IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Este dl.CNAS un dobitoc ? Și dacă da, de ce ?
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Feb 23 2012, 01:49 PM
Mesaj #1

Guests

O altă filă înlăcrimată din lupta CNA contra ”moguliviziunilor”. Dl.Gâdea îl face în direct pe dl.Duță sau Duțu- oricum insignifiant- oricum președintele Casei Naționale de Asigurări - dobitoc. Acuma realitatea este că dl CNAS își merită pe deplin atributele precizate de dl.Gâdea. Hai să vedem și de ce:
1. Pus în pâine de președintele Băsescu, fără nici un fel de pregătire de specialitate, dl. X este cel care:
2. A declarat că a informatizat sistemul de evidență sanitar, pentru ca să se constate- că sistemul nu funcționează. Până și în Burkina Faso sau în Benin- un oarecare- de pe o cracă- dacă se laudă că face un sistem de sănătate informatizat și sistemul - la lansarea în public- se blochează- craca respectivă se taie cu mijloacele locale iar oarecarele este lăsat să cadă în fața unor lei flămânzi.
3. După ce sistemul- care a costat un purcoi de bănet- n-a funcționat, oarecarele a declarat că:
3.a. de vină sunt medicii din sistem care l-au sabotat pentru că erau toți cu opoziția- chestiune pentru care merită o diplomă de dobitoc;
3.b. de vină e firma Oracle- pentru care merită o statuie- de dobitoc. Eventual cu domnia sa pe dinăuntru să-l fericească porumbeii.
Și ne întoarcem la context- e bine ca să se spună adevărul la o televiziune ? Și dacă nu, de ce ? Pentru că oricum dl.Duță nu dispare odată cu tristul guvern Boc- domnia sa având de asigurat fonduri pentru partid și pentru că, orice s-ar spune- e un dobitoc.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_mda.
mesaj Feb 23 2012, 04:12 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 23 2012, 01:49 PM) *
O altă filă înlăcrimată din lupta CNA contra ”moguliviziunilor”. Dl.Gâdea îl face în direct pe dl.Duță sau Duțu- oricum insignifiant- oricum președintele Casei Naționale de Asigurări - dobitoc. Acuma realitatea este că dl CNAS își merită pe deplin atributele precizate de dl.Gâdea. Hai să vedem și de ce:
1. Pus în pâine de președintele Băsescu, fără nici un fel de pregătire de specialitate, dl. X este cel care:

Habar n-ai despre ce vorbesti. Nici nu stii cum il cheama dar ai facut un subiect pentru el. Apoi nu Basescu numeste pe cei de la Casa Nationala de Asigurari. Asta e doar o obsesie a voastra. Imi pare rau dar nu ma mai obosesc sa citesc ce mai aberezi pentru ca vad cat de mult gandesti.

Si CNA ar trebui sa sanctioneze televiziunile care abuzeaza, denatureaza, manipuleaza, folosesc expresii suburbane, jignesc, insulta. Ca CNS nu-si face treaba se vede de la o posta din moment ce tomberoanele lui Voiculescu sunt inca deschise. Deci fila inlacrimata este pentru dezastrul massmediei din Romania.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 23 2012, 04:41 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (mda @ Feb 23 2012, 04:12 PM) *
Si CNA ar trebui sa sanctioneze televiziunile care abuzeaza, denatureaza, manipuleaza, folosesc expresii suburbane, jignesc, insulta.

Inainte de a-si face treaba CNA, DNA ar trebui sa sanctioneze dur demnitarii care abuzeaza, denatureaza, manipuleaza, folosesc expresii suburbane, jignesc si insulta. Televiziunile nu ne influenteaza direct viata asa cum fac demnitarii scelerati care molesteaza copii si simpli cetateni pe strada, folosesc expresii scabroase, insulta si abuzeaza prin prestatia lor execrabila intregi categorii sociale.

http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopic=23655&hl=

+Quote Post
Luk
mesaj Feb 23 2012, 09:23 PM
Mesaj #4

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 161
Inscris: 21-May 08
Utilizatorul numarul: 336

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 23 2012, 02:49 PM) *
2. A declarat că a informatizat sistemul de evidență sanitar, pentru ca să se constate- că sistemul nu funcționează. Până și în Burkina Faso sau în Benin- un oarecare- de pe o cracă- dacă se laudă că face un sistem de sănătate informatizat și sistemul - la lansarea în public- se blochează- craca respectivă se taie cu mijloacele locale iar oarecarele este lăsat să cadă în fața unor lei flămânzi.
3. După ce sistemul- care a costat un purcoi de bănet- n-a funcționat, oarecarele a declarat că:
3.a. de vină sunt medicii din sistem care l-au sabotat pentru că erau toți cu opoziția- chestiune pentru care merită o diplomă de dobitoc;
3.b. de vină e firma Oracle- pentru care merită o statuie- de dobitoc. Eventual cu domnia sa pe dinăuntru să-l fericească porumbeii.
Și ne întoarcem la context- e bine ca să se spună adevărul la o televiziune ? Și dacă nu, de ce ? Pentru că oricum dl.Duță nu dispare odată cu tristul guvern Boc- domnia sa având de asigurat fonduri pentru partid și pentru că, orice s-ar spune- e un dobitoc.

Domnule, mai incerc o data:

Ce spui tu, esti tu!. Daca din dorinta de a sustine un argument spui despre mine ca sunt un dobitoc, nimic din ce-am facut sau spus eu n-o sa te scuze. Daca asta e nivelul tau, nu incerca sa ne explici ca eu te-am silit sa te porti ca un prost si sa vorbesti ca un animal. Niciun om cu IQ mai mare de 60 n-o sa te creada. Daca esti mitocan, esti mitocan! "Scopul scuza mijloacele" este o explicatie penibila cata vreme scopul ajunge sa fie suma mijloacelor folosite.

Suspendarea drepturilor din ratiuni de stat, politice sau ideologice, a stat la baza oricarui si fiecarui stat totalitar. Statele totalitare n-au fost compuse doar din Dictator. Ele au fost servite de indivizi care lasau bunul simt si dreptul celuilalt in paranteze pentru a-si rezolva o problema, nu? Sa omoram evreii, sa distrugem burghezia, sa omoram comunistii... toate se bazeaza pe staza in care pui dreptul celorlalti pana cand rezolvi tu problema de interes national.

Cred ca ti-ai putea reprezenta mai bine abuzul celor de la Antene daca, in loc sa te bucuri, ti-ai imagina cateva momente ca dumneata (cu/fara familia domniei tale) ai putea deveni tinta unui asemenea tratament. 24/7. 48 de luni. 4 ani.

Daca incerci sa te eschivezi de la raspuns pretinzand ca dumneata nu esti si n-ai putea deveni tinta, imagineaza-ti ca e unul ca mine, aici, care o sa-i aplaude, o sa-i dea dreptate lui Gadea pentru ca te injura pe un post TV, pentru ca MERITI. De ce? PENTRU CA POT! Pentru ca mi-e usor sa rad de ceilalti si-mi pot imagina cu usurinta ca m-as descurca mai bine (dumneata avand, de exemplu, ochelari si-un caine de toata rusinea!). Sau nasul mare si-o pisica idioata. Cati dintre cei care te inconjoara sunt convinsi ca ai oarece valoare? laugh.gif Daca seful CNAS e un dobitoc, iar curul gol al fostului prim ministru e subiect de emisiune, imagineaza-ti ce usor este pentru ei sa te faca praf INAINTE SA AI OCAZIA SA DESHIZI GURA!

Daca ii lasi sa castige ORICUM, esti de partea celor care au copiat la bac, esti de partea celor care ard carti, esti de partea celor care cred ca omorand indifeli/necredinciosi ajungi in rai. Afla ca poti deveni foarte usor o tinta.

Afla ca poti deveni victima #1!

Am vazut prin Bucuresti tigani oarecare luand activ apararea tiganlior prinsi la furat.

In loc sa-i civilizam noi...

P.S. Tatal meu a murit de cancer, asa ca va rog sa aveti amabilitatea de a ma scuti de discutii referitoare la morfina, ok?

Aceasta postare a fost editata de Luk: Feb 23 2012, 09:27 PM

+Quote Post
mesaj Feb 23 2012, 10:36 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (mda @ Feb 23 2012, 04:12 PM) *
Habar n-ai despre ce vorbesti. Nici nu stii cum il cheama dar ai facut un subiect pentru el. Apoi nu Basescu numeste pe cei de la Casa Nationala de Asigurari. Asta e doar o obsesie a voastra. Imi pare rau dar nu ma mai obosesc sa citesc ce mai aberezi pentru ca vad cat de mult gandesti.

Si CNA ar trebui sa sanctioneze televiziunile care abuzeaza, denatureaza, manipuleaza, folosesc expresii suburbane, jignesc, insulta. Ca CNS nu-si face treaba se vede de la o posta din moment ce tomberoanele lui Voiculescu sunt inca deschise. Deci fila inlacrimata este pentru dezastrul massmediei din Romania.

Dle. mda, mai discutăm după ce o să vedeți în direct- și pe viu- un om care moare de uremie și care nu are morfină din cauza faptului că dl.Duță este un dobitoc. .Nu mă interesează cum se cheamă dobitocii- pentru că aș fi eu însumi un dobitoc să-mi încurc memoria cu numele lor. Și spre neplăcerea dvs. știu despre ce vorbesc- pentru că fac parte din sistemul în care încă mai există dl.Duță- spre că nu pentru foarte mult timp.Dna. Ionel a fost demisă de premierul Ungureanu pentru extrem de puțin- dl.Duță nu trebuie numai demis ci și băgat la bulău. Se va afla atunci și cât a luat comision din cei 100 de milioane pentru informatizarea unui sistem care încă nu e informatizat și mai ales- dacă totuși are ceva în creier. După declarațiile murdar- tupeiste ale domniei sale- un neica nimeni (pe care președintele l-a propulasat- în mod direct)- inclusiv declarațiile de azi de la Realitatea unde i se explica că părinții nu au bani să ia morfină pentru copii și el dădea vina pe medicii care, nu-i așa, nu sunt tinichigii lui Băsescu și conspiră împotriva domniei sale- dl. Duță este , totuși, un dobitoc.

+Quote Post
mesaj Feb 23 2012, 10:47 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Luk @ Feb 23 2012, 09:23 PM) *

Ce spui tu, esti tu!. Daca din dorinta de a sustine un argument spui despre mine ca sunt un dobitoc, nimic din ce-am facut sau spus eu n-o sa te scuze. Daca asta e nivelul tau, nu incerca sa ne explici ca eu te-am silit sa te porti ca un prost si sa vorbesti ca un animal. Niciun om cu IQ mai mare de 60 n-o sa te creada. Daca esti mitocan, esti mitocan! "Scopul scuza mijloacele" este o explicatie penibila cata vreme scopul ajunge sa fie suma mijloacelor folosite.

Suspendarea drepturilor din ratiuni de stat, politice sau ideologice, a stat la baza oricarui si fiecarui stat totalitar. Statele totalitare n-au fost compuse doar din Dictator. Ele au fost servite de indivizi care lasau bunul simt si dreptul celuilalt in paranteze pentru a-si rezolva o problema, nu? Sa omoram evreii, sa distrugem burghezia, sa omoram comunistii... toate se bazeaza pe staza in care pui dreptul celorlalti pana cand rezolvi tu problema de interes national.

Cred ca ti-ai putea reprezenta mai bine abuzul celor de la Antene daca, in loc sa te bucuri, ti-ai imagina cateva momente ca dumneata (cu/fara familia domniei tale) ai putea deveni tinta unui asemenea tratament. 24/7. 48 de luni. 4 ani.

Daca incerci sa te eschivezi de la raspuns pretinzand ca dumneata nu esti si n-ai putea deveni tinta, imagineaza-ti ca e unul ca mine, aici, care o sa-i aplaude, o sa-i dea dreptate lui Gadea pentru ca te injura pe un post TV, pentru ca MERITI. De ce? PENTRU CA POT! Pentru ca mi-e usor sa rad de ceilalti si-mi pot imagina cu usurinta ca m-as descurca mai bine (dumneata avand, de exemplu, ochelari si-un caine de toata rusinea!). Sau nasul mare si-o pisica idioata. Cati dintre cei care te inconjoara sunt convinsi ca ai oarece valoare? laugh.gif Daca seful CNAS e un dobitoc, iar curul gol al fostului prim ministru e subiect de emisiune, imagineaza-ti ce usor este pentru ei sa te faca praf INAINTE SA AI OCAZIA SA DESHIZI GURA!

Daca ii lasi sa castige ORICUM, esti de partea celor care au copiat la bac, esti de partea celor care ard carti, esti de partea celor care cred ca omorand indifeli/necredinciosi ajungi in rai. Afla ca poti deveni foarte usor o tinta.

Am vazut prin Bucuresti tigani oarecare luand activ apararea tiganlior prinsi la furat.

P.S. Tatal meu a murit de cancer, asa ca va rog sa aveti amabilitatea de a ma scuti de discutii referitoare la morfina, ok?

Dle.Luk,

Deosebirea dintre mine- și personajele pe care le aperi domnia ta- este extrem de simplă. Și această deosebire reprezintă exact motivul pentru care nu voi putea fi atacat de cine spui matale- never ever. Pentru că spre deosebire de dl.Boc și de dl.Duțu- eu sunt chiar un expert din domeniul meu- relativ destul de restrâns, dar oricum sunt un expert. Deci, pe plan profesional, pentru a fi atacat- ar trebui să existe un expert mai bun decât mine- caresă demonstreze că expertiza mea este greșită- și că poate sunt- un dobitoc. Ceea ce- pur și simplu- nu se poate. Oricum, nu este aici locul să mă laud și nu asta este ontopicul acestui thread. Ontopicul este faptul că un tip totalmente nepregătit nici măcar să facă cu cremă pantofii- este ridicat de către dl.președinte Băsescu într-o funcție care depășește cu mult- conform principiului lui Peter- limita competenței domniei sale (cred că acea limită este să pape grăunțe din poiată).Respectivul domn- dacă o să ai bunăvoința să citești postarea- este un dobitoc înainte de scandalul cu morfina. Și cred că am precizat și de ce.
Pentru matale- în mod special, pentru că îmi ești simpatic. Ai un oarecare complex legat de demnitari- și nu este un complex folositor. Unui om ajuns într-o funcție de decizie- care decide prost- dacă nu-i spui adevărul devii complice la deciziile proaste ale omului respectiv. Este ilustrarea perfectă a cazului DUțu- numai că cei care trebuiau să-i spună dlui. președinte, dlui. fost premier și chiar dlui. Duțu- care a recunoscut cu gurița domniei sale că:
1. este pus politic de către dl.Băsescu;
2. nu se prea pricepe;
-deci cei care trebuiau să-i spună că dl. Duțu este un dobitoc și că dl.președinte nu trebuie să aleagă toate ciurucurile să le pună în funcții înalte- pentru că mai există și oameni deștepți- vezi MRU- care pot încerca o colaborare spre binele comun- au manifestat fie același complex ca și domnia ta- fie o tăcere criminală- pentru care pot fi acuzați- fără nici un fel de parti-pris- de complicitate.

+Quote Post
mesaj Feb 23 2012, 10:50 PM
Mesaj #7

Guests

Solicităm în mod deschis premierului Ungureanu- pe care-l respectăm- să pronunțe la o oră de vârf și cât mai repede nu numai demiterea dlui.Duță ci și trimiterea domniei sale în judecată pentru incompetență criminală. .Dl.Ungureanu va dovedi astfel că este un adevărat premier înlăturând păpușile gonflabile puse în funcție de dl.președinte Băsescu- și va face și un act de dreptate.

+Quote Post
mesaj Feb 23 2012, 10:58 PM
Mesaj #8

Guests

Și dovada că pentru faptul că dl.Duță e un dobitoc plătește guvernul ”Guvernul a decis, in sedinta speciala de joi, alocarea, din Fondul de rezerva, a sumei de 750.000 lei pentru achizitionarea in regim de urgenta a morfinei necesare in tratamentul pacientilor bolnavi de cancer, a anuntat purtatorul de cuvant al Guvernului, Dan Suciu. "Am alocat o suma care reprezinta consumul mediu lunar", a explicat Vasile Cepoi, secretar de stat in Ministerul Sanatatii. "Speram ca in 2-3 zile sa avem medicamentele in tara", a mai spus oficialul MS, precizand ca exista rezerve de analgezice injectabile si ca nimeni nu s-a asteptat la acest "hiatus" de pe piata aprovizionarii cu medicamente opioide cu actiune rapida.”- sursa Hotnews, prima pagină. Revenind la dobitocia dlui.Duță, fiind singura firmă care asigură un serviciu umanitar- pentru că morfina este un serviciu umanitar- și nu un medicament- pentru bolnavii de cancer- dobitocul dl.Duță ar fi trebuit să facă în mod oficial, în calitate de președinte CNAS demersuri pe lângă firma respectivă să rămână. Ori, pe domnia sa l-a apucat o durere exact la 10 m în fața umblătoarei de soarta bolnavilor de cancer- ”firma a plecat, nu sunt eu vinovat”. Cred că dl.Mengele era oarecum mai uman. Și oricum, nu era dobitoc.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 24 2012, 01:31 AM
Mesaj #9

Guests

Sfanta ipocrizie!
Este ca iti place forumul asta fiindca atacul la persoana este penalizat? Astia sunt mai rau decat CNA.. wink.gif
Ca eu nu pot sa zic aici din ce se zice pe la Antene..si atunci ma gandesc...Hotnews este mai civilizat decat ei sau sunt mai tirani?
Si iar stau sa ma gandesc..daca iti place sa injure omu' de cate ori il apuca dracii ,de ce nu te abonezi la un forum unde se poarta limbajul asta? Sau iti place sa spui ce vrei fara sa te faca nimeni dobitoc sau jalnic?Hmmm...

+Quote Post
Vizitator_traha.
mesaj Feb 24 2012, 10:02 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 23 2012, 10:47 PM) *
Dle.Luk,

Deosebirea dintre mine- și personajele pe care le aperi domnia ta- este extrem de simplă. Și această deosebire reprezintă exact motivul pentru care nu voi putea fi atacat de cine spui matale- never ever. Pentru că spre deosebire de dl.Boc și de dl.Duțu- eu sunt chiar un expert din domeniul meu- relativ destul de restrâns, dar oricum sunt un expert. Deci, pe plan profesional, pentru a fi atacat- ar trebui să existe un expert mai bun decât mine- caresă demonstreze că expertiza mea este greșită- și că poate sunt- un dobitoc. Ceea ce- pur și simplu- nu se poate. Oricum, nu este aici locul să mă laud și nu asta este ontopicul acestui thread. Ontopicul este faptul că un tip totalmente nepregătit nici măcar să facă cu cremă pantofii- este ridicat de către dl.președinte Băsescu într-o funcție care depășește cu mult- conform principiului lui Peter- limita competenței domniei sale (cred că acea limită este să pape grăunțe din poiată).Respectivul domn- dacă o să ai bunăvoința să citești postarea- este un dobitoc înainte de scandalul cu morfina. Și cred că am precizat și de ce.
Pentru matale- în mod special, pentru că îmi ești simpatic. Ai un oarecare complex legat de demnitari- și nu este un complex folositor. Unui om ajuns într-o funcție de decizie- care decide prost- dacă nu-i spui adevărul devii complice la deciziile proaste ale omului respectiv. Este ilustrarea perfectă a cazului DUțu- numai că cei care trebuiau să-i spună dlui. președinte, dlui. fost premier și chiar dlui. Duțu- care a recunoscut cu gurița domniei sale că:
2. nu se prea pricepe;
-deci cei care trebuiau să-i spună că dl. Duțu este un dobitoc și că dl.președinte nu trebuie să aleagă toate ciurucurile să le pună în funcții înalte- pentru că mai există și oameni deștepți- vezi MRU- care pot încerca o colaborare spre binele comun- au manifestat fie același complex ca și domnia ta- fie o tăcere criminală- pentru care pot fi acuzați- fără nici un fel de parti-pris- de complicitate.

+Quote Post
Vizitator_traha.
mesaj Feb 24 2012, 10:04 AM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 23 2012, 10:47 PM) *
Dle.Luk,

2. nu se prea pricepe;

+Quote Post
Erasm
mesaj Feb 24 2012, 10:26 AM
Mesaj #12

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 26-January 11
Utilizatorul numarul: 25 615

Domnule, trebuie sa recunosc ca puterea de manipulare a presei este uriasa. In prima faza, am citit doar ca Gadea l-a insultat ca la usa cortului pe Duta. Desigur, am zis, este un comportament necivilizat, chiar sanctionat de Codul Penal. Insulta si calomnia sunt, inca, infractiuni. Insa, din punct de vedere moral, a avut sau nu dreptate dl.Gadea sa-l insulte pe dl.Duta?!
In primul rand, trebuie avut in vedere, intotdeauna, contextul. Era vorba de un subiect ultrasensibil: bolnavii de cancer, aflati in faza terminala. Era vorba de durerile insuportabile, pe care le indura acesti semeni, fara morfina. Si, iata si intriga: firma furnizoare de morfina isi anunta reorganizarea, caz in care furnizarea de morfina inceteaza. Atentie: firma respectiva nu acuza, in niciun fel, CNAS-ul sau statul, pentru aceasta decizie.
Cu toate acestea, dl.Gadea si Antena 3 ia in colimator autoritatile statului, pe dl.Duta in special, pentru o pretinsa proasta administrare a domeniului medicamentelor. Dl.Duta intervine telefonic si continuarea o stiti.

In al doilea rand, cred ca trebuie sa ne intrebam: cat de departe poate merge contestarea autoritatii, in cazul unui stat democratic? Este normal sa insult un demnitar, de la obraz, pentru ca eu consider ca nu-si face bine treaba, ca e corupt, etc.? E normal, e democratic, sau e un abuz de drept la libera exprimare?

Eu cred ca acestea ar trebui sa fie coordonatele unei discutii civilizate si rationale, despre un eveniment (cred eu) regretabil si jenant. Astept si parerea dvs., caci pareti intr-adevar o persoana inteligenta, dupa cum spune si nick-ul ales :-)

+Quote Post
mesaj Feb 24 2012, 10:56 AM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 24 2012, 01:31 AM) *
Sfanta ipocrizie!
Este ca iti place forumul asta fiindca atacul la persoana este penalizat? Astia sunt mai rau decat CNA.. wink.gif
Ca eu nu pot sa zic aici din ce se zice pe la Antene..si atunci ma gandesc...Hotnews este mai civilizat decat ei sau sunt mai tirani?
Si iar stau sa ma gandesc..daca iti place sa injure omu' de cate ori il apuca dracii ,de ce nu te abonezi la un forum unde se poarta limbajul asta? Sau iti place sa spui ce vrei fara sa te faca nimeni dobitoc sau jalnic?Hmmm...

Nenea Nae, nu fi ipocrit ! Omul e un dobitoc- și am dat exact motivația mea- nu a Antenelor. Și dacă e un dobitoc- de ce crezi că ar fi o jignire să nu spui adevărul despre el- mai ales când are un anumit drept de viață și moarte- pe niște lucruri cu care n-ar trebui să te joci ? Ipocrizia mai mult rău face în ROmânia- și de-abia aștept ordinul dlui. MRU prin care dobitocul e dat afară. Oricum și-a făcut plinul de când e unde n-ar trebui să fie- așa că părerea mea e că ar trebui și o vizită la DNA...

+Quote Post
mesaj Feb 24 2012, 11:02 AM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Erasm @ Feb 24 2012, 10:26 AM) *
Domnule, trebuie sa recunosc ca puterea de manipulare a presei este uriasa. In prima faza, am citit doar ca Gadea l-a insultat ca la usa cortului pe Duta. Desigur, am zis, este un comportament necivilizat, chiar sanctionat de Codul Penal. Insulta si calomnia sunt, inca, infractiuni. Insa, din punct de vedere moral, a avut sau nu dreptate dl.Gadea sa-l insulte pe dl.Duta?!
In primul rand, trebuie avut in vedere, intotdeauna, contextul. Era vorba de un subiect ultrasensibil: bolnavii de cancer, aflati in faza terminala. Era vorba de durerile insuportabile, pe care le indura acesti semeni, fara morfina. Si, iata si intriga: firma furnizoare de morfina isi anunta reorganizarea, caz in care furnizarea de morfina inceteaza. Atentie: firma respectiva nu acuza, in niciun fel, CNAS-ul sau statul, pentru aceasta decizie.
Cu toate acestea, dl.Gadea si Antena 3 ia in colimator autoritatile statului, pe dl.Duta in special, pentru o pretinsa proasta administrare a domeniului medicamentelor. Dl.Duta intervine telefonic si continuarea o stiti.

In al doilea rand, cred ca trebuie sa ne intrebam: cat de departe poate merge contestarea autoritatii, in cazul unui stat democratic? Este normal sa insult un demnitar, de la obraz, pentru ca eu consider ca nu-si face bine treaba, ca e corupt, etc.? E normal, e democratic, sau e un abuz de drept la libera exprimare?

Eu cred ca acestea ar trebui sa fie coordonatele unei discutii civilizate si rationale, despre un eveniment (cred eu) regretabil si jenant. Astept si parerea dvs., caci pareti intr-adevar o persoana inteligenta, dupa cum spune si nick-ul ales :-)

Dle. Erasm,

Dobitocul era dobitoc încă de pe vremea flop-ului cu sistemul informatizat al CNAS. Am spus-o și pe vremea aceea, lăsând deoparte modul cu totul amatoristic în care s-a acceptat sistemul (niciunde, nicăieri un astfel de sistem nu este lansat în public mai devreme de minim 6 luni după ce e finalizat- pentru testări. Se fac 2 rânduri de testări, alfa și beta- și de-abia după ce testarea cu public- beta- e OK se lansează- fie el WIndows 8 sau sistem CNAS) este dobitoc pentru că a scăpat păsăricile cu:
1. Oracle e de vină- câtev sute de mii de pământeni sunt dezvoltatori Oracle și se găsi numai la oamenii dlui. DUță să se producă defectul, parol;
2. medicii USL-iști care-l sabotează sunt de vină- văd că placa cu medicii o ține gaia- mațu, inclusiv în cazul cu morfina.
Revenind la dobitoc, care o fi îndatoririle acestuia ? Și ca om care dirguiește compensarea de medicamente- nu ar fi de datoria morală a domniei sale- dacă nu e dobitoc- să facă rost tocmai de morfină ????

+Quote Post
Vizitator_Aldo.
mesaj Feb 24 2012, 01:23 PM
Mesaj #15

Guests

Cateva intrebari fara raspuns pana acum(cel putin):
!A rapuns cineva pentru esecul investitiei de 100 de mil de Euro ?
propuneri de raspuns
-a)Oracle
-b)SRI-ul care nu i-a demascat pe medicii USL-isti
-c)doctorul Arafat,dovedit de domnul(dobitoc sa nu..)ca luptator subversiv impotriva progresului sistemului de sanatate
-d)caderile masive de zapada
-e)si alte nationalitati conlocuitoare
2 A raspuns cineva pentru golaniile proferate la adresa profesionistilor din domeniu si continua dezinformre a opiniei publice in ceea ce priveste preconizata reforma a sanatatii?
propuneri de raspuns
-a)miile de piloti si soferi de ambulante care nu si-au mai gasit locuri de munca pentru ca privatii are se calcau pe picioare la usa Romaniei (potrivit celor spuse de domnul-dobitoc sau nu-)s-au suparat si si-au luat jucariile plecand spre alte zari
-b)zecile de societati de asigurari care nu au mai putut(deocamdata)sa le demonstreze romanilor ca de fapt sunt societati filantropice
-c)elvetienii fericiti ca oricum ar da-o sunt buni de plata daca apeleaza la serviciile de amnulanta (private sau nu)
Raspunde cineva pentru descoperirea epocala de catre domnul -dobitoc sau nu- a singurei societati din lume fabricanta de analgezice opioacee ,fapt care a declansat aprecierile Guvernului Romaniei nevoit sa apeleze la fondul sau de rezerva pentru a se depasi acel pudic exprimat hiatus?
propuneri de raspuns
a)bolnavii de cancer ,care saptamani de-a randul au beneficiat fara voia lor de noua calitate a serviciilor prestate de CNAS
b)comentatorii de la radio-TV Erevan care au avut tupeul sa -si intrebe ascultatorii:CNAS nu va mai asigura unele medicametele din programele nationale, dar ce ziceti de explicatiile domnului -dobitoc sau nu-,nu va aduc ele alinare oare?
c)medicii USL care au emis retete cu aceste medicamente , provocand aceasta criza ,desi ar fi trebuit sa prevada ca autoritatile nu vor putea sa prevada apatitia hiatusului?!?!(din aceasta dilema nu putem iesi)
d)troika economica care se chinuie de ani cu autoritatile romane sa introduca ordine in sistem,potrivit principiului mesterului Manole...apa trece.pietrele raman ...sau o fi fost al altcuiva?
e)marele maestru al angajamentelor fara baza, al explicatiilor de ce nu se poate ,al exhibarii ostentative in public a lipsei de profesionalism
f)cei care il mangaie pe cap pe domnul-dobitoc sau nu-de la punctul e

+Quote Post
mesaj Feb 24 2012, 01:36 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Aldo @ Feb 24 2012, 01:23 PM) *
Cateva intrebari fara raspuns pana acum(cel putin):
!A rapuns cineva pentru esecul investitiei de 100 de mil de Euro ?
propuneri de raspuns
-a)Oracle
-b)SRI-ul care nu i-a demascat pe medicii USL-isti
-c)doctorul Arafat,dovedit de domnul(dobitoc sa nu..)ca luptator subversiv impotriva progresului sistemului de sanatate
-d)caderile masive de zapada
-e)si alte nationalitati conlocuitoare
2 A raspuns cineva pentru golaniile proferate la adresa profesionistilor din domeniu si continua dezinformre a opiniei publice in ceea ce priveste preconizata reforma a sanatatii?
propuneri de raspuns
-a)miile de piloti si soferi de ambulante care nu si-au mai gasit locuri de munca pentru ca privatii are se calcau pe picioare la usa Romaniei (potrivit celor spuse de domnul-dobitoc sau nu-)s-au suparat si si-au luat jucariile plecand spre alte zari
-b)zecile de societati de asigurari care nu au mai putut(deocamdata)sa le demonstreze romanilor ca de fapt sunt societati filantropice
-c)elvetienii fericiti ca oricum ar da-o sunt buni de plata daca apeleaza la serviciile de amnulanta (private sau nu)
Raspunde cineva pentru descoperirea epocala de catre domnul -dobitoc sau nu- a singurei societati din lume fabricanta de analgezice opioacee ,fapt care a declansat aprecierile Guvernului Romaniei nevoit sa apeleze la fondul sau de rezerva pentru a se depasi acel pudic exprimat hiatus?
propuneri de raspuns
a)bolnavii de cancer ,care saptamani de-a randul au beneficiat fara voia lor de noua calitate a serviciilor prestate de CNAS
b)comentatorii de la radio-TV Erevan care au avut tupeul sa -si intrebe ascultatorii:CNAS nu va mai asigura unele medicametele din programele nationale, dar ce ziceti de explicatiile domnului -dobitoc sau nu-,nu va aduc ele alinare oare?
c)medicii USL care au emis retete cu aceste medicamente , provocand aceasta criza ,desi ar fi trebuit sa prevada ca autoritatile nu vor putea sa prevada apatitia hiatusului?!?!(din aceasta dilema nu putem iesi)
d)troika economica care se chinuie de ani cu autoritatile romane sa introduca ordine in sistem,potrivit principiului mesterului Manole...apa trece.pietrele raman ...sau o fi fost al altcuiva?
e)marele maestru al angajamentelor fara baza, al explicatiilor de ce nu se poate ,al exhibarii ostentative in public a lipsei de profesionalism
f)cei care il mangaie pe cap pe domnul-dobitoc sau nu-de la punctul e

Este evident, dle. Aldo, este evident că dl.Duță nu. Adică nu este vinovat de nimic, e un inocent. De-aia e și dobitoc.

+Quote Post
Vizitator_nu stiu io d'astea.
mesaj Feb 24 2012, 01:45 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 24 2012, 11:02 AM) *
Revenind la dobitoc, care o fi îndatoririle acestuia ? Și ca om care dirguiește compensarea de medicamente- nu ar fi de datoria morală a domniei sale- dacă nu e dobitoc- să facă rost tocmai de morfină ????

stimate domn, dupa cum stiti, contrariile se atrag, asa ca de acum o sa va inoportunez cu nestiinta mea smile.gif
inteligentul trebuie cautat in alta parte, morfina si citostaticele sunt finantate de ministerul sanatatii prin programele nationale anticancer, sau dvs. va referiti la morfina folosita in scop de just for fun? ohmy.gif
p.s. n-o sa pot intreba eu cat puteti dvs. raspunde, dar intentia conteaza laugh.gif

+Quote Post
mesaj Feb 24 2012, 02:16 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (nu stiu io d'astea @ Feb 24 2012, 01:45 PM) *
stimate domn, dupa cum stiti, contrariile se atrag, asa ca de acum o sa va inoportunez cu nestiinta mea smile.gif
inteligentul trebuie cautat in alta parte, morfina si citostaticele sunt finantate de ministerul sanatatii prin programele nationale anticancer, sau dvs. va referiti la morfina folosita in scop de just for fun? ohmy.gif
p.s. n-o sa pot intreba eu cat puteti dvs. raspunde, dar intentia conteaza laugh.gif

nenea NuȘtiu, și ce-o mai face -sau de ce o mai fi necesar- să spunem- dl. Duță și de ce nu merge domnia sa la păscut cu vaca ? Deși la ce dobitoc e cred că lucrurile trebuie să se întâmple vițăvercea. Chiar, sunt și eu curios- și întreb și matale poate-mi răspunzi: care este rostul și rolul dlui.Duță la șefia CNAS ? Să facă strategii, programe, etc. ? Păi e mai plină Românika de strategi decât statul major german în 1940, parol...

+Quote Post
Vizitator_nu stiu io d'astea.
mesaj Feb 24 2012, 02:39 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 24 2012, 02:16 PM) *
nenea NuȘtiu, și ce-o mai face -sau de ce o mai fi necesar- să spunem- dl. Duță și de ce nu merge domnia sa la păscut cu vaca ? Deși la ce dobitoc e cred că lucrurile trebuie să se întâmple vițăvercea. Chiar, sunt și eu curios- și întreb și matale poate-mi răspunzi: care este rostul și rolul dlui.Duță la șefia CNAS ? Să facă strategii, programe, etc. ? Păi e mai plină Românika de strategi decât statul major german în 1940, parol...

hai sa stabilim de la inceput rolurile: eu intreb in ignoranta mea, matale ma luminezi cu raspunsuri documentate care sa ma lase bouche bee...
uite, de ce crezi ca dl. Duta este dobitoc, poti argumenta putin in plus fata de ce am gasit pana acum in topic, ca de acolo am inteles ca-i numit politic, hot, incompetent, de chelie n-ai zis nimic, dar neuronul suferind monser, de unde?
iar strategii germani din 40 erau chiar ok, mai putin marele strateg sad.gif

+Quote Post
Vizitator_Costique.
mesaj Feb 24 2012, 08:23 PM
Mesaj #20

Guests

Vad ca v-ati aprins pe aici; situatia nu e alta decat alta data , aceleasi probleme au fost mereu doar ca acum avem un post interesat politic. Daca va credeti asa destepti, ia vedeti cat s-au alocat in 2008 pentru aceleasi cheltuieli cu morfina bolnavilor, in guvernarea PNL+PSD ! Pur si simplu opozantiic auta orice subiect "sensibil" care are priza la publicul de orice natura si executa puterea. Pe ce pariem ca n-o sa mai auzim de subiect dupa ce ajung la putere? De fapt , cad aveau puterea , sus-numitul Gadea de la televiziunea mogulului nu discuta altceva decat de Basescu, care nu avea nici o putere executiva? Securistii si-au pus bine banii pe mass-media si multi infuleca nemestecat ce va servesc lacheii...stiti ceva , sigur veti face indigestie odata si odata dar veti da vina pe oricine, numai pe voi ca ati inghitit toate gogosile , nu !

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 24 2012, 08:40 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Feb 24 2012, 10:56 AM) *
Nenea Nae, nu fi ipocrit ! Omul e un dobitoc- și am dat exact motivația mea- nu a Antenelor. Și dacă e un dobitoc- de ce crezi că ar fi o jignire să nu spui adevărul despre el- mai ales când are un anumit drept de viață și moarte- pe niște lucruri cu care n-ar trebui să te joci ? Ipocrizia mai mult rău face în ROmânia- și de-abia aștept ordinul dlui. MRU prin care dobitocul e dat afară. Oricum și-a făcut plinul de când e unde n-ar trebui să fie- așa că părerea mea e că ar trebui și o vizită la DNA...

Eu stiu de acasa ca un om care respecta pe altii de fapt se respecta pe el.
Televiziuni cu adevarat profesioniste spun Dl.,Dl.Presedinte chiar daca e vorba de Saddam sau Ceausescu.
Restul e cancan.
Cand cobori nivelul limbajului se duce dracu ideea de profesionalism.Poti sa acuzi un om prin alte metode,prin alt limbaj (ca d'aia s-au dus la scoala) si nu ca la colt de strada.
Faptul ca Gadea isi permite un asemenea limbaj inseamna ca:
-nu are etica
-are aprobare de sus (daca nu avea il dadeau afara).

+Quote Post
mesaj Feb 24 2012, 09:02 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (Costique @ Feb 24 2012, 08:23 PM) *
Vad ca v-ati aprins pe aici; situatia nu e alta decat alta data , aceleasi probleme au fost mereu doar ca acum avem un post interesat politic. Daca va credeti asa destepti, ia vedeti cat s-au alocat in 2008 pentru aceleasi cheltuieli cu morfina bolnavilor, in guvernarea PNL+PSD ! Pur si simplu opozantiic auta orice subiect "sensibil" care are priza la publicul de orice natura si executa puterea. Pe ce pariem ca n-o sa mai auzim de subiect dupa ce ajung la putere? De fapt , cad aveau puterea , sus-numitul Gadea de la televiziunea mogulului nu discuta altceva decat de Basescu, care nu avea nici o putere executiva? Securistii si-au pus bine banii pe mass-media si multi infuleca nemestecat ce va servesc lacheii...stiti ceva , sigur veti face indigestie odata si odata dar veti da vina pe oricine, numai pe voi ca ati inghitit toate gogosile , nu !

Eu am constatat că dl.Duță e un dobitoc pentru fapte anterioare- pentru faza cu morfina e doar un hitlerist nesimțit- pe lângă care dl.Mengele era un adevărat binefăcător.

+Quote Post
Vizitator_anaerobik.
mesaj Feb 24 2012, 11:16 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Erasm @ Feb 24 2012, 10:26 AM) *
..............

Raspunsul e DA. Ai dreptul. Ba chiar obligatia. Complicele dobitocului ignar e pedepsit de Codul penal.

+Quote Post
Vizitator_Costique.
mesaj Feb 25 2012, 09:33 AM
Mesaj #24

Guests

Pai ce faceti ,ati lasat morfina si ati dat-o pe borduri? Vino la mine in oras sa vezi borduriada...Sa-ti spun ca orasul a avut odata borduri masive de granit care au fost inlocuite strategic cu alea de beton ce trebuie schimbate la cativa ani-gurile rele spun ca alea vechi au luat drumul Italiei? Sa-ti spun cine conduce orasul asta (mare) de 22 de ani? Ce dracu, chiar nu ati inteles ca e aceeasi Marie cu alta palarie?
Ce va tot spun eu aici este ca Antena si toti cei de acolo au un singur scop, demolarea lui Basescu pentru ca l-a tradat pe Voiculescu dupa ce la- facut sa iasa din schema cu PSD si sa intre la guvernare. Am un prieten care a baut odata cu Basescu si mi-a spsu ca omul e o lichea , mare. Dar asta nu inseamana ca nu e si singurul presedinte care s-a luat la tranta cu sistemul care reactioneaza. Voi nu vedeti padurea din cauza copacilor, va lasati agatati in subiectele scoase pe tapet de politruci uitand subiectele cu adevarat importante :reforma statului. Cine mai vorbeste de unicameral, 300 alesi, regionalizare , vot uninominal pur (actualul parlament are 2/3 din alesi scosi de pe lista-Tariceanu si Antonescu sunt de pe locurile 2 si 3) iar acest lucru s-a vazut imediat in faptul ca alesii in continuare fac plecaciuni stapaniriid e partid si au o durere la 5 m in spate de aia din colegiul din care vin - cu unele exceptii, acolo unde candidatii au castigat pe bune colegiul, putini insa.
Asa ca eu va garantez ca orice ve-ti vedea la posturile lui Voiculescu , nu vor ataca aceste probleme decat in modul critic si va mai garantez ca daca nu facem nimic, vom fi depasiti si de bulgari, ramanand ultima gaina a Europei...
Cat despre numirea lui Duta: In orasul meu nici macar unul din posturile numite de la orice fel de autoritate sau regie locala si judeteanu nu are la conducere om al puterii. Asa ca , despre ce vorbiti? Managerul trebuie sa fie manager , nu medic -Bradistenu mi-a fost de ajuns. Scandalul cu morfina este unul inventat si deliberat Gadea l-a facut "dobitoc" pe ala pentru a exulta vulgul si pentru a provoca o cat mai mare dezbatere cu riscul amenzilor. Dar sa ma pici cu ceara eu nu cred ca lise rupe alaora din studiou de subiect caci acum 2 ani cand au incercat sa bage al impozitare veniturile "jurnalistilor" au sarit cu totii de cur in sus ca ei nu au nevoie de pensie (de parca pe mine m-a intrabat cineva daca vreu sa contribui), ca au drepturi de autor etc- toate inventii pentru a evaziona bugetul legal, in schimbul sprijinului politic - da , daca nu stiti, nenea Nastase a facut astea pentru oamenii lui in 2003, dar s-a aflat si acum numai in orasul meu sunt 6000 de PFA si 1500 de "drepturi de autor" care platesc la venituri echivalente numai o fractie din impozitele pe care le platesc eu, salariat cu contract permanent... Toate inventiile astea sunt perdele de fum, voi , cei ce ganditi, nu prea o faceti...O sa vedeti cum , daca castiga alegerile, guvernul v-a fi laudat din prima de antene (va mai amintiti ce le-au facut PDL-istilor- din necalificati nu i-au scos) si vinovat +subiect zilnic va fi Basescu. Credeti ca Basescu +PDL e vinovat de situatia actuala? Partial. Baza nenorocirii e veche, PNL-istii uita cand criticau politiciel de pensionare la 50 de ani ai PSD-ului , cand cu guras lor spuneau ca ramanem fara bani....Nici o problema , in lume sunt 70.000 miliarede de dolari in capitaluri financiare si baietii aia au nevoie de fraieri pe care sa-i imprumute...Si va mai plangeti ca o ducem rau...Stati sa vedeti ce viitor va asterneti!!! Am impresia ca voi cand ramaneti fara bani dati fuga la camatari , ca "va scoateti"...Ei , sa stiti ca industria a paduit-o deja mareata inventie PFS...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 28 2012, 06:54 AM
Mesaj #25

Guests

acest hot care se joaca cu banii celor din sanatate ,care sfideaza si prim-ministrul,nu numai ca este dobitoc cum bine l=a facut in emisiune gadea ,dar este si criminal,cuvantul folosit de gadea a fost prea bland.dar puterea se va schimba dupa alegeri si va platiti pt tot.intrebati 100 de persoane la intamplare daca sunt multumite de sistemul de sanatate si de asigurari din romania si o sa aflati multumirea generala .in primul rand el trebuie sa fie comunicativ cu oamenii nu sa le raspunda in doi peri si pe langa subiect ,ca de banii lor se ocupa dl duta!cat credeti ca mai rabda oamenii?

+Quote Post
Vizitator_unul scarbit de presa noastra.
mesaj Feb 28 2012, 08:09 AM
Mesaj #26

Guests

Observ multi profesionisti care-si dau cu parerea. Toti sunt softisti, toti sunt manageri, toti sunt afaceristi de succes, toti se pricep la orice, dar tara se afla intr-o criza profunda . Probabil multi dintre cei care comenteaza sunt in timpul programului de lucru, pe banii statului sau pe banii fraierilor intreprinzatorii privati. Ne-am invatat sa denigram orice si oricat, pentru ca asa este "cool". Nu avem intiativa decat la comentat, la aberatii si cateodata la mica ciupeala, ca sa nu spun ciordeala.
Daca un moderator tv care amesteca subiectele intentionat, le ameteste, le mermeleste, de nu mai intelegi nimic, are cultul ori misiunea denigrarii unora, sa fie sanatos, insa nu trebuie sa cultive mitocania intr-o emisiune tv alaturi de "ziaristi", mai mult sau mai putin interesati. Crede cineva faptul ca ziaristii vin la o emisiune tv asa de amorul artei? Sa fim seriosi! Nu uitati cazul Vantu, cand au fost dezvaluite sumele pe care le primeau ziaristii de la aceasta, pentru ca ei sa vina la diferite posturi tv sa denigreze la comanda anumite persoane. Cand ii vezi pe domnii ziaristi si invitatii lor cu burdihanele la vedere ( care mai de care mai rotofei), nebaribieriti, cu camasi descheiate la gat, cu decolteuri pana la buric, cu cefele late cat masa , cu priviri cand pline de scarba cand pline de trimful ignorantei lor ,cum stau ei ca niste popandai si ne invata, cu teorii scoase din putul gandirii, cum sa negam totul si sa murdarim totul, te intrebi: oare de ce acesti oameni nu muncesc in agricultura, constructii sau unde este nevoie de forta de munca? Sa nu ne spuna cineva cum ca toti figurantii din sala vin asa fara nicio selectie si, in afara faptului ca stau ca niste obiecte de mobilier, chiar nu primesc un banut pentru aplauzele produse la comanda. Apoi, cine-l plateste pe ziarist sa transforme emisiunea intr-o mahala sa-i plateasca si amenzile. Are balta peste...
Avem o presa de toate jena, nu mai poti avea incredere in niciun punct de vedere. Jenant, iar noi intram in jocul lor.
Stiri fara stire!
Citeam si auzeam la tv ca un sistem SUI, SIU sau cum l-o chema, despre care personal am aflat din presa internationala ca a fost premiat international de cei indreptatiti s-o faca, a costat cand 140 mil euro, cand 190 mil euro. A costat mult sau putin, nu stiu! Sunt altii care vor analiza acest subiect.
Am facut insa o socoteala: suma de 190 mil euro, cea mai ridicata deci, am impartit-o la 20 mil. de persoane, cati mai suntem. A costat cam 9,5 euro de persoana, adica cat un meniu la KFC. Daca reducem baza vom avea si mai putin.
Daca s-ar fi prezentat asa situatia l-ar mai fi urmarit careva pe ziaristul mahalagiu? Nu cred.
Merita un ziarist atat atentie, sau chiar ne crede dobitoci?

+Quote Post
Vizitator_ROMAN ADEVARAT.
mesaj Feb 28 2012, 02:40 PM
Mesaj #27

Guests

CNAS ESTE O INSTITUTIE RESPECTABILA.EI AU DREPTATE .TREBUIE INCHISE TOATE TELEVIZIUNILE CARE NU SPUN CE TREBUIE.DE CE ACUM 22 ANI AVEAM 1 TELEVIZIUNE SI ACUM SA AVEM PESTE 15?CE SA FACEM CU ELE?SA ASCULTAM LA ELE CE PROSTII SPUN SI SA NU ASCULTAM CUM TATUCUL DE SUS IESE CAM ODATA PE LUNA SI NE SPUNE CE BINEESTE IN ROMANIA DAR ESTE BINE SA PLECAM?
SA INCHIDA ANTENA 3?SIGUR.
SA INCHIDA PE TOTI ZIARISTII CA RE SPUN LUCRURI NEADEVARATE

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 28 2012, 03:43 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Luk @ Feb 23 2012, 09:23 PM) *

Ai dreptate amice... Ce spui , asta esti tu!...
Asta te framanta pe tine...?, de ce l-a jignit Gadea pe unul din zecile de nemernici care au furat si distrus tara asata, care i-au distrus imaginea pe plan extern, au indatorat-o pentru multe generatii viitoare....in astfel de conditii, tu te mai gandesti la ETICA....? Mai merita clica asta de nemernici vreun gram de respect?
Cat de nepasator poti sa fii, fata de poporul si de tara asta care au fost aduse in halul asta mai ales in anii basescu...?
Esti de o ignoranta vecina cu ....ismul.... daca nu vezi ce se intampla in jurul tau...
Cat de jos vrei sa se duca de rapa si tot ce misca in tara asta ca sa pricepi esenta...?
Nu sunt fanul nimanui..., dar distrugerea intentionata a sanselor fiecarui cetatean roman sa faca ceva cu viata lui, pentru familia si copii lui, trebuie sa ne framanate pe toti....si mai ales ingradirea pe zi ce trece a libertatilor indviduale...
Nu va spune nimic, distrugerea spitalelor si a scolilor...? si nu numai...?
Trebuie sa ajungem cu orice pret o tara de indobitociti si un popor lipsit sansa la sanatate...?
Din cauza multor astfel de cetateni ca tine, fara valoare si fara cultura carora nu le pasa de saracirea intentionata a tarii in care traiesc si care in loc sa ia atitudine...pupa in dos pe cei care fura si distrug..., la nivel MACRO..., spun, si din cauza voastra am ajuns unde am ajuns.....

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Mar 1 2012, 09:05 AM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 28 2012, 03:43 PM) *
Ai dreptate amice... Ce spui , asta esti tu!...
Asta te framanta pe tine...?, de ce l-a jignit Gadea pe unul din zecile de nemernici care au furat si distrus tara asata, care i-au distrus imaginea pe plan extern, au indatorat-o pentru multe generatii viitoare....in astfel de conditii, tu te mai gandesti la ETICA....? Mai merita clica asta de nemernici vreun gram de respect?
Cat de nepasator poti sa fii, fata de poporul si de tara asta care au fost aduse in halul asta mai ales in anii basescu...?
Esti de o ignoranta vecina cu c.r.e.t.i.n.i.s.m.u.l.... daca nu vezi ce se intampla in jurul tau...
Cat de jos vrei sa se duca de rapa si tot ce misca in tara asta ca sa pricepi esenta...?
Nu sunt fanul nimanui..., dar distrugerea intentionata a sanselor fiecarui cetatean roman sa faca ceva cu viata lui, pentru familia si copii lui, trebuie sa ne framanate pe toti....si mai ales ingradirea pe zi ce trece a libertatilor indviduale...
Nu va spune nimic, distrugerea spitalelor si a scolilor...? si nu numai...?
Trebuie sa ajungem cu orice pret o tara de indobitociti si un popor lipsit sansa la sanatate...?
Din cauza multor astfel de cetateni ca tine, fara valoare si fara cultura carora nu le pasa de saracirea intentionata a tarii in care traiesc si care in loc sa ia atitudine...pupa in dos pe cei care fura si distrug..., la nivel MACRO..., spun, si din cauza voastra am ajuns unde am ajuns.....

Nimic mai adevărat, prietene, opiniile tale reflectă fidel propriile mele opinii.

+Quote Post
Luk
mesaj Mar 1 2012, 09:43 AM
Mesaj #30

Membru veteran

Postari: 161
Inscris: 21-May 08
Utilizatorul numarul: 336

Citeaza (Pintea @ Mar 1 2012, 10:05 AM) *
Nimic mai adevărat, prietene, opiniile tale reflectă fidel propriile mele opinii.

Stim, domnule Pintea, stim. Sentimentul este reciproc. Dumneavoastra primiti note de la oricine?

Eu nu.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd November 2019 - 06:34 AM