IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Salutaţi-l pe noul Goebbels: Cărtărescu!
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 07:45 AM
Mesaj #1

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Păianjenul

Faptul că primii trei sute dintre cei mai bogaţi oameni din România deţin o avere cât un sfert din venitul naţional este o explicaţie majoră pentru situaţia în care se găseşte astăzi România.

O ţară cu un asemenea dezechilibru în repartiţia bogăţiei (sau mai bine zis, a sărăciei) nu poate fi decât extrem de instabilă şi de vulnerabilă. Politic, economic şi moral suntem o ţară bananieră, nu mai trebuie să ne facem niciun fel de iluzii. Interesele economice şi financiare ale îmbogăţiţilor de după Revoluţie, ca şi enorma lor sete de putere au dus la infiltrarea lor în toate structurile care-ar trebui să asigure democraţia. Totul e infestat şi paralizat: parlamentul, justiţia, presa. Ne aflăm în plină Americă de Sud şi trebuie să ne aşteptăm, de-acum, la toate fenomenele legate de acest sindrom.

Nu există hârtie de turnesol mai revelatoare în privinţa acestei stări de fapt ca stenogramele lui Sorin Ovidiu Vîntu. Ele sunt înspăimântătoare. Mărturisesc că mi s-a făcut rău citindu-le. Ştiam că suntem o peşteră de tâlhari, că totul se construieşte pe hoţie în ţara asta, dar nu credeam că sunt oameni care lucrează, tenace şi sistematic, la subminarea a tot ce mai este cât de cât în picioare. Stenogramele sunt o mărturie a răului în stare pură, conştient de sine şi de ce face, a răului cinic şi contagios. Ele revelează un personaj care-ar părea neverosimil sau ridicol într-un roman: un om pentru care conştiinţa e "rahat la creier", pentru care nu există nici adevăr, nici dreptate. Nu există pentru acest personaj nimic din ceea ce, de milenii, s-a construit cu migală sub numele de umanitate. Viaţa, pentru un asemenea ins, e o luptă obscură de sarcopţi, o orbecăială printr-o mocirlă fără limite. Dacă s-ar mărgini să trăiască în animalitatea asta, în satisfacerea asta de pofte primitive, la adăpostul banilor lui, ne-am îndepărta de el şi l-am lăsa în plata Domnului. Dar, din fundul plasei sale, acest păianjen şi-a întins firele pretutindeni, profitând de slăbiciunea tot mai accentuată a instituţiilor statului. Corupt până-n măduva oaselor şi insensibil la orice principiu moral, el a corupt mai departe conştiinţe în jurul său, a cumpărat oameni vii ca pe sclavi şi i-a folosit cum foloseşti un cleşte sau un pistol. Şi-a recrutat divizii regulate, disciplinate, în stare să întoarcă armele la comandă către aliatul de ieri. A schimbat instituţia presei într-o bandă de zombies fascinaţi de miile de euro primiţi lunar ca soldă pentru un mercenariat ruşinos. A reuşit să creeze oameni pentru care singura busolă e interesul propriu, pe când tot restul e îmbătare cu apă rece. A încercat şi aproape că a reuşit să impună propriul lui preşedinte în fruntea ţării. A creat un trust mediatic manipulativ, în care tonomatele sunt regula de fier, în care reaua-cre dinţă e punctul firesc de plecare.

Ce e şi mai stupefiant pentru mine e că, de fapt, Vîntu nici măcar n-a făcut vreun efort deosebit ca să corupă oamenii în jurul său. Cei mai mulţi politicieni şi jurnalişti abia aşteptau să-i corupă şi pe ei cineva, se rugau să fie corupţi, îl aşteptau pe corupător ca pe un Mesia. Când sunt atâtea suflete de vânzare, cumpărătorul trebuie să apară şi el cumva, de undeva. Am revăzut ţopăiala lui Geoană şi schimbul lui de tricou cu Crin sub oblăduirea lui Vîntu şi-a altora ca el.

Pe de altă parte, îi cunosc personal pe câţiva dintre ziariştii care stau în poziţie de drepţi în faţa lui Vîntu. Cei mai bătrâni sunt vechi securişti aflaţi şi azi în diverse misiuni, îmbogăţiţi peste măsură în ultima vreme. Cei mai tineri sunt din tagma "puştilor fără rahat la creier" comandaţi de Vîntu lui Doru Buşcu. Se pare că nu le-au trebuit chiar ani ca să se formeze. Împreună, şi împreună cu monştrii din Realităţi şi Antene (aşteptăm şi televiziunea primului mogul al ţării), ei au reuşit să distrugă credibilitatea presei româneşti pe cincizeci de ani de-acum înainte.

Prin urmare, mogulii există, tonomatele există, presa este cu adevărat o ameninţare la securitatea naţională. Nu presa în sine, ci presa care există azi, concret, în România. Presa ajunsă armă a oamenilor fără scrupule împotriva statului democratic. Dacă lucrurile vor continua astfel, eu prevăd (fără să fiu prăpăstios de felul meu) nu doar totalul nostru faliment economic, ci şi mari probleme legate de apartenenţa la Uniunea Europeană, poate chiar excluderea noastră din această structură.

Când puterea e imbecilă, iar opoziţia ticăloasă, un alt deznodământ e greu de imaginat.

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607
Go to the top of the page

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 02:12 PM
Mesaj #2

În Numele Adevărului

Descreieratul cu plete de mai sus, care nu se jeneaza sa faca propaganda nazista de cea mai joasa speta (cu monstri sub-umani, capitalisti animalici si tot tacamul) in Romania anului 2010, este cotat ca unul dintre cei mai influenti oameni de cultura romani. Va mai mira atunci de ce romanii au ajuns cel mai trist popor din Europa?

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 22 2010, 02:16 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 07:45 AM) *
Păianjenul

Faptul că primii trei sute dintre cei mai bogaţi oameni din România deţin o avere cât un sfert din venitul naţional este o explicaţie majoră pentru situaţia în care se găseşte astăzi România.

O ţară cu un asemenea dezechilibru în repartiţia bogăţiei (sau mai bine zis, a sărăciei) nu poate fi decât extrem de instabilă şi de vulnerabilă. Politic, economic şi moral suntem o ţară bananieră, nu mai trebuie să ne facem niciun fel de iluzii. Interesele economice şi financiare ale îmbogăţiţilor de după Revoluţie, ca şi enorma lor sete de putere au dus la infiltrarea lor în toate structurile care-ar trebui să asigure democraţia. Totul e infestat şi paralizat: parlamentul, justiţia, presa. Ne aflăm în plină Americă de Sud şi trebuie să ne aşteptăm, de-acum, la toate fenomenele legate de acest sindrom.

Când puterea e imbecilă, iar opoziţia ticăloasă, un alt deznodământ e greu de imaginat.

Ma asteptam de la "maretul haiduc" sa simpatizeze cu poporul sau, cu masele manipulate si nicidecum invers. Se dovedeste inca o data cat de meschin este personajul care duce in derizoriu numele marelui erou roman...o adevarata blasfemie.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 02:23 PM
Mesaj #4

În Numele Adevărului

Citeaza (Musafir @ Oct 22 2010, 04:16 PM) *
Ma asteptam de la "maretul haiduc" sa simpatizeze cu poporul sau, cu masele manipulate si nicidecum invers.

Manipularea e tolerabila pana si in marketing, dar infometarea unui intreg popor e intolerabila, distrusule! Optiunea mea ferma este POPORUL, pe care securistii fara scrupule cauta sa-l infometeze si sa-l invrajbeasca impotriva celor bogati si puternici, exact asa cum procedau altadata bolsevicii!!!

--------------------

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Oct 22 2010, 02:28 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 02:23 PM) *
Salutaţi-l pe noul Goebbels: Cărtărescu!

Salut!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 02:36 PM
Mesaj #6

În Numele Adevărului

Citeaza (eu @ Oct 22 2010, 04:28 PM) *
Salut!

Salutul nazistilor era "Sieg heil!". tongue.gif

--------------------

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Oct 22 2010, 03:00 PM
Mesaj #7

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Cand dau "bun de tipar" un subict marca Pintea , stiu ca urmeaza replici "grele" . Va anunt ca o sa sterg postarile care contin atacuri la persoana si raspunsuri la atacuri . Deci ,la subiect , va rog .

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 22 2010, 03:01 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 02:47 PM) *
Presa care există astăzi, concret, in Romania este singura presă romanească existentă in Romania. Sau poate pentru "Terminatorii" din CSAT presa din Viitor e o amenintare la siguranta natională? dry.gif

Presa care se face azi in Romania este, cu rare exceptii, cea pe calapodul impus de Buscu - Sorin Rosca - Chireac - Nistorescu, adica bazata numai pe stat in pozitie de drepti in fata mogulului. Cam ca ofiterii SS (pe care ii invoci) in fata Fuhrerului. O presa implicata politic, in care "adevarul" e cel primit telefonic de la patron.

Bine, daca preferi sa repeti, ca un manelist, acelasi si acelasi refren, nu e de mirare ca asta-iarna era sa ne trezim cu un Prostanac la Cotroceni, care sa viziteze regulat (sic!) SPA-ul lui Vantu wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Mighty Mo Gulie.
mesaj Oct 22 2010, 03:06 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 22 2010, 03:01 PM) *
Presa care se face azi in Romania este, cu rare exceptii, cea pe calapodul impus de Buscu - Sorin Rosca - Chireac - Nistorescu, adica bazata numai pe stat in pozitie de drepti in fata mogulului. Cam ca ofiterii SS (pe care ii invoci) in fata Fuhrerului. O presa implicata politic, in care "adevarul" e cel primit telefonic de la patron.

Bine, daca preferi sa repeti, ca un manelist, acelasi si acelasi refren, nu e de mirare ca asta-iarna era sa ne trezim cu un Prostanac la Cotroceni, care sa viziteze regulat (sic!) SPA-ul lui Vantu wink.gif

"Jurnalistii" pomeniti de tine sunt numiti hidranti si primesc subiecte filtrate prin batista direct de la stapin.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 03:10 PM
Mesaj #10

În Numele Adevărului

Citeaza (Musafir @ Oct 22 2010, 05:01 PM) *
Presa care se face azi in Romania este, cu rare exceptii, cea pe calapodul impus de Buscu - Sorin Rosca - Chireac - Nistorescu, adica bazata numai pe stat in pozitie de drepti in fata mogulului.

In orice ţară liberă din lume presa ascultă de comanda Patronului; in Romania, in mod paradoxal, asta pare anormal, dar Romania oricum nu e o ţară liberă, inca nu s-a descatusat din lanţurile Securismului comunist, al carui vehicul este astazi PDL-ul. Inca nu a curs sange de securist in Romania, pentru ca ţara sa-si castige LIBERTATEA.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 22 2010, 03:27 PM
Mesaj #11

Guests

Hotnewsadmin, cum poti sa tolerezi o instigare nazista, cum este ultima postare a lui Boier Pintea?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 03:34 PM
Mesaj #12

În Numele Adevărului

Citeaza (Musafir @ Oct 22 2010, 05:27 PM) *
Hotnewsadmin, cum poti sa tolerezi o instigare nazista, cum este ultima postare a lui Boier Pintea?

Nu e o instigare nazista, e o invocare a Ideii de Dreptate! Securistii au omorat peste 1000 de romani la Revolutie, merită cu varf si-ndesat sa plateasca cu moartea pentru crimele lor de atunci si de acum! Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte! angry.gif

--------------------

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Oct 22 2010, 03:36 PM
Mesaj #13

Administrator

Citeaza (Musafir @ Oct 22 2010, 04:27 PM) *

singurul lucru inacceptabil pentru mine e atacul la persoana . Pintea are opinii , tu ai opinii ; eu nu va judec opiniile . Inafara de atac la persoana , mai sterg spamuri si rasisme . Mai sterg din greseala dar n-o sa se mai intimple smile.gif .

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 22 2010, 03:40 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 03:34 PM) *
Nu e o instigare nazista, e o invocare a Ideii de Dreptate! Securistii au omorat peste 1000 de romani la Revolutie, merită cu varf si-ndesat sa plateasca cu moartea pentru crimele lor de atunci si de acum! Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte! angry.gif

Dovedeste-o, altfel e doar balacareala.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 03:44 PM
Mesaj #15

În Numele Adevărului

Citeaza (Musafir @ Oct 22 2010, 05:40 PM) *
Dovedeste-o, altfel e doar balacareala.

Am dovedit-o asta-iarna, pe topicul meu "Misterele Revolutiei, dupa 20 de ani".

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Corectura.
mesaj Oct 22 2010, 03:50 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 03:10 PM) *
In orice ţară liberă din lume presa ascultă de comanda Patronului; in Romania, in mod paradoxal, asta pare anormal, dar Romania oricum nu e o ţară liberă, inca nu s-a descatusat din lanţurile Securismului comunist, al carui vehicul este astazi PDL-ul. Inca nu a curs sange de securist in Romania, pentru ca ţara sa-si castige LIBERTATEA.

Iar n-ai citit tot. Ai trecut, pentru ca asa-ti convine, peste fraza "O presa implicata politic, in care "adevarul" e cel primit telefonic de la patron." Dar m-am obisnuit sa scoti din context numai ce-ti convine.
Cat despre varsarea de sange, fie el de comunist, de securist, de altceva, ideea imi repugna. Ar fi fost suficienta aplicarea Punctului 8 de la Timisoara, atunci, in anii '90. Astfel, nu mai aveam nici PSD, nici moguli care sa-l sustina impunand incalcarea deontologiei si, implicit, transformarea presei din cainele de paza al democratiei in cainele de lupta contra adversarilor politici.

@admin: Sper ca stergerea unui mesaj postat anterior (cel in care invocam punerea accentului pe o alta fraza din textul citat de Pintea) a fost "din greseala".

+Quote Post
Vizitator_Gorgonel.
mesaj Oct 22 2010, 03:51 PM
Mesaj #17

Guests

Topicul este initiat in "buna educatie" a romanilor, din ziua de azi. Prostacul initiator, un personaj inhibat de ura si complexe de inferioritate ataca unul din oamenii simbol ai zilei de astazi. Intrebarea este "De ce-l ataca cineva pe Cartarescu"? Iar raspunsurile sunt date in istoria acestui forum: Boier Pintea, un om neinteles de nimeni, care sta nonstop pe forumuri, este PERSONAL deranjat de un articol al scriitorului. De ce? Pentru ca nu corespunde educatiei primite de prostacul Boier Pintea la posturile lui TV preferate.

ADMIN: asta nu este un atac la persoana mad.gif

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Oct 22 2010, 03:54 PM
Mesaj #18

Administrator

Citeaza (Corectura @ Oct 22 2010, 04:50 PM) *
@admin: Sper ca stergerea unui mesaj postat anterior (cel in care invocam punerea accentului pe o alta fraza din textul citat de Pintea) a fost "din greseala".

Ma repet : sterg atacul la persoana si raspunsul la atac . Din greseala am sters subiecte intregi dar acum am o protectie asa ca nu mai pot sa sterg definitiv , slava domnului .

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 03:59 PM
Mesaj #19

În Numele Adevărului

Citeaza (Corectura @ Oct 22 2010, 05:50 PM) *
Cat despre varsarea de sange, fie el de comunist, de securist, de altceva, ideea imi repugna. Ar fi fost suficienta aplicarea Punctului 8 de la Timisoara, atunci, in anii '90.

Punctul 8 de la Timisoara contravine Chartei ONU, care interzice discriminarea pe criterii ideologice. Proclamatia de la Timisoara era doar un reflex de gandire comunista, pentru ca nu poti condamna oamenii pentru convingerile lor politice, doar pentru crime. Altceva trebuia facut, trebuiau identificati toti agentii criminali ai Securitatii si impuscati dupa o judecata sumara iar complicii lor aruncati in puscarie pentru tot restul vietii.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Oct 22 2010, 04:07 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 04:03 PM
Mesaj #20

În Numele Adevărului

Citeaza (Gorgonel @ Oct 22 2010, 05:51 PM) *
Topicul este initiat in "buna educatie" a romanilor, din ziua de azi. Prostacul initiator, un personaj inhibat de ura si complexe de inferioritate ataca unul din oamenii simbol ai zilei de astazi.

Sunt un cetatean revoltat si ingretosat de resurectia totalitarismului, nu urasc si nu am complexe de inferioritate. Clar? dry.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Corectura.
mesaj Oct 22 2010, 04:05 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 03:59 PM) *
Punctul 8 de la Timisoara contravine Chartei ONU, care interzice discriminarea pe criterii ideologice. E un reflex de gandire comunista, pentru ca nu poti inculpa oamenii pentru convingerile lor politice, doar pentru crime. Altceva trebuia facut, trebuiau identificati toti agentii criminali ai Securitatii si impuscati dupa o judecata sumara iar complicii lor aruncati in puscarie pentru tot restul vietii.

Solutia mea, ca si solutia ta, ar fi avut acelasi rezultat: azi nu am mai fi avut PSD si, in consecinta, nici aceasta discutie. Astept raspuns(uri) la fel de punctual(e) si la celelalte idei din mesajele mele anterioare.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 04:15 PM
Mesaj #22

În Numele Adevărului

Citeaza (Corectura @ Oct 22 2010, 06:05 PM) *
Astept raspuns(uri) la fel de punctual(e) si la celelalte idei din mesajele mele anterioare.

Acum plec in weekend, voi reveni luni dimineata. O seara placuta tuturor, mai putin securistilor si cozilor lor de topor din presa: Cartarescu, Tapalaga, Aligica, Theophyle & restul leprozeriei. Sa aduca cineva o canistra de benzina, sa-i strangem la un loc si sa le dam foc.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 22 2010, 04:16 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Corectura @ Oct 22 2010, 04:05 PM) *
Solutia mea, ca si solutia ta, ar fi avut acelasi rezultat: azi nu am mai fi avut PSD si, in consecinta, nici aceasta discutie. Astept raspuns(uri) la fel de punctual(e) si la celelalte idei din mesajele mele anterioare.

Touche!!! blush.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 22 2010, 04:21 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 04:15 PM) *
Acum plec in weekend, voi reveni luni dimineata. O seara placuta tuturor, mai putin securistilor si cozilor lor de topor din presa: Cartarescu, Tapalaga, Aligica, Theophyle & restul leprozeriei. Sa aduca cineva o canistra de benzina, sa-i strangem la un loc si sa le dam foc.

Pentru cunoscatori: cititi mai bine SRS, Chireac, Buscu, Gadea, Mircea Badea, Razvan Dumitrescu.

Si intre timp bagati un SPA... Masa asigurata... Pofta mare.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 22 2010, 04:22 PM
Mesaj #25

În Numele Adevărului

Citeaza (Corectura @ Oct 22 2010, 06:05 PM) *
Solutia mea, ca si solutia ta, ar fi avut acelasi rezultat: azi nu am mai fi avut PSD si, in consecinta, nici aceasta discutie.

Ai inteles total aiurea, pesedistii nu sunt securisti nici in visele lor de cosmar, PDL-ul e partidul Securitatii. Hai pa, eu am plecat. rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 22 2010, 04:30 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 04:22 PM) *
Ai inteles total aiurea, pesedistii nu sunt securisti nici in visele lor de cosmar, PDL-ul e partidul Securitatii. Hai pa, eu am plecat. rolleyes.gif

Pleci in Delta?

+Quote Post
Vizitator_Corectura.
mesaj Oct 22 2010, 04:32 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 04:22 PM) *

Asta numai daca preferi sa citesti numai "Presa ajunsă armă a oamenilor fără scrupule împotriva statului democratic". Fraza care, de altfel, era clou-ul textului de la care a pornit acest topic.

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Oct 22 2010, 04:38 PM
Mesaj #28

Membru veteran

Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 06:10 PM) *
In orice ţară liberă din lume presa ascultă de comanda Patronului; in Romania, in mod paradoxal, asta pare anormal.
Adica tu lupti pentru dreptul ziaristului sa te minta cum vrea patronul? Sa spuna ce vrea patronul nu cum e realitatea? Sa spuna dupa cum dicteaza interesele patronului nu interesele informarii corecte a cititorului?
In ce tara libera din lume zici tu ca se intampla asta?

+Quote Post
Vizitator_omul.
mesaj Oct 22 2010, 05:07 PM
Mesaj #29

Guests

Putere imbecila, opozitie ticaloasa... Merge si invers, cumulat, permutari...Se pot folosi si alte etichete: hoti, tupeisti, japite, mincinosi, puturosi, incapabili, gargaragii, romanasi... Model bananier? Ma duc sa pun maci si canepa, coca mai incolo, dupa ce incalzirea globala isi face efectul, altfel totul este pregatit. Uitasem, o dictatura militara luminata ne lipseste. Modelul coreean, ce zici bunicuto?

+Quote Post
Vizitator_darwin.
mesaj Oct 22 2010, 05:45 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2010, 07:45 AM) *
Păianjenul

vba lui geaoana, am decat doua solutii:
- foloseste timpul pretios pe care-l pierzi incercand sa ne luminezi pe noi, astia care nu stim cum e cu proclematia de la timisoara, ca sa mai citesti si sa te mai dumiresti si tu nitel, sa mai vezi pe ce lume traiesti.
- a doua solutie... costa cam intre 50-100 sedinta, probabil va trebui sa mergi mai mult timp, dar nu cred ca esti cu totul irecuperabil.

Mult succes.
PS nu e cazul sa te simti jignit si nici luat peste picior, eu am vorbit cat se poate de serios.

+Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th January 2020 - 12:43 AM