IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Closed TopicStart new topic
> De ce unul si nu altul
Alois
mesaj May 28 2008, 09:05 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 8
Inscris: 17-May 08
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 199

Este mai mult decat evident faptul ca in turul al II-lea al alegerilor pentru Primaria Generala a Bucurestiului vor intra Sorin Oprescu si Vasile Blaga.

Apartin la doua stiluri diferite de a face politica, sunt sprijinti de dimensiuni diferite ale lumii politico-economice (sa nu le zicem grupuri de interese ... sic (!)), dar cel mai important, alegatorii fiecaruia sunt diferiti.

Noi - cititorii Hotnews.ro si ai forumul acestea sa expunem argumentele pro si contra pentru fiecare din cei doi candidati.
Go to the top of the page

+Quote Post
corect
mesaj May 28 2008, 10:10 AM
Mesaj #2

Membru veteran

Postari: 413
Inscris: 14-May 08
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 7

Anti Oprescu: am fost internata la Elias, atat de laudat ca a fost schimbat de el, si am observat lipsuri evidente. Pare demagog si "populist" de tip Iliescu.

Anti Orban: lipsa de responsabilitate crasa, vezi accidentul cu victima.

Anti Diaconescu: candidat PSD.

Nu ramane, din punctul meu de vedere, decat Blaga, care pare a fi serios. Acum ramane de vazut daca ma insel sau nu....

+Quote Post
Marasesti
mesaj May 28 2008, 01:45 PM
Mesaj #3

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 766

Contra Oprescu: face parte din aripa Iliescu a PSD. Aripa de care nu s-a lepădat niciodată.

Contra Blaga: face parte din acelaşi partid ca si Boureanu care retroceda terenurile proprietarilor de drept cu condiţia ca aceştia sa fie de acord sa le vanda la preturi derizorii. Genul acesta de afacere nu este deloc o noutate in primarii. Este mai degrabă o practica cunoscuta. Insă mie

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 6th December 2019 - 10:16 PM