Help - Cauta - Membri - Calendar
Versiune intreaga: Cele mai bune seriale TV
Hotnews.ro Forum > Am vazut, am ascultat, am citit > Filme si seriale
pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Musafir
1. fringe (nu a pomenit nimeni de el)
2. desperate housewives
3. flash forward (o idee foarte buna, dar un buget cam slabut)
ligiane

1 merlin

2 vampires diares

mifty
Citeaza (Musafir @ Nov 4 2010, 12:08 PM) *
1. fringe (nu a pomenit nimeni de el)
2. desperate housewives
3. flash forward (o idee foarte buna, dar un buget cam slabut)

nu zău???
şi ăla e numai unul, mai sunt menţiuni.

am uitat să pomenesc de "pushing daisies".
cred. biggrin.gif
arthur
Citeaza (Ankha @ Apr 20 2009, 06:43 PM) *
Nu-s adepta serialelor, insa recunosc ca au fost doua care mi-au atras atentia in mod special: House MD si Criminal Minds. Singurele seriale destepte pe care le-am descoperit pana acum. Mai poate sa imi recomande cineva un serial destept? Daca tot ma uit la ceva macar sa merite. Si fara Lost, Prison Break, Heroes, Grey's Anatomy, Dexter. Le-am incercat deja si nu. Repet, vreau un serial destept, din care sa pot "invata" ceva, nu ca sa pierd timpul.

VERONICA MARS-E INTELIGENT FACUT...ITI DEZVOLTA IMAGINATIA SI LOGICA
Flui23
De ce lipseste peste tot Supernatural ?
martianu
Supernatural e oarecum plictisitor, nu am reusit sa urmaresc primul sezon macar, pare repetitiv..
Fringe este un serial excelent, pentru oameni open-minded, il recomand.
Lost de asemenea, excelent, o creeatie unica, cu personaje extraordinar de bine conturate.
Seinfeld deja nu are nevoie de comentarii, a facut istorie.
Familia bundy iarasi, nu are nevoie de comentarii.
Hercule Poirot, vechi dar bun.
Colombo vechi dar bun si asta, desi catre sezoanele finale devine repetitiv si lipsit de farmec.

Ar mai fi multe de mentionat, insa deocamdata atat imi vin in minte.
inginerul85
seriale misto

lost
the big bang theory
my name is earl
criminal minds
crash (exista si serial)

camelllya
1.The Sopranos
2. MASH
3. Weeds
4. Californication
5. How I met you mother
6. The good wife
7. Flash Forward
8. Grey's Anatomy
merike
Citeaza (raul @ Aug 2 2008, 09:09 AM) *
Nip/Tuck
Sarah Connor
Prison Break
Heroes
Two and a half men
How i met your mother ( Barney rocks)
Friends ( vazut integral de 5 ori)
Ghost Whisperer
Lost
Scrubs
The Amazing Race
Survivor

Astea le urmaresc acum. Nu le mai pomenesc pe restu. Ce bine ar fi sa-mi pot cashtiga existenta din asta.
Si eu imi iau cel putin cate un sezon, dar e aiurea sentimentu ala de "emptiness" cand dupa 3 zile in care nu te-ai dat jos din pat ti se termina episoadele. Cateodata, nu-mi vine sa cred ca s-a terminat.

tudor
Nu vad aici nimic despre Californication! Este cel mai tare serial ever....I love Hank Moody!
Peace!
anonim
1.true blood
2.weeds
3.prison break
4.kyle xy
5.lost
Salagean
1 . Lost
2 . Prison Break
3 . Californication

astea le-am urmarit si sunt super,,,,,,,,,am vazut si cateva episoade si seinfild , cel mai tampit film.....parerea mea tongue.gif
Musafir
cel mai tare ever forever ....comedie Lucky Louie...I recm,si firesc Lie to me
CDynu
Breaking Bad este peste toate cele mentionate de voi (poate ca exagerez un pic - acum depinde si de gusturi)! Nu ma credeti ? Uitati si parerile altora reflectate in rating-ul de pe imdb CLICK
edoe
Castle
Royal Pains
Friends
dejan
miniserii se poate?
o adaptare ruseasca dupa "idiotul"- excelenta
-http://www.youtube.com/watch?v=xsaz1O2dw6A
Maria
[font="Comic Sans MS"][/font][color="#000000"][/color]
[font="Comic Sans MS"]
The Vampire Diaries
Pretty Little Liars
Prison Break
Sabrina The Teenage Witch
GeocK
Cele mai marfa seriale.. 2 mari si late.. 1.SUPERNATURAL
2. WEEDS
MoonRise
1. Prison break
2. Californication
Serialistul_amator
Am luat forumul pagina cu pagina si cred ca pot imparti serialele enumerate deja aici in cateva categorii (din punctul meu de vedere, evident), ocazie cu care raspund si eu:

1] Seriale bune si foarte bune, pe unele le-as revedea mereu, pe altele le-am urmarit cu placere la prima difuzare dar fara sa raman fan (sunt puse de-a valma, nu in ordinea preferintei):

Friends
Stargate (SG1 & Atlantis; Universe a plecat de la o idee buna dar n-are forta; Apropo de SG1= profit de ocazie sa protestez la adresa episodului 1x03 Emancipation = cel in care Sam Carter pune umarul la emanciparea femeilor din tribul mongol - o mare tampenie, corectitudine politica, siropel, idiotenie etc)
Criminal Minds
House MD - genial
Seinfeld
Monk - n-as putea spune de ce-mi place, n-are nici geniu, nici verva... poate doar inedit, dar e unul din putinele pe care l-am si tras pe DVDuri sa-l revad.
CSI (toate trei - 2000, 2002, 2004)
NCIS (cel original, cel cu Los Angeles in titlu e prea teatral, eroic, nu convinge)
Battlestar Galactica (cel nou, ca cel vechi e depasit rau; si cel nou o lalaie si o da pe filozofie, dar primele sezoane sunt bune)
Millennium
Rome - am stat in dubiu, daca sa-l pun aici sau la "nu mi-au spus mare lucru"...
Law & Order - vechiut, nu l-as mai vedea acum, dar pentru ca il urmaream cu mult timp in urma, merita sa-l pun aici.
MASH - unul din serialele geniale, de referinta;
Cheers + Frasier - vechiute dar primele sezoane erau chiar bune;
South Park + beavis&buthead + Simpsons + Duckman + Little Britain - daca zice cineva ca sunt vulgare, eu recunosc, dar tot imi plac;
Married with Children (Bundy) - tb sa fii barbat ca sa-ti placa;
Colombo - vechiut dar merge;
Seria cu Poirot;
X Files - ehei... clasics...;
Two and a half men;
Just shoot me (primele sezoane);
prince of bel air ;
star trek - ehei, clasicii...
Twin Peaks - clasic, bun la vremea lui dar n-as mai putea acum sa-l reiau;
Amazing Race + Survivor - nu stiu daca se pot enumera aici, fiind reality-shows dar sunt chiar educative si amuzante (cine-si aduce aminte de scena in care jumate din concurenti baga benzina in rezervor desi pe capac scria mare DIESEL?!? - sau de fraierul care cedeaza immunity idol‎ ca sa se faca placut si e dat afara ...);
the nanny - primele sezoane;
LaPiovra - Caracatita = din pacate apartine altei epoci, nu l-as mai revedea acum;
DUNE (miniseria de 3 eps din 2000 - excelenta realizare, cine a citit seria Dune stie la ce ma refer; apropo - filmul din 1984 cu Kyle MacLachlan in rolul lui Paul Muad'dib a fost dezamagitor rau de tot, efecte atat de proaste la 7 ani dupa starwars...)
Band of Brothers - EXCELENT !!!
Cracker (UK version, aceea cu Robbie Coltrane) = EXCELENT (mai ales primul sezon)
The Pacific - nici pe departe la fel de bun ca band of bro, dar nu e rau;
Baywatch!!! (e vreun barbat hetero care sa nu fi tras cu ochiul la Baywatch, macar din cand in cand?)
Scrubs = excelent (primele sezoane)
Quantum Leap
The District
Toate pînzele sus = excelenta realizare romaneasca, il revad mereu cu placere, chiar daca pe alocuri jocul actorilor pare desuet (uitati-va la westernurile din anii 50-60, la fel se vad)
JAG-Justitie Militara;
Top Gear;

Isi mai aduce cineva aminte de "Piglet Files - dosarele purcelusului", difuzat de Antena 1 chiar cand s-a lansat? Doamne, avea unele poate geniale!

o sa pun la final un subcapitol = "seriale pe care le-am urmarit candva cu placere si acum nu mai inteleg de ce":
"E.R. - spitalul de urgenta" pentru ca am urmarit cateva sezoane cu placere, apoi brusc nu m-a mai interesat...
Lexx - a inceput interesant si a luat-o razna rau de tot;
Texas ranger;
Renegade;
Knight Rider
3rd Rock from the Sun
"Moonlighting" ("Maddie si David")
Midnight Caller
Xena&Hercules

2] Seriale care mie nu mi-au spus mare lucru:
Dexter
Alias - dezamagitor rau, dupa un film bunicel
The Sarah Connor Chronicles
Numb3rs
4400
Dresden Files
Sopranos - dezamagitor
Jericho - a inceput bine dar unde naiba s-a ratacit?
Third Watch - la fel, unde s-a pierdut?
Spartacus

3] Seriale care... ma rog... nu sunt eu publicul tinta (unele sunt in mod evident pentru femei iar pe altele nu vreau sa le vb de rau):
Prison Break
Lost
Greys Anatomy = chick stuff
Sex and the City = am reusit sa vad cateva episoade si simteam cum mi se usuca si cade smile.gif:-) ; tb sa recunosc ca avea si unele faze tari, ca cea in care una din ele era fluierata de un muncitor in constructii (de unde deducem ca muncitorii in constructii sunt peste tot la fel) iar ea se intoarce si-l provoaca s-o puna acolo, pe strada = scena amuzanta si inspirata.
24
Torchwood
Smallville
Gilmore Girls
Ally McBeal - vezi comentariul la "Sex and the City"...
Desperate Housewives - idem + ce naiba e aia sa intervina o voce din off, povestitor sau ce naiba o fi ala, care sa-ti faca un comentariu corny sau o filozofie ieftina? De aia nu mi-a placut nici Outer Limits
Californication
Rescue Me
Buffy
La bloc + Trasniti in NATO + State samd = shoot the producers, pliz! si repede, sa nu mai scoate altele!
The Young and the restless - mi-a placut fff mult cum se termina!!! (oops...)

4] N-am auzit de ele:
Heroes
Ozz
SMASH
Eureka
ma rog, la un moment dat am renuntat sa mai reproduc aici titlurile serialelor de care n-am auzit, sunt destule...

In sprijinul celor care sunt oarecum interesati si de studii sociologice pe baza acestui forum: hai sa ne spunem si varsta si sexul (ca din unele nickuri nu se ghiceste ce suntem), sa vedem si noi cum se distribuie preferintele... Deci eu = barbat, 40 ani.
fairy
Tocmai mi-am adus aminte de un serial englezesc, destul de recent, dupa 2004 - Doc Martin care mie mi-a placut tare mult, are un umor de calitate, si comic de situatie - sunt peripetiile unui doctor de tara, cu pacientii de-acolo wink.gif

… vin cu o mare rugaminte la voi – particip la un concurs foto si va rog mult un vot smile.gif si pentru iubirea mea :

http://www.verze.ro/Concurs-foto/Concurs-f...oastra-935.html

Multumesc muuult wub.gif smile.gif

Vizitator_mirela.
MASH pe primul loc
Seinfeld, House, Lost (primele 2 serii) si Linia Maritima Onedin.
Musafir
Cel mai tare serial este si va fi : The Mentalist
nicolo
Consider ca ,,Lie to me,, alaturi de ,,House MD,, sunt cele mai bune seriale din ultimii ani. Au actiune, dialoguri inteligente, poti sa si ramai cu ceva, sa inveti ceva-cum spunea cineva pe aici-.
Unele episoade le poti revedea oricand cu placere si sa mai descoperi ceva in plus. Recomand serios.
user
Citeaza (Salagean @ Jan 1 2011, 11:17 PM) *
1 . Lost
2 . Prison Break
3 . Californication

astea le-am urmarit si sunt super,,,,,,,,,am vazut si cateva episoade si seinfild , cel mai tampit film.....parerea mea tongue.gif

Sunt de acord cu tine "Seinfild" a fost un serial dezamagitor, dar "Seinfeld" a fost fantastic.
sanderoalex
Citeaza (nicolo @ Feb 14 2011, 01:14 PM) *
Consider ca ,,Lie to me,, alaturi de ,,House MD,, sunt cele mai bune seriale din ultimii ani. Au actiune, dialoguri inteligente, poti sa si ramai cu ceva, sa inveti ceva-cum spunea cineva pe aici-.
Unele episoade le poti revedea oricand cu placere si sa mai descoperi ceva in plus. Recomand serios.

house md e genial! tongue.gif
fringe e bun,ptr cei ce apreciază genul!
seinfeld mi-a plăcut la un moment dat,dar poantele au început sa se repete,iar unele episoade au fost chiar idioate!
S.M.A.S.H. a fost demential ptr vremea aceea,cand a fost difuzat la noi,la inceputul anilor '90!
someone.
1.House MD
2.The vampire diaries
3.Gossip Girl
4.Supernatural
Laurel
Lost
Prison Break
House MD
That 70's Show
Seinfeld
Two and a half men
Sex and the city
The vampire diaries
mifty
nu era smash ci mash!!!
(iubesc debitul verbal al lui hawkeye, păcat că în afară de mash alan alda n-a prea strălucit în alte filme sau seriale...)

căutaţi "the black adder" cu rowan atkinson (da, mr. bean!!! biggrin.gif), şi uitaţi-vă pe rând la toate sezoanele.
o să fiţi surprinşi că omul e capabil de mai mult decât de penibilităţile recente...

după care o să pricepeţi de ce cu 20 de ani în urmă "monty python" făcea furori (20 de ani înainte de "black adder"!!!).

numele complet este monty python's flying circus.

şi în fine, poate o să apreciaţi mai mult comediile englezeşti, la poantele cărora râzi când îţi aminteşti, la 2 ani de vizionare, nu imediat, când le vezi...
AlyNuTz_Just2Play.ro
1. Dexter
2. Prison Break
3. The Vampire Diaries
4. True Blood
5. Smallville
6. Kyle XY (pacat ca nu are un sfarsit)
7. Chuck
8. 90210
9. Heroes

Cam atat imi aduc aminte acum, insa am vazut mai multe, cel mai tare mi se pare Prison Break, insa toate cele mentionate mai sus merita vazute.
motores
Intr-adevar:
pe locul 1: Prison Break (e cu adevarat cel mai tare)
2: Family guy
3: Entourage
4: Warehouse 7
5: 2 and 1/2 men
6: Chuck
7: House M.D.

Cine mai are recomandari, va astept, poate mai aflu de alte seriale frumoase.

mircea
Am urmărit toate postările şi nu am văzut nominalizat de către nimeni un excelent serial poliţist american: "The Shield". Au fost şapte sezoane date şi la televiziunile noastre şi, vă asigur, a meritat efortul de a le urmări pe toate. Părerea mea e să-l căutaţi pe torente şi, dacă îl veţi viziona, îmi veţi da dreptate. S-auzim de bine!
fairy
Mie imi place si serialul "Medium" cu Patricia Arquette, e destul de realist facut, si cu niscaiva simt al umorului wink.gif oricum, a luat destule premii wink.gif
Georgiana
Sincer nu prea am timp de televizor, prefer sa-mi descarc de pe net orice serial sau film.
Pentru mine cele mai pune 3 seriale sunt:

1. Californication
2. Supernatural
3. Spartacus

Californication mi se pare genial. Il recomand. Un film ce include comedia, romantismul, drama si distractia. SUPER
acadea
Topul meu ar fi ceva de genu:
1.Friends
2.Grey's anatomy
3.How I met your mother
4.Ally McBeal
5.Sex and the city
Lista continua, dar astea mi-au placut in mod deosebit si daca n-ati vazut vreunu din ele eu chiar zic ca merita sa va uitati biggrin.gif
Musafir
1.two and a half men
2.chuck
3.The Big Bang Theory
4.friends
5.the hard times of rj berger
6.blue state mountain
rammstein
S-a dus putin Peter Falk. Si totusi este aici smile.gif

Hello Newman
Citeaza (Alois @ May 28 2008, 09:33 AM) *
Pe locul 1, the one and the only "Seinfield".

Restul ... incercari ...

Subscriu! Adevarat! wub.gif
Ruxi
90210;
One Tree Hill;
Gossip Girl;
The Vampire Diaries;
Pretty Little Liars ... sunt super toate! <3
dany
FRINGE e cel mai tare,dupa care Prison Break
mir
[font="Comic Sans MS"][/font][color="#008080"][/color]

SERIALE FOARTE FRUMOASE DE COMEDIE CARE MERITA VAZUTE SUNT:
BUNDY FAMILY
FRIENDS si JOEY-continuarea
TWO AND A HALF MEN
THE WAR AT HOME
THE BIG BANG THEORY - super

SF - STARGATE SG-1 ESTE SUPER SI NU TREBUIE RATAT

BINENTELES CSI toate seriile sunt exceptionale

ORICUM SERIALE SUNT MULTE, DE TOATE GENURILE SI FRUMOASE PENTRU TOTI

VIZIONARE PLACUTA !!!
Cucurigu
1. Supernatural/Prison Break ( Nu ma pot decide )
2. Heroes
3. Lost
4. The Walking Dead
5. Sucking The World (UK - US e naspa...)
Spock
Citeaza (mircea @ Jun 12 2011, 06:12 PM) *
Am urmărit toate postările şi nu am văzut nominalizat de către nimeni un excelent serial poliţist american: "The Shield". Au fost şapte sezoane date şi la televiziunile noastre şi, vă asigur, a meritat efortul de a le urmări pe toate. Părerea mea e să-l căutaţi pe torente şi, dacă îl veţi viziona, îmi veţi da dreptate. S-auzim de bine!

Ai dreptate The Shield e foarte bun serialul,dar mai recomand The Wire si Breaking Bad una dintre cele mai bune seriale facute pana acum......
alex
[quote name='gabriela bondoc' date='Sep 16 2008, 10:57 AM' post='3813']
Prietene, daca ai ajuns sa ne recomanzi Tanar si nelinistit.....esti avariat la cap, tati...scuze.
Craps
sincer laugh.gif va uitati doar la prostii ... laugh.gif voi nu shtiti ce e ala un serial adevarat mai fratilor... incercati legend of the seeker rolleyes.gif 8-> asta are de toate : Aventura, magie, dragoste imposibila, actiune, groaza, SF si multe altele :x all inclusive:x
roxana
1 HOUSE MD
2 MONK
3 PRISON BREAK
4 THE GOOD WIFE
5 SUPERNATURAL
6 FAMILIA BUNDY
starjana97
1: Doctor who
2:Torchwood
3:The Big Bang Theory
R3D0G
1.Supernatral(Merita vazut e demential ,macar pana la sezonul 5 inclusiv)
2.Misfits(Cel mai bun serial de comedie imbinat cu Sf)
3.Heroes(Save the cheerleader save the world)
dadu
Game of Thrones
Alex
Supernatural
TrueBlood
House
Dexter
Weeds
Heroes
John Doe
Aceasta este versiunea "lo-fi". Pentru a vedea versiunea grafica integrala:click aici.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.