IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

17 Pagini V  « < 15 16 17  
Reply to this topicStart new topic
> Intrebari frecvente
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Sep 9 2012, 06:17 PM
Mesaj #481

Guests

Citeaza (vigilante @ Sep 9 2012, 03:56 PM) *
Ne uitam doar la "marimile" care conduc tara si partidele si neglijam linia a doua, uitand ca isi aduna in jur exemplare asemanatoare dupa vorba, dupa port.
Astazi, la o agapa a femeilor dintr-un partid pierit demult in esenta, dar extrem de viu prin media si la masa puterii, un personaj cu prenumele Puiu (sic!) perora ceva de genul: desi sunt considerat de niste nulitati un intelectual tembel, va spun celor de aici ca Margaret Thatcher sau Angela Merkel nu trebuie sa va fie modele, mai degraba fiti elene, dar nici macar din Troia, acceptiunea este cea de la antene! Urmare nespusa: hă, hă. hă! Ca la ce-i buna femeia, decat sa-i tina de cald barbatului puternic si mascul realizat care este el! Pana si ludovic cel degraba cantator la mandolina si calcatoriu de fete nevinovate pe trecerea de pietoni, autorul faimoasei teze a drumului blondelor in politica ar fi gelos! Acum nu se mai fac discriminari, toate in aceeasi oala.
Intrebare: de ce nici o participanta n-a spus nimic? Raspuns: eu ii rupeam capul intelectualului tembel, ca oricum nu-l foloseste. Dar eu nu ma duc la intruniri de genul acesta, cercul se inchide indecis...

Lăsând deoparte remarcile de purcel misogin- și nu suntem oare cu toții niște purcei misogini ? (mă refer la purtătorii de pluă)- omul a avut dreptate. Nu văd ca dna. Merkel să fie model decât dacă caut un model de țață prost îmbrăcată care bea de stinge. Am avut cândva o ”madam Merkel” la același serviciu- și femeia, Dumnezeu s-o ierte, era seară de seară la cârciuma din Kogălniceanu- singură- și se făcea muci. După care s-a spânzurat. Madam Merkel, după felul în care face cu ochiul halbelor de bere- e exact la fel ca și psihic. Dna. Teacher- adică te referi la parkinsoniana aia care a distrus Marea Britanie ? O fi nesimțirea conservatoare un model- da. Dar dna. Teacher e și un pic cam ucigașă- având pe mâinile ei sângele unor martiri irlandezi ca Bobby Sands- așa că dacă aia e model ??? hai s-o luăm ca model feminin și pe Magda Goebbels- tot era dna. Motoc să-și omoare copilul, nu ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_las' ca stiu eu.
mesaj Sep 9 2012, 06:25 PM
Mesaj #482

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 9 2012, 06:17 PM) *
iuma din Kogălniceanu- singură- și se făcea muci. După care s-a spânzurat. Madam Merkel, după felul în care face cu ochiul halbelor de bere- e exact la fel ca și psihic. Dna. Teacher- adică te referi la parkinsoniana aia care a distrus Marea Britanie ? O fi nesimțirea conservatoare un model- da. Dar dna. Teacher e și un pic cam ucigașă- având pe mâinile ei sângele unor martiri irlandezi ca Bobby Sands- așa că dacă aia e model ??? hai s-o luăm ca model feminin și pe Magda Goebbels- tot era dna. Motoc să-și omoare copilul, nu ?

Yote atotstiutoru'... a avut el la job una care semana cu Merkel...hahahaha....si bea de stingea...deci si Merkel bea. Frate, e ceva ce nu stii? Psihologie dupa mutra? Auzi, telekinezesti ceva? Ia zi, ca ai avut tu una care semana cu Merkel si s-a spinzurat, dupa facies ce boala are Obama? Precis ai cunoscut tu pe cineva cu mutra lui Obama care avea o boala smile.gif.
PS: am cunoscut yo candva unu' care era atotstiutor si stii ce-a patit? Hahahaha

+Quote Post
mesaj Sep 9 2012, 06:41 PM
Mesaj #483

Guests

Citeaza (las' ca stiu eu @ Sep 9 2012, 06:25 PM) *
Yote atotstiutoru'... a avut el la job una care semana cu Merkel...hahahaha....si bea de stingea...deci si Merkel bea. Frate, e ceva ce nu stii? Psihologie dupa mutra? Auzi, telekinezesti ceva? Ia zi, ca ai avut tu una care semana cu Merkel si s-a spinzurat, dupa facies ce boala are Obama? Precis ai cunoscut tu pe cineva cu mutra lui Obama care avea o boala smile.gif.
PS: am cunoscut yo candva unu' care era atotstiutor si stii ce-a patit? Hahahaha

Nenea, așa mișto făceam eu când eram în clasa a II-a , să-ți iasă ochii ca la broască dacă mint. Dacă n-ai trecut de clasa a II- a, mai ai o șansă- să facă Abramburica o clasă specială pentru copii foarte, foarte speciali pentru tine.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 9 2012, 06:59 PM
Mesaj #484

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 9 2012, 06:41 PM) *
Nenea, așa mișto făceam eu când eram în clasa a II-a , să-ți iasă ochii ca la broască dacă mint. Dacă n-ai trecut de clasa a II- a, mai ai o șansă- să facă Abramburica o clasă specială pentru copii foarte, foarte speciali pentru tine.

Ai dat-o in diverse rau de tot..Ti-ai pierdut logica si ratiunea.

+Quote Post
mesaj Sep 9 2012, 07:17 PM
Mesaj #485

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 9 2012, 06:59 PM) *
Ai dat-o in diverse rau de tot..Ti-ai pierdut logica si ratiunea.

Nea Nae, subsemnatul își pierde logica și rațiunea doar cu o jună de 18...20 de ani în brațe. E cumva cazul ??? Din cauze de țânțari nu-ți pierzi rațiunea, îi omori pur și simplu.

+Quote Post
Vizitator_vigilante.
mesaj Sep 9 2012, 07:26 PM
Mesaj #486

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 9 2012, 06:17 PM) *
Lăsând deoparte remarcile de purcel misogin- și nu suntem oare cu toții niște purcei misogini ? (mă refer la purtătorii de pluă)- omul a avut dreptate. Nu văd ca dna. Merkel să fie model decât dacă caut un model de țață prost îmbrăcată care bea de stinge. Am avut cândva o ”madam Merkel” la același serviciu- și femeia, Dumnezeu s-o ierte, era seară de seară la cârciuma din Kogălniceanu- singură- și se făcea muci. După care s-a spânzurat. Madam Merkel, după felul în care face cu ochiul halbelor de bere- e exact la fel ca și psihic. Dna. Teacher- adică te referi la parkinsoniana aia care a distrus Marea Britanie ? O fi nesimțirea conservatoare un model- da. Dar dna. Teacher e și un pic cam ucigașă- având pe mâinile ei sângele unor martiri irlandezi ca Bobby Sands- așa că dacă aia e model ??? hai s-o luăm ca model feminin și pe Magda Goebbels- tot era dna. Motoc să-și omoare copilul, nu ?

Nu stiu ce sa spun dle. portofel,
Si eu sunt purtator si nu ma simt purcel. Probabil ca acea nefericita te-a crezut si n-a mai cautat in jur.
Lasand deoparte ce a reusit madam Thatcher cu sectorul minier in Anglia si palma data Argentinei la ea in anticamera, astazi am vazut un brav barbat cum combatea acasa la el, pe A3. Pe langa faptul ca avea o fata tare obosita si un ochi vanat pudrat mai tare, nu insinuez nimic aici, dar stiu ca-ti place analiza lombrosiana, am remarcat niste grimase care nici macar din avion nu pot fi confundate cu un zambet cuceritor. Ce-l rodea pe distinsul presedinte cu carti de vizita interimare? Falsa disidenta din propria gasca? Nu, interviul de-a dreptul gudurator dat de imberbul sau partener unor nemti oarecare. Dictatorul cu experienta in navigatie ar spune cam asa: toti sobolanii parasesc corabia, unii sunt mai destepti decat altii, asa ca toti se ineaca, dar nu in acelasi timp...

+Quote Post
mesaj Sep 9 2012, 09:59 PM
Mesaj #487

Guests

Citeaza (vigilante @ Sep 9 2012, 07:26 PM) *
Nu stiu ce sa spun dle. portofel,
Si eu sunt purtator si nu ma simt purcel. Probabil ca acea nefericita te-a crezut si n-a mai cautat in jur.
Lasand deoparte ce a reusit madam Thatcher cu sectorul minier in Anglia si palma data Argentinei la ea in anticamera, astazi am vazut un brav barbat cum combatea acasa la el, pe A3. Pe langa faptul ca avea o fata tare obosita si un ochi vanat pudrat mai tare, nu insinuez nimic aici, dar stiu ca-ti place analiza lombrosiana, am remarcat niste grimase care nici macar din avion nu pot fi confundate cu un zambet cuceritor. Ce-l rodea pe distinsul presedinte cu carti de vizita interimare? Falsa disidenta din propria gasca? Nu, interviul de-a dreptul gudurator dat de imberbul sau partener unor nemti oarecare. Dictatorul cu experienta in navigatie ar spune cam asa: toti sobolanii parasesc corabia, unii sunt mai destepti decat altii, asa ca toti se ineaca, dar nu in acelasi timp...

Da, dle. Vigilante, victoriile contra propriilor cetățeni sunt de slavă pentru PP-iști și înaintașii lor. Chiar marcante, parol. În rest, matale comiți o imensă greșeală- faptul că nu îmi place Băsescu nu înseamnă automat că îmi place Crin. Dacă n-am de ales decât între Crin și Băsescu- automat îl aleg pe Crin. Dacă am o republică parlamentară, cu președintele redus la nivelul cuvenit, l-aș vota pe HRP....

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 10 2012, 12:06 AM
Mesaj #488

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 9 2012, 07:17 PM) *
Nea Nae, subsemnatul își pierde logica și rațiunea doar cu o jună de 18...20 de ani în brațe. E cumva cazul ??? Din cauze de țânțari nu-ți pierzi rațiunea, îi omori pur și simplu.

Eu zic ca nu e cazul sa ne destainuim aici frustrarile si mai ales fanteziile sexuale.Exista siteuri de specialitate.
Mie nu-mi place omul sau partidul care isi schimba ideile si promisiunile sau chiar realitatea dupa cum bate vantul.Sau topicul.

+Quote Post
mesaj Sep 10 2012, 12:36 PM
Mesaj #489

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 10 2012, 12:06 AM) *
Eu zic ca nu e cazul sa ne destainuim aici frustrarile si mai ales fanteziile sexuale.Exista siteuri de specialitate.
Mie nu-mi place omul sau partidul care isi schimba ideile si promisiunile sau chiar realitatea dupa cum bate vantul.Sau topicul.

Nea Nae, of dar vai...dacă și asta e fantezie /frustrare...și nu știu la cine sau la ce te referi cu schimbarea...

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Sep 10 2012, 09:29 PM
Mesaj #490

Guests

Francois Hollande a scazut in sondaje sub 50 la suta. Trebuie demis?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 10 2012, 09:35 PM
Mesaj #491

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 10 2012, 12:36 PM) *
Nea Nae, of dar vai...dacă și asta e fantezie /frustrare...și nu știu la cine sau la ce te referi cu schimbarea...

Las' ca o sa intelegi cand o sa cresti mare.
Ponta s-a cam prins.
Antonescu inca nu..deh..prostu' clasei.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 10 2012, 09:51 PM
Mesaj #492

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 10 2012, 09:35 PM) *
Las' ca o sa intelegi cand o sa cresti mare.
Ponta s-a cam prins.
Antonescu inca nu..deh..prostu' clasei.

Il credeam smecher, e intr-adevar doar prost.
Cum sa spui Comisiei de la Venetia ca ai acordat doar 24 de ore avizului CCR pentru ca era doar consultativ. Si daca e consultativ inseamna ca judecatorii aia trebuie sa il faca pe genunchi, la repezeala, ca oricum nu tine nimeni cont de el? Ce mesaj de presedinte e acesta?
Cum sa le spui alora cu atata nonsalanta ca votul era deja decis? Pai ce rost a mai avut toata sedinta parlamentului, trebui sa te duci direct la Cotroceni cu informatia ca noi stim cum va fi votul asa ca, faceti loc!
Nu e smecher deloc. E pur si simplu prost.

+Quote Post
Vizitator_baba cloanta.
mesaj Sep 10 2012, 09:58 PM
Mesaj #493

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Sep 10 2012, 09:29 PM) *

ntz, nu trebuia ales...

+Quote Post
mesaj Sep 10 2012, 10:10 PM
Mesaj #494

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Sep 10 2012, 09:29 PM) *

Dacă scade ca Bășilă, sub 0.0000001% plus o gaură de covrig și pielea de la un crenvurșt- da.

+Quote Post
Vizitator_KKR (CCR de kk).
mesaj Sep 11 2012, 11:31 AM
Mesaj #495

Guests

Parlamentari scutiti de rigorile legii de alti parlamentari. O fi ok? Yo ma gandesc ca-i neconstitutional. Yo fac caramizi. oare daca fac ceva penale, pot sa cer dispensa de la caramidari? Sau ma ia legea cu fulgi cu tot?

+Quote Post
Vizitator_KKR (CCR de kk).
mesaj Sep 11 2012, 12:38 PM
Mesaj #496

Guests

Mircea Diaconu a fost declarat incompatibil de tribunal. Acum colegii lui senatori vor decide daca legea e valabila si pentru Diaconu.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 11 2012, 03:02 PM
Mesaj #497

Guests

Citeaza (KKR (CCR de kk) @ Sep 11 2012, 12:38 PM) *
Mircea Diaconu a fost declarat incompatibil de tribunal. Acum colegii lui senatori vor decide daca legea e valabila si pentru Diaconu.

laugh.gif

Cred ca stii deja raspunsul.

+Quote Post
mesaj Sep 13 2012, 09:19 PM
Mesaj #498

Guests

Citeaza (KKR (CCR de kk) @ Sep 11 2012, 12:38 PM) *

Stimate prietene,

În România, tribunalul poate îndeplini următoarele funcții:
1. pupat îndesat cur Băsescu. E o scenă de kinograă să-i vezi pe cei 6 băsiști de la CCR pupându-l simultan în fund, dl.Zegrean, mai orb de fire nimerește și pe alături, dna. Motoc primește aproape totdeauna gaura- pentru că are o limbă fină- spre deosebire de dl.Ceaușescu care linge și el ce poate. Aspasia se ocupă de porțiunile vălurite și totul e frumos în cea mai frumoasă dintre lumi.
2. făcut sluj la Băsescu la poartă. Dna. Kovesi și dl.Morar sunt lăsați să aștepte cu orele în figura câinelui cu mingiuța la aport. Asta îl amuză foarte tare pe Băsescu.
3. destrăbălări în tribunal- sexul în robă se pare că e cathartic.
4. curățenie la șef și moguli săii. Dosare dispărute , NUP-uri date pe ”Să trăiți, dacă e ordin cu plăcere”, etc.
Dar în ROmânika, în acest moment, nici un fel de tribunal nu judecă- așa cum se judecă- pentru că pur și simplu n-are nici competențele necesare (am citit materialele procurorilor în cazul Vântu- sunt la nivelul școlii de copii handicapați rău de tot la minte) și trebuie să-l slujească pe Kondukător. Dacă instituția represivă a statului a fost lăudată de Băsescu că a sprijinit democrația- e clar. Procesele vameșilor arestați cu show, doctorii ăia de dădeau certificate de handicapat la sute de mii de oameni- toate au fost minciuni și măgării băsiste ca să ia ochii proștilor. Acuma dl. Băsescu se războiește cu adeversarii politici. Pentru că de atâta e în stare.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 13 2012, 09:46 PM
Mesaj #499

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Sep 13 2012, 09:19 PM) *
Stimate prietene,

În România, tribunalul poate îndeplini următoarele funcții:
1. pupat îndesat cur Băsescu. E o scenă de kinograă să-i vezi pe cei 6 băsiști de la CCR pupându-l simultan în fund, dl.Zegrean, mai orb de fire nimerește și pe alături, dna. Motoc primește aproape totdeauna gaura- pentru că are o limbă fină- spre deosebire de dl.Ceaușescu care linge și el ce poate. Aspasia se ocupă de porțiunile vălurite și totul e frumos în cea mai frumoasă dintre lumi.
2. făcut sluj la Băsescu la poartă. Dna. Kovesi și dl.Morar sunt lăsați să aștepte cu orele în figura câinelui cu mingiuța la aport. Asta îl amuză foarte tare pe Băsescu.
3. destrăbălări în tribunal- sexul în robă se pare că e cathartic.
4. curățenie la șef și moguli săii. Dosare dispărute , NUP-uri date pe ”Să trăiți, dacă e ordin cu plăcere”, etc.
Dar în ROmânika, în acest moment, nici un fel de tribunal nu judecă- așa cum se judecă- pentru că pur și simplu n-are nici competențele necesare (am citit materialele procurorilor în cazul Vântu- sunt la nivelul școlii de copii handicapați rău de tot la minte) și trebuie să-l slujească pe Kondukător. Dacă instituția represivă a statului a fost lăudată de Băsescu că a sprijinit democrația- e clar. Procesele vameșilor arestați cu show, doctorii ăia de dădeau certificate de handicapat la sute de mii de oameni- toate au fost minciuni și măgării băsiste ca să ia ochii proștilor. Acuma dl. Băsescu se războiește cu adeversarii politici. Pentru că de atâta e în stare.

Iar sex? Ai niste obsesii ciudate..

+Quote Post
Vizitator_monica takatoiu.
mesaj Sep 23 2012, 01:23 PM
Mesaj #500

Guests

Este primul meu post pe acest forum si inainte de a incepe, vreau sa va spun ca ma pricep la de toate. Intrebarea mea este urmatoarea: la ce-mi foloseste? unsure.gif

+Quote Post
Vizitator_Otilia P.
mesaj Sep 23 2012, 07:50 PM
Mesaj #501

Guests

Oricum intre timp...cam toti cei din pdl au trecut la usl . Nu vad stiu ce schimbare va fi smile.gif Se grabesc sa scoata totul la licitatie acum, cu Oltchimul au rezolvat-p smile.gif

+Quote Post
razv23
mesaj Sep 23 2012, 09:21 PM
Mesaj #502

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 23-September 12
Utilizatorul numarul: 31 940

Citeaza (monica takatoiu @ Sep 23 2012, 01:23 PM) *
Este primul meu post pe acest forum si inainte de a incepe, vreau sa va spun ca ma pricep la de toate. Intrebarea mea este urmatoarea: la ce-mi foloseste? unsure.gif

Buna asta smile.gif. Pai foloseste cu cap tot ce stii si vei ajunge undeva wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 23 2012, 09:42 PM
Mesaj #503

Guests

Se pare ca amandoi suntem pe drumul cel bun:)

+Quote Post
Vizitator_Orattetty.
mesaj Oct 27 2012, 06:53 AM
Mesaj #504

Guests

They introduced and commented on a selection of their most famous sketches <strong><a href="http://www.justnfl.us/">NFL Jerseys ON SALE</a></strong> and attracted large audiences for material that was mostly two or three decades old. It was clear that Barker was quite frail, but no-one apart from family and close friends knew how ill he really was. Heart disease had caused him to become largely house-bound over his last few months and his lack of mobility left him very miserable.
Not headed for the Super Bowl, but in contention for the top overall draft choice next April, will be six teams who sit at the bottom of the AP Pro32 rankings. The panel chose Indianapolis as the league's worst, but the voters easily could have gone with Jacksonville, Cleveland, Minnesota, St. Louis, or Miami..
The Eagles offense is simply potent and they combine the league's 5th rated rushing attack with their 9th rated passing attack with Michael Vick being their second leading rusher. The Packers closed out the season admirably, getting huge wins against the Giants and the Bears. They will look to repeat their week 1 win over the Eagles. <strong><a href="http://www.bybroncos.com/476EN_Karl_Mecklenburg_Jersey">Karl Mecklenburg Jersey</a></strong>

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 27 2012, 07:36 AM
Mesaj #505

Guests

Panica nu!
Prevederea da, viata merge inainte!

Intrebare: Ce facem in caz de cutremur ?
Posibil raspuns:
''pentru a putea ieşi cât mai repede dintr-un imobil afectat de cutremur, lângă uşi nu trebuie depozitate aparate casnice
îndepărtaţi obiectele grele atârnate peste paturi şi canapele şi asiguraţi piesele grele de mobilier suprapuse şi înalte, prin prinderea în perete
în cazul în care seismul vă prinde înapartament, nu alergaţi pe scări, aşezaţi-vă în poziţie „fetală” lângă un mobilier voluminos sau sub un birou sau pat solid
toţi membrii familiei ar trebui să ştie un punct de întâlnire în localitate
din casă nu ar trebui să lipsească un rucsac cu medicamente, pături, haine de schimb, apă potabilă şi alte lucruri necesare.''
sursa:
http://www.evz.ro/detalii/stiri/S-a-ncrcat...nd-1007802.html

+Quote Post

17 Pagini V  « < 15 16 17
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 25th January 2020 - 09:48 PM