IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

40 Pagini V  « < 38 39 40  
Closed TopicStart new topic
> Afaceri MLM , da sau nu?, avon,amway,grave,herbalife,gano,oriflame....etc
ada7
mesaj Nov 27 2013, 08:45 AM
Mesaj #1171

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 21
Inscris: 12-November 13
Utilizatorul numarul: 32 534

Citeaza (ada7 @ Nov 27 2013, 08:40 AM) *
Se stie ca si din sistemul clasic de vanzare cu amanuntul poti sa nu obtii nu-stiu-ce profit, insa stii o treaba, incerci te zbati si stii ca tu detii controlul vanzarilor tale. In sistemul asta inselator mlm cei mari castiga sau cei care au fler. Adica, sa ma explic. Si eu am fost la o gramada de prezentari, fie ele amway, hemel, si o gramada altele plus aloe vera sau forever living, cum i se spune. Pentru astfel de produse care, de altfel, chiar sunt super bune, trebuie precizat si gandit cu capul si nu cu altceva ca trebuie sa te gandesti daca ai posibilitatea sa vinzi produse scumpe intr-un oras sarac. Adica te gandesti rational, daca comunitatea din care faci parte sa din care ai putea face parte daca stii sa te extinzi, isi permite produse de 4-5 ori mai scumpe decat in mod traditional. Apoi te gandesti daca ai fler sau ai acel ceva care te face un bun vanzator si negociator. Trebuie sa ai talent si sa fi facut pentru a vinde, in 90% proportie. Normal ca ei nu iti spun aceste lucruri care pentru fiecare ar trebui sa fie primordiale. Judecata si reflexia e necesara intr-o societate care urmareste sa iti fure in diverse forme legale si putinul pe care il ai. Nu poti fi atat de naiv incat sa te gandesti ca azi nu ai mare lucru si peste o luna o si yahtul in doc. Normal ca oamenii naivbi pot fi dusi usor cu zaharelul cand sutn disperati sau prea ahtiati dupa bani. Acesti afaceristi masoni, ca asta sunt, de fapt, apeleaza la disperarea oamenilor, la nevoia lor de un venit in plus, la dezinformarea lor si alte cele. Trebuie sa stii sa chibzuiesti, sa compari pe termen lung niste lucruri inainte sa te arunci cu capul inainte. Nu cred ca e greu, nu e nevoie decat de putina integritate si gandire analitica si matura, ceea ce de multe ori o au copii si tot mai putin parintii lor.

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_lyvyu_emanuel2yahoo.com.
mesaj Mar 4 2014, 11:58 AM
Mesaj #1172

Guests

Citeaza (prostu' @ Sep 24 2008, 08:44 AM) *
[quote name='enemgabriel' date='Sep 13 2008, 05:54 AM' post='3612'
Multi oameni isi petrec intreaga viata in compania celor care ii trag inapoi din punct de vedere financiar.
O intrebare pe care ar fi bine sa v-o adresati este: Compania in care lucrez si oamenii cu care imi petrec timpul sunt dedicati imbogatirii mele?Sau sunt mai degraba interesati ca eu sa continui sa lucrez din greu?
Reply With Quote

Cam asta incerc si eu sa inteleg : care dintre afaceri tip mlm sunt benefice pentru inteligenta oamenilor si ajuta intradevar la o crestere reala a individului si care doar spala creiere si se folosesc de oameni abuziv. Multi invata sa manipuleze insa exista cineva care controleaza situatia si stabileste niste limite?

am fost abordat de astfel de persoane care sunt convinsi ca este "afacerea secolului" si ajung chiar sa te considere fraier ca nu te bagi desi tu poti castiga de 10 ori mai mult ca ei cu afacerea proprie. Stau si ma intreb .....cine si-a batut joc de ei? pentru ca eu cu siguranta i-am taiat de pe lista de prieteni mai ales cind am vazut ca baga pe gat produsele tuturor cunoscutilor prin specula eomotionala.

Tu te-ai bagat intr-un MLM? tare as vrea o carte despre mlm.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 5 2014, 04:48 PM
Mesaj #1173

Guests

Citeaza (lyvyu_emanuel2yahoo.com @ Mar 4 2014, 11:58 AM) *
Tu te-ai bagat intr-un MLM? tare as vrea o carte despre mlm.

Alege de aici: http://www.depozitdecarte.ro/cariera-si-af...CFagBwwodSUgAzg

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 24 2014, 05:00 PM
Mesaj #1174

Guests

Interesant punct de vedere, mi-ar placea sa schimbam cateva pareri pe acesta tema, mai ales ca ma gandesc serios sa demarez o distributie a unui produs fantastic bazat pe tehnologia mileniului 3, dar care nu are awareness deloc, nu doar in Romania !

+Quote Post
Vizitator_ioana.
mesaj Mar 25 2014, 05:01 PM
Mesaj #1175

Guests

Citeaza (prostu' @ Sep 5 2008, 08:15 AM) *
Am ales doar pe cele mai cunoscute la noi dar sunt sigur ca sunt zeci sau sute de astfel de afaceri.

Sunt curios care este parerea voastra despre aceste afaceri pentru ca eu am o parere foarte proasta atunci cind ele ating zona crepusculara ce se bazeaza exclusiv pe manipularea celorlalti.

unii stabilesc "scari sociale' in cadrul companiei respective si ajung sa-si 'reseteze' creierul si sistemul de valor intun mod cu totul ciudat.
au termene de genul 'as , platina,diamant si milte altele de genul asta.
Dupa parerea mea aceasta afacere este foarte buna pentru cel care a conceput-o si cativa "de la varf" (diamantele) iar in rest totul e gargara. Am conoscut oameni inplicati in aceste sisteme care in timp relativ scurt aproape ca si-au schimbat total valorile proprii cu cele ale companiei. Nu este un lucru atit de rau pentru cei care au "crescut" intelectual insa mi se pare total daunator in cazul celor care au decazut invatind din astfel de sisteme sa manipuleze oamenii si sa-si foloseasca aceste abilitati fara scrupule. Mesaj pentru MLM-isti:
Cum functioneaza sistemul??? f.... aproapele sau cum? cind o sa-i invete cei de la varf pe discipoli ca nu toti vor sa intre in asa ceva si ca atunci cind au un astfel de refuz e mai bine renunte? Chiar asa de important este profitul incat le permiteti unora sa-si distruga vietile prin indepartarea tuturor celor apropiati ? Chiar credeti ca puteti inlocui familia unora dintre ei?? pina unde mergeti? sunt curios. Banii conteaza dar pina unde?

Cea mai buna afacere. Nu trebuie sa vinzi nimic.Inscriere gratuita.
www.scnetworld.com/itofan

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 25 2014, 05:06 PM
Mesaj #1176

Guests

Citeaza (Musafir @ Mar 5 2014, 04:48 PM) *

incerca www.NuReusescSaFacReclama.com/itofan
nu trebuie sa vinzi nimic.
inscriere gratuita.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 3 2014, 08:04 AM
Mesaj #1177

Guests

Daca cineva doreste sa vada un MLM care inca nu e cunoscut in Romania, e de 6 luni pe piata si foarte putin stiu despre el, il invit sa vada ca intr-adevar exista si MLM-uri care functioneaza chiar foarte bine. Am incercat si eu Herbalife, Forever, Nu Skin si pentru ca nu castigam asa cum se spunea incepusem sa imi pierd increderea in MLM, dar am gasit un MLM care chiar functioneaza. De ce? Mi-am dat seama ca celelalte sunt de zeci de ani pe piata si ca si-au pierdut din valoarea adevarata pe cand acesta pe care l-am gasit nici macar nu s-a deschis in Romania..!!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 20 2014, 08:21 AM
Mesaj #1178

Guests

Citeaza (Musafir @ Apr 3 2014, 08:04 AM) *
Daca cineva doreste sa vada un MLM care inca nu e cunoscut in Romania, e de 6 luni pe piata si foarte putin stiu despre el, il invit sa vada ca intr-adevar exista si MLM-uri care functioneaza chiar foarte bine. Am incercat si eu Herbalife, Forever, Nu Skin si pentru ca nu castigam asa cum se spunea incepusem sa imi pierd increderea in MLM, dar am gasit un MLM care chiar functioneaza. De ce? Mi-am dat seama ca celelalte sunt de zeci de ani pe piata si ca si-au pierdut din valoarea adevarata pe cand acesta pe care l-am gasit nici macar nu s-a deschis in Romania..!!

buna ziua,

Fiecare dintre noi intelegem intr-un mod sau altul sistemul multinivel, asta nu ne face cu nimic mai buni sau mai prosti ...cred eu.
Parerea personala ca un sistem multinivel , este un sistem de consumatori, in primul rand...si practic beneficiile materiale vin din comisioane cand construiesti o retea .
Sa incepem cu un exemplu:
eu X, merg intr-un super market si vad un produs pe care mi-ar place sa-l consum.....nu am bani suficienti sa-l cumpar...cine-l cumpara??..evident...cei care au ,nu?
Merg acasa, deschid calculatorul (gandindu-ma evident la acel produs) si....incerc sa gasesc solutii sa fac bani...
evident nu gasesc nimic.....
Intr-o zi , am fost invitata la o cafea de catre o prietena......atat....fara nici o alta discutie suplimentara...
Mi-a placut cafeaua, am sunat-o sa-mi spuna de unde a cumparat-o....si, normal, cat costa.
Cand mi-a zis pretul.....am oftat si gandul meu s-a oprit din nou la faptul ca numai cei care au bani pot sa-si permita cumpara ce le place....
Ea, politicos, m-a invitat sa vorbim despre aceasta cafea......nu avem chef...eram prea nervoasa si suparata...intr-un final am fost.....pentru prima data auzeam ca imi pot permite ceva care-mi place dar care este scump....
Am fost la fel de reticenta ca majoritatea persoanelor care aud asta ....
Ma opresc la sistemele multinivel...am auzit de ele cu mult timp in urma dar eram prea ocupata sa am un servici, sa nu se inchida nu stiu ce fabrica...deci fara importanta practic, pentru mine.
Au urmat 2 saptamani de informare asidua....doua saptamani , in care am citit tot ce am intalnit de mutinivel si sisteme de retea......La inceput , a fost mai greu sa inteleg......de ce nu fac publicitate asemenea companii daca tot au aceste produse atat de bune ...de ce?...nimic mai simplu...banii cheltuiti pe astfel de campanii sunt repartiti intre persoanele care consuma-vand produsele lor...
Concluzia: nu toata lumea si le-ar permite......ai-atunci au gandit planul de compensari pentru retele de consumatori care in acelasi timp pot deveni si distribuitori (vanzatori de aceste produse)
Foarte multi asociaza vanzarea in retea cu sistem piramidal-total gresit, atata timp cat ai un produs care face obiectul activitatii.....
Cand vorbesc despre cafea nu vorbesc despre companiile mlm existente deja in romania, vorbesc despre o companie infiintata numai de 6ani(foarte important atunci cand iti alegi sa faci multinivel!)...
O zi buna in continuare...

mirela_bratosin@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Cosmin.
mesaj Jul 5 2014, 04:17 PM
Mesaj #1179

Guests

Sa fim seriosi, trebuie munca in Network Marketing, nimic nu cade din cer. Si acel "expert in economie" nici macar nu stie sa scrie si se da mare expert ? Ce inseamna "cuvint[/b]" ? , "evangelist". De multe ori voi, va credeti prea mari si perfecti dar nu va vedeti greselile.

Expertii nu au greseli de genul asta. Si nici cunostinte in Network Marketing nu ai, stai la locul tau.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 11 2014, 06:00 AM
Mesaj #1180

Guests

http://kuku.go.ro/

+Quote Post
Vizitator_Paul Daniel.
mesaj Aug 24 2014, 01:42 PM
Mesaj #1181

Guests

Social media devine un "trebuie" pentru marea majoritate a afacerilor de tip network marketing!
Uite un articol despre facebook marketing si ce inseamna sa folosesti facebook ca intrument de promovare: https://promovaresiprospectare.wordpress.com/

+Quote Post
Vizitator_CarlaMitrache.
mesaj Feb 19 2015, 03:54 PM
Mesaj #1182

Guests

http://ladys.ro/catalog_Ladys.php?affId=MACJv0NL

Va recomand ! E o afacere profitabila pt cei inteligenti si perseverenti !!

+Quote Post
Vizitator_partener_world.
mesaj Feb 26 2015, 03:10 PM
Mesaj #1183

Guests

HotiiSRL,o firma in care afacerea este 50% investiție normala cu dividende,50% mlm,adică își fac rețeadoar cei care vor sa ccâștige mai mult,nu e obligatoriu toți.Si nu trebuie sa aduci decât 2 parteneri! Nu se vând produse. Partenerii intra in proiectul Power Clouds. Cei care doresc detalii scrieți la mirela_cotcodac @yahoo.com

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Feb 26 2015, 06:04 PM
Mesaj #1184

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

modific malitios mesajele cu reclama.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 14 2015, 06:10 PM
Mesaj #1185

Guests

Citeaza (CarlaMitrache @ Feb 19 2015, 03:54 PM) *
http://ladys.ro/catalog_Ladys.php?affId=MACJv0NL

Va recomand ! E o afacere profitabila pt cei inteligenti si perseverenti !!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Dumitru..
mesaj Jul 6 2015, 02:37 PM
Mesaj #1186

Guests

Citeaza (Gabi @ Sep 9 2008, 08:50 AM) *
Depinde la ce te astepti.
MLM este o afacere atat timp cat o tratezi ca atare adica intai multa munca si dupa aceea rezultate.
Cat timp nu te astepti ca toti cei din jur sa cumpere de latine si sa faca si ei afacerea.
Cat priveste la "scheme" si "diagrame" regulile sunt simple:
[/indent]NU cumparati ceea ce nu aveti nevoie - nimeni sa nu va impuna asta
NU acceptati obligatia de a aduce noi clienti. Daca vreti sa o faceti e ok daca nu - nu
[indent]
NU acceptati obligatia de a cumpara materiale de promovare si altele. Asta trebuie sa fie o optiune pentru dvs
In rest, fiti la fel de exigent cu produsele promovate cum sunteti cu cele cumparate din magazin.
Si cel mai important : nu-i judecati pe cei ce o fac.
Chiar daca nu fac MLM a fost cea mai buna scoala de afaceri pe care am "absolvit-o" smile.gif

Bine explicat! Au trecut peste 7 ani de atunci, s-a mai schimbat ceva la tine, esti cumva implicat in MLM?
Cu stima smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Stefan S..
mesaj Aug 17 2015, 07:41 PM
Mesaj #1187

Guests

Diferenta intre o schema piramidala si un sistem mlm e foarte mare
Primul astept este ca acea firma care foloseste sistem mlm nu merge pe sistemul de marketing clasic publicitate. iar in al doilea rand si cel mai importat pilon intr-un sistem mlm este produsul. Trebuie sa fie un produs care este foarte solicitat , si imprincipiu firmele care au la baza sistemul network marketing fac produsele in asa fel sa te indragostesti de ele
de calitate preturi accesibile care nu se regasesc la orice colt.
Intr-un sistem mlm nu conteaza cand intri ca esti primul mijloc sau ultimul tu prin munca ta de recomandare a acelor servicii sau produse te avansezi singur . nu exista un sef care sa te avanseze sau vre-un bos care castiga de munca ta . Beneficiile sunt personala in prop 90% si 10 % lucrurl in echipa. Intrun sistem mlm nu ai sa vezi invidie sau ura ai sa gasesti persoane care te invata sau care doresc sa invete de la tine . intr-un cuvant tinderea spre perfectiune.
In unele companii munca se lasa mostenire copiilor, si mai ales te poti pensiona cand doresti sau mai bine spus cand iti convine .
Acest continut l=am scris in vederea de a corecta unele parere pe care noi ca romani le-am inteles gresit deoarece am fost o tara foarte afectat de sistemele piramidale care ne-au saracit (sistemele piramidale folosesc structura ca la mlm dar nu si performanta individuala , dobicei nu sunt produse in sistemele piramidale sau daca sunt sunt ceva de genul praf in ochi). Doresc pentru acest forum sa aduc o unda corectitudine in definitia sistemelor MLM care stau la baza secolului 21. pana in prezent se dezvolta pe zi ce trece tot mai multe sisteme MLM si va rog sa va informati de acest sistem pe care vi-l si recomand. Nu fac o directionare spre o firma anume chiar daca sunt cateva dar eu am descoperit acest sistem de la inceputul anului si vrea sa spun ca sunt foarte incantat ca au fost persoane care m-au invatat sa castig bani si sa ma bucur de produsele care le cautam .
Dar mai multe se poate vb cu cei care doresc in general sa faca mlm in viata lor si sincer ca nu vor regreta
aceasta este adresa mea pt cei care vor sa faca asa ceva stanciulescu_stefan @ yahoo . com
Cu stima pt toata lumea si sper ca nu am deranjat pe nimeni .
Va doresc sanatate si multe subiecte bune

+Quote Post
Vizitator_GV.
mesaj Oct 17 2015, 10:32 AM
Mesaj #1188

Guests

Mai nou, MLM pentru gamer-i biggrin.gif. good luck in business and gaming.

[urI=sunt stupid[/urI]

+Quote Post

40 Pagini V  « < 38 39 40
Closed TopicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 14th October 2019 - 04:14 PM