IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Cercetarea in Romania
Vizitator_Andrei Stanescu.
mesaj Mar 8 2012, 10:08 PM
Mesaj #1

Guests

Se vorbeste in continuare despre lipsa cercetarii si inovarii. Prapastia dintre sistemul educational si cererea din piata muncii creste de la an la an, cautam in continuare oameni care sa produca valoare. Importam tehnologie din ce in ce mai mult in loc sa o cream si de ce nu, sa o exportam. Ma intreb cine si din care guvern in ultimii 20 ani si-a pus problema modernizarii OSIM. Care este parerea dvs. despre aceasta institutie ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_dan..
mesaj Mar 11 2012, 10:14 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Andrei Stanescu @ Mar 8 2012, 10:08 PM) *
Se vorbeste in continuare despre lipsa cercetarii si inovarii. Prapastia dintre sistemul educational si cererea din piata muncii creste de la an la an, cautam in continuare oameni care sa produca valoare. Importam tehnologie din ce in ce mai mult in loc sa o cream si de ce nu, sa o exportam. Ma intreb cine si din care guvern in ultimii 20 ani si-a pus problema modernizarii OSIM. Care este parerea dvs. despre aceasta institutie ?

Problema e ca noi ca romani suntem cam fraieri. Asteptam de la altii sa ne dea mura in gura, desi totul e sub nasul nostru doar interesul si initiativa lipsesc. Daca dai cautare pe google la orice subiect si adaugi 'rapidshare' gasesti tot felul de materiale din domeniul respectiv share-uite de catre alti utilizatori din lume. Practic intr-un minut ai acces la cele mai noi inventii tehnice, de business, de IT, industrie, arte etc. Normal, nu share-uti voi decat aveti drepturi de autor pe ce puneti pe net.

Daca stai sa astepti ca OSIM sau alti functionari publici platiti mai prost ca tine sa faca treaba ta, esti cam nerealist zic eu.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st October 2019 - 12:00 AM