IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> melodia Manowar in limba romana
Vizitator_TheDorian.
mesaj Jun 16 2009, 11:39 AM
Mesaj #1

Guests

care au auzit de manowar probabil stiu ca au fakut shi o piesa in lb romana.

am gasti stirea aci : http://metalmonster.ro/index.php?/ascultat...mba-romana.html

parerri? mie-mi place si au o romana mai buna decat manelistii smile.gif))
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_UnFan.
mesaj Jun 17 2009, 11:06 AM
Mesaj #2

Guests

Aici, din punctul meu de vedere, avem mai multe aspecte total diferite:
- melodia in sine - pentru Manowar este slabuta, neinspirata, liniara... practic, nu iese cu nimic in evidenta... chiar daca nu sunt fan balade, Manowar are balade care s-au impus... aceasta n-are nici o sansa...
- ideea de traducere - mi se pare extrem de buna (mai ales pentru concerte) ideea cu versurile melodiei in mai multe limbi... arata un anumit gen de disponibilitate, respect pentru fani, originalitate... de altfel, Joey la orice concert (eu am fost la unul in Turcia) rosteste un mesaj in limba tarii respective... respect!
- melodia in romana - traducerea este bine facuta (dar nici nu e cine stie ce nivel de complexitate), iar pronuntia (chiar daca sufera la modul in care pune accentul) este foarte clara si arata ca Eric chiar s-a straduit in demersul lui... profesionist 100%... din pacate, nu stiu de ce, in romana mie imi inspira o melodie pentru copii (mai ales inceputul)... smile.gif

Sa vedem cum se va descurca live... ca o vor canta cu siguranta pe 5 iulie in romana... smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 3 2010, 07:29 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (UnFan @ Jun 17 2009, 11:06 AM) *
de altfel, Joey la orice concert (eu am fost la unul in Turcia) rosteste un mesaj in limba tarii respective... respect!

am fost cu citeva zile in urma la concertul Manowar din Barcelona. aici Joey de Mayo a vorbit in spaniola cu publicul si a fost foarte bine documentat despre relatia "speciala" pe care o are Catalunya cu Spania. m-a surprins in mod placut

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- TheDorian   melodia Manowar in limba romana   Jun 16 2009, 11:39 AM
- - Musafir   Citeaza (TheDorian @ Jun 16 2009, 11:39 A...   Jun 16 2009, 08:13 PM
|- - adib   Citeaza (Musafir @ Jun 16 2009, 08:13 PM)...   Jun 17 2009, 03:28 AM
|- - gigel de luxembourg   Citeaza (adib @ Jun 17 2009, 03:28 AM) ve...   Jun 17 2009, 06:42 AM
|- - adib   Citeaza (gigel de luxembourg @ Jun 17 2009, 0...   Jun 17 2009, 03:30 PM
- - UnFan   Aici, din punctul meu de vedere, avem mai multe as...   Jun 17 2009, 11:06 AM
|- - Musafir   Citeaza (UnFan @ Jun 17 2009, 11:06 AM) d...   Oct 3 2010, 07:29 PM
- - mifty   cui nu găseşte melodia, e şi pe youtube: http:/...   Oct 3 2010, 02:57 PM

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th September 2019 - 10:30 PM