Help - Cauta - Membri - Calendar
Versiune intreaga: "Ori eu, ori Basescu..."
Hotnews.ro Forum > Actualitati > Ce e fierbinte azi
pagini: 1, 2
Zgabeartza Iftode
Sau mai exact: "Veţi fi sau nu suspendat azi, veţi fi sau nu demis, de verdictul poporului, ne cam despărţim. Dacă nu veţi fi demis la referendum, eu, Crin Antonescu, mă retrag definitiv din viaţa politică. Dacă veţi fi demis la referendum, nu ştiu ce veţi face, dar vă urez şi dumneavoastră şi mie un singur lucru: să apucăm amândoi o justiţie pe deplin independentă în România".

Ce ii face pe politicienii nostrii sa uite cu nonsalanta ce promit in public? Ce ii face pe acesti oameni sa ne tarasca dupa ei in acest razboi al urii viscerale dintre ei? Or mai exista oameni facuti pentru politica, cu adevarat onesti si care sa doresca sa faca ceva pentru noi?

Vor urma alegeri parlamentare, doar, si poate ne vom face o idee despre ca naibilor trebuie facut cu votul nostru in noiembrie...

Dana
Ca si Basescu, si Antonescu are o varsta, e trecut de 50...o fi inceput sa actioneze ramolismentul, Alzheimerul sau poate andropauza, la cat de isteric e...

Exista un proverb care se respecta cu sfintenie la noi, cel putin de catre politicieni : promettre c'est noble, tenir c'est bourgeois...
Warrington
Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Aug 22 2012, 06:05 AM) *
Ce ii face pe politicienii nostrii sa uite cu nonsalanta ce promit in public?

Dar nu uita. Insa atunci cand promit in maniera lui Antonescu, politicienii promit in scopul obtinerii unei bune imagini fata de sine: "o sa vedeti voi cine sunt eu". Nu pentru ca i-ar pasa de cei care-l asculta.

Exista si promisiuni vadit mincinoase, in genul lui Mazare, dar acelea sunt destinate sa prosteasca efectiv auditoriul. Insa la Antonescu nu e vorba de asa ceva, la Antonescu e vorba de parerea despre sine, pentru ca omul are literalmente probleme la mansarda.

Ce ii face pe acesti oameni sa ne tarasca dupa ei in acest razboi al urii viscerale dintre ei?

Uneori e vorba de orgoliu ("am in spate 7,4 milioane") alteori nici macar nu le pasa de oameni. Tu cand te duci la o bere, iti pasa ca tarasti dupa tine hainele si pantofii? tongue.gif Le ignori pur si simplu, te duci la o bere ca asa ai tu chef. La fel si politicienii.

Or mai exista oameni facuti pentru politica, cu adevarat onesti si care sa doresca sa faca ceva pentru noi?

Exista, insa la baza ei fac ceva tot pentru ei, nu pentru electorat. De exemplu, oferta lui Basescu de a demisiona in schimbul modificarii Constitutiei e un mod de a ramane apreciat in istorie. Si persoanele inteligente stiu ca poti sa ramai apreciat in istoria unei natiuni doar daca faci lucruri in favoarea natiunii, nu impotriva ei. Desigur, exista si nevrotici ca rusii, pentru care Stalin a ramas in istorie pentru importanta URSS de pe vremea lui, in ciuda masacrelor propriei populatii.

Este misiunea electoratului sa se foloseasca de orgoliile politicienilor in beneficiul propriu, dar realitatea e ca electoratul nu e nemaipomenit de inteligent tongue.gif
Portofelul plin și fin
Sau mai exact: "Veţi fi sau nu suspendat azi, veţi fi sau nu demis, de verdictul poporului, ne cam despărţim. Dacă nu veţi fi demis la referendum, eu, Crin Antonescu, mă retrag definitiv din viaţa politică. Dacă veţi fi demis la referendum, nu ştiu ce veţi face, dar vă urez şi dumneavoastră şi mie un singur lucru: să apucăm amândoi o justiţie pe deplin independentă în România".

Ce ii face pe politicienii nostrii sa uite cu nonsalanta ce promit in public? Ce ii face pe acesti oameni sa ne tarasca dupa ei in acest razboi al urii viscerale dintre ei? Or mai exista oameni facuti pentru politica, cu adevarat onesti si care sa doresca sa faca ceva pentru noi?

Vor urma alegeri parlamentare, doar, si poate ne vom face o idee despre ca naibilor trebuie facut cu votul nostru in noiembrie...

Zgăbi tată, uite cum stă treaba- e blestemul USL că n-are un tupeist și un mitocan gen Băsescu- pe lângă care Vanghelie sau Mazăre sunt niște juniori studioși. Cât despre promisiuni cine promitea că merge la alegeri ? CIne promitea că nu se întoarce la masa (mă-sa) verde ? Mâine, dacă USL-ul ar zice : OK, suntem de acord cu parlament unicameral și 300 de parlamentari- tot nu și-ar da Minconsul Mincinoșilor, Stăpânul Dosarelor demisia. Pentru că știe foarte foarte bine că el va trece în civilie doar cu picioarele înainte.
Portofelul plin și fin
Citeaza (Warrington @ Aug 22 2012, 01:21 PM) *
Dar nu uita. Insa atunci cand promit in maniera lui Antonescu, politicienii promit in scopul obtinerii unei bune imagini fata de sine: "o sa vedeti voi cine sunt eu". Nu pentru ca i-ar pasa de cei care-l asculta.

Exista si promisiuni vadit mincinoase, in genul lui Mazare, dar acelea sunt destinate sa prosteasca efectiv auditoriul. Insa la Antonescu nu e vorba de asa ceva, la Antonescu e vorba de parerea despre sine, pentru ca omul are literalmente probleme la mansarda.

Uneori e vorba de orgoliu ("am in spate 7,4 milioane") alteori nici macar nu le pasa de oameni. Tu cand te duci la o bere, iti pasa ca tarasti dupa tine hainele si pantofii? tongue.gif Le ignori pur si simplu, te duci la o bere ca asa ai tu chef. La fel si politicienii.

Exista, insa la baza ei fac ceva tot pentru ei, nu pentru electorat. De exemplu, oferta lui Basescu de a demisiona in schimbul modificarii Constitutiei e un mod de a ramane apreciat in istorie. Si persoanele inteligente stiu ca poti sa ramai apreciat in istoria unei natiuni doar daca faci lucruri in favoarea natiunii, nu impotriva ei. Desigur, exista si nevrotici ca rusii, pentru care Stalin a ramas in istorie pentru importanta URSS de pe vremea lui, in ciuda masacrelor propriei populatii.

Este misiunea electoratului sa se foloseasca de orgoliile politicienilor in beneficiul propriu, dar realitatea e ca electoratul nu e nemaipomenit de inteligent tongue.gif

Nene Warringtoane,
Ce-ai tu mă rog cu berea ? Berea e benefică pentru organism . Da cu Stalin ce ai ? Statisticile post-comuniste realizate de anti-comuniști arată că nivelul de viață cel mai bun l-au avut rușii pe vremea lui Stalin- hai să-l comparăm un pic cu Churchill care a pierdut un imperiu în timp ce Stalin a câștigat unul...
Gamma
Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 22 2012, 01:41 PM) *
Zgăbi tată, uite cum stă treaba- e blestemul USL că n-are un tupeist și un mitocan gen Băsescu- pe lângă care Vanghelie sau Mazăre sunt niște juniori studioși. Cât despre promisiuni cine promitea că merge la alegeri ? CIne promitea că nu se întoarce la masa (mă-sa) verde ? Mâine, dacă USL-ul ar zice : OK, suntem de acord cu parlament unicameral și 300 de parlamentari- tot nu și-ar da Minconsul Mincinoșilor, Stăpânul Dosarelor demisia. Pentru că știe foarte foarte bine că el va trece în civilie doar cu picioarele înainte.

Ai coborat la nivel de gradinita . Ba eu ba tu . Ce stiu sa FACA Mazare si Vanghelie daca-i trimiti in ... Anglia doar cu o valiza goala ? Pe cersatorii ? Basescu ar gasi usor sa comande o barja ceva acolo pe jdemii de euro . Ai habar cat trebuie sa studiezi ca sa fii capitan de vas ?
Oricum Basescu si-a retras promisiunea DIN CAUZA CA 322 VOIAU SA SCHIMBE LEGEA SI SA IMPIEDICE PARTICIPAREA UNUI DEMISIONAR LA ALEGERI .E un om cu onoare DAR NU PROST
Crin si-a retras promisiunea FARA MOTIV . E pe primul loc . E las fara motiv . La Tariceanu "Razgandeanu" nu se pune , nu era o treaba de onoare ,era o chichita tehnica dar din pacate a intors armele si a trecut de partea borfasilor . De atunci a inceput declinul (care apoi a fost accentuat de criza) , asa cum venirea iernii incepe cu solstitiul de vara cand incep zilele sa se micsoreze. Acum suntem in miezul viscolului .

Gamma
Si inca ceva . Am impresia ca tocmai a avut loc solstitiul de iarna . Ieri .
Dana
Din pacate pentru tine, am chiar peste 40 de ani. wink.gif Atata doar ca eu prefer zicatorile germane, de genul "ein Mann, ein Wort"...daca stii ce e aia. biggrin.gif

Poate n-ai bagat de seama ca l-am bagat si pe Basescu in categorie. Asta ca sa exemplific faptul ca politicienii nostri stau toti destul de prost cu tinutul promisiunilor...daca iti trebuia un desen in loc de explicatie, ca vad ca intelegi mai greu. rolleyes.gif
Dana
Cati ani ziceai ca are Antonescu ?!?! laugh.gif

Citeaza
Nascut pe 21 septembrie 1959, la Tulcea,

(sursa: http://www.ziare.com/crin-antonescu/biografie

Tocmai ce va face luna viitoare 53 de primaveri... rolleyes.gif

Zgabeartza Iftode
Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 22 2012, 01:43 PM) *
Auzi Dana, dacă ai mai puțin de 30 de ani, aș vrea să-ți demonstrez practic că un om peste 50 (și ANtonescu are doar vreo 47) POATE..Nu zicem ce, decât după ce ne trimiți poza în costum de baie.

Zgăbi tată, uite cum stă treaba- e blestemul USL că n-are un tupeist și un mitocan gen Băsescu- pe lângă care Vanghelie sau Mazăre sunt niște juniori studioși.

Apropo de mitocanism, nu?

Si asta va caracterizeaza, de parca tu si astia trei sunteti frati de cruce, smenuiala, smecheria, vorbitul smecheresc, atacul verbal fara discernamant si fara o gandire prealabila... Si ca sa revin la post, astora sa-mi dau eu votul? De ce si pentru ce? Pentru alte mitocanii si expresii smecheresti de cocalar de doi lei?

Antonescu nu mai are in viziune mea nici o credibilitate. S-a aruncat singur in lat cu aceasta promisiune, redata aci mot-a-mot, cand stia foarte bine ca si altii si-au rupt dintii in confruntarile cu Basescu! Lista incepe hat departe cu Roman si sfarseste foarte aproape cu Mircea"Dragostea mea" Geoana...

Cat despre demisia lui Basescu daca Ponta accepta revizuirea parlamentului, nimeni nu va sti daca si-ar fi dat-o sau nu...
gigel de luxembourg
Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 22 2012, 01:41 PM) *

bai nea caisa, ne lasi cu minciunile tale? antonescu a specificat CLAR, chiar daca base se intoarce la cotroceni in urma lipsei de cvorum el iese din politica. omul era convins ca romanii vor da buluc sa-i valideze lui fanteziile. nu-i mai gasi scuze ca n-are, e un MINCINOS. Basescu e renuntat la demisie pt ca parlamentul pregatea o lege care sa nu-i mai permite candidatura, asta e alta poveste.
Musafir
Parafrazand gluma cu vanatorul si ursul care tot il prindea si il punea in genunchi...
I-a batut Basescu cum a vrut el. Cand aveau totul sub control si i-a luat presedintia lui Nastase, cand i-au alungat partidul de la guvernare si partidul sau a castigat atunci tot, cand l-au suspendat prima oara, cand au aliat totul impotriva lui(coalitia Johannis) si la scurt timp el tot a castigat prezidentialele, cand l-au suspendat a doua oara, iti vine sa ii intrebi...mai, voi sunteti masochisti sau chiar va place sa i-o s... lui Basescu?
Zgabeartza Iftode
Citeaza (Musafir @ Aug 22 2012, 04:03 PM) *
Parafrazand gluma cu vanatorul si ursul care tot il prindea si il punea in genunchi...
I-a batut Basescu cum a vrut el. Cand aveau totul sub control si i-a luat presedintia lui Nastase, cand i-au alungat partidul de la guvernare si partidul sau a castigat atunci tot, cand l-au suspendat prima oara, cand au aliat totul impotriva lui(coalitia Johannis) si la scurt timp el tot a castigat prezidentialele, cand l-au suspendat a doua oara, iti vine sa ii intrebi...mai, voi sunteti masochisti sau chiar va place sa i-o s... lui Basescu?

Cred ca sunt masochisti si le si place... Si mai cred ca Basescu are si dreptate cand spune ca astia sunt coalizati impotriva notiunii de justitie. Astazi fostul deputat de Dolj (coincidenta?) Mihai Voicu, actual ministru delegat pentru mediul de afaceri ce l-a inlocuit pe Isar (de parca ai cum inlocui un Oxford cu un Unipaper Traders SRL), a anuntat ca PNL si-a "mandatat" deputatii sa NU voteze inceperea urmaririi penal a lui Victor Paul Dobre... Nu's de ce imi revine in minte, din ce in ce mai des, zidul viu de la parchet in apararea lui Bivolaru... Si inca nu-mi aduc aminte ca PDL sa-si fi permis sa nu aprobe inceperea urmaririi penale a vreunuia din acest pardit... sau poate doar ma insel? Chiar si asa toate partidele din parlament m-au dezgustat profund si vreau sa vad ce optiuni am pentru viitoarele luni...
Arseth
Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 22 2012, 03:27 PM) *
bai nea caisa, ne lasi cu minciunile tale? antonescu a specificat CLAR, chiar daca base se intoarce la cotroceni in urma lipsei de cvorum el iese din politica. omul era convins ca romanii vor da buluc sa-i valideze lui fanteziile. nu-i mai gasi scuze ca n-are, e un MINCINOS. Basescu e renuntat la demisie pt ca parlamentul pregatea o lege care sa nu-i mai permite candidatura, asta e alta poveste.

Este foarte corect. Dar este mult mai mult....omul n-are pic de caracter și verticalitate, d-aia a ajuns la remorca Varanului, citez candidatul la prezidențiale 2009 Crin Antonescu...” Rușine domnule Geoană, rușine. Nu putem învinge împreună...” și ulterior, în scurt timp...se pupa în bot cu Geoană, poate erau împreună la spa la d-l Vântu... dar este bine într-un fel că a devenit interimar, am văzut de ceea ce este realmente capabil acest sinistru personaj, care seamănă tot mai mult cu Adolf Hitler.
Jack
Discutiilea astea sunt degeaba, nimeni nu convinge pe nimeni sa schimbe taberele.
Sa vorbim serios si rational. Romania are probleme nu din cauza politicienilor, ca aia (teoretic) pot fi schimbati. Romania are probleme pt ca o mare parte a populatiei (majoritatea really), sunt atat de incuiati la minte ca au impresia ca era mai bine pe vremea lu Ceasca si voteaza in consecinta.

Nici nu are rost cineva sa-mi vorbeasca de acei tineri din tara care vor schimbe lucrurile si viseaza la o Romanie occidentala. Ii laud pe acesti tineri, dar isi pierd timpul pt ca majoritatea populatiei isi vinde votul fara sa se gandeasca de 2 ori pt o bere sau un mic sau chiar cred in comunism. Asta e nivelul lor de gandire.

Dovada? Uita-te la afirmatia individului de mai sus care il lauda pe Stalin. Voi chiar credeti ca puteti sa aveti o discutie inteligenta cu unu care crede ca lumea o ducea bine sub Stalin? Ca si tinerii idealisti din Romania, si voi va pierdeti timpul rationand cu astfel de specimene care din pacate sunt majoritari in Romania.
Nae
Citeaza (Arseth @ Aug 22 2012, 09:26 PM) *
Este foarte corect. Dar este mult mai mult....omul n-are pic de caracter și verticalitate, d-aia a ajuns la remorca Varanului, citez candidatul la prezidențiale 2009 Crin Antonescu...” Rușine domnule Geoană, rușine. Nu putem învinge împreună...” și ulterior, în scurt timp...se pupa în bot cu Geoană, poate erau împreună la spa la d-l Vântu... dar este bine într-un fel că a devenit interimar, am văzut de ceea ce este realmente capabil acest sinistru personaj, care seamănă tot mai mult cu Adolf Hitler.

Mie chiar mi-e frica de omul asta.Asta e mult mai rau decat Iliescu (comunist),Geoana (manipulabil),Nastase (corupt si arogant).
Antonescu asta chiar are stofa de dictator care ar face absolut orice.
Uite cum a facut varza PNL-ul ala de cand a iesit presedinte.I-a ras pe toti care nu erau cu el.Daca pe vremuri mai aveam ceva respect pentru anumite persoane de acolo acum e chiar dezastru.Nu mai gasesti absolut nimic rational.Numai isterie.
Cat despre interimat..nu mai e cazul sa amintesc.Ne-a bagat in rahat pana la gat.
toteu
Citeaza
Crin si-a retras promisiunea FARA MOTIV . E pe primul loc . E las fara motiv .

Pai daca Basescu avea 322 motive sa isi calce cuvantul atunci Antonescu avea cam 7,5 milioane motive sa isi calce cuvantul. Proportional Antonescu e cu 88% mai indreptatit sa isi calce cuvantul decat Basescu.
Si inca ceva Basescu a facut-o primul SI A CREAT PRECEDENTUL. A CREAT PRECEDENTUL.

Apropo nici eu nu il inghit pe Antonescu. Prima si marea lui prostie e ca a spus ca renunta la politica "indiferent de conditiile in care Basescu revine". Daca ar fi spus ca renunt la la politica daca Basescu are un vot in plus ar fi fost corect si logic. Dar sa spui ca "indiferent de conditii" fara sa gandesti ca Basescu e un mare si recunoscut trisor si ca va castiga la masa verde dupa ce a tipat ca nu va face asta e prostie din partea lui Antonescu.
Warrington
Citeaza (toteu @ Aug 23 2012, 08:27 AM) *
Pai daca Basescu avea 322 motive sa isi calce cuvantul atunci Antonescu avea cam 7,5 milioane motive sa isi calce cuvantul. Proportional Antonescu e cu 88% mai indreptatit sa isi calce cuvantul decat Basescu.
Si inca ceva Basescu a facut-o primul SI A CREAT PRECEDENTUL. A CREAT PRECEDENTUL.

Nu, domnul meu, Tariceanu a creat precedentul. Trebuia sa demisioneze naibii in 2005, asa cum fusese intelegerea, astfel incat Alianta DA sa poata obtine o majoritate confortabila in parlament si sa-si puna programul in aplicare.

Dar Tariceanu s-a "razgandit", a scos PD-ul de la guvernare, l-a suspendat pe Basescu si a guvernat mai departe cu sprijinul PSD. Iar circul inceput atunci nu s-a terminat nici astazi.
toteu
Citeaza
Nu, domnul meu, Tariceanu a creat precedentul.

Serioooooos. A iesit Tariceanu la TV si apus : "Promit ca pe data de ..... indiferent de conditii eu imi dau demisia din functia de prim-ministru" si dupa aia nu s-a tinut de cuvant???!!!

Au fost niste intelegeri dupa usi inchise in care Tariceanu a fost santajat de PDL cu retragerea ministrilor. Nu spun ca Tariceanu a facut neaparat bine doar ca ai facut o comparatie gresita.
Arseth
Citeaza (Jack @ Aug 22 2012, 09:55 PM) *
Discutiilea astea sunt degeaba, nimeni nu convinge pe nimeni sa schimbe taberele.
Sa vorbim serios si rational. Romania are probleme nu din cauza politicienilor, ca aia (teoretic) pot fi schimbati. Romania are probleme pt ca o mare parte a populatiei (majoritatea really), sunt atat de incuiati la minte ca au impresia ca era mai bine pe vremea lu Ceasca si voteaza in consecinta.

Nici nu are rost cineva sa-mi vorbeasca de acei tineri din tara care vor schimbe lucrurile si viseaza la o Romanie occidentala. Ii laud pe acesti tineri, dar isi pierd timpul pt ca majoritatea populatiei isi vinde votul fara sa se gandeasca de 2 ori pt o bere sau un mic sau chiar cred in comunism. Asta e nivelul lor de gandire.

Dovada? Uita-te la afirmatia individului de mai sus care il lauda pe Stalin. Voi chiar credeti ca puteti sa aveti o discutie inteligenta cu unu care crede ca lumea o ducea bine sub Stalin? Ca si tinerii idealisti din Romania, si voi va pierdeti timpul rationand cu astfel de specimene care din pacate sunt majoritari in Romania.

Ai dreptate cu o mică corecție totuși. Acest nivel de percepție, gândire al populației, lipsa de educașie civică , politică....a fost întreținut, menținut, perpetuat de politicieni(clasa politică) tocmai în ideea că această masă amorfă, de manevră, numită impropriu, popor, națiune să le perpetueze rămânererea lor la putere. În 23 de ani ceva s-ar fi putut face pentru a se schimba această situație, dar nu s-a vrut, tocmai de această, hai să spunem pe nume...clică de politicieni. Cu cât o populație este ținută mai needucată, într-un soi de primitivism vecin cu obscurantismul evului mediu, căreia i se inoculează zi de zi, niște idei care favorizează clica politică, este ținută deliberat în sărăcie, în timp ce ” aleșii poporului” se lăfăie în puf, cu un tineret îndobitocit de manele, stilul de viață al străzii, vezi car races, drug dealers, hookers, cultivându-i-se deliberat lipsa de respect față de autorități și legea pumnului, nimic nu se va schimba. Politicienii vin și pleacă spui, adu-ți aminte de 1990, , vestita expresie” la vremuri noi, oameni noi, adică tot noi” mai corect, vin, pleacă dar se întorc, un fel de ” Adio dar rămân cu tine”Și ca o concluzie, ai dreptate, vorbim ca niște idealiști, ăștia( politicienii) nu știu ce-i democrașia și nici nu-i interesează și mă tem de faptul că mijloacele democrașiei sunt prea pușin suficiente pentru a-i schimba și definitiv și din nefericire va trebui folosit singurul limbaj pe care aceștia îl înțeleg cu adevărat, cel al forței, cu tot ceea ce implică.
Warrington

Nu stiu altii cum sunt, dar eu nu incerc sa conving pe nimeni sa schimbe taberele. tongue.gif

Comentez pe forum in lipsa de altceva mai bun de facut, dar vacanta asta n-o sa dureze la nesfarsit smile.gif

Ai dreptate cand e vorba de persoane de 60-70 de ani. Dar am cunostinte care inca n-au implinit 30 de ani care venereaza pur si simplu un idiot ca Mircea Badea, lupta impreuna cu el impotriva dictaturii lui Basescu, nu au impresia ca era mai bine pe vremea lui Ceausescu, dar sunt sincer convinsi ca Dan Voiculescu e campionul libertatii si numai el poate salva Romania din ghearele tiranului etc. etc.

Deci nu discutam aici de nostalgicii comunismului, ca pe astia i-a mai strans, de bine, de rau, Doamne-Doamne. Discutam despre spalati pe creier care se presupune ca ar trebui sa reprezinte viitorul Romaniei pentru urmatorii 30-40 de ani. Asa ca viitorul suna rau tare angry.gif
Portofelul plin și fin
Citeaza (Gamma @ Aug 22 2012, 02:00 PM) *
Ai coborat la nivel de gradinita . Ba eu ba tu . Ce stiu sa FACA Mazare si Vanghelie daca-i trimiti in ... Anglia doar cu o valiza goala ? Pe cersatorii ? Basescu ar gasi usor sa comande o barja ceva acolo pe jdemii de euro . Ai habar cat trebuie sa studiezi ca sa fii capitan de vas ?
Oricum Basescu si-a retras promisiunea DIN CAUZA CA 322 VOIAU SA SCHIMBE LEGEA SI SA IMPIEDICE PARTICIPAREA UNUI DEMISIONAR LA ALEGERI .E un om cu onoare DAR NU PROST
Crin si-a retras promisiunea FARA MOTIV . E pe primul loc . E las fara motiv . La Tariceanu "Razgandeanu" nu se pune , nu era o treaba de onoare ,era o chichita tehnica dar din pacate a intors armele si a trecut de partea borfasilor . De atunci a inceput declinul (care apoi a fost accentuat de criza) , asa cum venirea iernii incepe cu solstitiul de vara cand incep zilele sa se micsoreze. Acum suntem in miezul viscolului .

Dle. Gamma, cităm din oameni celebri ? ”Eu nu mă întorc la Cotroceni la masa verde ”. Oare cum s-o întoarce ? Cât despre pregătirea unui căpitan de navă dă-mi voie să nu prea fiu de acord cu matale- nu de alta dar e plin de oferte dar cerere mai va. Cât despre Băsescu - om de onoare ? Matale vrei să mă binedispui presupun. Mai multă onoare are ventilatorul meu.
Portofelul plin și fin
Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 22 2012, 03:27 PM) *

Să-ți sară ție ochii din cap Gigele precum Katiușele dacă nu e așa ? Băsescu a renunțat la demisie pentru că e un mincinos ordinar, un arivist și un om josnic. Și oricum a avut cu 2 prea multe candidaturi.
Portofelul plin și fin
Citeaza (Dana @ Aug 22 2012, 02:52 PM) *
Cati ani ziceai ca are Antonescu ?!?! laugh.gif

(sursa: http://www.ziare.com/crin-antonescu/biografie

Tocmai ce va face luna viitoare 53 de primaveri... rolleyes.gif

Nesemnificativ, Dana. Cât despre Băsescu, eu prefer pentru domnia sa zicala ”Heute rot, morgen tot”
Portofelul plin și fin
Citeaza (Warrington @ Aug 23 2012, 08:59 AM) *
Nu, domnul meu, Tariceanu a creat precedentul. Trebuia sa demisioneze naibii in 2005, asa cum fusese intelegerea, astfel incat Alianta DA sa poata obtine o majoritate confortabila in parlament si sa-si puna programul in aplicare.

Dar Tariceanu s-a "razgandit", a scos PD-ul de la guvernare, l-a suspendat pe Basescu si a guvernat mai departe cu sprijinul PSD. Iar circul inceput atunci nu s-a terminat nici astazi.

Warringtoane tată,

Nu sunt toți proști ca dl.Boc. Și nici ca dl. Băsescu. Câtă vreme DA-ul luase în 2004 exact ce-a mai rămas de pe urma PSD-ului, n-avea nici un motiv să ia mai mult în 2005- pentru că nu se petrecuse nici un fapt de vacă demn de acest nume. Iar Tăriceanu a aflat clar din gura Kondukătorului că cel care trebuia să vină PM era Stolo și nu el. Oricum, țara s-a dezvoltat cel mai mult pe timpul lui Tăriceanu, așa că muriți de ciudă...
Warrington
Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 23 2012, 01:33 PM) *
Câtă vreme DA-ul luase în 2004 exact ce-a mai rămas de pe urma PSD-ului, n-avea nici un motiv să ia mai mult în 2005-

Au fost si atunci cam 10% voturi furate in favoarea PSD plus inca vreo 10% voturi reale, insa acordate invingatorului din spirit de conformism. Tie ti se poate parea greu de crezut, dar exista oameni care voteaza cu cine cred ei ca va castiga.

La aproximativ 6 luni de la alegerile din 2004, Alianta DA ar fi putut obtine peste 50% din voturile electoratului, insa atunci au inceput liberalii sa dea cartile pe fata

țara s-a dezvoltat cel mai mult pe timpul lui Tăriceanu, așa că muriți de ciudă...

In urma cu vreo 3 postari, Adrian Nastase era Keynes in versiune damboviteana. Eu zic sa te hotarasti. tongue.gif

Ce s-a dezvoltat cel mai mult pe vremea lui Tariceanu au fost pretentiile salariale. Daca plecai dimineata la 8:00 de-acasa, pana la 14:00 puteai sa fii angajat in vreo 3 locuri, asa ca salariile au crescut prosteste, pe baza lor s-au luat credite de la banca la fel de prosteste, iar ce a urmat incepand cu 2009 nu a facut decat consecinta logica.
Gamma
Warringtoane tată,

Nu sunt toți proști ca dl.Boc. Și nici ca dl. Băsescu.
Bineinteles . Ceilalti sunt prosti DE BUBUIE . Scorul meciurilor cu Basescu sta martor .

Câtă vreme DA-ul luase în 2004 exact ce-a mai rămas de pe urma PSD-ului, n-avea nici un motiv să ia mai mult în 2005- pentru că nu se petrecuse nici un fapt de vacă demn de acest nume.
Ba da , alegerile alea nu ar mai fi fost aranjate de PSD "250%"
Iar Tăriceanu a aflat clar din gura Kondukătorului că cel care trebuia să vină PM era Stolo și nu el. Oricum, țara s-a dezvoltat cel mai mult pe timpul lui Tăriceanu, așa că muriți de ciudă...

Mda tara s-a dezvoltat cel mai mult cand nu era criza . Nu o fi mai corect ? Iar Tariceanu mare amator de deficite s-a intamplat sa fie PM atunci . In rest macar el a guvernat - Ponta &Co nu fac nimic. Cu deficitele ne-am cam prins cum e treaba de cand cu grecii iar noi nu suntem in zona Euro sa ne tina ECB pe perfuzii .
gigel de luxembourg
Citeaza (Warrington @ Aug 23 2012, 01:48 PM) *
In urma cu vreo 3 postari, Adrian Nastase era Keynes in versiune damboviteana. Eu zic sa te hotarasti. tongue.gif

Omu face ca rusul cu capra. Omul are mereu dreptate iar daca il intrebi unde e capra ti-o arunca pe aia cu "care capra?" Nea caisa este un troll postac sau postac troll, ca nici nu stiu care-i adjectivul abject din astea doua.

Portofelul plin și fin
Citeaza (Warrington @ Aug 23 2012, 01:48 PM) *
Au fost si atunci cam 10% voturi furate in favoarea PSD plus inca vreo 10% voturi reale, insa acordate invingatorului din spirit de conformism. Tie ti se poate parea greu de crezut, dar exista oameni care voteaza cu cine cred ei ca va castiga.

La aproximativ 6 luni de la alegerile din 2004, Alianta DA ar fi putut obtine peste 50% din voturile electoratului, insa atunci au inceput liberalii sa dea cartile pe fata

Ce s-a dezvoltat cel mai mult pe vremea lui Tariceanu au fost pretentiile salariale. Daca plecai dimineata la 8:00 de-acasa, pana la 14:00 puteai sa fii angajat in vreo 3 locuri, asa ca salariile au crescut prosteste, pe baza lor s-au luat credite de la banca la fel de prosteste, iar ce a urmat incepand cu 2009 nu a facut decat consecinta logica.

Dle. Warrington, ce le ști matale pe toate ca un om mare ! Acuma înțeleg că în subsidiar matale lași așa o aluzie că precum la referendumul de-acuma ar fi fost în 2005 și PD-ul dispus să mânărească voturi (dacă ne aducem aminte că dl.Blaga era Ministru de Interne) ceea ce nu prea e frumos. Că n-aveau cu ce să obțină voturi mai multe- repet asta- nu se dăduse nici cota unică și nici nimic.
În rest, dacă îl consider pe Năstase Keynes e în comparație cu Boculeana.
deosebit de asemanator

Apropo nici eu nu il inghit pe Antonescu. Prima si marea lui prostie e ca a spus ca renunta la politica "indiferent de conditiile in care Basescu revine". Daca ar fi spus ca renunt la la politica daca Basescu are un vot in plus ar fi fost corect si logic. Dar sa spui ca "indiferent de conditii" fara sa gandesti ca Basescu e un mare si recunoscut trisor si ca va castiga la masa verde dupa ce a tipat ca nu va face asta e prostie din partea lui Antonescu.

Antonescu pretinde ca el e altfel. Apare si tine un discurs in care spune "noi suntem altfel" dar ar trebui sa zica "am promis exact ca basescu, m-am razgandit exact ca basescu, dar eu sunt altfel".
toteu
Citeaza
Antonescu pretinde ca el e altfel. Apare si tine un discurs in care spune "noi suntem altfel" dar ar trebui sa zica "am promis exact ca basescu, m-am razgandit exact ca basescu, dar eu sunt altfel".

Hai ca logica ta m-a dat pe spate. Buuun. Antonescu pretinde ca e altfel, corect. Eu tocmai la facut prost pe Antonescu cu dovezi destul de clare, zic eu, acum o postare.
Acum sa judecam nitel, daca:
1) Basescu este altfel - atunci de ce face exact ca Antonescu ba chiar de 10 ori mai rau de cat Antonescu
2) Basescu nu este altfel - daca Basescu nu este altfel de ce va raportati la el ca la MESIA, HRISTOSUL Romaniei, Avatarul lui Budha, eroul fara pata si fara prihana, cavalerul pe cal alb si in armura strlucitoare care palmuieste copii??
Din aceasta dilema nu puteti iesi.
Gamma
Citeaza (toteu @ Aug 24 2012, 06:28 AM) *
Hai ca logica ta m-a dat pe spate. Buuun. Antonescu pretinde ca e altfel, corect. Eu tocmai la facut prost pe Antonescu cu dovezi destul de clare, zic eu, acum o postare.
Acum sa judecam nitel, daca:
1) Basescu este altfel - atunci de ce face exact ca Antonescu ba chiar de 10 ori mai rau de cat Antonescu

Noi si UE avem prceptia asta inversata . Rusia si Voronin e de acord cu tine. Eu sunt multumit de tabara in care ma gasesc.

2) Basescu nu este altfel - daca Basescu nu este altfel de ce va raportati la el ca la MESIA, HRISTOSUL Romaniei, Avatarul lui Budha, eroul fara pata si fara prihana, cavalerul pe cal alb si in armura strlucitoare care palmuieste copii??

[color="#FF0000"] Nu e vorba de persoane ci de SENS .Unii duc la progres altii la regres .Iar diferenta intre progres si regres este ca aia intre zi si noapte , nu cea dintre diversii mauri din fruntea tarii .

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-subi...care-aspect.htm

Warrington
Citeaza (toteu @ Aug 24 2012, 06:28 AM) *
daca Basescu nu este altfel de ce va raportati la el ca la MESIA, HRISTOSUL Romaniei, Avatarul lui Budha, eroul fara pata si fara prihana, cavalerul pe cal alb si in armura strlucitoare care palmuieste copii??

Cred ca ai o problema cu perceptia realitatii. N-am vazut pe nimeni in afara de tine sa-l considere "Mesia" pe Basescu. Dimpotriva, daca Basescu ar incerca, de exemplu, sa candideze pentru a treia oara, toti cei pe care-i vezi tu pe-aici ar fi impotriva lui. La fel si cei care scriu pe Contributors, la fel si Cristoiu, la fel si Cartianu etc. Statul de drept e problema, nu statutul de "Mesia". Iar daca ar candida pentru a treia oara, Basesacu ar incalca normele statului de drept, la fel cum ati facut voi cu atributiile CCR.

Pentru ca "basismul" este un termen inventat in scop de manipulare de Antena 3, dar in practica sa stii ca lui Basescu nu ii e deloc cu usor cu astfel de sustinatori, care gandesc si mai au si pretentii tongue.gif

E simplu sa fii sustinator USL, iti mai da Mazare un kil de zahar si un pui si esti multumit ca ai o zi burta plina. Dar cu "basistii" e mult mai greu, ca astia au pretentii adevarate de la liderul lor, nu se multumesc cu un pui si un kil de zahar cool.gif
toteu
Citeaza
Cred ca ai o problema cu perceptia realitatii. N-am vazut pe nimeni in afara de tine

Serios. E plin forumul de cetateni pe care daca ii intrebi:
-A mintit Basescu macar o data in viata lui, asa ca omul?

iti vor raspunde, am pati-o personal:

-NU NU NU, Basescu nu a mintit nicodata , nici macar o data, dovedeste daca poti.
Si cand incepeam sa torn cu dovezi fara numar fara numar ca Basescu a mintit imi raspundau

- Esti un comunist, ta plateste Vocea Rusie, poti sa emigrezi daca nu iti convine in Corea de Nord etc.

Apropo , ia raspunde si tu la intrebarea asta:

A mintit Basescu poporul roman macar o data, si daca da vreau exemple concrete daca nu vezi mai sus?
toteu
Citeaza
Pentru ca "basismul" este un termen inventat in scop de manipulare de Antena 3, dar in practica sa stii ca lui Basescu nu ii e deloc cu usor cu astfel de sustinatori, care gandesc si mai au si pretentii

Perfect de acord cu tine : "basism" e un termen inventat de antibasisti nu stiu daca A3 sau din alta parte.

Insa asta e doar o reactie naturala la imensa avalansa de invective si porecle injurioase revarsate de Basescu de cand e in politica. Basescu e campionul suprem din toate timpurile la invective si porecle.
Kakarau si sinonimul ala pentru p.e.n.i.s. - carici parca iti spune ceva?? Adormitul,Somnorila, varanul , motanul felix, batrinul edec??? etc. etc. etc.

Apropo - poate cineva da o dovada ca Antonescu doarme 20 ore pe zi de 10 ani incoace?
Warrington
Citeaza (toteu @ Aug 24 2012, 09:44 AM) *
Apropo , ia raspunde si tu la intrebarea asta:

A mintit Basescu poporul roman macar o data,

A mintit de mai multe ori, iar in unele situatii a mintit inutil si prosteste.

Totusi, spre deosebire de majoritatea politicienilor romani, Basescu a fost capabil sa-si dea seama ca de multe ori e profitabil pe termen lung sa spui adevarul, chiar daca pare sa te dezavantajeze pe termen scurt.
dovada, dovadaaaaa
Citeaza (toteu @ Aug 24 2012, 09:50 AM) *
Apropo - poate cineva da o dovada ca Antonescu doarme 20 ore pe zi de 10 ani incoace?

Da, aia care pot demonstra ca Base e betziv.
Warrington
Citeaza (toteu @ Aug 24 2012, 09:50 AM) *

Este nerelevant cate ore doarme, asta e la nivel de anecdotica.
Relevant este numarul urias de absente din parlament, iar pentru asta exista dovada. Altceva?

La prezenta demonstrata de Crin Antonescu in parlament, este evident ca nu da doi bani pe cei care l-au ales. Dar sincer, il inteleg: cei din colegiul respectiv l-au ales in realitate pe Ionut Popescu, asa ca e firesc ca Antonescu sa aiba resentimente si sa refuze sa-i reprezinte in parlament biggrin.gif biggrin.gif
Portofelul plin și fin
Citeaza (dovada, dovadaaaaa @ Aug 24 2012, 12:07 PM) *
Da, aia care pot demonstra ca Base e betziv.

Cum ar fi de exemplu dl.Pleșu care descrie într-o Dilemă de anul trecut impactul între o sticlă goală de Johnie Plimbărețul aruncată de marinel și capul domniei sale. Dacă omul ăla șașiu și beat fiind îl nimerește la fix pe Pleșu în cap, dar când e treaz și micționează pe toți băsiștii...
Portofelul plin și fin
Citeaza (Warrington @ Aug 24 2012, 12:42 PM) *
Este nerelevant cate ore doarme, asta e la nivel de anecdotica.
Relevant este numarul urias de absente din parlament, iar pentru asta exista dovada. Altceva?

La prezenta demonstrata de Crin Antonescu in parlament, este evident ca nu da doi bani pe cei care l-au ales. Dar sincer, il inteleg: cei din colegiul respectiv l-au ales in realitate pe Ionut Popescu, asa ca e firesc ca Antonescu sa aiba resentimente si sa refuze sa-i reprezinte in parlament biggrin.gif biggrin.gif

Matale, dle. Warrington probabil că ești un angajator din ăla comunistu care ai pretenția să fie toată lumea la program la 7.00 și dacă pleacă unul înainte cu 5 minute îi tai toată ziua, nu ? De când ai fost matale zombificat și până acuma să ști că s-a inventat și programul flexibil, lucrul acasă, etc. Dl.Antonescu s-a dus în Parlament când a fost nevoie de el. Eu personal l-aș socoti un dobitoc să vină zi de zi acolo că are treabă, că n-are treabă, doar să fie un dobitoc la program.
Warrington
Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 24 2012, 05:09 PM) *
Matale, dle. Warrington probabil că ești un angajator din ăla comunistu care ai pretenția să fie toată lumea la program la 7.00 și dacă pleacă unul înainte cu 5 minute îi tai toată ziua, nu ?

Nu. Toata lumea de la firma isi trece singura in pontaj cand a venit si cand a plecat, iar una dintre fete completeaza chestiile astea intr-un tabel in Excel a doua zi dimineata. Acel fisier in Excel se afla insa pe o masina Linux, care face o copie de siguranta in fiecare noapte la ora 4:00 si transfera acea copie pe alta masina Linux. Astfel incat acel fisier in Excel sa nu poata fi modificat retroactiv. Multumit? tongue.gif

Dl.Antonescu s-a dus în Parlament când a fost nevoie de el. Eu personal l-aș socoti un dobitoc să vină zi de zi acolo

Si el se socoteste la fel, din cate se pare! laugh.gif
Till
Citeaza (Warrington @ Aug 22 2012, 01:21 PM) *
Uneori e vorba de orgoliu ("am in spate 7,4 milioane)

Antonescu avea cam 7,5 milioane motive sa isi calce cuvantul.

Ceea ce nu pricepe mucosul moftangiu este că cele algat şapte meleoane şi ceva de romârlani au votat împotriva lu` Băsescu, nu pentru aschimodia de crin rolleyes.gif

Apropo nici eu nu il inghit pe Antonescu.

QED laugh.gif
sticlosu
Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 24 2012, 05:06 PM) *
Cum ar fi de exemplu dl.Pleșu care descrie într-o Dilemă de anul trecut impactul între o sticlă goală de Johnie Plimbărețul aruncată de marinel și capul domniei sale. Dacă omul ăla șașiu și beat fiind îl nimerește la fix pe Pleșu în cap, dar când e treaz și micționează pe toți băsiștii...

Link, ceva? Sau e minciuna? Eu sunt 100% sigur ca Plesu nu a povestit in nici o Dilema ca s-a aruncat cu sticle-n el si ca atare TU MINTI. Pe de alta parte, sunt la fel de sigur (100%) ca vorbetele de Crin doarme smile.gif si cred (doar cred) ca vorbeste si-n somn.
gogu
Matale, dle. Warrington probabil că ești un angajator din ăla comunistu care ai pretenția să fie toată lumea la program la 7.00 și dacă pleacă unul înainte cu 5 minute îi tai toată ziua, nu ? De când ai fost matale zombificat și până acuma să ști că s-a inventat și programul flexibil, lucrul acasă, etc. Dl.Antonescu s-a dus în Parlament când a fost nevoie de el. Eu personal l-aș socoti un dobitoc să vină zi de zi acolo că are treabă, că n-are treabă, doar să fie un dobitoc la program.

La cate trebuiau facute in tzara asta, parlamentarii, inclusiv Antonescu trebuiau sa bage schimbu' I plus II 7/7.
Astazi, in urma unui kk rau mirositor s-ar impune si schimbul III.
S-a dus la parlament cand a fost nevoie de el adica sa ridice laba dreapta in sus fara sa stie cum, cand si de ce si mai apoi s-a dus la parlament din proprie initiativa cand avea nevoie sa incaseze leafa, intreaga, evident.
Zgabeartza Iftode
Cand am spus "ori eu, ori Basescu", m-am referit la toti, nu neaparat la "Peste-Fiert". Fiind revenit din concediu iaca ce vad?

Joi: "Nu va invoca nimeni cvorumul, dintre parlamentarii PSD. Formalitatea citirii deciziei CCR (privind invalidarea referendumului - n.red.) in Parlament trebuie indeplinita", a declarat joi dimineata premierul Victor Ponta, la sosirea la sediul CSM. "Tin multe sa aratam care este diferenta dintre noi si ceilalti. Tocmai pentru ca noi suntem altfel, nu aplicam aceleasi metode ca PDL", a adaugat primul ministru.

Vineri? e rahat! voi chiar credeati? Iaca: "Plenul reunit al celor doua Camere ale Parlamentului pentru citirea deciziei Curtii Constitutionale privind referendumul din 29 iulie se va intruni luni, la ora 15.00. Deputatul PDL Ioan Oltean a declarat, dupa sedinta Birourilor Permanente reunite, ca propunerea PDL ca plenul reunit sa aiba loc vineri a fost respinsa. El a precizat ca s-a decis ca sedinta sa aiba loc luni, la ora 15:00, pentru ca parlamentarii sa aiba timp sa vina in Bucuresti, iar cvorumul de lucru sa fie indeplinit"

Luni? NU e cvorum! MArti! S-a imbolnavit Filip! Miercuri? A lesinat Zgonea! Sho tata, sho tatiiii....

PS. Una si mai tare: 'Premierul Victor Ponta a explicat miercuri seara, la Antena 3, ca in interviul acordat The Guardian, el de fapt nu a declarat ca este gata sa coabiteze cu Traian Basescu, iar preluarea informatiei in acest sens a fost "un fel de manipulare interna"'

Astia "e" pa calapodu' ali(e)gatorilor: multi si prosti...
Gamma
Citeaza (Till @ Aug 24 2012, 08:07 PM) *
Ceea ce nu pricepe mucosul moftangiu este că cele algat şapte meleoane şi ceva de romârlani au votat împotriva lu` Băsescu, nu pentru aschimodia de crin rolleyes.gif
QED laugh.gif

Sunt tacaniti . Bineinteles , asta se vede in multiple post-uri ale antibasestilor cu cate 3 neuroni , care scriau pe diverse forum-uri ca vor scapa de Basescu acum si de ceilalti la toamna . Exercitiu pentru USL-ii de pe aici , daca-l punem pe Crin sa concureze cu Ponta , Pivniceru si err..Mircea Badea cum mai sta scorul lui Crin ? De fapt ce ma mai invart , lumea nu-l mai vrea pe Basescu deci e clar ca ma vrea pe mine , Gamma tongue.gif . Medicamenteeeeee ...
Zgabeartza Iftode
Citeaza (toteu @ Aug 23 2012, 09:27 AM) *
Au fost niste intelegeri dupa usi inchise in care Tariceanu a fost santajat de PDL cu retragerea ministrilor. Nu spun ca Tariceanu a facut neaparat bine doar ca ai facut o comparatie gresita.

El poate sa fi facut comparatia gresita, dar Tariceanu sigur a facut alegerea gresita! Atunci parlamentul mai era "legitim" cu aprox. 20% sustinere?...

Coalizandu-se cu PSD nu au incercat ei , si au si reusit, fara sa-si respecte intelegerea initiala cu aliatii PD, sa ramana la guvernare? NU au inselat astfel promisiunile facute la alegeri? Nu au dat ei o gura zdravana de oxigen unui partid care era pe moarte si care, astfel, a reusit sa-si impuna niste legi, extrem de proaste si populiste, parerea mea, care sa-i tina cat de cat "in carti"? Si nu au fost atat de orbi incat nu au vazut ce vine peste noi, amintindu-ne de criza? Nu ne-au sacrificat ei, astfel? Ba da, dar, in afara noastra cei care avem cel putin 12 clase si scriem dupa dictare, restul sunt semianalfabeti, incluzandu-i aici, cateodata, si pe parintii si fratii mei!
Fraza pe care am auzit-o din gura unui deputat in 1998, "trebuie sa-i tinem prosti", se confirma si astazi prin repunerea la invatamant a Abramburicai, si incercarea de a regresa, a nu stiu cata oara, legea invatamantului. In viziunea lor trebuie sa fim "prosti cu diploma". Nu ma mira din partea unuia caruia i s-a scris teza de doctorat. Ma mira din partea unora ca Chiliman, Djuvara, Boia, Oprea si chiar Diaconu - actorul ...

Deocamdata, "n-ai cu cine, mah..."
Cristi
Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 22 2012, 01:46 PM) *
Nene Warringtoane,
Ce-ai tu mă rog cu berea ? Berea e benefică pentru organism . Da cu Stalin ce ai ? Statisticile post-comuniste realizate de anti-comuniști arată că nivelul de viață cel mai bun l-au avut rușii pe vremea lui Stalin- hai să-l comparăm un pic cu Churchill care a pierdut un imperiu în timp ce Stalin a câștigat unul...

Du-te ma la *>* Rusia si lasa-ne pe noi in UE si aliati SUA!
Musafir

Cel mai bun comment!
Totusi, Jack, singurele cauze pt. care merita sa lupti sunt cauzele pierdute! Asta daca vrei sa lupti...Daca nu, o tai in alta parte, ca acum se poate; 3 milioane si jumatate au renuntat sa mai creada in Romania. Nu-i condamn, nimeni nu poate fi invinovatit ca nu vrea sa fie martir...doar constat.
?

Jack, cine-s acei tineri din tara care vor schimbe lucrurile? laugh.gif

aia care s-au tirat din tara sau aia de-o freaca la greu pe banii statului? vezi aci: http://www.criticatac.ro/18410/libertarien...ani-de-la-stat/

ca la ratatii care mananca ajutoare sociale in pauzele dintre joburi la negru si plecat la capsuni nu prea cred ca te gandisi.

apropo, nu mai schimbati discutia? ca Base sireacu sughita non-stop de juma de an
Aceasta este versiunea "lo-fi". Pentru a vedea versiunea grafica integrala:click aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.