IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Istoria se (va) repeta ?, Aleksandr Dughin - Fratele de la rasarit - iluzii geopilitice
Vizitator_Merula von Pripas.
mesaj Apr 30 2014, 09:17 AM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Gerula, călător în timp @ Apr 30 2014, 08:59 AM) *
Fiindcă veni vorba dă ciocoflendări, ia să vă spun o glumă izbutită dîn vremea mea. Cică un boier care îş cerceta moşia călare să întâlneşte cu un ciopor dă sclavi moldoveni întorş dîn Italia. Moldovenii îl întreabă:
- Coconaşule, dă unde eşti?
- Io? D'acia, zîce boierul. Da' voi?
- Noi sîntem la tini.

zer zuper tari gluma 'ai Gerulo....si io cari cridiam ca pot sa ma-ntorn boier la mini in Moldova shia draga... mai ghini mai sed olecutza la Jermania...pana pliaca latini iara la capsuni ori mai nou in Hamerika, ca tomnai o zis Hoit ca rilaxiaza vizili putzn...
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Gerula, călător în timp.
mesaj Apr 30 2014, 11:08 AM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (Gerula, călător în timp @ Apr 29 2014, 07:03 PM) *
Babo, tracii lu' domnu' Fierodrot n-or fost totuş ceva turci (türk>türak>t'rak)? Zîc şî io numa aşa, ca o "theoria", cum să iexprimă ciocoflendării ăia pîn Macedonia. Căcii popuarele turciloru or fost încă dîn vremurili străvechi mult mai numerosă dăcât alea d'acilişea, dînspre Munţîî Crăpaţ. Io aşa am învăţat dă la moşu DCNews, că rumânii noştri d'aci or fost paşnici, s-or ocupat cu agricultura, frecatul mentei şî oieritul încă d-acu zăcie mii dă ani. blink.gif Iară prădăciunile le făceau sciţîî, tătarii şî hunii, tot on fel dă turci turbaţ şî iei, care veneau dîn când în când în goana cailor ca să nie ia mielu la trântă... La iei o fost sport popular, ştii, luatu' mielului la trântă, da' văz că acu nu-l mai practică... Am auzît la TV că să mai practică az numa pîn coclaurii dîn Afganistan. Ce vremuri, domne... dry.gif

http://www.realitatea.net/de-ce-nu-iubesc-...ta_1429407.html

Hahaha, ia te uită, neamule, luatu' mielului la trântă! laugh.gif Alăduit fie numele lui Gigi Becali Thomson, că Ielektronu dumnealui tare bine o priit omenirii dă az, nu ştiu zău ce s-ar fi făcut ţugulanu mundial fără interneţîî ăştia care îţ arată chipuri dîn toată lumea. Tre' să vă mărturisesc, fraţîlor, fără pic dă smerenie, am fost campion mundial la sportu ăsta trii ani la rând pă vremea măritului Decebal, când ne întreceam voioş cu Găuzîî (quazii) şî Marii Cumani (marcomanii), pretenii şî aliaţîî regelui nostru. Da' apoi o venit Războiu Ăl Mare, spurcatu dă Traian Basiliscu, Şarpele Împărăţiei Întunecate, ne-o exterminat în masă cu jdemii de lighioane armate şî Regatu dă Aur al Rumâniei s-o dus pă apa sâmbetei în doi timpi şî trii mişcări. Până şî numele ţării s-o pierdut, or zîs că numa iei sînt romani şî ne-or aplicat damnatio memoriae, aşa văz că am ajuns "daci". Io am scăpat pîntr-o minune dumnezăiască furându-i Machina Timpului unui briton fercheş, Higiuelis (sau HG Wells?), venit să vază măcelu vitejîlor noştri. Da' apoi Machina numa odată s-o stricat şî acu iacătămă-s, prins în mrejele veacului ăsta ciudat. sad.gif Cre' că până la urmă o să plec în Afganistanu ăla, vreau să mai joc luatu' mielului la trântă înainte să dau ortu.

+Quote Post
Vizitator_Gerula, călător în timp.
mesaj Apr 30 2014, 11:44 AM
Mesaj #33

Guests

Mai bine pun ş-on link frumos, baiu ar fi că poza îi un picuţ cam mare iar adminu ar putea-o şterge:

http://cdn.c.photoshelter.com/img-get/I000...zkashi-012a.jpg

+Quote Post
Vizitator_Merula von Pripas.
mesaj Apr 30 2014, 05:06 PM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (Gerula, călător în timp @ Apr 30 2014, 11:44 AM) *
Mai bine pun ş-on link frumos, baiu ar fi că poza îi un picuţ cam mare iar adminu ar putea-o şterge:

http://cdn.c.photoshelter.com/img-get/I000...zkashi-012a.jpg

ioi Gerulo !...ciela nu-i mel fato, e ditamai ipopotamu aj spuni...
s-or intzepat afganii saracii, zau ... nu-i mel neam !

+Quote Post
Vizitator_Hungaroring.
mesaj May 2 2014, 05:56 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (Gerula, călător în timp @ Apr 29 2014, 07:03 PM) *
Iară prădăciunile le făceau sciţîî, tătarii şî hunii, tot on fel dă turci turbaţ şî ei, care veneau dîn când în când în goana cailor ca să nie ia mielu la trântă... dry.gif

Bancul zilei: Boli incurabile
de I.B. HotNews.ro
Vineri, 2 mai 2014

'' Dupa un set complet de analize si o discutie prelungita, doctorul mi-a spus ca sufar de xenofobie. Sunt sigur ca p-asta tot de la un ungur am luat-o... ''

+Quote Post
Vizitator_Dusul Rece.
mesaj May 3 2014, 06:27 AM
Mesaj #36

Guests

Lasand un pic glumele la o parte, iata ca am gasit un comentariu cel putin interesant, relativ la Miza conflictului din Ucraina. Daca pana mai ieri ma gandeam exclusiv la resursele Ucrainei (inclusiv din bazinul Marii Negre) si a pozitiei geostrategice, cineva ma face sa iau in considerare un plan mai bine gandit, un plan firesc al unor cuceritori foarte seriosi, care gandesc la o scara mai mare decat a micilor conflicte regionale.
Este vorba de Rusia, Miza este Rusia, a fost de la inceput, dar rusofobia si apartenenta la valorile firesti ale natiunii noastre, mi-au pus un val pe ochi :

'Adevarul ca iluminatii joaca la 2 capete...Il obliga pe Putin sa joace cartea nationalismului rus iar pe conducerea pusa de vestici'[prin serviciile secrete ] la Kiev sa raspunda la agresiune cu armele [destul de modeste totusi]

Dupa ce Putin va cucerii mare parte din Ucraina [tara inventata prin furtul de teritorii de la altii] Vestul va cere in schimbul acceptarii acestui rapt teritorial accesul mai ieftin la resursele energetice rusesti.Asa Putin va putea sa oblige oligarhii rusi sa accepte sa cedeze din zonele pe care le controleaza si sa intealeaga si ei cine e stapanul.Adica slugile Iluminatilor jandarmul mondial.

De fapt batalia se da acum pentru controlul Rusiei si al resurselor siberiene...''

''ahaaa !!! - vor spune unii - iata unde era postacul Moscovei, incepe cu rusofobia si ne pune pe tava biata Mama Rusia sa-i plangem de mila...hehehe''

E o provocare intr-adevar, sa o luam pe indelete, mai ales ca suntem implicati (in)direct, iar daca conflictul se extinde, asta inseamna si efectivele militare din Transnistria, putin foc si pe acolo, etc...Acum 1 an nimeni nu-si putea imagina ceea ce sa intampla astazi in Ucraina. Oare ce va fi peste un an, sau 3 luni, sau chiar o luna ?

Dpdv Militar noi suntem varza!!! Cateva F16 la Kogalniceanu care n-au timp sa se ridice daca pleaca o salva de rachete (sau o Bulava) din Transnistria...restul e poveste. Fara aviatie, Romania kaput in doua zile. Asta inseamna ca ''flacarile nu mai pot fi stinse'' si incepe wwIII...si anihilarea Rusiei in final. Putin nu vrea asta.
Greu de imaginat un asemenea scenariu...cine si-ar asuma sa intre intr-un conflict devastator si fara castigatori ?

Sa trecem la oile noastre: are conflictul ucrainean o miza mult mai mare si anume resursele siberiene (prin santajarea oligarhilor rusi ) ?

Ce urmeaza, cine poate desena Istoria ? Cat de naspa ne-o putem imagina, dupa cum decurg lucrurile...fara asistenta ONU...doar ''ingrijorari si avertismente'' (si camata FMI - fireste)...Ipocrizie in asteptarea a ce ?

+Quote Post
Vizitator_Dusul foarte Rece.
mesaj May 6 2014, 05:54 AM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (Dusul Rece @ May 3 2014, 06:27 AM) *
Sa trecem la oile noastre: are conflictul ucrainean o miza mult mai mare si anume resursele siberiene (prin santajarea oligarhilor rusi ) ?

Ce urmeaza, cine poate desena Istoria ? Cat de naspa ne-o putem imagina, dupa cum decurg lucrurile...fara asistenta ONU...doar ''ingrijorari si avertismente'' (si camata FMI - fireste)...Ipocrizie in asteptarea a ce ?

Sincer nu credeam sa iasa la lumina atat de repede adevarul exprimat (pe jumatate cred) de catre Domnii Dan Dungaciu, Adrian Cioroianu si Valentin Naumescu.:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-17172...nu-naumescu.htm

Pe jumatate spun, pentru ca stim ca Putin nu este de capul lui.
In contextul global actual, nimeni nu mai e singur pe tarla (nici macar Kim-Jong-Il, credeti sau nu, Putin sau China il pot evapora oricand, e lasat de Sperietoare pentru unii ca noi din Asia).

Da, asta este singura constanta vizibila a variantelor posibile ale Istoriei care se contureaza incet dar sigur:
Vom avea frontiera comuna cu Rusia. (Probabil atat Transnistria cat si Gagauzia se vor afilia Federatiei).

Deosebirea intre afirmatiile reputatilor profesionisti de mai sus si evidentzele underground, este ca totul a fost supervizat, stampilat si clasificat de catre Marile puteri, iar pierderile de vieti omenesti sunt doar pentru a da realism impotrivirii desfiintarii acestui Stat artificial, Ucraina.
...........................................

Si pe urma ?

Aici intervin multe ''necunoscute'', pentru noi romanii, dar conform ''previziunilor'' implementate de la inceputurile internetului (marele canal ''liber'' al manipularii globaliste), prin serviciile serviciilor serviciilor, istorii gen: "Romania va fi atacata de Ungaria (pt Transilvania toata), de Rusia (pt Moldova si o parte a Dobrogei) si de Bulgaria (Pt restul Dobrogei), urmand ca in Oltenia sa ia nastere un mandru Stat numit Rromania, pt toti romii din Europa)"

si pentru a inghitim gogoasa multumind pe deasupra, aceleasi ''surse'' (care abunda pe pagini ''paranormale'', stiento-fantasmagorice, ''yoga'', forumuri excentrice si mai ales ''crestine''- fara nici o legatura cu BOR, acum suntem ''informati'' si indrumati sa fim increzatori ca Romania va deveni '' Centrul spiritual al Lumii '' , isi va dubla teritoriul in final, etc, etc...

''Stati la locurile voastre !"

...urmeaza deci intr-un viitor care se poate masura in ani probabil, ceea ce ne priveste pe noi direct: dezmembrarea Romaniei (pasnic, sau mai putin - adica de voie, prin ''referendum'', sau de nevoie, din contre). Vor incerca, nu inseamna ca-i vom lasa sa reuseasca !!!

''oh, nuuu, nu e posibil asa ceva, suntem in Nato si UE...ce aberatii !!!"

Pe bune? V-ati intrebat cat timp mai rezista UE (dupa ce ''unii'' si-au indeplinit scopul - falimentarea si indatorarea pe viata a celorlalti ?), cat mai rezista NATO, in contextul ''Pacii si echilibrului Mondial'' realizabil in curand impreuna cu Mama Rusia si Maretzul Tzar ? Daca UE n-a fost eficienta (hehe), daca SUA va incepe iar sa se clatine...pai avem ''Noi'' solutii bune - bune. Intai va ''eliberam'' pe toti din toate structurili artificiale, apoi mai vedem.

Pe ce ma bazez cand aduc asemena ''aberatii'' :
1. Constanta Putin - extinderea Rusiei pana la frontierele UE. (Tolerata ipocrit de V).
2. Inacceptabila ineficienta a masurilor Vestului (inclusiv dar mai ales a ONU) in fata invaziei unui Stat independent, Ucraina. (inexplicabila masa a superexpertilor si superstrategilor si structurilor (ONU, OSCE, etc...victime ale unor ''oligarhi'' din V si E??? - sa nu te tavalesti pe jos de ras ?!)
3. Distrugerea sistematica a credibilitatii si functionarii UE ca superstructura multistatala.
4. Impunerea controlului asupra resurselor prin santaj economico-financiar a parghiilor puterii, in state ''independente'' din UE, mai mult sau mai putin discret (Vezi directivele V. supervizate de W.Clark, Nuland, Merkel, etc - evident ca sunt mai acceptabile (exprimate in stil de viata) decat cele care ar fi venit de la Kremlin, iar Dl Iliescu m-ar putea contrazice, visand pana la moarte la societatea multilateral dezvoltata si fericirea comunista - bleah ).
5. Nu in ultimul rand tergiversarea intrarii in Schengen (absolut nedreapta si ridicola, dar cu implicatii de imagine, respectiv ''securitate'' colosale pt masele de alegatori din V. )

Faptul ca nimeni nu ma contrazice, inseamna ca a venit Primavara, nu mai e timp de aberatii online gen: zeci de morti la Odessa, la o aruncatura de bat de Sulina, azi la ei, maine ... din ce in ce mai aproape, dar nu se va intampla (si) la noi !
Nici macar Bianca D. nu crede asta.
............

Babo, spuneai ceva de concursul ala cu capra la raze, se mai tzine, sau te-a parasit si pe tine pentru floricele pe campii ? laugh.gif

Io-te un subject: cate mii sau mileoane de refugiati poti intretine la tine in tarisoara, veniti puhoi neanuntati, sa zicem, peste cateva zile - nu-mi raspunde, cu sacii de orez si apa minerala se ocupa Fortele ONU...
Omenie, mici si bere sa fie, ca-i facem sa uite repede de conflicte. Bine ca Vestul s-a pregatit din timp si nu ne-a deschis Schengen !!!

+Quote Post
Vizitator_baba suparata.
mesaj May 6 2014, 11:07 AM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (Dusul foarte Rece @ May 6 2014, 05:54 AM) *
V-ati intrebat cat timp mai rezista UE...

Depinde foarte milt, cred eu, de cei 60K militari americani inca prezenti pe teritoriile ce compun UE. Si de flota a VI-a... wink.gif

3. Distrugerea sistematica a credibilitatii si functionarii UE...

Credibilitate? Functionare? A UE? laugh.gif

Babo, spuneai ceva de concursul ala cu capra la raze, se mai tzine, sau te-a parasit si pe tine pentru floricele pe campii ? laugh.gif

Rumanii au o mare vina aici in sensul ca nu i-au sleit pe dusmani cand au avut ocazia, acum dusmanii traiesc si se pupa pe gura. Ma refer la comunistoida merkel si la dobitoaca putina.
Repet: "Ne-am luptat 500 de ani contra turcilor si tot nu sant sigur daca rumanii au inteles ca dusmanii lor adevarati sant slavii si germanii" (A.I. Cuza, imi pare, referindu-se la politica marilor puteri...)

+Quote Post
kansas
mesaj May 7 2014, 07:32 AM
Mesaj #39

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Citeaza (baba suparata @ May 6 2014, 11:07 AM) *
Rumanii au o mare vina aici in sensul ca nu i-au sleit pe dusmani cand au avut ocazia, acum dusmanii traiesc si se pupa pe gura. Ma refer la comunistoida merkel si la dobitoaca putina.
Repet: "Ne-am luptat 500 de ani contra turcilor si tot nu sant sigur daca rumanii au inteles ca dusmanii lor adevarati sant slavii si germanii" (A.I. Cuza, imi pare, referindu-se la politica marilor puteri...)

nu mai stiu sigur ce sa zic...daca s-a mai schimbat ceva de-atunci, dar pana una alta, rumanii sunt proprii lor dusmani, zi de zi...e vizibil din Cosmos...

...........................
in sfarsit trafic redus pe segmentul politic smile.gif

ma bucur mult ca din ce in ce mai putini vizitatori cad in capcana mizerabila a subiectelor politice, si atunci cand intra pe forum evita aceste topicuri, preferand imobiliare sau altele - fara politica, certuri, etc.

te trezesti dimineata bine dispus, hotarat sa-ti faci cu pasiune munca de zi cu zi, si faci greseala in pauza de cafea sa pui pe tapet subiecte pe care le urasti cel mai mult: politicienii cocalari, nesimtirea si incultura, lipsa oricarui respect fata de orice si oricine, intr-un cuvant: mizeria morala

ai facut pauza pentru coffe instant, dar devii un mizerabil instant, ingerand subiecte mizerabile, sau crosetandu-le insuti, intr-un ritm alert

colegii iti spun ca nu mai esti tu...faci glume mitocanesti pe un ton arogant

te uiti in oglinda si te ingrozest: semeni cu bass, udrea, ponta sau mai rau, esca...banciu, marutza, capatos...deprinzi usor otrava lui badea si o cultivi obsesiv

devii prizonierul ''cuibului de cuci'', unde Sora sefa nu e alta decat o reptila ciudata, multimorfa, o nuland...

devii nesigur si apoi iti pui intrebarea fatala: cu ce am gresit sa ma nasc in iad, pe o planeta primitiva, unde la tot pasul ma lovesc de aliens canibali ?

dar poate nu e chiar asa, poate nu ai gresit cu nimic, trebuia sa vii aici, sa inveti sa ignori neputinta LOR de a fi oameni normali, si sa-ti traiesti din plin viata in propria lume normala, descoperind ca pe aceeasi planeta, exista si raiul, trebuie doar sa-l cauti, sa-l construiesti sau sa-l repari, dar mai ales sa refuzi constant sa mai cochetezi cu iadul LOR

cu cat vor exista mai multi oameni normali in jurul tau, cu atat se va schimba mai repede peisajul, orasul, tzara, continentul, planeta

e relativ usor sa intoarcem spatele imposturii, mitocaniei, arogantei, iar cocalarii cu imunitate
vor afla curand ca nu e vesnica, si cu putin noroc, ei insisi se vor schimba, vor intelege normalitatea, firescul, compasiunea si solidaritatea, bucuria de a trai printre oameni, chiar daca, pentru asta, unii vor trebui sa treaca pe rand, pe la brutarie...

nu-i plangeti, si-au asumat asta atunci cand au jumulit in haite organizate bugetul Romaniei si au transformat totul in iad, pentru tine, uitand ca poate fi cu dus-intors !!!
sa-i ignoram, sa-i lasam sa se ofileasca si sa dispara in propriile mizerii...

.............................

va doresc o Primavara senina si un nou inceput senin, zi de zi, e in puterea noastra smile.gif

Aceasta postare a fost editata de kansas: May 7 2014, 07:37 AM

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Vizitator_mary.
mesaj May 19 2014, 09:50 AM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (Dusul Rece @ Mar 13 2014, 09:38 PM) *
''Putin si poporul rus
Libertate au adus !
Ura! Ura! Ura! ''
...pe asta o cautai ''musafire'', nu-i asa ?
Invat-o pe de rost, cauta si un buchet mare de flori, Fratele ortodox vine la cina curand. Neinvitat. Vremurile, foamea, mintea imbibata de vodca, il imping de la spate.
Acum umbla ca un cowboy dement pe strada mare cu degetul pe tragaci. Tragaciul e Crimeea. Deja glontele e pe teava. Urmeaza sanctiunile economice. Implozia Rusiei.
Cineva a spus ca Putin e ca un parasutist care a sarit deja. Nu mai are drum de intoarcere. Va fi incoltit de toti, ''prieteni'' sau dusmani, si atunci se va manifesta rapid si violent, asa cum a fost antrenat.

Imi cer scuze - fara sa va citesc - decat acum - am folosit aceeiasi termeni - implozia Rusiei.

Cauza imploziei, din punctul meu de vedere, este lipsa sustenabilitatii pe termen lung a sistemului promovat de Rusia si China, dar sunt de acord cu Dvs. in sensul in care sanctiunile economice grabesc sfarsitul firesc.

Sa fie intr-un ceas BUN!
CODE
Lumea este in schimbare!

+Quote Post
Vizitator_mary.
mesaj May 19 2014, 10:06 AM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (de_pe_net @ Mar 14 2014, 07:40 AM) *
Iluzii geopilitice. Rusia este cel mai democratic stat din lume, singurul stat al carui lider nu s-a supus si nu se supune Capitalistilor globali, ci numai propriului sau popor. Respect, Rusia!

Ai dovezi ca ceea ce face acum Putin&Co. serveste poporului rus???

NU am cum sa RESPECT RUSIA! angry.gif

dar poate nu stiu despre ce este vorba si ma lamuriti...

+Quote Post
Vizitator_polyturc.
mesaj May 19 2014, 02:36 PM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (mary @ May 19 2014, 10:06 AM) *
Ai dovezi ca ceea ce face acum Putin&Co. serveste poporului rus???

NU am cum sa RESPECT RUSIA! angry.gif

dar poate nu stiu despre ce este vorba si ma lamuriti...

(...omuletii astia de la est sunt cam toti taaare bolnaviori...de la beutura deobicei...dar contribuie si ''cultura'' tzoparlaniei, promovata via Javrov, Putina, Rogojina, sau Ambramovici - marea scula sovietica platitoare de taxe in UK si detinator al celui mai scump club de fotbal ... un fel de berbecali dar mai mandru , oameni de bine, pentru care munca e de cacao, sa o faca altii, sau sa luam cu japca de la vecinii rusiei, cu ''r'' mic !)

da, acum Putin ''exorcizeaza'' prostia poporului rus, mai exact o '''fezandeaza'' psihic pentru a deveni carne de tun, ca apoi sa dispara in neant pentru totdeauna rolleyes.gif
(Putinica e la andropauza, se aude ca dupa ce si-a lasat consoarta, ar umbla dupa niscaiva prospaturi, pentru care...in fine, asta vedem si la noi, la varf...dar Putina ar sacrifica cateva mileoane de soldaztei ca sa-si arate barbatia si sa cucereasca inimile junelor...)

asa arata prostia cand doare, iar viitorul ei e doar unul: MOARTEA in numele libertatii laugh.gif

inca nu sunt sigur ca nu vom fi si noi victime ale shenilelor prostiei poporului rus...

+Quote Post
Vizitator_supertramp.
mesaj May 19 2014, 03:46 PM
Mesaj #43

Guests

Citeaza (polyturc @ May 19 2014, 02:36 PM) *
(Putinica e la andropauza, se aude ca dupa ce si-a lasat consoarta, ar umbla dupa niscaiva prospaturi, pentru care...in fine, asta vedem si la noi, la varf...dar Putina ar sacrifica cateva mileoane de soldaztei ca sa-si arate barbatia si sa cucereasca inimile junelor...)

pana si dictatorii e oameni ;

http://scallywagandvagabond.com/2013/06/wh...r-with-gymnast/

pentru ce-si sterge putina uzu ratziunii la batranetze dry.gif :

+Quote Post
Vizitator_supertramp.
mesaj May 19 2014, 04:20 PM
Mesaj #44

Guests

cum spuneam, la andropauza, pe ultima suta adica...disperare - disperare, ce se intampla intr-un sufletel de KGB-ist, care mai e si comandant suprem pe armata unei tari cat doua continente...
cam asta se intampla, iata resorturile deciziilor intelepte privind reintregirea URSS :

nu, nu e gluma, Putina e pe toboganul dragostei...intre timp are grija de interesele bunilor crestini ai poporului rus de pretutindeni...Ucraina, Transnistria, Belarus, tarile baltice...etc

dragi psihologi si analisti politici...se cuvine un studiu de caz serios, cred ca omu e dus cu capu mai ceva decat ai nostri ...oamenii astia conduc lumea, iar UE si USA dau sanctiuni de catifea in timp ce in Ucraina mor cu zecile ... mellow.gif

+Quote Post
Vizitator_supertramp.
mesaj May 19 2014, 05:08 PM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (supertramp @ May 19 2014, 04:20 PM) *
cum spuneam, la andropauza, pe ultima suta adica...disperare - disperare, ce se intampla intr-un sufletel de KGB-ist, care mai e si comandant suprem pe armata unei tari cat doua continente...
cam asta se intampla, iata resorturile deciziilor intelepte privind reintregirea URSS :

doar o vorba sa mai spun si plec, d.p.d.v. al adevarului pur psihosexual si geopolitico-vectorial :

Putin confunda URSS cu propriul penis. Ar vrea-o cat mai mare, cat mai repede, nu mai are (presiune) mult timp.

s-a mai intamplat si altora nu e ceva nou, doar ca s-ar putea sa ni se implante si noua, probabil dureros (sa nu indrazniti sa va ofuscati, unii au fost decorati de presh pentru exprimarea adevarului in termeni proctologici)

+Quote Post
Vizitator_zz.
mesaj May 19 2014, 08:23 PM
Mesaj #46

Guests

Citeaza (supertramp @ May 19 2014, 03:46 PM) *
pana si dictatorii e oameni ;

http://scallywagandvagabond.com/2013/06/wh...r-with-gymnast/

pentru ce-si sterge putina uzu ratziunii la batranetze dry.gif :

fsb se misca repede, au blocat linkul de mai sus dry.gif
hai bajetzi, ca mai sunt garla :

http://www.dailymail.co.uk/news/article-25...-biography.html

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutin.
mesaj May 21 2014, 10:02 AM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (zz @ May 19 2014, 08:23 PM) *
fsb se misca repede,

Bajetzii es la munca de cand China le-a trantit Marele Zid in nas trimitandu-i la sapa wink.gif

"gaz, petrol avem,
lansatoare, rachete,
barci si tancuri gonflabile,
pocnitori balistice,
submarine avem,
vodka si mahorca,

care mai doreste,
care mai pofteste
pentru toate buzunarele''

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 11:19 AM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (BiznisPutin @ May 21 2014, 10:02 AM) *
Bajetzii es la munca de cand China le-a trantit Marele Zid in nas trimitandu-i la sapa wink.gif

Pentru totz fraerii care or pus botu la propaganda amerlocilor:

http://www.cotidianul.ro/acord-energetic-u...i-rusia-238099/

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 21 2014, 12:00 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 11:19 AM) *
Pentru totz fraerii care or pus botu la propaganda amerlocilor:

cata spaga a dat Putina ca sa nu vina China pe ei sa-si ia singura gazul gratis, asta n-o stii tongue.gif
...sau chinezii or fi niste prosti, si maine intra in federatia rusa cu tot cu zid laugh.gif
30 de ani e mult, pan' atunci crapa Putina si ia chinezii energia de la soare dry.gif
deci, inc-o vodka si ultima !

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 12:11 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 21 2014, 02:00 PM) *
cata spaga a dat Putina ca sa nu vina China pe ei sa-si ia singura gazul gratis, asta n-o stii tongue.gif

Da' tu stiai ca Rusia si China sunt aliate militar in cadrul SCO, Organizatia de Cooperare de la Shanghai? biggrin.gif biggrin.gif
Deci, pe scurt, ati luat-o-n freza / De la natia chineza.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shanghai_Coop...on_Organisation
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ted_version.png

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 21 2014, 12:27 PM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 12:11 PM) *
Deci, pe scurt, ati luat-o-n freza / De la natia chineza.

...asta chiar e imbozibil: cninezii au ochii oblici, ca Ponta, deci se trag din daci, e fratzii nostri wink.gif
deci, pe foarte scurt, Putina si-a luat o mare tzeapa dry.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 12:30 PM
Mesaj #52

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 21 2014, 12:27 PM) *
...asta chiar e imbozibil: cninezii au ochii oblici, ca Ponta, deci se trag din daci, e fratzii nostri wink.gif
deci, pe foarte scurt, Putina si-a luat o mare tzeapa dry.gif

Da, iegzact, o teapa de 400 de miliarde de dolari. laugh.gif Pe care nu i-a pierdut, ci i-a castigat.

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 12:37 PM
Mesaj #53

Guests

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 21 2014, 12:37 PM
Mesaj #54

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 12:30 PM) *
Da, iegzact, o teapa de 400 de miliarde de dolari. laugh.gif Pe care nu i-a pierdut, ci i-a castigat.

aici e si tzeapa: precis nu stii cine ia si cine da, dar se poate ghici dupa mimica, poza nu minte, doar presa laugh.gif :

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 12:46 PM
Mesaj #55

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 21 2014, 12:37 PM) *
aici e si tzeapa: precis nu stii cine ia si cine da, dar se poate ghici dupa mimica, poza nu minte, doar presa laugh.gif :

E perfect normal ca un sef de stat responsabil sa fie preocupat de bunul mers al unor negocieri interstatale atat de importante. Si mai stiu un lucru sigur: ca amerlocii au ramas inca o data pe dinafara, se vede din spatiu ca plezneste fierea-n ei de invidie. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 21 2014, 01:30 PM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 12:46 PM) *
E perfect normal ca un sef de stat responsabil (...)

Vezi, aici e buba: Putina nu stie ce sa faca cu banii...
Singura grija a unui bijnitzar cu muschi e inarmarea.
Industria de razboi. Banii se duc pe rachete si arme c(h)inice.
Nema educatie, cercetare civila, relaxare fiscala, industrie, calitate !
Arme, coruptie si japca in sunete de fanfara pentru robotzei, atata stie, atata face dry.gif
De-aia viitorul boborului rus e oricum in mana chinezilor, adica vesnic scalvi, dar pe muzica wink.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 01:37 PM
Mesaj #57

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 21 2014, 01:30 PM) *
De-aia viitorul boborului rus e oricum in mana chinezilor, adica vesnic scalvi, dar pe muzica wink.gif

... zise amerlocul trist caruia chinezii i-au cumparat toate datoriile, toata tara si tot viitorul, si inca de ani buni. Cand ati cedat Canalul Panama catre China, buey, citizene sclav, ca nu imi mai aduc aminte? In 2010 sau in 2011? rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 21 2014, 01:42 PM
Mesaj #58

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 01:37 PM) *
... zise amerlocul trist caruia chinezii i-au cumparat toate datoriile, toata tara si tot viitorul, si inca de ani buni. Cand ati cedat Canalul Panama catre China, buey, citizene sclav, ca nu imi mai aduc aminte? In 2010 sau in 2011? rolleyes.gif

din partea mea, la gara cu civilizatia rusa...n-au decat sa ramana in evul mediu, si sa cucereasca noi teritorii, vodka are acelasi efect si acum ca si atunci : viatza trista intre doua corzi de balalaica biggrin.gif
iar de amerloci...pur si simplu nu-mi pasa !

de unde nu stii ca nu-s chinez, sau rezident in emisfera sudica, ceea ce inseamna alta planeta ? biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 01:46 PM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 21 2014, 01:42 PM) *
iar de amerloci...pur si simplu nu-mi pasa !

Du-te, baaaah, ca minti mai ceva ca Ponta. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 02:27 PM
Mesaj #60

Guests

http://incomemagazine.ro/articole/si-totus...umfat-in-china#

+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 13th December 2019 - 12:08 PM