Help - Cauta - Membri - Calendar
Versiune intreaga: PUNETI POTERA PE EI, DOMNULE POTERAS !
Hotnews.ro Forum > Actualitati > Criza - bani, job, investitii si viata personala
Crangasiul sub asediu
Domnule Primar al Sectorului 6,

Va rog sa luati la cunostinta ca, in ciuda crizei financiare atent gestionata de partidul dumneavoastra, niste investitori bronzati au deschis un club in incinta strandului Dambovita. Nu. Nu un club de lectura. Un club de noapte. In aer liber. Daca va mai vedeti cu dansii va rugam sa le transmiteti felicitarile mele. Au riscat, insa probabil o sa si castige. E-adevarat, clubul lor e foarte aproape de intreaga zona rezidentiala cuprinsa intre strandul Dambovita si Piata Crangasi. Sute de case, mii de oameni care nu se mai pot odihni in noptile de weekend.
Dar este un pret mult prea mic in comparatiie cu ce ofera acest club cocalarilor din intreg Bucurestiul. Nu numai celor betivi si drogati, si cocalarilor obisnuiti, de buna credinta.
Club Maxx este numele lui, meritat. Muzica e data la maxim. Vibratiile la fel.
Pentru ca nu m-am recuperat inca de socul provocat de cele doua nopti nedormite de weekendul trecut ( 9-11 iulie ), as dori, asa, mai pe ocolite, sa va adresez urmatoarea rugaminte : PUNETI POTERA PE EI, DOMNULE POTERAS ! si inchideti-le rapid cortul.
Pentru ca da, chiar cu cortul au venit.

Un cetatean caruia tocmai i-ati crescut impozitul pe casa din Crangasi.
Musafir
Citeaza (Crangasiul sub asediu @ Jul 13 2010, 01:14 PM) *

Va rog sa luati la cunostinta ca, in ciuda crizei financiare atent gestionata de partidul dumneavoastra, niste investitori bronzati au deschis un club in incinta strandului Dambovita. Nu. Nu un club de lectura. Un club de noapte. In aer liber. Daca va mai vedeti cu dansii va rugam sa le transmiteti felicitarile mele. Au riscat, insa probabil o sa si castige. E-adevarat, clubul lor e foarte aproape de intreaga zona rezidentiala cuprinsa intre strandul Dambovita si Piata Crangasi. Sute de case, mii de oameni care nu se mai pot odihni in noptile de weekend.
Dar este un pret mult prea mic in comparatiie cu ce ofera acest club cocalarilor din intreg Bucurestiul. Nu numai celor betivi si drogati, si cocalarilor obisnuiti, de buna credinta.
Pentru ca nu m-am recuperat inca de socul provocat de cele doua nopti nedormite de weekendul trecut ( 9-11 iulie ), as dori, asa, mai pe ocolite, sa va adresez urmatoarea rugaminte : PUNETI POTERA PE EI, DOMNULE POTERAS ! si inchideti-le rapid cortul.

angry.gif
iubeste-ti aproapele...
Pai vezi ma nene daca ti-ai facut casa de zid?Cortu' e sfint,orice s-ar zice,si impozitu' pe el e mai mic...

Acuma,ce sa-i faci,daca zici mata ca ai un strand acolo,aproape,stai si mata sub apa,ca ce se-aude-n apa nu se-aude-afara si invers,numai fizica nu s-a schimbat in tara asta...Numai in week-end...

Oi avea vreo biserica pe-acolo...aprinde o tamiie,o luminare ceva...Nenea ala pe care-l rogi mata asa respectuos,o fi papat banii pe autorizatie,ce face-acuma,ii da inapoi?

Sa ne-auzim bine,...sub ape...

Omizi , voi ultimi luciferi

exista tot soiu' de chestii urit mirositoare din care unele sunt si foarte persistente . Urina de motan in calduri , de exemplu . Mai exista ciment si tot soiu' de lipiciuri care odata puse intr-un veceu , fac minuni . Poteras n-o sa faca nimic , poti sa fii sigur .
Lia
De ce naiba nu scot cluburile astea inafara orasului,in padure.
Pot sa urle acolo cat ii tin statiile .
In orasele civilizate,dupa 12 nu mai e deschis nici un local...zgomotos.
Domnu primar,dumneavoastra unde locuiti ?
Ati dormit bine in Week end ?
iubeste-ti aproapele...
Citeaza (Lia @ Jul 13 2010, 08:26 PM) *
De ce naiba nu scot cluburile astea inafara orasului,in padure.
Pot sa urle acolo cat ii tin statiile .
In orasele civilizate,dupa 12 nu mai e deschis nici un local...zgomotos.
Domnu primar,dumneavoastra unde locuiti ?
Ati dormit bine in Week end ?

In week-end?Pai el doarme tot timpul....
laura

RUSINE! In nici o tara civilizata din lumea asta nu se permite "instalarea" unui club de noapte in preajma unei arii rezidentiale fara ca acesta sa nu aibe o izolare fonica adecvata in asa fel incat sa nu deranjeze locuintele din vecini.

Mult succes in rezolvarea acestei petitii!
Tataie
Foarte urata aceasta discriminare ! Ce daca 'investitorii' sunt bronzati, au cicatrici, sabii ninja si tatuaje ? Ei sustin economia (neagra) si au absolvit Academia de business Bercea Mondialu (poate il stiti, e ruda cu Basescu).
Musafir
Citeaza (Tataie @ Jul 14 2010, 12:58 PM) *
Foarte urata aceasta discriminare ! Ce daca 'investitorii' sunt bronzati, au cicatrici, sabii ninja si tatuaje ? Ei sustin economia (neagra) si au absolvit Academia de business Bercea Mondialu (poate il stiti, e ruda cu Basescu).

Cum economie neagra domnule, vreti sa insinuati ca in asemenea cluburi se vand produse netimbrate si fara bon fiscal, statul alegandu-se cu vax albina crema puca in schimbul deranjarii locuitorilor din zona respectiva???! Meritati sa fiti dat in judecata, minim.
Maya
Sper sa ai bafta si sa rezolvi ceva cu petitia asta!
milena
Iti doresc sa se rezolve cat mai repede problema. Pana atunci rabdare si nervi de otel.
Mihai
Primaria trebuie sa dea atentie sesizarilor si sa masoare nivelul de zgomot cu un aparat. Daca depaseste valoarea maxima admisa de lege, trebuie sa le dea amenda, sa-i convinga sa nu mai faca zgomot sau sa inchida localul pana la terminarea lucrarilor de izolare fonica. Dupa care o noua masuratoare...
Flori
Sper sa se rezolve cat mai rapid problema zgomotului.
vale
Este penibil sa nu te poti odihni , dar si mai penibil sa iti bubuie prin peretii casei zeci de decibeli.
Un asemenea club in aer liber trebuie sa fie departe de locuinte. primaria trebuie sa intervina.
si in primul rand sa verifice daca au avut permis pentru a deschide acest "club"
de undeva din tara
Citeaza (laura @ Jul 14 2010, 12:49 PM) *
RUSINE! In nici o tara civilizata din lumea asta nu se permite "instalarea" unui club de noapte in preajma unei arii rezidentiale fara ca acesta sa nu aibe o izolare fonica adecvata in asa fel incat sa nu deranjeze locuintele din vecini.

Mult succes in rezolvarea acestei petitii!

in tara noastra se practica angry.gif
si la mine in oras strandul se afla langa o zona rezidentiala, mai exact un cartier de blocuri, si tot asa exista un club galagios in incinta...
Ioana
de-a dreptul strigator la cer.Nu numai ca intr-o tara civilizata nu se permite deschiderea un unui club langa o zona rezidentiala, dar in nici un oras dupa ora 12 noaptea nu mai ai voie sa dai muzica tare cat sa vibreze peretii caselor pe o rasa de 100 km.Rusine demintarilor care conduc tara si care se gandesc numai la ei nu si la oamenii civilizati din tara.
RUSINE; RUSINE; RUSINE.

Degeaba au trecut 20 de ani....inca 20 o sa mai treaca ca sa se faca ceva in tara asta. sad.gif
Tataie
In Viena, programul de discoteca este numai vineri si sambata seara, cel putin asa era cu ani in urma.
II
Poteras are treaba, Si-a facut firma de ridicat masini si baga toti banii la el in buzunar. E mare smecher Poteras asta, e versat. Omu stie sa fure cum trebuie.
Tataie
Nu va mai rabda pamantul... cartiti contra unui primar harnic care stie sa faca bani pe persoana fizica si a unor minoritari care nu incearca decat sa se integreze (cu clubul lor ilegal cu tot) in societate... romani uraciosi si paraciosi...
Nick
Citeaza (Tataie @ Jul 15 2010, 01:21 PM) *
Nu va mai rabda pamantul... cartiti contra unui primar harnic care stie sa faca bani pe persoana fizica si a unor minoritari care nu incearca decat sa se integreze (cu clubul lor ilegal cu tot) in societate... romani uraciosi si paraciosi...

Pai da. Aceiasi oameni rai se iau si de Vanghelie. Invidia domne - ei nu sunt in stare sa faca bani pe persoana fizica. smile.gif
Lilly
Bafta! Aveti nevoie!
Cu astfel de personaje le putere, invinge mereu nesimtirea!
Vizitator_Gabi.
Zgomote, tacere si neputinta....
Cluburile in mijlocul cartierelor nu fac decat sa polueze in toate modurile posibile. Sper sa reusesti sa rezolvi ceva. Succes!
DOINA
Citeaza (Musafir @ Jul 13 2010, 07:39 PM) *
angry.gif

Daca domnul Poteras va face ceva in sensul inchiderii sau mutizarii clubului respectiv, ar putea sa-i spuna si domnului Chiliman, sector1, care a primit sesizari si reclamatii fara numar pentru Clubul Martin. Nu a miscat un deget, ca cica nu are baza legala. Adica baza legala pentru ca jumatate de cartier sa asculte muzica de DJ gratis, cu tencuiala cazind de pe fatade si nopti nedormite are smile.gif O consolare, daca e loc de asa ceva - clubul asta fitzos nu a mai dat un party, un after party sau un in-loc-de party de citeva luni bune; criza e mai tare, o sa-i dovedeasca si pe ai vostri. Cit despre atitudinea si decizia primarului, ea a fost luata, o vedeti si o auziti pe nervii vostri - dar investitorii, daca nu-si scot banii, inclusiv aia de spagi date, vor disparea natural...Cam asta-i legea in Romania, Iliescu a postulat-o inca de pe vremea Pietei Universitatii...
Crangasiul sub asediu

Va rog sa acceptati scuzele mele. Destul de sincere. Se pare ca dracii nu sunt chiar asa de negri precum credeam eu. Clubul Maxx din incinta strandului Dambovita nu este deschis numai in weekend. Ci pe tot parcursul saptamanii. Ca sa mai indulceasca un pic suferinta miilor de cetateni din zona afectata, au inceput sa organizeze si concerte.Tot in aer liber.
Artisti de mare valoare au inceput sa-si etaleze talentele. Sau talenturile, nu stiu exact cum e corect. Lipsa somnului ma impiedica sa ma concentrez. Fac totusi un efort sa reproduc un citat celebru din opera unui presedinte pe masura : SA-TI FIE RUSINE, DINU PATRICIU !

Acelasi cetatean cu impozitul marit pe casa din Crangasi, ingrijorat putin ca nu cumva sa-si piarda locul de munca datorita noptilor nedormite. Pentru ca in mediul privat trebuie sa muncesti domnule Poteras, si eficient, nu 2 ore / zi – 2 zile / saptamana, ca prin unele primarii. Nu dau nume, ca sa nu zica nea’ Vanghelie ca am ceva cu dumnealui.
Poteraş
Comunicatu' lu' Primărie
Bă săracu' dreaq care eşti, mă doare fix in dorsală de tine şi de toţi sclavii ăia nedormiţii!
n-am nume, n-am idee
Mai bine strangi semnaturi de la toti proprietarii nedormiti, faceti o petitie si duceti-va in audienta la primarie, ce sa mai zic ... succesuri
Crangasiul sub asediu
Citeaza (n-am nume, n-am idee @ Jul 17 2010, 02:20 AM) *
Mai bine strangi semnaturi de la toti proprietarii nedormiti, faceti o petitie si duceti-va in audienta la primarie, ce sa mai zic ... succesuri

S-au depus petitii peste tot ( semnate de cateva zeci de oamenti, 3-4 strazi ), exista si programari in audiente ( PS6 si PMB ). Acum se lucreaza la traducerea pentru comisarul european pe probleme de mediu. Multumim pentru urare.
lapona enigel
Cer eradicarea imbecililor din tara mea!! Stiu ce risc presupune asta: sa ramana populatia cam la 20% din totalul actual. Ei, dar cu atat mai bine: nu tu densitate demografica ridicata, nu tu inrautatirea atmosferei, nu tu distrugerea mediului inconjurator...
darky
Citeaza (lapona enigel @ Jul 17 2010, 01:47 PM) *
Cer eradicarea imbecililor din tara mea!! Stiu ce risc presupune asta: sa ramana populatia cam la 20% din totalul actual. Ei, dar cu atat mai bine: nu tu densitate demografica ridicata, nu tu inrautatirea atmosferei, nu tu distrugerea mediului inconjurator...

subscriu lapona
Opinca
Cer eradicarea imbecililor din tara mea!! Stiu ce risc presupune asta: sa ramana populatia cam la 20% din totalul actual. Ei, dar cu atat mai bine: nu tu densitate demografica ridicata, nu tu inrautatirea atmosferei, nu tu distrugerea mediului inconjurator... zice unu'

Subscriu lapona zice altu .

Ma tem ca v-ar lua la gramada . Apropo , aveti tricouri pe care scrie Sunt destept . Le stiu pe toate . Intreaba-ma orice .
Crangasiul sub asediu
Citeaza (Poteraş @ Jul 16 2010, 07:11 PM) *
Comunicatu' lu' Primărie
Bă săracu' dreaq care eşti, mă doare fix in dorsală de tine şi de toţi sclavii ăia nedormiţii!

As putea fi de acord cu durerile din partea dorsala, cu conditia ca acestea sa fie provocate de colegii de celula.
Raluca
Trebuie sa recunosc ca si noi, locuitorii din zona sintem vinovati: in primul rind pentru ca avem prostul obicei de a dormi in fiecare noapte, ca sa putem munci si sa ne platim taxele, in al doilea rind ca am luat de bun ce scrie in Codul Penal, in Constitutie, samd, si in al treilea, dar nu ultimul rind, ca ne asteptam ca Autoritatile Statului sa ne reprezinte si sa ne apere.
eu - din giulesti
Citeaza (Raluca @ Jul 19 2010, 10:54 AM) *
Trebuie sa recunosc ca si noi, locuitorii din zona sintem vinovati: in primul rind pentru ca avem prostul obicei de a dormi in fiecare noapte, ca sa putem munci si sa ne platim taxele, in al doilea rind ca am luat de bun ce scrie in Codul Penal, in Constitutie, samd, si in al treilea, dar nu ultimul rind, ca ne asteptam ca Autoritatile Statului sa ne reprezinte si sa ne apere.

la anu' si la multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!
oamenii cu bun simt si care traiesc din munca lor sunt tot mai rari in tara asta
cat despre poteras???? noi avem un teren de recuperat de 10 ani (cu acte in regula , la primarie) sad.gif sad.gif sad.gif excl.gif tongue.gif
Crangasiul sub asediu
Laudabila initiativa primarului sectorului 2, luata in urma unor sesizari similare. Articolul este pe Hotnews:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-76067...in-capitala.htm
Musafir
Citeaza (eu - din giulesti @ Jul 19 2010, 06:06 PM) *
la anu' si la multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!
oamenii cu bun simt si care traiesc din munca lor sunt tot mai rari in tara asta
cat despre poteras???? noi avem un teren de recuperat de 10 ani (cu acte in regula , la primarie) sad.gif sad.gif sad.gif excl.gif tongue.gif

Poteras e un mare bandit, si-a facut firma cu un cumnat de al sau, ridica masini si toti bani le intra in buzunare prin firma inregistrata intr-un paradis fiscal.
LM
succes cu petitia
poteras
Citeaza (II @ Jul 15 2010, 11:58 AM) *
Poteras are treaba, Si-a facut firma de ridicat masini si baga toti banii la el in buzunar. E mare smecher Poteras asta, e versat. Omu stie sa fure cum trebuie.

poterasi
asta nu mai are buzunare sa bage banii furati
andrei rosca
Aceeasi problema o am si eu. Eu locuiesc in Floreasca si la mine se aud noaptea basii de la Cluburile Turabo, Fratelli si Gaia , desi intre mine si cluburile astea sunt 3-4 km distanta.
Va sfatuiesc sa continuati sa sesizati politia (112, politia comunitara), primaria, dar sa faceti sesizari si la Garda de Mediu (din cate stiu eu, ei au aparate pt. masuratori sonometrice) si la Directia de Santate Publica. Pentru ca sunt sanse mari ca sesizarile dvs. sa ramana fara efect, mai departe va sfatuiesc sa procedati in felul urmator: sa va strangeti mai multi cetateni, sa platiti o firma specializata care sa faca masuratori sonometrice corecte (de multe ori, tactica cluburilor de noapte este sa aranjeze cu o firma specializata masuratorile in favoarea lor si sa prezinte buletinele sonometrice autoritatilor care vin in control, iar autoriatile sa ia drept “corecte” aceste buletine). Apoi, inarmati cu maldarul de sesizari, mergeti in audienta la primarul sectorului in care se afla clubul si cereti in scris ca acelui club sa i se retraga autorizatia de functionare, sau cel putin sa i se suspende activitatea pana cand ia masuri de antifonare conform legii. De asemenea,cereti sa fiti informat in scris cu privire la masurile ce s-au luat. Daca nici asa nu reusiti nimic, mergeti in instanta cu tot maldarul de hartii adunate pana atunci si solicitati ca primaria sa fie obligata sa retraga autorizatia de functionare a clubului. Din pacate, pentru a parcurge toate aceste proceduri va trebuie timp si nervi de otel. Si mai ales, luati in considerare faptul ca trebuie sa va descurcati singur, autoritatile vor prefera sa nu ia masuri care sa reduca efectiv zgomotul, chiar daca va vor primi sesizarile si va vor asculta.
crangasiul_sub_asediu
Citeaza (andrei rosca @ Oct 21 2010, 08:05 AM) *
Aceeasi problema o am si eu. Eu locuiesc in Floreasca si la mine se aud noaptea basii de la Cluburile Turabo, Fratelli si Gaia , desi intre mine si cluburile astea sunt 3-4 km distanta.
Va sfatuiesc sa continuati sa sesizati politia (112, politia comunitara), primaria, dar sa faceti sesizari si la Garda de Mediu (din cate stiu eu, ei au aparate pt. masuratori sonometrice) si la Directia de Santate Publica. Pentru ca sunt sanse mari ca sesizarile dvs. sa ramana fara efect, mai departe va sfatuiesc sa procedati in felul urmator: sa va strangeti mai multi cetateni, sa platiti o firma specializata care sa faca masuratori sonometrice corecte (de multe ori, tactica cluburilor de noapte este sa aranjeze cu o firma specializata masuratorile in favoarea lor si sa prezinte buletinele sonometrice autoritatilor care vin in control, iar autoriatile sa ia drept “corecte” aceste buletine). Apoi, inarmati cu maldarul de sesizari, mergeti in audienta la primarul sectorului in care se afla clubul si cereti in scris ca acelui club sa i se retraga autorizatia de functionare, sau cel putin sa i se suspende activitatea pana cand ia masuri de antifonare conform legii. De asemenea,cereti sa fiti informat in scris cu privire la masurile ce s-au luat. Daca nici asa nu reusiti nimic, mergeti in instanta cu tot maldarul de hartii adunate pana atunci si solicitati ca primaria sa fie obligata sa retraga autorizatia de functionare a clubului. Din pacate, pentru a parcurge toate aceste proceduri va trebuie timp si nervi de otel. Si mai ales, luati in considerare faptul ca trebuie sa va descurcati singur, autoritatile vor prefera sa nu ia masuri care sa reduca efectiv zgomotul, chiar daca va vor primi sesizarile si va vor asculta.

multumesc pentru raspuns si sfaturi; da, am fost in audienta la Primarul Sectorului 6, de doua ori chiar; prima oara erau fericiti (ne-au primit cativa consilieri, nu primarul, probabil dumnealui este ocupat cu alte probleme, mult mai importante) ca nu ne pot ajuta, pe baza faptului ca le fusese adusa o masuratoare sonometrica efectuata chiar de club, din care rezulta ca nu depasesc limitele legale; a doua oara am mers cu masuratoarea sonometrica efectuata de primaria capitalei, din care rezulta ca depasesc limitele legale; cu chiu cu vai le-au retras autorizatia de functionare; si o precizare in ton cu stenogramele: unuia dintre consilieri i-a sunat mobilul in timp ce ne audia....evident, era melodia din celebrul film "Nasul"
mpcj
Citeaza (Crangasiul sub asediu @ Jul 17 2010, 09:45 AM) *
S-au depus petitii peste tot ( semnate de cateva zeci de oamenti, 3-4 strazi ), exista si programari in audiente ( PS6 si PMB ). Acum se lucreaza la traducerea pentru comisarul european pe probleme de mediu. Multumim pentru urare.

intrutotul de acord!
Aceasta este versiunea "lo-fi". Pentru a vedea versiunea grafica integrala:click aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.