IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> " TARA DE DOI LEI " , nenorocitii dracului
CapraVecinului
mesaj Nov 28 2009, 01:25 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 38
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 751

De ce oare am vazut de mii de ori faimoasa " tiganca imputita " , insa nu am vazut decat de 2-3 ori momentul in cate Geoana ne-a aratat dispretul , spunind ca suntem " Tara de doi lei " ???
Iote filmu' : http://www.youtube.com/watch?v=NbjXPSI-_1c
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 28 2009, 01:53 PM
Mesaj #2

Guests

Simplu, TB a insultat iar MG a spus adevarul despre cum ne vad pesedeii pe noi. wink.gif

+Quote Post
stefan2008
mesaj Nov 28 2009, 02:34 PM
Mesaj #3

Membru
**

Postari: 17
Inscris: 16-May 08
Utilizatorul numarul: 165

Citez un comentariu de 2 lei:
Citeaza (Musafir @ Nov 28 2009, 01:53 PM) *
Simplu, TB a insultat iar MG a spus adevarul despre cum ne vad pesedeii pe noi. wink.gif

... iar faptul ca am zis ca-i de 2 lei nu este insulta la adresa tigancii imputite care l-a scris.

+Quote Post
Vizitator_boboc.
mesaj Nov 28 2009, 02:55 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (stefan2008 @ Nov 28 2009, 02:34 PM) *

... iar faptul ca am zis ca-i de 2 lei nu este insulta la adresa tigancii imputite care l-a scris.

de chiar mai putin de 2 lei valoreaza pretinsul tau exercitiu de logica! si chiar nu poate fi considerata jignire aprecierea mea.
altfel statea treaba daca te numeam retardat mintal, idiot sau stiu eu mai cum.. nici macar nu stiu sigur daca esti sau nu! wink.gif

daca un politician afirma ca o tara e de 2 lei e cam nasol, mai ales ptr. ca el a avut o contributie mult mai importanta decat un simplu cetatean in ce priveste valoarea asta. si mai nasol e ca nu prea avem cum il contrazice.. huh.gif
chiar daca ne doare, chiar daca nu a dat dovada de o formulare tocmai eleganta, a caracterizat insa f. bien o stare de lucruri reala.

+Quote Post
kjh
mesaj Nov 28 2009, 04:58 PM
Mesaj #5

Membru veteran

Postari: 282
Inscris: 6-August 09
De la: undeva in Romania
Utilizatorul numarul: 10 366

Citeaza (stefan2008 @ Nov 28 2009, 02:34 PM) *

?????ce ai vrut sa spui ????

--------------------

.......

+Quote Post
Vizitator_Maria.
mesaj Dec 3 2009, 02:37 AM
Mesaj #6

Guests

Acest video este unul , care merita cu adevarat vazut .
PSD a venit in Timisoara de 1 decembrie in Piata Operei ( locul simbol al revolutiei , locul unde timisorenii au pierdut fiinte dragi , pentru ca astazi sa ne putem exprima liber ) cu steaguri rosii nenumarate ...uitand insa acasa tricolorul ....
Prin lege este interzisa orice manifestare electorala in acele locuri sensibile in istoria Timisoarei.

si mai socanta este afirmatia unei pesediste , care afirma ca eroii de la timisoara au murit de prosti ...
http://www.youtube.com/watch?v=XTVR8kQtJU0...feature=related

Acest video , cu o asemenea jignire de ce nu este difuzat nicaieri???? Nu de alta dar sa stie si romanii din alte orase durerea pe care ne-au pricinuit-o acesti comunisti , calcand in picioare la 20 de ani dupa revolutie memoria mortilor nostri . Daca mai sunt si alti care impartasesc parerea " doamnei" ar trebui sa stim ...pentru a ne da seama daca jertfa acelor oameni a fost in zadar , daca ii pasa cuiva de ea , s-au si-au varsat sangele degeaba .

Luna decembrie este luna de doliu in Timisoara , lasati-ne sa ne plangem mortii in liniste , fara a intina memoria lor .
Comunisti in Timisoara nu sunteti bineveniti!

+Quote Post
Vizitator_Tiganca_imputita.
mesaj Dec 3 2009, 06:47 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (CapraVecinului @ Nov 28 2009, 01:25 PM) *
De ce oare am vazut de mii de ori faimoasa " tiganca imputita " , insa nu am vazut decat de 2-3 ori momentul in cate Geoana ne-a aratat dispretul , spunind ca suntem " Tara de doi lei " ???
Iote filmu' : http://www.youtube.com/watch?v=NbjXPSI-_1c

Simplu. Pentru ca Romania este o " Tara de doi lei ". Ar fi fost o jignire daca ar fi facut aceasta afirmatie despre Germania sau alta tara civilizata.
Pe de alta parte oriunde pe planeta asta jignirea pe criterii de rasa sau etnice apartine mitocanilor. Si daca Base este mitocan asta nu insemna ca Romania este o tara de mitocani. Ai priceput ceva ? ph34r.gif

+Quote Post
corect
mesaj Dec 3 2009, 08:31 AM
Mesaj #8

Membru veteran

Postari: 413
Inscris: 14-May 08
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 7

Citeaza (Maria @ Dec 3 2009, 02:37 AM) *
Acest video este unul , care merita cu adevarat vazut .
PSD a venit in Timisoara de 1 decembrie in Piata Operei ( locul simbol al revolutiei , locul unde timisorenii au pierdut fiinte dragi , pentru ca astazi sa ne putem exprima liber ) cu steaguri rosii nenumarate ...uitand insa acasa tricolorul ....
Prin lege este interzisa orice manifestare electorala in acele locuri sensibile in istoria Timisoarei.

si mai socanta este afirmatia unei pesediste , care afirma ca eroii de la timisoara au murit de prosti ...

Acest video , cu o asemenea jignire de ce nu este difuzat nicaieri???? Nu de alta dar sa stie si romanii din alte orase durerea pe care ne-au pricinuit-o acesti comunisti , calcand in picioare la 20 de ani dupa revolutie memoria mortilor nostri . Daca mai sunt si alti care impartasesc parerea " doamnei" ar trebui sa stim ...pentru a ne da seama daca jertfa acelor oameni a fost in zadar , daca ii pasa cuiva de ea , s-au si-au varsat sangele degeaba .

Luna decembrie este luna de doliu in Timisoara , lasati-ne sa ne plangem mortii in liniste , fara a intina memoria lor .
Comunisti in Timisoara nu sunteti bineveniti!

Ingrozitor. Nu pot sa cred ca cineva poate sa spuna ca oamenii au murit "de prosti" la Revolutie!

Trebuie sa ne mobilizam duminica!

+Quote Post
Vizitator_Liberalul ProBasescu.
mesaj Dec 3 2009, 08:37 AM
Mesaj #9

Guests

O dedicatie pentru aventurierii care au incercat sa puna laba pe simbolurile sacre ale romanilor: Piata Operei din Timisoara si Seniorul Corneliu Coposu

CARTARESCU DESPRE GEOANA

Dupa ce-a scris celebrul pamflet “Baroane!” la adresa lui Adrian Nastase, in 2004, Mircea Cartarescu pare sa revina! De aceasta data, din motive subintelese, doar pe net:

FUTEVANT, PRESEDINTE !?

Auzisem in copilaria petrecuta la tara despre comportamentul straniu al unui mic uliu soricar: cica zboara ce zboara si numai deodata ce se-opreste-n aer ca prostanacu’ si mimeaza c-ar face dragoste cu vreo vietate nevazuta. Si da din aripi, si se opinteste, pana oboseste! Apoi, multumit, pleaca mai departe la vanatoarea sa de soricei. Taranii, pisicheri si cu un acut simt al observatiei, l-au numit ”Futevant”.
Acum, daca vad si aud ce se petrece la alegerile prezidentiale pentru turul al doilea, am un acut sentiment de deja vu: Futevant a revenit ON AIR, dupa ce-a mimat ca nu mai face amor cu vietatea rosie numita Iliescu.. Astfel, il vei surprinde pe Futevant cum zboara de colo-colo prin tara, agitandu-se precum rapitoarele cu ochii rosii, dar, fiinta mimetica, pretinde c-ar fi invatat sa dea din aripi si din cioc, ba la stanga, ba la dreapta, precum a vazut el ca da bine la candidatii americani.
”Futevant, garantat Vanghelie” poti citi cu mandrie pe afisele de campanie. Sau il vei descoperi pe Futevant cum mustaceste un zambet plin de sine inconjurat din umbra de strasnice rapitoare ceresti si pamantesti precum: Voiculescu, Nastase, Iliescu, Hrebenciuc & co. intonand lozinca ”Invingem impreuna!”. Nimeni dintre papagalii si celelalte pasari mici ale politichiei romanesti nu se-ntreaba cum se poate sa-nvingi alaturi de marii pradatori, cand Futevant nu stie sa prinda decat soricei de camp?!
Spre bucuria babutelor si a batraneilor amarati, naraviti la vanghelioane si la micul & berea serbarilor campenesti, Futevant are totusi planuri magnifice pentru tara. Abia isi falfaie aripile la cativa metri de pamant, dar viseaza sa zboare in cosmosul mioritic. Promite cate 25.000 euro fiecarui fiu risipitor, caci, ajuns in fruntea bucatelor, va ciordi inmiit impreuna cu haita de rapitoare mari, iar gura nu-l doare. Se fofileaza pe sest la Moscova ca sa–si aduca ofrandele catre Marele Uliu de la Rasarit, doar-doar isi va asigura scaunul prezidential. Se da apoi de trei ori peste cap – mai mimeaza unul din actele care i-au dat renumele – si iute face niscaiva poze la Bucuresti cu vicepresedintele SUA, timp in care americanu’, al dreacu’, tocmai ii spune taios ca Washingtonul nu se baga in miuta noastra mica (amanunt pe care televiziunile mogulilor nu l-au dezvaluit).
Dar cea mai buna si mai viteaza fapta izbutita de Futevant este, conform propriei declaratii, aceea ca nu si-a dat soacra afara din casa! Era si normal, caci pe numele acesteia figureaza, se zice, conturi grase – prietenii, liliecii din subteranele de partid, stiu de ce.
Idealul lui de moralitate este insusi Patriarhul Bisericii Ortodoxe, marturiseste. Inexplicabil insa, Futevant prefera sa-nhate lumina de Paste taman de la Teodosie Spagoveanul, cu ocazia bairamului pe care ierarhul cercetat de DNA (pentru luare de mita si multe alte manarii) il face anual pe malul marii. Aici, tre’ sa recunoastem, nu avea loc de-ntors: Iliescu, patriarhul linistii fata cu coruptia, brat la brat cu Nastase, prim-ministrul spagii endemice, i l-au predat pe Teodosie Spagoveanul cu proces verbal lui Futevant pentru vesnica lor primenire – martor le este Mazare, dumnezeul afacerilor dobrogene. A se cerceta in Evanghelia Rusinii Analistilor, versetele dupa Bogdan Chirieac si Sorin Rosca Stanescu.
Acum un an, cand Futevant a mers cu metroul pentru a doua oara in viata sa de baiat ”umil” din Primaverii, am trait cu totii un moment emotionant, mai ales ca prostanacul a luat trenul in sens invers destinatiei. Tot asa vrea sa duca Romania in sens invers acelor de ceasornic ale istoriei, spre stepele oligarhilor & mogulilor campioni la testele de afacereza pe spinarea noastra. Baiat de general de Securitate, cum stie toata lumea, Futevant ramane fidel celor cativa ani de-acasa ai Scolii de la Baneasa.
Adept al modelului Adrian Nastase, care vorbeste despre existenta a doua Romanii: una, cea a celor ce-l voteaza pe el, reprezentantul oligarhilor-mogulilor-Moscovei-cartelului coruptilor, si cealalta care NU ii voteaza, Futevant aspira inocent la Cotroceni. De aceea este-n toate cele ce se vad si-n cele ce nu se vad pe televiziunile mogulilor. Astfel incat sunt incredintat ca Futevant va avea o binemeritata sansa ca, intr-una din escapadele ON AIR ale acestor zile, sa-nvete a silabisi la randul sau slagarul urmatorilor cinci ani: ”Mircea Geoana nici nu stii/ Cat de mic incepi sa fii!”. Dar asta este previzibil, caci orice roman de bun-simt nu va vota acest personaj dubios. Numai ca Futevant s-ar putea sa descopere curand – la putina vreme dupa ce va da cu capu-n usa inchisa-n nas de capitanul de nava de la Cotroceni – ce inseamna sa fii halit cu fulgi cu tot de adevaratii lideri ai PSD, marii rapitori profesionisti, care l-au bagat in fata.
Iata de ce mi-e mila de baiatul asta asexuat care MIMEAZA barbatia politica si se viseaza presedintele romanilor. Daca se va destepta vreodata din visul sau de prostanac impins intr-un joc care-l depaseste, va trebui sa ne-arate intai cum se ia la tranta, barbateste, cu Iliescu, Hrenbenciuc, Nastase, Vanghelie, Voiculescu & co. Si-apoi, peste cinci ani, vom mai vedea…
Arcasul lui Stefan
Vezi si articolul lui Cartarescu din Evz despre liberali:
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ima-o-greseala/
CITESTE SI DA MAI DEPARTE !!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Dec 3 2009, 08:42 AM
Mesaj #10

În Numele Adevărului

Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (Liberalul ProBasescu @ Dec 3 2009, 08:37 AM) *
”Mircea Geoana nici nu stii/ Cat de mic incepi sa fii!”

Cred ca te refereai la basescu,desigur,care are mult sub 50% in sondaje. Eh,mai greseste omul din graba... smile.gif

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_samcluj.
mesaj Dec 3 2009, 09:46 AM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Dec 3 2009, 08:42 AM) *
Cred ca te refereai la basescu,desigur,care are mult sub 50% in sondaje. Eh,mai greseste omul din graba... smile.gif

http://votometru.mediafax.ro/
in acest moment: Basescu 65.36% iar Geoana 34.64% (15181 voturi)

http://prezidentiale.evz.ro/emain/
in acest moment: Basescu 68% iar Geoana 32% (68903 voturi)

Nu puteti voi fura cat putem noi vota.

+Quote Post
Vizitator_Tataie.
mesaj Dec 3 2009, 10:01 AM
Mesaj #12

Guests

Cartarescule, te iei de ageamii ca Geoana !? Daca esti tare in pix, ia-te de Badea (zis Mircea). Daca nu primeste Badea, ma cobor eu la nivelul tau...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 3 2009, 10:24 AM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (Tataie @ Dec 3 2009, 10:01 AM) *
Cartarescule, te iei de ageamii ca Geoana !? Daca esti tare in pix, ia-te de Badea (zis Mircea). Daca nu primeste Badea, ma cobor eu la nivelul tau...

Bah cretinozaure, tu cu Badea al tau, repetentii dreaqu

+Quote Post
Vizitator_gimini.
mesaj Dec 3 2009, 11:25 AM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (samcluj @ Dec 3 2009, 09:46 AM) *
http://votometru.mediafax.ro/
in acest moment: Basescu 65.36% iar Geoana 34.64% (15181 voturi)

http://prezidentiale.evz.ro/emain/
in acest moment: Basescu 68% iar Geoana 32% (68903 voturi)

Nu puteti voi fura cat putem noi vota.

Bah portocalelor, da' inconstienti mai sunteti... In loc sa va depuneti actele la AJOFM, sa luati si voi 5 bulioane, acolo, din 7 decembrie, voi cu gura mare pe net. Bine... sa nu veniti sa-mi cereti sarmale de Craciun, ca nu va dau. La munca, nu la postat!

+Quote Post
Vizitator_Maria.
mesaj Dec 3 2009, 01:35 PM
Mesaj #15

Guests

PSD -istilor comentati asta : http://www.youtube.com/watch?v=XTVR8kQtJU0...feature=related
sau va prefaceti ca nu ati vazut ????
Pentru voi am postat-o aici , dar vad ca niciunul din voi nu are nici o obiectie asupra celor spuse de " stimata voastra tovarasa "de partid .

+Quote Post
Vizitator_Maria.
mesaj Dec 3 2009, 01:40 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Maria @ Dec 3 2009, 01:35 PM) *
PSD -istilor comentati asta :

sau va prefaceti ca nu ati vazut ????
Pentru voi am postat-o aici , dar vad ca niciunul din voi nu are nici o obiectie asupra celor spuse de " stimata voastra tovarasa "de partid .

imi cer scuze pentru postul anterior , rog un moderator sa il stearga , am pus un link gresit

+Quote Post
Vizitator_pandora.
mesaj Dec 3 2009, 02:03 PM
Mesaj #17

Guests

[Quote Numele = '= de date Tiganca_imputita "" 3 decembrie 2009, 06:47 dupa' = '53378 ']
Simplu. Pentru ca România este o "Tara de doi lei". Ar fi fost o jignire daca ar fi facut aceasta afirmatie despre Germania sau Alta tara civilizata.
Pe de alta parte oriunde pe planeta asta jignirea pe criterii de rasa sau etnice apartine mitocanilor. Si daca Base este mitocan asta nu insemna ca România este o tara de mitocani. Ai priceput ceva? : Ph34r:
[/ Quote]
pentru pesedici mici-mici, de fapt sa spus asa: Tiganca de doi lei si Tara Imputita de PSD. : Rolleyes:: rolleyes:: rolleyes:

+Quote Post
SHEAPA
mesaj Dec 3 2009, 08:46 PM
Mesaj #18

Membru
**

Postari: 20
Inscris: 12-August 09
Utilizatorul numarul: 10 429

Iata de ce considera PSD Romania "o tara de doi lei" si iata de ce PSD ii considera prosti pe cei care au murit la Timisoara la Revolutie pentru ca noi sa avem dreptul sa respiram liber:

Evoluţia războiului murdar declarat de moguli lui Traian Băsescu transformă o discuţie ce părea într-o primă fază banală într-un element-cheie de înţelegere a campaniei anti-Băsescu. Atacul realizat de mogulul Dinu Patriciu, printr-un clip trucat şi difuzat prin intermediul Trustului lui Sorin Ovidiu Vîntu, pare să fi fost deja perfectat încă din luna septembrie, cånd a avut loc înregistrarea şantajului la şeful ANI.

Bogdan Chirieac i se confesează lui Cătălin Macovei asupra tsunami-ului mediatic care se va abate asupra preşedintelui Traian Băsescu. Zilele trecute am fost martori vii ai execuţiilor mediatice practicate de trusturile mogulilor, odată cu difuzarea de sute de mii de ori a unei casete trucate, conform experţilor, în care ni se arăta la nesfårşit imaginea unui Traian Băsescu bătăuş de copii. Deşi au prezentat imaginea de mii de ori într-o zi, multă vreme deontologii de la Realitatea nici măcar nu au pus sub semnul întrebării credibilitatea casetei, ca şi cum cuvåntul lui Patriciu ar fi literă de lege şi expertiză în Romånia.

... prezentăm un extras mai larg al înregistrării audio, în care Chirieac, tovarăşul de şantaj al lui Roşca Stănescu şi un apropiat al mogulilor Patriciu şi Vîntu, se scapă, „prieteneşte“, asupra MO-ului - Modus Operandi - metoda de operare a loviturilor murdare de presă „Made in Realitatea TV“.

După ce îl anunţă pe Macovei că va începe o campanie dură anti-Băsescu, concepută de Vîntu, Patriciu şi Roşca Stănescu, Chirieac îi prezintă şefului ANI tartorii „adevărului“: mogulii. Este întrerupt însă de un apel telefonic, prin care Marius Pieleanu, un apropiat al PSD, îi spune că îl aşteaptă la masă cu Alecu Racoviceanu şi Răzvan Dumitrescu, instrumente prin care, „întåmplător“, s-a pus în scenă şi execuţia în direct, nereuşită, a lui Traian Băsescu. După care, „maestrul“ Chirieac revine: „O campanie de presă trebuie ridicată la putere“. Întåi într-un ziar al Trustului SOV, „Ziua“ sau, după caz, „Gardianul“, dar apoi, pentru amplificare şi finalizare, ea este preluată de Realitatea, caz în care, explică Chirieac, „se soldează cu demiterea ta“.

„Maestrul“ Chirieac este ferm convins că adevărul nu mai are nicio relevanţă: „Nu trebuie dovedit nimic“. Protestele lui Macovei la adresa unor asemenea practici nedeontologice şi acuze nedovedite, ca şi în cazul atacului la preşedinte, sunt clasate cu o replică specifică limbajului mogulilor care vor să-l dăråme pe Băsescu şi să confişte statul român: „Mi se rupe XXXX. Chiar mi se rupe XXXX. Unde, cånd a mai dovedit presa din Romånia ceva?!“. Fără comentarii. Citiţi stenograma mai jos şi ascultaţi înregistrarea audio pe site-ul ziarului „Curentul“.

Victor Roncea

Campania mogulilor anti-Băsescu

Bogdan Chirieac: Începe o campanie anti-Băsescu... Vîntu, Patriciu, Roşca Stănescu, XXXX mea... (maşina rulează; Chirieac revine la problema lui Macovei) Ştii cine îl poate bloca pe Roşca?
CM: Mm?
BC: Dar scapi de dracu, dai de fra-su: Vîntu!
CM: Şi Vîntu o să vrea acelaşi lucru.
BC: Vezi? XXXX mea! Ei nici de şantaj nu poţi să-i acuzi. Nu ţi-au cerut nimic. Ţi-au cerut să-ţi faci datoria.
CM: (råde) Păi da, dar mi-a cerut să-i dau lui cum ar veni.
BC: Ca ziarist, să-i dai lui ca să publice, că neavånd raportul ăsta ţi-a cerut să-i dai informaţii ca să le publice. Acum, ca să le publice sau să-i şantajeze pe Videanu, Berceanu...
CM: Asta nu mai ştiu.
BC: Dar oficial (oficial însemnånd la EL CAPITANO - n.r.) ţi-a cerut ca să dai acte să le publice. Pentru „interesul public“, pentru „a salva ţara“.

CM pufneşte

Bogdan Chirieac este sunat de la restaurantul Hotelului Parc, unde îl invitase anterior şi pe Cătălin Macovei şi unde urma să se întålnească printre alţii cu Marius Pieleanu (PSD), Alecu Racoviceanu („Gardianul“) şi Răzvan Dumitrescu (Realitatea TV).

BC: Da, frate, sunt în Otopeni
Marius Pieleanu: Mai vii astăzi?
BC: Pai ţi-am spus două jumate, că ajung eu... Sunt în Otopeni.
MP: Dacă eşti în Otopeni, ajungi fix XXXX la două jumate.
BC: XXXX mea, dacă ne-ai pus pe toţi în funcţie de XXXX domniei tale: că ai tu emisiune ne-ai tras pe toţi.
MP: Nu-i adevărat de loc. Răzvan a pus ziua de vineri. El a vrut astăzi.
BC: A zis la două. Răzvan a venit?
MP: Răzvan a venit, Alecu a venit, suntem la ciorbe acuma. Ia o ciorbă că eşti comunist de bine...
BC: Bine, păi o să iau şi eu o ciorbă de văcuţă... Pa, pa!
BC (către Cătălin Macovei): Vrei să mănånci cu noi?

(E a doua oară cånd îl invită să vină la această masă de prånz, la Hotel Parc, şi să se întålnească cu Alecu Racoviceanu şi cu Răzvan Dumitrescu - n.r.)

CM: Nu, nu, că am o întålnire acuma.
BC: Fi-ţi-ar întålnirea să-ţi fie...
CM (revine la subiectul şantajului): Bogdane, să ştii că eu nu sunt atåt de îngrijorat. Am curu' tare, ca să zic aşa... Evident că-i o chestie absolut neplăcută, dar, băi frate, dacă ciordeam ceva, dacă aveam vreo implicare, atuncea tremuram.
BC: Bătråne, Cătălin: eu te apăr! Deci eu o să spun aşa: domnul Macovei era avocat.
CM: Eram consultant, nu eram avocat. Dar eram în domeniul privat.
BC: Aşa. În domeniul privat. Şi, ca martor, a girat un împrumut. Ca martor.
CM: N-am girat. Am fost de faţă. Nici măcar n-am girat. C-altfel mă trecea girant, garant.
BC: Un împrumut între două persoane private.
CM: Exact!
BC: Ce i se poate reproşa, mai ales că le cunoştea pe-amåndouă?
CM: Da.
BC: Deci, asta nu-i o problemă. Dar o campanie de presă ridicată la putere... că dacă apare în „Ziua“, „it doesn't make sense“...
CM: Da.
BC: Adică „Ziua“ singură n-are putere. Dacă o preia Realitatea, se finalizează cu demiterea ta. Demisie sau demitere, cum vrei.

(Cazul cu trucajul forţat de „Gardianul“ şi Realitatea cu Băsescu - n.r.)

CM: Nu-s foarte convins. Adică Realitatea!, bun, şi ce: „Preşedintele ANI e în mafie!“? Eu habar n-am; adică arătaţi-mi mafia imobiliară. Dacă era Popoviciu, dacă era vreun magnat de-ăsta. Dar sunt două persoane fizice, Bogdane. Unde-s mafioţi? Pånă la urmă, hai, trebuie să dovedeşti...
BC: NU, nu! Chiar nu trebuie să dovedeşti.
CM: Ca ăia-s mafioţi? Păi n-au cazier, n-au dosare penale, unu-i avocat!
BC: Mi se rupe XXXX. Chiar mi se rupe XXXX. Unde, cånd a mai dovedit presa din Romånia ceva?!
CM: Acu' zece ani poate...
BC: Aşa, cam aşa ceva... Să fim serioşi!

Eu am plecat de mult din Romania (cam de pe vremea cand aveam de ales intre Iliescu si Vadim), dar VA ROG FOARTE MULT, nu puneti cruce Romaniei decente, Romaniei bunului simt, Romaniei oamenilor simpli sau studiosi care iti intind o mana atunci cand ai nevoie.

Nu puneti cruce Romaniei noastre! Nu puneti cruce ROSIE Romaniei mele.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 3 2009, 08:56 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (gimini @ Dec 3 2009, 11:25 AM) *
La munca, nu la postat!

De muncit, muncim da' nu in tari de "doi lei" si postam de acasa, in timpul liber, nu ca in Ro de la serviciu. Si cand venim acasa in concediu toti se bucura de succesul nostru... da' n-avem sa-i imprumutam cu vreo suta de euro? Ca stii greutatile... criza...
Asa ca mai posteaza ceva mai vere si du-te la partid sa-ti dea sarmaua de azi, da' du-te repede ca se raceste. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Dec 3 2009, 08:56 PM
Mesaj #20

Guests

GEOANA: NU IMI ADUC AMINTE DE REVOLUTIE

mori alaturi de tactu` iliescu si general de securisti.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 3 2009, 10:50 PM
Mesaj #21

Guests

@ ilie
Ce-i ma, te-a imbolnavit Bossi? N-ai ciordit azi destul? Si las-o mai incet cu beutura, capito?

+Quote Post
SHEAPA
mesaj Dec 4 2009, 12:09 AM
Mesaj #22

Membru
**

Postari: 20
Inscris: 12-August 09
Utilizatorul numarul: 10 429

De la Geoana pentru tot poporul:

Mircea Geoana: Degeaba ne lamentam dupa 5 ani de mandat si plangem pe umarul unui mosneag.

Traian Basescu: Mosneagul acela e un cetatean roman, dle Geoana!

Domnilor, doamnelor, eu consider asa zisa confruntare INCHISA!

N-a fost confruntare, doar i s-a dat ocazia lui Geoana sa fie PROST si NESIMTIT pentru ultima oara!

"Mosneagul ala" suntem noi toti, cei fara masini cu girofar, fara usi deschise in justitie si fara privilegii! Si daca as fi fost prezent, l-as fi lovit pe "Goana la Moscova" intai in plex si apoi in gura aia de comunist ordinar!

Mare grija romani in ce directie o luati, aceste alegeri SUNT DECISIVE.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Dec 4 2009, 04:17 AM
Mesaj #23

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

Citeaza (SHEAPA @ Dec 4 2009, 12:09 AM) *
De la Geoana pentru tot poporul:

Mircea Geoana: Degeaba ne lamentam dupa 5 ani de mandat si plangem pe umarul unui mosneag.

Traian Basescu: Mosneagul acela e un cetatean roman, dle Geoana!

Domnilor, doamnelor, eu consider asa zisa confruntare INCHISA!

N-a fost confruntare, doar i s-a dat ocazia lui Geoana sa fie PROST si NESIMTIT pentru ultima oara!

"Mosneagul ala" suntem noi toti, cei fara masini cu girofar, fara usi deschise in justitie si fara privilegii! Si daca as fi fost prezent, l-as fi lovit pe "Goana la Moscova" intai in plex si apoi in gura aia de comunist ordinar!

Mare grija romani in ce directie o luati, aceste alegeri SUNT DECISIVE.

tu boala, nu mai crapi?

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st August 2019 - 08:30 PM