IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Miscari in zona partidelor mici, PRM si PNG vor trece pragul la generale?
deep_alaska
mesaj Jun 2 2008, 06:35 AM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 27
Inscris: 16-May 08
Utilizatorul numarul: 138

Nu am vazut statistici la nivel national in ce priveste consiliile locale. Avind in vedere votul uninominal din toamna/iarna ma gindesc ca scorurile generale vor reprezenta totusi un ghid pentru ce se va intimpla la alegerle parlamentare.

Din exit-poll-urile realizate in orasele mari se pare ca PRM-ul s-a dus pe tobogan, ca PC-ul nu a reusit sa sara de cele 2 %, iar PNG-ul lui Becali se afla tot la nivelul pragului de 5%. Pentru mine cea mai mare surpriza a reprezentat-o in Bucuresti cotarea partidului lui Cozmin Gusa undeva la 4%.

Credeti ca la alegerile generale candidatii PRM, PNG, PC si PIN vor intra in Parlament?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Miron.
mesaj Jun 3 2008, 10:11 AM
Mesaj #2

Guests

A sosit in sfarsit si momentul disparitiei acestui partid odios care a fost PRM-ul. Strategia de ani de zile a "tribunului" de a fi singura voce in partid, pumnul de fer si farul calauzitor il va baga in rindul partidelor neparlamentare. Cu cine o sa iasa in fata Vadim la alegerile parlamentare UNINOMINALE de anul asta? Care sunt personalitatile peremiste pe care sa le voteze romanii? Sper sa iasa peste tot sub pragul electoral si sa nu mai vad picior de PRM in Parlament sau la televizor. Din 2000, de cind am fost nevoit sa votez cu Iliescu din cauza lui Vadim, am visat mereu la momentul in care vom putea pune lacatul peste toti anii astia in care a trebuit sa suportam rusinea unei astfel de prezente parlamentare.

+Quote Post
corect
mesaj Jun 3 2008, 07:47 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Postari: 413
Inscris: 14-May 08
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 7

Citeaza (Miron @ Jun 3 2008, 11:11 AM) *
A sosit in sfarsit si momentul disparitiei acestui partid odios care a fost PRM-ul. Strategia de ani de zile a "tribunului" de a fi singura voce in partid, pumnul de fer si farul calauzitor il va baga in rindul partidelor neparlamentare. Cu cine o sa iasa in fata Vadim la alegerile parlamentare UNINOMINALE de anul asta? Care sunt personalitatile peremiste pe care sa le voteze romanii? Sper sa iasa peste tot sub pragul electoral si sa nu mai vad picior de PRM in Parlament sau la televizor. Din 2000, de cind am fost nevoit sa votez cu Iliescu din cauza lui Vadim, am visat mereu la momentul in care vom putea pune lacatul peste toti anii astia in care a trebuit sa suportam rusinea unei astfel de prezente parlamentare.

Se pare ca candidatul png a primit 5% din voturi in Bucuresti. Pentru mine acesta este un semnal ingrijorator, ar putea insemna ca png-ul va lua locul prm-ului. Nu stiu pe care dintre cele doua rele il consider mai periculos...

+Quote Post
Vizitator_daniela_ella.
mesaj Jun 15 2008, 06:53 PM
Mesaj #4

Guests

biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Alternativa.
mesaj Jun 18 2008, 06:30 AM
Mesaj #5

Guests

Momentul e pregatit, situatia e coapta. E timpul pentru un nou partid. Dezamagitii de Basescu, PD-L si PNL au stat acasa la alegerile locale. Eu m-am dus cu greu si scarba la vot, exact ca in 2000. Am votat anti-Oprescu, dar nici ca nu ma mai afecteaza ca a castigat. Alegerea dintre 2 rele e la felde rea ca si neprezentarea la vot. E nevoie de o alternatva, de un partid creat de oameni care nu au mai facut politica pana acum. Regret disparitia URR-ului. Din pacate nu au avut rabdare. In 8-12 ani partidul ala ar fi putut deveni o alternativa cu sanse pentru Romania.

+Quote Post
Vizitator_Codrea.
mesaj Jun 23 2008, 06:03 AM
Mesaj #6

Guests

Ma bucur sa intalnesc pe cineva care isi mai aduce aminte de URR smile.gif) . Si eu am fost sustinator al partidului asta, mi-am convins amicii sa-l voteze cu patru ani in urma si am fost tare dezamagit cand am aflat ca au ales sa fuzioneze cu PNTCD. O decizie mai proasta nici ca se putea. Mi-a fost clar din primul moment ca ala a fost sfarsitul URR-ului. Intrebarea e ce facem acum? Ce facem la toamna noi cei care am fost tradati / dezamagiti si de Conventie si de Basescu? Ce alternativa mai avem pentru votul nostru? Vom sta acasa si vom spera la o reformarea PNL-ului sau a PD-L-ului in urmatorii 4 ani? Asteptam o rupere a unuia dintre partidele existente? Eu cu siguranta nu voi merge acum la vot. Nu as putea sa pun stampila inca o data pe aceleasi nume rasuflate si nefaste care ne-au condus in ultimii 20 de ani...

+Quote Post
ina eyre
mesaj Jun 24 2008, 11:52 AM
Mesaj #7

Membru
**

Postari: 22
Inscris: 3-June 08
Utilizatorul numarul: 997

Citeaza (deep_alaska @ Jun 2 2008, 07:35 AM) *
Nu am vazut statistici la nivel national in ce priveste consiliile locale. Avind in vedere votul uninominal din toamna/iarna ma gindesc ca scorurile generale vor reprezenta totusi un ghid pentru ce se va intimpla la alegerle parlamentare.

Din exit-poll-urile realizate in orasele mari se pare ca PRM-ul s-a dus pe tobogan, ca PC-ul nu a reusit sa sara de cele 2 %, iar PNG-ul lui Becali se afla tot la nivelul pragului de 5%. Pentru mine cea mai mare surpriza a reprezentat-o in Bucuresti cotarea partidului lui Cozmin Gusa undeva la 4%.

Credeti ca la alegerile generale candidatii PRM, PNG, PC si PIN vor intra in Parlament?

Sper ca aceste doua partide sa nu prinda parlamentul urmator. Cind il vad pe Bolcas, aberind la nesfirsit, ma intreb ce fel de oameni sunt aceeia care au votat lista pe care era el si Vadim?
Iar partidul lui Gusa nu va reusi atita timp cit el e presedinte. O seama de tineri entuziasti au pierdut la locale pe mina lui. Pacat!

--------------------
E război, Ioane!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 8th December 2019 - 04:21 AM