IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Am facut un imprumut in Italia si nu mai fac fata restituirii lui
Vizitator_cuculet....
mesaj Jun 6 2010, 04:01 PM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Cocolina @ Jun 6 2010, 03:44 PM) *
omule,ar fi trebuit sa citesti de la inceput topicul si sa intelegi care era problema domnului respectiv!Era preocupat,fiind in somaj si cu rate neplatite ca va ajunge la inchisoare.
Ar trebui sa cunoastem legile inainte sa ne avantam in raspunsuri,pt ca asemenea cazuri nu sunt de ordin penal si in momentul in care esti somer nu ti se poate lua 1/5 din salariu,iar daca nu ai proprietati si/sau bunuri personale nu au cum sa iti jupoaie pielea,si nici decum nu ajungi prin puscarie.
Vorbim numa sa ne aflam in treaba?

pt cei interesati,vizitati site-ul Adusbef si puteti gasi raspunsuri la intrebarile dvs.

Exact, eshti actzionat in justitzie...iar justitzia e oarba, nimeni nu te iarta iar legea se aplica ohmy.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_popescu.
mesaj Jun 6 2010, 07:15 PM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (Vizitator_Alin. @ Jun 6 2010, 09:44 AM) *
Pe cel pentru casa - DA l-am citit. L-am inteles cam pe tot ..... acolo unde am avut nelamuriri m-am adresat unor prieteni de-ai mei notari - era modelul de contract mai stufos (pentru apartament in rezidential).

La fel si cu contractul de credit. Eu personal l-am avut acasa 2 zile si l-am studiat inainte sa semnez. Din cate stiu exista o lege prin care bancile sunt obligate sa iti puna la dispozitie contractele si o perioada de reflectie de cel putin 1 zi lucratoare.

In general nu prea ai scuza daca semnezi ceva "ca popa".
Contractele ti se pun la dispozitie - daca tu esti prea grabit ..... asta este problema ta ...... nu poti sa mai invoci necunostinta a ce ai semnat ca si justificare in fata legii.

INVOCA FORTA MAJORA DIN CAUZA CRIZEI ECONOMICE PE CARE NU AI PROVOCAT O TU.

+Quote Post
Vizitator_marius.
mesaj Jan 10 2012, 06:22 PM
Mesaj #33

Guests

imi poate zice cineva daca ai luat 10.000de euro din italia de la uni credit ce poate sa iti faca bine inteles nu am platit nimic

+Quote Post
Vizitator_dina.
mesaj May 16 2012, 10:41 AM
Mesaj #34

Guests

intrebarea este daca dupa 4 ani de cand am luat imprumutul de 4000e de la o banca spaniola,fara girant sau garantie, mai pot fi cautata in romania,unde ulterior ma-m casatorit schimband numele de familie,si tot dupa casatorie am cumparat un apartament pe numele sotului,in contract eu apar doar ca find sotia cumparatorului,pot fi executata silit pe apartamentul respectiv in conditile in care mar cauta banca din spania cu executori. Mentionez ca am platit doar 2 rate ulterior ramanand fara servici intorcanduma in romania.
MULTUMESC ANTICIPAT.

+Quote Post
Vizitator_bineinteles.
mesaj May 27 2012, 02:19 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (marius @ Jan 10 2012, 06:22 PM) *
imi poate zice cineva daca ai luat 10.000de euro din italia de la uni credit ce poate sa iti faca bine inteles nu am platit nimic

huh.gif
Tare!
Singura metoda reala prin care romanii ar putea iesi din criza ..unul cate unul . Statul tot falit ar ramane, ca n-om fi fraieri sa platim vreun sfant taxe pe ce-am furat, bineinteles!

+Quote Post
Vizitator_kLu.
mesaj Dec 14 2012, 10:56 PM
Mesaj #36

Guests

Citeaza (marius @ Jan 10 2012, 06:22 PM) *

nu o sa se intample nimic ca ei au asigurari pentru rai platnici!!!!! as vrea sa iau si eu lovelele sa nu mai platesc

+Quote Post
Vizitator_Miniati.
mesaj Jul 29 2013, 10:44 AM
Mesaj #37

Guests

Despre compania Furtisagul

Avantajele cheie ale companiei Furtisagul

• Suntem un broker Forex şi de mărfuri , care are legătură directă cu furnizorul de lichiditate, nu există niciun conflict de interese în raport cu clienţii noştri, veți câștiga, vom câștiga!
• MT4 Simple Trader este cea mai simplă şi uşor de utilizat platformă de tranzacţionare, dar şi cea mai complexă din lume.
• Oferim preţuri mici fixe 24/5, indiferent de ore, ştiri, anunţuri etc.
• Vă oferim un suport financiar flexibil de la 1 USD=500USD.
Tipurile noastre de conturi
• Deschidere cont standard
• Deschidere cont Platinum
• Deschidere cont Practice
• Cerere de retragere în aceiaşi zi
• Conturi asociate

La Furtisagul credem în păstrarea de lucruri simple și eficiente, astfel vă punem la dispoziţie 2 tipuri de cont, contul Standard şi VIP. Aceste conturi vă permit să tranzacţionaţi de la mai puţin de 0.01 loturi (1000 de unități), la 20 de loturi (2 milioane de unități) pe tranzacție.
7 platforme sub un singur cont
Accesează toate instrumentele de tranzacţionare Furtisagul de oriunde !

Metode de plată
Puteți alimenta contul prin diferite metode. (BankWire, card de credit/debit, Moneybookers, Neteller şi altele)
100% Bonus de Bun Venit la prima depunere!
Programul este disponibil până la sfârşitul lunii august 2013. Vă invităm pe toți să deschideţi un cont cu Furtisagul şi să beneficiaţi de oferta de bonus.

E-mail : kalmantm@Furtisagul.com
Tel : + Furtisagul
Pagina web: www.Furtisagul.com

+Quote Post
Vizitator_ana.
mesaj Nov 8 2013, 03:49 PM
Mesaj #38

Guests

Citeaza (georgedur @ Oct 28 2008, 02:46 AM) *
Am facut un imprumut in Italia si nu mai fac fata restituirii lui, fiind in somaj. Ce mi se poate intimpla? Stie cineva, a mai avut cineva o experienta sau a aflat de la altii de asa ceva?

in primul rand ai putea sa incerci sa blochezi rata pe o perioada de timp ,sau sa contactezi banca sau agentia cu care ai imprumutul si sai explici situatia ,si sa ceri o micsorare a ratei ,

+Quote Post
ada7
mesaj Nov 12 2013, 10:59 AM
Mesaj #39

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 21
Inscris: 12-November 13
Utilizatorul numarul: 32 534

Pai daca pana la un moment dat tu ai reusit, practic sa iti schimbi viata, pe de o parte nu e sigur ca vor da rapid de tine. Pe de alta parte, e vorba de o banca, deci vor face tot posibilul sa ajunga la tine, si vor ajunge...Ar trebui, daca situatia e atat de urata, sa vorbesti cu ei, sa te lase sa contactezi o firma de recreditare pentru a restitui datoria sau sa mai astepte putin pana faci si tu rost de bani. Solutii exista, incearca sa comunici cu ei si asa nu iti vor lua capul, parerea mea.

+Quote Post
Vizitator_muncitor necalificat.
mesaj Jun 4 2014, 02:07 PM
Mesaj #40

Guests

NU JUDECA FARA SA STII INDETALIAT CAZUL
Citeaza (musafir @ Mar 2 2010, 07:58 AM) *
Agramata rau.

Are impresia ca aici e Mama Omida sau Radio Erevan.

Sa inteleg si eu: se da dupa aia 3 copii ca scuza sa nu mai plateasca creditul? Ce mentalitate e asta?!

+Quote Post
Vizitator_andreea.
mesaj Jan 11 2016, 08:44 AM
Mesaj #41

Guests

Citeaza (necunoscut @ Feb 11 2010, 02:15 PM) *
tu te speri de 3000. eu am sa le dau 50.000 de un an de zile si chiar nu ma stresez.adica tot in italia blush.gif blush.gif

Buna cum ati obtinut50.000 euro,as dori si eu un credit,si nu stiu,ce imi cer,si cu cine sal fac.puteti sami dati mai multe informatii? lucrez in italia cu contract indeterminat .

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th November 2017 - 06:29 AM