IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Closed TopicStart new topic
> azil de batrani de stat, stie cineva un azil de batrani de stat .
Vizitator_anne - marye.
mesaj Nov 20 2009, 01:50 PM
Mesaj #1

Guests

caut un azil de batrani de stat care sa ne primeasca doar cu pensia ca alte posibilitati nu avem
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_maria dumitru.
mesaj Nov 6 2010, 11:00 AM
Mesaj #2

Guests

Camin de batrani foarte bine dotat si servicii de calitate am gasit in zona Baneasa, caminul Eden: www.camineden.ro

+Quote Post
Vizitator_natasa.
mesaj Jan 25 2011, 07:08 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (maria dumitru @ Nov 6 2010, 11:00 AM) *
Camin de batrani foarte bine dotat si servicii de calitate am gasit in zona Baneasa, caminul Eden: www.camineden.ro

As dori sa stiu teriful minim de incadrare la caminul Eden. Stie cineva?

+Quote Post
Vizitator_Vasile.
mesaj Mar 6 2011, 07:44 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (natasa @ Jan 25 2011, 07:08 AM) *
As dori sa stiu teriful minim de incadrare la caminul Eden. Stie cineva?

Peste 2000 ron. lunar.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Radu..
mesaj Mar 6 2011, 07:47 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Vasile @ Mar 6 2011, 07:44 PM) *
Peste 2000 ron. lunar.

Incearca la Sfantul Toma in Mogosoaia , e mic curat si ieftin.

+Quote Post
Vizitator_Arthur Csergezan.
mesaj Mar 25 2011, 10:39 AM
Mesaj #6

Guests

Mai avem doar cateva locuri libere! Conditii superbe. Caminul de batrani Casa Betsaida este situat la doar aprox. 7 km de Cluj-Napoca, intr-o atmosfera linistita, curata, zona superba. Caminul dispune de 15 camere, dotate cu baie proprie, TV cu satelit. IN feicare camera NUMAI 2 PERSOANE! Camera de zi, cabinet medical, sala de mese mare, piscina, etc. Oferim 5 mese pe zi, asistenta 24/24, control medical saptamanal, medicamente gratuite. Preturi intre 1000-1600 RON. Pentru mai multe detalii sunati la 0747253905!

+Quote Post
Vizitator_mitran anca.
mesaj Aug 4 2011, 12:45 PM
Mesaj #7

Guests

Eu am bunica la un azil de batrani din zona stefan cel mare, vis-a-vis de spitalul colentina. Am vizitat aproape toate caminele pana sa iau aceasta hotarare, dar ce m-a incantat aici foarte mult a fost: raport pret - calitate pentru ca au medic generalist foarte bun zilnic, kinetoterapeut la fel un domn doctor extraordinar etc etc. Sunt 2 persoane in camera, au baia lor in fiecare camera; bunica mea sta intr-o camera la etajul 2, dar nu a fost o problema pentru ca au lift si foarte mult personal auxiliar. Va dau niste contacte daca va intrereseaza sa luati legatura: Site: www.azilprivat.ro , Tel: 031. 100.22.05 / 0722.37.30.47. Astept sa-mi spuneti ce ati rezolvat. Succes!

+Quote Post
Vizitator_Lucia.
mesaj Aug 15 2011, 11:37 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Arthur Csergezan @ Mar 25 2011, 10:39 AM) *
Mai avem doar cateva locuri libere! Conditii superbe. Caminul de batrani Casa Betsaida este situat la doar aprox. 7 km de Cluj-Napoca, intr-o atmosfera linistita, curata, zona superba.

asa e, dar sa subliniati ca nu exista mijloace de transport in comun cu care apartinatorii pot sa ajunga la camin ca sa-si viziteze batranii de acolo!!!

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Aug 15 2011, 11:42 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Arthur Csergezan @ Mar 25 2011, 10:39 AM) *
Mai avem doar cateva locuri libere! Conditii superbe. Caminul de batrani Casa Betsaida este situat la doar aprox. 7 km de Cluj-Napoca, intr-o atmosfera linistita, curata, zona superba. Caminul dispune de 15 camere, dotate cu baie proprie, TV cu satelit. IN feicare camera NUMAI 2 PERSOANE! Camera de zi, cabinet medical, sala de mese mare, piscina, etc. Oferim 5 mese pe zi, asistenta 24/24, control medical saptamanal, medicamente gratuite. Preturi intre 1000-1600 RON. Pentru mai multe detalii sunati la 0747253905!

Televizoarele, jumatate din ele nu functioneaza!
Piscina? nu beneficiaza de ea batranii!
Preturi de la 1000ron? ar fi bine daca ar fi si adevarat!
[size="3"][/size]

+Quote Post
Vizitator_anonim.
mesaj Aug 27 2011, 12:19 PM
Mesaj #10

Guests

L-am vizitat si eu cu cateva zile in urma, impreuna cu alte 8 camine. Nu pot sa spun ca e rau dar e departe de a fi cel mai bun ca si raport calitate/pret sau conditii.
Camerele de 2 persoane cu baie proprie sunt ok dar cam atat. Nu exista curte decat un mic spatiu de trecere de la poarta la usa, batranii nu au unde sa se plimbe absolut deloc, nici macar pe strada pentru ca locatia este undeva in spatele bld Stefan cel Mare/Vasile Lascar pe niste stradute pline de tigani care stau tot timpul afara din curti, chiar in fata centrului si pe langa(nu sunt rasist dar am fost agasat psihic si fizic de "puradeii" de pe strada de la locul unde mi-am parcat masina pana la centru)
Nu stiu ce sa spun despre medic si despre kinetoterapeut dar exprimarile perosnalului auxiliar lasa de dorit "hai fa lasa-ma dracu" pana m-a vazut, iar cand a vazut ca eram in capatul holului deodata s-a facut ca are treaba intr-una din camere - probabil mediul spitalicesc din Romania si-a pus prea mult accentul sau pur si simplu selectia nu a fost una buna pentru ca in alte centre, poate nu la fel de marketate, perosnalul are un comportament ireprosabil. Nu voi da nume pentru ca nu este politicos fata de Azil Privat. Am dorit doar sa impartasesc cu dvs cititorii forumului prima impresie lasata de cateva camine din Bucuresti - asa ca detinatori de camine private atentie la prima impresie! De multe ori nu o sa aveti sansa la a doua impresie.

+Quote Post
Vizitator_anonim.
mesaj Aug 27 2011, 12:23 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (mitran anca @ Aug 4 2011, 12:45 PM) *
Eu am bunica la un azil de batrani din zona stefan cel mare, vis-a-vis de spitalul colentina. Am vizitat aproape toate caminele pana sa iau aceasta hotarare, dar ce m-a incantat aici foarte mult a fost: raport pret - calitate pentru ca au medic generalist foarte bun zilnic, kinetoterapeut la fel un domn doctor extraordinar etc etc. Sunt 2 persoane in camera, au baia lor in fiecare camera; bunica mea sta intr-o camera la etajul 2, dar nu a fost o problema pentru ca au lift si foarte mult personal auxiliar. Va dau niste contacte daca va intrereseaza sa luati legatura: Site: www.azilprivat.ro , Tel: 031. 100.22.05 / 0722.37.30.47. Astept sa-mi spuneti ce ati rezolvat. Succes!

L-am vizitat si eu cu cateva zile in urma, impreuna cu alte 8 camine. Nu pot sa spun ca e rau dar e departe de a fi cel mai bun ca si raport calitate/pret sau conditii.
Camerele de 2 persoane cu baie proprie sunt ok dar cam atat. Nu exista curte decat un mic spatiu de trecere de la poarta la usa, batranii nu au unde sa se plimbe absolut deloc, nici macar pe strada pentru ca locatia este undeva in spatele bld Stefan cel Mare/Vasile Lascar pe niste stradute pline de tigani care stau tot timpul afara din curti, chiar in fata centrului si pe langa(nu sunt rasist dar am fost agasat psihic si fizic de "puradeii" de pe strada de la locul unde mi-am parcat masina pana la centru)
Nu stiu ce sa spun despre medic si despre kinetoterapeut dar exprimarile perosnalului auxiliar lasa de dorit "hai fa lasa-ma dracu" pana m-a vazut, iar cand a vazut ca eram in capatul holului deodata s-a facut ca are treaba intr-una din camere - probabil mediul spitalicesc din Romania si-a pus prea mult accentul sau pur si simplu selectia nu a fost una buna pentru ca in alte centre, poate nu la fel de marketate, perosnalul are un comportament ireprosabil. Nu voi da nume pentru ca nu este politicos fata de Azil Privat. Am dorit doar sa impartasesc cu dvs cititorii forumului prima impresie lasata de cateva camine din Bucuresti - asa ca detinatori de camine private atentie la prima impresie! De multe ori nu o sa aveti sansa la a doua impresie.

+Quote Post
Vizitator_Dana petrica.
mesaj Sep 17 2011, 06:47 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (anonim @ Aug 27 2011, 12:23 PM) *

+Quote Post
Vizitator_Mustaffa dayda.
mesaj Sep 17 2011, 06:57 PM
Mesaj #13

Guests

Păcat ca aceste cuvinte sunt sub masca unui anonim! De ce? De exemplu: Tatal meu: petrea minculescu se afla aici si l-am adus leguma de la spital....practic ne-am dorit doar sa fie linistit înainte de a pleca dincolo...si....trăiește si akm dat doctoritei de acolo care îl monitorizează permanent si dat personalului care l-a ingrijit f bine! Si eu sa știți am văzut aproape toate centrele si într-adevăr si mie îmi luau ochii curtile si gradinile frumos amenajate si intretinute....dar, cum cobori un batran bolnav de la etajul 1 pe scari k sa se bucure de curte? Si la vârsta asta....ei au saracii nevoie de socializare, nu de plimbari! Mie mi-a plăcut k in int nu miroase deloc a urina, ca tata este si akm cu noi si k poate încet încet își va reveni cât mai mult! Eu va sfatuiesc sa le vedeți pe toate înainte si sa luați cea mai buna decizie pt pensionarii din familia voastra! Lor tre sa le fie bine si sa le placa! Nu noua! Pe noi ne încânta gradinile mari cu piscine, foisoare, umbrare, băncii, etc etc....dar ei!? Va doresc la toți: lumina in suflet!

+Quote Post
Vizitator_Dan Iosif christin.
mesaj Sep 18 2011, 09:33 AM
Mesaj #14

Guests

Sunt 4 azile de batrani in Bucuresti care au ce declara si pe site: asistente non stop, infirmiere, kinetoterapeuti, doctori, psihologi: nursing home (saftica), azil privat(Bucuresti, Ștefan cel mare), casa geron ( Bucuresti, Rahova) si seniormedcenter (pipera). Restul....multA vorba si putine fapte! Dar, eu pana la urma mi-am dus Tatal in Suedia pt ca am fost constrans de imprejurari sad.gif(

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Sep 22 2011, 05:35 PM
Mesaj #15

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Eu zic asa, ca sa aveti constiinta impacata si sa nu va mai puneti atatea intrebari dureroase, duceti-va parintii batrani si neputinciosi acolo unde v-au dus ei cand erati neputinciosi, faceati pe voi, nu puteati sa legati doua cuvinte si erati complet neajutorati.
PS Va este destul de clar momentul cand ati trecut de la statutul de fiu, fiica la cel de apartinator? L-ati trecut usor?

Aceasta postare a fost editata de Uncle Sam: Sep 22 2011, 05:39 PM

+Quote Post
bylll
mesaj Oct 2 2011, 06:17 PM
Mesaj #16

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 2-October 11
Utilizatorul numarul: 29 608

Incercati si aici va rog !
www.camin-pentru-batrani.ro

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_cristina..
mesaj Oct 9 2011, 10:20 PM
Mesaj #17

Guests

Nu stiu care sunt conditiile de inscrierea intr-un camin de stat dar sunt din ce in ce mai multe variante oferite de azilurile private. Optiuni puteti gasi pe www.camine-batrani.ro. Este destul de bine organizat si are o lista destul de mare de camine de batrani particulare

+Quote Post
Vizitator_luciaca.
mesaj Oct 10 2011, 09:46 AM
Mesaj #18

Guests

...ce sa zic, din ce citesc aici...se pare ca nu e nimeni din cei care posteaza beneficiar la un astfel de asezamnat..toti au interes personal, probabil sunt proprietari centrelor respective.......din pacate domnilor, nu in acest fel convingeti oameni...sunt niste modalitati total penibile si deplasate,,spun intradevar multe despre dvs . va asigur ca sunt multe alte centre mult mai reusite decat cea ce amintiti dvs..dar pentru cei care intradevar cauta, recomanda sa verifice pe internet cat mai multe ..nu doar pe prima pagina unde isi fac toti nou-veniti reclama, ci si pe pag.2,3.4..etc unde lista se mareste,,si veti gasi cea ce veti cauta,,,nu va lasati pacaliti de distante..daca mergeti 5-10 km inafara Bucurestiului veti gasi intradevar conditile pe care parintele dvs. le are ca si nevoie! poluarea Bucurestiului nu ai ajuta cu nimic, doar comoditatea dvs. are de castigat! amintitiva cate eforturi au facut ei sa va creasca, si veti intelege de ce nu trebuie sa fiti comozi ! ganditi cu inima!

+Quote Post
bylll
mesaj Oct 12 2011, 07:59 PM
Mesaj #19

Nou venit
*

Postari: 2
Inscris: 2-October 11
Utilizatorul numarul: 29 608

Asa este , Doamna are dreptate ,este foarte important sa verificati cat mai multe camine , in curand vor mai fi inca 30 de camine pe care statul le va deschide si va fi mai usor de gasit un asezamant pentru cei in varsta !

+Quote Post
Vizitator_matei roxana.
mesaj Oct 28 2011, 09:51 AM
Mesaj #20

Guests

Puteti vizita si www.mosiabunicilor.ro Acest asezamant e compus din locuinte (mai mici sau mai mari) complet private, tip vila, avand si un element de "legatura" in zona centrala pentru a mentine o socializare comoda.
In complexul nostru se traieste o viata complet privata, se pot gazdui prieteni si familie (chiar mai comod decat in imobilele in care si-au petrecut viata) oricand, au curte mica dar privata, si in acelasi timp, daca simt singuratate pot avea toata gama de programe oferite de administratia complexului in "zona centrala".
Bunicii pot trai la noi o viata decenta, boiereasca, chiar daca in tinerete nu si-au permis mare lux.
La noi bunicii nu isi asteapta decesul ci isi incep a doua viata!
Cu toate acestea vom avea si o sectie speciala (complex separat) pentru persoane cu nevoi speciale (alzheimer/ dementa, Parkinson si alte boli ale batranetii). Acolo va semana mai mult cu un sanatoriu, camere private sau camera de 2 persoane, vom avea personal specializat, alimentatie inclusa in pachetul de baza, ingrijire personala, igiena personala… tot ce se poate pentru a oferi o viata decenta.

+Quote Post
Vizitator_Bătrânul.
mesaj Nov 6 2011, 01:07 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (mitran anca @ Aug 4 2011, 12:45 PM) *

Nu ne-ai spus cât costă...

+Quote Post
Vizitator_popescu viorica.
mesaj Dec 12 2011, 03:40 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (matei roxana @ Oct 28 2011, 09:51 AM) *
Puteti vizita si www.mosiabunicilor.ro Acest asezamant e compus din locuinte (mai mici sau mai mari) complet private, tip vila, avand si un element de "legatura" in zona centrala pentru a mentine o socializare comoda.
In complexul nostru se traieste o viata complet privata, se pot gazdui prieteni si familie (chiar mai comod decat in imobilele in care si-au petrecut viata) oricand, au curte mica dar privata, si in acelasi timp, daca simt singuratate pot avea toata gama de programe oferite de administratia complexului in "zona centrala".
Bunicii pot trai la noi o viata decenta, boiereasca, chiar daca in tinerete nu si-au permis mare lux.
La noi bunicii nu isi asteapta decesul ci isi incep a doua viata!
Cu toate acestea vom avea si o sectie speciala (complex separat) pentru persoane cu nevoi speciale (alzheimer/ dementa, Parkinson si alte boli ale batranetii). Acolo va semana mai mult cu un sanatoriu, camere private sau camera de 2 persoane, vom avea personal specializat, alimentatie inclusa in pachetul de baza, ingrijire personala, igiena personala… tot ce se poate pentru a oferi o viata decenta.

M-am interesat de un loc la Mosia Bunicilor. Mi s-au oferit toate informatiile si cred ca acolo este locul ideal pentru matusa mea, in varsta de 86 de ani. Nu am mai auzit pana acum de posibilitatea de ati alege singur serviciile de care poti beneficia. Sunteti unici! Multumesc. Pentru cei la nevoie, apelati cu incredere la Mosia Bunicilor.

+Quote Post
Vizitator_Dana cristache.
mesaj Dec 12 2011, 04:05 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (popescu viorica @ Dec 12 2011, 03:40 PM) *
M-am interesat de un loc la Mosia Bunicilor. Mi s-au oferit toate informatiile si cred ca acolo este locul ideal pentru matusa mea, in varsta de 86 de ani. Nu am mai auzit pana acum de posibilitatea de ati alege singur serviciile de care poti beneficia. Sunteti unici! Multumesc. Pentru cei la nevoie, apelati cu incredere la Mosia Bunicilor.

Nici măcar nu s-a deschis acest camin! Despre ce vorbiti???? Eu am fost la adresa indicata si nu exista nimik! Hellooo!!! Raspundeti doar dacă puteți ajuta cu adevărat! Nu va mai faceți reclama gratuită! Dacă avem nevoie - știm unde sa va găsim! Deci....cine mă ajuta cu pareri reale despre un camin pt batrani????

+Quote Post
mesaj Dec 14 2011, 11:04 AM
Mesaj #24

Guests

Nu s-a deschis inca! E adevarat. Sa speram ca la inceputul anului se poate locui acolo. Intradevar au conditii excelente si spun asta pentru ca am fost la sediul firmei si am vazut cu ochii mei, am facut un precontract, mi-am ales serviciile de care este nevoie si acestea se pot modifica de cate ori se doreste. Cine nu crede se poate convinge. Acesta este un forum de discutii si fiecare are dreptul de a spune ceea ce gandeste. Nu poti lua acest drept nimanui.

Citeaza (Dana cristache @ Dec 12 2011, 04:05 PM) *
Nici măcar nu s-a deschis acest camin! Despre ce vorbiti???? Eu am fost la adresa indicata si nu exista nimik! Hellooo!!! Raspundeti doar dacă puteți ajuta cu adevărat! Nu va mai faceți reclama gratuită! Dacă avem nevoie - știm unde sa va găsim! Deci....cine mă ajuta cu pareri reale despre un camin pt batrani????

+Quote Post
Vizitator_Dana cristache.
mesaj Dec 16 2011, 11:33 AM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (popescu viorica @ Dec 14 2011, 11:04 AM) *
Nu s-a deschis inca! E adevarat. Sa speram ca la inceputul anului se poate locui acolo. Intradevar au conditii excelente si spun asta pentru ca am fost la sediul firmei si am vazut cu ochii mei, am facut un precontract, mi-am ales serviciile de care este nevoie si acestea se pot modifica de cate ori se doreste. Cine nu crede se poate convinge. Acesta este un forum de discutii si fiecare are dreptul de a spune ceea ce gandeste. Nu poti lua acest drept nimanui.

Mai oameni buni!!!! Despre ce sediu vorbiti??? M-am plimbat o zi întreaga sa găsesc sediul ( am fost p raspantiilor 6) si nu exista nimik....mi-au spus vecinii "doamna aici stau 2 arabi. Nu e niciun azil." după care mă duc in localitatea nuci - k deh, poate sunt vecinii nebuni- si nimik nici akolo! La telefon....nimeni!!!! Ce sediu? Ce precontract?
Noroc ca am găsit un camin de care momentan sunt mulțumita pe NU FAC RECLAMA este acolo o oferta completa pt toate zonele țării, pt toate buzunarele, pt toate cerintele!

+Quote Post
mesaj Dec 21 2011, 07:54 AM
Mesaj #26

Guests

Acesta nu este un camin de batrani, ci un senior village (complex rezidential). In localitatea Nuci sunt construiti aproximativ 2000 mp. Este cam greu de crezut ca cineva nu poate vedea constructia. Este adevarat ca nu exita inca firma la poarta. Mai exista o localitate cu acelasi nume, langa Snagov. Poate ati gresit adresa, mai bine ar fi sa sunati la unul din numerele de telefon: 0212115***, 0761675***, 0735173*** sau intrati pe ZAU CA NU FAC RECLAMA.

Citeaza (Dana cristache @ Dec 16 2011, 11:33 AM) *
Mai oameni buni!!!! Despre ce sediu vorbiti??? M-am plimbat o zi întreaga sa găsesc sediul ( am fost p raspantiilor 6) si nu exista nimik....mi-au spus vecinii "doamna aici stau 2 arabi. Nu e niciun azil." după care mă duc in localitatea nuci - k deh, poate sunt vecinii nebuni- si nimik nici akolo! La telefon....nimeni!!!! Ce sediu? Ce precontract?
Noroc ca am găsit un camin de care momentan sunt mulțumita pe NU FAC RECLAMA este acolo o oferta completa pt toate zonele țării, pt toate buzunarele, pt toate cerintele!

+Quote Post
Vizitator_ary89.
mesaj Feb 1 2012, 02:18 PM
Mesaj #27

Guests

Reclama si atit

Preturi bune, calitate maxima!

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd October 2019 - 06:04 PM