Help - Cauta - Membri - Calendar
Versiune intreaga: Dezbaterea comunismului ca viata de zi cu zi
Hotnews.ro Forum > Actualitati > Dezbateri pe termen lung
pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
bernie
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 4 2011, 08:02 PM) *
Hehe, domnu' e un norocos, are pensie, ar fi intelept sa se lase de fumat ca sa beneficieze cat mai mult timp de ea! rolleyes.gif Noi, cei de 40 de ani, n-o sa mai avem luxul ăsta, o sa muncim pana murim, nu l-ai auzit ieri pe Botis spunand ca sistemul de pensii e o schema Ponzi?

O fi si Botis asta un Madoff mioritic laugh.gif
capsunaru
Hehe, domnu' e un norocos, are pensie, ar fi intelept sa se lase de fumat ca sa beneficieze cat mai mult timp de ea! rolleyes.gif Noi, cei de 40 de ani, n-o sa mai avem luxul ăsta, o sa muncim pana murim, nu l-ai auzit ieri pe Botis spunand ca sistemul de pensii e o schema Ponzi?

Singura sansa e ca Romania sa inceapa sa primeasca emigranti (africani, chinezi etc) care sa ne plateasca pensia prin impozite.
Zgabeartza Iftode

Pai, prietene, asta si este, ma mir ca nu ti-ai dat seama pana acum... Sistemul asta, parca Bismarck ii spune, dupa cine l-a inventat este bun numai si numai incazul in care populatia este in continua crestere, ceea ce s-a si intamplat din 18... nu stiu exact cat, cand si pana mai acu'... Cand populatia incepe sa descreasca incep problemele... o sa ajungem ca 7 insi sa ceara pensie de la unul singur...

"Bismarck’s program centered squarely on insurance programs designed to increase productivity, and focus the political attentions of German workers on supporting the Junker's government. The program included health insurance, accident insurance, disability insurance, and a retirement pension, none of which were then currently in existence to any great degree."
Otto von Bismarck - Prim-ministrul al Germaniei
Pintea Haiducul
Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Mar 5 2011, 12:04 PM) *
Pai, prietene, asta si este, ma mir ca nu ti-ai dat seama pana acum...

Cum sa nu-mi dau seama? Se stia inca din anii '90, s-au scris si articole in presa despre problema asta extrem de grava.
Владимир Ильич Ульянов
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 10:25 AM) *
Cum sa nu-mi dau seama? Se stia inca din anii '90, s-au scris si articole in presa despre problema asta extrem de grava.

Si ce-i de facut tovarasi?
Pintea Haiducul
Citeaza (Владимир Ильич Ульянов @ Mar 5 2011, 01:39 PM) *
Si ce-i de facut tovarasi?

Solutia a fost prezentata mai sus de capsunaru.
Pintea Haiducul
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 01:47 PM) *
Solutia a fost prezentata mai sus de capsunaru.

Dar e o solutie provizorie, pentru ca muncitorii imigranti, odata emancipati, vor cauta sa plece in alte tari, unde sunt platiti mai bine. Solutia permanenta ar fi sistemul propus de mine, Romania S.A.: sa ne reformam statul, organizandu-l ca pe o mare companie, si apoi sa facem afaceri profitabile in stil mare, ca sa ne imbogatim rapid.
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 3 2011, 03:02 PM) *
Asta e o calomnie mizerabila, te somez sa-ti ceri scuze urgent!

Pntea, te-a lovit RGS14 ?numai ipocritii si sclavii isi cer scuze, understoooooooooooooooooooooooooooooooooooood?!
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 02:30 PM) *
numai ipocritii si sclavii isi cer scuze

Reformulez, atunci: cere-ti scuze urgent, sclav mizerabil al globalistilor, altfel sterg pe jos cu tine de o sa regreti ziua in care te-ai nascut, vierme! angry.gif
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 12:44 PM) *
Reformulez, atunci: cere-ti scuze urgent, sclav mizerabil al globalistilor, altfel sterg pe jos cu tine de o sa regreti ziua in care te-ai nascut, vierme! angry.gif

...Pintea, ai uitat cumva sa te speli pe dinti astazi dimineata ?stiu, in Ro se cheltuieste foarte putin pentru achitionarea produselor de intretinerea igienei personale.

...hai, fa pasi transpiratule! biggrin.gif
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 02:51 PM) *
...hai, fa pasi transpiratule!

Cu dedicatie pentru tine, cea mai fidela sluga a jidanilor globalisti care ne-au spoliat tara:

echo
Citeaza (Musafir @ Mar 3 2011, 05:27 PM) *
impotentule, onanistule, cretinule, vaco, excrementule!
el zice ca esti ucigas, grasule, porcule, incestuosule, taratura, zdreanto!
Imbeciloid ai fost, imbeciloid esti inca! laugh.gif
apuca-te sa scoti putzele gandirii din postarile tale anterioare, apoi da-te ranit si plange-te la admin! laugh.gif

Evident, cineva il cunoaste personal pe Pintea .

tovarasul Pintea, clarifica to´arasu´situatia, observ ca acestui user nu i-ai solicitat, pentru cele afirmate,sa-si ceara scuze, de ce oare ?...

hmmmm !...folosesti cumva vreo dublura a unitatilor de masura ce se folosesc in modelului standard, vreun SI/2? tongue.gif
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 12:59 PM) *
Cu dedicatie pentru tine, cea mai fidela sluga a jidanilor globalisti care ne-au spoliat tara:

Pintea, nu folosi scule pe care nu stii sa le folosesti sau nu sunt de calitate, c-ai s-o festelesti rau de tot !
ciocoflendere, understoooooooooooooo !?

Pintea Haiducul
Realitatile groaznice din Romania care il fac fericit pe echo:

echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 01:12 PM) *
Realitatile groaznice din Romania care il fac fericit pe echo:

PINTEA , ovationeaza-l, scandeaza lozinci (noi muncim nu gandim si IMGB face ordine) si aplauda-l PE IDOLUL TAU ( ION ILIESCU ) pentu situatia in care au ajuns cetatenii Romani si Romania dupa 20 de ani de democratie originala si capitalism de cumetrie, OK?

ǝɹoƃɐʇ ɥʇɐuɐɹpuıqɐɹ
„¡ɹoıɹǝʇuı uıp ɐunıɔuıɯ nɔ ıɔɐdɯı ǝʇ ɐs ıɐ 'ɹoıɹǝʇxǝ uıp ןnɹɐʌǝpɐ ıʇdǝɔɔɐ ɐs ıʇod nu ɐɔɐp„
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 03:18 PM) *
PINTEA , ovationeaza-l, scandeaza lozinci (noi muncim nu gandim si IMGB face ordine) si aplauda-l PE IDOLUL TAU ( ION ILIESCU ) pentu situatia in care au ajuns cetatenii Romani si Romania dupa 20 de ani de democratie originala si capitalism de cumetrie, OK?

Romania a ajuns in situatia economica fara iesire de astazi pentru ca a fost FORTATA sa se dezindustrializeze si sa-si distruga economia, si nu de catre Iliescu, un politruc oarecare si un impotent, ci de catre marile si puternicele corporatii occidentale carora tu le tii partea, jegule!!! Asta dupa ce mizeria ta de Basescu a vandut Flota comerciala si ne-a impins pe calea falimentului national, ca inainte vreme eram si noi puternici si puteam rezista oricarei presiuni distructive din exterior.
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 01:29 PM) *
Romania a ajuns in situatia economica fara iesire de astazi pentru ca a fost FORTATA sa se dezindustrializeze si sa-si distruga economia, si nu de catre Iliescu, un politruc oarecare si un impotent, ci de catre marile si puternicele corporatii occidentale carora tu le tii partea, jegule!!! Asta dupa ce mizeria ta de Basescu a vandut Flota comerciala si ne-a impins pe calea falimentului national, ca inainte vreme eram si noi puternici si puteam rezista oricarei presiuni distructive din exterior.

Cine a fortat Romania sa se dezindustrializeze Pintea, cine ?
Tie chiar nu-ti este rusine sa vii aici si sa debitezi o asemenea enormitate infantila ?
Pintea, am impresica ca m-ai luat drept vreun exponent al generatiei cu muci in freza sau ai imprsia ca stai de vorba cu vreo buricareasa post revolutionara, bai baiatule, esti complet rupt de realitate , cat despre realitatiile istorico-financiar-economie romanesti dedupa acel decembrie "89, nu-ti sunt cunoscute, sau daca-ti sunt, incerci sa rastalmacesti adevarurile, evidentele.

Mai Pintea, tu practici dezinformarea pe un forum public, cum naiba poti afirma ceea ce afirmi in textele pe care le postezi aici, fara sa si argumentezi acele afirmatii, tu chiar ai fost manipulat informational de-ai ramas pierut intr-un neant decrepit iar acum concluzionezi total anapoda, sau ai luat-o razna deabinelea.

Fugi de-aici, broscoiule!
copywrite89
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 01:29 PM) *

Subscriu!

Ca fapt divers, iata ultimul “beneficiu” al apartenentei noastre la noua Uniune Sovietica, adica UE: absolut toate datele noastre personale, urmeaza sa fie transferate pentru “pastrarea în siguranta deplina”, statului Israel. Ele vor fi tinute la curent în timp real. De ce se face asta? Asa, pentru ca baietii pot sa o faca! Nu se ofera absolut nici o justificare pentru aceasta aberanta masura anti-libertate si nici nu este vorba de vre-o reciprocitate.
echo
Citeaza (copywrite89 @ Mar 5 2011, 01:48 PM) *
Subscriu!

Ca fapt divers, iata ultimul “beneficiu” al apartenentei noastre la noua Uniune Sovietica, adica UE: absolut toate datele noastre personale, urmeaza sa fie transferate pentru “pastrarea în siguranta deplina”, statului Israel. Ele vor fi tinute la curent în timp real. De ce se face asta? Asa, pentru ca baietii pot sa o faca! Nu se ofera absolut nici o justificare pentru aceasta aberanta masura anti-libertate si nici nu este vorba de vre-o reciprocitate.
´

Pe dracu-l subscrii copywrite89, pe dracu !

demonstreaza-mi ca ceea ce afirmi este real, arata-mi vreo OG, HG, vreo lege votata de Parlamaentul Romaniei avand ca obiect cele afirmate de tine !

Hai copywrite89, repejor !... documentul oficial publicat in Monitorul Oficial al Romaniei vreau sa-l vad, altfel nu esti si tu decat un alt zvoner sau raspandac prapadit !

caracterizant pentru tine copywrite89 ti-o cam tragi singur !
copywrite89
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 01:57 PM) *
´

demonstreaza-mi ca ceea ce afirmi este real, arata-mi vreo OG, HG, vreo lege votata de Parlamaentul Romaniei avand ca obiect cele afirmate de tine !

Hai copywrite89, repejor !... documentul oficial publicat in Monitorul Oficial al Romaniei vreau sa-l vad, altfel nu esti si tu decat un alt zvoner sau raspandac prapadit !

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri...0039:01:RO:HTML
copywrite89
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 01:57 PM) *
´

O sa ignor insultele.

Romanii nu au fost informati oficial. Oare de ce?
Decizia adoptata pe 31 ianuarie 2011 prin care se prevede transferul datelor personale ale cetatenilor CE catre Israel explica faptul ca acest Stat raspunde directivei 95/46 privind protectia datelor. Justificarea deciziei nu apare in text.
Comisarii nostri au fost de acord cu aceasta decizie? Cum se justifica hotararea?Astea sunt intrebari care mi le pun si eu
Pe langa toate astea, Toate Statele trebuie sa puna in aplicare directiva 95/46 in termen de trei luni....
echo
Citeaza (copywrite89 @ Mar 5 2011, 02:00 PM) *

exista vreo insulta mai mare decat incercarea de a dezinforma ?
2 mincinosi frumosi, tu si Pintea ! biggrin.gif
bai copyranit ce esti, eu ti.am cerut un document oficial al autoritatilor de stat romanesti, tu esti capsoman ?!

....stii la ce cauza, speta, se refera aceasta decizie UE?...bai copyranit, iar vinzi gogosi infuriate la taraba ?
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 03:45 PM) *
Cine a fortat Romania sa se dezindustrializeze Pintea, cine ?[...]

Mai Pintea, tu practici dezinformarea pe un forum public, cum naiba poti afirma ceea ce afirmi in textele pe care le postezi aici, fara sa si argumentezi acele afirmatii, tu chiar ai fost manipulat informational de-ai ramas pierut intr-un neant decrepit iar acum concluzionezi total anapoda, sau ai luat-o razna deabinelea.

Tu ai fost manipulat informational, boule, pentru ca numai inteligentzele inferioare pot fi manipulate. angry.gif Am adus argumente pe topic in nestire, dar citesti numai ce-ti convine, pentru ca esti lipsit de cel mai elementar bun-simt. Pai, buey, IQ de limbric, zici ca Iliescu a distrus economia, ai? De ce ar fi distrus-o, oligofrenule, daca NU A CASTIGAT NIMIC DIN ASTA??? Iliescu e si acum un om modest, dobitocenie sinistra ce esti, el nu are cine stie ce avere, in timp ce despre Basescu, care a vandut Flota, se zvoneste ca are miliarde in conturi elvetiene, bani castigati in primul rand din afaceri cu armament pentru teroristi, in asociere cu fra'su, Mircea Basescu. Daca Iliescu nu a castigat nimic din ruinarea Romaniei, cine a avut interes sa o ruineze atunci cand PSD-ul era la guvernare, descompusule? Logica ce-ti spune? Dar stii ce e aceea LOGICA? Ma indoiesc, cretinoidule, manca-te-ar cancerul de jidan cangrenat de ticalosie pana in maduva oaselor. Repet: cine a avut interes sa ruineze Romania si sa o vanda pe bucati, prostovane? angry.gif Cui prodest? Cui i-a folosit? Evident ca marilor corporatii straine carora le faceam concurenta in anii '80, sifiliticule, pentru ca daca ar fi folosit PSD-ului nu ar fi ajuns Ponta sa se planga ca Geoana i-a lasat vistieria partidului goala. Quod erat demonstrandum.
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 04:11 PM) *
2 mincinosi frumosi, tu si Pintea !

Gura, jegule, ai fost redus la tacere. Eu unul nu mint in public, asa ca ai picat inca o data de prost si ticalos abominabil. angry.gif
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 02:12 PM) *
Tu ai fost manipulat informational, boule, pentru ca numai inteligentzele inferioare pot fi manipulate. angry.gif Am adus argumente pe topic in nestire, dar citesti numai ce-ti convine, pentru ca esti lipsit de cel mai elementar bun-simt. Pai, buey, IQ de limbric, zici ca Iliescu a distrus economia, ai? De ce ar fi distrus-o, oligofrenule, daca NU A CASTIGAT NIMIC DIN ASTA??? Iliescu e si acum un om modest, dobitocenie sinistra ce esti, el nu are cine stie ce avere, in timp ce despre Basescu, care a vandut Flota, se zvoneste ca are miliarde in conturi elvetiene, bani castigati in primul rand din afaceri cu armament pentru teroristi, in asociere cu fra'su, Mircea Basescu. Daca Iliescu nu a castigat nimic din ruinarea Romaniei, cine a avut interes sa o ruineze atunci cand PSD-ul era la guvernare, descompusule? Logica ce-ti spune? Dar stii ce e aceea LOGICA? Ma indoiesc, cretinoidule, manca-te-ar cancerul de jidan cangrenat de ticalosie pana in maduva oaselor. Repet: cine a avut interes sa ruineze Romania si sa o vanda pe bucati, prostovane? angry.gif Cui prodest? Cui i-a folosit? Evident ca marilor corporatii straine carora le faceam concurenta in anii '80, sifiliticule. Quod erat demonstrandum.

legume fructe si gogosi infuriate Pinteo, posibil sa fii vreun benefiaciar al chermezei iliesciene sponsorizate de vangelionul cel vestit, pe deasupra ai mai plecat acasa insusindu-ti tacamurile sarbatoritului.

hai, lasa-l pe cel sarac si cinstit , si-a negociat libertatea cu cei pe care i-a imbogatit prin impartirea acelei placinte economice post decembriste, Pinteo, fugi mai de aici cu asemenea texte de hipnotizat fraieri si idioti !

http://www.youtube.com/watch?v=-SR0lXbiaWk
Kapitalism......reteta noastra secreta

Pintea, atentie la afirmatiile lui Copos!
copywrite89
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 02:11 PM) *
exista vreo insulta mai mare decat incercarea de a dezinforma ?
2 mincinosi frumosi, tu si Pintea ! biggrin.gif
bai copyranit ce esti, eu ti.am cerut un document oficial al autoritatilor de stat romanesti, tu esti capsoman ?!

....stii la ce cauza, speta, se refera aceasta decizie UE?...bai copyranit, iar vinzi gogosi infuriate la taraba ?

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri...039:0042:EN:PDF

Se pare ca nu mai cunosti limba romana. Poate te descurci mai bine cu engleza.
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 04:20 PM) *
legume fructe si gogosi infuriate Pinteo, posibil sa fii vreun beneficiar al chermezei iliesciene sponsorizate de vangelionul cel vestit, pe deasupra ai mai plecat acasa insusindu-ti tacamurile sarbatoritului.

Nu sunt un beneficiar al "chermezei" iliesciene, excrementule, sunt un simplu cetatean revoltat de neadevarurile flagrante pe care niste imputiti si niste retardati ca tine le vantura zi de zi, ceas de ceas pe toate canalele, incercand sa impinga minciuna si dezinformarea la infinit. DAR AJUNGE!!!!!! PANA AICI!!!! M-am saturat sa ne mai dea lectii toti infectii care au plecat din Romania si ii doare in paispe de suferintele si distrugerile pe care le-au lasat in urma ca sa le fie lor bine!!! Esti un expat, deci prin definitie nu poti fi decat o loaza fara caracter si care nu simte nimic pentru tara lui, iar daca nu simti suferintele tarii care ti-a dat viata n-ai cum sa-i simti nici ADEVARUL!!!
capsunaru
Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Mar 5 2011, 10:04 AM) *
Pai, prietene, asta si este, ma mir ca nu ti-ai dat seama pana acum... Sistemul asta, parca Bismarck ii spune, dupa cine l-a inventat este bun numai si numai incazul in care populatia este in continua crestere, ceea ce s-a si intamplat din 18... nu stiu exact cat, cand si pana mai acu'... Cand populatia incepe sa descreasca incep problemele... o sa ajungem ca 7 insi sa ceara pensie de la unul singur...

"Bismarck’s program centered squarely on insurance programs designed to increase productivity, and focus the political attentions of German workers on supporting the Junker's government. The program included health insurance, accident insurance, disability insurance, and a retirement pension, none of which were then currently in existence to any great degree."
Otto von Bismarck - Prim-ministrul al Germaniei

Mda, ce ai uitat tu sa povestesti e ca nea Bismark asta a facut socoteala cam asa.. cit e speranta de viata? pai vo 55 ani.. ok atunci sa pensionam lumea la 70. laugh.gif Abia dupa ce a murit Bismark s-a schimbat socoteala la 65 dar tot era mult peste speranta de viata.
Daca aplicam teoria lui Bismark in ziua de azi ar insemna sa mute virsta de pensionare la 90 - 100 ani.
echo
Citeaza (copywrite89 @ Mar 5 2011, 02:24 PM) *
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri...039:0042:EN:PDF

Se pare ca nu mai cunosti limba romana. Poate te descurci mai bine cu engleza.

copy ranituleeeeeeeeeee !!!! uite ce am primit de la un amic ce citeste acest forum chiar in acest timp.

http://www.dataprotection.ro/

intra si tu pe acest link si dumireste-te cam cum sta treb´soara cu protectia datelor personale prin Romania, da?

ai incercat sa lansezi o racheta dezinformativa, dar ti-ai dat foc singur la poponet biggrin.gif
copywrite89
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 02:39 PM) *
copy ranituleeeeeeeeeee !!!! uite ce am primit de la un amic ce citeste acest forum chiar in acest timp.

http://www.dataprotection.ro/

intra si tu pe acest link si dumireste-te cam cum sta treb´soara cu protectia datelor personale prin Romania, da?

ai incercat sa lansezi o racheta, dar ti-ai dat foc singur la poponet biggrin.gif

Ratonule, ai citit ce zice chestia aia care se numeste "COMMISSION DECISION"?

Mai arunca un ochi si pe articolul 7.

P.S.: Din 2007 Romania face parte din Uniunea Europeana.
kansas

supeeeeeer tooopiiiiiic smile.gif)))))
weekend la foc de tabara, ora de comedie online smile.gif))

copywrite89
Citeaza (kansas @ Mar 5 2011, 02:48 PM) *
supeeeeeer tooopiiiiiic smile.gif)))))
weekend la foc de tabara, ora de comedie online smile.gif))

Asculta asta in timp ce citesti topicul: http://www.youtube.com/watch?v=3ZY3bm93Wk4 laugh.gif
Pintea Haiducul
@kansas: Salut! smile.gif A venit iar cretinul ala de echo si m-a scos din pepeni, javra dreaqu. dry.gif Nu vrei sa participi si tu un pic la cafteala? wink.gif
kansas
smile.gif ba da, dupa ce-mi hranesc dulaii...
numai ca...
eu sunt de cealalta parte,...a lui echo smile.gif))))))

regrupativaaaa !!!!
kansas
pe malul celalalt :

doua blonde se privesc de pe malurile opuse ale unui rau :

Blondoooooo! Spune-mi, cum ajung pe malul celalalt ?

raspuns:
Dar esti pe malul celalalt, daaaaa !

smile.gif))
echo
Citeaza (copywrite89 @ Mar 5 2011, 02:46 PM) *
Ratonule, ai citit ce zice chestia aia care se numeste "COMMISSION DECISION"?

Mai arunca un ochi si pe articolul 7.

P.S.: Din 2007 Romania face parte din Uniunea Europeana.

Copyranitule, ai dat kix cu acea informatie dezinformativa, ti-ai mai parlit si poponetul pe deasupra incercand sa lansezi idiotenii, acum ce-ti doreste sufletelul tau nelinistit, vre-o bataita la poponet ?...ok. ai s-o primesti chiar acum

Copywrite89-ule, intra pe link-ul pe care ti l-am oferit, si lasa prostiile, invata si tu ceva genuin c-o sa-ti prinda bine, niciodata nu se stie cand si-n ce conditii o sa ai nevoie de acele informatii reale !

Pintea Haiducul
Citeaza (kansas @ Mar 5 2011, 04:54 PM) *
doua blonde se privesc de pe malurile opuse ale unui rau :

Blondoooooo! Spune-mi, cum ajung pe malul celalalt ?

raspuns:
Dar esti pe malul celalalt, daaaaa !

smile.gif))

Cafteala divelor:

echo
Citeaza (kansas @ Mar 5 2011, 02:53 PM) *
smile.gif ba da, dupa ce-mi hranesc dulaii...
numai ca...
eu sunt de cealalta parte,...a lui echo smile.gif))))))

regrupativaaaa !!!!

Micimanii, au fost 2 / 1, n-au dat dovada de nici cel mai mic pic de cavalerism in acest duel, acum mi-a sosit camaradul aici in linia intai, pe ei Kansas, ca dezinformeaza si mint de-ngheata atat Dunarea pana-n Muntii Padurea Neagra cat si Marea Neagra, instant ! biggrin.gif
copywrite89
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 02:56 PM) *
Copyranitule, ai dat kix cu acea informatie dezinformativa, ti-ai mai parlit si poponetul pe deasupra incercand sa lansezi idiotenii, acum ce-ti doreste sufletelul tau nelinistit, vre-o bataita la poponet ?...ok. ai s-o primesti chiar acum

Copywrite89-ule, intra pe link-ul pe care ti l-am oferit, si lasa prostiile, invata si tu ceva genuin c-o sa-ti prinda bine, niciodata nu se stie cand si-n ce conditii o sa ai nevoie de acele informatii reale !

Singurul care dezinformeaza pe aici esti tu. Ti-am oferit o dovada incontestabila, si tu inca refuzi sa crezi.
Nu stiu ce sa cred despre tine, ori nu te duce mintea, ori esti platit sa dezinformezi, ori esti doar un ecou
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 03:07 PM) *
Cafteala divelor:

laugh.gif

Da, da !..si Pintea de ciuda si disperat, la ea/ele
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 05:12 PM) *
pe ei Kansas, ca dezinformeaza si mint de-ngheata atat Dunarea pana-n Muntii Padurea Neagra cat si Marea Neagra, instant !

Evidentiaza pretinsele noastre "minciuni", pe puncte, ca sa-ti pot dovedi limpede ca ele nu exista decat in capul tau sec, rahatule.
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 05:17 PM) *
Da, da !...

Javro, lasa hamaielile anemice si evidentiaza unde "am mintit". Acum!!!!
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 03:20 PM) *
Javro, lasa hamaielile anemice si evidentiaza unde "am mintit". Acum!!!!

Atat tu cat si colegul tau ati dezinformat, tie ti-o demonstreaza artistic Solomon in acel film ,Kapitalism, iar colegului tau nu-i spun decat ca UE a acreditat statul israel pentru........

ADOPTĂ PREZENTA DECIZIE:
Articolul 1
(1) În sensul articolului 25 alineatul (2) din Directiva 95/46/CE, se consideră că Statul Israel oferă un nivel adecvat de protecție a datelor cu caracter personal transferate din Uniunea Europeană în ceea ce privește transferurile internaționale automate de date cu caracter personal din Uniunea Europeană sau în cazul transferurilor neautomate, dacă aceste sunt supuse unor prelucrări automate în Statul Israel.
(2) Autoritatea israeliană competentă în materie de supraveghere a aplicării standardelor juridice privind protecția datelor în Statul Israel este "Autoritatea privind legislația, informația și tehnologia din Statul Israel (ILITA)", menționată în anexa la prezenta decizie.
Articolul 2
(1) Prezenta decizie se referă exclusiv la nivelul adecvat de protecție oferit în Statul Israel, astfel cum este definit în conformitate cu dreptul internațional, în vederea îndeplinirii cerințelor de la articolul 25 alineatul (1) din Directiva 95/46/CE și nu aduce atingere altor condiții sau restricții care pun în aplicare alte dispoziții din directiva menționată anterior care se referă la prelucrarea datelor cu caracter personal în statele membre.
(2) Prezenta decizie se aplică în conformitate cu dreptul internațional. Aceasta nu aduce atingere statutului Înălțimilor Golan, Fâșiei Gaza și Cisiordaniei, inclusiv Ierusalimului de Est, astfel cum este definit în conformitate cu dreptul internațional.
Articolul 3
(1) Fără a aduce atingere atribuțiilor lor de a lua măsuri pentru a asigura respectarea dispozițiilor naționale adoptate în temeiul unor alte dispoziții decât cele prevăzute la articolul 25 din Directiva 95/46/CE, autoritățile competente din statele membre își pot exercita atribuțiile pentru a suspenda fluxurile de date către un destinatar din Statul Israel în vederea protejării persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal ale acestora, în următoarele cazuri:
(a) atunci când o autoritate israeliană competentă a stabilit că destinatarul încalcă standardele de protecție aplicabile; sau
(cool.gif atunci când este foarte probabil ca standardele de protecție să fie încălcate, există motive întemeiate să se creadă că autoritatea israeliană competentă nu ia sau nu va lua măsuri adecvate și în timp util pentru a rezolva cauza respectivă, continuarea transferului ar crea un pericol iminent de prejudiciere gravă a persoanelor în cauză, iar autoritățile competente din statul membru au depus eforturi rezonabile în aceste circumstanțe de a avertiza partea responsabilă de prelucrarea datelor din Statul Israel și i-au oferit posibilitatea de a răspunde.
(2) Suspendarea încetează de îndată ce sunt asigurate standardele de protecție, iar autorității competente din statele membre în cauză i se aduce la cunoștință acest lucru.
Articolul 4
(1) Statele membre informează fără întârziere Comisia cu privire la măsurile luate în temeiul articolului 3.
(2) Statele membre și Comisia se informează reciproc cu privire la cazurile în care măsurile luate de autoritățile israeliene răspunzătoare de respectarea standardelor de protecție nu asigură această respectare a standardelor.
(3) În cazul în care informațiile culese în temeiul articolului 3 și al alineatelor (1) și (2) din prezentul articol demonstrează că un organism însărcinat cu asigurarea respectării standardelor de protecție în Statul Israel nu își îndeplinește eficient rolul, Comisia informează autoritatea israeliană competentă și, în cazul în care este necesar, prezintă un proiect de măsuri în conformitate cu procedura prevăzută la articolul 31 alineatul (2) din Directiva 95/46/CE în vederea abrogării sau suspendării prezentei decizii ori a limitării domeniului de aplicare a acesteia.
Articolul 5
Comisia evaluează punerea în aplicare a prezentei decizii și raportează orice constatare pertinentă comitetului înființat în temeiul articolului 31 din Directiva 95/46/CE, incluzând orice dovadă care ar putea afecta constatarea de la articolul 1 din prezenta decizie conform căruia protecția datelor în Statul Israel este adecvată, în sensul articolului 25 din Directiva 95/46/CE, precum și orice dovadă din care rezultă că prezenta decizie este aplicată în mod discriminatoriu. Comisia va monitoriza, în special, prelucrarea datelor cu caracter personal în bazele de date manuale.
Articolul 6
Statele membre iau toate măsurile necesare pentru a se conforma prezentei decizii în termen de 3 luni de la data notificării acesteia.
Articolul 7
Prezenta decizie se adresează statelor membre.
Adoptată la Bruxelles, 31 ianuarie 2011.
Pentru Comisie
Viviane Reding
Vicepreședinte
[1] JO L 281, 23.11.1995, p. 31.
[2] Documentul WP114 din 25 noiembrie 2005. Disponibil la adresa: http://ec.europa.eu/justice_home/fsj/priva...05/wp114_en.pdf
[3] Avizul 6/2009 privind nivelul de protecție a datelor cu caracter personal în Israel. Disponibil la adresa: http://ec.europa.eu/justice_home/fsj/priva...09/wp165_en.pdf

.....simplul motiv ca-ndeplineste standardele UE in cea ce priveste transferul de date cu caracter personal al cetatenilor UE, mai mult decat atat indica chiar si singura institutie israeliana spre care se poate transmite aceste date (ILITA) fiind singura autorizata de statul israel, si acereditata UE.

ati pricipit mai distepti ?! HAI, PATINATI !.CA NU MAI AM TIMP DISPONIBIL PENTRU VOI !...biggrin.gif
kansas
echo, ai uitat sa le dai si instructiunile de folosire pentru ( interpretarea rationala a textului)
nu de alta, dar te pot trezi ca decazi din drepturile tutelare daca-si dau iar cu petarda-n freza...smile.gif
macar pana-si iau buletin...smile.gif))
kansas
formula holosemantica buna la toate
Pintea Haiducul
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 05:27 PM) *
Atat tu cat si colegul tau ati dezinformat, tie ti-o demonstreaza artistic Solomon in acel film ,Kapitalism

Nu am vizionat acel film si nu vad de ce as face-o, buey, prostanacule, din cate stiu nu a luat nici un premiu deci nu vad unde ar fi valoarea lui documentara. In asta consta pretinsa "dezinformare" pe care mi-o atribui? Ca am alte opinii decat ale unui regizor oarecare ce si-a transpus ideile preconcepute intr-un pseudo-documentar vadit tendentios? Asta da apel la obiectivitate! Nu cumva te tenteaza gandul sa-l scoti la interval si pe Spielberg cu vreo declaratie despre OZN-uri, asta apropo de filmul lui, "E.T."? Tuaaamne, esti prost de crapa pamantul sub tine, tolomacule!
copywrite89
Citeaza (echo @ Mar 5 2011, 03:27 PM) *
.....simplul motiv ca-ndeplineste standardele UE in cea ce priveste transferul de date cu caracter personal al cetatenilor UE, mai mult decat atat indica chiar si singura institutie israeliana spre care se poate transmite aceste date (ILITA) fiind singura autorizata de statul israel, si acereditata UE.

ati pricipit mai distepti ?! HAI, PATINATI !.CA NU MAI AM TIMP DISPONIBIL PENTRU VOI !...biggrin.gif

Decizia adoptata pe 31 ianuarie 2011 prin care se prevede transferul datelor personale ale cetatenilor CE catre Israel explica faptul ca acest Stat raspunde directivei 95/46 privind protectia datelor. Justificarea deciziei nu apare in text.

Repet, CE a aprobat transferul datelor personale ale cetatenilor tarilor membre!!!
Stii ce sunt alea date personale?

Pe langa asta, probabil ca este deplasat daca ne gandim ca oricare dintre noi ar putea fi, in scurt timp, dat in urmarire internationala pentru terorism in urma unui furt facil de identitate? Nu de alta, dar statul Israel are deja un precedent in acest sens dupa ce a ucis un militant palestinian uzand de furturi de identitate pentru agentii care au dus la indeplinire misiunea..(nu ai de unde sa stii asta, esti mult prea prost)

Asta, ca sa nu mai vorbim ca cineva in lumea asta stie totul despre voi: unde locuiti, ce va place, ce nu va place, ce boli aveti, cine sunt membrii familiei voastre, ce activitati economice desfasurati, datele biometrice, pe unde va deplasati, etc…Ti se pare corect, nu?

Hai sictir!
Pintea Haiducul
Citeaza (kansas @ Mar 5 2011, 05:35 PM) *
formula holosemantica buna la toate

Ca sa ma superi cu-adevarat trebuie sa te straduiesti oleaca mai mult, prietene. tongue.gif
echo
Citeaza (Pintea Haiducul @ Mar 5 2011, 03:39 PM) *
Nu am vizionat acel film si nu vad de ce as face-o, din cate stiu nu a luat nici un premiu deci nu vad unde ar fi valoarea lui documentara. In asta consta pretinsa "dezinformare" pe care mi-o atribui? Ca am alte opinii decat ale unui regizor oarecare ce si-a transpus ideile preconcepute intr-un pseudo-documentar vadit tendentios? Asta da apel la obiectivitate! Nu cumva te tenteaza gandul sa-l scoti la interval si pe Spielberg cu vreo declaratie despre OZN-uri, asta apropo de filmul lui, "E.T."?

mai balmos cu ostropel, tu ai memorat cu cei 2 neuroni ai tai formula pe care ti-a oferit-o Kansas, si-acum incerci s-o pui de-o partida de sex neuronal in speranta c-o sa-ti sporesti numarul componentelor logice din harbuz-ti aiurit ?

Ce nu-ntelegi, acela este un film documentar, pe care l-am vazut in premiera inca din primavara anlui 2009 , premiera la Paris mai Pintea, ceea ce stim noi diaspora inca de acum cca 2 ani tu nici macar acum n-ai aflat?

Pintea, un update informational si-o partida de sex neurologic inte cei 2 pe care-i mai ai, n-ar fi ceva de neglijat, ti-ar prinde bine dar, nu uita sa-ti costumezi cei 2 neuroni corespunzator , da ? altfel o sa te trezesti ca sunt nereproductivi !)))))
echo
Citeaza (copywrite89 @ Mar 5 2011, 03:45 PM) *

Repet, CE a aprobat transferul datelor personale ale cetatenilor tarilor membre!!!
Stii ce sunt alea date personale?

Pe langa asta, probabil ca este deplasat daca ne gandim ca oricare dintre noi ar putea fi, in scurt timp, dat in urmarire internationala pentru terorism in urma unui furt facil de identitate? Nu de alta, dar statul Israel are deja un precedent in acest sens dupa ce a ucis un militant palestinian uzand de furturi de identitate pentru agentii care au dus la indeplinire misiunea..(nu ai de unde sa stii asta, esti mult prea prost)

Asta, ca sa nu mai vorbim ca cineva in lumea asta stie totul despre voi: unde locuiti, ce va place, ce nu va place, ce boli aveti, cine sunt membrii familiei voastre, ce activitati economice desfasurati, datele biometrice, pe unde va deplasati, etc…Ti se pare corect, nu?

Hai sictir!

Heil SIFON ! mai antreneaza-te !
Aceasta este versiunea "lo-fi". Pentru a vedea versiunea grafica integrala:click aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.