IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Piata Vitan, langa Mall
Vizitator_Diana I..
mesaj Oct 7 2009, 07:25 PM
Mesaj #1

Guests

Au desfiintat si Piata Vitan, asa cum se intampla cu toate lucrurile cat de cat bune din lumea romaneasca in care traim!! M-am dus azi sa imi iau verdeturi, carne si branzeturi proaspete, asa cum fac de aproape 10 ani, si am gasit un santier in locul pietei, si moloz in locul alimentelor! CUM A FOST POSIBIL, CUM A FOST POSIBIL!!! Aveti idee, domnule primar, cate mii de persoane hranea Piata Vitan?!!! Ca sa nu mai vorbim ca era singura piata dintr-o mare zona, nu numai Vitan, dar si Nerva Traian, Bd. Unirii, Marasesti, Dudesti ... Ce ne va oferi Mega Image, domnule primar? Alimente de plastic, invelite in plastic, conservate si statute in rafturi, manipulate de nenumarate entitati? Asta este ideea celor care ne reprezinta despre alimentatia pe care ar trebui sa o avem? Cand mergeti pe "afara" in deplasari domnule primar, observati cumva si cate magazine de alimente proaspete ( magazine, nu sectoare de supermarketuri!) se gasesc prin orasele europei, si cum gem strazile din Italia, de exemplu, de aprozare, piete, macelarii si tot felul de pravalii cu alimente LOCALE, BUNE SI PROASPETE, NU MAI ZIC CA SUNT SI MAI IEFTINE DECAT IN ROMANIA!!! La supermarket se merge pentru apa minerala detergenti si hartie igienica in Europa, domnule primar, in rest alimentatia provine de la piata si aprozare! Va fi vai de SANATATEA NOASTRA ....Si va fi vai de romanii care nu vor avea unde sa fuga din aceasta tara care devine propriul nostru dusman, pe masura ce trece timpul ! ...
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 25th June 2019 - 12:12 PM