IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> lectii de pian
Est
mesaj Oct 16 2009, 12:22 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 6
Inscris: 27-August 09
Utilizatorul numarul: 10 642

Buna ziua.
Ma gandesc sa-mi dau copilul la lectii de pian. Imi puteti recomanda un profesor bun in Bucuresti, care sa accepte sa invete copii mai mici (4 ani si jumatate)? Este oare prea devreme sa-l dau acum?
Multumesc.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Vocalise.
mesaj Oct 16 2009, 06:52 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Est @ Oct 16 2009, 12:22 PM) *
Buna ziua.
Ma gandesc sa-mi dau copilul la lectii de pian. Imi puteti recomanda un profesor bun in Bucuresti, care sa accepte sa invete copii mai mici (4 ani si jumatate)? Este oare prea devreme sa-l dau acum?
Multumesc.

da, este prea devreme.il mai puteti lasa sa copilareasca smile.gif sunt pianista si predau copiilor de ....toate varstele.pot spune ca experientele avute cu copii ce inca nu au implinit 5 ani nu au fost prea placute.mai puteti astepta cateva luni, dupa care.....lectiile de pian sunt o idee chiar f buna rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_mariu.
mesaj Jan 10 2010, 12:54 PM
Mesaj #3

Guests

Buna ziua.
Multumesc.

ar frumos sa aveti deja un pian in casa. sa se joace, sa invete piese foarte simple...sa-si deprinda urechea de mic cu pianul. mie imi pare rau ca nu am facut asta cu baietelul meu, care abia acum in clasa intai a inceput pianul...

+Quote Post
big_fufu
mesaj Jan 10 2010, 08:52 PM
Mesaj #4

Membru
**

Postari: 20
Inscris: 19-July 09
Utilizatorul numarul: 10 125

Nu sunt din Bucuresti sa va pot face o recomandare, dar daca alegeti sa duceti copilul la pian la o virsta atit de frageda, v-as sfatui sa fiti foarte atent si selectiv cu profesorul respectiv.
Eu am inceput cam la aceeasi virsta, si am avut o profesoara extrem de stupida, care cinta dupa ureche (ne-am dat noi seama mai tirziu), si care ma batea peste degete cu un aratator de lemn....
Evident parintii nu au stiut nimic.
Evident a fost complet inutil tot efortul - 5 ani de pian. Nu am performat si nici nu aveam cum, deoarece individa nu avea nici o metoda de predare, si in plus... va dati seama ca de cum am avut ocazia nu am mai pus mina pe pian, desi am unul in proprietate:))
Nu i-am inteles oricum pe ai mei ce urmareau prin acest curs la o virsta asa de mica....

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Jan 11 2010, 11:14 AM
Mesaj #5

Guests

Am avut aceeasi nedumerire -am o fetita de 4 ani si doua luni. M-am informat inclusiv din surse din strainatate, mult mai numeroase si mai diverse decat cele romanesti si sunt in masura sa spun urmatoarele:

a) Imensa majoritate a celor de meserie recomanda o varsta mai mare de 5 ani, fapt sustinut si de foramrea deprinderilor motorii cam in jurul acelei varste (copiilor de 4 ani le vine destul de greu sa deseneze si sa coloreze, iar pianul inseamana coordonare)

cool.gif Pianul utilizat trebuie sa aiba aceleasi clape ca si cel pentru adulti (sigur ca un numar mai mic de octave e o idee buna, avand in vedere cam cat costa un pian - vorbim de cele electronice) si, daca ne permitem, e bine sa fie de tipul clape "grele"- astfel de piane sunt mai dificil de utilizat de copii sub 5 ani din cauza dimensiunii manutzelor si degetzelelor

c) Exista o mare variabilitate individuala, dar nu e cazul sa confundam ambitia cu talentul si nici talentul cu dorinta!
Mai expliciat: daca vrea cu adevarat, oricine invata pianul, dar numai cei talentati vor "canta" cu adevarat. Asta nu inseamana ca daor daca esti talentat trebuie sa canti la pian, ci doar ca daca nu esti talentat, munca - oricat de asidua -nu te va transmfiorma in pianist. Si, mai departe, nu este obligatoriu ca orice persoana taentata sa si doreasca sa cante la pian, poate ca desi in place, nu vrea sa faca din asta o cariera sau sa piarda prea mult timp. Ei bine, tot acest rationament il facem noi parintii, in locul copiilor si adesea ne transferam ambitiile noastre nerealizate catre copii. Este un pericol!

d) Daca parintii canta la pian, sau daca exista un pian in casa, in principiu (nu obligatoriu!) copilul mic va dori si el sa cante la pian. Paote fi insa doar o dorinta pasagera.

e) Chiar daca nu exista talent sau dorinta prea infocata, a invata sa canti la pian este un lucru util si placut in viata, ideea ca "daca nu are talent, de ce sa pairda vremea!" este iarasi daunataore - "secretul" aici este daor masura, ponderare - o lectie pe saptamana, facuta cu placere si deschdere e si un prilej de destindere si de dezvoltare personala. Daca insa lectia e un prilej de chin, si una pe luna e prea mult...

f) Privirea intelegatoare si zambetul or fie ele percepute pozitiv de odrasla, dar copilul se va simti cumva nesigur daca el face pian si parintii nu stiu sa cante la pian sau nu iau lectii cu el deodata...Copii pana la 6 ani invata prin imitatie, nicidecum prin indrumare verbala, asa ca daca nu vad ca si parintii fac acelasi lucru, nu vor reusi sa invete cu palcere nici ei...

g) Nu forta lucrurile! Daca obligi copilul sa invete pianul, iar el nu este pegatit din cauza varstei, in final efectul va fi invers: va uri pianul, "un instrument de tortura, la care ma obliga parintii". Copii pana la 6 ani fac un singur lucru: se joaca! Asa trebuie vazut si pianul - c a o joaca, iar daca nu este perceput suficient de nostim, vor invata din obligatie "sa nu o supar pe mami"- pentru ca lcurul cel mai grav din viata lor este sa provoace suparari parintilor si ei asta evita cat pot ( a nu se confunda cu comportamntul de explorare a limitelor adultilor, cu totul alta poveste... dar nu e locul aici).

Practic, eu am facut urmatoarele cu fetita mea:
a) i-am cumparat pian de la 3 ani si jumatate si i l-am aratat, am lasta-o sa se joace cu clapele etc. Nici un fel de lectie! Doar sa se obisnuiasca cu el (i-l arat din cand in cand, ca daca il las mereu la vedere se plictiseste de el)
cool.gif M-am informat ce sa fac si cum sa fac, am cumparat carti, am citit pe itnernet, m-am apucat si eu de oaresce exercitii - vom invata amandoi!!! MA rog, asta e o ptiune din pedagogia Waldorf, dar e oricum utila Si indiferent de pedeagogia adoptata (Montesorri merge bine asa, de exemplu. Altele, poate ceva mai greu). Asta a durat cma 3-4 luni...
c) I-am mai pus muzica, am last-o sa deseneze, i-am arata culori -etc- tot ce tine de educatia artistica, dar... FARA LECTII! Totul trebuie sa fie o joaca. Dar nu ne putem astepta de la un copil care nu ascutla niciodata muzica clasica sa aiba o placere prea mare pentru pian....

Daca mai vrei detalii, cu placere.

+Quote Post
Vizitator_crision.
mesaj Feb 12 2010, 08:00 PM
Mesaj #6

Guests

Pentru lectii de pian puteti apela la Boem Club. Au profesori absolventi de conservator, comunicativi, orele se desfasoara intr-o atmosfera placuta. Si ei recomanda totusi inceperea lectiilor de pian de la 5 ani.
Mai multe pe site-ul boemclub

+Quote Post
Vizitator_Florin.
mesaj Feb 19 2010, 09:14 AM
Mesaj #7

Guests

Eu ma ocup de lucrul cu copiii de aproape 2 ani de zile, si subscriu ideii cum ca pianul trebuie introdus in viata copilului in joaca si treptat, insa nu este o varsta limita. Depinde de capacitatea fiecaruia de a intelege muzica si cantatul la pian. Am avut elevi care de la 4 ani au putut invata usor niste cantecele simple, dar am avut si unele cazuri de 5 ani, 5 ani si jumatatea chiar, care nu se puteau descurca cu clapele pianului.
Recomand a se incepe lejer cu 10-20 de minute o data sau de doua ori pe saptamana, in care copilului sa i se combine pianul cu desenul, pictura, cantatul vocal...
Daca doriti ajutor, va raspund cu placere la e-mail : firinelu@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_borangic.
mesaj Apr 7 2010, 08:35 PM
Mesaj #8

Guests

Mie personal mi se pare interesant cantatul la un instrument; unii spun ca le dezvolta copiilor creativitatea, imaginatia si, chiar si inteligenta. smile.gif nu stiu daca o fi asa sau nu; insa mi se pare frumos pentru un copil sa stie sa se joace cu sunetele; sunt mai multe locuri unde ii puteti duce sa invete sa cante la un instrument; cel mai profi insa mie mi se pare Boem Club, pt ca au profesori seriosi, comunicativi, care au absolvit conservatorul; fac cursuri individuale si nu la gramada ca altii, asa incat iti poti face programul cum vrei; si, tin cursuri si in weekend
Spor la toate!

+Quote Post
Vizitator_marius.
mesaj Apr 10 2010, 12:15 PM
Mesaj #9

Guests

Lectiile de pian sau voce dezvolta inteligenta cu 3 puncte IQ la copiii care incep lectiile de la 6 ani virsta propice pentru a incepe pianul ,celelalte instrumente din pacate nu o fac si ca adult IQ nu se mai schimba creierul nu mai are platicitate .
http://www.childrensmusicworkshop.com/advo...anolessons.html

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_cristina..
mesaj Jul 10 2010, 08:10 PM
Mesaj #10

Guests

Buna ziua.
Multumesc.

buna ziua!

eu am ca elevi copii incepand cu varsta de 4 ani. daca mai sunteti interesata de lectii de pian, scrieti-mi pe cristinarp78@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_vgrajdan.
mesaj Sep 30 2010, 05:31 AM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (Vizitator_cristina. @ Jul 10 2010, 08:10 PM) *
buna ziua!

eu am ca elevi copii incepand cu varsta de 4 ani. daca mai sunteti interesata de lectii de pian, scrieti-mi pe cristinarp78@yahoo.com

Buna ziua,
eu sunt interesata de lectii de pian pentru o fetita de aproape 8 ani. Am incercat sa va trimit un mail dar s-a intors, probabil ca nu este buna adresa de mail. Adresa mea de mail este vgrajdan@yahoo.com
Multumesc.

+Quote Post
Vizitator_Simona Codreanu.
mesaj Oct 4 2010, 07:04 AM
Mesaj #12

Guests

Buna ziua.
Multumesc.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 4 2010, 07:15 AM
Mesaj #13

Guests

Buna ziua,

Imi permit sa-mi dau si eu cu parerea deoarece sunt profesor de pian.
Daca aveti un pian acasa, o pianina, sau chiar o orga, atunci nu este devreme sa incepeti cursurile de pian pentru copilul dvs. Deoarece copilul este de varsta prescolara, atunci cursurile de pian trebuie sa fie predate cu ajutorul jocului , astfel incat copilului sa-i placa, sa nu simta ca face ceva obligat , ci ca este o activitate distractiva si sedinta, sa nu dureze mai mult de 20 de minute. Daca doriti mai multe detalii , va las mail-ul meu: simonamusicteacher@yahoo.com sau intrati pe www.cursuridepian.ro

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 27 2010, 06:57 AM
Mesaj #14

Guests

un profesor bun
va dau un nr de tel.
0769295975

+Quote Post
Vizitator_Cristi.
mesaj Dec 28 2010, 09:08 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 27 2010, 06:57 AM) *
un profesor bun
va dau un nr de tel.
0769295975

+Quote Post
Vizitator_Lknmrtqpxjl7698064.
mesaj Jan 10 2011, 10:07 PM
Mesaj #16

Guests

Mai este si site-ul www.cursuridepian.lx.ro

+Quote Post
Vizitator_victoria.
mesaj Jan 15 2011, 04:10 PM
Mesaj #17

Guests

buna ziua ...imi dooresk sami dau copilul la pian 9 ani dar doresk sa va intreb daca sunt ore in moldova...daca sunt puteti va rog sami scrieti numarul de telefon....multumesk

+Quote Post
Vizitator_Diana Bratan.
mesaj Apr 1 2011, 04:26 PM
Mesaj #18

Guests

Buna ziua,
Ma numesc Diana Bratan, sunt profesor de pian si va invit la scoala PianoForte intr-un cadru placut (casa de epoca) special amenajat scopului nostru, pentru a incepe impreuna cu mine si colaboratorii mei (absolventi ai Conservatorului, sectia Pian) cursurile de pian.
Lectiile de pian sunt individuale si sunt deschise tuturor, indiferent de varsta, atat celor aflati la inceput de drum, cu sau fara un background muzical prealabil, cat si celor avansati, profesionisti sau amatori, dornici sa-si imbunatateasca abilitatile muzical-interpretative la pian.
Mai multe detalii veti afla pe site-ul www.lectiipian.ro
Va astept cu drag! mellow.gif

+Quote Post
Vizitator_fdf.
mesaj Apr 19 2011, 10:41 PM
Mesaj #19

Guests

Daca exista cineva care doreste sa invete sa cante la pian site-ul Pian fara durere doreste sa vina in atentia acelor persoane. Daca doresti sa inveti la pian online rapid acolo vei avea partea de cateva resurse precum pian virtual online sau claviatura virtuala pentru acorduri. De asemenea, citind cateva lectii, se vor aminti curiozitati si povestiri despre istoria muzicii si cum s-au inventat diferite instrumente. O vizita placuta! Invata Pian fara durere - lectii de pian gratuite online fara profesor.. - http://www.scs.ubbcluj.ro/~tjie0910

Pe parcursul timpului se vor adauga lectii noi despre modul in care poti invata la pian online usor si rapid. Claviatura sau pianul virtual online va sta de asemenea la dispozitie pentru a canta si invata la pian din fata calculatorului. Asigura-te ca ne vizitezi mai des pentru a afla noi informatii despre arta cantatului la pian (tehnici de cantat la pian) si istorisiri din istoria muzicii.

+Quote Post
Vizitator_Alina D.
mesaj May 6 2011, 12:39 PM
Mesaj #20

Guests

Profesoara de muzica cl 5-10,calificata(licentiata)2008,predau pian incepand cu varstele cuprinse intre 5-14 ani,teoria muzicii,istoria muzicii,ansamblu coral,pentru informatii va rog contact pe profadepian@gmail.com.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jul 15 2011, 09:53 AM
Mesaj #21

Guests

La Boem Club au profesori buni.

+Quote Post
Vizitator_Guest.
mesaj Sep 3 2011, 11:48 AM
Mesaj #22

Guests

profesorii de la Boem Club sunt de slaba factura, dovada faptul ca sunt platiti cu 450 RON pe luna...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 16 2011, 07:07 AM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Guest @ Sep 3 2011, 11:48 AM) *
profesorii de la Boem Club sunt de slaba factura, dovada faptul ca sunt platiti cu 450 RON pe luna...

stii ceva, dar nu corect. Pentru linistea ta, te informez ca era vorba de 450 lei 8 ore/saptamana, adica 1 zi lucru/saptamana, 450 lei; daca inmultesti cu 5 zile pe saptamana, iti da alta suma.
oricum sistemul de plata la Boem Club s-a schimbat, ce stii tu era de acum 2 ani. Daca te intereseaza atat de tare sistemul de plata, vino la noi cu un CV pentru detalii. smile.gif
Pana una, alta, mai lasati invidia ca o sa ajungeti ca Dorian Gray. smile.gif

Nu vreti sa fiti frumosi precum cursantii si profesorii Boem Club?
STIU CA NU AM VOIE SA-MI FAC RECLAMA .

+Quote Post
Vizitator_musafir.
mesaj Sep 25 2011, 08:00 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Musafir @ Sep 16 2011, 07:07 AM) *
stii ceva, dar nu corect. Pentru linistea ta, te informez ca era vorba de 450 lei 8 ore/saptamana, adica 1 zi lucru/saptamana, 450 lei; daca inmultesti cu 5 zile pe saptamana, iti da alta suma.
oricum sistemul de plata la Boem Club s-a schimbat, ce stii tu era de acum 2 ani. Daca te intereseaza atat de tare sistemul de plata, vino la noi cu un CV pentru detalii. smile.gif
Pana una, alta, mai lasati invidia ca o sa ajungeti ca Dorian Gray. smile.gif

Nu vreti sa fiti frumosi precum cursantii si profesorii Boem Club?
STIU CA NU AM VOIE SA-MI FAC RECLAMA .

fie cum zici tu, eu am auzit altceva de la doua colege de-ale mele, care au plecat de la voi pentru ca luau 450/luna cu obligatia sa-si faca PFA (cam nasol parerea mea) si oricum nu mi-as lasa un CV pentru ca imi doresc sa fac altceva in viata...
a propos de Dorian Gray, acesta afirma in fata prietenilor lui ca si-ar vinde si sufletul pentru a putea ramane toata viata frumos si tanar ca in portret, numai ca, pe masura ce se implica in aventuri scandaloase, portretul incepea sa imbatraneasca si sa se transforme, relevand tuturor uratenia sufletului sau, chiar daca chipul lui ramanea la fel de tanar si de atragator...
nu doresc sa imi vand sufletul pentru a ramane frumos si tanar ca in "portretul" ideal pe care fiecare si-l face despre sine si, sincer, portretul ideal Boem Club cu "cursanti si profesori frumosi" nu-mi miroase a bine,
dar nu e treaba mea, e treaba voastra...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 5 2011, 09:34 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (musafir @ Sep 25 2011, 08:00 PM) *
fie cum zici tu, eu am auzit altceva de la doua colege de-ale mele, care au plecat de la voi pentru ca luau 450/luna cu obligatia sa-si faca PFA (cam nasol parerea mea) si oricum nu mi-as lasa un CV pentru ca imi doresc sa fac altceva in viata...
a propos de Dorian Gray, acesta afirma in fata prietenilor lui ca si-ar vinde si sufletul pentru a putea ramane toata viata frumos si tanar ca in portret, numai ca, pe masura ce se implica in aventuri scandaloase, portretul incepea sa imbatraneasca si sa se transforme, relevand tuturor uratenia sufletului sau, chiar daca chipul lui ramanea la fel de tanar si de atragator...
nu doresc sa imi vand sufletul pentru a ramane frumos si tanar ca in "portretul" ideal pe care fiecare si-l face despre sine si, sincer, portretul ideal Boem Club cu "cursanti si profesori frumosi" nu-mi miroase a bine,
dar nu e treaba mea, e treaba voastra...

imi pare rau sa te dezamagesc...dar colegele tale n-au avut de unde pleca pentru ca nu au fost la noi. Sunt intr-adevar mai multe persoane care au participat la interviuri si nu au fost angajate si probabil din cauza acestuia fapt sunt si raman frustrate la adresa noastra, insa asta este problema fiecaruia. In viata sunt si succese si esecuri. Totusi, standardele noastre de calitate ne obliga sa ne asiguram intotdeauna ca profesorii nostri sunt cei mai potriviti pentru munca pe care o desfasoara si nu vom face nici pe viitor compromisuri.
Oricum, am retinut ca unii sunt de slaba factura si vom fi foarte atenti si pe mai departe la cei pe care ii angajam.
Referitor la D.Gray, te sfatuiesc sa citesti toata cartea! sau sa o recitesti, cu speranta ca vei intelege ceva din ea si atunci iti va mirosi a bine; succes in viata si in ce iti doresti si numai bine in lumea ta mica.
si, cum ziceam, mai lasa invidia, ca o sa ajungi ca Dorian Gray. Cam neplacut, ca sa zic asa.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 7 2011, 03:44 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 5 2011, 09:34 PM) *
imi pare rau sa te dezamagesc...dar colegele tale n-au avut de unde pleca pentru ca nu au fost la noi. Sunt intr-adevar mai multe persoane care au participat la interviuri si nu au fost angajate si probabil din cauza acestuia fapt sunt si raman frustrate la adresa noastra, insa asta este problema fiecaruia. In viata sunt si succese si esecuri. Totusi, standardele noastre de calitate ne obliga sa ne asiguram intotdeauna ca profesorii nostri sunt cei mai potriviti pentru munca pe care o desfasoara si nu vom face nici pe viitor compromisuri.
Oricum, am retinut ca unii sunt de slaba factura si vom fi foarte atenti si pe mai departe la cei pe care ii angajam.
Referitor la D.Gray, te sfatuiesc sa citesti toata cartea! sau sa o recitesti, cu speranta ca vei intelege ceva din ea si atunci iti va mirosi a bine; succes in viata si in ce iti doresti si numai bine in lumea ta mica.
si, cum ziceam, mai lasa invidia, ca o sa ajungi ca Dorian Gray. Cam neplacut, ca sa zic asa.

Colegele mele au lucrat la voi, si mai mult de atat nu mai are rost sa discutam ca va faceti rau prin incercarile voastre de a ma portretiza drept un om neinformat si invidios.
Nu doar ca sunt informat, sunt sigur pe ce am scris si nu mai are rost sa intru in polemica cu voi.
Am dat informatia mai departe pentru cine vrea sa stie mai multe, agasat fiind de mesajele voastre agresive de publicitate de pe acest forum, in conditiile in care stiam despre voi ce am transmis si aici de la colegele mele.
Voi ati raspuns prin atacuri la persoana, asa ca la atacuri de genul: "lumea ta mica", "mail lasa invidia ca o sa ajungi ca Dorian Gray", precum si la tonul superior care se simte in raspunsurile voastre, de exemplu: "te sfatuiesc sa citesti toata cartea!", nu mai raspund pentru ca nu are rost, nu vreau sa va conving de nimic pe voi personal incat sunteti liberi sa credeti si sa afirmati ce doriti despre mine.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Oct 8 2011, 04:51 PM
Mesaj #27

Membru veteran

Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Buna ziua.
Multumesc.

Eu ştiu că un copil poate începe să înveţe pianul când cuprinde cu degetele întinse un număr de clape de pe claviatură. Do_do, mi se pare.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 10 2011, 01:05 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 7 2011, 03:44 PM) *
Colegele mele au lucrat la voi, si mai mult de atat nu mai are rost sa discutam ca va faceti rau prin incercarile voastre de a ma portretiza drept un om neinformat si invidios.
Nu doar ca sunt informat, sunt sigur pe ce am scris si nu mai are rost sa intru in polemica cu voi.
Am dat informatia mai departe pentru cine vrea sa stie mai multe, agasat fiind de mesajele voastre agresive de publicitate de pe acest forum, in conditiile in care stiam despre voi ce am transmis si aici de la colegele mele.
Voi ati raspuns prin atacuri la persoana, asa ca la atacuri de genul: "lumea ta mica", "mail lasa invidia ca o sa ajungi ca Dorian Gray", precum si la tonul superior care se simte in raspunsurile voastre, de exemplu: "te sfatuiesc sa citesti toata cartea!", nu mai raspund pentru ca nu are rost, nu vreau sa va conving de nimic pe voi personal incat sunteti liberi sa credeti si sa afirmati ce doriti despre mine.

Profesorii Boem Club sunt toti absolventi de conservator, cu experienta in predare si rezultate deosebite in lectiile si activitatile pe care le desfasoara si nu consideram ca este nimeni indreptatit sa ii denigreze nici pe ei, nici Scoala de Muzica Boem Club, mai ales daca nu stie despre ce este vorba, sau daca o face din motive personale, fie ca este vorba despre invidie, concurenta, sau altceva. Ca atare, Boem Club prin echipa de 15 persoane, oti absolventi de studii superioare, sta oricand la dispozitia amatorilor de muzica pentru toti cei care doresc lectii de pian, chitara, vioara si alte instrumente ca fiind un club profesionist si de prestigiu, in ciuda faptului ca acest lucru pare sa deranjeze pe unii.

+Quote Post
Vizitator_Catalin Antonie.
mesaj Nov 2 2011, 03:19 PM
Mesaj #29

Guests

Eu fac lectii cu domnul de aici http://cursuridepian.uv.ro
si sunt f. multumit ! Vine si la domiciliu.

+Quote Post
Vizitator_Elena.
mesaj Nov 4 2011, 04:58 PM
Mesaj #30

Guests

vezi si aici: cursuri de pian sau lectii de pian.

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd September 2014 - 10:12 AM