IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> cat de internationale sunt apelurile internationale orange?
dumitrita
mesaj Feb 23 2009, 07:21 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 10
Inscris: 13-June 08
Utilizatorul numarul: 1 204

Super oferta Orange Young!!! 400 minute+400 mesaje in retea plus 40 minute nationale si internationale. !!!! nu-i asa ca suna atragator?

DOAR CA....

vei afla cu stupefactie ca cele 40 de minute internationale nu corespund definitiei tale de international decat partial. Si vei afla acest lucru abia dupa ce suni international in Europa PE CENTII TAI, si nu PE MINUTELE TALE INTERNATIONALE.

CUM? Simplu. Pentru Orange, international inseamna SUA si Canada. Europa international inseamna telefonie fixa. atat. Sa fim seriosi, care sunt sansele ca atunci cand sunam in U.E. sa apelam un numar fix?

Nu vi se pare normal ca in coada cuvantului international sa gasim un asterisc care sa ne explice si noua ce 'politica internationala' au? Nu spun ca noi, clientii, nu trebuie sa ne informam, dar...e chiar neplacut sa stai pe site-ul lor pentru a depista orice incercare de a prosti oamenii.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_just me .....
mesaj Mar 27 2010, 07:04 PM
Mesaj #2

Guests

[font="Georgia"][size="5"]pff ... ai dreptate . era sa ma fraieresc si eu . am vrut sa fac incercarea asta in speranta ca o sa vb si eu mai mult cu iubitul meu care este plecat in europa . dar cum sa isi ia fixul dupa el =)) ... sa fim seriosi .. nu? daca tot era o oferta frumoasa se meritau si banii si laudele . insa asa . numai sa fraieresti oamenii .. e bataie de joc tongue.gif

+Quote Post
kjh
mesaj Mar 29 2010, 06:00 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Postari: 282
Inscris: 6-August 09
De la: undeva in Romania
Utilizatorul numarul: 10 366

Eu mi-am ales optiunea cu 100min nationale si 25sms-uri pe 5E dar primesc "CADOU" de la oringe multe minute in retea , de multe ori si 3 ore . Problema este ca nu ma pot folosi niciodata de cadoul lor deoarece perioada de timp acordata se suprapune perfect cu valabilitatea contului meu. Deci este o mare pacaleala, de fapt nu primesc nimic sau inteleg ca prin asta ma silesc sa-mi termin creditul ca sa pot beneficia de milostenia lor .
Toti sunt niste smecheri. Au venit in tara asta sa se inbogateasca rapid ca unde mai gasesc ei asa ceva ?

--------------------

.......

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 28 2010, 08:21 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (dumitrita @ Feb 23 2009, 07:21 PM) *
Super oferta Orange Young!!! 400 minute+400 mesaje in retea plus 40 minute nationale si internationale. !!!! nu-i asa ca suna atragator?

DOAR CA....

vei afla cu stupefactie ca cele 40 de minute internationale nu corespund definitiei tale de international decat partial. Si vei afla acest lucru abia dupa ce suni international in Europa PE CENTII TAI, si nu PE MINUTELE TALE INTERNATIONALE.

CUM? Simplu. Pentru Orange, international inseamna SUA si Canada. Europa international inseamna telefonie fixa. atat. Sa fim seriosi, care sunt sansele ca atunci cand sunam in U.E. sa apelam un numar fix?

Nu vi se pare normal ca in coada cuvantului international sa gasim un asterisc care sa ne explice si noua ce 'politica internationala' au? Nu spun ca noi, clientii, nu trebuie sa ne informam, dar...e chiar neplacut sa stai pe site-ul lor pentru a depista orice incercare de a prosti oamenii.

Bataie de joc ,te mint fara rusine asta e ORANGE

Bataie de joc ,te mint fara nerusinare ,asta e orange

Bataie de joc, te mint cu nerusinare asta e ORANGE

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 29 2010, 08:36 AM
Mesaj #5

Membru veteran

Postari: 319
Inscris: 14-November 09
De la: Oradea
Utilizatorul numarul: 15 480

Cred ca international defapt se refera la apelurile pe telefonie fixa.Eu am Cosmote si cu minutele nationale am sunat sotul in Italia pe telefonul fix.

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
echo
mesaj Jul 1 2010, 09:46 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Postari: 1 690
Inscris: 8-June 10
Utilizatorul numarul: 21 034

...mă, ce faceţi voi aici, aţi declanşat vreo intifadă promoţională?...Ha!...toţi aveţi cucuie , acum ce doriţi, s-o luaţi şi s-o daţi pe la ţurloaie?!... dizabiliştilor ! biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_funkzzz.
mesaj Jul 5 2010, 12:08 AM
Mesaj #7

Guests

Peste cateva zile trebuie sa plec in vacanta in Grecia si trebuie sami activez roamingul ca sa vorbesc cu prietena mea din Romania.Intrebare:Daca activez extraoptiune cu minute de aici pot sa o folosesc in roaming ? Si dupa consumarea creditului mai pot primi apeluri in roaming ? Nu de alta dar vreau sa stiu la ce ma astept ptr ca anul trecut am avut 150 Euro de plata pe abonament.

+Quote Post
Vizitator_marcel.
mesaj Jul 5 2010, 06:56 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (funkzzz @ Jul 5 2010, 12:08 AM) *
Peste cateva zile trebuie sa plec in vacanta in Grecia si trebuie sami activez roamingul ca sa vorbesc cu prietena mea din Romania.Intrebare:Daca activez extraoptiune cu minute de aici pot sa o folosesc in roaming ? Si dupa consumarea creditului mai pot primi apeluri in roaming ? Nu de alta dar vreau sa stiu la ce ma astept ptr ca anul trecut am avut 150 Euro de plata pe abonament.

De obicei ofertele operatorilor de telefonie mobile se refera la initierea unui apel de pe teritoriul Romaniei. Daca iti activezi serviciul roaming si te deplasezi in alta tara, initierea apelurilor se fac dintr-o alta retea deci va trebui sa platesti iar minutele din oferta le vei putea folosi doar atunci cand te intorci acasa.
In schimb, cei care te suna si se afla pe teritoriul Romaniei (unde oferta este valabila conform contractului) vor beneficia de facilitatile oferite de propriul operator ( inclusiv minute promo) , TU VEI PLATI DOAR TAXA DE primire apel. Este indicat ca atunci cand te afli in roaming sa verici preturile pt APELURI PRIMITE, APELURI EFECTUATE, SMS trimise.

+Quote Post
mrnmarius
mesaj Jan 24 2011, 12:38 AM
Mesaj #9

Membru veteran

Postari: 106
Inscris: 3-December 10
De la: timisoara
Utilizatorul numarul: 24 823

ma astept la astfel de tepe... degeaba sunt o companie asa mare ca umbla cu mismasuri din astea de 2 lei.

+Quote Post
Vizitator_cipri22.
mesaj Jan 30 2011, 09:52 AM
Mesaj #10

Guests

ORANGE sucks, am tot felul de cartele dar ca ca la ORANGE nu-i nicacaieri, primesc zilnic sms uri cu ofertele lor idioate, nici dupa ce am sunat la suport care nu este gratuit cum ar fi normal nu s-a rezolvat, in continuare primesc sms uri zilnice sa cumpar nus cate mii de minute in retea, sa imi incarc cartela acum ca voi primi ACUM 100 000 minute in retea oferta valabila 2 ore dupa ce incarci apoi expira ... cati idioti sunt in Rromania de mai sustin aceasta companie de sarlatani? vb cu centi mai putini de pe oricare alta cartela in ORANGE decat ORANGE-ORANGE, acum dau milioane de cartele sim gratuite la oricine ca sa para ca inca are milioane de fraieri clienti, ORANGE sucks

+Quote Post
Vizitator_Didutzu.
mesaj May 8 2011, 08:49 PM
Mesaj #11

Guests

Ca intotdeuna operatorii nostri de telefonie fac promovare din nimic si incearca sa ne abureasca ....
Totusi daca doriti sa vorbiti international eu va recomand sa folositi ultimul tip de tehnologie aparute Voip....
Oricine foloseste aceasta tehnologie au tarife foarte mici incepand de la 1 cent /minut catre orice destinatie internationala ..... eu personal folosesc www.voipding.com si pana acum sunt multumit si de serviciile lor dar si de tarife mai ales :X
Best wish !

+Quote Post
Vizitator_Petruta.
mesaj Nov 20 2012, 12:45 PM
Mesaj #12

Guests

Ce teapa mi-am luat si eu azi!!!Mi-am cumparat un sim nou,pentru ca eu normal am abonament, dar pentru a putea vorbi international mi-am luat un sim nou si am platit 8 euro pentru optiunea cu 150 de minute internationale plus restul!Sun si imi spune sa ma interesez inainte cate minute am si alte alea!Apoi am vazut ca de fapt pot suna doar in UE pe fix si mobil,Sua,Canada nimic altceva!Eu credeam ca international inseamna altceva dar in fine...mi-am facut-o singura,de stiut pe viitor!

+Quote Post
Vizitator_ale.
mesaj cu 2 saptamani in urma
Mesaj #13

Guests

Deci batjocura totala...Azi mi-am activat minutele nelimitate

.am primit si 150 de minute internatio[size="6"][/size]nale!!!incerc sa sun dar
nu merge...imi spune ca credit insuficient...atunci dece mai sunt angry.gif

minute internationale?daca nu putem suna cu ele?Acum sa fim seriosi...
cn doamne iarta-ma isi ia telefonul fix cu el/ea in strainatate..deci
astai batjocura...eu nu mai dau banii pe prostii..

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 23rd July 2014 - 03:32 AM