IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Istoria se (va) repeta ?, Aleksandr Dughin - Fratele de la rasarit - iluzii geopilitice
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 02:30 PM
Mesaj #61

Guests

http://incomemagazine.ro/articole/presa-of...-de-rang-inalt#
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_baba zmardoaica.
mesaj May 21 2014, 02:54 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 12:11 PM) *
Da' tu stiai ca Rusia si China sunt aliate militar in cadrul SCO...

Pai trebuie cineva sa-i ajute pe rusi in caz ca se iau finlandezii de ei, nu? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 03:12 PM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 02:27 PM) *

http://www.youtube.com/watch?v=zk_VszbZa_s

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 21 2014, 06:47 PM
Mesaj #64

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 01:46 PM) *
Du-te, baaaah, ca minti mai ceva ca Ponta. laugh.gif

double wow...
M-ai pierdut forever la faza asta, dar chiar nu-mi pasa de amerloci, sunt latin 100% dry.gif

Dar...faca-se alegerea ta, meri cu succese maretze pe urmele cili-divizatziei ciohlovecilor tzoparlani :
Cuba, Vietnam, N.Koreea, fostele si actualele tari din federatia ex sovietica, etc...''ca - li - ta - teee '' laugh.gif

Imi permit sa-ti recomand sa eviti socul cultural anglosaxon, sau pe unde au trecut ei si verii amerloci :
Commonwealth - Canada, Aussie, etc, Japan, S.Korea, HongKong, Israel, Emirate, Kuweit, etc, etc...

Iti place sa te mai minti ? ... oare cati au emigrat de bine, din ce parte inspre ce parte, mai draga rolleyes.gif ?
Ai curaj sa-i intrebi la scena deschisa pe astia ? :

http://www.youtube.com/watch?v=LipSEX0fr9M

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 21 2014, 06:58 PM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 21 2014, 06:47 PM) *
... oare cati au emigrat de bine, din ce parte inspre ce parte, mai draga rolleyes.gif ?

Numai ratatii emigreaza, un om echilibrat sufleteste isi gaseste fericirea la el acasa, fie casa aia si un bordei.

+Quote Post
Vizitator_Moartea.
mesaj May 22 2014, 06:08 AM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 06:58 PM) *
Numai ratatii emigreaza, un om echilibrat sufleteste isi gaseste fericirea la el acasa, fie casa aia si un bordei.

hehe...slabutza riposta...
era vorba de Blocul comunist versus Capitalism Vest...dar se face ca ploua (in bordei) tongue.gif
(cevilezatzia bolsevica versus cea anglosaxona - asta nu intra in capetele spalate cu vodka)

biggrin.gif cam cat de fericiti sunt cubanezii, n coreenii, transnistrenii, rusii din novosibirsk dupa ce a trecut peste ei mareatza cilivizatiune marxista ?
Putler inca nu a reusit sa-si hraneasca propriul popor, sa le faca o viata normala cel putin, dar vrea noi teritorii, amenintand cu ce are la indemana: gaze si rachete balistice dry.gif
viitor sumbru pentru ruznaci, cu sau fara razbel, cu sau fara cuceriri, ai asteapta ANARHIA imediat ce pica Putler, e prea putreda intreaga lor dictatura corupta oligarho-mafioto-kgbista...

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 07:22 AM
Mesaj #67

Guests

Citeaza (smen @ May 21 2014, 06:58 PM) *

...spunei asta lui Abramovici (fratele de suflet al lui Putler ) sau patronului miliardar de la AS Monaco Sve..svo..svlevdovlo..vo..bietzii ratatzi...si celorlalci ruznaci cu vile superluxoase in V. laugh.gif
(las'ca-i da chinezu lu nea Putler 11miliarde/an sa-si mareasca flota de TU160, sa-si gaseasca echilibrul sufletesc lui si pentru boborul din bordeie dry.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 09:15 AM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 07:22 AM) *
(las'ca-i da chinezu lu nea Putler 11miliarde/an sa-si mareasca flota de TU160, sa-si gaseasca echilibrul sufletesc lui si pentru boborul din bordeie dry.gif

Man, care e problema ta cu Putin? smile.gif Te deranjeaza ca a anexat Crimeea? La data anexarii ei, statul ucrainean functiona in afara propriei lui Constitutii, nu mai era un stat propriu-zis, era doar un teren agricol fara statut constitutional, populat de o comunitate etnica oarecare si bun de ocupat de cine se nimerea prin zona. S-au nimerit rusii, puteau sa se nimereasca si americanii, vasluienii sau uruguayenii, ca ar fi avut acelasi drept legal sa instituie -in urma referendumului populatiei locale- suzeranitatea lor statala asupra acelui nomansland. Cum, care drept? Dreptul de a revendica un teritoriu fara statut legal, acelasi drept care a dus la cucerirea Far West-ului si la formarea Statelor Unite ale Americii. It's all clear now?

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 10:29 AM
Mesaj #69

Guests

Citeaza (smen @ May 22 2014, 09:15 AM) *
Man, care e problema ta cu Putin? smile.gif Te deranjeaza ca a anexat Crimeea? La data anexarii ei, statul ucrainean functiona in afara propriei lui Constitutii, nu mai era un stat propriu-zis, era doar un teren agricol fara statut constitutional, populat de o comunitate etnica oarecare si bun de ocupat de cine se nimerea prin zona. S-au nimerit rusii, puteau sa se nimereasca si americanii, vasluienii sau uruguayenii, ca ar fi avut acelasi drept legal sa instituie -in urma referendumului populatiei locale- suzeranitatea lor statala asupra acelui nomansland. Cum, care drept? Dreptul de a revendica un teritoriu fara statut legal, acelasi drept care a dus la cucerirea Far West-ului si la formarea Statelor Unite ale Americii. It's all clear now?

Putler e un jmeker de rang inalt, cu puteri discretionare, in mijlocul unei mafii economice indestructibile, si pe care-l doare-n basca de propriul popor.
Problema nu e Crimeea, am subliniat la momentul acela ca NIMENI nu are dreptul sa interzica populatiei din Crimeea sa-si exprime liber identitatea si aspiratiile. Dar...se pare ca ei sunt mai egali acum, vezi populatia de etnie tatara, vezi abuzurile din E. Crimeea este a rusilor, desi putea sa ramana in granitele Ucrainei.
In acelasi text (primita integral si inregistratade de iubitul Konducator Putler) am oferit solutia rezonabila pentru toti: desi Ucraina este in actualele frontiere un stat artificial, problema se poate rezolva in etape, in timp, prima etapa ar fi fost aceea a Unui Presedinte si Doi Guvernatori, respectiv la E si la V, doua zone ale Ucrainei impartite echitabil, in cadrul aceluiasi stat, cu autonomie administrativa, comert liber cu UE si Federatia Rusa...pace sociala si inter-etnica realizata prin alegeri libere si referendum. Se pare ca nici unii nici altii nu cedeaza si nu accepta drepturile ucraineanului de rand, indiferent de etnie, fie el rus, tatar, roman, ucrainean, cazac, etc...
Atat bijniTzarul Muschilos cat si bajetzii veseli din V, urmaresc un singur lucru: Ucraina sa nu cada in mana celuilalt.

Este o problema de dominatie geopolitica si militara, care nu are nici o legatura cu pacea si bunastarea populatiei.

Putler este un dictator idiot, atat de aburit incat nici el nu mai intelege in ce lume traieste, construita de tatucul Stalin. Mental, acest retardat este anacronic chiar in propria-i lume, pe care o impinge incet dar sigur spre colaps si
distrugere, de ani buni...(si prin sprijinul imens acordat oligarhilor loiali - mafia supercorupta si sprijinita de serviciile fsb, atat in Rusia cat si afara).

Sistem artificial, falimentar, fara rezultate vizibile cu exceptia Industriei Aerospatiale, ca satelit a Industriei de Razboi.

maciucari, tzoparlani, primitivi, betzivi, incultzi, agresivi...COCALARI smile.gif - astia au fost si au ramas rusii -

sigur ca civilizatia occidentala este suficient de gaunoasa ca sistem in intregul sau, dar la nivelul omului de rand, al stilului de viatza, un vecin din Novosibirsk, imi povestea scarbit de Putin - noul Hitler, de stilul lor de viata de acolo, si de Paradisul la propriu si la figurat oferit de un sistem coerent inca - cel al societatii germane, unde, si-a indeplinit cam toate visele, inclusiv masterat aici si loc de munca excelent platit. Viata e scurta, a preferat sa zambeasca aici, in comunitatea rusa, deca sa faca foamea el si copiii lui in Novosibirsk...

Tot nu pricepi, este?...

(stimati forumisti - doi, trei cat mai zburdati inca pe-aici dry.gif ...userul ''smen'' este autentic, chiar daca imi arunca mingea la fileu, cu sau fara intentie...e ''altu''...nu sunt eu...chiar exprima pareri paradoxale despre stralucita civilizatie sovietica, si nu poate fi condamnat pentru asta, decat felicitat (mai ales daca se si duce sa traiasca acolo): sa-ti traiasca laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 10:43 AM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 10:29 AM) *
maciucari, tzoparlani, primitivi, betzivi, incultzi, agresivi...COCALARI smile.gif - astia au fost si au ramas rusii -

Esti rasist. Vezi sa nu te baneze Adminul, comentariile rasiste sunt complet interzise pe forum.

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 10:50 AM
Mesaj #71

Guests

Citeaza (smen @ May 22 2014, 10:43 AM) *
Esti rasist. Vezi sa nu te baneze Adminul, comentariile rasiste sunt complet interzise pe forum.

vezi sa nu...
admin stie demult ca sunt rasist, exclusiv fatza de etnia COCALARILOR, deci nu mai desprinde din context, chiar daca ai o simpatie discreta pentru cocalarism si cocalari si bolsevici wink.gif
(am prieteni rusi, unguri, tzigani, evrei, nu etnia e problema, ci atitudinea, viziunea si marimea cutiei virtuale in care ai ales sa traiesti dry.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 10:52 AM
Mesaj #72

Guests

Putler este un dictator idiot, atat de aburit incat nici el nu mai intelege in ce lume traieste, construita de tatucul Stalin. Mental, acest retardat este anacronic chiar in propria-i lume, pe care o impinge incet dar sigur spre colaps si
distrugere, de ani buni...

Cata falsitate se degaja din comentariile tale, omule. Pe de-o parte, ii ponegresti pe rusi la gramada, ca natie, iar pe de alta parte te f.u.t.e grija de soarta lor si de liderul pe care ei si l-au ales prin alegeri libere. Hotaraste-te: Putin e un dictator idiot pentru ca slujeste cu devotament interesele unui popor idiot (poporul rus) sau e un dictator idiot pentru ca NU slujeste cu devotament interesele voastre? Hm?

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 10:55 AM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (smen @ May 22 2014, 10:52 AM) *
Cata falsitate se degaja din comentariile tale, omule. Pe de-o parte, ii ponegresti pe rusi la gramada, ca natie, iar pe de alta parte te f.u.t.e grija de soarta lor si de liderul pe care ei si l-au ales prin alegeri libere. Hotaraste-te: Putin e un dictator idiot pentru ca slujeste cu devotament interesele unui popor idiot (poporul rus) sau e un dictator idiot pentru ca NU slujeste cu devotament interesele voastre? Hm?

iarasi scoti din context!
esti varza, nu crezi ???
atata timp cat intelegi prin a sluji interesele propriului popor actiunile subverzive pe teritoriile altor state, Ucraina, Georgia, Moldova, etc...ai o mare problema man angry.gif

in alta ordine de idei, iata ce inteleg prin cocalari, fiei ei rusi-bolsevici sau autohtoni:
Cocalarii nostri, cocalarii vostri (Joi, 22 mai 2014, 12:57)
MenInBlack [utilizator]
Banuiesc ca se refera la Cocalari, pe scurt: << Indivizi care desi pot aprecia foarte exact valoarea unor oameni, obiecte, situatii, etc, totusi nu respecta pe nimeni si nimic, fiind in acelasi timp foarte vizibili si zgomotosi la un nivel agresiv>>.
Deci au si ei, garla, englezoi betivi si scandalagii, africani violenti, etc, nu exista rasa sau etnie fara uscaturi, dar campania electorala, plus ajutorul real dat de numerosi cocalari romani de diverse etnii...Sa nu uitam de pasionatii de ''tras cartzi''...
Dar ce s-ar intampla daca ar pleca deodata din UK, toti medicii, inginerii, asistentele, studentii romani, etc...?
Valabil si pentru xenofobii francezi, germani, olandezi...

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 11:00 AM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 10:55 AM) *

atata timp cat intelegi prin a sluji interesele propriului popor actiunile subverzive pe teritoriile altor state, Ucraina, Georgia, Moldova, etc...ai o mare problema man angry.gif

pacea nu se realizeaza doar in interiorul granitzelor, se promoveaza si se sustine si intre vecini !

exact asta NU a facut Rusia, nici URSS nici Federatia Rusa cu ''jenialii'' lor conducatori cocalari !

asta-i toata povestea, dar daca ratza impunge in rusia...asta nu mai e problema mea.

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:04 AM
Mesaj #75

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 10:55 AM) *
esti varza, nu crezi ???

Nu cred. Si nu mi-ai raspuns la intrebare.

Citeaza

Care actiuni subversive? Alea de la Odesa, in care fortele ucrainene consiliate de agenti secreti ai NATO au ucis cu brutalitate cateva zeci de cetateni pro-rusi care nu aveau alta vina decat ca doreau unirea cu Rusia?

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:06 AM
Mesaj #76

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 11:00 AM) *
pacea nu se realizeaza doar in interiorul granitzelor, se promoveaza si se sustine si intre vecini !

Sigur, vezi in acest sens actiunile militare ale Israelului in Siria si Liban.

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 11:10 AM
Mesaj #77

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 11:00 AM) *

exact asta NU a facut Rusia, nici URSS nici Federatia Rusa cu ''jenialii'' lor conducatori cocalari !

asta-i toata povestea, dar daca ratza impunge in rusia...asta nu mai e problema mea.

Extras din propunerea pentru solutionarea Crizei ucrainiene, adresata Presedintelui Federatiei Ruse :

"
Since I don't longer believe in traditional animosity between countries and people, as we are all on the same planet and every country is a flower in God's Garden named Earth, please consider my opinion of the Ukrainian issue, that consists in three single points:

1. Crimeea is a traditional Russian Teritory. People of Crimeea should not be forced to deny their origin and aspirations.

2. Ukraine is a big country, that should provide peace and harmony for all its people, no matter the nationality, in a democratic way, that could be well accomplish with patience and good will, like this:

3. Anticipated elections, for the Ukraine President and for two Governors of two regions: West and Est, with open trade and economy politics to Russia and EU as well. One President, Two Governors, with administrative authonomy.

Two big countries, Russia and Ukraine, two big nations, two dealers of Peace and Harmony in the region.

''

dar pentru unii, Pacea inseamna DOAR dictatul si cizma pe gatul statelor vecine...exact politica bolsevica, sprijinita de capetele de plastic cu creierele spalate si aburite de vodka ale sustinatorilor lui Putler ! angry.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:11 AM
Mesaj #78

Guests

(stimati forumisti - doi, trei cat mai zburdati inca pe-aici dry.gif ...userul ''smen'' este autentic, chiar daca imi arunca mingea la fileu, cu sau fara intentie...e ''altu''...nu sunt eu...chiar exprima pareri paradoxale despre stralucita civilizatie sovietica, si nu poate fi condamnat pentru asta, decat felicitat

Mersi pentru felicitari, dar care era rostul disclaimerului? Bineinteles ca nu sunt tu, eu am o judecata sanatoasa si sunt onest, nu ca tine.

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:18 AM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 11:10 AM) *
dar pentru unii, Pacea inseamna DOAR dictatul si cizma pe gatul statelor vecine...exact politica bolsevica, sprijinita de capetele de plastic cu creierele spalate si aburite de vodka ale sustinatorilor lui Putler ! angry.gif

Vai, ce durere, daca unii nu sunt receptivi la sugestiile tale c.r.e.t.i.n.e inseamna ca sunt automat capete de plastic cu creierele spalate si aburite de vodka. Du-te, baaaah, si te culca! laugh.gif Ce dreac te f.u.t.e. grijea atata de interesele Rusiei? Ti-e ciuda ca rusii nu te-au bagat in seama sau ca nu te-au platit pentru consultantza pe care nimeni nu ti-a solicitat-o?

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 11:23 AM
Mesaj #80

Guests

Citeaza (smen @ May 22 2014, 11:18 AM) *
Vai, ce durere, daca unii nu sunt receptivi la sugestiile tale c.r.e.t.i.n.e inseamna ca sunt automat capete de plastic cu creierele spalate si aburite de vodka. Du-te, baaaah, si te culca! laugh.gif Ce dreac te f.u.t.e. grijea atata de interesele Rusiei? Ti-e ciuda ca rusii nu te-au bagat in seama sau ca nu te-au platit pentru consultantza pe care nimeni nu ti-a solicitat-o?

ce repede pui botu'nene...

nu, inseamna pur si simplu ca rusia isi merita soarta wink.gif
iar cand va fi distrusa si dezmembrata, impartita intre vecini...voi nu veti avea nici o scuza !
(nu te mai agita atata, nu sta nimeni de vorba nici cu tine nici cu mine, fiecare e pe interes, cand vor veni, vei fi strivit sub senilele aceluiasi tank bolsevic, si tu si eu laugh.gif
deosebirea e ca eu s-ar putea sa nu fiu acolo, intretimp dry.gif

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:26 AM
Mesaj #81

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 11:23 AM) *
ce repede pui botu'nene...

nu, inseamna pur si simplu ca rusia isi merita soarta wink.gif
iar cand va fi distrusa si dezmembrata, impartita intre vecini...voi nu veti avea nici o scuza !

Te referi la Ucraina, nu? huh.gif Pentru ca nu pot crede ca esti chiar intr-atat de idiot incat sa crezi ca Rusia, o putere spatiala si nucleara, ar putea fi vreodata dezmembrata de cineva.

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:32 AM
Mesaj #82

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 11:23 AM) *
(nu te mai agita atata, nu sta nimeni de vorba nici cu tine nici cu mine, fiecare e pe interes, cand vor veni, vei fi strivit sub senilele aceluiasi tank bolsevic, si tu si eu laugh.gif

Ce tankuri sovietice, bre? Ai o fixatie cu Al Doilea Razboi Mondial, nu? Armele au evoluat mult intre timp, moshule nonagenar. Mai nou, Armata Rosia detine arme zoologice si mutagenice. Asa ca zombii or sa te manance de viu, fii sigur. biggrin.gif

http://www.mediafax.ro/externe/pentagonul-...zombie-12629046

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:37 AM
Mesaj #83

Guests

Citeaza (smen @ May 22 2014, 11:32 AM) *
Ce tankuri sovietice, bre? Ai o fixatie cu Al Doilea Razboi Mondial, nu? Armele au evoluat mult intre timp, moshule nonagenar. Mai nou, Armata Rosia detine arme zoologice si mutagenice. Asa ca zombii or sa te manance de viu, fii sigur. biggrin.gif

http://www.mediafax.ro/externe/pentagonul-...zombie-12629046

Erata: am vrut sa scriu "Armata Rosie", nu "Armata Rosia".
Dar, fonetic, suna aproape la fel de bine: Armata "Россия". biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 11:38 AM
Mesaj #84

Guests

Citeaza (smen @ May 22 2014, 11:26 AM) *
Te referi la Ucraina, nu? huh.gif Pentru ca nu pot crede ca esti chiar intr-atat de idiot incat sa crezi ca Rusia, o putere spatiala si nucleara, ar putea fi vreodata dezmembrata de cineva.

Pinteo tu esti iepuras ?
Afla ca Rusia a clacat de mult, primeaza in cantitate dar nu si in calitate.
Chiar daca vor avansa ipotetic in doua zile pana pe Rin-Ron, dupa ce vor devasta Romania (ca baza NATO)...imagineaza-ti ca se vor trezi cu mii de Nukes pe teritoriul urss = kaput.
Imagineaza-ti daca te duce capu'...cam cat au avansat USA in domeniul militar in ultimii 50 de ani...de cand nu prea ai mai vazut tehnologie noua la rampa...
De-aia zic: in loc sa puna osu la munca, retehnologizare, regim democratic, industrie, agricultura, deschidere spre lumea civilizata prin a fi un generator de pace si stabilitate, maimutza Putin se inarmeaza. Pentru ce? Pentru propriai-i ingropaciune, a lui si a Rusiei. Punct.
Un simplu derbedeu retardat, inchis in cutiutza stramta a orgoliului nemasurat, specific bolsevic cocalaresc biggrin.gif
Asta ti-e nentu' Putina...un mare om de nimic laugh.gif
Rusia miroase a metastaza...sincere condoleante...

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:46 AM
Mesaj #85

Guests

"Metastaza" ruseasca:

+Quote Post
Vizitator_baba agent Octogon.
mesaj May 22 2014, 11:50 AM
Mesaj #86

Guests

Citeaza (smen @ May 22 2014, 10:43 AM) *
...comentariile rasiste sunt complet interzise pe forum.

Mai putin cele ce vin din partea utilizatorului "Pintea Haiducul", la adresa evreilor.

Citeaza (smen @ May 22 2014, 11:04 AM) *
Care actiuni subversive? Alea de la Odesa, in care fortele ucrainene consiliate de agenti secreti ai NATO au ucis cu brutalitate cateva zeci de cetateni pro-rusi care nu aveau alta vina decat ca doreau unirea cu Rusia?

Hahoalele nu au fost si nu sant native in Odesa. Pe Volga sau poate in casa betivancei aleia varege, Helga pe numele ei...

Citeaza (smen @ May 22 2014, 11:06 AM) *
Sigur, vezi in acest sens actiunile militare ale Israelului in Siria si Liban.

Rusia in Afganistan? Georgia? Ungaria? Cehoslovacia? Cecenia?

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 11:10 AM) *
1. Crimeea is a traditional Russian Teritory.

Fals.

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:52 AM
Mesaj #87

Guests

Citeaza (BiznisPutler @ May 22 2014, 11:38 AM) *
De-aia zic: in loc sa puna osu la munca, retehnologizare, regim democratic, industrie, agricultura, deschidere spre lumea civilizata prin a fi un generator de pace si stabilitate, maimutza Putin se inarmeaza.

Buey, "deschisule spre lumea civilizata", cine v-a asigurat zborurile spre ISS in ultimii 3 ani, hm? Nu cumva Rusia? Sau asta nu se cheama serviciu de deschidere "spre lumea civilizata"? Pentru voi, amerlocii sionisti, civilizatia secolului XXI inseamna subteranele fetide in care va mananca de vii zombii, nu zborurile spatiale?

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 11:55 AM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (baba agent Octogon @ May 22 2014, 11:50 AM) *
Mai putin cele ce vin din partea utilizatorului "Pintea Haiducul", la adresa evreilor.

Pintea nu a facut niciodata comentarii rasiste la adresa evreilor, a facut comentarii politice virulente la adresa sionistilor. Nu confunda borcanele, babo.

+Quote Post
Vizitator_smen.
mesaj May 22 2014, 12:00 PM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (baba agent Octogon @ May 22 2014, 11:50 AM) *
Hahoalele nu au fost si nu sant native in Odesa. Pe Volga sau poate in casa betivancei aleia varege, Helga pe numele ei...

Comentariu rasist si sovin. Babo, ai macar o minima idee ce inseamna Drepturile Fundamentale ale Omului? Uite, sunt baiat bun si iti dau un link, ca te vad tare abrutizata, probabil traiesti intr-o pestera si ai animal de companie un liliac sau o bufnitza:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Drepturile_omului

+Quote Post
Vizitator_BiznisPutler.
mesaj May 22 2014, 12:07 PM
Mesaj #90

Guests

frumoase pozele cu barba...e de la heurovision ?

deci draga ''smen'', aku' serios - serios, mai am un singur dor...
inainte sa ma sting in vila mea somptuoasa bavareza (uf ca mare mai ie casele nemtzilor) ...
cu sfasietorul nostalgic gand mereu spre bordeiul ramas in E...
as dori daca se poate...
daca nu uitzi, in valtoarea evenimentelor...
cand vor veni victoriosi vecinii ciohloveci...
sa-mi trimitzi un selfie de sub senilele tankului...
dac poti schitza un zambet de adio, in timp ce nasul se umple de sanje, ar fi dragutz, I will apreciate !!!
ca ultim gest de solidaritate intre romani rolleyes.gif
(banuiesc ca fara autograf, dar merge si-asa)

(admin, crezi ca tre sa-mi deschid si io un cont in Ro, am contribuit ptzn la traficul HN, macar de o gogoasa ceva dry.gif

pa, a venit caldura, ie umbra pe ciclodromu'din paduce...deci pa smile.gif

+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 8th December 2019 - 02:15 PM