IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Protest impotriva Realitatea TV, arta manipularii mediatice s-a mutat la Realitatea TV
Itsoc
mesaj Nov 12 2009, 11:23 AM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 18
Inscris: 5-August 09
Utilizatorul numarul: 10 337

Am primit pe mail un mesaj viral care se propaga pe internet de azi dimineata. Il redau mai jos poate mai sunt doritori de protest...sau macar discutie pe marginea artei de a manipula:
"diseara (12 noiembrie) la ora 20:00 ne strangem in fata sediului realitatii tv pt. a protesta impotriva manipularii nesimtite pe care o executa acest post jenant!
Adresa este: Piata Presei Libere 1, Corp A3, et 2, sector 1, Bucuresti

dati mai departe!

Am reusit sa-i convingem sa dea stirea cu srs si chirieac, reusim si asta!"
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_dragonulverde.
mesaj Nov 13 2009, 10:08 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Itsoc @ Nov 12 2009, 11:23 AM) *
Am primit pe mail un mesaj viral care se propaga pe internet de azi dimineata. Il redau mai jos poate mai sunt doritori de protest...sau macar discutie pe marginea artei de a manipula:
"diseara (12 noiembrie) la ora 20:00 ne strangem in fata sediului realitatii tv pt. a protesta impotriva manipularii nesimtite pe care o executa acest post jenant!

dati mai departe!

+Quote Post
Vizitator_dragonulverde.
mesaj Nov 13 2009, 10:23 PM
Mesaj #3

Guests

Ce ati reusit aseara sa faceti la postul Realitatea Tv?
Intr-adevar sunt extrem de otraviti si manipulatori! Frica pentru locul lor de munca ii fac sa fie lipsiti de orice urma de caracter, de conduita profesionala! Odata, era postul meu favorit! Rusine sa le fie!

+Quote Post
Vizitator_Un nene.
mesaj Nov 14 2009, 06:04 PM
Mesaj #4

Guests

blink.gif Citesc si ma crucesc... Manipulare? smile.gif)))))) Baiiii..... au trecut 20 de ani de la ultima mare manipulare. In prezent doar idiotii mai pot fi manipulati.

Sau....cei care stau toata ziua cu nasul in televizor (indiferent de canal) si nu mai stiu ce se intampla in jurul lor. Tot aia ies si striga in gura mare ca televiziunile ii manipuleaza? =))=)) Ma prapadesc de ras, nu alta. Zau! smile.gif)

Pai iesi nene la aer curat, pune mana pe o carte, dezvolta neuronul! Lasa stransul in fata televiziunilor si protestelor ? Protest pt ce ? Ca esti inchis la minte si nu poti sa distingi si tu dintre alb si negru ? smile.gif))))

Pfff....ce natie de puturosi!!!!!!!!!!!!!!

+Quote Post
Vizitator_Alt nene.
mesaj Nov 14 2009, 09:54 PM
Mesaj #5

Guests

Ca bine zici nene...
Ce sa-i faci, fiecare pasare pe limba ei piere.

+Quote Post
Vizitator_adrian.
mesaj Nov 15 2009, 10:50 AM
Mesaj #6

Guests

IN LOC DE REALITATEA TV I S-AR POTRIVI SA I SE SPUNA IREALITATEA TV

+Quote Post
Vizitator_clujean.
mesaj Nov 15 2009, 05:21 PM
Mesaj #7

Guests

nu-ti place, nu te uiti (sau dai pe B1TV, ca ala nu-i apartine unui mogul ci unui simplu mafiot)!

Citeaza (adrian @ Nov 15 2009, 10:50 AM) *
IN LOC DE REALITATEA TV I S-AR POTRIVI SA I SE SPUNA IREALITATEA TV

+Quote Post
Vizitator_ciprian.
mesaj Nov 24 2009, 05:32 PM
Mesaj #8

Guests

stau primesc si ametesc ,fratilor ma uit la ralitatea si vad caracterul marsav al celor care au pus mana pe cascavalul din aceasta tara numita romania ,cetateni care nu stiu sa lupte echitabil ci stiu sa bage sabia in spate prin perversitate .am o vasta experienta si as putea sa fiu un lider dar fara pile in aceasta tara nu existi esti doar un simplu sclav al unia care are coeficietul de inteligenta 80.In domeniul meu de activitate pe care lucrez acum i-am intalnit si pe cei doi care azi vor sa devina presedinti acestui stat , si pot sa spun ca geoana este care vrea sa ti-na tara tot asa ,fara mari reforme in beneficiu cui,oare?daca nu dai nu primesti,frate.cand am venit din strainatate si am vazut cat de absurd e un parvenit in romania m-am dat seama ce nu merge in romania ,a ramas parsivismul comunist . Cand a fost constantinescu presedinte am afut onoarea sa fiu soldat in paza presedintelui si atunci am vazut ce inseamna un presedinte manipulat de toata lumea chiar si de propria sotie si nu mai zic familie.ma credeti un membru pd-l,nu sunt dar va spun ca acum e momentul sa le da-m o palma celor care nu au muncit niciodata si sa alegem un brav roman care vrea ce alte tari au probat de mult democratia.FRATILOR TREZITIVA ,ACEASTA ESTE TARA NOASTRA,si daca muncesc mai mult vreau sa castig mai mult nu sa fiu furat.

+Quote Post
Vizitator_ion.
mesaj Nov 27 2009, 01:50 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (clujean @ Nov 15 2009, 05:21 PM) *
nu-ti place, nu te uiti (sau dai pe B1TV, ca ala nu-i apartine unui mogul ci unui simplu mafiot)!

PARCA SUNA MAI FRUMOS <<MAFIOT >DECAT PRADATORI DE TARA . LA ORA ACTUALA ,DOAR EMISIUNEA <NASUL > NE-A MAI RAMAS .ASA CA , NU VA TAIATI CRACA DE SUB PICIOARE .NU VA FACETI SINGURI RAU ,GANDITI -VA LA VIITORUL COPIILOR VOSTRI .NU VA MAI FI UNUL BUN DACA VA IESII GEOANA .NU REACTIONATI LA PRIMUL IMPULS ,GANDITI-VA DE 10 ORI .PUNE TI IN BALANTA CUM AR FI DACA AR MAI FI BASESCU 5 ANI SI CUM AR FI DACA AR FI GEOANA 5 ANI .CRED CA BALANTA INCLINA PE BASECU SI STITI DE CE ?PT CA GEOANA NE CAM TAIE TOATE DREPTURILE SI MAI E CEVA I-AM DA POSIBILITATEA SA SCHIMBE CONSTITUTIA ASA CUM VREA MUSCHIUL LUI .MEDITATI DRAGI CONCETATENI !

+Quote Post
Itsoc
mesaj Nov 27 2009, 02:26 PM
Mesaj #10

Membru
**

Postari: 18
Inscris: 5-August 09
Utilizatorul numarul: 10 337

b1 tv a fost scos din grila de programe a RDS in majoritatea oraselor! haideti la protest in fata sediului realitatii!

+Quote Post
kjh
mesaj Nov 27 2009, 05:38 PM
Mesaj #11

Membru veteran

Postari: 282
Inscris: 6-August 09
De la: undeva in Romania
Utilizatorul numarul: 10 366

Cind l-am vazut aseara pe Basescu la irealitatea -w.c. public , m-am mirat si mi-am zis ca uite ca se poate .
Nu m-am gindit nici o clipa la cit de mirsavi pot fi ! excl.gif si ca i-au intins o capcana .
Dar l-ati vazut pe hotul de Patriciu ce satisfacut iera ? cum povestea el cu lux de amanunte de parca se intimplase ...ieri ?

--------------------

.......

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Iulian..
mesaj Dec 1 2009, 12:55 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Un nene @ Nov 14 2009, 06:04 PM) *
blink.gif Citesc si ma crucesc... Manipulare? smile.gif)))))) Baiiii..... au trecut 20 de ani de la ultima mare manipulare. In prezent doar idiotii mai pot fi manipulati.

Sau....cei care stau toata ziua cu nasul in televizor (indiferent de canal) si nu mai stiu ce se intampla in jurul lor. Tot aia ies si striga in gura mare ca televiziunile ii manipuleaza? =))=)) Ma prapadesc de ras, nu alta. Zau! smile.gif)

Pai iesi nene la aer curat, pune mana pe o carte, dezvolta neuronul! Lasa stransul in fata televiziunilor si protestelor ? Protest pt ce ? Ca esti inchis la minte si nu poti sa distingi si tu dintre alb si negru ? smile.gif))))

Pfff....ce natie de puturosi!!!!!!!!!!!!!!

Poti fi geniu sau cel mai mare intelectual, manipularea nu afecteaza doar prostii, cand vezi la tv oricand dai pe unul dintre posturile de stiri (realitatea, antena, chiar si tvr1) acelasi clip pus nonstop, acele imagini intra in subconstientul omului, asta 1, apoi, gandeste-te la omul simplu, nu prost, de la taranoaia care dupa ce da la pasari, la vite, si ce mai are el de facut prin curte intra sa vada si el o stire si ce vede...clipu anti basescu, ce sa creada el acu, neavand posibilitatea de a afla si alta opinie, poate doar sa creada ce vede. Daca asta nu e manipulare nu stiu ce e! Si mai mult, nu doar televiziunile participa ci si ziarele, si primariile locale si sefu de la servivi in fata caruia iti e frica sa-i spui ca il votez pe basescu fiidnca el tine cu psd, etc. daca nu vedeti ce se intampla in tara asta sunteti i d i o t i. Cica protest pentru ce? pentru nesimtirea, tupeul extraordinar si curajul idiot de a inchide, bloca o televiziune publica fiindca vocifereaza si alte opinii. Doamne ajuta-ne uite unde am ajuns. In ce alta tara din lumea asta civilizata se mai intampla asa ceva? Citesc cu tristete pe chaturile de la clipurile de campanie de pe youtube, chaturile de pe diverse bloguri si nu inteleg ce creaturi sunt alea care il sustin pe goeana. Spun creaturi fiindca acei oameni nu poseda nici cel mai mic indiciu al unui creier capabil de rationare. Acei oameni nu gandesc..mai simplu de atat nu pot sa o spun. Acele persoane sunt ca si sustinatorii lu becalii :"io votez pe geoana ca sa ii fac in ciuda lu alalalt, sau ca asa vrea muschiu meu, sau ca am auzit ca base nu a facut nimic 5 ani, sau pur si simplu ca vreau sa schimb presedintele,etc". Acest tip de gandire l-am intalnit des si e trist, foarte trist ca exista atatia oameni ca astia. Deasemenea mai exista o gategorie de oameni, in general batrani, care ii atribuie presedintelui prea multa putere...ei cred ca basescu ar fi putut face orice pentru natiune daca ar fi vrut si doar ca din rea vointa nu face acest lucru. Ei cred ca prsedintele promulga legi, decide bugetu, decide tot si poate face tot, si ca toate lucrurile care nu sunt bune sunt din cauza lui. Ce gandirea mai e si asta oameni buni. Unde a disparut logica elementara bat-o sfantu de logica! Deci fratilor faceti ce vreti dar inainte sa faceti pentru numele bunului dumnezeu stati oleaca si GANDITI ca nu face rau la creier ba chiar din contra.

+Quote Post
Vizitator_ia d'aici.
mesaj Dec 1 2009, 01:17 AM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Vizitator_Iulian. @ Dec 1 2009, 12:55 AM) *
Poti fi geniu sau cel mai mare intelectual, manipularea nu afecteaza doar prostii, cand vezi la tv oricand dai pe unul dintre posturile de stiri (realitatea, antena, chiar si tvr1) acelasi clip pus nonstop, acele imagini intra in subconstientul omului, asta 1, apoi, gandeste-te la omul simplu, nu prost, de la taranoaia care dupa ce da la pasari, la vite, si ce mai are el de facut prin curte intra sa vada si el o stire si ce vede...clipu anti basescu, ce sa creada el acu, neavand posibilitatea de a afla si alta opinie, poate doar sa creada ce vede. Daca asta nu e manipulare nu stiu ce e! Si mai mult, nu doar televiziunile participa ci si ziarele, si primariile locale si sefu de la servivi in fata caruia iti e frica sa-i spui ca il votez pe basescu fiidnca el tine cu psd, etc. daca nu vedeti ce se intampla in tara asta sunteti i d i o t i. Cica protest pentru ce? pentru nesimtirea, tupeul extraordinar si curajul idiot de a inchide, bloca o televiziune publica fiindca vocifereaza si alte opinii. Doamne ajuta-ne uite unde am ajuns. In ce alta tara din lumea asta civilizata se mai intampla asa ceva? Citesc cu tristete pe chaturile de la clipurile de campanie de pe youtube, chaturile de pe diverse bloguri si nu inteleg ce creaturi sunt alea care il sustin pe goeana. Spun creaturi fiindca acei oameni nu poseda nici cel mai mic indiciu al unui creier capabil de rationare. Acei oameni nu gandesc..mai simplu de atat nu pot sa o spun. Acele persoane sunt ca si sustinatorii lu becalii :"io votez pe geoana ca sa ii fac in ciuda lu alalalt, sau ca asa vrea muschiu meu, sau ca am auzit ca base nu a facut nimic 5 ani, sau pur si simplu ca vreau sa schimb presedintele,etc". Acest tip de gandire l-am intalnit des si e trist, foarte trist ca exista atatia oameni ca astia. Deasemenea mai exista o gategorie de oameni, in general batrani, care ii atribuie presedintelui prea multa putere...ei cred ca basescu ar fi putut face orice pentru natiune daca ar fi vrut si doar ca din rea vointa nu face acest lucru. Ei cred ca prsedintele promulga legi, decide bugetu, decide tot si poate face tot, si ca toate lucrurile care nu sunt bune sunt din cauza lui. Ce gandirea mai e si asta oameni buni. Unde a disparut logica elementara bat-o sfantu de logica! Deci fratilor faceti ce vreti dar inainte sa faceti pentru numele bunului dumnezeu stati oleaca si GANDITI ca nu face rau la creier ba chiar din contra.

http://www.youtube.com/watch?v=dSQ656rvtDQ

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Iulian..
mesaj Dec 1 2009, 10:19 AM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (ia d'aici @ Dec 1 2009, 01:17 AM) *

Nicio relevanta...mai incearca.

+Quote Post
Vizitator_bozo.
mesaj Dec 1 2009, 12:58 PM
Mesaj #15

Guests

si in zilele noastre se manipuleaza la greu. nu trebuie sa fii prost ci doar sa nu fii atent.
acum trei zile, la antena 3, la stirile de la ora 15.oo se cometa filmul cu basescu. si prezentau niste declaratii. sergiu nicolaescu, mare regizor al manipularii spunea ca nu, filmul nu e trucat. declaratie mama baiatului: lasati-ne in pace, suntem stresati, ne simtim hartuiti. declaratie matusa baiatului, cu paranteza comentatoarea: : si matusa baiatului confirma ca nepotul ei a fost agresat... bla, bla, bla" adica? ce confirma? ca mama baiatului nu a spus asa ceva. eram cu sotul meu si ne-am uitat unul la altul si ne-am facut cruce. si am zis ca in fata unei asemenea mizerii nu putem decit sa mergem la vot si fiti siguri ca nu geoana este alesul.

+Quote Post
Vizitator_CARTARESCU E CU NOI !.
mesaj Dec 1 2009, 01:01 PM
Mesaj #16

Guests

CARTARESCU DESPRE GEOANA
Dupa ce-a scris celebrul pamflet “Baroane!” la adresa lui Adrian Nastase, in 2004, Mircea Cartarescu pare sa revina! De aceasta data, din motive subintelese, doar pe net:
FUTEVANT PRESEDINTE !?
Auzisem in copilaria petrecuta la tara despre comportamentul straniu al unui mic uliu soricar: cica zboara ce zboara si numai deodata ce se-opreste-n aer ca prostanacu’ si mimeaza c-ar face dragoste cu vreo vietate nevazuta. Si da din aripi, si se opinteste, pana oboseste! Apoi, multumit, pleaca mai departe la vanatoarea sa de soricei. Taranii, pisicheri si cu un acut simt al observatiei, l-au numit ”Futevant”.
Acum, daca vad si aud ce se petrece la alegerile prezidentiale pentru turul al doilea, am un acut sentiment de deja vu: Futevant a revenit ON AIR, dupa ce-a mimat ca nu mai face amor cu vietatea rosie numita Iliescu.. Astfel, il vei surprinde pe Futevant cum zboara de colo-colo prin tara, agitandu-se precum rapitoarele cu ochii rosii, dar, fiinta mimetica, pretinde c-ar fi invatat sa dea din aripi si din cioc, ba la stanga, ba la dreapta, precum a vazut el ca da bine la candidatii americani.
”Futevant, garantat Vanghelie” poti citi cu mandrie pe afisele de campanie. Sau il vei descoperi pe Futevant cum mustaceste un zambet plin de sine inconjurat din umbra de strasnice rapitoare ceresti si pamantesti precum: Voiculescu, Nastase, Iliescu, Hrebenciuc & co. intonand lozinca ”Invingem impreuna!”. Nimeni dintre papagalii si celelalte pasari mici ale politichiei romanesti nu se-ntreaba cum se poate sa-nvingi alaturi de marii pradatori, cand Futevant nu stie sa prinda decat soricei de camp?!
Spre bucuria babutelor si a batraneilor amarati, naraviti la vanghelioane si la micul & berea serbarilor campenesti, Futevant are totusi planuri magnifice pentru tara. Abia isi falfaie aripile la cativa metri de pamant, dar viseaza sa zboare in cosmosul mioritic. Promite cate 25.000 euro fiecarui fiu risipitor, caci, ajuns in fruntea bucatelor, va ciordi inmiit impreuna cu haita de rapitoare mari, iar gura nu-l doare. Se fofileaza pe sest la Moscova ca sa–si aduca ofrandele catre Marele Uliu de la Rasarit, doar-doar isi va asigura scaunul prezidential. Se da apoi de trei ori peste cap – mai mimeaza unul din actele care i-au dat renumele – si iute face niscaiva poze la Bucuresti cu vicepresedintele SUA, timp in care americanu’, al dreacu’, tocmai ii spune taios ca Washingtonul nu se baga in miuta noastra mica (amanunt pe care televiziunile mogulilor nu l-au dezvaluit).
Dar cea mai buna si mai viteaza fapta izbutita de Futevant este, conform propriei declaratii, aceea ca nu si-a dat soacra afara din casa! Era si normal, caci pe numele acesteia figureaza, se zice, conturi grase – prietenii, liliecii din subteranele de partid, stiu de ce.
Idealul lui de moralitate este insusi Patriarhul Bisericii Ortodoxe, marturiseste. Inexplicabil insa, Futevant prefera sa-nhate lumina de Paste taman de la Teodosie Spagoveanul, cu ocazia bairamului pe care ierarhul cercetat de DNA (pentru luare de mita si multe alte manarii) il face anual pe malul marii. Aici, tre’ sa recunoastem, nu avea loc de-ntors: Iliescu, patriarhul linistii fata cu coruptia, brat la brat cu Nastase, prim-ministrul spagii endemice, i l-au predat pe Teodosie Spagoveanul cu proces verbal lui Futevant pentru vesnica lor primenire – martor le este Mazare, dumnezeul afacerilor dobrogene. A se cerceta in Evanghelia Rusinii Analistilor, versetele dupa Bogdan Chirieac si Sorin Rosca Stanescu.
Acum un an, cand Futevant a mers cu metroul pentru a doua oara in viata sa de baiat ”umil” din Primaverii, am trait cu totii un moment emotionant, mai ales ca prostanacul a luat trenul in sens invers destinatiei. Tot asa vrea sa duca Romania in sens invers acelor de ceasornic ale istoriei, spre stepele oligarhilor & mogulilor campioni la testele de afacereza pe spinarea noastra. Baiat de general de Securitate, cum stie toata lumea, Futevant ramane fidel celor cativa ani de-acasa ai Scolii de la Baneasa.
Adept al modelului Adrian Nastase, care vorbeste despre existenta a doua Romanii: una, cea a celor ce-l voteaza pe el, reprezentantul oligarhilor-mogulilor-Moscovei-cartelului coruptilor, si cealalta care NU ii voteaza, Futevant aspira inocent la Cotroceni. De aceea este-n toate cele ce se vad si-n cele ce nu se vad pe televiziunile mogulilor. Astfel incat sunt incredintat ca Futevant va avea o binemeritata sansa ca, intr-una din escapadele ON AIR ale acestor zile, sa-nvete a silabisi la randul sau slagarul urmatorilor cinci ani: ”Mircea Geoana nici nu stii/ Cat de mic incepi sa fii!”. Dar asta este previzibil, caci orice roman de bun-simt nu va vota acest personaj dubios. Numai ca Futevant s-ar putea sa descopere curand – la putina vreme dupa ce va da cu capu-n usa inchisa-n nas de capitanul de nava de la Cotroceni – ce inseamna sa fii halit cu fulgi cu tot de adevaratii lideri ai PSD, marii rapitori profesionisti, care l-au bagat in fata.
Iata de ce mi-e mila de baiatul asta asexuat care MIMEAZA barbatia politica si se viseaza presedintele romanilor. Daca se va destepta vreodata din visul sau de prostanac impins intr-un joc care-l depaseste, va trebui sa ne-arate intai cum se ia la tranta, barbateste, cu Iliescu, Hrenbenciuc, Nastase, Vanghelie, Voiculescu & co. Si-apoi, peste cinci ani, vom mai vedea…
Arcasul lui Stefan

Vezi si articolul lui Cartarescu din Evz despre liberali:
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ima-o-greseala/
CITESTE SI DA MAI DEPARTE !!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Dec 1 2009, 01:10 PM
Mesaj #17

În Numele Adevărului

Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (CARTARESCU E CU NOI,MANELISTII! @ Nov 29 2009, 02:18 PM) *
CARTARESCU DESPRE SINE INSUSI smile.gif smile.gif
„Sunt matur, adică imbecil, adică obosit”: iată-l pe Mircea Cărtărescu surprins într-o operaţiune de autofilaj în „Orbitor. Aripa stângă”.

UN CRITIC LITERAR DESPRE CARTARESCU:
„Cărtărescu este un geniu şi un retardat. Este un geniu pentru că este un geniu. Este un retardat pentru că, în afară de a-şi proba geniul în pagini strălucitoare, nu ştie ce să facă cu el. Rămâne în urma lui; e decalat; reuşeşte performanţa de a-i fi inferior. Poate imagina o lume, dar Tot ce face până la urmă este să o schimbe, ca Dănilă Prepeleac, pe ceva derizoriu: o oglindă. Care-l reflectă doar pe MC. Avea nevoie de o oglindă? Nu: pentru că Mircea Cărtărescu este orb ca o cârtiţă şi, dincolo de acea sensibilitate extraordinară, umedă, de clişeu fotografic, prin care creierul său recepţionează & prelucrează semnele realului, tot ceea ce el „vede” este Mircea Cărtărescu. În regimul „Orbitor”-ului, oglinda este un omologator redundant şi inutil – şi asta nu doar pentru că a plimbat-o dintr-o carte în alta.

Era şansa lui Mircea Cărtărescu de a sări peste umbra lui Mircea Cărtărescu. A ratat-o. Se zice că nimeni nu poate sări peste umbra lui. Şi ce dacă? Ştiam asta, dar din partea lui Cărtărescu aşteptam o infirmare. Cărtărescu ar fi trebuit să execute acest salt imposibil. Nu a vrut, nu a fost în stare? Nu contează. Contează doar că nu a făcut-o. A ratat. Grandios, dar parcă mai are vreo importanţă? Orbitor I+II+III rămân, desigur: doar că umbra pe care o aruncă e doar umbra lui Mircea Cărtărescu. Nu e Umbra.”

(Cărtărescu adoptând poziţia: "Ce pana mea vrea Pintea ăsta? ...")

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_haha.
mesaj Dec 1 2009, 01:28 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Dec 1 2009, 01:10 PM) *
(Cărtărescu adoptând poziţia: "Ce pana mea vrea Pintea ăsta? ...")

te cam bagi in seama aiurea, pe langa cartarescu esti o musca de otet. hai ca facem o cheta, eu donez 2 litri de benzina, poate se mai gaseste cineva si poti sa-ti dai foc, doar asa sa devii celebru, altfel n-ai vreo sansa.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Dec 1 2009, 01:48 PM
Mesaj #19

În Numele Adevărului

Citeaza (haha @ Dec 1 2009, 01:28 PM) *
te cam bagi in seama aiurea, pe langa cartarescu esti o musca de otet. hai ca facem o cheta, eu donez 2 litri de benzina, poate se mai gaseste cineva si poti sa-ti dai foc, doar asa sa devii celebru, altfel n-ai vreo sansa.

Ce vorbesti,agariciule? Fatza de mine,cartarescu e un virus microscopic,daca eu sunt musculitza de otet. Dovada cea mai clara e ca nu are coloana vertebrala: acum 4 ani facea apologia aliantei PSD-PNL,acum a trecut in barca gaurita a naufragiatilor lui basescu. Din partea mea,poa' sa se inece cu totii,lua-i-ar dracu' de prosti patetici!

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Matei DONEA.
mesaj Dec 18 2009, 11:20 PM
Mesaj #20

Guests

Protest impotriva posturilor de televiziune "Realitatea TV" si "Antena 3"

AVERTISMENT, Provoaca greata, nervozitate, nesimtire si lehamite vizionarea unor productii moderate (realizate etc.) de :

Corina DRAGOTESCU, Razvan DUMITRESCU, Cristina SINCAI, Mircea BADEA, Oana Stancu, Adrian Ursu, Mircea DINESCU, Mihai GADEA, Mirela VASADI, Radu TUDOR, Laura CHIRIAC, Stelian TANASE, Robert TURCESCU, Mihai TATULICI, Cosmin PRELIPCEANU.

Omul de presa, ziaristul, analistul politic nu este altceva decat un om, supus greselii si evolutiei. Ziaristul isi exercita meseria cu pasiune si deseori isi pune viata in pericol, devenind un soldat ce tine in mana un creion in locul mitralierei si nu ezita sa isi jertfeasca viata pentru ca restul oamenilor sa afle ceea ce se intampla intr-un anumit punct fierbinte al planetei.

Deosebirea dintre ziaristul occidental ce risca totul in slujba informatiei, "barfitorii" romani, gazduiti in cea mai mare parte la televiziunile REALITATEA si ANTENA 3 si-au sacrificat onoarea pentru a-si revarsa "burticile" planturoase pe ecranele televizoarelor dupa ce si-au reperat constiinta prin salariile incasate de la mogulii cu interese, excrocii de la FNI si turnatorii securisti din Baneasa.

Matei DONEA
www.politicienii.ro

+Quote Post
Vizitator_popescu elena.
mesaj Dec 19 2009, 10:24 AM
Mesaj #21

Guests

ar trebui sa se numeasca RAUTATEA TV

+Quote Post
mpcj
mesaj Dec 19 2009, 02:24 PM
Mesaj #22

Membru veteran

Postari: 145
Inscris: 15-June 08
Utilizatorul numarul: 1 240

ultimele prestatii ale basescului si ale slugii lui, boc, ar trebui sa va faca sa taceti dracului din guri! nu aveti deloc rusine? astia pun un guvern de distrugere a tarii si voi inca ii tineti partea acestui nemernic, leprelor?

Citeaza (Itsoc @ Nov 12 2009, 11:23 AM) *

dati mai departe!

+Quote Post
Vizitator_INTRUS.
mesaj Dec 19 2009, 02:38 PM
Mesaj #23

Guests

http://salvatiromania.wordpress.com/2009/1...de-televiziune/

IA ATITUDINE nepasarea ta bucuria lor.!

+Quote Post
Vizitator_caltabos.
mesaj Dec 20 2009, 02:52 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (mpcj @ Dec 19 2009, 02:24 PM) *
ultimele prestatii ale basescului si ale slugii lui, boc, ar trebui sa va faca sa taceti dracului din guri! nu aveti deloc rusine? astia pun un guvern de distrugere a tarii si voi inca ii tineti partea acestui nemernic, leprelor?

Lepra-i ma-ta si nemernic ta-c-tu!
Mai treci p-aici cand oi invata sa te exprimi civilizat.

+Quote Post
Vizitator_ANTI REALITATEA.
mesaj Jun 7 2010, 08:33 PM
Mesaj #25

Guests

Deci REALITATEA TV.....zis IREALITATEA, este cel mai dezgustator post de televiziune deoarece:

1.Patron SORIN OVIDIU VANTU - fost FNI (FONDUL NATIONAL DE INVESTITI) cea mai mare tapa din Romania, multi oameni si-au vandut locuinta in speranta de a castiga bani,deci au ramas cu bani dati,era si un slogan
,,DORMI LINISTIT FNI ARE GRIJA DE BANI TAI" deci a avut a primit 3 ani cu suspendare,si la fel si Realitatea abuzeaza politic lumea.

2.Sunt cu orice masura Anti PD-l.(nu mi se pare corect sa fi anti unuia partid, indiferent ca conduce sau nu Guvernu)

3.Tot timpu i arata pe cei mai bogati oameni ai Romaniei care au saracit lumea.Ion Iliescu, Dinu Patriciu,etc.

4.Patronul este membru de partid PSD, fosti comunisti ai PCR-ului

5.Cazul Voicu la anuntzat tarziu ,ca este arestat,deoarece cik nu-l cunosteau,

DECI cel mai bun sfat uitativa la orice alceva dar nu Realitatea,pt ca nu castigi nici un ban uitandu-te la idiotzeni, abuzati...

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Jun 7 2010, 09:47 PM
Mesaj #26

În Numele Adevărului

Citeaza (ANTI REALITATEA @ Jun 7 2010, 10:33 PM) *
DECI cel mai bun sfat uitativa la orice alceva dar nu Realitatea,pt ca nu castigi nici un ban uitandu-te la idiotzeni, abuzati...

Nu castigi nici un ban imediat, e drept, dar macar nu ramai prost, asa cum ai ramas tu. Or, daca nu ramai prost inseamna ipso facto ca ai devenit un om mai bine informat iar un om mai bine informat e un om mai greu de jecmanit, asa ca pana la urma tot ai iesi in castig. Deci, cel mai bun sfat pentru cititori e sa urmareasca Realitatea TV zi de zi, ca sa nu ajunga idioti* ca tine. laugh.gif

* idioti care scriu "sa fi" in loc de "sa fii", "la anuntzat" in loc de "l-a anuntzat", "uitativa" in loc de "uitati-va", "alceva" in loc de "altceva", "idiotzeni" in loc de "idiotzenii" etc

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Jun 7 2010, 09:55 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_MUSAFIR.
mesaj Jun 7 2010, 09:57 PM
Mesaj #27

Guests

Datele Elena Popescu [citat Ştampila = '=' 19 12 2009, 10:24 post '= '58818']
AR trebui sa se numeasca RAUTATEA TV
[/ Quote]

IAR TU SA-TI SCHIMBI POPESCU Ştampila DIN IN PROSTECU, TOT CA ITI PLACE SA TE LASI PROSTITA.S-UA URMARESTI SA-I PROSTESTI PE altii?

+Quote Post
Vizitator_pehash.
mesaj Jun 8 2010, 06:54 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Jun 7 2010, 09:47 PM) *
Deci, cel mai bun sfat pentru cititori e sa urmareasca Realitatea TV zi de zi, ca sa nu ajunga idioti* ca tine. laugh.gif

exceptand cazul in care sfatul vine tot de la un idiot, nu...?
ca sa ramanem in aceeasi 'zona' oare de ce se numeste televizorul idiot's box?

on topic, cauza acestor probleme este pur si simplu idiotenia majoritatii populatiei, care pune botul la toate aberatiile televizate de putere sau opozitie. daca n-ar fi atatia imbecili care sa stea cu gura cascata la mascaricii aia oare n-ar da faliment? decat sa pierzi ore in sir sa vezi o mahalagioaica facand spume la realitatea sau un securist care nu-si poate controla flatulenta pe antena nshpe mai bine dai pe mezzo si deschizi o carte..
daca mori de curiozitate scanezi 10 minute 2-3 site-uri de stiri.. hotnews pentru pareri de dreapta si ziare pentru pareri de stanga.. echilibrezi cu un pic de inteligenta proprie si ai terminat..

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Jun 8 2010, 07:19 PM
Mesaj #29

În Numele Adevărului

Citeaza (pehash @ Jun 8 2010, 08:54 PM) *
daca mori de curiozitate scanezi 10 minute 2-3 site-uri de stiri.. hotnews pentru pareri de dreapta si ziare pentru pareri de stanga.. echilibrezi cu un pic de inteligenta proprie si ai terminat..

Profund eronat. Cu un pic de inteligenta proprie (care in cazul tau, e tot ce ai in cap) nu poti echilibra absolut nimic, tot prost ramai. Trebuie sa citesti mult, foarte mult, sa studiezi extrem de serios toate aspectele subiectului care te preocupa, sa reflectezi si abia apoi poti emite pareri pertinente. Inteligenta se formeaza inca din scoala, daca ai fost chiulangiu sau o putoare manelista inca de mic copil fii sigur ca o sa mori prost, dupa o viata de suferinte si dezamagiri atroce. Oamenilor cu-adevarat inteligenti, a caror putere izvoraste din spirit, prea putine lucruri din viata le creaza disconfort, ei vad armonia si echilibrul acolo unde majoritatea neurastenica si complexata vede doar un haos stresant.

Stiu ca din cauza celor scrise cu rosu postarea asta are toate sansele sa ajunga la groapa cu certuri .

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 8 2010, 08:46 PM
Mesaj #30

Guests

da tu de ce esti complexat buoy naucule?? Ai fost si tu chiulangiu? blink.gif

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st October 2017 - 07:30 PM