IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ford Focus din 2007
Vizitator_George.
mesaj May 19 2009, 07:53 AM
Mesaj #1

Guests

Vreau sa cumpar un Ford Focus 2007. Ce parere aveti de aceasta masina ?
George
Go to the top of the page

+Quote Post
Athanor
mesaj May 19 2009, 10:54 AM
Mesaj #2

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 21-November 08
Utilizatorul numarul: 4 834

Si eu vreau sa cumpar acelasi model, la mana a doua, dar inca nu m-am hotarat daca sa fie hatchback sau berlina. Cele hatchback mi se par mai tineresti, dar berlinele sunt totusi mai elegante. Tu de unde vrei sa ti-o iei pe a ta? De la firmele de leasing, de la reprezentanta?

+Quote Post
Vizitator_major_ballsack.
mesaj May 19 2009, 11:45 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (George @ May 19 2009, 07:53 AM) *
George

Am o parere foarte buna, am condus cu motoare 1.4, 1.6 benzina si 1.7 diesel si toate mi s-au parut competente.

+Quote Post
Vizitator_Autogreen.ro.
mesaj May 19 2009, 11:45 AM
Mesaj #4

Guests

Am avut ocazia sa conduc un Focus 1.8TDI 100CP la un drum mai lung, este o masina mai mult decat OK.

+Quote Post
Vizitator_altauprieten.
mesaj May 19 2009, 01:09 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Autogreen.ro @ May 19 2009, 11:45 AM) *
Am avut ocazia sa conduc un Focus 1.8TDI 100CP la un drum mai lung, este o masina mai mult decat OK.

Salut,
Subscriu la cele spuse, am un FordFocus 2 ( din 2005) 1.6 diesel, de 90 ponei.
Luat tot 'de ocazie', la sub 50 mii de km si facut ~ 20 mii km in primul an :
FARA PROBLEME ! iar pe sosele bune ca cele din vestul EU: Zboara !
Pt referinte, documentare cu pareri sincere si realiste citeste forumul clubford.ro
Gasesti acolo si avertismente privind achizitia unei auto SH si ref. FF2.
Sa ai mana buna ! si sa te bucuri de alegerea facuta !

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj May 19 2009, 03:15 PM
Mesaj #6

Guests

Pai unde o sa gasesc in stare buna si pret rezonabil.

Citeaza (Athanor @ May 19 2009, 10:54 AM) *
Si eu vreau sa cumpar acelasi model, la mana a doua, dar inca nu m-am hotarat daca sa fie hatchback sau berlina. Cele hatchback mi se par mai tineresti, dar berlinele sunt totusi mai elegante. Tu de unde vrei sa ti-o iei pe a ta? De la firmele de leasing, de la reprezentanta?

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj May 19 2009, 03:19 PM
Mesaj #7

Guests

Multumesc de ajutor. Uitandu-ma pe strada la modele Focus de 3-4 ani, am avut vaga impresie ca arata cam obosite, imbatranite si lasate in comparatie cu alte marci la aceiasi vechime. Stiu ca e cam subiectiva aceasta parere, ma astept la o opinie a vreunui eventul posesor de Focus din urma cu cativa ani.

Citeaza (altauprieten @ May 19 2009, 01:09 PM) *
Salut,
Subscriu la cele spuse, am un FordFocus 2 ( din 2005) 1.6 diesel, de 90 ponei.
Luat tot 'de ocazie', la sub 50 mii de km si facut ~ 20 mii km in primul an :
FARA PROBLEME ! iar pe sosele bune ca cele din vestul EU: Zboara !
Pt referinte, documentare cu pareri sincere si realiste citeste forumul clubford.ro
Gasesti acolo si avertismente privind achizitia unei auto SH si ref. FF2.
Sa ai mana buna ! si sa te bucuri de alegerea facuta !

+Quote Post
Vizitator_sebastian.
mesaj May 19 2009, 08:02 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (George @ May 19 2009, 03:19 PM) *
Multumesc de ajutor. Uitandu-ma pe strada la modele Focus de 3-4 ani, am avut vaga impresie ca arata cam obosite, imbatranite si lasate in comparatie cu alte marci la aceiasi vechime. Stiu ca e cam subiectiva aceasta parere, ma astept la o opinie a vreunui eventul posesor de Focus din urma cu cativa ani.

salut !
eu am focus din 2005 an fabricatie, cumparat in martie 2006 de la reprezentanta[ nou ] ; eu nu am avut probleme majore cu el [ inchiderea centralizata defectata in ianuarie 2007 si schimbat modulul de comanda pe garantie] , si se comporta destul de bine deocamdata ; cei drept are si doar 23.000 km

+Quote Post
Vizitator_cata.
mesaj May 19 2009, 10:44 PM
Mesaj #9

Guests

smile.gif smile.gif am cumparat un ford focus 1.6 benzina/berlina in mai 2007 de la ford colina (0 km) si dupa 2 ani sunt incantat de masina asta (acum am 18000km)....la drum lung se comporta impecabil.....in curbe e o placere....cred ca masina asta nu se poate rasturna...e lipita de asfalt...e tapanoasa ptr drumuri made in romanika....tanc......degaja siguranta...(5 stele euro ncap..la teste impact....este imbibat cu airbag-uri)....faceti un test ...vedeti cat de grea este usa unui ford focus comparativ cu alte masini din aceeasi clasa ...daca este pe o portiune inclinata deschizi usa cu umarul..atat de grea este.....in interior materiale de calitate acceptabila ...bordul este dintr-un material deformabil ...sa nu ai probleme in cazul unui impact/preia din energia impactului.....este super spatios...porbagaj mare ..ideal ptr o familie cu copii mici (un carucior mare de copil intra pliat fara probleme si mai ramane loc destul....)...pe autostrada pe pilot automat setat 130km/bagaje/ 3persoane.....consum 6.5 l/100km.....in bucuresti ...blocaje...semafoare...ora de varf..forjata un pic pe distante scurte...11,5-12 l/100km...consuma mult este o masina mare ..grea....dar care in trafic este destul de sprintara (cred ca un 1.8 benzina este ideal la greutatea masinii)....sistemul audio este excelent...boxe ok..mp3...volan piele/4spite...jante aluminiu...iar service colina ok ..preturi umane... ..la 2500km...gratuit....la 1an/10000km...am dat 5.700.000 lei vechi (schimbare filtre , ulei, etc....a durat 2 ore programare civilizat..)....... la 2 ani/ 17000km am dat 3.800.000 lei ..am profitat de o promotie colina motors 5 l de ulei ford gratuit + filtru de ulei .......in concluzie o masina buna (in 2 ani nici o problema ..deschid capota doar sa pun lichidul de spalat parbrizul)......care face toti banii (apropo... focusul a costat 14.800 euro tva inclus/in mai 2007...era euro 34.000 lei).......bafta multa....sa traiti 1000 de ani....aveti grija de voi...cumparati masini sigure...captusite cu airbaguri....macar 4 stele euro ncap..nu va caliciti la siguranta voastra.....in trafic....sunt o groaza de dementi..cretini..analfabeti care au luat carnetul cu spaga de la militieni corupti merita sa va protejati un pic smile.gif :

+Quote Post
iul_autentic
mesaj May 20 2009, 06:41 AM
Mesaj #10

Membru veteran

Postari: 304
Inscris: 26-January 09
Utilizatorul numarul: 6 088

Am avut FF 1 nou, 1.6 l benzina 100 cp si a fost o super masina. Iti recomand.
TDCI-urile sunt pretentioase la injectoare din cate stiu, atentie la motorina.

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj May 23 2009, 07:43 PM
Mesaj #11

Guests

Multumesc pentru raspunsuri. Am cumparat ieri de la ROMCAR un Focus 2008 cu 10000km, berlina 1400cc/80CP, garantie FORD pana in 2012. Stare absolut impecabila, computer de bord, proiecoare de ceata, scaune fata confort, oglinzi si geamuri electrice, CD cu 6 difuzoare, ABS +MBA+++ alte optiuni, vopsea metalizata, portbagaj urias, o ocazie pe care am simtit ca nu trebuie s-o scap. Masina este splendida, ireprosabila, tinuta in garaj, purtata si ingrijita cu pasiune. Miroase inca a plastic nou inauntru, 8500euro. inchidere cu telecomanda. baietii de la Romcar foarte civilizati, cooperanti si amabili. Pentru interesati, mai aveau acolo cateva Focusuri putin rulate (pana in 30000) si Diesel in stare excelenta, chiar impecabile. Am facut deja 300km de ieri si masina merge superb . Consum mediu in Bucuresti (aproape numai viteza I si II la ora de varf) 7.1l. Pe autostrada la 140kmh, in viteza V-a, 4.8l. Singura chestie este ca masina avea inca cauciucurile de iarna si trebuie sa-mi cumpar un set de vara. Am vazut Firestone 195/65 cu 275ron bucata. Mi se pare rezonabil.

+Quote Post
Vizitator_FOCUSWAGEN.
mesaj May 24 2009, 10:50 AM
Mesaj #12

Guests

George, tu lucrezi la ROMCAR la divizia Reclama Mascata? Sau esti neam cu nea Tiriac si te preocupa ca i-a scazut averea cu criza asta?
In alta ordine de idei, noi, in familie, avem un Ford Focus 1.6, benzina,luat de nou in 2007, 30.000 km, si un VW Golf 1.6, benzina, luat de nou in 2008, 5000 km rulati.
Avantaj Focus fata de VW: la motorizare - este clar mai nervos, demareaza mai bine, frane mai bune, vizibilitate mai buna din lateral (nu are aibaguri laterale, dar am inteles ca a luat 5 stele la testele de impact), are programator de viteza, are portbagajul mai mare (nu este neaparat un avantaj).
Dezavantaj Focus fata de VW: cel mai mare dezavantaj la Focus este aerodinamica, in sensul ca, daca mergi pe ploaie, ti se murdaresc oglinzile si geamurile laterale si nu mai vezi nimic. Alte dezavantaje: nu are temporizare la contact (trebuie sa ridici geamurile inainte sa opresti motorul, ti se opreste casetofonul), nu are MP3, modul de afisare a informatiilor pe bord (afiseaza cate una si cam trebuie sa le cauti).
Amandoua au cam acelasi consum: 7-8% la drum lung, 10-11% in Bucuresti.
Ca design, mie imi plac amandoua.
Si ca fap divers, acum un an, mergand cu 90-100 km pe ora, am intrat cu Focusul intr-o bordura la intrarea in Constanta (mergeam pe banda a doua dinspre Eforie si, la un moment dat, a disparut, si nu era deloc semnalizat). O fractiune de secunda am avut impresia ca ma dau peste cap, dar a trecut peste ea cu roata stanga fara sa aiba nici cea mai mica problema. Deci Focus este o masina de nadejde. Cu VW inca n-am avut incidente, cu exceptia unei pietricele care mi-a intrat la etrierul de frana si scotea un sunet de ziceai se rupe directia in bucati. Am scos-o la reprezentanta. Contra cost (!?).

+Quote Post
Vizitator_adip.
mesaj May 24 2009, 11:18 AM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (George @ May 23 2009, 07:43 PM) *
Consum mediu in Bucuresti (aproape numai viteza I si II la ora de varf) 7.1l
Plimba ursul cu consumul asta de benzina in Bucuresti. Probabil ca masina cumparata de tine e tot atat de reala pe cat e consumul declarat de tine laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj May 24 2009, 11:47 AM
Mesaj #14

Guests

Nici prin gand nu mi-a trecut sa fac reclama la Romcar. Traind in strainatate majoritatea timpului, habar n-am avut de existenta lor si i-am gasit pe Internet cu o zi inainte de cumparare. Insa am fost placut surprins de calitatea serviciului oferit si, aceasta fiind o mare problema in Romania unde majoritatea vanzatorilor sunt la slab nivel profesional, acri, iti fac o favoare ca te servesc, sau mint cu nerusinare, am gasit de cuvinta sa-i mentionez aceasta exceptie. Sper ca pe termen lung, entuziasmul meu sa se confirme. Eu sunt un tip destul de critic (nu carcotas) dar cand e ceva bun , de ce sa n-o spui ?
Modelul luat de mine are si MP3. In ceea ce priveste consumul, banuiesc ca diferenta e data de motorul de1.4l , mai mic decat al tau si poate de maniera de condus. Eu am citat aici consumul indicat de computer pe pozitia "consum instant". Cine nu crede , n-are decat. Eu nu am cautat o masina de fitze cu tot felul de brizbrizuri nefolositoare si alte aiureli, capabila de demaraje bruste si intreceri la semafoare. Imi trebuia pentru sotie un vehicol onest, foarte putin rulat, ingrijit bine, nu prea scump, confortabil si cu consum rezonabil. La acelasi nivel de pret, am verificat si Skoda Fabia, Peugeot 307, Hyundai Accent etc. si am gasit acest Focus un compromis rezonabil.

George

Citeaza (FOCUSWAGEN @ May 24 2009, 10:50 AM) *
George, tu lucrezi la ROMCAR la divizia Reclama Mascata? Sau esti neam cu nea Tiriac si te preocupa ca i-a scazut averea cu criza asta?
In alta ordine de idei, noi, in familie, avem un Ford Focus 1.6, benzina,luat de nou in 2007, 30.000 km, si un VW Golf 1.6, benzina, luat de nou in 2008, 5000 km rulati.
Avantaj Focus fata de VW: la motorizare - este clar mai nervos, demareaza mai bine, frane mai bune, vizibilitate mai buna din lateral (nu are aibaguri laterale, dar am inteles ca a luat 5 stele la testele de impact), are programator de viteza, are portbagajul mai mare (nu este neaparat un avantaj).
Dezavantaj Focus fata de VW: cel mai mare dezavantaj la Focus este aerodinamica, in sensul ca, daca mergi pe ploaie, ti se murdaresc oglinzile si geamurile laterale si nu mai vezi nimic. Alte dezavantaje: nu are temporizare la contact (trebuie sa ridici geamurile inainte sa opresti motorul, ti se opreste casetofonul), nu are MP3, modul de afisare a informatiilor pe bord (afiseaza cate una si cam trebuie sa le cauti).
Amandoua au cam acelasi consum: 7-8% la drum lung, 10-11% in Bucuresti.
Ca design, mie imi plac amandoua.
Si ca fap divers, acum un an, mergand cu 90-100 km pe ora, am intrat cu Focusul intr-o bordura la intrarea in Constanta (mergeam pe banda a doua dinspre Eforie si, la un moment dat, a disparut, si nu era deloc semnalizat). O fractiune de secunda am avut impresia ca ma dau peste cap, dar a trecut peste ea cu roata stanga fara sa aiba nici cea mai mica problema. Deci Focus este o masina de nadejde. Cu VW inca n-am avut incidente, cu exceptia unei pietricele care mi-a intrat la etrierul de frana si scotea un sunet de ziceai se rupe directia in bucati. Am scos-o la reprezentanta. Contra cost (!?).

+Quote Post
Vizitator_ANTIQUE.
mesaj May 24 2009, 01:29 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (George @ May 23 2009, 07:43 PM) *
Multumesc pentru raspunsuri. Am cumparat ieri de la ROMCAR un Focus 2008 cu 10000km, berlina 1400cc/80CP, garantie FORD pana in 2012. Stare absolut impecabila, computer de bord, proiecoare de ceata, scaune fata confort, oglinzi si geamuri electrice, CD cu 6 difuzoare, ABS +MBA+++ alte optiuni, vopsea metalizata, portbagaj urias, o ocazie pe care am simtit ca nu trebuie s-o scap. Masina este splendida, ireprosabila, tinuta in garaj, purtata si ingrijita cu pasiune. Miroase inca a plastic nou inauntru, 8500euro. inchidere cu telecomanda. baietii de la Romcar foarte civilizati, cooperanti si amabili. Pentru interesati, mai aveau acolo cateva Focusuri putin rulate (pana in 30000) si Diesel in stare excelenta, chiar impecabile. Am facut deja 300km de ieri si masina merge superb . Consum mediu in Bucuresti (aproape numai viteza I si II la ora de varf) 7.1l. Pe autostrada la 140kmh, in viteza V-a, 4.8l. Singura chestie este ca masina avea inca cauciucurile de iarna si trebuie sa-mi cumpar un set de vara. Am vazut Firestone 195/65 cu 275ron bucata. Mi se pare rezonabil.

MBA ce mai inseamna?
Am mers cu un focus cu motorul respectiv. Un motor mai penibil nu cred mai exista. Foarte slab si destul de zgomotos. Masina aia nu iti consuma 4.8 l la 140! Ai macar 4200 ture acolo si oricum motorul trage din greu. Daca tot ai dat un ban mai bine luai un 1.6.
In Bucuresti iti ia minim 11 l la suta.

+Quote Post
Vizitator_luc.
mesaj May 24 2009, 08:43 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza
Pe autostrada la 140kmh, in viteza V-a, 4.8l

bai, frate, unde-i gasiti, ma, pe mincinosii astia?

+Quote Post
Vizitator_cristi.
mesaj May 25 2009, 06:56 AM
Mesaj #17

Guests

Fratilor nu dati banii pe prostii (Ford Focus)

Luati-va Mercedes ca merita!

+Quote Post
Vizitator_Sol.
mesaj May 25 2009, 07:38 AM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (cristi @ May 25 2009, 06:56 AM) *
Fratilor nu dati banii pe prostii (Ford Focus)

Luati-va Mercedes ca merita!

Sunt bune Merc-urile, nu zic nu, dar in Romania, din pacate a devenit o marca asociata cu tiganii bogati si manelistii. Din cauza asta eu unul nu mi-as lua Mercedes. E un motiv poate prea superficial, dar in ziua asta ai enorm de multe alternative cand vrei sa iti iei o masina.

Focus-ul e excelent, o alegere foarte buna. Poate ar merita sa te uiti si la VW Golf, care e un ceva mai scump.

+Quote Post
Vizitator_major_ballsack.
mesaj May 25 2009, 08:10 AM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Sol @ May 25 2009, 07:38 AM) *
Sunt bune Merc-urile, nu zic nu, dar in Romania, din pacate a devenit o marca asociata cu tiganii bogati si manelistii. Din cauza asta eu unul nu mi-as lua Mercedes. E un motiv poate prea superficial, dar in ziua asta ai enorm de multe alternative cand vrei sa iti iei o masina.

Focus-ul e excelent, o alegere foarte buna. Poate ar merita sa te uiti si la VW Golf, care e un ceva mai scump.

"Tiganii bogati si manelistii" nu doar ca-si cumpara masini scumpe, dar probabil si locuinte mari, unele cu mobila si electronice scumpe, probabil se mai plimba si prin strainatate si stau la hoteluri scumpe, mananca la restaurante scumpe, in fine, fac ceea ce fac multi oameni cu bani. Este o copilarie sa renunti apriori la ceva scump (si chair de bun gust) pentru ca este un bun cumparat si de oameni fara bun gust. Daca ati fi consecvent aici, cred ca ar trebui sa renuntati cam la tot in viata. De exemplu, numarul de Golf-uri "tunate" tiganesc, in Bucuresti, este inspaimantator. Asta nu face din Golf o masina proasta sau de prost gust. Pentru asta, exista suficiente masini gen Hummer.

Altfel sunt de acord, Ford Focus-ul este o masina foarte buna si care a avut succesul meritat, in opinia mea. Sigur ca cine vrea un Focus probabil nu prea se gandeste la un Mercedes.

+Quote Post
Vizitator_michel_renault2000.
mesaj May 25 2009, 10:38 AM
Mesaj #20

Guests

Am Ford Focus 2007 berlina.

Acum am 60.000 de km. Merge impecabil. Singurele inconveniente - ca la orice masina din gama medie - calitatea materialului la finisajele interioare. Atat. In rest, cu revizii la timp, merge im-pe-ca-bil.

O janta de aliaj indoita intr-o groapa de 30 de cm la Maracineni, Arges - in rest, benzina si stropgel. Recomand fara probleme Ford Focus - masina buna la un pret rezonabil. Oricum, decat un VW din 2007 cu 130.000 km mai bine un FF cu pana in 60.000

+Quote Post
Vizitator_michel_renault2000.
mesaj May 25 2009, 10:40 AM
Mesaj #21

Guests

Ala cu 4,8 l @ 140 km/h pe autostrada sau prin cartier a uitat sa precizeze ce benzina are. Cu benzine usoare se poate, insa nu faci mai mult de 20 km cu benzina de avion la viteza asta.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 9 2009, 05:56 PM
Mesaj #22

Guests

excl.gif excl.gif
Citeaza (George @ May 19 2009, 07:53 AM) *
George

+Quote Post
Vizitator_rexam.
mesaj Aug 5 2009, 05:10 AM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (major_ballsack @ May 19 2009, 11:45 AM) *
Am o parere foarte buna, am condus cu motoare 1.4, 1.6 benzina si 1.7 diesel si toate mi s-au parut competente.

Modelul de F Focus 2007 este un rezultat al corectarii multor deficiente anterioare.Este o masina bine legata,stabila,cu o tinuta de drum foarte buna,am condus mult si pe zapada,odihnitoare cu un consum mai mult decat bun si economica ca si intretinere.Merita sa o cumperi.Succes

+Quote Post
Vizitator_Bono.
mesaj Aug 5 2009, 06:05 AM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (rexam @ Aug 5 2009, 05:10 AM) *
Modelul de F Focus 2007 este un rezultat al corectarii multor deficiente anterioare.Este o masina bine legata,stabila,cu o tinuta de drum foarte buna,am condus mult si pe zapada,odihnitoare cu un consum mai mult decat bun si economica ca si intretinere.Merita sa o cumperi.Succes

Sunt interesat de achizitia unui FF berlina ultimul model. Pentru cei care au acest tip de model ce imi puteti spune: avantaje, dezavantaje? Ultimul model este mai bun decat seria anterioara? In afara de facelift-urile de la partea frontala mai sunt si alte imbunatatiri?
Multam fain,

+Quote Post
absolutep0wer
mesaj Aug 5 2009, 09:05 AM
Mesaj #25

Membru
**

Postari: 39
Inscris: 4-March 09
Utilizatorul numarul: 6 866

ford e o masina in adevaratul sens al cuvantului.eu mi-as lua mustang shelby

+Quote Post
Vizitator_Toba Valentin.
mesaj Sep 1 2009, 12:43 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Bono @ Aug 5 2009, 06:05 AM) *
Sunt interesat de achizitia unui FF berlina ultimul model. Pentru cei care au acest tip de model ce imi puteti spune: avantaje, dezavantaje? Ultimul model este mai bun decat seria anterioara? In afara de facelift-urile de la partea frontala mai sunt si alte imbunatatiri?
Multam fain,

Daca vrei oferte bune intra pe www.wrc-consulting.ro.Poate gasesti ceva interesant.

+Quote Post
Vizitator_Anutza.
mesaj Sep 3 2009, 09:32 AM
Mesaj #27

Guests

De asemenea poti gasi oferte foarte bune si pe www.targdemasini.ro Eu de acolo vreau sa-mi cumpar Mustangul. :X

+Quote Post
antique
mesaj Sep 3 2009, 09:50 AM
Mesaj #28

Membru
**

Postari: 25
Inscris: 23-May 08
Utilizatorul numarul: 470

Citeaza (Anutza @ Sep 3 2009, 09:32 AM) *
De asemenea poti gasi oferte foarte bune si pe www.targdemasini.ro Eu de acolo vreau sa-mi cumpar Mustangul. :X

Chiar te plictisesti de iti faci reclama la site?

+Quote Post
Vizitator_Condescu.
mesaj Sep 29 2009, 12:13 PM
Mesaj #29

Guests

Sunt si eu pe cale de a-mi achizitiona un Ford Focus Hatchback din 2005 ( 5200 euro ) ,cu 100.000 km,1.6 si 101 cp -benzina ,dublu climatronic ,gemuri si ogl.electrice ,abs ,comp.bord si nu mai stiu ce alte optiuni .Fiind posesor inainte de Skoda Octavia ,eu sunt fan 1.9tdi si vreo 110 cp ,cel putin pentru soselele noastre mi se pare un motor mai mult decat reusit ,dar acum am ramas in pana de bani si ma pot incadra la un focus benzinar ,prefer asta decat o skoda din 2002 cu vreo 300.000 muncita ,vai mama ei ,dar neingrijita .Am si eu o intrebare sau mai multe ,la cat se schimba distributia la focusurile astea ,unii zic 60.000 ,altii 100.000 ,eu la skoda schimbam la 80.000 .Cum reactioneaza in depasiri mai scurte ,nu am condus si nu stiu cum se comporta in situatiile astea ,spatiul cum este pt cei din spate si sistemul audio ,dar nu cel negru sony si cel de dinainte ,gri cu alba parca ,cum se aude ,merita tinut sau trebuie schimbat .Aaa inca ceva ,cum este consumul si aici as dori pareri a posesorilor de focus ,dar nu din bucuresti ,eu sunt din rm valcea ,deci nu e acelasi trafic si nebunie ca in capitala .

Multumesc si astept parerile voastre ,o zi excelenta !

+Quote Post
Vizitator_mihai.
mesaj Nov 7 2009, 08:55 AM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Musafir @ Jun 9 2009, 05:56 PM) *
excl.gif excl.gif

FRATEE.. NU STIU CE CONDUCETI VOI DAR.. NU EXISTA 1.7 LA FORD =)), SI CONSUMURI DEASTE LA BENZINA.. INSEAMNA CA CELE DIESEL GENEREAZA COMBUSTIBIL , MERGI PE AUTOSTRADA CONSTANT SI VEZI CUM SE RIDICA ACU LA COMBUSTIBIL , IAR ALA CARE ZICEA SA NE LUAM MERCEDES IN LOC DE FORD.... AS ZICE MAI BINE SA NE LUAM .... UN BALON CU AER CALD...biggrin.gif... CAM ASA E DIFERENTA DE PRET

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th December 2014 - 02:21 PM