IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Un soi de anunt, offtopice si lozinci ajung aici :)
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 21 2011, 02:20 PM
Mesaj #121

Guests

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 21 2011, 02:00 PM) *
Olandezule tată,

Matale știi despre ce vorbești. Despre ce vorbești matale:
1. nu e ontopic;
2. mă interesează exact ca hârtia de WC folosită;
Deci te rog frumos să scoți un volum- evident prefațat de V.Tismăneanu, despre exprimarea mea greșită.

intr-adevar, stiu despre ce vorbesc, merci.

on topic: aia 28 de ani pe care matale i-ai trait in comunism, au fost in Cuba?
Go to the top of the page

+Quote Post
circotas
mesaj Aug 21 2011, 09:27 PM
Mesaj #122

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

Citeaza (Luthe @ Aug 21 2011, 07:34 PM) *
D-ra Krokodil,
Securitatea ce facea cu ceilalti romani?
Ii dispersa?

Luthe, te felicit pentru inspiratia cu care ai ales adrisantul intrebarilor. Este, intr-adevar, omul potrivit care te putea lamuri wink.gif

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 21 2011, 09:30 PM
Mesaj #123

Membru veteran

Postari: 207
Inscris: 6-August 11
De la: București
Utilizatorul numarul: 29 094

Citeaza (circotas @ Aug 21 2011, 09:24 PM) *
La televiziunea lu' Peste Prajit tocmai a inceput un curs de scolarizare pentru elevii si profesorii care vor participa la sesiunea din toamna a examenului de bacalaureat.
Tema cursului: cum se pot pacali sistemele de supraveghere video instalate de Guvern.
Astazi, despre unghiul mort al camerelor de luat vederi si despre lipsa de sunet in inregistrarea video. Lectia de azi a fost destinata, in special, profesorilor, reporterul Latrinatatea TV demonstrindu-si spusele din zona catedrei unei clase.

Urmeaza Gaudeamus igitur!
Talian bahtalo, gadjo!

Dar dle. Cârcotaș, cum de nu te bucuri ? Unul din marii oameni ai României- pe care sunt sigur că dumneata îl respecți profund- adică dl.Pinalti, acest intelectual de renume, etc., etc.- a reușit performanța uluitoare să facă din alb negru (chestie pentru care merită premiul Nobel) și să facă câștigător cu câte 7 milioane de persoană fizică și 1 găleată plus ce mai era în pungă- pentru fiecare bizon PD-List furajat- un neica nimeni, respectiv pe dl.Rădulescu. Este, dle. Cârcotaș, că te-ai lăsa pe mâiniel pricepute ale unui dl.Pinalti, fără rușine și fără onoare- dacă ți s-ar propune o condidatură ? Și este că ai accepta sfatul- real și înregistrat- al dlui. Pinalti, această mostră de înțelepciune mioritică- alături de dl.Flutur ”tu să spui numai ce-ți spun eu, altfel adio Parlament !”

--------------------
[color="#4169E1"][b]Krokodilul Chichiricios- Veritabil este garantat apolitic, garantat Vanghelie și garantat o pacoste pentru cei care nu înțeleg prea bine democrația...[/b][/color]

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 21 2011, 09:30 PM
Mesaj #124

Membru veteran

Citeaza (circotas @ Aug 21 2011, 09:24 PM) *
La televiziunea lu' Peste Prajit tocmai a inceput un curs de scolarizare pentru elevii si profesorii care vor participa la sesiunea din toamna a examenului de bacalaureat.
Tema cursului: cum se pot pacali sistemele de supraveghere video instalate de Guvern.
Astazi, despre unghiul mort al camerelor de luat vederi si despre lipsa de sunet in inregistrarea video. Lectia de azi a fost destinata, in special, profesorilor, reporterul Latrinatatea TV demonstrindu-si spusele din zona catedrei unei clase.

Talian bahtalo, gadjo!

Dar dle. Cârcotaș, cum de nu te bucuri ? Unul din marii oameni ai României- pe care sunt sigur că dumneata îl respecți profund- adică dl.Pinalti, acest intelectual de renume, etc., etc.- a reușit performanța uluitoare să facă din alb negru (chestie pentru care merită premiul Nobel) și să facă câștigător cu câte 7 milioane de persoană fizică și 1 găleată plus ce mai era în pungă- pentru fiecare bizon PD-List furajat- un neica nimeni, respectiv pe dl.Rădulescu. Este, dle. Cârcotaș, că te-ai lăsa pe mâiniel pricepute ale unui dl.Pinalti, fără rușine și fără onoare- dacă ți s-ar propune o condidatură ? Și este că ai accepta sfatul- real și înregistrat- al dlui. Pinalti, această mostră de înțelepciune mioritică- alături de dl.Flutur ”tu să spui numai ce-ți spun eu, altfel adio Parlament !”

--------------------
[color="#4169E1"][b]Krokodilul Chichiricios- Veritabil este garantat apolitic, garantat Vanghelie și garantat o pacoste pentru cei care nu înțeleg prea bine democrația...[/b][/color]

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 22 2011, 06:41 AM
Mesaj #125

Guests

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 21 2011, 07:24 PM) *
Dle. Olandezu, îți mulțumim că ne împărtășești din experiența matale. Totuși, din păcate, noi gândim și vedem cum dl.Băsescu, aproape 80% își va mai trage un mandat, pentru că nu-i așa ”Politicienii Europeni sunt iresponsabili”. Cei din Belarus și Kazahstan sunt extrem de responsabili și de-aici își trage dl.Băsescu fibra sa spirituală. Evident că este un mic fleac că nici Blearus-ul și nici Kazahstanul nu sunt încă în Europa- când vor fi Statele Unite ale Europei în mod sigur dl.Băsescu va insista ca pe lângă Turcia și Georgia- să fie primite și ele în Europa. Și-apoi, pentru oameni care gândesc că dl.Băsescu e salvatorul țării, că e anticomunist și alte alea- de ce să ne mai omorâm de rău la ficați și să n-avem un Kondukptor pe viață ? Ba propun, pentru că văd imensa dragoste PD-lă pentru domnia sa- să fie înpăiat și să ne conducă și după moarte, până ce-l mănâncă moliile....

Kroko, zau voi aveti altceva in cap in afara de Base? Se pare ca nu!

Uite, nu mai e mult si "pa Base", fie si numai pt ca nu mai poate candida pt un alt mandata. Ce o sa faca "oamenii de bine" atunci? O sa tot urle jos Base inca 20 de ani?

Stii tu, eu cred ca de fapt Crin ri Poanta au tablouri cu Base peste tot in casa, pe telefoane au background poza lui iar pe laptop-uri filmulete. Altfel nu se explica ca nu sunt in stare sa vorbeasca de nimic altceva.

E patetica chestia asta cu dictatorul Base. A devenit o obsesie patologica pt unii. Sper, de dragul sufletului tau curat, ca nu te numeri si tu printre ei.

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 22 2011, 10:03 AM
Mesaj #126

Membru veteran

Citeaza (circotas @ Aug 21 2011, 09:53 PM) *
Se pare ca unii nu stiu sa citeasca, asa ca raspund aiurea, imbecil. Iata care era textul:

Talian bahtalo, gadjo!

Păi dle. cârcotaș, matale, care evident că înțelegi sensul inexorabil al vieții, trebuie să-ți fi dat seama că guvernarea Băsescu dorește o țară de ibecili pe care să o conducă cum vrea mușchii ei

Aceasta postare a fost editata de Krokodilul veritabil: Aug 22 2011, 10:03 AM

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 22 2011, 10:09 AM
Mesaj #127

Membru veteran

Citeaza (olandezu @ Aug 22 2011, 06:41 AM) *
Kroko, zau voi aveti altceva in cap in afara de Base? Se pare ca nu!

Uite, nu mai e mult si "pa Base", fie si numai pt ca nu mai poate candida pt un alt mandata. Ce o sa faca "oamenii de bine" atunci? O sa tot urle jos Base inca 20 de ani?

Stii tu, eu cred ca de fapt Crin ri Poanta au tablouri cu Base peste tot in casa, pe telefoane au background poza lui iar pe laptop-uri filmulete. Altfel nu se explica ca nu sunt in stare sa vorbeasca de nimic altceva.

E patetica chestia asta cu dictatorul Base. A devenit o obsesie patologica pt unii. Sper, de dragul sufletului tau curat, ca nu te numeri si tu printre ei.

Olandezule, patetici sunt ăia care n-au o viață proprie, nu pot să gândească singuri și sunt convinși că dl. Băsescu ne-a salvat din criză și că el gândește ce e mai bine pentru noi. În rest, sunt cetățeni români normali.

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 22 2011, 10:10 AM
Mesaj #128

Membru veteran

Citeaza (olandezu @ Aug 22 2011, 06:58 AM) *
mariska, citit si interpretat gresit. "Nimeni n-o sa-ti spuna ca" poate insemna si ca "nimeni nu stie ca, dar asa e" dar si "ca toata lume stie ca nu e asa".

Anyway, merci de precizari. Sper (nu pot garanta) sa nu ai dreptate. De bine de rau, astia fac ceva, poate fortati de criza? - ce-o fi dar parca ceva se misca. Ma refer la o oarecare normalizare a societatii (justitie in primul rand) Poate fi show, poate fi prefecatorie, indeed, pana nu se ajunge intr-un punct fara intoarcere, orice este posibil. Pe vremea PSD insa, nici macar show si prefacatorie nu se vedea. Era foarte clar ca oamenii de rand sunt buni doar la numarat oua.

Și-uite-așa, când nu știm ce să spunem, ne întoarcem obsedant la Năstase, Iliescu, oricine altcineva e de vină numai Bășilă nu...

--------------------

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 22 2011, 11:02 AM
Mesaj #129

Guests

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 22 2011, 10:09 AM) *
Olandezule, patetici sunt ăia care n-au o viață proprie, nu pot să gândească singuri și sunt convinși că dl. Băsescu ne-a salvat din criză și că el gândește ce e mai bine pentru noi. În rest, sunt cetățeni români normali.

Da Krokodile suntem de acord - patetic este cel care nu poate vedea nimic in afara lui Base (fie de bine, fie de rau). Hai, spune-ne, dupa ce pleaca Base si este izbavita tara de dictator, indiferent cum, ce se va inampla? Concret - care sunt planurile?

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 22 2011, 12:25 PM
Mesaj #130

Membru veteran

Citeaza (olandezu @ Aug 22 2011, 11:02 AM) *
Da Krokodile suntem de acord - patetic este cel care nu poate vedea nimic in afara lui Base (fie de bine, fie de rau). Hai, spune-ne, dupa ce pleaca Base si este izbavita tara de dictator, indiferent cum, ce se va inampla? Concret - care sunt planurile?

Dle.Olandezu, pentru mine, personal, dl.Băsescu e o nulitate adusă pe post de președinte de fosta securitate- deci nu există. Așadar nu îl văd. Cât despre ce va fi- Que serra, serra.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 22 2011, 12:47 PM
Mesaj #131

Guests

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 22 2011, 12:25 PM) *
Dle.Olandezu, pentru mine, personal, dl.Băsescu e o nulitate adusă pe post de președinte de fosta securitate- deci nu există. Așadar nu îl văd. Cât despre ce va fi- Que serra, serra.

asa, faina treaba: sa-l dam jos pe Base, ca dupa aia que serra, serra. No tocmai asta zic eu ca e putred la atiduninea unora din fanaticii anti-base.

E ca si cum, pentru ca nu-mi place casa in care stau, o darm, dupa care, que serra, serra smile.gif Sa nu-mi pun macar problema daca pot face o alta? Cum o sa arate? Cu cine? Ce o sa imbunatatesc? Cum?
Daca ti-as fi vecin si asa face chestia asta, ce ai zice tu, om cu scaun la cap, despre mine?

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 22 2011, 01:00 PM
Mesaj #132

Membru veteran

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 22 2011, 12:25 PM) *

Offtopic, pentru dl.Administrator,

Am respectuoasa rugăminte să îmi atrageți atenția când și de cine m-am luat - drept atac la persoană. Știu că am răspuns numai unor comentarii jignitoare- dar administratorul are totdeauna dreptate...

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 22 2011, 01:07 PM
Mesaj #133

Membru veteran

Citeaza (olandezu @ Aug 22 2011, 12:47 PM) *
asa, faina treaba: sa-l dam jos pe Base, ca dupa aia que serra, serra. No tocmai asta zic eu ca e putred la atiduninea unora din fanaticii anti-base.

E ca si cum, pentru ca nu-mi place casa in care stau, o darm, dupa care, que serra, serra smile.gif Sa nu-mi pun macar problema daca pot face o alta? Cum o sa arate? Cu cine? Ce o sa imbunatatesc? Cum?
Daca ti-as fi vecin si asa face chestia asta, ce ai zice tu, om cu scaun la cap, despre mine?

Dle.Olandezu, țin să vă amintesc că termenul de ”fanatici” poate fi considerat ca și atac la persoană. În rest, dacă priviți prin pădurea prin care trec tocmai lupul ,scufița roșie și alba ca zăpada, ați vedea că după căderea lui băse:
1. am putea ajunge și noi o republică parlamentară- ca marea majoritate a celor de pe acest continent sau, eventual, o monarhie
2. n-am mai avea un președinte pafarist care se dă jucător și în realitate singurul joc pe care-l știe e barbutul.
3. am avea o țară normală în care adevărații experți- în orice domeniu- ar fi lăsați să-și facă expertiza, nu li s-ar da indicății prețioase de către un șofer de autobuz (vapor)
4. am putea avea șansa unui președinte măcar respectat de către unii lideri europeni, nu îmnbrâncit de Berlusconi și scoțând găluști tâmpite din cap (axa București-Londra- Washington) care ne-au îndepărtat de nemți și ruși- adică exact de țările care ne pot ajuta.
5. ne-am reîntoarce exact la ce suntem- adică la un stat social unde marea bogăție nu se îngrămădește în mâinile unor asfaltangii de tot râsul care pun asfalt pe care-l spală prima ploaie.
6. intelectualii- adică profesorii, mediciii și alte categorii din astea- mai parazite în viziunea băsesciană- ar fi respectați și ar primi salarii care să le recunoască munca.
7.Vânzătorii de piei de cloșcă- alde Cocoș și Cocoașa- ar sta unde le e locul- adică în cotețul cu gratii. Etc. ,etc.

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 22 2011, 11:43 PM
Mesaj #134

Membru veteran

Citeaza (Un Observator @ Aug 22 2011, 10:21 PM) *
5000 de Euro este un salariu mare, chiar si in vest, insa tu compari cu 300 de euro, adica salariul mediu in Romania, care poate fi obtinut fara multa scoala sau o calificare. Exagerezi si cand vorbesti de Presedinte care nu are atributii executive sau legislative cu impact economic deci nu poate lua masuri populiste.
Cine moare de foame in Romania? Cei care nu muncesc destul, cei care s-au imprumutat nesabuit si poate cei din zonele nefavorizate (de ce nu se muta?). Imi pare rau pentru bugetarii care au pierdut 25% din salariu dar daca nu fac fata cu noile sume incasate, ar trebui sa se mute la privati.
Acuzatiile tale sunt vagi (Presedintele a facut x si y desi nu are atributii, e prost, nu e calificat etc) sau pur si simplu false (moartea de foame) ceea ce inseamna ca nu faci decat sa retransmiti ceea ce ai vazut la tv sau ai citit in presa sau pe internet.

Sugestia mea este sa te documentezi, sa afli ce masuri s-au luat cu exactitate, cine le-a luat si ce alternative existau in momentul respectiv. Pe baza acestor informatii poti construi un argument care sa duca la critici valide la adresa guvernului (sunt destule). Tocmai din acest motiv sunt dezamagit de liderii opozitiei - prefera retorica ieftina, vaga, fara substanta, in locul discutiilor rationale, pe subiect.

De aceea eu v-aș invita să nu vă uitați în gura dlui. Boc-= că și-a pus plombe de neam prost, cu amalgam- ci să vă uitați în lumea reală. O familie cu 2 salarii de 1000 de lei- de exemplu, caz fericit, și cu 2 copii- plătește în jur de 500 de lei la întreținere pe lună. Cu telefon, lumină, cablu, internet-că deh., sunt intelectuali și nu ospătari sau chelneri și alte facilități, mai adăugăm- fiți indulgent cu mine- dar asta e situația- încă vreo 500 de lei. Rămân deci 1000 de lei pentru 4 persoane, deci cam 250 de lei de persoană, nu ? Dvs. în înțelepciunea dvs. cum credeți că se trăiește cu 250 de lei/lunar în care intră mâncarea, niște produse cosmetice de strictă necesitate- săpun plus deodorant- și ar trebui să intre și cărți, caiete pentru cei mici, etc. Considerați că trăiți bine din banii ăștia ? Apropo, 1000 de lei pe lună ar fi cam salariul unui profesor sau doctor- cu vreo 5-10 ani de carieră. Care chiar face treabă- spre deosebire de gulguțele lui Boc și Băsescu care dau din gură.
PS: Pnetru comparație- când am ieșit inginer, deci în 1988 am ieșit cu 3500 de lei din care îmi puteam plăti extreeem de confortabil întreținerea, puteam să-mi iau câte cărți vroiam și puteam chiar să-mi fac an de an concediul la mare. Știți cât era o bere ? 6 lei. Dar un concediu de o săptămână pe la sfârșitul sezonului, la mare la hotel la Mamaia ? 500 de lei. O carte scumpă- adică un album de artă rusesc- că asta se găsea pe-atunci- 40 de lei. Mie, decât să-l apăr pe Băsescu și clica lui de canalii- mai degrabă m-aș spânzura...

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Krokodilul ka vizitator.
mesaj Aug 23 2011, 06:59 PM
Mesaj #135

Guests

Citeaza (ChaveZ @ Aug 23 2011, 03:26 PM) *
Pina una alta Basescu sa dus singur in justitie in timp ce NASTASE si acu sta dupa fusta lu matusa DA?

Offtopic: Dragul de admin are ceva cu ochii mei- că nu pot intra decât ca vizitator....
Da, dle. Chavez s-a dus unde și a făcut ce ? Și să mă ierte Dumnezeu ce expert e ăla care declară despre flotă că nu există ?

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Aug 23 2011, 07:01 PM
Mesaj #136

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Krokodilul ka vizitator @ Aug 23 2011, 07:59 PM) *
Offtopic: Dragul de admin are ceva cu ochii mei- că nu pot intra decât ca vizitator....
Da, dle. Chavez s-a dus unde și a făcut ce ? Și să mă ierte Dumnezeu ce expert e ăla care declară despre flotă că nu există ?

Nu am dar pot . Eroule , nu te mai victimiza . Poate ti-ai uitat parola .

+Quote Post
Vizitator_Krokodilul ka vizitator.
mesaj Aug 23 2011, 09:26 PM
Mesaj #137

Guests

Citeaza (Luk @ Aug 23 2011, 08:23 PM) *
Ce s-a intamplat la Neamt si in Maramures nu-i un sondaj in fata sediului local PD-L.

Divagam? Divagam, daca trebuie... haideti sa ne imaginam ca exista un partid (numai unul) care are ca obiectiv sa piarda alegerile. Ce face? Ii loveste pe cei care l-au votat. Ii dezamageste. Ii ameninta (invers decat face opozitia care promite, promite, promite).

De ce face asta? nu stim, nu face obiectul discutiei. Paradoxal, desi face totul ca sa nu fie votat, atunci cand sunt alegeri se razgandeste si da pungi cu malai, zahar precum si multe alte treburi utile intr-o gospodarie. Prin urmare avem un partid care nu doreste sa fie ales, care se razgandeste des.

Ce sanse are un asemnea partid si de ce nu alege sa dea zaharul, faina si restul de bunuri in restul anului? Doar e la putere, are de unde (toata lumea spune acelasi lucru)?

Puteti sa ne exlicati de ce "le taie" si pe urma "le da"?

Astept de la dumneavoastra un punct de vedere de bun simt, pentru care va multumesc anticipat.

Cu stima,

Luk

Haideți să lămurim ceva, dle. Luk. PD-Lul nu e partid. E ceea ce se numește ”Adunarea baronilor hoți” - ale cărei urme se regăsesc prin Germania din secolul XV- unde cavalerii fără slujbă și puși pe furat se adunau și terorizau un ținut- în acest caz o țară. Nu puteți contesta că PD/Lul e un partid fără ideologie, care a trecut peste noapte de la socialiști la așa-zișii populari- cu care ar fi și aici de spus niște povești. Respective imensele- dar imensele scandaluri de corupție stârnite de demo-christianii italieni- și de CDU-ul lui Kohl. Care s-au rebrănduit sub titulatura de populari.
PD_Lul vrea să fure cât poate, cum poate. De aceea el fură- 25% din salarii a fost furt calificat, nu glumă- după care dă- unor oameni sărăciți și abrutizați- ceva pe degeaba. Mai simplu de atât nu se poate...

+Quote Post
pehash
mesaj Aug 23 2011, 09:53 PM
Mesaj #138

Membru veteran

Postari: 398
Inscris: 27-May 08
De la: London
Utilizatorul numarul: 674

QUOTE (Krokodilul ka vizitator @ Aug 23 2011, 10:26 PM) *
Haideți să lămurim ceva...

Zeci de comentarii fara urma de argument. Singurele tale 'arme' sunt lauda de sine si aruncatul cu noroi. Tu esti profesor, dai meditatii pe care nu ni le permitem, ai fost primul fesenist, primul statistician (faceai sondaje pe vremea lu' Dej?..) si pentru ca esti atat de deosebit trebuie sa credem toate dezvaluririle tale fara nici o dovada sau macar o urma de logica.
Mai mult de atat, de fiecare data cand ti raspunde cu o argumentatie solida, schimbi imediat subiectul si arunci alte dejectii.

Deci, cum pot sa fac sa te pun pe ignore? ca adblock-ul nu e atat de destept.

+Quote Post
Vizitator_Krokodilul chichiricios, veritab.
mesaj Aug 24 2011, 12:34 AM
Mesaj #139

Guests

Citeaza (rockstar @ Aug 23 2011, 01:32 PM) *
"Este de la sine evident că PD-Lul nu va câștiga decât prin fraudă și prin prostia alegătorilor. La prostie suntem campioni"

"Poți să te superi pe cei proști ? Idem nu, pentru că altfel ai lipsi țara de votacii PD-Lelelei."

Despre ce bun-simt vorbesti?

La o scurta cercetare empirica vedem ca esti partizan. De aici putem trage concluzia ca simtul realitatii la tine este distorsionat. Ca sa dau un exemplu, ar fi prejudecata confirmarii, gandirea de grup, gandirea deziderativa. Mai sunt si altele si le putem dezvolta.

Tupeul nu este bun-simt! Cel putin nu la oamenii civilizati.

Electoratul l-a ales pe Basescu. Dupa logica ta democratia functioneaza iar restul sunt fantezii de ale tale. Deci apelul la multime ramane.

Nu sunt atât de partizan băsist ca matale, ca să mă las furat de propaganda de neam prost servită de fochiștii regimului. Am un muult mai mare bun simț- pentru că am trecut prin vreo 20 de ani de școală- incluzând și doctoratul- și cam știu ce înseamnă economia română- decât bizonul rumegător care e convins că dacă Boc a spus că crește producția la rapiță, chiar crește...nu electoratul l-a ales pe Băsescu ci proștii speriați de tâmpenia anticomunistă, oamenii cumpărați și frauda electorală- e o mică diferență, nu-i așa ? Și pentru că vorbim de bun simț- nici un om normal- adică cu bun simț și fără deranjamente cerebrale- și care nu câștigă din furtișagurile clicii lui Băsescu nu va accepta ideea- pe care Ceaușescu a avut-o acum vreo 35 de ani prima dată- ca generațiile viitoare vor trăi mai bine cu condiția ca noi să trăim mai prost. Să trăiești matale prost,dle. Rockstar. Eu am o singură viață și vreau să mă bucur de ea...

+Quote Post
Vizitator_Krokodilul Chichiricios, Veritab.
mesaj Aug 24 2011, 12:39 AM
Mesaj #140

Guests

Citeaza (pehash @ Aug 23 2011, 09:53 PM) *
Zeci de comentarii fara urma de argument. Singurele tale 'arme' sunt lauda de sine si aruncatul cu noroi. Tu esti profesor, dai meditatii pe care nu ni le permitem, ai fost primul fesenist, primul statistician (faceai sondaje pe vremea lu' Dej?..) si pentru ca esti atat de deosebit trebuie sa credem toate dezvaluririle tale fara nici o dovada sau macar o urma de logica.
Mai mult de atat, de fiecare data cand ti raspunde cu o argumentatie solida, schimbi imediat subiectul si arunci alte dejectii.

Deci, cum pot sa fac sa te pun pe ignore? ca adblock-ul nu e atat de destept.

Și uite un comentariu pentru care ar merita- măcar ca să-l pun pe admin în priză contra propriilor lui camarazi- să dau report. Dle. pehash, nu mă cunoști, n-ai nici măcar cea mai vagă expertiză- se vede după cum te exprimi- în nici un fel de domeniu economic sau ingineresc- dar îți permiți să jignești lumea. Sunt tare curios să văd dacă dl.aministrator te va banna- așa cum meriți pentru acest comentariu- care dovedește pentru a n-a oară că PD-Liștii n-au argumente și înjură. Deși, după orientarea politică a acestui forum, cred că eu voi fi cel bannat pentru că spun niște adevăruri cam neplăcute. Oricum, a fost o experiență interesantă statul printre PD-Liști. Pe vremuri, când mă duceam la răposatul profesor Sen, la spitalul 9, și vizitam cu domnia sa- pentru lucrarea mea de licență- raioanele- aveam exact același sentiment...

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Aug 24 2011, 06:08 AM
Mesaj #141

Guests

...
Astept de la dumneavoastra un punct de vedere de bun simt, pentru care va multumesc anticipat.
...

Luk, astepti degeaba. Vezi cate topicuri a deschis omul, vezi discursul lui, e de la antene sau realitatea smile.gif nu spune nimic si nici nu vrea sa spuna, vrea doar sa creeze impresia unui "curent" de revolta.

+Quote Post
Vizitator_Vic Leanu.
mesaj Aug 24 2011, 06:21 AM
Mesaj #142

Guests

Citeaza (olandezu @ Aug 24 2011, 06:08 AM) *
Luk, astepti degeaba. Vezi cate topicuri a deschis omul, vezi discursul lui, e de la antene sau realitatea smile.gif nu spune nimic si nici nu vrea sa spuna, vrea doar sa creeze impresia unui "curent" de revolta.

Postakul exista datorita tie, datorita voua. Nu-l hraniti, moare. Dar e greu fiindca postakul e smecher: face greseli intentionate ca sa aveti voi ce sa combateti. El e sacul de box in care va place atit de tare sa dati. Cine e manipulatul? In nici un caz postakul.

+Quote Post
Luk
mesaj Aug 24 2011, 06:43 AM
Mesaj #143

Membru veteran

Postari: 161
Inscris: 21-May 08
Utilizatorul numarul: 336

Citeaza (Vic Leanu @ Aug 24 2011, 07:21 AM) *
Postakul exista datorita tie, datorita voua. Nu-l hraniti, moare. Dar e greu fiindca postakul e smecher: face greseli intentionate ca sa aveti voi ce sa combateti. El e sacul de box in care va place atit de tare sa dati. Cine e manipulatul? In nici un caz postakul.

Da, siiiigur!

Crimele exista datorita proprietatii, razboaiele datorita cailor s.a.m.d.

Postakul e smecher, noi suntem manipulati iar domnia ta esti un observator impartial, obiectiv, situat muuuult deasupra.

Bine ca nu doare.

+Quote Post
Vizitator_Leanu.
mesaj Aug 24 2011, 07:05 AM
Mesaj #144

Guests

Citeaza (Luk @ Aug 24 2011, 06:43 AM) *
Da, siiiigur!

Crimele exista datorita proprietatii, razboaiele datorita cailor s.a.m.d.

Postakul e smecher, noi suntem manipulati iar domnia ta esti un observator impartial, obiectiv, situat muuuult deasupra.

Bine ca nu doare.

M-ai prins, Dumnezeuleeeeee. Si eu sunt postak, da-i si luptaaaaa. Lupta si da-iiiii.
PS: bine ca esti tu destept

+Quote Post
Luk
mesaj Aug 24 2011, 07:43 AM
Mesaj #145

Membru veteran

Citeaza (Leanu @ Aug 24 2011, 08:05 AM) *
M-ai prins, Dumnezeuleeeeee. Si eu sunt postak, da-i si luptaaaaa. Lupta si da-iiiii.
PS: bine ca esti tu destept

biggrin.gif biggrin.gif Sclipitoare comentarii

Da-le un link prietenilor tai: e pacat sa ne distram doar noi, nu?

+Quote Post
Luk
mesaj Aug 24 2011, 07:57 AM
Mesaj #146

Membru veteran

Citeaza (olandezu @ Aug 24 2011, 07:08 AM) *

Pai, din ce-am observat eu, nu reusesc decat sa recruteze pinguini dansatori biggrin.gif

I-am vazut prin Piata Victoriei, dansau si aruncau cu covrigi scandand "Muriiiim de foameee!"

Sa ai o zi buna!

+Quote Post
Vizitator_Costel Uvu.
mesaj Aug 24 2011, 08:08 AM
Mesaj #147

Guests

Citeaza (Luk @ Aug 24 2011, 07:43 AM) *
biggrin.gif biggrin.gif Sclipitoare comentarii

Da-le un link prietenilor tai: e pacat sa ne distram doar noi, nu?

Esti folositor. Apas pe buton si obtin reactia dorita. Multumesc ca existi.

+Quote Post
circotas
mesaj Aug 24 2011, 09:31 AM
Mesaj #148

Membru veteran

Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

Astept de la dumneavoastra un punct de vedere de bun simt

Am ris un pic. Sfinta naivitate... cum sa pretinzi asa ceva de la un postac, Luk?

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 24 2011, 09:43 AM
Mesaj #149

Membru veteran

Citeaza (olandezu @ Aug 23 2011, 04:17 AM) *
vezi matale, nu se poate dialoga cu tine pentru ca tu de fapt nu spui nimica. nu eu spun asta, tu spui - pentru ca nu ai nici o parere nici macar relativa la parerile matale proprii si nici nu esti amuzant.
tocmai ai intrat in categoria ignore. s-ar putea sa coste smile.gif

Așa cum spuneam, dle. Olandezu, părerile matale nu ți le ia nimeni. În rest, tot nu ți le ia nimeni- în seamă, evident.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Krokodilul cel plictisit.
mesaj Aug 24 2011, 07:03 PM
Mesaj #150

Guests

Citeaza (rockstar @ Aug 24 2011, 01:38 PM) *
Da' de ce? Ca asa vrei tu? A fost promovarea tarii, ca tot ziceai ca nu ajuta statul mediul de afaceri. Sau turistii aia straini trebuie sa plateasca bilet de intrare in tara? Sau sa plateasca taxele particularilor ca sa castige statul direct?

Dle. Rockstar, fără rentabilitate orice fel de organizație- inclusiv statul român- care este o organizație- falimentează sau este condus prost. Pentru conformitate, vă pot preciza că ansamblul din Londra- creeat la trecerea în noul Mileniu, de către statul englez- în parteneriat cu privații- și-a scos până acum de 15 ori costul investiției inițiale pentru stat.
Offtopic pentru nenea admin-ul: Nu pricep de ce nu pot lucra de pe 2 calculatoare. Trebuie să mă de-loghez de pe unul ca să mă loghez pe celălalt ?

+Quote Post

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 10th December 2019 - 03:53 AM