Navodari sau ce sunt apucaturile astea de piroman ? De ce sa arzi drapelul, cand e numai bun sa faci uniforme pt. parlamentari ? Numai isi trag gaura pe cap si sunt cu totii echipati de lucru. laugh.gif
Cu imnul, da, sunt de acord ! Trebuie schimbat, ca e prea depasit. Textual vorbind, suna ca o oda baseasca, iar pe Traienel nu-l vad triumfand in lupte. De actualitate ar fi mai degraba o piesa de-a lui Smiley. Ghici care !? biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Semper Fidelis.
mesaj Feb 14 2014, 03:18 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (lola gladiola @ Jul 14 2013, 06:03 PM) *
McCaragiule, ai crescut la foc de tabara la Navodari sau ce sunt apucaturile astea de piroman ? De ce sa arzi drapelul, cand e numai bun sa faci uniforme pt. parlamentari ? Numai isi trag gaura pe cap si sunt cu totii echipati de lucru. laugh.gif
Cu imnul, da, sunt de acord ! Trebuie schimbat, ca e prea depasit. Textual vorbind, suna ca o oda baseasca, iar pe Traienel nu-l vad triumfand in lupte. De actualitate ar fi mai degraba o piesa de-a lui Smiley. Ghici care !? biggrin.gif

Esti bolnavioara ... draguta mioara...

Oda baseasca?? sau te-au orbit antelene cu noul curent basescian?

+Quote Post
Vizitator_port-drapel.
mesaj Jun 28 2014, 01:12 PM
Mesaj #5

Guests

Americanii e în America, bre. De câți ani trăiesc ăia în democrație?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 9th December 2019 - 04:05 AM